Forum Wierni Ojczyźnie

Między nami, Polakami! => Polityka => Wątek zaczęty przez: matii8 w Sierpień 15, 2010, 10:13:10 am

Tytuł: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: matii8 w Sierpień 15, 2010, 10:13:10 am
To ma być prezydent Polski????

Niedowierzanie i gniew - takie emocje towarzyszą mieszkańcom Ossowa   zaskoczonym informacją, że 15 sierpnia ok. godz. 15.30 odsłonięty   zostanie pomnik na mogile żołnierzy bolszewickich z motywem bagnetów i   prawosławnego krzyża. W napisie na tablicy pojawił się błąd w pisowni   nazwy miejscowości. Co jednak szczególnie szokuje: cyrylicą wyryto   słowa, że Sowieci walczyli "o Ołssów". Według nieoficjalnych informacji w   odsłonięciu tablicy weźmie udział Bronisław Komorowski. Pomnik powstał   na zamówienie Kancelarii Prezydenta, która chce przy nim podejmować   rosyjskie delegacje rządowe. Co ciekawe, twórcą pomnika jest autor   tablicy upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej na Pałacu   Prezydenckim oraz zwycięskiego projektu monumentu mającego stanąć na   Powązkach - Marek Moderau.


Fakty są następujące: dwa lata   temu prowadzono na terenie walk z bolszewikami w 1920 r. w Ossowie prace   ekshumacyjne, w rezultacie czego odkryto szczątki ciał 22 żołnierzy   Armii Czerwonej. 15 lipca br. Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony   Pamięci Walk i Męczeństwa, wystosował pismo do Jerzego Mikulskiego,   burmistrza Wołomina, w którym zadeklarował sfinansowanie na terenie   prowadzonych prac postawienie pomnika na mogile żołnierzy bolszewickich   poległych 14 sierpnia 1920 r. w Ossowie, a dokładnie na tzw. Polakowej   Górce, na pograniczu Wołomina i Ossowa. Jak powiedział "Naszemu   Dziennikowi" Kazimierz Zych, przewodniczący Komitetu Uhonorowania ks.   Ignacego Skorupki Orderem Orła Białego, to skandal, że w sytuacji gdy   polscy żołnierze na cmentarzu w Ossowie mają betonowe przedwojenne   krzyże, żołnierzom sowieckim stawia się pomniki nagrobne z bardzo   drogiego materiału, jakim jest szwedzki granit. Rozmówca "Naszego   Dziennika" pyta również, jaki jest prawdziwy cel upamiętniania   najeźdźców i komu zależy na tym, aby Rosjanie mieli swój pseudo-Katyń w   Polsce. Wpisuje się to w nurt uprawianego przez rządzących i przychylne   im media pojednania z państwem rosyjskim, nawet za cenę przekłamywania   historii. Zych podkreśla również, że inicjatywa oburzyła mieszkańców   gminy Wołomin, którzy obserwowali postęp prac nad pomnikiem. Jeśli   chodzi o samą jego formę plastyczną, to składają się na nią bagnety i   prawosławny krzyż, co - jak zauważa nasz rozmówca - dziwi, bo przecież   bolszewicy nie szli do boju z krzyżem, ale pod sztandarem sierpa i   młota. Takiego symbolu jednak oczywiście na pomniku nie ma. Oczywiste   jest, że na nagrobkach powinny być krzyże, a modlitwą za zmarłych   obejmuje się wszystkich, ale takie działanie jest po prostu, według   Zycha, jawnym przekręcaniem sensu historii i zrównywaniem bohaterskich   żołnierzy polskich z najeźdźcami sowieckimi. Nasz rozmówca zwrócił   również uwagę na to, że na tablicy nagrobnej znajduje się błąd w pisowni   nazwy miejscowości, jak również napisane cyrylicą słowa, że Sowieci   walczyli "o Ołssów". Co ciekawe, twórcą pomnika jest autor tablicy   upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej na Pałacu Prezydenckim oraz   zwycięskiego projektu monumentu mającego stanąć na Powązkach, również   upamiętniającego ofiary katastrofy z 10 kwietnia, Marek Moderau.   Utwardzoną drogę do mogiły, która znajduje się vis--vis krzyża pamięci   ks. Ignacego Skorupki, czyli w miejscu śmierci bohatera, sfinansował   urząd gminy Wołomin. Jak zauważa Kazimierz Zych, cała sprawa była   przygotowywana od dawna; jeszcze gdy Bronisław Komorowski był   marszałkiem Sejmu, popierał prace nad pomnikiem.
Należy podkreślić,   że z inicjatywą "przygotowania odpowiedniego obiektu" - jak czytamy w   piśmie sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa skierowanym do   burmistrza Wołomina - wystąpiła Kancelaria Prezydenta RP. Jej intencją   było, aby delegacje rządowe - polska i rosyjska - mogły wspólnie uczcić   ofiary wojny bolszewickiej. W tym oświadczeniu określono jasno, kto był   najeźdźcą, a kto ofiarą.
W piśmie skierowanym przez Kunerta można   również przeczytać, że Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dziękuje   za dotychczasowe wsparcie ze strony Kancelarii Prezydenta. Ponadto   widnieje w nim informacja, że Kancelaria Prezydenta "rozważa możliwość   udziału Prezydenta RP w uroczystościach w Ossowie 14 sierpnia". W   oficjalnym programie obchodów uroczystości nie ma jak dotąd wiadomości,   czy Komorowski pojawi się przy pomniku bolszewickich żołnierzy.   Burmistrz Wołomina Jerzy Mikulski powiedział "Naszemu Dziennikowi", że   nic na temat ewentualnego pojawienia się Komorowskiego przy mogile   bolszewików nie wie i że nie otrzymał z Kancelarii Prezydenta   oficjalnego pisma dotyczącego włączenia w zaplanowane już uroczystości   wizyty prezydenta w tym miejscu. Zaznaczył jednak, że różne warianty   były brane pod uwagę. Ostatnie wydarzenia związane z pospiesznym i   niezapowiedzianym wmurowaniem tablicy w Pałacu Prezydenckim mogą   sugerować, że Kancelaria Prezydenta przyjęła metodę uników i tak   naprawdę teraz można spodziewać się wszystkiego oprócz słuchania głosu   Polaków. Sprawa pomnika na cześć bolszewików nie była nagłaśniana w   mainstreamowych mediach, a przecież jego postawienie nie jest inicjatywą   małego społecznego komitetu, tylko najwyższych urzędników w państwie. W   90. rocznicę Cudu nad Wisłą, jednej z bitew, która według wielu   historyków zaważyła na losach Europy, w wyniku przyzwolenia prezydenta i   umowy między konkretnymi instytucjami zostanie odsłonięty pomnik, który   idealnie wpisuje się w dotychczasowe działania mające na celu   umniejszanie ważnych wydarzeń historycznych i dokonań Polaków i   jednoczesnym przyznawaniem zasług agresorom. Sprawa tego pomnika kładzie   się cieniem na obchodach i nadaje im, w opinii Kazimierza Zycha, bardzo   smutny charakter.

