Forum Wierni Ojczyźnie

Między nami, Polakami! => Polityka => Wątek zaczęty przez: don_fedro w Czerwiec 28, 2008, 10:03:49 am

Tytuł: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: don_fedro w Czerwiec 28, 2008, 10:03:49 am
mamy zwolennikow PO na forum, chcialbym uslyszec o ich sukcesach.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Czerwiec 28, 2008, 10:58:51 am
Aby porządnie odpowiedzieć Ci na tego posta, potrzebuję trochę czasu - więc poczekaj do wtorku, aż mi się sesja skończy, oke? :)

EDIT: Trochę mi się odpowiedź opóźni, bo dopiero dziś, de facto, sesję skończyłem, i jutro jadę do domu. Postaram się odpowiedzieć cokolwiek w środę...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: don_fedro w Czerwiec 28, 2008, 13:55:17 pm
oke
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Lipiec 18, 2008, 02:02:12 am
Odświeżam i dam coś od siebie...

(http://www.yarrok.republika.pl/tusk-michnik2.jpg)

Chyba nie potrzeba komentarzy ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Lipiec 18, 2008, 02:13:56 am
Zaszalałeś  :D ten z wełnianą czapką na głowie miał inny znaczek  :D
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Lipiec 18, 2008, 11:34:45 am
Musi mi się czasu w końcu zebrać na odpisanie. :) Jakoś nigdy nie mam wolnej godziny. :/ Albo goście - albo praktyki...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: bzyk w Lipiec 23, 2008, 16:48:09 pm
To ja zadam pytanie.
Co z tego co z tego co zrobiło nie PO jako partia, ale partia rządząca, nie jest sukcesem?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Lipiec 23, 2008, 19:27:54 pm
To mogę odpowiedzieć na nieustannym wylocie - co mnie najbardziej boli.
Uwłaczające obu stronom utarczki pomiędzy premierem Tuskiem a prezydentem Kaczyńskim. :/
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: don_fedro w Lipiec 27, 2008, 20:03:21 pm
Bzyk nie wiem o co ci chodzi.

Tak samo jak twistero, mi tez sie nie podoba fakt, ze rzad nie moze dogadac sie z prezydentem odnosnie polityki zagranicznej.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: maniek78m w Wrzesień 11, 2008, 21:21:39 pm
mamy zwolennikow PO na forum, chcialbym uslyszec o ich sukcesach.

brak...

bo to że włażą w dupę rosjanom i niemcom to chyba nie sukces  ::)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: madu1906 w Wrzesień 11, 2008, 23:29:32 pm
bo to że włażą w dupę rosjanom
Moim zdaniem Radosław Sikorski nie ustępuje prezydentowi Kaczyńskiemu w chęci wypowiedzenia wojny Rosji.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: maniek78m w Wrzesień 12, 2008, 10:00:00 am
a ja słyszałem, że poleciał z Kaczyńskim do Gruzji, by go pilnować by ten zaostro o ruskich się nie wypowiadał
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Kwiecień 28, 2009, 18:20:56 pm
Cytuj
Hojni sponsorzy Platformy (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Hojni-sponsorzy-Platformy,wid,11075159,wiadomosc_prasa.html)

"Gazeta Polska" dotarła do nazwisk osób, które w 2007 roku wpłaciły darowizny na Fundusz Wyborczy Platformy Obywatelskiej. Są wśród nich założyciele i pracownicy firmy Work Service (znanej z afery Misiaka), zarząd telewizyjnej spółki producenckiej ATM Grupa (twórcy zeszłorocznego orędzia premiera Tuska) i... ksiądz, który z własnej kieszeni przeznaczył na kampanię PO aż 14 tysięcy złotych.

"Wie pani, ja nie sprawdzałem, kto wpłacał pieniądze, [...] o tyle że potem dziękowałem, bo taki jest mechanizm w Polsce, takie są przepisy prawa, że obywatele mogą wpłacać pieniądze. No wie pani, czy darowanemu koniowi się zagląda w zęby? Zagląda mu się do kieszeni? Ja tego nigdy nie robiłem, jedynie wysyłałem podziękowania" - tak tłumaczył się niedawno w Radiu Zet Bronisław Komorowski, odpowiadając na pytanie dotyczące finansowania swojej kampanii wyborczej.

Myślicie, że wszystko było w porządku i sponsorzy poprzez podstawione osoby nie kupowali sobie za wpłaty ustaw korzystnych dla siebie i niekorzystnych dla Polaków?

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Kwiecień 28, 2009, 18:41:44 pm
Nie myślę tak. Bądź, co bądź PiS i PO to duże partie, z szeregiem członków i współpracowników. Nie wierzę, by na takim szczeblu jaki byłby wymagany do 'kupienia' ustawy jakaś firma by mogła pieniądze wyłożyć.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Kwiecień 28, 2009, 19:35:00 pm
A w między czasie, niektórym posłom PO nie podoba się postawa partii, która pozwala na zgodę UE na dotacje dla stoczni w Rostoku i wielomiliardowe dotacje dla banków z równoczesnym zakazem dotacji dla stoczni polskich.

Cytuj
Senator Zaremba: PO odwróciła się od ludzi (http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2194&Itemid=1)

Z Platformy odszedł senator Krzysztof Zaremba wyjaśniając, że jest to forma sprzeciwu wobec decyzji rządu ws. polskich stoczni prowadzących do likwidacji tej gałęzi przemysłu.

    - Mój rząd doprowadził do bezsensownej i nieuzasadnionej decyzji o likwidacji polskiego przemysłu stoczniowego, przyjmując bez walki stronnicze i niemające nic wspólnego z zasadą równości i solidarności europejskiej decyzje Komisji Europejskiej dotyczące podziału i sprzedaży majątku stoczniowego - powiedział Zaremba.

    Podkreślił, że w czasie, gdy inne rządy UE, np. Francja i Niemcy wspierają i dotują szczególnie w czasie kryzysu różne gałęzie przemysłu, w tym także stoczniowego czy motoryzacyjnego, polski rząd zwalnia pracowników i sprzedaje majątek produkcyjny stoczni.

    Przypomniał, że zarówno stocznie w Szczecinie, jak i Gdyni budowały wysoko wyspecjalizowane jednostki, wielokrotnie nagradzane i cieszyły się dobrą opinią. Miały też portfel zamówień na ok. 1 mld USD.

    Podkreślił, że odszedł, bo PO nie jest już tą samą partią, którą współzakładał. Jego prośba, o wydłużenie, renegocjowanie tzw. specustawy stoczniowej do końca maja 2010, nie została uwzględniona. "Nasza polityka to teatr, a nie rozwiązywanie istotnych problemów; w ten nurt wpisała się PO, dlatego odszedłem" - oświadczył Zaremba.

    Uważa on, że PO odwróciła się od ludzi, nie tylko stoczniowców, ale rolników, policjantów, wielu grup zawodowych i społecznych nie tylko na Pomorzu Zachodnim.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Kwiecień 28, 2009, 20:07:04 pm
Uważam, że ten cały wątek jest tendencyjny i nie na temat. Po pierwsze - co niby oznacza "co począć z PO"? To jakbym powiedział "co począć z Krk" i zaczął bez składu wyrzucać co mi na duszy leży... :/
Robert miał rację - za dużo tu polityki, która zawsze tylko i wyłącznie dzieli... :/

Moja sugestia - zmień nazwę tematu i przenieś/usuń drugiego posta... A najlepiej zamknij wątek.
Bo do budujących konkluzji tu nie dojdziemy... :/
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: sgsman w Kwiecień 28, 2009, 20:09:51 pm
Nie da się rozwijać nie ścierając się na argumenty. Polityka to nieodzowny element patriotyzmu, bo to różne poglądy na naszą Ojczyznę. Tak samo nie da się mówić bez polityki o postaciach historycznych.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Kwiecień 28, 2009, 20:30:26 pm
Bo do budujących konkluzji tu nie dojdziemy... :/
Tytuł zmieniłem na neutralny, a myślę, że polityka nas nie podzieli, gdyż z tego co wiem żaden z nas nie jest politykiem. :) Myślę również, że w PO są też politycy myślący o polskim interesie narodowym. Liczę na Gowina, Czumę.... :)
Wyłączanie jednej partii (teraz rządzącej) z pod krytyki uważam za zły pomysł. Warto pilnować, aby dyskusja odbywała się na argumenty.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Ferenz Hilo w Kwiecień 28, 2009, 20:35:30 pm
Twisterro, a wątek "Pisowiec skłamie za 300 zł, a ty za ile?" z działu polityka, albo "Kwiatki Ojca Rydzyka", nie są tendencyjne? Poglądy w ogóle przecież polegają na tendencyjności.  podobają nam się te, które podzielamy. Brzydzą przeciwne.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: szpok5 w Kwiecień 28, 2009, 20:51:39 pm
Dla mnie żadna partia nie jest dobrą bo za dużo w niej własnego interesu a nie społeczeństwa.Brakuje ludzi którzy wezmą na siebie pewną odpowiedzialność która nie wszystkim może się podobać ale po latach będzie najsłuszniejszą..
Jest w Polsce mała ilość polityków-patriotów którzy stawiali by przyszłość kraju,ludzi ponad własne dobro.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Kwiecień 28, 2009, 23:30:44 pm
Nie da się rozwijać nie ścierając się na argumenty. Polityka to nieodzowny element patriotyzmu, bo to różne poglądy na naszą Ojczyznę. Tak samo nie da się mówić bez polityki o postaciach historycznych.

Dobre. Pozostawię bez zbędnego komentarza.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Kwiecień 28, 2009, 23:54:28 pm
Co mi się tu nie podobało, to to, że w dwóch postach Tech zawarł dwa różne stwierdzenia - co tworzy Chaos. Chaos jest dobry, ale nie w dyskusji o polityce. :P
Ferenz, zawsze możesz zgłosić post, który uważasz za obraźliwy. Pierwszy to faktycznie dość ciekawie zatytułowany, ale autor dużo takich trzaskał - tendencyjnych jak obecny wątek. A ten drugi, to ja nic złego nie widzę - normalnie się nazywa, zgodnie z tym co zawiera. :)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Ferenz Hilo w Kwiecień 30, 2009, 00:10:09 am
No wiesz, ale o kwiatkach tam nie było, prawda?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Kwiecień 30, 2009, 14:18:08 pm
Nie było. Ale istnieje coś takiego jak związek frazeologiczny, np. "ładne kwiatki", a sam "kwiatek" ma też znaczenie idiomatyczne - patrz słownik j. polskiego (http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2477085), druga pozycja. :)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 07, 2009, 15:07:51 pm
Cytuj
Znowu rośnie przestępczość w Warszawie (http://wiadomosci.wp.pl/kat,9912,title,Znowu-rosnie-przestepczosc-w-Warszawie,wid,11102883,wiadomosc_prasa.html?ticaid=17fbf)
Według najnowszych danych policji wynika, że przestępczość w stolicy zaczęła ponownie rosnąć po trzech latach spadku ? pisze ?Życie Warszawy?.

W porównaniu do kwietnia 2008 roku więcej jest zabójstw (o 14,3%), bójek i pobić (o 32,1%), kradzieży z włamaniem (o 12,9%) oraz kradzieży samochodów (o 36,2%). Od początku roku skradziono już 1100 aut. Mniej za to policja stwierdza gwałtów (o 55,6%) oraz rozbojów (o 24,6%).

To chyba ten zapowiadany cud PO i złagodzenie "nadmiernej restrykcji" władz z walce z przestępczością. ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: sgsman w Maj 07, 2009, 15:57:39 pm
Nie od dziś wiadomo, na kogo najliczniej głosowali "mieszkańcy" zakładów karnych ;).
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 30, 2009, 10:58:32 am
Nie wygląda to za uczciwie:
Cytuj
Tajemnica wielkich pieniędzy posła Palikota (http://www.dziennik.pl/polityka/article389142/Tajemnica_wielkich_pieniedzy_posla_Palikota.html)
Dziwne pożyczki dla polityka PO

Janusz Palikot dostaje wielomilionowe pożyczki z anonimowych spółek w rajach podatkowych. Poseł PO twierdzi, że nie wie, kto jest ich właścicielem. DZIENNIK sprawdził oświadczenie majątkowe Palikota. Okazuje się, że polityk prowadzi nieprzejrzyste operacje finansowe na dużą skalę.

Palikot zebrał duży majątek, ale jest też poważnie zadłużony: w banku, u brata i w kilku spółkach. Między innymi jest winien ponad 2 mln euro luksemburskiej spółce Central European Private Investments (CEPI). Ślad tego długu prowadzi do rajów podatkowych na Karaibach. Od roku prokuratura sprawdza, czy Palikot nie ukrył części majątku właśnie na egzotycznych wyspach.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 08, 2009, 15:35:35 pm
PO przesyła podziękowania dla swoich wyborców i tych którzy wybrali nie zagłosowanie umożliwiając im zwycięstwo. Reszta wiedziała, czego się spodziewać. :)

Cytuj
Po wyborach - więc rząd podniesie podatki (http://www.dziennik.pl/gospodarka/article395137/Po_wyborach_wiec_rzad_podniesie_podatki.html)

Resort finansów zdradza plany

Już po wyborach do europarlamentu, więc można zdradzać rządowe plany, dotyczące podwyżek podatków. Wiceminister finansów ujawnia, że ministerstwo zaczyna myśleć o podwyżkach VAT i akcyzy, inaczej nie da się wykonać budżetu na ten rok.

 "Będzie trzeba szukać rozwiązań po stronie wydatkowej i dochodowej. Podatki dochodowe nie będą zmieniane, ze względu na konstytucję, jedyną alternatywą są akcyza lub VAT. Można również uszczelniać system podatkowy" - mówi w TVN CNBC Biznes wiceminister finansów, Maciej Grabowski.

>>>Rząd podniesie podatki. Już we wrześniu

Wszystko przez to, że nagle okazało się, że nie da sie wykonać budżetu na ten rok. Są dużo niższe dochody z VAT, niż zakładano, dlatego zostaje albo zwiększyć deficyt, co rząd wyklucza, albo podnieść podatki. Resort nie może jednak podnieść podatków dochodowych, bo tego zabrania konstytucja.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 03, 2009, 08:36:36 am
Może ważniejsze jest dla nich co dzieje się ze Z. Chlebowskim? Kiedy to towarszystwo wzajemnej adoracji zrozumie, że dostając tak wielki mandat zaufania ma zanurzyć się w szambie po to żeby poprawić jakość życia w tym kraju?
Aby nam nie zarzucono, że o polityce rozmawiamy w wątku o kryzysie demograficznym, to napiszę tu.
Sprawa pana Chlebowskiego nie jest taką banalną aferą korupcyjną, jak się wydaje. Został on wyznaczony na kozła ofiarnego, ale mszcząc się na kolegach mówi wiele prawdziwych szczegółów ze sposobu funkcjonowania PO.

Cytuj
Chlebowski kontratakuje
Dotąd wiedzieliśmy, że komisja "Przyjazne państwo" kierowana przez Janusza Palikota była przykładem brakoróbstwa. Z wywiadów Zbigniewa Chlebowskiego dowiadujemy się, że jest także rozsadnikiem korupcji ? pisze publicysta Bronisław Wildstein

Nie wyobrażam sobie, abym mógł reprezentować czyjeś interesy i przedkładać je nad dobro państwa?. Człowiek zasad, który wypowiedział te słowa, twierdzi, że walczył przeciwko liberalizacji hazardu w Polsce. Utrzymuje, że to on pierwszy ? jeszcze przed Donaldem Tuskiem ? zmierzał do częściowej likwidacji hazardu w Polsce.

Kto to jest? Nie wiedzą państwo? Ano, Zbigniew Chlebowski. Taki w każdym razie wyłania się z wywiadów w weekendowym wydaniu ?Polski. The Times? i najnowszym ?Newsweeku?.

Donosy na kolegów

Zająłem się nimi jednak nie dla pustej zabawy. Chlebowski mówi rzeczy interesujące, a w każdym razie symptomatyczne. Donosi na swoich partyjnych kolegów. ?Jest rzeczą niemoralną, żeby ktoś, kto nie potrafi się rozliczyć ze swojej kampanii wyborczej, z gigantycznego majątku, i nie potrafi wyjaśnić swoich powiązań finansowych, nagle zażądał ode mnie odejścia z partii?.

Chodzi oczywiście o Janusza Palikota, który awansował ostatnio na stanowisko wiceszefa klubu rządzącej partii (ale skandalem nie jest żądanie tego polityka skierowane do Chlebowskiego, lecz sam fakt, że ? mimo swoich błazeńskich popisów ? Palikot pełni tak wysokie stanowiska; wszystko to kompromituje polską politykę, a odpowiedzialność za to ponosi PO i jej lider).

Zbigniew Chlebowski nie poprzestaje na tym. Twierdzi, że zablokował kilka przepisów przygotowanych przez komisję "Przyjazne państwo", a ?przygotowanych przez lobbystów?. Podaje przykład jednego, zgodnie z którym kierowcy nie musieliby wozić dowodów ubezpieczenia samochodu, jeśli potrafiliby telefonicznie udowodnić, że je posiadają. A to faworyzowałoby jedynego w Polsce ubezpieczyciela, z którym umowę można zawrzeć przez telefon.

Więcej (http://www.rp.pl/artykul/2,386678.html)

A to, co mówi Chlebowski, że przy pisaniu ustaw w Ministerstwie Finansów i komisji "Przyjazne państwo", robi się specjalne luki, żeby na nich zarabiać kosztem reszty społeczeństwa i to setki milionów złotych, to słyszałem sam od tych osób, niestety nie robi się to kiedyś, tylko obecnie. To są niestety problemy braku kompetencji etycznych.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Kmitek w Listopad 03, 2009, 12:38:27 pm
PO, osiągneło dno :) ładne i sie rymuje
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 03, 2009, 17:08:06 pm
Chlebowski jest żałosny. Mówi, że chce się oczyścić i wrócić do polityki, a rzuca oskarżenia na kolegów partyjnych. A ponoć "lojalność" to w polityce podstawa... :)

Ten przykład z ubezpieczycielem wydaje mi się bez sensu. Bo umowa przez telefon to jedno, a pomoc przez telefon - to drugie. W przypadku takiej ustawy każdy ubezpieczyciel bardzo szybko dorobiłby sobie dodatkowy kanał łączności - tym bardziej, że ustawa nie wchodzi "na dniach".

A Palikot? Bywa żałosny, bywa śmieszny, ale przynajmniej nie jest hipokrytą. ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 03, 2009, 23:40:32 pm
Jaka jest PO każdy widzi.

