Forum Wierni Ojczyźnie

Między nami, Polakami! => Polityka => Wątek zaczęty przez: Tech w Maj 22, 2009, 09:10:51 am

Tytuł: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 22, 2009, 09:10:51 am
Cytuj
Rząd Tuska traci poparcie czwarty miesiąc z rzędu (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-Tuska-traci-poparcie-czwarty-miesiac-z-rzedu,wid,11150349,wiadomosc_prasa.html)
Rząd Donalda Tuska już czwarty miesiąc z rzędu otrzymuje od Polaków coraz gorsze oceny - czytamy w "Rzeczpospolitej". Z sondażu CBOS przeprowadzonego na zlecenie gazety wynika, że po raz pierwszy w historii miał więcej przeciwników niż zwolenników.

Pozytywne zdanie o gabinecie Donalda Tuska ma 42% ankietowanych, negatywne - 45%. Jeszcze w marcu 46% dobrze oceniało rząd, a 41% miało o nim niekorzystne zdanie. W kwietniu te wielkości się wyrównały dobre i złe noty wystawiło mu po 43% Polaków.

Z badania wynika również, że pogarszają się notowania premiera. Zadowolenie z tego, że Donald Tusk kieruje rządem, wyraża 48% badanych - o trzy punkty procentowe mniej niż jego przeciwników.

Sondaż przeprowadził CBOS na grupie około tysiąca dorosłych Polaków przez bezpośredni wywiad kwestionariuszowy.

Zdziwienie w koalicji z notować, które po raz 4 z rzędu spadają. Ale chyba po takich decyzjach w momencie wzrostu bezrobocia trudno spodziewać się poparcia:
Cytuj
Niemieckie stocznie nad Bałtykiem dostaną kredyty od rządu Angeli Merkel (http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20090522&id=sw01.txt)

115 mld euro przeznaczy Wirtschaftsfonds Deutschland (fundacja ratowania niemieckiej gospodarki) na wsparcie krajowych przedsiębiorstw. 75 mld to rządowe gwarancje kredytowe. Z programu skorzysta m.in. stocznia Wadan w Wismarze. Szeroki strumień państwowych środków popłynie również do innych przedsiębiorstw. A Komisji Europejskiej nic do tego.

Cytuj
Promocja homoseksualizmu w szkołach (http://www.piotrskarga.pl/ps,3575,2,0,1,I,informacje.html")
Cytuj
Rząd Tuska zdemolował finanse państwa (http://www.rp.pl/artykul/2,308969_Rzad_Tuska_zdemolowal_finanse_panstwa_.html)
Rządy "chłopców z boiska", niemających żadnego doświadczenia ani w administracji publicznej, ani nawet w poważnym biznesie, doprowadziły do chaosu, który zaczyna zagrażać państwu ? pisze publicysta "Rzeczpospolitej"

Rutynowani urzędnicy, którzy pracując w administracji publicznej od lat niejedno już widzieli, w prywatnych rozmowach są zgodni: takiego bałaganu w finansach publicznych jeszcze nie było. Nikt nie wie, ile ma właściwie pieniędzy do dyspozycji ani, co gorsza, ile ich będzie miał za miesiąc, zapowiedzi docierające z mediów mają się nijak do dokumentów w oficjalnym obiegu, politycy zaskakują księgowych, ogłaszając decyzje sprzeczne z prawem i niewykonalne.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Rawright w Maj 23, 2009, 10:43:50 am
Łiiiii tam, PO, PiS, PSL, SLD...demoliberalne mrzonki. Czekajmy na Kali Yuge, wypatrujmy zwiastunów apokalipsy, Ragnaroku i nadejścia Nowego Średniowiecza, bez partii politycznych i parlamentarnych problemów :D :D :D A co tam.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 16, 2009, 20:44:19 pm
Minister Hall przygotowała reformę edukacji, gdzie gimnazjaliści mają uczyć się historii Polski tylko do 1918r. Większość z młodego pokolenia ma się nie dowiadywać o najnowszej historii w szkole, chyba że Niemcy z Francją napiszą swój podręcznik, ale już bez ich Ojczyzny - Polski. ;)
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: madu1906 w Czerwiec 16, 2009, 21:44:23 pm
Donald! Gdzie moje niskie podatki? Gdzie się pytam? Nadal przecież płacimy pięćdziesięcinę! Złodziejskie na wpół socjalistyczne państwo nadal mnie okrada! Gdzie ten liberalizm? He?

PS. gdzie można przeczytać o tym że historii Polski uczniowie będą uczyć się do 1918 roku?Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: sgsman w Czerwiec 16, 2009, 21:56:48 pm
Hm, też czytałem ten komunikat, ale jakiś czas temu, że w LO będzie kontynuowanie materiału z lat poprzednich, a nie rozpoczynanie od nowa (czyli w przypadku historii w LO nauka od roku 1918).

Właśnie! Gdzie niskie podatki?
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: madu1906 w Czerwiec 16, 2009, 22:08:32 pm
Właśnie, może chodzi o to że w gimnazjum historia będzie do 1918, zaś w Liceum od 1918 do oporu, ale zapewne do tematów zakazanych, gdzieś do lat '80...  :P
Taka reforma byłaby bardzo rozsądnym wyjściem.

Obecne stawki podatkowe to 18 i 32 proc. + bonusy :P Jakie były wcześniej, tj. przed ich ostatnią modyfikacją?
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 16, 2009, 08:48:22 am
Właśnie mija 2 lata obecnych rządów. Co myślicie o nich?
Co było dobrego, a co złego i co wg Was przeważało?