Nowy styl

Nagłe odsłonięcie   tablicy upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej w czwartek może   okazać się swoistą zapowiedzią stylu, w jakim niedawno zaprzysiężony   prezydent będzie uprawiał politykę historyczną. Metoda pospiesznego   załatwiania spraw i brak kontynuacji linii zapoczątkowanej przez Lecha   Kaczyńskiego uwidaczniają się w oficjalnym programie obchodów 90.   rocznicy Cudu nad Wisłą.
Sama rocznica, jak i niewątpliwa ranga tego   wydarzenia historycznego w dziejach Polski i całej Europy sugerowałyby   równie wyjątkową ceremonię pod względem organizacji i nagłośnienia   medialnego. Jednak tegoroczne obchody, zorganizowane zapewne w nurcie   pojednania z państwem rosyjskim, nie wyróżniają się niczym szczególnym,   jeśli chodzi o ich oficjalny program. Nie będzie ani defilady wojskowej,   ponieważ jakiś czas temu MON stwierdziło, że nie ma na to pieniędzy.   Nie przewidziano też, jeśli opierać się na programie zamieszczonym na   stronie internetowej Kancelarii Prezydenta, uroczystego przemówienia, a   jedynie wystąpienie 14 sierpnia w Ossowie. Początkowo były plany, by   Bronisław Komorowski pojawił się w Ossowie 15 sierpnia, ale oficjalny   program tego nie przewiduje. Nominacje generalskie nie będą przyznawane   jak do tej pory w Pałacu Prezydenckim, ale na placu Piłsudskiego. Według   generała Waldemara Skrzypczaka, byłego dowódcy Wojsk Lądowych i szefa   Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe operującej w Iraku, miejsce   przyznawania nominacji odzwierciedla zamysł organizatorów, by ta   uroczystość była dostępna dla większej niż do tej pory publiczności. Z   kolei dr hab. Romuald Szeremietiew uważa, że jest to działanie   propagandowe prezydenta, który chce zyskać w ten sposób poklask. Chce w   ten sposób odwrócić uwagę od Pałacu Prezydenckiego, który dzięki   krzyżowi cały czas kojarzony jest z śp. Lechem Kaczyńskim. Nominacje   generalskie otrzymają m.in. szef Sztabu Generalnego gen. broni   Mieczysław Cieniuch oraz płk Krzysztof Parulski, główny prokurator   wojskowy. W opinii Szeremietiewa, świadczy to o pewnym automatyzmie w   przyznawaniu awansów. Według byłego wiceministra obrony, awans wojskowy   jest wyróżnieniem, choć od jakiegoś czasu nie zależy on ani od zasług,   ani od umiejętności. Z kolei prokuratura wojskowa, według Szeremietiewa,   nie sprawdziła się w kwestii śledztwa smoleńskiego, i to rodzi pytanie o   zasadność przyznania stopnia generalskiego płk. Parulskiemu. Nic więc   nie dzieje się wbrew głównej linii działania rządu i Komorowskiego.   Nawet dostępność dla szerszego grona odbiorców aktu wręczania nominacji   generalskich nie zmieni faktu, że to wszystko wygląda bardzo skromnie i   może sugerować celowe odchodzenie od polityki historycznej uprawianej   przez poprzednika obecnego prezydenta. Nie powinno to jednak dziwić,   gdyż Bronisław Komorowski w licznych wypowiedziach po 1989 r. zaznaczał,   że jest przeciwko przywróceniu Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia.
Paulina Jarosińska
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Sierpień 15, 2010, 11:28:47 am
jak tak dalej pojdzie to w Oswiecimiu postawimy pomnik "bohaterskim obroncom miejsca odosobnienia narodu niemieckiego", na pomniku pewnie SS no i krzyz tez musi byc...
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 15, 2010, 13:17:47 pm
Jakoś mnie to nie rusza. To nie jest żaden pomnik gloryfikujący Rosjan a zwykły nagrobek z tablicą informacyjną. Wybrano jednak zły moment.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Sierpień 15, 2010, 13:37:36 pm
Jakoś mnie to nie rusza. To nie jest żaden pomnik gloryfikujący Rosjan a zwykły nagrobek z tablicą informacyjną. Wybrano jednak zły moment.