S.Niesiołowski:
http://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY
http://www.youtube.com/watch?v=o-nzEBqxkWA
http://www.youtube.com/watch?v=qjXKzkPBAB0

D.Tusk:
http://www.youtube.com/watch?v=4MrJ03LipsU
http://www.youtube.com/watch?v=x7bEu4DkIuU
http://www.youtube.com/watch?v=teAk8iTrMzg
http://www.youtube.com/watch?v=ctQ4nMSP8Mg

H. Gronkiewicz-waltz:
http://www.youtube.com/watch?v=2U_LK3yx1pA

J. Palikot:
http://www.youtube.com/watch?v=5XDTxwKzPWU
http://www.youtube.com/watch?v=nlcg8c9TUfY
http://www.youtube.com/watch?v=TAIRE27CKX4

G. Schetyna:
http://www.youtube.com/watch?v=kErbZRNBde0

O Chlebowskim i Drzewieckim nie ma co nawet wspominać.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Rawright w Listopad 04, 2009, 10:41:05 am
W PO trochę zastanawia mnie Niesiołowski. Tak naprawdę jest to człowiek o dość wyrazistych, zachowawczych poglądach, ale teraz w kontakcie z mediami, w "debacie publicznej" (czyli medialnym cyrku) się z nimi nie ujawnia, np wielu fanów Niesioła co go lubią bo dokopie Kaczyńskim ciekawe czy przypadły by do gustu jego opinie o homosiach czy postkomunie.  Jednak woli obrażać ludzi i unikać merytorycznej dyskusji w stylu całe zło to kaczory, ten jest mały, krzywi się jak się śmieje i sepleni, a tamten to już w ogóle.... . Widocznie z drugiej postawy widzi dla swojej osoby większe korzyści, a ideowość została dawno z ZChNnie. Napisałem że dziwi mnie to tylko trochę, bo widać co system robi z ludźmi.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 20, 2009, 08:37:01 am
Nie będę zaczynał nowego wątku o kolejnej aferze z udziałem prominentnych polityków PO, ale wydaje mi się, że w większości kolesie poszli do tej partii, aby zrobić swój interes, a nie żeby służyć Polakom. Winą partii jest, że pozwoliła takim ludziom na długi awans do samego szczytu, a dopiero tam wykrywana jest ich niekompetencja etyczna.
Te błędy zbyt dużo kosztują społeczeństwo.

Cytuj
Nowa afera z udziałem Zbyszka i Mirka?

Wygląda na to, że mamy nową aferę przetargową, ale w wykonaniu bohaterów znanych już z afery hazardowej. Pierwsze skrzypce gra w niej były minister sportu Mirosław Drzewiecki i były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Ich rolą jest wypełnienie zadania, jakie stawia im znany ze sprawy hazardowej biznesmen Ryszard Sobiesiak, którego wspiera jeden z najbogatszych Podhalan Andrzej Stoch. Aktywny też jest szef gabinetu politycznego ministra sportu Marcin Rosół. Sprawa dotyczy przetargu w Czorsztynie na dzierżawę wyciągu narciarskiego wraz z infrastrukturą zlokalizowanego na Polanie Sosny w Niedzicy - informuje portal tvp.info.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nowa-afera-z-udzialem-politykow-PO-W-rolach-glownych-znow-Zbyszek-i-Mirek,wid,11702142,wiadomosc.html?ticaid=19231
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 20, 2009, 11:43:32 am
Zastanawiam się ile tych afer nigdy nie wyjdzie na jaw.

Oto nowe propozycje tej niby liberalnej partii:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/371888,rzad_ukrywa_podatki_fala_podwyzek_przed_nami.html

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 23, 2009, 09:52:13 am
Podsumowanie pracy ministrów:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gwiazdy-i-aferzysci-w-rzadzie-Tuska,wid,11708283,wiadomosc.html

Szczególnie zgadzam się z "pałami" i "dwójami", choć niektóre dwóje bym obniżył. ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 25, 2009, 21:16:35 pm
W PO zaczynają się wojny frakcyjne "czystego" Palikota z jeszcze bardziej "czystym" Grabowskim:

Cytuj
Palikot: wyjaśnić sprawę Grabowskiego; Grabowski: nie było lobbingu

Wiceszef klubu PO Janusz Palikot wyraził nadzieję, że premier Donald Tusk wyjaśni sprawę opisaną przez środową "Rzeczpospolitą", że Maciej Grabowski, współtwórcą sukcesów PO w wyborach, pracując dla Platformy, doradzał - jako współwłaściciel spółki United PR - firmie Casinos Poland. Grabowski oświadczył w komunikacie, że United PR nie świadczyła, ani nie świadczy żadnych usług lobbingowych dla Casinos Poland.
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/373673,palikot_wyjasnic_sprawe_grabowskiego_grabowski_nie_bylo_lobbingu.html

Do tego Bielecki jest zapraszany do PO, warto przypomnieć kilka jego wypowiedzi godzących w jedność Polski. Chciał aby tylko niektóre regiony Polski weszły do UE, a do tego:

"W przyszłej Europie państwa narodowe, doprowadziwszy do scalenia kontynentu, usuną się na dalszy plan, a pierwszy rząd zajmą regiony. Sprawy dotyczące Europejczyków będą rozstrzygane niemalże w ich domu - w Bawarii, w Walii, na śląsku, w Wielkopolsce. Spokrewnione regiony w wybranych zakresach będą również samodzielnie podejmować współpracę ponad granicami państw. (...) Polityczna mapa Europy, czy tego chcemy, czy nie, nie jest jeszcze tworem skończonym. Przyszłe jej wydanie będzie zawierać w miejscu Hiszpanii Baskonię, Nawarę, Katalonię, w miejscu Polski Mazowsze, Kujawy, Warmię, Mazury, Wielkopolskę i obydwa Śląski. Tak zjednoczony kontynent uwolni się od wszelkich konfliktów,  w jakie popadały narodowe państwa zrodzone przez XIX wiek. Powróci poczucie wspólnoty i barwna różnorodność". - Premier Jan Krzysztof Bielecki, wypowiedź w Brukseli 3.III.1992

"Przyszły kształt Europy powinien być raczej oparty na zasadzie federalizmu i regionalizmu ... Współpraca między regionami powinna przekraczać granice państw. ... Takie  inicjatywy mogłyby uchronić Europę przed tendencjami nacjonalistycznymi i stworzyć poczucie jedności, nie burząc poczucia tożsamości regionalnej ... Polska jutra może podzielić się na Mazowsze, Wielkopolskę, Górny Śląsk i Dolny Śląsk. Europa regionów zwolni kontynent od wielkich konfliktów typowych dla państw narodowych powstałych w XIX wieku".  Bielecki jest związany z klubami Lions i bywał gościem klubów Rotary.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Stoigniew w Listopad 28, 2009, 16:03:41 pm
Największym problemem z PO jest to, ze nie ma ,przynajmniej dla mnie, żadnej sensownej alternatywy dla PO. Będąc człowiekiem centrum oraz umiarkowanym liberałem, nie widzę na scenie politycznej partii, na którą mógł bym zagłosować, prócz Platformy. Do wyboru mam konserwatywny, katolicko - narodowy PiS, postkomunistów, gdzie stare komuchy nie pozwalają młodym, nieskalanym poprzednim systemem, rozwinąć skrzydeł ( mimo , ze młodzi szefują i tak starzy wszystko kontrolują). PSL tez odpada, bo to wiejska dziwka polityczna, która się z każdym prześpi, byle coś dał... SD miał być trzecia siłą, ale jak na razie głośno o nim tylko z powodu walki na górze.Miejmy nadzieje, że PO się otrząśnie i coś sensownego zaproponuje, miast nawalać się po mordach między sobą albo z PiSem...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 28, 2009, 16:36:23 pm
PO to partia libaralna owszem, ale w amerykańskim znaczeniu tego słowa :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Amerykański_liberalizm (http://pl.wikipedia.org/wiki/Amerykański_liberalizm)
PO jest więc partią trochę mniej lewicową od PiS-u (nie wiem dlaczego ludzie uważają PiS za prawicę) chociaż ten ostatni wykazał się większym liberalizmem gospodarczym podczas swoich rządów (wg Centrum im. Adama Smitha) niż PO. Dziwne to wszystko ale jak ktoś naprawdę jest liberałem to powinien to wiedzieć.

P.S Gdyby ludzie sądzili, że nie ma sensownej alternatywy to do dzisiaj jedyną partią byłoby PZPR.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 28, 2009, 16:54:54 pm
Barteq - przecież była do PZPR'u alternatywa, tylko nie pozwalano nam na nich głosować. :P A dziś możemy głosować, ale nie ma na kogo.

Pamiętaj, że prawdziwy liberalizm nie zezwala na jakikolwiek socjal - nie masz pracy, bo Ci nogę urwało, a nie miałeś ubezpieczenia? Umrzesz z głodu. ;)
Uratowali Ci w szpitalu życie, po próbie samobójczej (z braku pieniędzy) - wychodzisz ze szpitala, by za długi iść do pierdla. Bo nie masz ubezpieczenia zdrowotnego.

Prawdziwie liberalna partia w Polsce nie miałaby szans - program desocjalizacji państwa, by większość Polaków, przyzwyczajonych do "państwo ma dać", odrzuciła. Zresztą, nie mamy tradycji liberalnej - model amerykańskiego liberalizmu to najwięcej, na ile by głosowano.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 28, 2009, 17:05:11 pm
Alternatywa była ale ludzie nie werzyli, że można coś zmienić (do czasu :) ).

Pamiętaj, że prawdziwy liberalizm nie zezwala na jakikolwiek socjal - nie masz pracy, bo Ci nogę urwało, a nie miałeś ubezpieczenia? Umrzesz z głodu. ;)
Ludzie umierali i będą umeriać. Teraz mamy socjal i jakoś dalej widuje się ludzi bezdomnych, są przypadki niedożywionych dzieci, służba zdrowia jest strasznie nieefektywna, w szpitalach są kolejki, za dobrą opiekę i tak musisz zapłacić więcej, w przypadku poważnej operacji płacisz ze swojej kieszeni, itp., itd.

Uratowali Ci w szpitalu życie, po próbie samobójczej (z braku pieniędzy) - wychodzisz ze szpitala, by za długi iść do pierdla. Bo nie masz ubezpieczenia zdrowotnego.
I w końcu któreś pokolenie nauczy sie, że jednak trzeba się ubezpieczać.

Prawdziwie liberalna partia w Polsce nie miałaby szans - program desocjalizacji państwa, by większość Polaków, przyzwyczajonych do "państwo ma dać", odrzuciła. Zresztą, nie mamy tradycji liberalnej - model amerykańskiego liberalizmu to najwięcej, na ile by głosowano.
Znowu to Twoje "w Polsce nie da się". :) Będe Ci to zawsze wypominał. :)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Stoigniew w Listopad 28, 2009, 17:30:33 pm
Czysty liberalizm jest tak samo prawdopodobny i sensowny jak czystki komunizm ;D. Dlatego nazwałem się "umiarkowanym liberałem". Państwo powinno być "nocnym stróżem", powinno zabezpieczać obywatelom jakieś minimum, ale przede wszystkim skupia się na rozdawaniu obywatelom "wędek" a nie  " ryb". Stwarzać warunki, dofinansowywać, ułatwiać, skracać czas, ciąć monopole. Wydaje mi się, iż partie nastawiona na walkę z korupcja nie rozumieją, iż im mniej procedur, pozwoleń, im mniejsza rola urzędników, tym mniej korupcji.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 28, 2009, 20:17:25 pm
No właśnie - była alternatywa, powiedzmy, że ludzie nie wierzyli, że można coś zmienić. A teraz nawet jak ludzie chcą coś zmienić - to nie mają na kogo zagłosować. Po prostu NIE MA partii, na którą by się CHCIAŁO głosować; taka co by miała ludzi, którym można uwierzyć. Takich ludzi można wyłowić, tu i ówdzie - ale nie w jednej grupie.
Solidarność grupowała mnóstwo idealistów, co to się i poglądami mogli różnić, ale dopóki tego nie zauważyli, potrafili Polskę skierować we właściwą stronę.

Socjal nie działa na ludzi bezdomnych. Państwo nie da mieszkania.
Dzieci niedożywione to również mało doinwestowana dziedzina socjalu.
Służba zdrowia jest źle zorganizowana, stąd nieefektywna. Szpitale sprywatyzowane, lub chociaż przekazane władzom regionalnym radzą sobie całkiem nieźle. Podstawowa opieka tam jest. Osoby zainteresowane mogą sobie wykupić ubezpieczenie zdrowotne i śmigać do szpitala na lepszych warunkach. A w Stanach, gdzie masz takie fajne polisy, ostatnio zastanawiają się nad reformą, bo koszty tych polis rosną lawinowo - i coraz więcej ludzi musi z nich zrezygnować, z braku pieniędzy. Normalnych ludzi, pracujących, żadne patologie.

Cytuj
I w końcu któreś pokolenie nauczy sie, że jednak trzeba się ubezpieczać.
,
Tu chyba mnie nie zrozumiałeś. To był taki żart. ;)
Zresztą, z czego się ubezpieczać, jak Cię nie stać? Załóż, że jesteś na dole drabiny społecznej i zwyczajnie zarabiasz za mało. A w każdym kraju, zawsze znajduje się sporo takich ludzi. Mają umierać na ulicy? ;)

Cytuj
Znowu to Twoje "w Polsce nie da się". :) Będe Ci to zawsze wypominał. :)
No to w takim razie udowodnij mi, że TO akurat się da. Przedstaw mi realną wizję tego, jak partia obiecująca zniesienie NFZ, ZUS, pomocy społecznej, minimalnej płacy, powszechnej i bezpłatnej edukacji, etc - zdobywa władzę. Bo zakładam, że wyobrażasz sobie taki scenariusz, gdyż inaczej pisanie, że jestem malkontentem - byłoby zwykłą przekorą. :)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 29, 2009, 13:42:10 pm
Państwo powinno być "nocnym stróżem", powinno zabezpieczać obywatelom jakieś minimum, ale przede wszystkim skupia się na rozdawaniu obywatelom "wędek" a nie  " ryb". Stwarzać warunki, dofinansowywać, ułatwiać, skracać czas, ciąć monopole. Wydaje mi się, iż partie nastawiona na walkę z korupcja nie rozumieją, iż im mniej procedur, pozwoleń, im mniejsza rola urzędników, tym mniej korupcji.
Oczywiście zgadzam się z ta wypowiedzią i dlatego nie zagłosuję na PO.

@Twisterro
W Stanach szpitale nie są w pełni prywatne.

Z tym umieraniem na ulicy to mówisz jak prawdziwy socjalista.:)

No to w takim razie udowodnij mi, że TO akurat się da. Przedstaw mi realną wizję tego, jak partia obiecująca zniesienie NFZ, ZUS, pomocy społecznej, minimalnej płacy, powszechnej i bezpłatnej edukacji, etc - zdobywa władzę. Bo zakładam, że wyobrażasz sobie taki scenariusz, gdyż inaczej pisanie, że jestem malkontentem - byłoby zwykłą przekorą. :)
Kto szuka ten znajdzie.:) Na pewno nie mam zamiaru głosować na tych któzy przez 20 lat oszukują społeczeństwo. Jeśli lubisz być oszukiwany to proszę bardzo.

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 29, 2009, 18:36:39 pm
Cytuj
Oczywiście zgadzam się z ta wypowiedzią i dlatego nie zagłosuję na PO.
Uwierz, że gdybym miał pomysł, na kogo innego zagłosować, to bym to zrobił. ;)

Cytuj
W Stanach szpitale nie są w pełni prywatne.

Jak to nie? Przeca na tym opiera się ich system - model przedsiębiorczości w opiece zdrowotnej. Szpitale są głównie prywatne (nie wiem, czy są jakieś państwowe, publiczne szpitale), a opieka zdrowotna jest częściowo wspierana przez budżet. Nieco mniej niż 50% systemu idzie z budżetu federalnego, czy stanu, a reszta jest finansowana przez prywatne firmy ubezpieczeniowe.

A skoro ja jestem taki wielki, prawdziwy socjalista, to Ty z całą pewnością oświecisz mnie, co w 100% kapitalistycznym, wolnorynkowym kraju im. Adama Smitha, by robiono z ludźmi tak biednymi, że nie stać by ich było na opiekę medyczną. Oczywiście, w Twoim kraju by nie było socjalistycznych wymysłów w rodzaju Medicare i Medicaid. :)

Cytuj
Kto szuka ten znajdzie.:) Na pewno nie mam zamiaru głosować na tych któzy przez 20 lat oszukują społeczeństwo. Jeśli lubisz być oszukiwany to proszę bardzo.
Wiele słów, a zero odpowiedzi. Prosiłem o rozwiązanie prostego, z tego co piszesz, problemu, a dostałem mistyczne "szukaj, a zostaniesz oświecony". ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 29, 2009, 19:03:15 pm
Opieka zdrowotna bez interwencji państwa? To możliwe! (http://www.youtube.com/watch?v=REgI8xhAaxY#)

Po prostu znajdź partię w której nie ma ludzi okłamujących Polaków od 20 lat, albo nie głosuj a może coś się zmieni.:)

Wiele słów, a zero odpowiedzi. Prosiłem o rozwiązanie prostego, z tego co piszesz, problemu, a dostałem mistyczne "szukaj, a zostaniesz oświecony". ;)
Chcę tylko uświadomić Ci, że PO nie jest partią liberalną.:)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Listopad 29, 2009, 23:42:17 pm
??? Uważasz, że ja twierdzę, że w "Polsce nie da się", jesteś takim wielkim zwolennikiem demokracji bezpośredniej, liberałem, a jedyną Twoją radą; jedynym rozwiązaniem jest "nie głosuj, bo może"?
Doprawdy, fantastyczny pomysł! Czemu na to nie wpadłem?! Hm, może dlatego, że bez aktywności JAKIEGOKOLWIEK typu zmian NIE BĘDZIE?

Prosiłem o przedstawienie partii, na którą warto głosować, a nie takiej, na którą nie warto. Tych drugich znam sporo.
W każdej partii jest mniej, lub więcej ludzi "okłamujących Polaków od 20 lat". Któraś z nich na pewno dojdzie do władzy. Polityka to nie szwedzki stół - bierzesz co możesz, a nie co chcesz. Ew. starzejesz się w oczekiwaniu na cud, którego jak wiemy - nie będzie.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Listopad 30, 2009, 11:16:14 am
??? Uważasz, że ja twierdzę, że w "Polsce nie da się", jesteś takim wielkim zwolennikiem demokracji bezpośredniej, liberałem, a jedyną Twoją radą; jedynym rozwiązaniem jest "nie głosuj, bo może"?
Nie, nie jestem zwolennikiem żadnej demokracji. Po prostu uważam iż demokracja bezpośrednia jest lepsza od oligarchii jaką mamy w Polsce.
Nie jestem zwolennikiem dawania każdemu prawa głosu (Większość więźniów głosowało na Tuska, inny przykład: w mojej gminie wybory prezydenckie wygrał A. Lepper). Jeśli widzisz co wyprawia rząd a mimo to chcesz głosować na PO to mogę Ci poradzić żebyś nie głosował.