Cytuj
Polacy nie wierzą w Platformę
Nie spełnia oczekiwań, nie realizuje obietnic, kojarzy się z aferami ? to ocena PO po dwóch latach rządów

http://www.rp.pl/artykul/391723_Polacy_nie_wierza_w_Platforme.html

(http://grafik.rp.pl/grafika2/391723,401992,9.jpg)

A teraz moja skromna opinia:

Ja miałem ogromne nadzieje na działania tego rządu. Niestety po za PR doskonałym, ale pustym i miejscami oszukańczym sposobem komunikacji z wyborcami, to ja widzę jako jedyny sukces - ukrócenie wcześniejszych emerytur. Natomiast widzę więcej porażek, to jest zmniejszenie standardów etycznych (korupcja), brak polityki prorodzinnej i nie wykorzystanie wpływów Polski do zablokowania gazociągu północnego.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 16, 2009, 09:23:06 am
Ja również miałem duże nadzieje - niestety życie je zgasiło. PO z większości obietnic "jeszcze" (wszak dopiero półmetek) nie spełniło, na kilku sprawach się przejechało. Jasne, jest kilka spraw, które przyblokował prezydent, ale ogólnie PO robi smutnie mało.

Jedna z korzyści (dla mnie :P) płynących z rządów aktualnej kliki jest to, że w polityce jest względny spokój. PO nie zabiera się za znakowanie złych komunistów z PRLu, nie szuka grzechów przeszłości.

Smuci mnie, że mimo słabej opinii o PO będę zmuszony na nich głosować jeszcze raz. Z pośród PO, PiS, SLD i PSL - partii mających szansę na cokolwiek w zakresie rządów to jedyna partia, z którą mam/mogę mieć cokolwiek wspólnego. ;)
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 16, 2009, 11:18:49 am
Ja również miałem duże nadzieje - niestety życie je zgasiło. PO z większości obietnic "jeszcze" (wszak dopiero półmetek) nie spełniło, na kilku sprawach się przejechało. Jasne, jest kilka spraw, które przyblokował prezydent, ale ogólnie PO robi smutnie mało.

Ja nie zagłosuję na PO zbyt wielkie rozczarowanie, a marketing to ja sobie mogę kupić wraz z opakowaniem jogurtu, ale obiektywnie alternatywa jest mizerna, bo
- PiS wodza Kaczyńskiego i
- jakaś partia narodowa (którą "silni" działacze nie umieją nawet zjednoczyć, działać zespołowo, demokratycznie i rozpropagować po Polsce).
Na szczęście nie jest to wątek o alternatywach do PO, więc opinie można wyrażać dalej ;)
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 16, 2009, 11:29:11 am
Jedna z korzyści (dla mnie :P) płynących z rządów aktualnej kliki jest to, że w polityce jest względny spokój. PO nie zabiera się za znakowanie złych komunistów z PRLu, nie szuka grzechów przeszłości.

No jasne niech sobie żyją w spokoju zdrajcy naszego kraju.

Smuci mnie, że mimo słabej opinii o PO będę zmuszony na nich głosować jeszcze raz. Z pośród PO, PiS, SLD i PSL - partii mających szansę na cokolwiek w zakresie rządów to jedyna partia, z którą mam/mogę mieć cokolwiek wspólnego. ;)

Nigdy nie zrozumiem takiego sposobu myślenia. To tak jakby kupić drugi raz tego samego batona mimo, że się po nim wymiotowało pierwszym razem.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 16, 2009, 12:52:35 pm
Wiesz Barteq, dla mnie to niech sobie żyją. Zaszkodzić już nikomu nie zaszkodzą, a polowanie na czarownice, które pozwoliłoby wyłowić osobników, o których mowa jest:
- Niezwykle kosztowne
- Wymaga większej biurokracji
- Dzieli obywateli - chociażby lista Wildsteina, która poza sianiem niepokoju nie ma większej wartości merytorycznej

A jaki zysk z tego? Procesy ciągną się LATAMI. Patrz chociaż na sprawę Kiszczaka. Ewidentnie winny, a przez lata skutecznie się broni. Wyobrażasz sobie jak by to miało wyglądać dla TYSIĘCY ludzi? Bez zmiany prawa, co jest nierealne i niebezpieczne, sądy byłby zapchane jeszcze bardziej niż dziś. Każdą sprawę należy badać osobno, potrzeba do tego wielu ludzi - takie sprawy odbiłby się na obywatelach. A wiesz ile czasu obecnie moja panna się o alimenty sądziła (nie licząc odwołania od wyroku)? Rok...

Łatwo mówić - skażmy zdrajców. A jak wykonać, by inne gałęzie życia publicznego nie zaczęły się sypać?...


Do Twojego porównania mogę użyć tylko tego samego typu argumentów. Jesteś umierający z głodu, musisz coś zjeść. Masz do wyboru mdły, niesmaczny, śmierdzący batonik, który wiesz, że poza tym krzywdy Ci nie zrobi. Masz też inne bardziej śmierdzące, mdłe, obrzydliwe w smaku batony - o których wiesz, że będziesz wymiotował. Który spożyjesz? :)
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Ferenz Hilo w Listopad 16, 2009, 13:21:44 pm
Niestety, ci "zdrajcy" pociągali i pociągają i za sznurki, dlatego w tym kraju jest taki balagan. Gtuba kreska była błędem, którego konsekwencje ciągną się do dzisiaj.

A Platforma Obywatelska? Grupa kolegów nastawionych na kasę, kasę i kasę. Nieliczni ideowcy nie mają tam wiele do powiedzenia.