Bolszewikom, najeźdźcom i agresorom, stawia się pomnik ze szwedzkiego granitu, kiedy ofiary ich morderstw mają przedwojenne i gnijące pomniki. Nie rusza Ciebie to w ogóle? Nie rusza Ciebie to, że stawia się pomnik mordercom, a ofiary zostają zapomniane? Tworzenie Katynia dla bolszewików na terenie Rzeczpospolitej Polskiej nie rusza Ciebie? Równie dobrze pozwólmy posługiwać się pojęciami polskie obozy koncentracyjne, II Wojnę Światową rozpoczęła Polska i to my mordowaliśmy dla Hitlera, właściwie Hitler był Polakiem, prawda?

jak tak dalej pojdzie to w Oswiecimiu postawimy pomnik "bohaterskim obroncom miejsca odosobnienia narodu niemieckiego", na pomniku pewnie SS no i krzyz tez musi byc...

Przecież SS to byli żołnierze broniący się przed Polakami-mordercami.

Cytuj
Należy podkreślić,   że z inicjatywą "przygotowania odpowiedniego obiektu" - jak czytamy w   piśmie sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa skierowanym do   burmistrza Wołomina - wystąpiła Kancelaria Prezydenta RP. Jej intencją   było, aby delegacje rządowe - polska i rosyjska - mogły wspólnie uczcić   ofiary wojny bolszewickiej.

Ofiary? Przecież mówimy o uczczeniu morderców! Może popadam w paranoję?
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Sierpień 15, 2010, 14:22:41 pm
Cytuj
Nie rusza Ciebie to, że stawia się pomnik mordercom

Nie przesadzaj z tymi mocnymi słowami. Można się kłócić o fakt postawienia pomnika, ale czemu chcesz wyzywać prostych poborowych? Żołnierz to żołnierz, walczy bo ma taki obowiązek, a w przypadku krasnoarmiejców dochodził terror czekistów względem "tchórzy i zdrajców".
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Sierpień 15, 2010, 14:43:00 pm

Nie przesadzaj z tymi mocnymi słowami. Można się kłócić o fakt postawienia pomnika, ale czemu chcesz wyzywać prostych poborowych? Żołnierz to żołnierz, walczy bo ma taki obowiązek, a w przypadku krasnoarmiejców dochodził terror czekistów względem "tchórzy i zdrajców".

Czyli mam rozumieć, że popełniane przez nich morderstwa na ludności cywilnej to "efekt poborowego"?

Postawa Piotrka zaczyna się robić nieco fanatyczna, co z kolei źle wpływa na morale w załodze...

W czym fanatyczna? Tym, że staram się dociec prawdy i używam właściwych i technicznych słów?
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Sierpień 15, 2010, 16:06:12 pm
Cytuj
Czyli mam rozumieć, że popełniane przez nich morderstwa na ludności cywilnej to "efekt poborowego"?
Znałeś tych żołnierzy? Wiesz co robili? W jakich okolicznościach zginęli?

Łatwo zaszufladkować, że Armia Czerwona zła była, bo wiele zbrodni popełniła. Że każdy jej trybik był skorodowany od środka.
Łatwo rzucić nazwiskiem Złego Człowieka, bo o Złych się pisze. Z kolei zwykły, taki normalny Dobry Człowiek nie znajdzie miejsca w annałach.

Ale ja już kończę to, bo to i nie na temat, i nie znajdę tu ze strony p1tereQ'a zrozumienia.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Sierpień 15, 2010, 16:11:43 pm
Za: http://blogmedia24.pl/node/34984 (http://blogmedia24.pl/node/34984)

Cytuj
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie  jest oburzone zaplanowanym na jutro, tj. 15 sierpnia, odsłonięciem w Ossowie pomnika żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli podczas Bitwy Warszawskiej.

Pomysł uczczenia w ten sposób i w tym dniu żołnierzy, którzy nieśli na swych bagnetach zbrodniczą ideologię, dążąc do narzucenia jej Polsce, a następnie innym krajom Europy, nie ma nic wspólnego z tradycyjnym szacunkiem dla zmarłych. Czym innym jest bowiem pielęgnacja grobów i odnawianie cmentarzy poległych na terenie naszego kraju żołnierzy wielu różnych armii, nawet zaborczych, czym innym natomiast oddawanie im hołdu, a w takich kategoriach należy rozumieć wznoszenie pomników.

Jeszcze nie zakończyliśmy w Polsce usuwania bądź przenoszenia na wojskowe kwatery cmentarzy komunalnych (jak w Krakowie) pomników ku czci kłamliwie przedstawianej do 1989 roku jako wyzwolicielska Armii Czerwonej, a już ktoś ośmiela się wznosić na jej cześć nowy, rehabilitując w ten sposób komunistyczną wersję najnowszej historii.

Odsłonięcie monumentu upamiętniającego bolszewików niosących zagładę Rzeczypospolitej w 1920 roku w dniu święta Wojska Polskiego jest posunięciem równie skandalicznym, jak haniebnym. Żądamy wyciągnięcia surowych konsekwencji w stosunku do osób i instytucji, które odpowiadają za ten pomysł i jego realizację.

Kraków, 14 sierpnia 2010

rzecznik POKiN

dr Jerzy Bukowski
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Sierpień 15, 2010, 16:12:42 pm
Nie przesadzaj z tymi mocnymi słowami. Można się kłócić o fakt postawienia pomnika, ale czemu chcesz wyzywać prostych poborowych? Żołnierz to żołnierz, walczy bo ma taki obowiązek, a w przypadku krasnoarmiejców dochodził terror czekistów względem "tchórzy i zdrajców".

Ale czy zmienia to postać rzeczy, że pomordowali oni setki Polaków? Nikt tu nie mówi, że oni muszą odpowiedzieć, ale mówimy o tym, ABY MORDERCOM  NIE STAWIAĆ POMNIKA ...