Cytuj
Prosiłem o przedstawienie partii, na którą warto głosować, a nie takiej, na którą nie warto. Tych drugich znam sporo.
Spróbuj może :http://www.prawicarzeczypospolitej.org/ (http://www.prawicarzeczypospolitej.org/)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 15, 2009, 18:27:21 pm
Coś się chyba niedobrego dzieje w tej PO, nie wspomnę tu o ustawie cenzurującej internet i śledzenie komórek obywateli pod płaszczykiem ustawy hazardowej, ale poniższe sprawy to jakaś plaga:

Cytuj
Piesiewicz zawiesił członkostwo w klubie parlamentarnym PO (http://www.google.com/hostednews/epa/article/ALeqM5jlYtjGx1US4p8FYljdrb9A-oK3UA)
Senator Krzysztof Piesiewicz zawiesił członkostwo w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej - poinformował PAP wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak. Prokuratura chce postawić Piesiewiczowi zarzuty m.in. posiadania narkotyków.

Cytuj
Kolejny polityk PO usłyszy zarzuty (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kolejny-polityk-PO-uslyszy-zarzuty,wid,11779692,wiadomosc.html?ticaid=19490)
Do Parlamentu Europejskiego wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu eurodeputowanego PO Krzysztofa Liska ? informuje "Wprost". Prokuratura chce postawić mu zarzuty.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Martino1989 w Grudzień 15, 2009, 19:03:37 pm
Co do Po przecież jest to partia która została utworzona na spuściznie KLD pamiętam w latach 90 jak przeciwnicy polityczni śmiali się właśnie z 6 miejsca na liście wyborczej KLD słowami nie kradnij, po latach PO to taka sama partia jak KLD nieudacznictwo propaganda i głupota.
1.Nieudacznictwo- Polityka Zagraniczna Rosjanie wraz z białorusinami robią manewry pod naszą granicą w razie ataku polskich żołnierzy reakcja msz żadna powiedzenie o tym iż każdy może przeprowadzac manewry gdzie i kiedy chce. To tylko jeden z elementów polityki na kolanach
2. Propaganda o tym pisac nie trzeba wystarczy włączyc Tusk Vision Network
3. Głupota- Działania pseudo polityków palikot zbigniew ,, cmentarz,, Chlebowski  Mirosław ruletka Drzewiecki, inwigilacja dziennikarzy między innymi gazety polskiej.
Ale jak to mówią polski lud wszystko głupi bo tak przedstawi to jedynie słuszna telewizja.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Grudzień 15, 2009, 22:22:18 pm
1) A Ty byś co, silosy z rakietami odkurzać zaczął? Dla mnie Ruscy sobie mogą nawet granatami żonglować, byle po swojej stronie piaskownicy. I tak militarnie nie zrobią nic. Nawet nie tyle, że by nie umieli - po prostu nie ma celu, który miałby im przyświecać...
2) Twoim zdaniem to źle, że partia polityczna dba o swój medialny wizerunek? :) W dzisiejszych czasach partie się "sprzedaje", a by coś sprzedać marketing jest niezbędny. PO akurat u nas pierwsze się w tym zorientowało, ale jak inni zauważą, to również zaczną się mediom do tyłków pakować...

Z ostatnim punktem nie ma co dyskutować, bo niekonkretny. A poza tym - jaki lud, tacy włodarze... ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: wito w Grudzień 15, 2009, 22:55:48 pm
PO akurat u nas pierwsze się w tym zorientowało, ale jak inni zauważą, to również zaczną się mediom do tyłków pakować...

To media "same" wybierają kto ma im się do tyłków pakować
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Martino1989 w Grudzień 15, 2009, 23:08:20 pm
2) Partia która za każdym razem gdy występuje jakaś sporna sytuacjazamawia badania opinii publicznej i na takiej podstawie podejmujedecyzje, przepraszam ale rządzenie to jest pewnie etap w którymrealizujesz swój program tak czy ci się to udaje czy nie aleprzynajmniej podejmujesz próbe. A co do mediów radzę poczytac jak towłaściciele koncernu ITI finansowali kampanie Hanny Gronkiewicz Waltz wWarszawie, poprostu obietnicę się spłaca, HGW przeznaczyła 500 milionówna stadion Legii w zamian za poparcie ITI. Powiem tak PO poprosturealizuje interesy szeroko pojętego układu(Bondaryk ABW podsłuchiwaniedziennikarzy już nawet nie kryją się z tym podsłuchy wykorzystywane wprywatnych procesach), powrót byłych pracowników UB MO do służbywojskowej, czy ta partia miała kiedykolwiek w programie realizacjeinteresów jak to nazywali zwykłych ludzi czy interesów związanych zukładem polityczno biznesowo ubeckim. Jeśli byś był ciekaw z chęciąpodam przykłady takowej współpracy.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Grudzień 16, 2009, 00:46:28 am
Strasznie ciężko się Cię czyta, Martino. :)

@Wito - nie wydaje mi się. Media są łase na politykę i polityków - wystarczy często wywiady robić, powściągliwość zachowywać, mieć odpowiednich ludzi od kontaktów z mediami - a nade wszystko: mówić co chcą usłyszeć.
Politycy to robią z wyborcami, to nie widzę powodu dla którego mieliby się szczypać z mediami... ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Grudzień 16, 2009, 00:57:19 am
To media "same" wybierają kto ma im się do tyłków pakować

W Polsce wystarczy mieć kolegów oraz kasę i już można liczyć na poparcie mediów. Przykłady to PO - TVN albo SLD (i ogólnie komuszki) - GW.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Martino1989 w Grudzień 16, 2009, 11:12:37 am
Postaram się poprawic Twisterro, dobrze to ująłeś nade wszystko mówic co chcą usłyszec. Nie wyobrażasz sobie chyba iż dziennikarze TVN mogą tolerowac zdania wypowiadane na ich antenie przez polityków PIS podkreślające fakt założenia stacji  przez służby specjalne, albo były funkcjonariuszy WSI.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: wito w Grudzień 16, 2009, 12:08:33 pm
Ja osobiście jestem przekonany, że media są sterowane przez polityków za pomocą  gigantycznych łapówek (jeżeli mówimy tu o mediach prywatnych, bo zarząd TVP i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z członków partii politycznych - głównie PiSu). Dla równowagi Polsat i TVN faworyzują PO, bo przecież musi istnieć jakaś "opozycja". Jednak wszystkie ww. stacje (i nie tylko one bo również główne portale internetowe oraz rozgłośnie radiowe) przemawiają jednym głosem - najbardziej dało się to zauważyć przy rozmowach dot. traktatu lizbońskiego, których było nadzwyczaj mało i nadzwyczaj były one proeuropejskie.
Jeżeli chcemy by zaistniała szansa na to aby niektóre media stały się obiektywne, to powinna zostać zlikwidowana państwowa telewizja, KRRiT oraz powinna zostać zniesiona koncesja na prowadzenie stacji telewizyjnych.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Lipiec 05, 2010, 20:05:34 pm
PO ma już pełnie władzy, Prezydenta, koalicję rządową, KRRiT, IPN, NBP, prywatne media GW, TVN, Polsat więc liczę na ich ruchy  i rozwiązanie istotnych na dłuższą metę problemów:
- zahamowanie kryzysu demograficznego wśród Polaków po przez aktywną politykę prorodzinną,
- zmniejszenie zadłużenia państwa i zmniejszenia deficytu finansów publicznych.

Zobaczymy, jak się sprawią Ci którym tak licznie zaufali Polacy. Sam jestem ciekawy i trzymam za nich kciuki, nie chcę zapeszać. POwodzenia Polsko ;)


Cytuj
"Platforma Obywatelska jest teraz w trudnej sytuacji" (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Platforma-Obywatelska-jest-teraz-w-trudnej-sytuacji,wid,12441670,wiadomosc.html?ticaid=1a783&_ticrsn=3)

Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej przegrał te wybory prezydenckie, ale to Platforma Obywatelska znalazła się teraz w bardzo trudnej sytuacji - ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską politolog dr Piotr Forecki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Według eksperta, wygrana Komorowskiego tworzy nową sytuację dla PO, gdyż wraz ze swoim prezydentem, partia będzie teraz na cenzurowanym i czeka ją poważny sprawdzian. W tym momencie Platforma nie może już posługiwać się figurą retoryczną: "chcielibyśmy działać, chcielibyśmy coś zmieniać, ale jesteśmy skutecznie blokowani prezydenckim wetem".

W tym momencie PO będzie musiała coś pokazać i przede wszystkim nie będzie już tutaj mogła się skrywać za parawanem prezydenckiego weta - uważa dr Forecki.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Lipiec 05, 2010, 21:11:19 pm
Za mało czasu do wyborów, żadna partia nie odważyłaby się teraz na poważne reformy.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Lipiec 05, 2010, 21:27:08 pm
Za mało czasu do wyborów, żadna partia nie odważyłaby się teraz na poważne reformy.

Jak nie wezmą się do pracy, to PO dostanie czerwoną kartkę, jak to powiedział Gowin. Mają pole do popisu, nie ma już co ściemniać i zasłaniać się innymi. Nie pomogą im nawet przekupione media komercyjne, na Węgrzech też nie pomogły, były demonstracje i zmietli ich. 

Cytuj
Gowin: PO już nie ma alibi (http://fronda.pl/news/czytaj/gowin_po_juz_nie_ma_alibi)

Na rok pełnię władzy w Polsce przejmuje jeden obóz polityczny. PO albo pokaże, że umie sprawnie rządzić, albo w wyborach parlamentarnych otrzyma od wyborców czerwoną kartkę
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Lipiec 05, 2010, 23:21:05 pm
Dobrze ale czego się spodziewać po ludziach którzy wymyślają takie ustawy jak ta cenzurująca internet (jakkolwiek to głupio brzmi) albo zakazująca hazardu? Nie zdziwię się jak na początek podniosą trochę podatki by żyło się lepiej.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Lipiec 09, 2010, 20:27:05 pm
Nie zdziwię się jak na początek podniosą trochę podatki by żyło się lepiej.
Podatek liniowy + podniesienie podatku wat + podwyższenie akcyzy ;) .
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Lipiec 09, 2010, 21:07:28 pm
Podatek liniowy to nie jest podwyżka podatków... Poza tym, chętnie bym taką zmianę widział, nie rób nadziei. ;)

A akcyza? Na fajki, alkohol - czemu nie? Przecież to biologicznie trucizna. Jak ktoś lubi samobójstwo, to niech za to płaci, na co mu na drugim świecie pieniądz?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Lipiec 17, 2010, 11:16:45 am
Partia , która ma takich działaczy jak Janusz Palikot nie przetrwa . Proponuje wejść na jego blog i zacząć inteligentnie mieszać go z błotem :

http://palikot.blog.onet.pl/4690500,410572253,1,200,200,85347051,410705783,6067879,250,forum.html (http://palikot.blog.onet.pl/4690500,410572253,1,200,200,85347051,410705783,6067879,250,forum.html)
,,Witam serdecznie , 
Panie Januszu nie chce Pana obrażac jednak to co Pan tutaj wypisuje może byc przejawem choroby psychicznej . Pan napisał kiedys , że Lech Kaczyński jest wriatem , nie miał Pan racji chociaz gdyby zmienić słowo Kaczyński na Palikot zgodziłbym sie z tym twierdzeniem . Jeden głupek gada bez sensu , a kolejni ludzie o iq równym 10 przyklaskuja mu . Jest Pan żałosny . Moge tylko współczuć .

~marcins@onet.eu, 2010-07-17 11:05""

http://palikot.blog.onet.pl/4690500,410500969,1,200,200,85334374,410706038,6067879,500,forum.html (http://palikot.blog.onet.pl/4690500,410500969,1,200,200,85334374,410706038,6067879,500,forum.html)
,, A Pan co robił , obrzucał Pan błotem Prezydenta Kaczyńskiego i jakoś nie przeszkadzało to Panu . Schizofrenia ? Mania prześladowcza ? Innej opcji nie widzę .

marcins@onet.eu, 2010-07-17 11:09 "

Jesli tego typu ludzie jak Palikot opuszczą PO to może nawet ta partia zyska kolejne głosy . W kazdym razie znam dośc duzo osób , które nie chcą głosowac na PO właśnie z powodu tego co robi Palikot . Ten człowiek jest zakałą polskiej polityki , a nawet jesli nie polskiej polityki to na pewno swojej partii .

Z drugiej strony Po w całości także zajmuje sie tylko robieniem politycznej hucpy .
1. Premier , który mówi , że wszystkiemu winny był prezydent .
2. Posłowie , którzy robią z siebie błaznów .
3. Prezydent elekt , którego przemówienia podobaja się wszystkim ( nie da się ukryć mówi tak , zeby wszystkim było miło ) , ale zapomina o konkretach , więc jest to taki polityczny muzak ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzak_%28muzyka%29 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzak_%28muzyka%29) , muzak , czyli muzyka jaką słyszymy w centrach handlowych i niektórych innych miejscach . Chyba nie widziałem nigdy nikogo kogo by ta muzyka drazniła , ale jednoczesnie trudno oczekiwać od niej jakiś większych przeżyc duchowych ) .
4. Minister Edukacji Narodowej , która jako jedyna w całej Europie i chyba w cywilizowanej części świata wpycha sześciolatki w zajęcia typu j. polski , matematyka , zamiast zajęć zintegrowanych . Poza tym dziecko po pierwszej klasie będzie musiało umiec liczby i litery ( sześcio/siedmiolatek natomiast nie słyszy niektórych głosek ) dla porównania w innych krajach w których sześciolatki idą do szkoły po pierwszej klasie mają umieć tylko liczby . Kolejna wada nowego systemu . Muzyka . W pierwszej klasie uczniowie uczeni sa nazw solmizacyjnych ( które nie wiem po co w ogóle są nauczane , ponieważ ogólnie używa się nazw literowych ) . I jeszcze jedna wada nowego systemu nauczania . Pierwszoklasista musi kupic komplet książek na trzy pierwsze lata nauki .
5. Minister Obrony Narodowej - nie kupił samolotów dla rządu , poza tym można by rzec , że rozbroił Polske . Teraz próbuje sie ratować powołując NSR .
6. Zbychu , Miro i ktos tam jeszcze czy tak jakoś - afera hazardowa ( coraz częściej odnosze wrażenie , że tej sprawie próbuje się ,, uciąć łeb " ) .

I oto oblicze partii rządzącej . PiS także nie jest kryształowy , trzeba przyznać , ale to co robi PO to nie POlityka , to kompletny kabaret .

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Lipiec 18, 2010, 16:45:39 pm
Zdziwiłbyś się, jak wielu do PO przyciągnął właśnie Palikot. ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Martino1989 w Lipiec 19, 2010, 11:21:44 am
Działania Palikota to koordynowane działanie na które przyzwolenie dał na pewno Tusk Schetyna. Tusk który w swoim czasie usunął z partii Rokite Olechowskiego, Płażynskiego, jednym podpisem mógłby wywalic Palikota. A to że Palikot to szkodnik to nie ulega wątpliwości.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Lipiec 21, 2010, 08:26:36 am
Zdziwiłbyś się, jak wielu do PO przyciągnął właśnie Palikot. ;)
Niestety . Chwalił sie , że co dziesiąty wyborca , który zagłosował na Komorowskiego zrobił to za jego namową .

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Lipiec 21, 2010, 08:54:20 am
Skoro taki ma elektorat PO, że kieruje się Palikotem, to sprawa kraju jest przegrana. Kim trzeba być, aby Palikot imponował? Jaki rys osobowości i autorament musi być przynależny takiemu człowiekowi?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Lipiec 21, 2010, 09:19:37 am
Kim trzeba być, aby Palikot imponował? Jaki rys osobowości i autorament musi być przynależny takiemu człowiekowi?
Komu Palikot imponuje ? Niektórym ludziom o skrajnie liberalnych pogladach , niektórym ludziom o niskim IQ , którym imponuje bieganie z gumowym penisem i pistoletem i to chyba juz wszyscy .

,, Jaki rys osobowości i autorament musi być przynależny takiemu człowiekowi? " - nie wiem , ale nie jeden doktor psychiatrii mógłby opisując ten przypadek otrzymać tytuł profesora ;) .
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Lipiec 21, 2010, 11:14:14 am
Panowie, ale zgoda buduje.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Lipiec 21, 2010, 16:54:24 pm
Panowie, ale zgoda buduje.

Gut Arbeit ;)
Co do p. Palikota, to jak to określono "nagana" za wiele nie zmieni.. Na pewno się on przejmie tą naganą..
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Lipiec 21, 2010, 18:03:13 pm
Co do p. Palikota, to jak to określono "nagana" za wiele nie zmieni.. Na pewno się on przejmie tą naganą..
Z tego co widze dzisiaj Palikot trochę stonował , nawet da sie słuchac tego co mówi , ciekawe jak długo to potrwa . Jednak dla mnie ten gość nadal jest zwykłym błaznem i nie przekonuje mnie , chociaz gdyby zaczął zachowywac się jak normalny polityk , może trochę ekscentryczny , ale nie chamski przekonałby do siebie nawet ludzi , którzy mają do niego uraz z powodu niektórych wypowiedzi .
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Lipiec 27, 2010, 21:11:31 pm
Palikot dostał naganę, ale utrzymał stanowisko wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PO oraz przewodniczącego lubelskiego PO  =)

Jak wam się podoba najnowszy pomysł PO - podniesienia podatków?

Cytuj
Wyższe podatki zamiast cięcia wydatków? (http://www.rp.pl/artykul/514175.html)                                                                                                                                                   
                                                                                                   Podwyżka obciążeń fiskalnych uderzy w gospodarkę - ostrzegają ekonomiści
Urzędników przybyło za rządów PO o zdaje się 40 tyś etatów.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Lipiec 27, 2010, 23:38:01 pm
Taa, podniosą podatki, a za 2 lata przedsiębiorcy zbiednieją i będą płacić takie same podatki jak dziś - i trzeba będzie znów je podnieść...

Oszczędności trzeba szukać na swoim podwórku, ciąć po ministerstwach, ciąć po socjalu, ciąć KRUS. Ale jaka partia ruszy takie grupy?...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Lipiec 28, 2010, 23:26:01 pm
Partia liberalno-konserwatywna chce łatać dziurę podnosząc podatki. Śmiać się czy płakać?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Lipiec 28, 2010, 23:36:29 pm
Partia liberalno-konserwatywna chce łatać dziurę podnosząc podatki. Śmiać się czy płakać?
Proponuję śmiać się przez łzy nad tupetem a i głupotą :)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Lipiec 29, 2010, 00:04:08 am
By żyło się lepiej bo zgoda buduje a Polska jest najważniejsza.

Nie mogłem się powstrzymać.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Lipiec 29, 2010, 19:50:55 pm
Mówią w PO, że "tylko" VAT podwyższą, ale ilości urzędników mimo postępu informatyzacji nie zamierzają zmniejszać =)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 03, 2010, 09:56:58 am
Niezłe oszustwo wyborców mieliśmy, jeszcze w zeszłym miesiącu byliśmy "zieloną wyspą" wzrostu gospodarczego, a po 2 tygodniach rząd odkrywa nie redukcję etatów urzędniczych, ale dziurę w finansach publicznych, ogromne zadłużenie budżetu i samorządów (widać wzrost był finansowany kredytami) i proponuje podwyżki podatków.