Platforma w polityce zagranicznej wszystko przegrywa, w polityce wewnętrznej chroni przestępców lub utrudnia walkę z nimi. Nic dziwnego. Afera hazardowa - mafia ma swoich ludzi w rządzie. Afera Misiaka - lobbing senatora tworzy korzystne prawo dla senatora. Afera stoczniowa - amatorzy czy złodzieje - niech każdy sam oceni.

Za rządów Platformy wzrosła ilość podsłuchów i pobłażliwość dla przestępców w białych rękawiczkach (zwykle kolegów). Wzrosło tez uzależnienie i upartyjnienie państwa: vide Bondaryk w ABW, czystki w CBA. 

I mogłoby się wydawać, ze media zniszczą taki rząd. Ale nie? Dlaczego? Bo żyjemy w kraju,  w którym za sznurki pociągają ludzie, którzy powinni byli zostać po drugiej stronie grubej kreski, a stali się głównymi architektami III RP.

Więc ci ludzie wciąż robią nam krzywdę. Krzywdę systemową.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 16, 2009, 15:55:49 pm
Twisterro - Jeśli usuniemy czerwonych i agentów bezpieki z sądownictwa to wszystko pójdzie łatwiej.

Społeczeństwo już jest podzielone ale to jest niestety urok demokracji.

Do Twojego porównania mogę użyć tylko tego samego typu argumentów. Jesteś umierający z głodu, musisz coś zjeść. Masz do wyboru mdły, niesmaczny, śmierdzący batonik, który wiesz, że poza tym krzywdy Ci nie zrobi. Masz też inne bardziej śmierdzące, mdłe, obrzydliwe w smaku batony - o których wiesz, że będziesz wymiotował. Który spożyjesz? :)

Twoja przenośnia jest zła bo nie umrzesz jeśli nie zagłosujesz na żadną partię:)
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 16, 2009, 16:44:48 pm
W jaki sposób pójdzie łatwiej? Sprawy sądowe się będą toczyć szybciej? Skąd ten wniosek?
"czerwony" czy "agent bezpieki" w sądownictwie może i działać na korzyść kolegi w sprawach tego kolegi, ale niby czemu miałby być gorszy w normalnych sprawach?
Sądownictwo ledwo zipie, nie dlatego, że pracownicy są źli, ale dlatego, że jest mało prawników. Obciążenie takiego sędziego ponad możliwości w połączeniu z prawem pozwalającym się odwoływać w nieskończoność niemal, daje efekt jaki mamy.

Cytuj
Twoja przenośnia jest zła bo nie umrzesz jeśli nie zagłosujesz na żadną partię:)
Głosowanie to moim zdaniem najważniejszy obowiązek obywatela. Jak nie głosujesz, lub nie jesteś politykiem, to nie masz prawa narzekać na cokolwiek w państwie, w którym żyjesz. Bo z jakiej racji? :) A ja lubię sobie ponarzekać, bez tego bym chyba umarł. Masz więc odpowiedź. :]

Poza tym, jak nie głosują ludzie normalni, to ekstremiści dochodzą do władzy. A ponieważ ja nie chcę u władzy oszołomów, komunistów, buraków, to muszę wcinać niesmaczne batoniki. ;)
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 16, 2009, 16:59:10 pm
Z tymi sądami to temat na inną rozmowę. W każdym bądź razie wg mnie członkowie PZPR nie powinni brać udziału w życiu politycznym.

Poza tym, jak nie głosują ludzie normalni, to ekstremiści dochodzą do władzy.
To jest nieprawda niestety.

Gdyby ktoś oszukał Cię w banku z którego usług korzystasz to co byś zrobił? Pewnie zmieniłbyś usługodawcę. Tak jest właśnie z rządami PO ( i wszystkimi partiami któe są teraz w sejmie),
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Ferenz Hilo w Listopad 16, 2009, 17:13:34 pm
Twisterro. Pomyśl o sprawach gospodarczych  w sądach. Nie mówię o kryminalnych. Tam naprawdę rządzi się gospodarką.

Teraz rządzą ekstremiści. Ekstremiści w powodowaniu uległości i niszczeniu podmiotowości Państwa Polskiego.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Redi w Listopad 16, 2009, 19:13:00 pm
Ludzie na kogo mam głosować w małymi krokami nadchodzących wyborach?? <lol2> ???
Ten zły, tamten gorszy. Mniej niż zero dobrych kandydatów. Co to za scena polityczna wogle :laugh:.
Tak się ostatnio zastanawiam czy wybierać zło konieczne.

Cytuj
Władza to pieniądz, a pieniądz deprawuje
Nawet jak mówił sensownie, wkrótce okaże się [ocenzurowano]
Społeczne pieniądze do prywatnej kieszeni
Teraz rządzę, sen z obietnic skrajnie się zmienił
Wałek na wałku w czasie kadencji trwania
Immunitet brudne ręce dobrze mi zasłania
Ograniczyć szybko tych, którzy za dużo widzą
Przecież mnie wybrali to po co teraz się wstydzą
Lecą do urn wybierać swojego
Okradnie tak samo jak każdego innego
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 16, 2009, 20:09:09 pm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Partie_polityczne_Polski

Ważne żeby nie głosować na bandę PO-PiS-SLD-PSL. To towarzystwo wzajemnej adoracji miało swój czas a efektów pozytywnych brak.