Tak, jak Piotr napisał - mogę przykład z mojego miasta podać, więc nikt manipulacji nie zarzuci - jakieś 2 lata temu chyba został odnowiony pomnik ku czci czerwonoarmistów - błyszczy i razi po oczach - piękny (swoją drogą jest tuż obok grobu mojej babci, na co mnie krew zalewa...) Dosłownie 10-15 metrów dalej jest pomnik pomordowanych Polaków podczas okupacji niemieckiej - ten pomnik, jak daleko pamięcią sięgam wygląda tak samo ...
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 15, 2010, 21:46:35 pm
Komunizm został Polakom narzucony siłą przez Armię Czerwoną, pierwsza próba była w 1920r, natomiast do 1993r musieliśmy czekać na zakończenie komunistycznej okupacji Polaki. Moim skromnym zdaniem, ten pomnik jest przesadą, w momencie, kiedy nie uczono wszystkich nawet Polaków walczących o naszą niepodległość.

Nie dziwię się postawie miejscowych:
Cytuj
Odsłonięcie krzyża dla bolszewików odwołane. "Hańba" (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Odsloniecie-krzyza-dla-bolszewikow-odwolane-Hanba,wid,12571376,wiadomosc.html?ticaid=1ab5d&_ticrsn=3)

Z powodu protestu okolicznych mieszkańców odwołano uroczyste odsłonięcie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej na Polakówej Górce w Ossowie. Na mogile ktoś namalował czerwone gwiazdy. Mieszkańcy skandowali "hańba", "to akt pogardy dla Polaków".

Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Hades w Sierpień 15, 2010, 22:18:34 pm
W takich chwilach naród wstydzi się za ludzi, których sam wybrał...

Jak tak dalej pójdzie to her Thuzk postawi na Westerplatte monument upamiętniający celny ostrzał polskich pozycji obronnych z pancernika Schleswig Holstein, żeby było gdzie na kolana padać przed Eriką S(S).
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Sierpień 15, 2010, 22:24:18 pm
Komunizm został Polakom narzucony siłą przez Armię Czerwoną, pierwsza próba była w 1920r, natomiast do 1993r musieliśmy czekać na zakończenie komunistycznej okupacji Polaki. Moim skromnym zdaniem, ten pomnik jest przesadą, w momencie, kiedy nie uczono wszystkich nawet Polaków walczących o naszą niepodległość.

Za tego posta masz u mnie Marku ogromniastego plusa! :)
Może zajmijmy się swoim podwórkiem, a nie dalej powtarzajmy "błędy", na których wiadomo, jak wyszliśmy - idziemy wszystkim na rękę a oni nam figę.. Dzisiaj honorowość nie jest w cenie - ale my bądźmy honorowi - w stosunku do naszych przodków, którzy z bronią w ręku walczyli za naszą Ojczyznę
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Sierpień 15, 2010, 23:01:21 pm
Jak informuje rzepa, za: http://www.rp.pl/artykul/2,522723.html (http://www.rp.pl/artykul/2,522723.html)

Cytuj
Z powodu protestu okolicznych mieszkańców odwołano zaplanowane na dzisiaj uroczyste odsłonięcie mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej na Polakówej Górce w Ossowie.

Warto zwrócić uwagę na bardzo ważny wniosek płynący z tego wydarzenia. Posilę się zewnętrznym źródłem.

Za: http://www.antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=328:ossowski-pomnik-na-cze-bolszewikow&catid=6:wydarzenia&Itemid=13 (http://www.antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=328:ossowski-pomnik-na-cze-bolszewikow&catid=6:wydarzenia&Itemid=13)

Cytuj
W historii naszego kraju jest wiele wydarzeń, które nie doczekały się godnego upamiętnienia. Jeszcze więcej jest mogił Polskich Bohaterów, których ślady z upływem czasu znikają z przestrzeni i ludzkiej pamięci. Dlaczego częściej wykazujemy empatię dla obcych niż dla naszych rodaków?
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: TenebrosuS w Sierpień 15, 2010, 23:21:34 pm
Czerwona Armia to byli najeźdźcy, mordercy i zwierzęta, bo ludźmi ciężko nazwać tą "armię". Żołnierz walczy z żołnierzem, a nie morduje, gwałci i pali wszystkie miejscowości przez które przejdzie.

Stawanie czegokolwiek więcej niż skromnego kamienia(bo raczej oni by krzyża nie chcieli....), jest bluźnierstwem przeciwko Najjaśniejszej. Niema pieniędzy na skromne pomniki dla ofiar, podczas gdy niczym za PRL katom stawia stawia się okazałe mogiły. Hańba!
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Gizz w Sierpień 16, 2010, 09:16:43 am
Bazujac na temacie o samym komorze, to postawił po prostu pomnik swoim ;)
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Levy w Sierpień 16, 2010, 09:19:57 am
Witam wszystkich ;)