Cytuj
Podwyżka VAT nam się nie podoba, PO traci (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzka;vat;nam;sie;nie;podoba;po;traci,17,0,651025.html)

Tylko 14 procent Polaków akceptuje podwyżkę podatku VAT, którą rząd ma dziś przyjąć wraz z Wieloletnim Planem Finansów Państwa. Ten nastroje odzwierciedlają się w sondażu poparcia.

 
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Sierpień 03, 2010, 15:03:53 pm
To dopiero początek ,, wielkich reform " rządu , ale wiadomo to wszystko by ,, Żyło się lepiej , wszystkim " ;) .
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Rudolfo w Sierpień 04, 2010, 00:11:20 am
Powiem tak PO się skompromitowało i to dość mocno.. wyborcy jeszcze tego za bardzo nie widzą... ale zauważą... A to dlaczego? Na obiecywał B.Komorowski tyle obietnic  i już wiadomo się nie spełnią...  podatki w górę, żywność w górę.. a ile tego będzie z podatków 5 miliardów? To jest nic jak pół miliarda tracimy wyrzucamy w błoto na misję w Afganistanie... 
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Redi w Sierpień 04, 2010, 05:25:51 am
PO kompromitowało się jeszcze za życia Lecha, a wyborcy jak nie widzieli, tak do tej pory mają mydliny w oczach. Przejrzą na oczy, zauważą?, przy obecnej socjotechnice, hy śmiem powątpiewać. Polskie społeczeństwo nie dojrzało do demokracji. Rozbiory, germanizacje, rusyfikacje, wojna, komunizm to wszystko odbiło się na naszym społeczeństwie. Jest nas 40 milionów, z czego myślę, że góra 3 mln posiada papier wyższej uczelni,a co z resztą? Ogrom, nas Polaków po wykształceniu średnim kończy edukacje, większość ma za sobą  tylko szkołę podstawową, czy tam 2 lata zawodówki. Pominę już jaki jest poziom i czego w ogóle uczy się w szkołach. Oczywiście w wyborach głos każdego ma takie samo znaczenie:/. To jakaś paranoja. Co robi przeciętny Kowalski o ile nie siedzi na zasiłku? Po 8 czy tam 12 godzinach w pracy, spożywa posiłek i siada z pilotem przed odbiornikiem. Jeżeli nie ogląda seriali to leci po kolei, teleekspres, panorama, wydarzenia, fakty i wiadomości, potem jakiś film i do łóżka. A gdzie tu czas na przykład dla rodziny? Nie ma w tym miejsca na jakąś ideologię, na przemyślenia, na książkę, na naukę(wszak człowiek uczy się całe życie), po prostu nie ma. Większość wyborców głosuję na tych panów, którzy w kółko przewijają się w mediach. Rzesza wyborców nawet nie zapoznała się z programem wyborczym swojego kandydata, baa większość nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak program wyborczy. To jest nasz główny problem. Ogłupienie, zacofanie społeczne.
     Polityka PO, a zresztą, ogólnie polityka w Polsce? Moim zdaniem to jak się ją prowadzi to żenada, to świadome działanie nie szkodę naszej ojczyzny. Dla większości  tych szubrawców liczy się tylko władza, władza, jeszcze raz władza oraz pieniądz. Co robi PO, co robiły wcześniejsze rządy? To jest k**wa chore, jak wygląda nasze szkolnictwo, służba zdrowia, o sądownictwie już nie wspomnę. Barany z Platformy pożyczają pieniądze, jakby mało RP miała długów, vat podwyższają bo potrzebują pieniędzy. Tak, tylko co oni do jasnej ch*lery z nimi zrobią, gdzie je lekką ręką roztrwonią? Oczywiście tam gdzie nie trzeba. Dla nich Polska jest k**wą, której nie trzeba szanować, którą można wykorzystywać, je**ć z każdej strony. Przepraszam za ordynarność, lecz ta metafora niestety precyzyjnie trafia w sedno.
Od ponad 20 lat nie ma komunizmu, mamy niby niepodległość. Tylko, że 10 lat temu, największy szkodnik, zdrajca Polski, niejaki Wojciech Jaruzelski sprawował rządy w wolnej Polsce. Na litość boską!. A ha, a i dziś dobrze mu się powodzi. Podziękujmy za to między innymi "bohaterowi, pogromcy komunizmu, laureatowi pokojowej nagrody Nobla", panu Wałęsie, naszemu byłemu prezydentowi, pochodzącemu ze wsi, posiadającemu wspaniałe wykształcenie. Każdy kolejny rząd, sprawujący władzę po rządzie Jana Olszewskiego to dno, to koło wzajemnej adoracji, z PO na czele.
    Spójrzmy prawdzie w oczy, w ostatnich dwóch dekadach doszło do zamiany okupacji państwa Polskiego z radzieckiej na niemiecką. Ja już straciłem nadzieję, że Polska po tylu latach niedoli nareszcie się podniesie. Przynajmniej nie w tym stuleciu, na pewno nie z takim społeczeństwem.
    Platforma posiada pełnie władzy, można powiedzieć nawet, iż uzyskała tak jakby monopol na scenie politycznej. To nic dobrego nie wróży, pamiętam jak się rzeczy miały, nie tak dawno temu, gdy najwyższą funkcję na Wiejskiej oraz w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu miały podmioty należące do jednej frakcji.
Biada Ci Polsko!

PS Wstałem lewą nogą ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Sierpień 04, 2010, 10:39:43 am
Zobaczcie , po co PO była ta pełnia władzy , żeby podwyższyc vat o 1% ?

Z drugiej strony rząd nie robi nic dobrego , a sondaże dają mu ponad 40% poparcia ...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Sierpień 04, 2010, 11:45:18 am
Krótko i na temat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZbpEETpna_8&feature=player_embedded#ws (http://www.youtube.com/watch?v=ZbpEETpna_8&feature=player_embedded#ws)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Sierpień 04, 2010, 13:30:51 pm
Jednak z drugiej strony w systemie demokratycznym ( w przypadku braku fałszerstw wyborczych ) jedna partia jest w stanie w przypadku jeśli ma monopol władzy przez 2 , najwyżej 3 kadencje . Mozna by rzec 500 dni + 4 lata + może 4 lata ( jeśli partia się nie rozpadnie ) .

SLD miało Prezydenta i Premiera jednoczesnie dwukrotnie : 1995-1997 i 2001-2005 . Pierwszy raz miało około 500 dni i już w czasie tych dni straciło poparcie , po raz drugi po 4 latach miało poparcie tylko 11% obywateli .

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/timeline/a7a6e9b7d1940d747887a3cb52a85ba1.png (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/timeline/a7a6e9b7d1940d747887a3cb52a85ba1.png)

Chyba , że Tusk ma tak dobrych specjalistów od PR , że będzie rządził mając jednoczesnie premiera przez dłużej niż te 500 dni , albo 500 dni + 4 lata . Obywatele zwykle zbyt późno zauważają , że zostali oszukani , ale jak już zauważą to rządzący traca poparcie i staja sie 3 , 4 , moze nawet 5 pod względem wielkości i poparcia partią , nieraz nawet partia się rozpada .

Gorzej jesli PO zacznie sprawowac władze w sposób dyktatorski tak jak opisał to Jan Pietrzak w swoim felietonie ... 

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 06, 2010, 10:29:53 am
Balcerowicz o sytuacji w polskiej gospodarce. Bardzo dobry tekst.
 
Cytuj

 Balcerowicz apeluje do rządu
(http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25030/balcerowicz_fakt_180.jpeg)
Apeluję do rządu i do parlamentu, aby ograniczać wydatki, wprowadzać w życie reformy, dzięki którym więcej ludzi będzie pracowało, szybciej odpolityczniać naszą gospodarkę, a nie brnąć w jej nacjonalizację - pisze prof. Leszek Balcerowicz.
 Michał Boni zapowiedział, że rząd zastanawia się nad ewentualną podwyżką podatków w przyszłym roku. Nie podał konkretów i zapowiedział, że trwa praca nad założeniami budżetu na przyszły rok. Po ich ujawnieniu dowiemy się więcej.

Trzeba podkreślić, że Polska już ma ogromne podatki: PIT, CIT, VAT oraz te w postaci rozmaitych "składek" tak wysokie podatki bynajmniej nie pomagają polskiej gospodarce, a są dla niej balastem.
 
     Podatki są wysokie, bo skądś trzeba brać środki na pokrycie naszych ogromnych wydatków budżetowych. Wydatki te są tak duże, że mimo wysokich podatków w zastraszającym tempie rośnie nam dług publiczny, w 2009 roku zwiększył się o 100 mld zł. I nie jest to dług, który spada na barki mitycznego państwa, ale przeciętnego obywatela.

Jeżeli zależy nam na długofalowym rozwoju gospodarki, powinniśmy się skupić na ograniczeniu wydatków publicznych. Co więcej, można je ograniczyć tak, by jednocześnie ożywić gospodarkę. Najlepszym na to sposobem jest zaktywizowanie zawodowe jak największej liczby ludzi niepracujących, a do pracy zdolnych. Dzięki temu ci ludzie przestaną pobierać zasiłki, na które łoży się przecież z naszych podatków, a do tego sami zaczną podatki odprowadzać. To jest niezwykle ważna reforma.

Ponieważ jednak upłynie pewnie sporo czasu do momentu wprowadzenia tej reformy w życie i do chwili, kiedy zacznie ona przynosić korzyści, to ważne jest wprowadzenie jeszcze jednej zmiany. Chodzi o zdecydowanie szybsze wyprowadzenie polityków z przedsiębiorstw, czyli o ich prywatyzację. Po pierwsze, przychody z prywatyzacji zasiliłyby skarb państwa i zahamowałyby wzrost naszego długu publicznego, a po drugie odpolitycznienie przedsiębiorstw, które dziś zależą od polityków miałaby zbawienny wpływ na ich funkcjonowanie. Wiemy bowiem, jak kończą firmy, gdzie ostateczna władza jest w rękach polityków. Przypomnijmy sobie np. stocznie czy Pewex.

Niestety w tej sprawie rząd nie robi wszystkiego, co by mógł, choć dostrzegam, że w ostatnich miesiącach prywatyzacja przyspieszyła. Mimo to z danych międzynarodowych nadal wynika, że Polska ma więcej właścicieli politycznych w gospodarce, niż przeciętnie inni członkowie OECD.

Ponadto przedstawiony niedawno raport Fundacji Obywatelskiego Rozwoju (FOR) wskazuje, że w naszych przekształceniach własnościowych jest dużo pseudoprywatyzacji, czyli wykupywania jednych przedsiębiorstw państwowych przez inne przedsiębiorstwa państwowe, co nie zmniejsza ich upolitycznienia. Trzeba pamiętać, że są politycy, którzy lubią obsadzać stanowiska w tych przedsiębiorstwach swoimi ludźmi. Jest to jeden z powodów, dla których własność państwowa źle służy zarówno gospodarce jaki i polityce.

Często mamy tu do czynienia z myśleniem magicznym albo z udawaniem Greka. Niektórym wydaje się, że jeżeli przedsiębiorstwo państwowe przekształci się w spółkę, w której walnym zgromadzeniem będzie minister skarbu, to ten minister automatycznie zacznie zachowywać się jak kapitalista, a nie jak polityk. Prawda jest jednak taka, że władza nad przedsiębiorstwami, jak długo pozostaje w rękach państwa, jest polityczna. A jak wynika z ogromnego doświadczenia, władza polityczna nad przedsiębiorstwami szkodzi gospodarce. W socjalizmie wszystko przecież było państwowe i wiemy jak to się skończyło.

Co gorsza, nie tylko odpolitycznienie polskich przedsiębiorstw zbyt wolno się posuwa, ale na dodatek rozważa się pomysł wykupienia większości akcji prywatnego banku BZ WBK przez państwowy – i tym samym podlegający władzy polityków – bank PKO BP. Ta transakcja oznaczałaby wzrost upolitycznienia polskiej gospodarki, czyli krok do tyłu.

Badania międzynarodowe wskazują, że im więcej własności państwowej w sektorze bankowym, tym większe ryzyko kryzysu finansowego. Politycy bowiem mogą interweniować, nakazując np. udzielić kredytu wtedy, kiedy banki prywatne tego kredytu udzielać nie chcą, bo jest on potencjalnie niespłacalny. A kiedy mnożą się kredyty niespłacalne, bank ponosi poważne straty.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego akurat teraz, kiedy tak potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki i redukcji deficytu budżetowego, rząd (a może tylko minister skarbu?) idzie w przeciwnym kierunku. Apeluję więc do rządu i do parlamentu, aby ograniczać wydatki, wprowadzać w życie reformy, dzięki którym więcej ludzi będzie pracowało, szybciej odpolityczniać – poprzez prywatyzację – naszą gospodarkę, a nie brnąć w jej nacjonalizację.

 
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Sierpień 06, 2010, 22:05:46 pm
Zawsze uważałem, że Balcerowicz to jeden z naszych najlepszych ekonomistów, który mógłby dalej się w służbie publicznej wykazywać... ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 07, 2010, 13:20:10 pm
Dokładnie. Szkoda, że jego reformy nigdy nie zostały w pełni wprowadzone.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Sierpień 07, 2010, 20:23:48 pm
Bo Balcerowicz twardo po ziemi stąpał, i wiedział, że nie da się zrobić na raz wszystkim dobrze. Przez x lat musi być źle, by potem się poprawiło. No ale jakże by tak, aby zabrać święte prawa do opieprzania się i strajkowania, bo przywilejów niesprawiedliwych ma nie być... "Balcerowicz musi odejść", bo "zgoda buduje"?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Sierpień 20, 2010, 20:28:08 pm
http://www.youtube.com/watch?v=ycRNbkfvlj0# (http://www.youtube.com/watch?v=ycRNbkfvlj0#)

 ;D ;D ;D ;D :D
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Sierpień 28, 2010, 20:39:25 pm
Tak mi dopomóż PaliKOT!

http://www.youtube.com/watch?v=ZD59w2ELeMA# (http://www.youtube.com/watch?v=ZD59w2ELeMA#)

Świetny filmik, te dorsze po trzynaście pięćdziesiąt  :P
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Hades w Sierpień 28, 2010, 21:19:03 pm
Dzięki twojej grafice w podpisie niemalże spadłem z krzesła ze śmiechu. ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 04, 2010, 13:28:03 pm
W PO też ciekawie, albo władze krajowe poprą skorumpowanego łapówkarza z zarzutami prokuratorskimi - Karnowskiego, albo część działaczy zbuntuje się przeciw odstawianiu ich od interesików z prezydentem Sopotu.

Cytuj
Platforma ma kłopot z Karnowskim (http://www.rp.pl/artykul/531129-Platforma-ma-klopot-z-Karnowskim.html)

W Sopocie PO może w ogóle nie wystawić kandydata na prezydenta miasta. – Władze boją się podziału w partii – mówi „Rz” jeden z pomorskich posłów.

Platforma ma problem z kandydatem na prezydenta w mateczniku Donalda Tuska. W Sopocie o reelekcję zdecydował się walczyć obecny prezydent Jacek Karnowski, niegdyś polityk PO.

Karnowski oskarżony o korupcję zrzekł się członkostwa w Platformie w 2008 r. Wciąż jednak popiera go znaczna część sopockiej PO i mimo zarzutów ma największe szanse na wygranie jesiennych wyborów samorządowych.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 04, 2010, 14:05:02 pm
Wina ludzi, tutaj akurat, nie partii. Skoro ludzie go popierają, to co mają myśleć partyjniacy? :/
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 12, 2010, 11:27:25 am
Wina ludzi, tutaj akurat, nie partii. Skoro ludzie go popierają, to co mają myśleć partyjniacy? :/

Wina jest partyjniaków, którzy nie myślą w kategoriach Racji Stanu, a jedynie o swoich stołeczkach.

Cytuj
Pitera: Nowak bierze odpowiedzialność za Karnowskiego? Ja nie (http://www.wprost.pl/ar/209039/Pitera-Nowak-bierze-odpowiedzialnosc-za-Karnowskiego-Ja-nie/)

Wczoraj szef pomorskich struktur PO Sławomir Nowak ogłosił, że Platforma poprze obecnego prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego w staraniach o reelekcję. Wcześniej Karnowski został usunięty z PO w związku z podejrzeniami o korupcję. Nowak stwierdził jednak, że partia "bierze odpowiedzialność za Karnowskiego". - Ja nie biorę takiej odpowiedzialności - replikuje Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją.


PO idzie drogą skompromitowanej SLD, w Starachowicach też bronili łapówkarzy do końca.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: szpok5 w Wrzesień 12, 2010, 18:02:20 pm
co z Polską po PO?kto będzie gotów nas podnieść?
bo długi rosną nie maleją,wcześniej przed Po  tak nie było
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Wrzesień 12, 2010, 19:51:22 pm
co z Polską po PO?kto będzie gotów nas podnieść?
Patrząc na poparcie dla partii politycznych w Polsce mogę powiedzieć, że nikt.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Wrzesień 12, 2010, 20:43:35 pm
po  PO bedzie PO i SLD...albo SLD i PO...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: szpok5 w Wrzesień 13, 2010, 15:38:11 pm
no to kamień spadł mi z serca;p
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 14, 2010, 17:56:06 pm
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zaskakujace-oswiadczenie-Tuska-to-moja-ostatnia-kadencja,wid,12666468,wiadomosc.html?ticaid=1ae29&_ticrsn=3 (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zaskakujace-oswiadczenie-Tuska-to-moja-ostatnia-kadencja,wid,12666468,wiadomosc.html?ticaid=1ae29&_ticrsn=3)
Cytuj
Zaskakujące oświadczenie Tuska: to moja ostatnia kadencja
Premier Donald Tusk zadeklarował, że będzie szefem Platformy Obywatelskiej jedynie przez najbliższe 4 lata. Uzasadnił, że przyjdzie wtedy moment, gdy "powinno dać się szansę następcom".

Premier, pytany przez dziennikarzy o polityczne plany na najbliższe kilka lat, odrzekł, że chce wspierać młodych ludzi, którzy wchodzą do polityki. - Im więcej ich widzę, tym z większym spokojem mogę powiedzieć, że tak czy inaczej gdzieś kiedyś zakończę swoją swoją karierę publiczną przynajmniej jako szefa Platformy - podkreślił.

- W styczniu przyszłego roku minie 10 lat gdy Platforma powstała. Z tego przygniatającą większość czasu byłem jej szefem. Wybrano mnie kilka tygodni temu na szefa Platformy na kolejne 4 lata. Zakładam, że maksymalnie ten czas wykorzystam. Wyjdzie z tego, że 12 lat będę szefem Platformy. To już jest ten moment, kiedy naprawdę powinno dać się szansę następcom.
Zakładam, że rzeczywiście to jest moja ostatnia kadencja - powiedział Tusk.

Dodał, że jest grupa polityków w Polsce, którzy są przekonani, że pełnią funkcję przewodniczącego partii dożywotnio. - Zdecydowanie nie zaliczam się do tej grupy - oświadczył.