Wszyscy głosujący na PO lub PSL, zparaszam do lektury:

1:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-Tuska-wydal-122-mln-zl-na-swoje-premie,wid,11691998,wiadomosc_prasa.html?ticaid=191ea (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-Tuska-wydal-122-mln-zl-na-swoje-premie,wid,11691998,wiadomosc_prasa.html?ticaid=191ea)
2:http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul.100+M566522fefa8.0.html (http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul.100+M566522fefa8.0.html)

Dwie informacje z dzisiejszego dnia. By żyło się lepiej...
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 28, 2009, 20:54:35 pm
PO obietnicach i braku ich realizacji przychodzi zmiana nastrojów w Polsce:

Cytuj
Polacy: rząd nie spełnił naszych oczekiwań (http://www.rp.pl/artykul/2,411851_Polacy__rzad_nie_spelnil_naszych_oczekiwan.html)
Tylko 13 proc. Polaków jest zadowolonych z osiągnięć gabinetu Donalda Tuska

(http://grafik.rp.pl/grafika2/411851,422692,3.jpg)

Widać, że ta ekipa realizuje gównie własne krótkookresowe interesy, a zaniedbuje długookresowy polski interes narodowy.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: bzyk w Styczeń 06, 2010, 22:49:25 pm
Cytuj
Głosowanie to moim zdaniem najważniejszy obowiązek obywatela. Jak nie głosujesz, lub nie jesteś politykiem, to nie masz prawa narzekać na cokolwiek w państwie, w którym żyjesz. Bo z jakiej racji? :) A ja lubię sobie ponarzekać, bez tego bym chyba umarł. Masz więc odpowiedź. :]

Poza tym, jak nie głosują ludzie normalni, to ekstremiści dochodzą do władzy. A ponieważ ja nie chcę u władzy oszołomów, komunistów, buraków, to muszę wcinać niesmaczne batoniki. ;)

Zgadzam się tutaj w 100% z Twisterro. Jeśli nie idziesz na wybory, nie narzekaj później - bo nie masz prawa, nie głosowałeś.

Cytuj
PO obietnicach i braku ich realizacji przychodzi zmiana nastrojów w Polsce.
Widać, że ta ekipa realizuje gównie własne krótkookresowe interesy, a zaniedbuje długookresowy polski interes narodowy.

Na tę zmianę nastrojów nie byłbym taki pewien. W większości sondaży prowadzi PO i wg. mnie będzie tak do samych wyborów. A tam ponownie wygrają, wzmocni się SLD, a znaczenie PiS'u nieco spadnie. To takie moje prywatne sondaże.

Każda władza w III RP miała swoje sukcesy i wpadki. Tych drugich w każdym wypadku było więcej. PO mimo wszystko osiąnęło już na chwilę obecną sporo. Nie mówię tutaj o osiągach na dziś dzień, ale o tym co mogą kontynuować będąc u władzy ponownie. Reformy o których mówił Tusk przed wyborami ( będzie Irlandia ) nie zostaną zrealizowane w ciągu 2 czy 3 lat. Jest to długoletni proces. A jak Polska ma się rozwijać, skoro władza zmienia się praktycznie co 2, w najlepszym przypadku 4 lata? Od początków IIIRP prawie cały czas w ponownych wyborach głosowaliśmy na opozycję - bo "Ci" się nie sprawdzili. Polacy dopóki nie zmądrzeją, dopóty będą mieli styuację jaką mają obecnie.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Styczeń 06, 2010, 23:35:30 pm
Jeśli lubisz być okłamywany to okej, głosuj dalej na PO i w ogóle na ludzi którzy od 20 lat nie robią nic oprócz obiecywania, że bedzie lepiej.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: bzyk w Styczeń 07, 2010, 09:13:27 am
No i tak właśnie zrobię. Bo o wiele gorzej widzę PiS czy SLD, a na Korwina Mikke szkoda głosu.
Jak pojawi się wybawiciel polskiej polityki ( lub wybawiciele ) to oni będą mogli liczyć na mój głos.

Tak z ciekawości zapytam - wcale nie idziesz na wybory, czy jest partia, której ofiarujesz swój głos?
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Żaglowiec36rok w Styczeń 07, 2010, 09:34:01 am
PO jest beznadziejne. Oszukstwa wyborcze, afery, stawianie własnego lintersu ponad interes państwa. Gdyby media były nie tylko polskojęczne, ale również polskie - w sensie interesu polskiego - dawno by ich zniszczyły.  PO to zwykli POpuliści - tylko sondaże ich interesują. Twarze PO: Nowak, Palikot, Pitera, Chlebowski, Donek, Roztowski, Bondaryk i ten co u Niemca pilnuje domu,  mówią same za siebie. Kto pamięta obietnice wyborcze PO?

Tylko niech nikt nie mówi, ze chcą, ale zły Kaczor im wetuje i nie mogą. Kaczor zawetował mniej ustaw niż Kwachu w ostatniej kadencji. Po prostu nie potrafią, nie chcą, mają w d. Chcą się tylko przypodobać europejskim salonom. Po pleckach poklepać, Niemcy dobrze napiszą, Bruksela się uśmiechnie.

A w Polsce po kilkakrotnym wymordowaniu elit nie wielu już jest inteligentów. Większośc wygłodzona przez komunizm brakiem mozliwości bogacenia jest zatomizowana. Reszty dopełniają polskojęzyczne media grupy AGORA i Springer. Co powiedzą, to masy łaykna.

Czołem załoga! W gorę duch! Budujcie elity, nie wierzcie polskojęzycznym mediom.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Styczeń 07, 2010, 11:03:58 am
No i tak właśnie zrobię. Bo o wiele gorzej widzę PiS czy SLD, a na Korwina Mikke szkoda głosu.
Jak pojawi się wybawiciel polskiej polityki ( lub wybawiciele ) to oni będą mogli liczyć na mój głos.