Moim skromnym zdaniem ten pomnik to jest jakieś nieporozumienie albo niesmaczny żart...
Bo jak inaczej nazwać chęć postawienia pomnika ludziom, którzy zaatakowali nasz kraj, a byli mordercami (tak, mordercami!), którzy nie wahali się zabijać, gwałcić i bić ówczesnego Polskiego społeczeństwa czy palić Polskie wsie !
W pełni zgadzam się z @p1tereQ
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 16, 2010, 09:29:29 am
jak tak dalej pojdzie to w Oswiecimiu postawimy pomnik "bohaterskim obroncom miejsca odosobnienia narodu niemieckiego", na pomniku pewnie SS no i krzyz tez musi byc...
To by nam mogło wyjść na dobre wbrew pozorom.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Sierpień 16, 2010, 10:18:03 am
Ofiarom katastrofy smoleńskiej nie wybudowano jeszcze pomnika , a agresorom tak ? Gdzie tutaj logika ? To może wybudujemy pomnik Stalinowi ?
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Gizz w Sierpień 16, 2010, 11:02:15 am
MarcinS- nei jestes na czasie, kilka dekad temu byly pomniki stalina ;)
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Sierpień 16, 2010, 17:56:15 pm
MarcinS - pomijając wszystko czym była Armia Czerwona, to czym innym są żołnierze, a czym innym ofiary wypadku.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 16, 2010, 18:05:56 pm
MarcinS - pomijając wszystko czym była Armia Czerwona, to czym innym są żołnierze, a czym innym ofiary wypadku.
Teraz już tak będzie. Przykładowy tytuł w Naszym Dzienniku: " Prezydent Komorowski kupił sobie nowy samochód a przed pałacem stoi dopiero jeden pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej".
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 16, 2010, 21:03:19 pm
Jak tak dalej pójdzie to her Thuzk postawi na Westerplatte monument upamiętniający celny ostrzał polskich pozycji obronnych z pancernika Schleswig Holstein, żeby było gdzie na kolana padać przed Eriką S(S).

Miejsca właśnie ktoś zrobił w sierpniu 2010r, aktem antypolonizmu:

(http://img.trojmiasto.pl/zdj/fotki/35600/z35615.jpg)

Krzyż Virtuti Militari dla POLSKICH obrońców Wersterplatte sprofanowany,   ich pamięć znieważona.

Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Sierpień 17, 2010, 00:13:33 am
Miejsca właśnie ktoś zrobił w sierpniu 2010r, aktem antypolonizmu:

(http://img.trojmiasto.pl/zdj/fotki/35600/z35615.jpg)

Krzyż Virtuti Militari dla POLSKICH obrońców Wersterplatte sprofanowany,   ich pamięć znieważona.

Smuci mnie fakt, że za takie zachowania jest brak konsekwencji.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 17, 2010, 10:17:43 am
Ja jestem za karą cielesną w takich wypadakach. 100 batów i każdemu się odechce niszczyć wspólne dobra.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Cichociemny w Sierpień 17, 2010, 16:07:50 pm
odnośnie "pomnika - prawosławnego krzyża" podobno polegli bolszewicy pochodzili z jednostki w której spora część poborowych była wyznania Mojżeszowego znaczy się narodowości żydowskiej może ktoś potwierdzić lub zdementować te pogłoski ?
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 17, 2010, 16:58:49 pm
Jak przeczytałeś to w Naszym Dzienniku to mogę od razu powiedzieć , że to nie prawda.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 17, 2010, 17:56:25 pm
Po sieci już krąży satyra na pierwszy pomnik wystawiony przez Komorowskiego naszym niedawnym zaborcą i najeźdźcą:

http://www.youtube.com/watch?v=g5Lnf5N2S8Q#ws (http://www.youtube.com/watch?v=g5Lnf5N2S8Q#ws)
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Cichociemny w Sierpień 17, 2010, 18:55:42 pm
Jak przeczytałeś to w Naszym Dzienniku to mogę od razu powiedzieć , że to nie prawda.

nie to nie "Nasz Dziennik" to wpis na forum.. konkretnie na gronie pozwolę sobie  zacytować:

"Secundo do 236 pułku strzelców trafili niedoszli żołnierze polskiej   armii czerwonej z 2 Białostockiego Pułku Strzelców armii czerwonej 70   chłopa w większości wyznania mojżeszowego. "

zastanawiam się gdzie można to potwierdzić..
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Hades w Sierpień 17, 2010, 22:04:22 pm
Co do poruszanej od kilku postów kwestii wyznania bolszewików pochowanych w Ossowie, to dodam, że motyw prawosławnego krzyża na mogile sołdatów niosących na bagnetach ateizm wziął się stąd, iż przy ciele jednego z żołnierzy znaleziono właśnie krzyż prawosławny.

Jeśli zaś chodzi o sam fakt stawiania pomnika to w pełni popieram rzecznika prasowego ŚZŻAK, z którym dziś rozmawiałem. Stosunek zwycięzca zwyciężonemu w postaci uszanowania międzynarodowych konwencji nakazujących pochówek i oznaczenie przynależności danych żołnierzy - tak, natomiast nie do pogodzenia jest moment, zbyt okazała, a za razem rażąca forma, oraz ta cała pompa medialna jest po prostu nie na miejscu. Wystarczyłaby zwykła tablica z na przykład taką treścią: "Tu leży 22 żołnierzy-agresorów armii bolszewickiej, którzy zostali pokonani przez wojsko polskie 14 VIII A.D. 1920"
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Sierpień 18, 2010, 09:44:27 am
To jest kolejna sprawa, przez którą dużo krajów patrzy na nas jak na jakieś dziwne zwierzęta w zoo. Wiadomo, że to tylko walnięte ekstremizmy tak uroczo się dla mediów przeciągają, nie mając zaplecza i żadnego większego planu. Za to ładnie w tiwi wyglądają.

A co z mieszkańcami Ossowa? Okazało się, że wszyscy z tych ludzi protestujących byli nietamtejsi. A sami ossowiczanie nawet archeologom pomagali w odnalezieniu zwłok, by mogli zostać pochowani. O ile zresztą się nie mylę - to jest chrześcijańska powinność - chować zmarłych.