Tak sobie myślę, że skoro chce się po tej kadencji wycofać, to mógłby zrobić w końcu coś, za co będzie się go wspominać pozytywnie... ;)

EDIT: to jest jakaś ofensywa Tuska dziś:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Premier-Karnowski-nie-bedzie-kandydatem-PO,wid,12665263,wiadomosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Premier-Karnowski-nie-bedzie-kandydatem-PO,wid,12665263,wiadomosc.html)
Cytuj
- Jacek Karnowski nie będzie kandydatem   Platformy Obywatelskiej na prezydenta Sopotu - zapowiedział premier   Donald Tusk. Jak dodał, "namawiałbym kolegów i koleżanki z sopockiej PO,   by nie udzielali Karnowskiemu wsparcia w kampanii".  Oznajmił, że nikt,   kto ma zarzuty prokuratorskie, nie uzyska od niego - jako szefa   Platformy - zgody na wykorzystywanie szyldu PO w kampanii wyborczej.
Miło, że zrezygnował z popierania człowieka z brudem za paznokciami. Chociaż jedna pozytywna rzecz ze strony PO ostatnio...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 14, 2010, 20:02:15 pm
Miło, że zrezygnował z popierania człowieka z brudem za paznokciami. Chociaż jedna pozytywna rzecz ze strony PO ostatnio...

Sławomir Nowak poparł Karnowskiego, a lokalne PO już wyraziło poparcie, premier powiedział, że nie może zakazać strukturom regionalnym niczego. Sam Karnowski powiedział w TVPInfo, że będzie współpracował z PO w nowym samorządzie. Wiec pozostaje po staremu. Taka gra medialna.
Tytuł: Licznik POwski- 500 dni spokoju- niech tysiąc kwiatów zakwitnie (tow. Mao)
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Wrzesień 16, 2010, 09:32:18 am
Polecam licznik realizacji obietnic wyborczych obecnie rządzących. Cieszę się, że zrobili taki licznik. Mają 500 dni - może mniej - czasu na to, żeby zrealizować obietnice.

http://www.kppis.pl/500dni/ (http://www.kppis.pl/500dni/)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Wrzesień 16, 2010, 12:08:44 pm
W sumie to bardzo się cieszę, że części z tych obietnic nie spełnili.:)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Redi w Wrzesień 23, 2010, 22:41:47 pm
Co z PO? Robi, robi, robi swoje...czyli nic co jest potrzebne:/
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Październik 24, 2010, 17:01:06 pm
Cała prawda o liberalizmie PO:
http://www.youtube.com/watch?v=JKSNXk51_RE&feature=player_embedded
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 15, 2010, 20:15:44 pm
Dzisiaj Graś ośmieszył PO nie zdając sobie z tego sprawy.
Sam dostaje lub dostawał mieszkanie od niemieckiego biznesmena za bliżej nie ujawnione przysługi, a dziś mówi o zdradzie na rzecz obcego państwa.

Cytuj
"Wyjazd Macierewicza i Fotygi do USA ociera się o zdradę" (http://wiadomosci.wp.pl/sr01,rss,kat,1342,title,Wyjazd-Macierewicza-i-Fotygi-do-USA-ociera-sie-o-zdrade,wid,12847797,wiadomosc.html)
Absolutny skandal, ocierający się wręcz o zdradę - tak rzecznik rządu Paweł Graś określił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się do republikańskich kongresmanów z USA o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jakby chodziło o sprowadzenie obcych wojsk do Polski, to bym się z panem Grasiem zgodził, ale tu chodzi o pomoc w śledztwie, w którym PO nie umie sobie poradzić, do tego oddała inicjatywę nad śledztwem wojskowego samolotu Rosji, państwu które niszczy dowody i w doktrynie "obronnej" ma zapisane NATO, jako wroga.

Mam wrażenie, że pan Graś bardziej dba o interesy RFN (która od dawna nie chce obecności USA w Europie) niż Polski.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 29, 2010, 18:32:54 pm
Myślę, że PO zaczęła się staczać, ostania decyzja o koalicji w sejmiku woj. śląskiego z RAŚ, pokazuje że partia ta ma za nic patriotyzm. Nawiązują koalicję z człowiekiem, który deklaruje brak lojalności do Rzeczpospolitej Polskiej. Decyzja o koalicji została podjęta w wyniku działań pana Tomasza Tomczykiewicza, szefa Klubu PO.

Cytuj
W sejmiku rządzić będzie PO z PSL-em i RAŚ-iem (http://slask.naszemiasto.pl/artykul/677472,w-sejmiku-rzadzic-bedzie-po-z-psl-em-i-ras-iem,id,t.html)

Polska Dziennik Zachodni Agata Pustułka
Koalicja PO, PSL i RAŚ budzi emocje. Buzek krytykuje, Dorn ostrzega

PO będzie rządzić w sejmiku śląskim z PSL i Ruchem Autonomii Śląska - z naszych informacji wynika, że porozumienie w tej sprawie już zostało zawarte. Dziś podczas Rady Regionalnej PO ma zapaść ostateczna decyzja, dotycząca zawiązania takiej koalicji.

PO słusznie krytykuje nawet SLD:
Cytuj
"To bardzo niebezpieczne zagranie PO" (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,To-bardzo-niebezpieczne-zagranie-PO,wid,12897474,wiadomosc.html?ticaid=1b54b)
Platforma Obywatelska, przygotowując w woj. śląskim koalicję z Ruchem Autonomii Śląska pokazuje, że dla władzy jest w stanie zrobić wszystko - powiedział w Sosnowcu lider SLD Grzegorz Napieralski, podkreślając, że jest to "bardzo niebezpieczne i dziwne zagranie".
 
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Listopad 30, 2010, 17:57:02 pm
Cała prawda o liberalizmie PO:
http://www.youtube.com/watch?v=JKSNXk51_RE&feature=player_embedded (http://www.youtube.com/watch?v=JKSNXk51_RE&feature=player_embedded)


Dokładnie,PO jest partią antyliberalną,nawet gorszą niż PIS. =)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Listopad 30, 2010, 19:19:55 pm
PO to partia TOTALNA...czemu? bo nie ma programu i dlatego jest atrakcyjna i kazdy moze sie z nia utozsamiac...no i to ze jest fajna tez ma znaczenie bo popierajac PO tez jestes fajny...tyle na temat jej popularnosci ktora jednak nie bierze sie znikad...wyniki wyborow jasno to pokazuja...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 02, 2010, 16:49:22 pm
bo nie ma programu i dlatego jest atrakcyjna i kazdy moze sie z nia utozsamiac...no i to ze jest fajna tez ma znaczenie bo popierajac PO tez jestes fajny...

To jest oszustwo wyborcze, wcześniej na listach PO był pan Spyra z Ruchu Obywatelskiego “Polski Śląsk”, teraz nagle program PO się zmienił i akceptują podważanie polskiej konstytucji przez koalicjanta - RAŚ.

Cytuj
RAŚ zamiast “Polskiego Śląska” we władzach województwa? (http://mercurius.myslpolska.pl/2010/11/ras-zamiast-polskiego-slaska-we-wladzach-wojewodztwa/)

...

RAŚ: koalicja bez Spyry

Lider Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik powiedział, że przedstawiciele Ruchu czekają jeszcze na ostateczną akceptację Platformy ich warunków wejścia do koalicji. Jednym z żądań było wykluczenie z zarządu województwa dotychczasowego jego członka z nominacji PO Piotra Spyry – współzałożyciela Ruchu Obywatelskiego “Polski Śląsk” kontestującego program i działania RAŚ.

Innymi warunkami koalicji były elementy programu RAŚ – dotyczące m.in. przejrzystości pracy samorządu, kwestii edukacji regionalnej oraz promocji i ochrony dziedzictwa kulturowego regionu, jak utrzymanie zagrożonego cięciami Święta Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego – Industriady. Członkowie Ruchu oczekują też pewnej suwerenności regionalnych polityków Platformy od partyjnej centrali w sprawach dotyczących Śląska.

“Wstępna zgoda jest”

Gorzelik, pytany, czy w nowym zarządzie zostanie wicemarszałkiem, odpowiedział, że “istnieje taka możliwość”, zastrzegając przy tym, że Ruch prowadzi negocjacje pod hasłem “możemy, ale nie musimy”. Wyjaśnił, że informacja, na ile PO akceptuje postulaty RAŚ, kiedy napłynie, zostanie jeszcze przedstawiona do zaakceptowania zarządowi Ruchu. – Wstępna zgoda jest – dodał.

Rzeczniczka śląskiej PO Agnieszka Kostempska poinformowała, że sformułowane już propozycje koalicji w sejmiku i składu zarządu woj. śląskiego zostaną teraz przedstawione członkom rady regionalnej PO, którzy ostatecznie zdecydują w tej sprawie. Zebranie rady regionalnej rozpocznie się w sobotę przed południem. Wcześniej, jeszcze w piątek, sytuację mieli omawiać członkowie zarządu śląskiej Platformy.

I z tego co donosi strona internetowa PO, podpisano koalicję z RAŚ. (http://www.platforma.org/pl/po-w-regionach/)
Oczywiście można besztać PO za koalicję z ruchem, który osłabia Polskę, jest przeciw solidarności Polaków z całej Polski, za to PO odpowie przed resztą Polaków i na pewno odbije się to negatywnie na notowaniach partii w reszcie kraju.
Dla mnie ta koalicja to skandal. PO przechodzi na stanowiska antypolskie przez takie koalicje, gdzie "partner" kwestionuje porządek konstytucyjny i nie czuje lojalności w stosunku do Rzeczpospolitej Polskiej.

PO usuwa lekcje polskiej historii ze szkół w całym kraju, a tu finansuje "opracowanie podręcznika edukacji regionalnej", który ma na celu osłabienie unitarności i Polski jako całości.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Grudzień 04, 2010, 00:44:08 am
Chcieli teraz wprowadzić projekt o zaprzestaniu subwencji z budżetu,tutaj mają plus. :)  Niestety reszta bandy jest zbyt pazerna na nasza kasę. >:(
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Grudzień 04, 2010, 21:09:09 pm
Chcieli terazx wprowadzić projekt o zaprzestaniu subwencji z budżetu,tutaj mają plus. :)  Niestety reszta bandy jest zbyt pazerna na nasza kasę. >:(
To jest gra z ich strony - doskonale wiedzą, że to nie przejdzie, więc mogą sobie pozwolić na grę pod publikę - w przeciwnym razie absolutnie by nie ryzykowali.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Grudzień 05, 2010, 00:14:40 am
To jest gra z ich strony - doskonale wiedzą, że to nie przejdzie, więc mogą sobie pozwolić na grę pod publikę - w przeciwnym razie absolutnie by nie ryzykowali.

Może i tak,ale ciekawe coby było gdyby im się udało,gdyby wszyscy posłowie PO byli na głosowaniu. Niestety dalej pod przymusem trzeba utrzymywać Tuska,Kaczyńskiego i resztę tych idiotów z Sejmu. >:(
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 10, 2010, 14:06:17 pm
Cytuj
W ubiegłym tygodniu podczas zaprzysiężenia radnych sejmiku działacze RAŚ zasiedli na widowni z mapą i napisem "Oberschlesien".
- czyli po niemiecku Górny Śląsk

Cytuj
Polska nie jest najważniejsza (http://www.rp.pl/artykul/576472_Polska-nie-jest-najwazniejsza-.html)

Ruch Autonomii Śląska wkracza do wielkiej polityki. Razem z Platformą Obywatelską rządzi regionem. Na czym się zatrzyma?


Kodeks Karny
Art. 127.
§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Oczywiście prawo i organa ścigania boją się upominania o polską rację stanu i recenzowania władzy wykonawczej.

- RAŚ to są ludzie V kolumny niemieckiego państwa. Hitler przed II wś też osłabiał Polskę przez wymyślanie narodowości, nawet górom jego władze robiły pogadanki, że są ludem germańskim. Nie spodziewałem się nigdy, że PO będzie wspierać  po przez koalicję oderwanie od Polski części terytorium.
To chyba pierwsze takie wprost wystąpienie PO przeciw Narodowi Polskiemu.

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Grudzień 17, 2010, 20:17:30 pm
Genialne podsumowanie rządków PO:

http://www.youtube.com/watch?v=ZHmjNv539pM# (http://www.youtube.com/watch?v=ZHmjNv539pM#)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Grudzień 17, 2010, 20:31:27 pm
Kategorycznie żądam usuwania takich filmów! Mało nie dostałem zawału ze śmiechu, a to przecież smutne! Najlepszy fragment to jest ten o służbach specjalnych.

////////////

UrzYwAmY OpCii EdyTóJ - pr0sHeeeeeeee!11!!!!!1111!

P0Sty Pou0nCz0n0 rEnCzn1e.

////////////


Może   i tak,ale ciekawe coby było gdyby im się udało,gdyby wszyscy posłowie   PO byli na głosowaniu. Niestety dalej pod przymusem trzeba utrzymywać   Tuska,Kaczyńskiego i resztę tych idiotów z Sejmu. >:(

Myślę,   że nie wiesz, co mówisz.Nikt nie każe Ci nikogo utrzymywać. Bez   subwencji Polską rządziłyby inne kraje bez pardonu. Kto płaci, ten   wymaga. Tak jest chociaż szansa.

[admin=Twisterro]Proszę tyle razy, błagam tyle razy - na litość bogów, używajta guzika EDYTUJ...[/admin]
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 22, 2010, 23:38:42 pm
Tego nie zobaczymy w "polskim" mainstreamie:

Cytuj
Syn Tuska za publiczne pieniądze pojechał do Chin (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Syn-Tuska-za-publiczne-pieniadze-pojechal-do-Chin,wid,12973120,wiadomosc.html)

Michał Tusk, syn premiera Donalda Tuska, na początku grudnia pojechał do Chin. Wziął tam udział w światowym kongresie na temat kolei dużych prędkości. Za podróż zapłaciły PKP - informuje serwis tvp.info.

Wizyta polskiej delegacji w Chinach rozpoczęła się 5 grudnia i trwała kilka dni. W wyjeździe wzięli udział m.in. ówczesny wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt oraz prezes PKP S.A. Andrzej Wach i szef PKP Polskich Linii Kolejowych Zbigniew Szafrański, o czym media informowały już wcześniej.

Jak podaje tvp.info, w skład polskiej delegacji wszedł także Michał Tusk, syn Donalda Tuska, który jest dziennikarzem trójmiejskiego dodatku "Gazety Wyborczej".

Michał Tusk w rozmowie z tvp.info potwierdził, że był w Chinach, bo "zawodowo zajmuje się kolejnictwem".

PKP opłaciły tylko przelot. Pobyt opłaciła strona chińska.


Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Luty 10, 2011, 08:50:09 am
No i doczekaliśmy się, wyszło szydło z worka wyborcze obietnice okazały się nie spełnione. Wzrost liczby urzędników od zeszłego roku o 30 tyś, przy obietnicach redukcji biurokracji i etatów urzędniczych.

Czy otoczenie i sam Premier Tusk się obudzą? Drastyczny spadek notowań był skutkiem:
- oddania mediów publicznych SLD w miejsce wyrzuconego PIS,
- nagonka na Marszałka Schetynę za jego słuszną krytykę błędów po raporcie MAK,
- nieprzygotowanie i naiwność w stosunku do Rosjan i raportu MAK,
- próby publicznego osłabiania członka zarządu Gowina przez Grasia, który chciał skierować go do Senatu
- bezsensowne bronienie nielubianych przez opinię publiczną ministrów Grabarczyka i Klicha,
- wciąganie na listy wyborcze skompromitowanych i zamieszanych w korupcję działaczy PO: Misiak, Drzewiecki.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Luty 11, 2011, 00:12:28 am
Myślę,   że nie wiesz, co mówisz.Nikt nie każe Ci nikogo utrzymywać. Bez   subwencji Polską rządziłyby inne kraje bez pardonu. Kto płaci, ten   wymaga. Tak jest chociaż szansa.

Proszę tyle razy, błagam tyle razy - na litość bogów, używajta guzika EDYTUJ...

No sorry ale jak to nie?  =) ???  Z moich podatków pasie się ta cała sejmowa banda a od 20 lat nic, dalej ten sam bajzel.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Marzec 24, 2011, 08:39:51 am
Cytuj
Przedwyborcze obietnice (http://www.rp.pl/artykul/631481.html)
Żarty się skończyły. Będziemy szukali wszystkich dostępnych metod, aby tam, gdzie jest to możliwe, ceny nie były efektem wulgarnej, bezczelnej spekulacji – zapowiedział wczoraj premier Donald Tusk

Kolejne obietnice, ale do tej pory UOKiK nie był niepokojony przez premiera :)
Ciekawe co premier zrobi z ceną benzyny teraz powyżej 5 zł
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 07, 2011, 10:09:19 am
Rząd doczekał się własnej strony o pustych obietnicach wyborczych:

(http://rozliczplatforme.pl/_/ec/20101117_161118.jpg)

http://rozliczplatforme.pl/
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 09, 2011, 07:56:01 am
PO zamiast koalicji z PIS, czy SLD, wolała zawrzeć koalicję z ludźmi, którzy wprost deklarują nie lojalność w stosunku do Polski. Przykro mi za takie posunięcie Polaków w PO.

Cytuj
Moją ojczyzną nie jest Polska (http://www.rp.pl/artykul/653988.html)
Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska
R`: Kiedy został pan Ślązakiem?
Jerzy Gorzelik: Przekonanie, że śląskość to moja narodowość, przyszło w czasach licealnych.
Jak pan do tego doszedł? W pańskim domu nie mówiło się po śląsku.
To prawda.
Pańska żona jest Ślązaczką z Łodzi.
Deklaruje narodowość polską i nie deklaruje śląskiej tożsamości regionalnej.
Po śląsku nie mówi?
Nie.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Maj 09, 2011, 11:28:06 am
posunięcie Polaków w PO.
Pozwolę sobie sprostować: ludzi mających obywatelstwo polskie - nie Polaków.. dla mnie to różnica.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 09, 2011, 14:10:37 pm
Pozwolę sobie sprostować: ludzi mających obywatelstwo polskie - nie Polaków.. dla mnie to różnica.

Tego nie wiem, ale głos samych Polaków z PO protestujących przeciw tej koalicji jest zbyt mały, ja słyszałem tylko o Buzku. Natomiast Donald Tusk z PO mówił o sobie, że jest nie tylko obywatelem polskim, ale też Polakiem, choć nie powiedział tego na pierwszym miejscu.