Tak z ciekawości zapytam - wcale nie idziesz na wybory, czy jest partia, której ofiarujesz swój głos?
Powodzenia. Tak dla Twojej informacji, Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii wyliczył, że rząd PiS-u był bardziej liberalny jeżeli chodzi o finanse niż PO które jest niby liberalne gospodarczo.

Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję ale na pewno na partię prawdziwie prawicową.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 16, 2010, 19:58:24 pm
Mamy 3 lata rządu, jeszcze rok został na zrealizowanie obietnic wyborczych. Ludzie nie są zadowoleni, mnie najbardziej rozczarowało brak działań na zablokowanie wymierzonego w Polskę realizowanego przez Niemcy i Rosję - Gazociągu Północnego,  brak wystarczającego sprzeciwu przeciw honorowani Stainbach w Niemczech i jej projektu Centrum Przeciw Wypędzeniom. Dodałbym brak przeciwdziałania wymieraniu Polaków (brak polityki pro-rodzinnej), brak warunków do powrotu młodych Polaków do Polski oraz oddanie polskiego rynku energetycznego obcym firmom państwowym, oraz rekordowe zadłużenie finansów publicznych.

Cytuj
Jak oceniamy rząd Tuska trzy lata po zaprzysiężeniu? (http://wiadomosci.wp.pl/sr01,rss,kat,1342,title,Jak-oceniamy-rzad-Tuska-trzy-lata-po-zaprzysiezeniu,wid,12856592,wiadomosc.html?ticaid=1b412&_ticrsn=3)
Ponad połowa Polaków - 56% - wypowiada się krytycznie o działalności rządu. Pracę gabinetu Donalda Tuska dobrze ocenia 34% badanych. 10% nie ma zdania na ten temat - wynika z sondażu TNS OBOP.

Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Listopad 16, 2010, 20:05:41 pm
Mamy 3 lata rządu, jeszcze rok został na zrealizowanie obietnic wyborczych. Ludzie nie są zadowoleni, mnie najbardziej rozczarowało brak działań na zablokowanie wymierzonego w Polskę realizowanego przez Niemcy i Rosję - Gazociągu Północnego,  brak wystarczającego sprzeciwu przeciw honorowani Stainbach w Niemczech i jej projektu Centrum Przeciw Wypędzeniom. Dodałbym brak przeciwdziałania wymieraniu Polaków (brak polityki pro-rodzinnej), brak warunków do powrotu młodych Polaków do Polski oraz oddanie polskiego rynku energetycznego obcym firmom państwowym, oraz rekordowe zadłużenie finansów publicznych.
Może nie całkowicie osobiście, ale odczuwalne jest niezrealizowanie obietnic odnośnie przedsiębiorców... Jakie ułatwienia znowu ?  ???
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Listopad 17, 2010, 17:55:59 pm
Po cichu liczyłem że może PO obniży podatki,zlikwiduje NFZ,wprowadzi ułatwienia w przepisach itp. Niestety nic z tych rzeczy,skoro jesteśmy przecież w eurosocjalnym molochu. PO jest zaprzeczeniem liberalizmu jakiegokolwiek. Czytałem komentarze że w poprzedniej kadencji najbardziej prorynkową partią był LPR (pomijając oczywiście "becikowe").
Tytuł: Nowy cud PO!
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Grudzień 19, 2010, 22:26:39 pm
Rzad planuje obciecie nawet do 70% dotacji dla posredniakow!

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,8837851,Posredniaki_bez_kasy__Koniec_ze_stazami_i_kursami.html (http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,8837851,Posredniaki_bez_kasy__Koniec_ze_stazami_i_kursami.html)

Sprobuj teraz obywatelu stracic prace...Zgroza!
Tytuł: Odp: Nowy cud PO!
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Grudzień 20, 2010, 13:34:51 pm
Rzad planuje obciecie nawet do 70% dotacji dla posredniakow!

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,8837851,Posredniaki_bez_kasy__Koniec_ze_stazami_i_kursami.html (http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,8837851,Posredniaki_bez_kasy__Koniec_ze_stazami_i_kursami.html)

Sprobuj teraz obywatelu stracic prace...Zgroza!

By żyło się lepiej!

Przecież to realizacja wyborczych kłamstw, by ludziom żyło się lepiej. Chyba umierało się lepiej.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Styczeń 12, 2011, 20:26:34 pm
Guru Donalda Tuska, o którym często premier wypowiadał się w superlatywach, nie zostawia suchej nitki na postępowaniu rządu:

Balcerowicz do rządu: Nie traktujcie Polaków jak baranów (http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/316523,balcerowicz-do-rzadu-nie-traktujcie-polakow-jak-baranow.html)

I lekceważenie prawdziwego oszczędzania na administracji państwowej:
Cytuj
Tak spuchnie administracja. Tysiące nowych etatów (http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/316753,tak-spuchnie-administracja-tysiace-nowych-etatow.html)
Miało być 20 tys. etatów w administracji mniej, będzie 30 tys. więcej. Budżet zapłaci 2,4 mld zł rocznie. Tyle zostało z rządowego planu cięć w urzędach.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Styczeń 13, 2011, 14:25:01 pm
Balcerowicz albo się trochę nawrócił na wolny rynek,albo zgrywa wielkiego cwaniaka,jako minister finansów był bardzo kiepski i nic dobrego nie zrobił. A jest ktoś może z Warszawy i wie gdzie się znajduje ten licznik długu?
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Styczeń 13, 2011, 16:28:49 pm
Jest na skrzyżowaniu Alei i Marszałkowskiej.