Nazwa tego tematu też jest manipulacją. Żaden pomnik, a zwykły nagrobek. Nie bolszewickiemu pomiotowi, a chłopom, wyrwanym przez partię z pieleszy domowych. Którzy jeszcze nawet nie mieli okazji się przekonać czym jest ten komunizm.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Sierpień 18, 2010, 11:19:18 am
treścią: "Tu leży 22 żołnierzy-agresorów armii bolszewickiej, którzy zostali pokonani przez wojsko polskie 14 VIII A.D. 1920"
Dokładnie . To byłoby uszanowanie , a budować pomniki to Pan Komorowski może , ale naszym narodowym bohaterom niezaleznie , czy tym , którzy walczyli z okupacja niemiecka , czy radziecką , czy zaborcami , także poetom , może 200 pomników na dwustulecie narodzin Chopina - trochę za duzo wystarczyłby jeden , mamy tye osób , które warto upamiętnić , a tutaj buduje się pomniki agresorom . Byłbym za tablicą z takim napisem jak zacytowałem z wypowiedzi @Hadesa . Co do Pana prezydenta hrabiego jest on u mnie całkowicie zniszczony , możnaby rzec , że przestał byc moim prezydentem zanim na dobre zaczął nim być .
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 18, 2010, 12:06:45 pm
Wystarczyłaby zwykła tablica z na przykład taką treścią: "Tu leży 22 żołnierzy-agresorów armii bolszewickiej, którzy zostali pokonani przez wojsko polskie 14 VIII A.D. 1920"

Wystarczyłaby tablica, a nie pomnik 2 m, zresztą dziwne że akurat krzyż prawosławny skoro oni nieśli ateizm, czyli gwiazda czerwona lub inne symbole religijne pozostałych żołnierzy walczących pod Osowem po stronie sowieckiej.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Hades w Sierpień 18, 2010, 15:59:25 pm
Cytuj
zwykły nagrobek
Zbyt monumentalny ten nagrobek...


Cytuj
gwiazda czerwona

Sęk w tym, że gdyby ROPWiM zleciła Markowi Moderau umiejscowienie tam symbolu czerwonej gwiazdy, bądź sierpa i młota, to na pewno wszelakie środowiska kombatanckie - AK, WiN, NSZ, wszelakie organizacje narodowe, albo po prostu cytując za Urbanem "prawicowa ekstrema" odebrałyby to za gloryfikacje bolszewizmu przez nową władzę i ogólnonarodową hańbę. W związku z czym rozpętałaby się jeszcze większa zadyma niż z krzyżem. 
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Cichociemny w Sierpień 18, 2010, 16:24:02 pm

Nazwa tego tematu też jest manipulacją. Żaden pomnik, a zwykły nagrobek.

 ;D żartujesz... chyba że widziałeś jeszcze gdzieś w Polsce albo na świecie nagrobki z bagnetami....

Nie bolszewickiemu pomiotowi, a chłopom, wyrwanym przez partię z   pieleszy domowych. Którzy jeszcze nawet nie mieli okazji się przekonać   czym jest ten komunizm.

żartowniś z Ciebie... na jakiej podstawie twierdzisz ze byli to chłopi? skąd wiesz że nie wstąpili dobrowolnie ?
no i skąd wiesz że ludzie maszerujący w szeregach armii Czerwonej przez połowę II RP nie widzieli komunizmu mieli klapki na oczach ?
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 18, 2010, 16:41:39 pm
Dzisiaj Andrzej Kunert w tvp info w rozmowie z lewicowym dziennikarzem powiedział, że za dużo już mamy polskich pomników w Polsce.
Facet pracuje od kwietnia 2010r i wzbudza same kontrowersje.

Ciekawe co jeszcze zmieni się w polityce OPWiM po ostatniej wizycie zagranicznej:
Cytuj
Oficjalna wizyta w Izraelu (http://www.radaopwim.gov.pl/article_details/97/oficjalna-wizyta-w-izraelu/)

W pierwszej dekadzie sierpnia 2010 roku Sekretarz Rady OPWiM Pan dr Andrzej Krzysztof Kunert stanął na czele delegacji, która udała się do Izraela w celu nawiązania ścisłej współpracy z Instytutem Yad Vashem.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Sierpień 18, 2010, 23:09:53 pm
Cytuj
żartowniś z Ciebie... na jakiej podstawie twierdzisz ze byli to chłopi? skąd wiesz że nie wstąpili dobrowolnie ?
no i skąd wiesz że ludzie maszerujący w szeregach armii Czerwonej przez połowę II RP nie widzieli komunizmu mieli klapki na oczach ?
A kto to miał być? Profesorowie habilitowani?

Dziwne rzeczy piszesz - pobór w wojsku carskim i sowieckim w czasie wojny domowej sięgał każdego, kogo mógł. Do tych armii się dobrowolnie nie wstępowało, bo nikt nie będzie nadstawiał karku, jak nie rozumie po co - a w Rosji panował olbrzymi analfabetyzm. Jak ktoś umiał czytać i pisać, a do tego dodawać, to by został przynajmniej podoficerem. A mówimy o normalnych soldatach.

Co ma do tego, co widzieli, a czego nie, żołnierze? Idą, bo muszą. Jak by nie szli, to by zginęli z rąk "swoich". A co się działo jak szli, to inna sprawa.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: matii8 w Sierpień 19, 2010, 12:46:50 pm
żeby nie było wątpliwości: http://pl.wikipedia.org/wiki/Armia_Czerwona (http://pl.wikipedia.org/wiki/Armia_Czerwona)