Tusk Kaszebą, Polakiem i Europejczykiem (http://www.rp.pl/artykul/329302.html)

Nic mnie tak nie zraziło do PO i PSL, jak ta ich koalicji w śląskim. Po takiej koalicji z ludźmi pogardzającymi Polską, ja wypisałbym się z PO.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Maj 09, 2011, 14:29:36 pm
Gorzelik w jednym z wywiadów deklarował, że nie jest Polakiem i nie czuje się zobowiązany do lojalności wobec Polski. A jakiego kraju jest obywatelem, brzmi pytanie? Jako obywatel polski powinien być wobec RP lojalny; ślubował Polsce też lojalność obejmując mandat w samorządzie.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 13, 2011, 21:16:04 pm
Prócz kosmopolitycznej koalicji PO bardzo skręca na lewo i przejmuje ludzi SLD. Zauważa to nawet Giertych:

Cytuj
Co pan sądzi o transferze Bartosza Arłukowicza do PO? (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niech-Jarek-idzie-na-emeryture-i-spisuje-wspomnienia,wid,13401894,komentarz.html)

- Generalnie branie takich osób jak Bartosz Arłukowicz, którzy są popularni, nie jest rzeczą złą. Natomiast jeżeli mówimy o strategii wyborczej, przyjmowanie polityków SLD oznacza dla Platformy przesunięcie na jedno skrzydło. Przy locie, szczególnie locie koszącym w dół, może to prowadzić do katastrofy. PO od miesięcy przesuwa się na lewo. Trochę w wyniku własnego planu, trochę wewnętrznych kłopotów, takich jak konflikt między Grzegorzem Schetyną i Donaldem Tuskiem, który wyrzucił na margines partii Jarosława Gowina. W tej chwili oblicze Platformy jest coraz bardziej lewicowe. A to może się skończyć dla tej partii bardzo źle.

Dlaczego?

- Społeczeństwo polskie nie jest lewicowe. Przesunięcie się na lewo grozi tym, że PO zostanie wyrzucona z elektoratu patriotycznego, który jest w Polsce zdecydowaną większością. Wyborcy ci w dużej części poparli PO, uważając ją za partię - nie tak bardzo jak PiS - ale jednak prawicową. Platforma próbując zdobyć dwa punkty z elektoratu lewicy, jednocześnie traci cztery czy pięć na rzecz PiS-u. A to może oznaczać przegrane wybory. Dlatego radziłbym Platformie, żeby wyrównała lot. To takie ostrzeżenie: „terrain ahead. Turn right”.


Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: TenebrosuS w Maj 20, 2011, 17:47:59 pm
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do mieszkania właściciela strony o 6 rano. Przeszukali je i zarekwirowali m.in. laptopa. Sprawdzili też piwnicę. 25-latkowi oznajmiono, że działania te mają związek z obrazą prezydenta. Przestraszony interwencją ABW, właściciel strony AntyKomor.pl, zdecydował się ją zamknąć.

http://kontakt24.tvn.pl/temat,antykomorpl-zamkniety-po-wizycie-abw,106942.html (http://kontakt24.tvn.pl/temat,antykomorpl-zamkniety-po-wizycie-abw,106942.html)

Ktoś ma pomysł do której ambasady się udać po azyl polityczny w razie czego?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Maj 20, 2011, 18:35:57 pm
To jest tragiczne. ABW ściga internautów, bo nie lubią Komorowskiego... W sumie ciekawi mnie, co by było, gdy sporo osób zaczęło prosić o azyl? :)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 20, 2011, 18:48:30 pm
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do mieszkania właściciela strony o 6 rano. Przeszukali je i zarekwirowali m.in. laptopa. Sprawdzili też piwnicę. 25-latkowi oznajmiono, że działania te mają związek z obrazą prezydenta. Przestraszony interwencją ABW, właściciel strony AntyKomor.pl, zdecydował się ją zamknąć.
Ktoś ma pomysł do której ambasady się udać po azyl polityczny w razie czego?

Nie azyl, tylko przechodzi się do konspiracji i nie porzuca się naszej ziemi, taka jest polska tradycja. Wolność odzyskuje się prędzej czy później mocnym uderzeniem, gdy szanse na zwycięstwo narodowe jest racjonalne  :)

Ci kosmopolici po fałszowaniu wyborów w Wałbrzychu nie cofają się do wprowadzania elementów państwa policyjnego. Do powyższego przykładu warto dodać niedawno wydaną instrukcję dla policji:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/513976,policja_miala_zatrzymywac_kibicow_z_napisami_obrazajacymi_tuska.html (http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/513976,policja_miala_zatrzymywac_kibicow_z_napisami_obrazajacymi_tuska.html)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Maj 20, 2011, 18:53:57 pm
Właśnie o tym miałem pisać.

Skopiuję treść słów, które się pojawiły po zamknięciu strony antykomor.pl

Cytuj
Strona AntyKomor.pl została zamknięta a jej reaktywacja nie będzie miała miejsca. Powód, dla którego stało się tak a nie inaczej jest prozaiczny - ktoś najzwyczajniej w świecie doniósł, że na łamach AntyKomor.pl "publicznie znieważa się prezydenta RP".

Nie chcę polemizować z czyjąś subiektywną opinią - dla jednych AntyKomor.pl był miejscem godnym pożałowania, siedzibą zła i kto wie czego jeszcze a dla drugich pozycją, która działała na podobnej zasadzie jak te, które "ironizowały" (delikatnie mówiąc) na temat świętej pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Pana Jarosława Kaczyńskiego i która to pokazywała w satyrycznym świetle poczynania obecnej głowy państwa oraz jej (jego) współpracowników. Serwis był także miejscem, w którym każdy, bez względu na poglądy, mógł wyrazić swoje zdanie - oczywiście dbaliśmy o to, by nikt nie przesadzał, dzięki czemu AntyKomor nie przypominał szamba, ponadto zamieszczane na łamach strony materiały (w szczególności chodzi o zdjęcia oraz gry) były tworzone tak, by nie wywoływały niesmaku u oglądającego (chociaż to zależy od subiektywnej opinii każdego z odwiedzających).

Głównym motywem działania "AntyKomora" było pokazanie tej "drugiej stronie" jej własnych "metod postępowania", które polegały głównie na ciagłym wyśmiewaniu ich "przeciwników" politycznych a także wyolbrzymianiu pewnych, nic nie znaczących lub nawet błahych kwestii - mam tu na myśli stałe i perfidne działania mające na celu ośmieszenie osoby ś.p. Lecha Kaczyńskiego oraz jego brata Pana Jarosława Kaczyńskiego - wulgarne "photoshopy" i głupkowate gry a także inne materiały godne pożałowania. Przykładów zachowań urągających ludzkiej godności jest cała masa, wystarczy zapytać o to "Wujka Google". Szkoda, że osoby odpowiedzialne za powyższe nie zostały, jak ja, pociągnięte do odpowiedzialności karnej - czyli krótko mówiąc - bezkarnie obrażały (w moim subiektywnym odczyciu) ś.p Lecha Kaczyńskiego oraz jego brata a także osoby, które identyfikowały się z ich poglądami i przekonaniami łamiąc tym samym prawo, którego dziś tak zaciekle bronią - chodzi głównie o komentowanie i przedstawianie poczynań obecnej głowy państwa - w ich mniemaniu, nie było niczego złego w obrażaniu braci Kaczyńskich oraz "ich" elektoratu natomiast w przypadku gdy punktuje się ich "idoli" - podnoszą wielkie larum - to trochę tak, jak w powieści Sienkiewicza, "W pustyni i w puszczy" i z jedną z jej postaci - Kalego, który zwykł mawiać: "Jak Kali ukraść krowę, to dobrze ale jak Kalemu ktoś ukraść - to źle".

AntyKomor.pl był serwisem czysto satyrycznym, który bezpośrednio odnosił się do rzeczywistości - czasem lekko przejaskrawionej - ale przecież taka jest istota satyry politycznej, którą się posługiwałem. Nie od dziś wiadomo, że taka forma ironizowania wywołuje ostre animozje i kontrowersje -niejednokrotnie dochodzi do protestów, skarg, not dyplomatycznych, itd. "Celem" wszystkich satyryków politycznych jest ośmieszanie a nie ulepszanie rzeczywistości. Satyra polityczna ma zmuszać do przemyśleń, pobudzać do śmiechu lub zadumy. Serwis AntyKomor.pl był swego rodzaju karykaturą a ta nie zawsze jest wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości, która nas otacza, ponieważ koncetruje się na brakach i mankamentach opisywanej postaci. Satyra to krytyka tego, co ja uznałem za złe, naganne lub żałosne i uważam, że miałem do tego pełne, nieskrępowane prawo. Na łamach AntyKomor.pl nigdy nie namawiałem do nienawiści na tle poglądowym a także do innych złych uczynków czy też zachowań, nigdy też nie znieważałem obecnego Prezydenta Polski w sposób, który urągałby wszelkim normom. Na całym świecie głowy państw muszą liczyć się z tym, że znajdzie się ktoś, komu ich działania nie będą się podobały i które to osoby, będą miały ochotę, publicznie wyrazić swoje niezadowolenie lub niesmak - z różnym skutkiem - raz jest to niezadowolenie wyrażone stroną taką jak AntyKomor.pl, która bardzo delikatnie i w miarę subtelnie punktowała swój obiekt zainteresowań a raz żałosnym bełkotem i perfidną głupotą w formie obleśnych i wulgarnych komentarzy, zdjęć, filmów pod adresem elektoratu i przywodców Prawa i Sprawiedliwości.

Serwis AntyKomor.pl publikował materiały, które mieszczą się w obecnych normach polemiki politycznej a traktowanie ich jako znieważające jest w moim subiektywnym mniemaniu działaniem mającym na celu wyłączenie mnie jako jednostki z możliwości aktywnego udziału w komentowaniu wydarzeń politycznych w Polsce. Działania podjęte przez "aparat państwowy" mają charakter cenzury politycznej, ogranicza wolność słowa a także, co najważniejsze, ogranicza prawo obywatela do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych oraz ogranicza debatę publiczną, której ktoś się chyba boi. Forma serwisu AntyKomor.pl nie była znieważająca, nie zawierała nieprawdziwych informacji a jedynie te, które pojawiały się w ogólnodostępnych portalach informacyjnych oraz blogach użytkowników prywatnych. Ponadto cenzura prewencyjna oraz licencjonowanie prasy, to charakterystyczne metody kontroli mediów w systemie autorytarnym!

Na sam koniec tego krótkiego pożegnania, chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy wspierali "AntyKomora", komentowali wpisy i brali aktywny udział w życiu serwisu - dziękuję zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom AntyKomora - bez których strona byłaby tylko kółkiem wzajemnej adoracji.

PS:
Adres pocztowy kontakt@antykomor.pl dalej funkcjonuje i osoby, które chciałby coś jeszcze dodać lub skomentować, mogą to zrobić - oczywiście wszystko odbywa się na stopniu prywatnym.

Kiedy kolei na Nas?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 20, 2011, 19:08:42 pm
Kiedy kolei na Nas?

Jak ja pisałem, że obecna władza jest w stanie się posunąć do takich rzeczy jak powyższe, to spotkałem się z niezrozumieniem naszej załogi, a teraz proszę - dzieje się najście służb specjalnych ABW o 6 rano na mieszkanie studenta.

Na usprawiedliwienie moich kolegów i koleżanek napiszę, że faktycznie takie wydarzenie w "wolnej Polsce" prawie nie mieści się w głowie.
To teraz powiem z prostackim uśmiechem - "A nie mówiłem" ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Maj 20, 2011, 19:15:34 pm
Jak ja pisałem, że obecna władza jest w stanie się posunąć do takich rzeczy jak powyższe, to spotkałem się z niezrozumieniem naszej załogi, a teraz proszę - dzieje się najście służb specjalnych ABW o 6 rano na mieszkanie studenta.

Na usprawiedliwienie moich kolegów i koleżanek napiszę, że faktycznie takie wydarzenie w "wolnej Polsce" prawie nie mieści się w głowie.
To teraz powiem z prostackim uśmiechem - "A nie mówiłem" ;)

Załogi? Wydawało mi się, że każdy ma prawo do własnego zdania.
Powinieneś zauważyć, że jestem jednym z wielu przeciwników PO, nie są mi po drodze.

Tak poza tym o tym wydarzeniu wiedziałem dużo przed publikacją, jak i wiele innych osób, w tak zwanych mediach.

Twisterro ich lubił, lubili też inni. Czy to zbrodnia? Każdy ma prawo do własnego osądu.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Maj 20, 2011, 19:19:05 pm
Ja już od dawna nie lubię i nie głosuję. Zawiedli mnie, między innymi takimi zagrywkami. Choć z tym pojechali absolutnie. Nawet Kadafi lepiej by to rozegrał. Wstyd Panie Tysk, wstyd panie Komarowski.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Maj 20, 2011, 19:49:56 pm
Załogi? Wydawało mi się, że każdy ma prawo do własnego zdania.

Może sprecyzuję :), nie chodzi mi o sympatię do PO, czy nie. Oczywiście, że każdy ma prawo do własnych wyborów, ja też przyznam się - miałem złudzenia (nadzieję) w stosunku do PO, zanim okazało się, że to pusty marketing polityczny kosmopolitów, mnie polityka z innymi ludźmi nie dzieli, jak potrafi innych.
Chodziło mi, że przeciwnicy niepodległej Polski po przez opłacone służby są zdolni do takich najść, jak ta policji z transparentami i ta ostatnia ABW o 6 rano.

Wygląda, że PO po wyborach będzie rządzić z SLD i te akcje, prawdopodobnie będą przebite przez następne w ramach lewackiej "mowy nienawiści", zresztą ustawy cenzorskie internetu przez ten rząd były już dwukrotnie składane.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Maj 21, 2011, 18:10:41 pm
Platforma Obywatelska: spot straszący Polaków przed ABW (za rządów PiSu).

http://www.youtube.com/watch?v=0mJRfnntTiI# (http://www.youtube.com/watch?v=0mJRfnntTiI#)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Gawsi w Maj 21, 2011, 18:33:42 pm
Nie azyl, tylko przechodzi się do konspiracji i nie porzuca się naszej ziemi, taka jest polska tradycja. Wolność odzyskuje się prędzej czy później mocnym uderzeniem, gdy szanse na zwycięstwo narodowe jest racjonalne  :)
Azyl polityczny jest na dzisiejsze czasy lepszym pomysłem. Jeżeli ktoś by przeszedł do konspiracji, to by go z miejsca ogłoszono faszystą i buntownikiem- a tak, narobi syfu szanownej władzy, bo ci, do których się dany obywatel po azyl zgłosi, będą próbowali dociec "dla czego?" ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Maj 21, 2011, 21:27:23 pm
Doszło do kolejnych aresztowań, czy w Polsce masowo łamie się prawo człowieka do wolności słowa?

Cytuj
Bartosz Michalczyk i Filip Nowak – dwaj młodzi mieszkańcy Opola zostali dzisiaj zatrzymani przez funkcjonariuszy BOR w czasie wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego na Opolszczyźnie. Młodzi ludzie zamierzali w ramach obywatelskiej akcji zaprotestować przeciwko akcji ABW w mieszkaniu Roberta Frycza, twórcy satyrycznej strony internetowej AntyKomor.pl

Na Górę Św. Anny, gdzie Bronisław Komorowski uczestniczyć miał w otwarciu muzealnej wystawy, Michalczyk i Nowak przynieśli ze sobą transparent ze słowami „Przyszła pora na AntyKomora. Wolność słowa jest niezdrowa”.

Jak tłumaczą, chcieli w ramach obywatelskiego protestu wyrazić swoje zdanie wobec represji, jakie spotkały autora satyrycznej strony w sieci. – Staliśmy spokojnie z boku i nie wznosiliśmy żadnych haseł. Bardzo szybko podeszło do nas kilku cywilnych funkcjonariuszy i zażądało dokumentów. Nie wylegitymowali się, ale podejrzewamy, że byli to funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu – relacjonuje Bartosz Michalczyk w rozmowie z Niezależną. pl.

Zatrzymanym mężczyznom nie pozwolono udać się na miejsce uroczystości z udziałem prezydenta Komorowskiego. Mężczyźni zostali wraz z transparentem przewiezieni do komendy policji w niedalekiej Leśnicy. – Wszystko trwało bardzo długo, a policjanci dzwonili do dyżurującego prokuratora z pytaniem, czy treść naszego transparentu nie obraża głowy państwa – opowiada Michalczyk. Decyzją prokuratora, obu mężczyzn zwolniono po około godzinie. Policjanci dali im jednak do zrozumienia, że ponowne rozwinięcie transparentu może grozić poważniejszymi konsekwencjami.

Fakt zatrzymania Bartosza Michalczyka i Filipa Nowaka potwierdza policja. - Zostali doprowadzeni na komendę i zwolnieni, bo prokurator nie dopatrzył się w ich czynie znamion naruszenia prawa - mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl młodszy aspirant Beata Kocur z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Za: http://niezalezna.pl/10883-zatrzymani-za-transparent-powtorka-z-prl (http://niezalezna.pl/10883-zatrzymani-za-transparent-powtorka-z-prl)

(http://niezalezna.pl/uploads/foto/2011/05/zdj_cie0070.jpg)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Maj 22, 2011, 00:32:38 am
Platforma Obywatelska: spot straszący Polaków przed ABW (za rządów PiSu).

http://www.youtube.com/watch?v=0mJRfnntTiI# (http://www.youtube.com/watch?v=0mJRfnntTiI#)

ABW będzie wykorzystywane przez każdych rządzących do gierek politycznych.

A strona obrażała głowę państwa w znaczący csposób?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Gawsi w Maj 22, 2011, 09:53:51 am
A strona obrażała głowę państwa w znaczący csposób?
To była strona czysto satyryczna- jak możemy się z wielu źródeł dowiedzieć.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Maj 22, 2011, 09:54:40 am
A strona obrażała głowę państwa w znaczący csposób?
Osobiście, raz ją odwiedziłem, ale jakaś obraza, to to nie była.. Ot zebranie gaf pana K. (bigosowanie, haha :D) Zresztą autor strony napisał, że dbano o porządek, żeby nie zostały przekraczane jakieś granice..
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Maj 22, 2011, 12:21:39 pm
Osobiście, raz ją odwiedziłem, ale jakaś obraza, to to nie była.. Ot zebranie gaf pana K. (bigosowanie, haha :D) Zresztą autor strony napisał, że dbano o porządek, żeby nie zostały przekraczane jakieś granice..

Ja dowiedziałem się z TV że taka strona istnieje. :D A głowy państwa nie wolno obrażać, obojętnie czy król, prezydent i jaki by nie był.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Maj 22, 2011, 12:53:46 pm
Jeżeli za obrazę uznajesz wytknięcie błędów i gaf, to żyjemy w świecie zupełnie innych wartości moralnych. :)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Maj 22, 2011, 13:50:28 pm
Ja dowiedziałem się z TV że taka strona istnieje. :D A głowy państwa nie wolno obrażać, obojętnie czy król, prezydent i jaki by nie był.
Ciekawe jak powinna w takim razie działać ABW wobec tego, co spotykało L.Kaczyńskiego, na stronie spieprzajdziadu.com, na której to przekraczano wszelkie granicee.

Gazeta Wyborcza, ktora bronila Huberta H. jako "ofiarę panstwa policyjnego PiS" (nazywał L. Kaczynskiego chu*em, skur*ysem i kmiotem) podobnie jak broniła L.Wałesy gdy powiedział "Bo durnia mamy za prezydenta" tym razem także powinna bronić wolności słowa (zwłaszcza, że antykomor.pl nie przekraczał granic i tak naprawdę nie złamano tam prawa).