Niestety, gdyby rząd postępował chociaż w niewielkim stopniu zgodnie z własnym programem, to byłoby lepiej. A tak, to mamy kolejnych socjalistów. A kabza państwowa jakoś nie chce się zapełnić pieniędzmi potrzebnymi do rozdawania.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Styczeń 15, 2011, 19:47:11 pm
Niestety, gdyby rząd postępował chociaż w niewielkim stopniu zgodnie z własnym programem, to byłoby lepiej. A tak, to mamy kolejnych socjalistów. A kabza państwowa jakoś nie chce się zapełnić pieniędzmi potrzebnymi do rozdawania.

@Twisterro wszystko się zgadza po za tym, że krótkoterminowa polityka nie jest przywiązana do socjalizujących rządów, czy neoliberalnych, tylko z uczciwością i myśleniem o interesie państwa, jako racji stanu, a nie partii w perspektywie najbliższych wyborów i pustego marketingu politycznego.

Socjalizujący rząd szwedzki w 2010r zrobił 0,3% deficytu sektora finansów publicznych u nas rząd nastawiony na krótkoterminową politykę ma 7,9% i to po zabiegach kreatywnej księgowości.

http://www.polskatimes.pl/koszalin/pieniadze/355487,deficyt-budzetowy-nizszy-a-mimo-to-rekordowy,id,t.html (http://www.polskatimes.pl/koszalin/pieniadze/355487,deficyt-budzetowy-nizszy-a-mimo-to-rekordowy,id,t.html)

Niedługo zaczną się kampanie medialna OFE, które straciły wpływy na rzecz zapisów księgowych ZUS.

Można być socjalizującym rządem i nie zadłużać państwa wraz z nim przyszłych pokoleń na miliardy $.
U nas sytuacja może się poprawić, kiedy ludzie przestaną wierzyć takim krótkoterminowym politykom lub mediom przez nich kupionych kontraktami i wspierających.
Kwestia czasu.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Styczeń 16, 2011, 14:43:44 pm
Z tym, że u Skandynawów rządy socjalistyczne się jakimś dziwnym cudem udały. Bolało to, było niełatwo, ale po wielu latach po wojnie system zaczął działać. U nas nigdy nie działał, a zamiast nakręcać gospodarkę, to politycy rozdają pieniądze ludowi - pieniądze, których nie ma. I zawsze tak było - jedyne reformy, które sprawiają, że nie jesteśmy całkiem na dnie, to te kilka reform Balcerowicza. Potem było już tylko gorzej...
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Styczeń 16, 2011, 16:00:51 pm
Z tym, że u Skandynawów rządy socjalistyczne się jakimś dziwnym cudem udały.

Cudem tego bym nie nazwał, tu nie ma przypadkowości. System był oparty mocne zasady etyczne wsparte systemem naukowym zgromadzonym woku monarchii, a nie był oparty na patrzenie w krótkoterminowym interesie, co miało miejsce u nas przez naszych "socjalistów". Polscy socjaliści wspierani przez sowietów robili ruchy, włącznie ze stanem wojennym, aby utrzymać się u władzy, system emerytalny też opróżnili na bieżące potrzeby.
Niestety, moim zdaniem, obecna ekipy ekipa "liberalna" też jest nastawiana na krótkoterminowe trwanie na państwowych pensjach, bez długoterminowej polityki prorodzinnej, z opróżnieniem systemu emerytalnego z realnych pieniędzy w tym z OFE i dalszego wzrostu zatrudnienia biurokracji.
Obecne umorzenia w aferze hazardowej w tym źródła przecieku dla Sobiesiaka (http://www.rp.pl/artykul/590062.html), pokazują że na przestrzeganie zasad etycznych w obecnym stanie wymiaru sprawiedliwości nie możemy liczyć.
Jedyna nadzieja, że większość ludzi w Polsce przejrzy tą krótkookresową "politykę" i się zorientują.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Styczeń 17, 2011, 01:05:14 am
Z tym, że u Skandynawów rządy socjalistyczne się jakimś dziwnym cudem udały. Bolało to, było niełatwo, ale po wielu latach po wojnie system zaczął działać. U nas nigdy nie działał, a zamiast nakręcać gospodarkę, to politycy rozdają pieniądze ludowi - pieniądze, których nie ma. I zawsze tak było - jedyne reformy, które sprawiają, że nie jesteśmy całkiem na dnie, to te kilka reform Balcerowicza. Potem było już tylko gorzej...

Tam kiedyś obcinano ręce za kradzież, dlatego mimo że demokracja to pewnie mniej kradną. Poza tym mają sporo złóż na Morzu Północnym i tym łatają dziurę,ale do czasu socjalizm trzaśnie i w Skandynawii.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Styczeń 17, 2011, 13:51:44 pm
Niekoniecznie. U nich system działa, bo dużym kosztem społecznym udało się stworzyć skuteczny mechanizm państwowy. Dopóki nie zaczną sobie importować zbyt dużo rozmaitych imigrantów, którzy zatroszczą się o wydajność systemu socjalnego, to nic się nie stanie. Taka na przykład Szwecja nie ma dostępu do złóż, a znakomicie działa. Z tym, że kraje Skandynawskie mają największe podatki na świecie - z czegoś pieniądze muszą iść. ;)

Kraje o dużym nacisku na sprawy socjalne (nie chcę używać pejoratywnie zabarwionego słowa "socjalistyczne" ;)) nie muszą się zawalić. Muszą być tylko osadzone na twardym gruncie społecznym, w kraju pozbawionym problemów etnicznych, czy religijnych, oraz nieprzesadnie ludnym. Przynajmniej tak to wynika z przykładów skutecznego "socjalizmu".
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Lucas207 w Styczeń 31, 2011, 23:47:52 pm

Cytuj
Kraje o dużym nacisku na sprawy socjalne (nie chcę używać pejoratywnie zabarwionego słowa "socjalistyczne" ;) ) nie muszą się zawalić. Muszą być tylko osadzone na twardym gruncie społecznym, w kraju pozbawionym problemów etnicznych, czy religijnych, oraz nieprzesadnie ludnym. Przynajmniej tak to wynika z przykładów skutecznego "socjalizmu".