Można tam przeczytać, że "Początkowo była to formacja ochotnicza, bez stopni i rang..." A czas wojny polsko-bolszewickiej to początki armii czerwonej, więc jej członkowie byli w stu procentach świadomi tego co robią i co będą robić.. czyli mordować, palić, rabować, gwałcić, kraść.. wszystko to ku chwale bolszewizmu..
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 19, 2010, 13:56:35 pm
Matii8 przeczytaj ze zrozumieniem następne zdanie.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Lucas207 w Sierpień 19, 2010, 14:50:57 pm
Faktycznie, jak by się nad tym trochę zastanowić armia czerwona jest bardziej skomplikowana niż się z pozoru może wydawać. Z jednej strony widzi się w nich jako czerwoną zarazę, fanatyków skrajnie lewicowych idei, a z drugiej biednych chłopów wciskanych siłą do wojska. Oba obrazy są tyleż przejmujące co naiwne i głupie. W dobie wojny pPolsko-bolszewickiej i wojny domowej w Rosji dominowali wyraźnie ochotnicy. Większości krasnoarmiejców po prostu opłacało się stanąć do walki. Liczyli jak to żołnierze na rabunek, awanse, później także ordery ( a nieprzypadkowo mówi się że Rosjanin przed pójściem spać przez pół godziny przepina ordery z munduru na piżamę)  a także przeżycie męskiej  przygody. Wielu nie kojarzyło nawet dogmatów rewolucji, choć inni wierzyli w nie ślepo i mordowali wszystkich myślących inaczej wedle zasady"Kto nie jest z nami ten przeciwko nam". Czasem żal tych otumanionych przez propagandę i działaczy partyjnych czy innych politruków, ale samo rozczulanie się nad nimi według mnie nie jest przejawem jakiejś dobrej woli, czy wrażliwości tylko poprawności politycznej; wybaczcie, ale nie mam złudzeń co do tego zjawiska. 

Stawianie pomników bolszewii jawi się więc jako chęć kontynuowania "pojednania z Rosją" zainicjowanego przez oświecone środowiska obu krajów po katastrofie w Smoleńsku. Forma jednak wskazuje na celową prowokację do doraźnych celów politycznych. Widać Jego wysokość Bronisław Wąsaty nie potrafi inaczej rządzić naszym biednym ludem jak tylko przez uśmiechy w telewizji i sztuczki manipulujące uczuciami Polaków i stawiające ich przeciw sobie. Czyste "Divide et impera" - a przypomnijmy sobie kto najgłośniej krzyczał w kampanii o dialogu, wzajemnym szacunku i ukrytych zamiarach i kłamstwie co niektórych przeciwników.

Odnowiony skromny, ale w miarę zadbany cmentarz, czy tablica informująca o mogiłach. Po Chrześcijańsku jak się w Tym kraju zwykło czynić w takich wypadkach. Tak jak chciała Antygona.Tylko tyle i aż tyle.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Cichociemny w Sierpień 19, 2010, 16:38:24 pm
A kto to miał być? Profesorowie habilitowani?


Dla mnie to zwykła banda złodziei i morderców którzy chcieli się wzbogacić na polakach i na niesieniu swojej ideologii..

Dziwne rzeczy piszesz - pobór w wojsku carskim i sowieckim w czasie wojny domowej sięgał każdego, kogo mógł. Do tych armii się dobrowolnie nie wstępowało, bo nikt nie będzie nadstawiał karku, jak nie rozumie po co - a w Rosji panował olbrzymi analfabetyzm.
 
Analfabetyzm nie miał tu nic do rzeczy.. po prostu łatwiej było grabić i mordować niż pracować..
Co ma do tego, co widzieli, a czego nie, żołnierze? Idą, bo muszą. Jak by nie szli, to by zginęli z rąk "swoich". A co się działo jak szli, to inna sprawa.

mogli być po stronie "białych.."

tylko że oni byli za własnością prywatną..
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Sierpień 19, 2010, 21:44:40 pm
Cytuj
Sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa  (http://wikipedia.wp.pl/wiki/Rada_Ochrony_Pami%C4%99ci_Walk_i_M%C4%99cze%C5%84stwa)Andrzej Kunert  (http://wikipedia.wp.pl/wiki/Andrzej_Krzysztof_Kunert)zapewnił,   że nie zamierzał stawiać w Ossowie pomnika jako hołdu dla pochowanych   tam bolszewików. Przyznał, że użył wobec mogiły określenia "pomnik",   lecz miał na myśli "bardziej ozdobny nagrobek". 

Mimo, że naprawdę mam pomysły nie z tej ziemi, to na takie wytłumaczenie bym nie wpadł  :laugh:
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: dawid964 w Sierpień 20, 2010, 10:45:50 am
Dokładnie . To byłoby uszanowanie , a budować pomniki to Pan Komorowski może , ale naszym narodowym bohaterom niezaleznie , czy tym , którzy walczyli z okupacja niemiecka , czy radziecką , czy zaborcami , także poetom , może 200 pomników na dwustulecie narodzin Chopina - trochę za duzo wystarczyłby jeden , mamy tye osób , które warto upamiętnić , a tutaj buduje się pomniki agresorom . Byłbym za tablicą z takim napisem jak zacytowałem z wypowiedzi @Hadesa . Co do Pana prezydenta hrabiego jest on u mnie całkowicie zniszczony , możnaby rzec , że przestał byc moim prezydentem zanim na dobre zaczął nim być .

Marcinie pisząc o naszych bohaterach, kogo masz na myśli??? kiedyś na jakimś forum czytałem Twoje wypowiedzi --- gdzie szczyciłeś sie swoim żydoskim pochodzeniem i ostro ziałeś nienawiścią i plułeś jadem na wszystkich tzw. gojów. Wracając do pytania, masz na myśli POLAKÓW czy żydów? konkretnie komu Komuchowski mia stawiać owe pomniki? ???