To co się działo wobec L.Kaczynskiego bylo po prostu obrzydliwe, a nikt nie ponosił konsekwencji. Natomiast Komorowskiemu nie wolno wytykać gaf, bo przyjdzie ABW.

To właśnie są podwójne standardy.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Gawsi w Maj 22, 2011, 15:33:31 pm
podobnie jak broniła L.Wałesy gdy powiedział "Bo durnia mamy za prezydenta"
Nie miał mu kto odpowiedzieć? Gość się wziął spod stoczniowego płotu i do tej pory się nie potrafi wysłowić.

Może i my zaistniejemy na kartach ABW? Jakaś mała stronka ośmieszająca rządy Tuska i Komorowskiego by wcale nie zaszkodziła- niech wiedzą, że wsadzili kij w mrowisko ^^
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Maj 22, 2011, 19:12:09 pm
Może i my zaistniejemy na kartach ABW? Jakaś mała stronka ośmieszająca rządy Tuska i Komorowskiego by wcale nie zaszkodziła- niech wiedzą, że wsadzili kij w mrowisko ^^
A to oni sami jeszcze się nie ośmieszyli? :P
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Maj 22, 2011, 20:12:49 pm
Doszło do kolejnych aresztowań, czy w Polsce masowo łamie się prawo człowieka do wolności słowa?

Za: http://niezalezna.pl/10883-zatrzymani-za-transparent-powtorka-z-prl (http://niezalezna.pl/10883-zatrzymani-za-transparent-powtorka-z-prl)

(http://niezalezna.pl/uploads/foto/2011/05/zdj_cie0070.jpg)
Znaczącym pytaniem jest co lub kto zamiast PO.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Gawsi w Maj 22, 2011, 22:37:45 pm
Znaczącym pytaniem jest co lub kto zamiast PO.
Co to za pytanie? Mamy UPR-WIP, mamy Prawicę RP i mamy wiele innych, prawicowych partii. Na chwilę obecną- nawet LPR by była lepszą opcją niż PO. Giertych co obiecał to zrobił- nie udało mu się tylko gimnazjów zlikwidować.
Patrząc na Hiszpanię widać, że tam są albo socjaliści, albo ludowcy :D Musimy unikać bolszewii- a będzie dobrze ^^
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Maj 22, 2011, 23:14:22 pm
większość wyborców na to pytanie odpowie: PO.
czemu? bo nie ma nikogo innego.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Gawsi w Maj 23, 2011, 00:31:30 am
większość wyborców na to pytanie odpowie: PO.
czemu? bo nie ma nikogo innego.
Jak po następnej kadencji będą z głodu zdychać, to zmienią zdanie. Wtedy kogoś nowego znajdą. Najbardziej mnie śmieszy, że jeszcze nie tak dawno temu manifestanci skandowali "Buzek na wózek"...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Maj 23, 2011, 12:03:23 pm
właśnie nie, bo PO ma szeroki wachlarz wyborców, więc jedni odejdą inni dojdą. PO to partia totalna = dla wszystkich bo programowo każdemu przyjazna (brak programu). No chyba żeby stał się cud, ale ludzie i tak nie widzą alternatywy bo albo beton PIS, albo komuniści albo skrajna prawica. Wszyscy malutcy...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Maj 23, 2011, 14:09:51 pm
Mam takie dziwne przemyślenia, że w obliczu ostatnich działań dławiących opozycję, PiS wydaje mi się partią prawdziwie demokratyczną. Spójrzmy prawdzie w oczy - na Kaczyńskiego skakano, a ABW jakoś nie działało...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Maj 23, 2011, 14:47:47 pm
PO nie ma pomysłu na nic, więc czepia się czegokolwiek żeby było wiadomo że jednak rządzą...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Maj 23, 2011, 17:17:30 pm
Co to za pytanie? Mamy UPR-WIP, mamy Prawicę RP i mamy wiele innych, prawicowych partii. Na chwilę obecną- nawet LPR by była lepszą opcją niż PO. Giertych co obiecał to zrobił- nie udało mu się tylko gimnazjów zlikwidować.
Patrząc na Hiszpanię widać, że tam są albo socjaliści, albo ludowcy :D Musimy unikać bolszewii- a będzie dobrze ^^
I w tym problem mamy pipy wipy itp nie ma żadnych kroków w stronę konsolidacji prawicowych ruchów a cały ten miałki piaseczek opozycyjny nie jest wstanie zatrzeć trybów PO za duże luzy .
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Lipiec 11, 2011, 17:24:36 pm
Dopisuję się do słów Cejrowskiego.

http://www.youtube.com/watch?v=d3IH9opS1tc#ws (http://www.youtube.com/watch?v=d3IH9opS1tc#ws)

Dzięki chłoptasie!

Achtung! Achtung!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Pk0-sgJ6mf0# (http://www.youtube.com/watch?v=Pk0-sgJ6mf0#)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 12, 2011, 08:44:18 am
Skoro powyższy pierwszy link @p1tereQ przestał działać, wklejam inny, aby sprawa tegorocznej korupcji politycznej i fałszowania wyborów przez PO nie umknęła.

http://www.youtube.com/watch?v=uTNBS4F3fXg# (http://www.youtube.com/watch?v=uTNBS4F3fXg#)

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Sierpień 12, 2011, 11:40:47 am
Cała opozycja prawicowa powinna się jednoczyć; jestem członkiem Forum Młodych PiS, nie chce pouczać swojej partii, to sprawa kierownictwa. Ale nie miałbym nic przeciw startowaniu z jej list niektórych działaczy pozaparlamentarnej opozycji prawicowej.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Sierpień 12, 2011, 14:24:09 pm
Cała opozycja prawicowa powinna się jednoczyć; jestem członkiem Forum Młodych PiS, nie chce pouczać swojej partii, to sprawa kierownictwa. Ale nie miałbym nic przeciw startowaniu z jej list niektórych działaczy pozaparlamentarnej opozycji prawicowej.

patrzylem ostatnio na strone PiS-u - nienawiść aż bije stamtąd...rozliczenia sprzed 50 laty, katastrofa itd itp...zero pomyślunku o Polsce i Polakach, jedynie własna wendetta...

niech prawica się jednoczy ale bez PiS-u to wtedy coś osiągnie...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Sierpień 12, 2011, 20:34:23 pm
patrzylem ostatnio na strone PiS-u - nienawiść aż bije stamtąd...rozliczenia sprzed 50 laty, katastrofa itd itp...zero pomyślunku o Polsce i Polakach, jedynie własna wendetta...

niech prawica się jednoczy ale bez PiS-u to wtedy coś osiągnie...
Cała prawica, o której mówisz razem wzięta nie przekroczy progu wyborczego, więc PiS jest jej niezbędny, by mogła jakkolwiek zaistnieć. Oni za to de facto nie są do niczego PiSowi potrzebni, więc możliwa sytuacja, że oni by dostali miejsce na liście raczej nie byłoby aktem łaski dla PiSu z ich strony.

Teraz mamy bardzo kluczowe wybory. Albo wygra je Platforma, po czym stworzy rząd z SLD (PSL prawdopodobnie będzie miał za małą reprezentację w parlamencie) i zniszczy nasz kraj pod każdym względem [ekonomicznym, obyczajowym (homośluby, które zapowiedział Tusk), stracimy także resztki suwerenności gospodarczej dołączając do rozsypującej się strefy euro].

Albo wygra je PiS i widmo zakazu "mowy nienawiści" (Sejm niedawno głosami PO i SLD skierował projekt do komisji) i homoślubów zostanie odsunięte.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Sierpień 13, 2011, 12:24:20 pm
Cała prawica, o której mówisz razem wzięta nie przekroczy progu wyborczego, więc PiS jest jej niezbędny, by mogła jakkolwiek zaistnieć. Oni za to de facto nie są do niczego PiSowi potrzebni, więc możliwa sytuacja, że oni by dostali miejsce na liście raczej nie byłoby aktem łaski dla PiSu z ich strony.

Teraz mamy bardzo kluczowe wybory. Albo wygra je Platforma, po czym stworzy rząd z SLD (PSL prawdopodobnie będzie miał za małą reprezentację w parlamencie) i zniszczy nasz kraj pod każdym względem [ekonomicznym, obyczajowym (homośluby, które zapowiedział Tusk), stracimy także resztki suwerenności gospodarczej dołączając do rozsypującej się strefy euro].

Albo wygra je PiS i widmo zakazu "mowy nienawiści" (Sejm niedawno głosami PO i SLD skierował projekt do komisji) i homoślubów zostanie odsunięte.


Bez znaczenia, PIS będzie rządził z SLD, zobaczycie. To lewicowe zapędy Kaczyńskiego doprowadzą kraj do upadku, PO nie wprowadziło jeszcze Euro ani żadnej Karty Praw, więc nie jest tak najgorzej. Dla mnie to trzeba pogonić ich wszystkich, bo 20 lat powinno wystarczyć na ich "rządy".
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Sierpień 13, 2011, 20:57:23 pm

 PO nie wprowadziło jeszcze Euro ani żadnej Karty Praw, więc nie jest tak najgorzej. Dla mnie to trzeba pogonić ich wszystkich, bo 20 lat powinno wystarczyć na ich "rządy".
PO chciało wprowadzić Kartę Praw, ale L. Kaczyński nie chciał się na nią zgodzić. Tusk groził, że przez nie podpisanie Karty będziemy "poza głównym nurtem europejskim".

Poczytaj sobie, gdyby nie Lech Kaczyński w Polsce Karta Praw Socjalnych by obowiązywała: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_Praw_Podstawowych#Karta_Praw_Podstawowych_w_Polsce (http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_Praw_Podstawowych#Karta_Praw_Podstawowych_w_Polsce)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Sierpień 14, 2011, 10:17:54 am
PO chciało wprowadzić Kartę Praw, ale L. Kaczyński nie chciał się na nią zgodzić. Tusk groził, że przez nie podpisanie Karty będziemy "poza głównym nurtem europejskim".

Poczytaj sobie, gdyby nie Lech Kaczyński w Polsce Karta Praw Socjalnych by obowiązywała: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_Praw_Podstawowych#Karta_Praw_Podstawowych_w_Polsce (http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_Praw_Podstawowych#Karta_Praw_Podstawowych_w_Polsce)


Przecież L.Kaczyński chciał to wprowadzić, przynajmniej te gospodarcze postulaty. Na szczęście nikt u nas jeszcze tego nie wprowadził.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Sierpień 16, 2011, 22:38:24 pm
Jakby chciał, to by wprowadził. A patrz, ni ma. Magia?

Strefa euro nam nie grozi. Raz, że nawet rząd PO nie składa się z kompletnych idiotów, a dwa, że UE może czasowo nie mieć interesu w poszerzaniu strefy euro.

Co do koalicji z SLD. Niestety, albo wygra PO większością głosów, albo będzie potrzebowało koalicjanta. Czyli jak ostatnio - przy odrobinie szczęścia PSL, jak się nie poszczęści to lewica. Nawet jakby PiS wygrał, to obawiam się, że koalicja byłaby musem.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Sierpień 17, 2011, 00:23:07 am
Czasami wydaje mi sie ze w PO sami idioci, choc czasami ktory tam odezwac sie potrafi, ale niestety tylko czasami...ani PiS ani PO na moj glos liczyc nie moga...mnie nie interesuje kto co by zrobil itd itp tylko co robi teraz bedac rzadem czy tez nie...czyny nie slowa o tyle...
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 20, 2011, 20:51:23 pm
Kurczę, aż niechce się wierzyć po to partia rodem z czasów talinowskich:

http://www.youtube.com/watch?v=MTPneNBcnCw#ws (http://www.youtube.com/watch?v=MTPneNBcnCw#ws)

http://www.polskawbudowie.info/ (http://www.polskawbudowie.info/)

Nie chce sie wierzyć z te przekręty i to, że je zatuszowano, co z sądami, przeciez są niezależne.

Musi być już lepiej, ludzie napewno otworza oczy i wybiora kogos normalnego.

Kolejny znaleziony przekręt banytów z po

http://www.youtube.com/watch?v=fUjV6DLXrdQ# (http://www.youtube.com/watch?v=fUjV6DLXrdQ#)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Wrzesień 20, 2011, 23:28:32 pm
Wiecie co... Może jestem chorym zwolennikiem teorii spiskowych... Ale czy nie ma takiej, chociaż niewielkiej możliwości, że sprawa z JKM jest próbą zabezpieczenia się? W razie jakby PiS wygrał wybory, można je wówczas unieważnić. No, może mi troszkę odwaliło :).
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 20, 2011, 23:42:52 pm
Regan, ta wypowiedź jest albo po za tematem, albo ja nie kumam o co chodzi.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 21, 2011, 00:12:56 am
Kurczę, aż niechce się wierzyć po to partia rodem z czasów talinowskich:

http://www.youtube.com/watch?v=MTPneNBcnCw#ws (http://www.youtube.com/watch?v=MTPneNBcnCw#ws)

http://www.polskawbudowie.info/ (http://www.polskawbudowie.info/)

Nie chce sie wierzyć z te przekręty i to, że je zatuszowano, co z sądami, przeciez są niezależne.

Musi być już lepiej, ludzie napewno otworza oczy i wybiora kogos normalnego.

Kolejny znaleziony przekręt banytów z po ,,Proste pytanie kto płaci sędziom -budżet i masz przepis na ,,niezależność"

http://www.youtube.com/watch?v=fUjV6DLXrdQ# (http://www.youtube.com/watch?v=fUjV6DLXrdQ#)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 21, 2011, 08:10:58 am
Wiecie co... Może jestem chorym zwolennikiem teorii spiskowych... Ale czy nie ma takiej, chociaż niewielkiej możliwości, że sprawa z JKM jest próbą zabezpieczenia się? W razie jakby PiS wygrał wybory, można je wówczas unieważnić. No, może mi troszkę odwaliło :).

PO się zabezpiecza i potem jak wygra PIS przyznają rację Korwinowi i unieważnią wybory? Mało prawdopodobne, dla mnie to dalszy etap betonowania się partii sejmowych.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 21, 2011, 09:47:27 am
Wiecie co... Może jestem chorym zwolennikiem teorii spiskowych... Ale czy nie ma takiej, chociaż niewielkiej możliwości, że sprawa z JKM jest próbą zabezpieczenia się? W razie jakby PiS wygrał wybory, można je wówczas unieważnić. No, może mi troszkę odwaliło :).

Nie wykluczałbym. Zwłaszcza po tym co się stało w Wałbrzychu, gdzie działacze PO sfałszowali wybory, a spółki zależne zmuszali do wpłat na fundusz PO. Coś co się nikomu nie mieściło w głowie przez ostatnie 20 lat w Polsce.
Zresztą wątpliwości w stosunku do JKM, powinny działać na jego korzyść, czyli zarejestrowania list z głosami poparcia, których komisja nie zdążyła policzyć. (Nie będę głosował na JKM, ale w tym sporze uważam, że ma rację)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 21, 2011, 12:43:45 pm
Dokładnie do tego jeszcze dojdzie przekręt ze znalezionymi na śmietniku kartami wyborczymi na których był zaznaczony Kaczyński w 2010 r. no i jeszcze przekręt w latach 2005 - 07 gdy wywieszano oszczercze plakaty.
Tytuł: "Guten Tag, ziomale!"
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 23, 2011, 16:27:04 pm
Nasz pan Donald Tusk zaskakująco szczery w przemówieniu, którego przygotowywał, ale już nie wygłosił.

"Guten Tag, ziomale!" (http://wpolityce.pl/wydarzenia/14999-guten-tag-ziomale-zdobylismy-nagranie-oredzia-premiera-tuska-na-rozpoczecie-prezydencji-w-unii-oredzia-nigdy-nie-wygloszonego)

http://www.youtube.com/watch?v=BppP0BYsD60#ws (http://www.youtube.com/watch?v=BppP0BYsD60#ws)

Po sposobie w jaki podchodzi do likwidacji państwa, nic dziwnego, że ludzie dla których Państwo Polskie jest wartością, targają się na swe życie.

Cytuj
"Nie wierzę w państwo ani w polityków" (http://www.rp.pl/artykul/17,721677--Nie-wierze-w-panstwo-ani-w-politykow-.html)

Nie wierzę w państwo ani w polityków - napisał 49-letni mężczyzna, który przed Kancelarią Premiera oblał się benzyną i podpalił.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 23, 2011, 20:23:41 pm
Może to coś da do myślenia politykom chociaż wątpię, tuż przed końcem? Koryto czeka jeszcze pełne!

Dokładnie do tego jeszcze dojdzie przekręt ze znalezionymi na śmietniku kartami wyborczymi na których był zaznaczony Kaczyński w 2010 r. no i jeszcze przekręt w latach 2005 - 07 gdy wywieszano oszczercze plakaty.

Są dowody na te przekręty czy to tylko wymysł Kaczyńskiego?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Wrzesień 23, 2011, 22:48:36 pm
Są dowody na te przekręty czy to tylko wymysł Kaczyńskiego?

Z kartami to fakt; toczyło się jeszcze niedawno postępowanie w tej sprawie. Karty z zaznaczonym J. Kaczyńskim leżały na śmietniku.

Jakiś czas temu znaleziono mnóstwo kart z zaznaczonym J. Kaczyńskim u jednego z warszawskich komendantów policji. Była wielka afera w Warszawie, ale jakoś przycichło.

EDIT:
Przypomnę zwolennikom KNP, że Korwin-Mikke poparł J. Kaczyńskiego w drugiej turze wyborów. Co zresztą nie jest dziwne, bo J. Kaczyński jako jedyny z liderów sejmowych nie ma nic wspólnego z komuną i postkomuną, co mu JKM zresztą publicznie przyznawał wiele razy.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Wrzesień 23, 2011, 22:52:47 pm
Jakiś czas temu znaleziono mnóstwo kart z zaznaczonym J. Kaczyńskim u jednego z warszawskich komendantów policji. Była wielka afera w Warszawie, ale jakoś przycichło.
Tak! Zawsze mówiłem: Państwo policyjne pisiorów! :P
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 23, 2011, 23:45:51 pm
Tak! Zawsze mówiłem: Państwo policyjne pisiorów! :P
Drobne sprostowanie Karty znaleziono za czasów obecnej koalicji . Ich usunięcie było działaniem przeciwko PiS . <<Państwo policyjne pisiorów! :P>> .Takie  podsumowanie mija się z celem który to działanie miało osiągnąć.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 23, 2011, 23:59:24 pm


EDIT:
Przypomnę zwolennikom KNP, że Korwin-Mikke poparł J. Kaczyńskiego w drugiej turze wyborów. Co zresztą nie jest dziwne, bo J. Kaczyński jako jedyny z liderów sejmowych nie ma nic wspólnego z komuną i postkomuną, co mu JKM zresztą publicznie przyznawał wiele razy.