Owszem, tylko Polski na to nie stać.
Ponadto, źle wpływają takie metody na przedsiębiorczość obywateli.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Marzec 28, 2011, 16:37:32 pm
Bardzo dobra niepartyjna krytyka rządów Tuska i braku demokracji w Polsce (celny zarzut Hołdysa w Drugie śniadanie mistrzów cz. 3 ):

http://www.youtube.com/watch?v=32uY9P4FMw4
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Marzec 28, 2011, 18:27:46 pm
Bardzo dobra niepartyjna krytyka rządów Tuska i braku demokracji w Polsce (celny zarzut Hołdysa w Drugie śniadanie mistrzów cz. 3 ):

http://www.youtube.com/watch?v=32uY9P4FMw4
Szczerze mówiąc, nie przypadło mi do gustu owe śniadanie. Krytyka D. Tuska była zdecydowanie zbyt "miękka"; nie poruszono wielu istotnych kwestii. Tę 'debatę' wygrał niestety Tusk; poczucie to dopełniło się we mnie gdy P. Kukiz potwierdzał, jak bardzo lubi premiera.

Zastanawia mnie, iż D. Tusk potrafi tak dobry PR uprawiać. Przecież oglądając samo to "śniadanie" wiele osób mogło dojść do wniosku, iż premier to w gruncie rzeczy "porządny szef rządu". Jest to oczywiście całkowitą nieprawdą.

D. Tusk potrafi mówić wyłącznie o miłych sprawach (ewentualnie pokazowo przed bandą analfabetów, jakimi jest wielu wyborców w Polsce powiedzieć mea culpa, czym sobie tylko przysparza ich sympatię). Nie posiada żadnych realnych sukcesów; jego rządy to pasmo samych porażek, jednak wzbudza swoją mimiką i sposobem mówienia 'litość' w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Brutalne ataki pozostawia szeregowym członkom partii. Tej umiejętności niestety czasem brakuje J. Kaczyńskiemu.

Nad D. Tuskiem po prostu musi pracować cały sztab PRowców. Innej możliwości nie widzę.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Marzec 28, 2011, 19:09:25 pm
Nie uważam, że trzeba nie lubić kogoś, aby jego działanie trafnie skrytykować. Kukiz był tam kulturalny i rzeczowy, tak samo jak o dziwo Hołdys, który zrównał z ziemią premiera w sprawie niszczenia polskiej kultury. Nie mam wrażenia, że krytyka była zbyt miękka, bardzo dobrze wypunktowali premierowi:
- wodzostwo w partii,
- brak jednomandatowych okręgów,
- zaniedbania i nieuzasadnioną ufność w Rosji w sprawie katastrofy smoleńskiej
- niszczenie przez ekonomie polskiej kultury,
- jedynie straszenie PISem, aby usprawiedliwić nic nie robienie
- zatrudnianie ogromnej armii urzędniczej przez administrację pod rządami PO/PSL

To było prorządowe TVN, co innego byłoby gdyby wydawcy pozwolili zaprosić Rymkiewicza, Ziemkiewicza, Pietrzaka i innych "celebrytów" prawicowych.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Marzec 28, 2011, 21:06:10 pm
@czizjusz, to nie tylko PR. Ludzie po prostu chcą, by się do nich uśmiechać, by im mówić, że robione jest wszystko co możliwe, oraz opowiadanie im bajeczek, że wszystko się ułoży. Taka jest natura przeciętnego człowieka.

A Kaczyński z kolei ma odchyły w drugą stronę - zawsze zgrzyta, że to ktoś zepsuł, że to czyjaś wina i że ktoś zapłaci.

Skuteczny polityk w kraju demokratycznym powinien się słodko uśmiechać i zlecać brudną robotę komu innemu, Kaczyński po prostu tego nie rozumie.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Marzec 28, 2011, 22:26:21 pm
Skuteczny polityk w kraju demokratycznym powinien się słodko uśmiechać i zlecać brudną robotę komu innemu, Kaczyński po prostu tego nie rozumie.
W tym punkcie całkowicie się z Tobą zgadzam. Mam nadzieję, że uda mu się to zrozumieć w przeciągu kilku najbliższych miesięcy i dzięki temu PiS wygra wybory ;).
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Kwiecień 10, 2011, 22:28:53 pm
W tym punkcie całkowicie się z Tobą zgadzam. Mam nadzieję, że uda mu się to zrozumieć w przeciągu kilku najbliższych miesięcy i dzięki temu PiS wygra wybory ;).

Czy to ważne teraz czy wygra PIS czy PO? I tak będą realizować polecenia Brukseli.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 11, 2011, 21:56:14 pm
Teraz jest najlepszy czas na reformy zmniejszające zadłużenie finansów publicznych, przez najbliższe 3 lata nie będzie wyborów. Reformy teraz, albo nigdy.

Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 11, 2011, 22:58:01 pm
Tech uważasz że banda która przez 4 lata na potęgę zadłużała Polskę nagle zmądrzeje? Pamiętaj że peło "spełnia" swoje obietnice, ale na odwrót znaczy:
Po obieca obniżkę podatków - podwyższa
Zwiększy rozwój gospodarczy - zmniejszy
Zmniejszy ceny - zwiększy ceny
Wybuduje drogi - zatrudni chinoli co zepsują robotę


itd. itd. itd.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Październik 12, 2011, 00:39:22 am

Wybuduje drogi - zatrudni chinoli co zepsują robotę


itd. itd. itd.