Niby co Twój atak osobisty ma powiedzieć? Jakiś tajemny człowiek jesteś, nie piszesz nic, nic o Tobie nie wiadomo, a siejesz ferment. Nieco spuść z tonu, bo kolejne ostrzeżenie będzie bardziej bolało. -T
 
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Sierpień 20, 2010, 12:22:33 pm
Marcinie pisząc o naszych bohaterach, kogo masz na myśli??? kiedyś na jakimś forum czytałem Twoje wypowiedzi --- gdzie szczyciłeś sie swoim żydoskim pochodzeniem i ostro ziałeś nienawiścią i plułeś jadem na wszystkich tzw. gojów. Wracając do pytania, masz na myśli POLAKÓW czy żydów? konkretnie komu Komuchowski mia stawiać owe pomniki? ???
Jakieś dowody ? Nie wiem jak na to zareagujesz , ale kiedyś nie miałem dostępu do internetu , dokładniej przed styczniem 2009 roku , więc nie miałem możliwosci pluc jadem po forach . Poza tym nie jestem jedynym uzytkownikiem , który ma nick MarcinS :
http://www.google.pl/search?q=MarcinS&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a (http://www.google.pl/search?q=MarcinS&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a)
Natomiast co do żydowskiego pochodzenia to jak najbardziej nie mam w rodzinie żadnego żyda ( w każdym razie do XVI wieku ) . Mogę Tobie wysłać wykaz moich przodków . Porównaj sobie numer IP tamtego gościa i mój . Pytanie powinieneś zmienić . Mam podwójne obywatelstwo , ale Polskie i Kanadyjskie i mógłbys napisać Polakom  czy Kanadyjczykom ? Wtedy bym uwierzył , a tak to swoją wypowiedzią możesz sobie ...

PS. Co do tego jadu to był to jad węża , czy może skorpiona , a może była to po prostu zwykła ślina . Za chwile umrę ugryzłem się w język ;) .

Oczywiście :
Prezydent Komorowski powinien budować pomniki polskim bohaterom .
President Komorowski should build monuments for polish heroes .
Le président Komorowski doit construire des monuments aux héros polonais .
وينبغي للرئيس بناء النصب التذكارية لأبطال البولندية - arabski ( czytaj od lewej do prawej )
大統領は、ポーランドの英雄の記念碑を構築しなければならない - japoński
Dylai'r Llywydd adeiladu henebion i arwyr Pwyleg - walijski
主席應建立波蘭英雄紀念碑 - chiński
El Presidente debe la construcción de monumentos a los héroes polacos - hiszpański

W niektórych językach mogłem popełnic błędy , ale myśle , że w którymś zrozumiesz .

Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Redi w Sierpień 20, 2010, 15:22:22 pm
Gdybym był ptakiem mógł bym przynajmniej bezkarnie go obsrać, a tak co? Mało tym z Wiejskiej pomników na naszych ziemiach Upowców? Teraz jeszcze za moje pieniądze cza stawiać pomniki i może na dodatek gloryfikować bolszewików, później sowietów, a na koniec wermachtowi postawi się w Krakowie na rynku ładny monument. Trzeba przecież pamiętać o naszych odwiecznych przyjaciołach.

   Postawmy ten pomnik bolszewikom, pewnie, postawmy go tym wieśniką, analfabetą, gwałcicielom, odzianym w szmaty przypominające mundury. Potem opowiedzmy całemu światu jak ich traktowaliśmy w niewoli, jak ich tuczyliśmy polskim chlebem ;)
http://www.youtube.com/watch?v=55tquCLbQZA# (http://www.youtube.com/watch?v=55tquCLbQZA#)

PS Przyjaźń polsko rosyjska widzę kwitnie na całego.

Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 20, 2010, 15:53:53 pm
Przecież nikt Ci nie zabrania pojechać do Ossowa i "obsrać" ten nagrobek tylko czy wtedy będziesz naprawdę z siebie dumny?
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Redi w Sierpień 25, 2010, 13:58:42 pm
Nie mogę się powstrzymać, wręcz muszę umieścić ten utwór w tym wątku!
http://www.youtube.com/watch?v=pXMcNrxWEMY&feature=related#ws (http://www.youtube.com/watch?v=pXMcNrxWEMY&feature=related#ws)
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Sierpień 25, 2010, 14:21:20 pm
Och, co to za zbieg.
Właśnie teraz słucham tego utworu z płyty.

"On przecież z Kościołów zrobił kina... by człowieczeństwo w Tobie zgasło, byś nie wiedział co to znaczy brat. Bij bolszewika, bij, bij, bij!"

 "On przecież na Sybir gnał twe dzieci i kazał im komuny jarzmo nieść".

"To przecież on w katyńskim ciemnym lesie wbił w polską pierś  z nienacka ostry nóż , mordując tam najlepszych polskich synów"

http://www.youtube.com/watch?v=C_n97wh9Obw&feature=related# (http://www.youtube.com/watch?v=C_n97wh9Obw&feature=related#)

Nie wiem, czemy tam premiera od razu dali, raczej premier wdaje mi się bardziej bliski zachodnim okupantom.
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: Hades w Sierpień 25, 2010, 16:41:56 pm
Nie mogę się powstrzymać, wręcz muszę umieścić ten utwór w tym wątku!
Och, co to za zbieg.
Właśnie teraz słucham tego utworu z płyty.

"On przecież z Kościołów zrobił kina... by człowieczeństwo w Tobie zgasło, byś nie wiedział co to znaczy brat. Bij bolszewika, bij, bij, bij!"

 "On przecież na Sybir gnał twe dzieci i kazał im komuny jarzmo nieść".

"To przecież on w katyńskim ciemnym lesie wbił w polską pierś  z nienacka ostry nóż , mordując tam najlepszych polskich synów"


Zdecydowanie lepiej słucha się De Press na żywo.  ;)
Tytuł: Odp: Komorowski funduje pomnik najeźdźcom
Wiadomość wysłana przez: dawid964 w Sierpień 26, 2010, 16:04:29 pm
Utwory pięke  :) , patriotyczne i już!!! :( . Ciesze sie że są tu POLACY, panie i panowie, wygląda to tak {prosze bez obrazy i uszczypliwości} PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA JEDZIE DALEJ  >:( .