Co masz do tych Chińczyków? Zobacz jak się Chiny rozwijają, bo ludzie pracują a nie strajkują jak u nas.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 12, 2011, 01:44:28 am
Nic nie mam do chinoli, chodzi mi o bandę tuska który w ten sposób "walczy" z kryzysem i bezrobociem, dla mnie to są szczyty, że w moim własnym Kraju miejsca pracy sa sztucznie wypierane przez obcych których ściąga banda peło. To jest kompletny wariat, że zamiast Polaków zatrudnić ściąga do pracy chińczyków, którzy tak zrobili ta droge, że po opóźnieniach i aferzy z brakiem kasy, jest nowy przetarg, dziękujemy "panu" płemielowi, ludzie głosujcie dalej.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Styczeń 19, 2012, 19:54:52 pm
Jak podwyżki, odczuwacie już słowa Donalda Tuska przed wyborami : "Radzę państwu - dobrze pilnujcie swoich portfeli, dzisiaj naprawdę poważna ekipa zabiera się za wasze pieniądze i wasze złotówki"?
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Lucas207 w Styczeń 27, 2012, 13:28:18 pm
Oto co szlachta, tzn. samozwańcza elita, młode pokolenie myśli o tym wszystkim:
Znalezione na Onecie, bardzo mądrze napisane. [Co się stało, że onecik tak podniósł poziom??? Moderacja or something?]
„Znakomity obraz PO( tekst który znalazłem w sieci mówi wszystko)autora cytuję: PO raz pierwszy po 89 roku prokurator na oczach społeczeństwa próbuje popełnić samobójstwo. PO raz pierwszy popełnia samobójstwo szef kancelarii premiera. PO raz pierwszy człowiek dokonuje samospalenia przed kancelarią premiera. PO raz pierwszy szyfrant polskiej armii ginie w niejasnych okolicznościach. PO raz pierwszy 96 najważniejszych osób w kraju ginie w wypadku lotniczym. PO raz pierwszy najwyżsi generałowie giną w wypadku Casy. PO raz pierwszy dochodzi do mordu politycznego w imię partii PO. PO raz pierwszy były wicepremier popełnia samobójstwo w niejasnych okolicznościach. PO raz pierwszy Polska drużyna piłkarska jest na 68 miejscu w rankingu FIFA. Po raz pierwszy podatki przekroczyły 90% (suma wszystkich obciążeń, od zusu, przez dochodowy, vaty, akcyzy itd.). PO raz pierwszy (od zaborów) szkoły są zamykane zamiast budowane. PO raz pierwszy po 89 Polskie społeczeństwo odczuwa masową biedę. Po raz pierwszy bandytów i złodziei czeka gloryfikacja zamiast karceru. Po raz pierwszy Polacy poddawani są masowej i przymusowej eutanazji. PO raz pierwszy mamy największą dziurę budżetową i największe zadłużenie. PO raz pierwszy paliwo kosztuje 6 zł ,a euro 4,50zł. PO raz pierwszy... ile jeszcze razy?”
„jeszcze musi się dodać że po raz pierwszy od 1939 roku dzięki reformie zdrowia dokonuje się eksterminacji narodu polskiego - to zasługa reformy obecnej pani marszałkini.
Leki na astmę, leki na cukrzycę, leki na wszystkie schorzenia i dolegliwości o ile % ludzie wydają więcej za leki.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Styczeń 27, 2012, 13:32:26 pm.

Koniec zabawy! Czas zmienić to towarzystwo u koryta. Popatrzcie sami co hakerzy wykręcili z rządowych serwerów. Mają ponoć 200GB tajnych danych, których użyją aby skompromitować władzę.

http://miziaforum.wordpress.com/2012/01/26/acta-podpisano-anonymus-do-rzadu-zostaniecie-odsunieci-od-wladzy-zostan-anonymusem-potrzebujemy-cie/ (http://miziaforum.wordpress.com/2012/01/26/acta-podpisano-anonymus-do-rzadu-zostaniecie-odsunieci-od-wladzy-zostan-anonymusem-potrzebujemy-cie/)
Cały ruch Anonymus jest niejasny, ale grunt że przynajmniej rozgonią ta hołotę z ze stanowisk.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Lipiec 18, 2012, 20:08:45 pm
Jak politycy koalicji rządzącej traktują pojęcie dobro wspólne naszej Ojczyzny:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HdaxFBfoAMs# (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HdaxFBfoAMs#)

Były wcześniej wysyłane raporty NIK do CBA , a służby antykorupcyjne CBA, ABW sprawę przespały. Reagują dopiero, jak dziennikarze ujawnili nagranie.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Lipiec 19, 2012, 21:40:18 pm
No to ładnie ;D Ale to było do przewidzenia "Posady swoim ludziom" i tyle w temacie.
Tytuł: Odp: Rząd PO/PSL
Wiadomość wysłana przez: Tech w Lipiec 20, 2012, 20:55:08 pm
Dziś okazało się, że za buble prawne i akcje wizerunkowe mające przykryć aferę rządu podatnicy mogą zapłacić 10 mld zł w formie odszkodowań.

Kosztowne skutki piarowskich zagrywek (http://blog.rp.pl/szuldrzynski/2012/07/19/kosztowne-skutki-piarowskich-zagrywek/)
Opóźniona katastrofa hazardowa Po wyroku unijnego trybunału firmy hazardowe wystąpią o odszkodowania. (http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/opozniona-katastrofa-hazardowa,1824030)