Dla tych co bardzo chcieli, ale przypominam że to Kaczyńscy byli w Magdalence,a nie Tusk i Komorowski.

Tak! Zawsze mówiłem: Państwo policyjne pisiorów! :P

Sanacja ;D
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 24, 2011, 23:25:45 pm

Są dowody na te przekręty czy to tylko wymysł Kaczyńskiego?

Nie robiłem zdjęć tym bilbordom, ale widać to po tmy filmiku w którym peło noca rozwiesza plakaty przeciwko pis i mieszkańcom, więc nie trudno się domyslic. Choć to spekulacje.

Polak dobrze gada, gdyby ktoś teraz próbował przejąć władze za pomocą zamachu stanu to bym go poparł.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Wrzesień 24, 2011, 23:56:23 pm
Polak dobrze gada, gdyby ktoś teraz próbował przejąć władze za pomocą zamachu stanu to bym go poparł.
Zależy kto :D. Gdyby Bronek wprowadził stan wojenny i ogłosił się wodzem, to bym go nie popierał :D.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 25, 2011, 00:00:24 am
No to wtedy byłoby wiadomo kto jest jego autorytetem ;)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 25, 2011, 00:27:02 am
Lepsza dyktatura niż demokracja. Dyktatora można obalić,a jak obalić większość??
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 26, 2011, 00:08:24 am
jakąs wiekszosć? Banda peło to garsta ludzi, zym jest nawet kilkaset posłów, senatorów, ministrów z peło w stosunku do całej Polski?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 26, 2011, 01:07:48 am
jakąs wiekszosć? Banda peło to garsta ludzi, zym jest nawet kilkaset posłów, senatorów, ministrów z peło w stosunku do całej Polski?

Chodziło mi o większość która wybierze PIS czy PO, bo w demokracji  decyduje większość. Wiadomo od tylu lat.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 26, 2011, 02:22:45 am
Dobra od mieszkańców Polski odejmiemy tych bez prawa wyborczego, odejmiemy osoby które nie poszły na głosowanie, odejmiemy osoby które głosowały na inne partie i okaże się że popiera ich naprzykład marny milion, to nie jest głos ludzi.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Wrzesień 27, 2011, 23:42:27 pm
Jestem wraz z kolegą autorem strony na facebooku (działa mniej więcej od środka sierpnia), która skupia przeciwników Platformy Obywatelskiej wszelkiej maści (są z nami wyborcy zarówno PiS, czy Prawicy RP, jak i Nowej Prawicy i innych).

Jest już ponad 1400 "lubiących"

Pozwolę ją sobie zareklamować :) http://facebook.com/tusk.donald (http://facebook.com/tusk.donald)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 28, 2011, 11:20:25 am
Jestem wraz z kolegą autorem strony na facebooku (działa mniej więcej od środka sierpnia), która skupia przeciwników Platformy Obywatelskiej wszelkiej maści (są z nami wyborcy zarówno PiS, czy Prawicy RP, jak i Nowej Prawicy i innych).

Jest już ponad 1400 "lubiących"

Pozwolę ją sobie zareklamować :) http://facebook.com/tusk.donald (http://facebook.com/tusk.donald)

Ja umiem myśleć, a mimo to nie jestem zajadłym przeciwnikiem PO.
//
Poza tym nie mam konta na FB,NK i fotce, więc oficjalnie nie istnieję. :(
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Wrzesień 28, 2011, 12:50:32 pm
A ja jestem zajadłym przeciwnikiem i bynajmniej nie dla zasady, ale wystarczy spojrzeć na dorobek PO. Wymienię tylko kilka ich 'zasług':

- VAT i podniesienie podatków przez wielkich liberałów,
- afera hazardowa,
- likwidacja stoczni w Gdyni i Szczecinie,
- godzący w nasz interes, gazociąg północny,
- 'wyjaśnienie' katastrofy smoleńskiej i oddanie śledztwa Rosjanom (oraz, wiele, wiele innych),
- nie wiem, czy wiecie, ale bezrobocie od 2007 wzrosło o 5%,
- liczne afery podczas wyborów (Wałbrzych, Warszawa),
- rozbicie polskiej armii,
- rozwalenie GROMu,
- o długu publicznym nie wspomnę..,
- polskie drogi są jakie są, a dodatkowo są najdroższe w utrzymaniu, budowie i użytkowaniu,
- a pamięta ktoś aferę ze stadionem Legii? Polonia się mocno wtedy burzyła i słusznie,
- PO chciało nas wprowadzić w strefę euro (veto śp. L.K.) - chyba widać, co się teraz dzieje.

Długo mi nie zajęło wyliczenie tych kilku spraw.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 28, 2011, 14:13:45 pm
Z takich słynniejszych dodałbym jeszcze:
- zdrada interesu Polski poprzez kazanie wyjeżdżać itp.
- obiecywanie czegoś, a potme robienie wręcz przeciwnie
- pisanie podreczników do historii przy pomocy niemeic i rosji
- podpisanie na 20 lat wyłączności na dostawy gazu do Polski, z czego ten gaz jest najdroższy w Europie
- a nasz gaz łupkowy zosta sprzedany amerykańcom za bezcen, gaz będziemy brać (patrz piętro wyżej)
- sprowadzenie do budowy autostrady chińczyków zamiast Polaków i jeszcze tkaich co to spartaczyli
- kilka innych rzeczy które były wymieniane

A dla osób które uważają że donald matole nie powinien stanąc przed sądem za zdradę stanu i zostać rozstrzelany polecam ponownie tą stronę:
http://polskawbudowie.info/ (http://polskawbudowie.info/)

Przejrzyjcie chociaż ją przez 15 minut po tą ją tu wrzucam.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Wrzesień 28, 2011, 14:40:31 pm
- pisanie podreczników do historii przy pomocy niemeic i rosji
Uzupełniając ten punkt:
- zlikwidowanie historii Polski ze szkół ponadgimnazjalnych, z równoczesnym kładzeniem nacisku na 'historię najnowszą' - UE i te sprawy.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 28, 2011, 16:17:53 pm
A ja jestem zajadłym przeciwnikiem i bynajmniej nie dla zasady, ale wystarczy spojrzeć na dorobek PO. Wymienię tylko kilka ich 'zasług':

- VAT i podniesienie podatków przez wielkich liberałów,
- likwidacja stoczni w Gdyni i Szczecinie,
- PO chciało nas wprowadzić w strefę euro (veto śp. L.K.) - chyba widać, co się teraz dzieje.

Długo mi nie zajęło wyliczenie tych kilku spraw.


A co do stoczni to mieliśmy dopłacać w coś nierentownego? Nie sprywatyzowano tego od razu więc teraz upadło- właśnie tak bardzo wielbione "państwowe".
//
Chciało, nie chciało, PO chciało w 2011, PIS w 2012- teraz widać że lepiej jak tam wogóle nie wejdziemy.
Co do podatków i afer racja, ale w sprawie szczepionek czy GlobOc nie wywaliśmy pieniędzy w błoto więc to na plus.


Z takich słynniejszych dodałbym jeszcze:
- zdrada interesu Polski poprzez kazanie wyjeżdżać itp.
- obiecywanie czegoś, a potme robienie wręcz przeciwnie
- sprowadzenie do budowy autostrady chińczyków zamiast Polaków i jeszcze tkaich co to spartaczyli
- kilka innych rzeczy które były wymieniane

To ja już wolę do pracy Chińczyków którzy chcą pracować, a nie jakiegoś polskiego związkowca nieroba. Obiecują wszyscy, obojętnie czy to PO czy ktoś inny, dobrze że części z tego nie spełniają bo byłoby jeszcze gorzej.

A dla osób które uważają że donald matole nie powinien stanąc przed sądem za zdradę stanu i zostać rozstrzelany polecam ponownie tą stronę:
http://polskawbudowie.info/ (http://polskawbudowie.info/)

Przejrzyjcie chociaż ją przez 15 minut po tą ją tu wrzucam.

Zapoznałem się, pozdro.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 28, 2011, 16:58:04 pm
Polak wiesz czemu upadło, bo bło nierentowne, a dlaczego bło nierentowne? Bo unia jewropejska wydała kolejną "dyrektywę" graniczająca rozwój Polskiej gospodarki, a mianowicie zlikwidowanie 6 pochylni i pozostawienie tylko jednej i to było za czasów rzadów bandy tuska.

I teraz juz wiaodmo, zę jestes zdrajcą, wolisz do prcy chinczyków super, niech Polacy we własnym Kraju będa bezrobotni bo robić mają chińczycy jak widac ich robota tka bardzo przez Ciebie doceniania g... znaczy bo dlai ciała, i sa opóźnenia, i to przez bandę peło zamiast od razu pozwolić tma pracoac Polakom, jak rozumiem, oddasz swoją obecną pracę jakiemuś murzynowi z afryki, czy chińczykowi? Super, ale ja się na to nie zgadzam Polska jest KRajem dla Polaków, przez Polaków budowana o przez Polaków ma być zarządzana.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Wrzesień 28, 2011, 17:14:46 pm
wolisz do prcy chinczyków super, niech Polacy we własnym Kraju będa bezrobotni bo robić mają chińczycy
Wiem chyba, co Polak miał na myśli. Po 'przekształceniach ustroju', wielu wysoko postawionych kacyków itp obsadziło ważne stanowiska, m.in największe formy budowlane, oraz spółki, które dziś widzimy na drogach, jadąc przez Polskę. Tymi spółkami zarządzają byłe komuchy, lub ich dzieci. Co nie zmienia faktu, że nie popieram sprowadzania Chińczyków.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 28, 2011, 17:34:11 pm


I teraz juz wiaodmo, zę jestes zdrajcą,

Chyba się k*rwa nieco zapędziłeś, znasz mnie?? >:(
 :laugh:

Każdy kto chce uczciwie pracować ma do tego prawo. Ja się nie zgadzam żeby Chińczycy czy Murzyni przyjżdżali na zasiłek do danego kraju.

//
Poza tym jak chcecie wiedzieć to byłem w W-wie w barze u Chińczyka czy Wietnamczyka i było tam bardzo dobre jedzenie, byłem też w pubie prowadzonym przez Włocha na piwie.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Wrzesień 28, 2011, 17:55:05 pm
Ja się nie zgadzam żeby Chińczycy czy Murzyni przyjżdżali na zasiłek do danego kraju.
No tutaj ten cały socjal się kłania. Kiedyś oglądałem wywiad z Cejrowskim, który opowiadał, jak to wygląda w Ameryce Pd (a kto, jak kto, ale on coś o tym wie). Nie ma tam żadnego socjalu. Pracujesz, to masz.. Poza tym.. nie ma tam czegoś takiego, jak bezrobocie, bo każdy chcąc mieć na chleb para się jakiejś pracy. To budy połata, to okna umyje. Poza tym, jak słusznie też zauważył, w socjalu nie ma miejsca na nadzieję na lepsze jutro. W Ameryce Pd jednego dnia zarobi mało, bo tylko dwa buty zreperuje, ale ma nadzieję, że jutro będzie lepiej. On szkoli się w fachu, więc jest coraz lepszy, a co za tym idzie może mieć klientów. A w socjalu? Dostaniesz co miesiąc x zł, będąc na zasiłku i tyle.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 28, 2011, 22:38:52 pm
Chyba się k*rwa nieco zapędziłeś, znasz mnie?? >:(
 :laugh:

Każdy kto chce uczciwie pracować ma do tego prawo. Ja się nie zgadzam żeby Chińczycy czy Murzyni przyjżdżali na zasiłek do danego kraju.


Chińczycy co robili autostrade to nie byli imigranci, to ich tusk sprowadził do budowy austrady zastąpił nimi Polaków, nie zapędzięłm się, skoro chcesz by chińczyk pracował zamiast Polaka w Polsce to Ty się chyba zapędziłeś, niech sobie pracuję, w Chnach jest tak potężna produkcja przemysłowa, że nie zabraknie napewno im pracy, jakby Polacy zrobili to napewno błoby porzadnie, bez takich problemów, ale nic, że bezrobocie wzrosło od czasów rządu peło, można je zwiększyć dając pracę chińczykom.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Wrzesień 28, 2011, 22:49:28 pm
I teraz juz wiaodmo, zę jestes zdrajcą

To już druga osoba którą obrażasz. Przywołuję Cię do porządku, jeśli chcesz udzielać się na tym forum zapoznaj się proszę z regulaminem. Za jego łamanie grożą stosowne kary.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 28, 2011, 23:14:18 pm
Chińczycy co robili autostrade to nie byli imigranci, to ich tusk sprowadził do budowy austrady zastąpił nimi Polaków, nie zapędzięłm się, skoro chcesz by chińczyk pracował zamiast Polaka w Polsce to Ty się chyba zapędziłeś, niech sobie pracuję, w Chnach jest tak potężna produkcja przemysłowa, że nie zabraknie napewno im pracy, jakby Polacy zrobili to napewno błoby porzadnie, bez takich problemów, ale nic, że bezrobocie wzrosło od czasów rządu peło, można je zwiększyć dając pracę chińczykom.

A jakby to był Kaczyński? I Polak i inny też ma prawo pracować, jeśli uczciwie pracuje, a tak to jest jak rząd weźmie się za coś. Jaby nie było socjalu to każdy mógłby pracować rozumiesz?
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 28, 2011, 23:38:40 pm
Nie rozumiem o co chodzi z tym Kaczyńskim? Nie Polak, w Polsce ma pracowac Polak, a nie sprowadzać na ich miejce innych co i tak jak widać źle się kończy, co z Ciebie za Polak jeśli chcesz by zamiast Polaków w Polsce pracowali obcy??
Z powodu nadmiernie rozwiniętego socjalu upadło Cesarstwo Rzymskie, wiem, ze to zło, że to przestarzały twór Bismarcka (to on stworzył współczesny system opieki społecznej, w czasach narodzin kapitalizmu i epoce przemysłowej), ale ludzie si,e zbuntują przeciwko wygodnictwu, zapominają, że Polska jest ich wspólnym obowiązkiem, że aby im dac to muszą im (oraz innym) zabrać, świetni to ujął Korwin - Mikke (powoli jak się z nim zapoznaję, zaczyna mnie przeknywac, ale narazie to za mało bym na niego zagłosował, a czas ma tylko do 9), jeśli Państwo obieca, zę da Ci 100 zł to musi najpierw zabrać te 100 zł, zatrudnić pracownika który je zabierze (20zł), a nastepnie zatrudnić urzednika który je komuś tma da (20 zł) to się równa danina w wysokości 140 zł. Mądrze i sukcesywnie obniżane podatki wraz ze zmniejszaniem wydatków na socjal jest rozwiązaniem które uratuje upadające gospodarki socjalistyczno - opiekuńcze. Ale to dopiero po upadku socjalistycznego molocha ue, ewentualnie kolejne rewolucje przekształcenia społeczne.
Tak mi się umysł rozwiązał, że musiałem połowę tego tekstu usunąć, polecam ksiązki Kiyosakiego i jego strone, mówi jak się usamodzielnic i nie liczyc na państwo, USA są tkaim samym socjal molochem jak ue.

To już druga osoba którą obrażasz. Przywołuję Cię do porządku, jeśli chcesz udzielać się na tym forum zapoznaj się proszę z regulaminem. Za jego łamanie grożą stosowne kary.

Ech forum powstąło by jednoczyć patriotów wszelkich masci bez względu na poglądy polityczne, sport czy religie, a tu garstka ludzi się kłóći o głupoty, dlatego też Piotrek odszedł bo on to prowadził, dla mnie to nie jest kara, co z teog że mnie wyrzucisz? I tak nie mam żadnej kontroli nad portalem, za to Piotrek zaprosił mnie do nowej inicjatywy do któej ochoczo przystąpiłęm, więc spokojnie możesz mnie wyrzucić, poradzę sobie, mam jeszcze koncepcje.
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 19, 2011, 10:12:14 am
To co się teraz dzieje w największej polskiej partii, to nazwałbym prywatnym folwarkiem, gdzie Donald Tusk jako polityk z największą władzą od 20 lat decyduje jak władca absolutny o zapewnieniu dla siebie dworu.

Cytuj
Walka w Platformie się zaostrza. Po raz pierwszy publicznie Donald Tusk nazwał Grzegorza Schetynę swoim konkurentem (http://wpolityce.pl/artykuly/16359-walka-w-platformie-sie-zaostrza-po-raz-pierwszy-publicznie-donald-tusk-nazwal-grzegorza-schetyne-swoim-konkurentem)

Cytuj
Premier Tusk o Marszałku Schetynie: "był pewną wewnętrzną konkurencją w partii"

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 10, 2013, 13:26:55 pm
Wyszło szydło z worka, teraz głosując na PO głosujemy na powrót do władzy Milera i reszty komunistów.

Tusk: Jestem trochę socjaldemokratą (http://wpolityce.pl/wydarzenia/55104-tusk-w-tygodniku-polityka-jestem-troche-socjaldemokrata-do-tego-podatek-dochodowy-rolnikow-do-konca-kadencji)
Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Czerwiec 10, 2013, 22:32:52 pm
A cóż to za bzdury wypisujesz kolego STOCZNIE  upadły a właściwie celowo doprowadzono do ich likwidacji za karę że były wylęgarnią ruchu solidarnościowego w tym pierwszym spontanicznym odruchu robotników.Masz jakiekolwiek wątpliwości to popatrz jak Niemcy zasuwają w Hamburgu i Rostocku Nad tymi miastami jest jedna łuna światła pracują na 3 zmiany i mają zamówienia na 10 lat do przodu .Oni dotowali stocznie i nie patrzyli na dyrektywy UE i mają najniższe bezrobocie a u nas co 30 % młodych ludzi na emigracji reszta na zasiłku. to nazywa się dywersja i zdrada .i należy o tym mówić w sposób głośny i otwarty.
,,A co do stoczni to mieliśmy dopłacać w coś nierentownego? Nie sprywatyzowano tego od razu więc teraz upadło- właśnie tak bardzo wielbione "państwowe".
//
Chciało, nie chciało, PO chciało w 2011, PIS w 2012- teraz widać że lepiej jak tam wogóle nie wejdziemy.
Co do podatków i afer racja, ale w sprawie szczepionek czy GlobOc nie wywaliśmy pieniędzy w błoto więc to na plus.


To ja już wolę do pracy Chińczyków którzy chcą pracować, a nie jakiegoś polskiego związkowca nieroba. Obiecują wszyscy, obojętnie czy to PO czy ktoś inny, dobrze że części z tego nie spełniają bo byłoby jeszcze gorzej.

Zapoznałem się, pozdro.

Tytuł: Odp: Co z PO?
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Czerwiec 11, 2013, 19:47:27 pm
To nie jest cały mój cytat. ???

Wyszło szydło z worka, teraz głosując na PO głosujemy na powrót do władzy Milera i reszty komunistów.

Tusk: Jestem trochę socjaldemokratą (http://wpolityce.pl/wydarzenia/55104-tusk-w-tygodniku-polityka-jestem-troche-socjaldemokrata-do-tego-podatek-dochodowy-rolnikow-do-konca-kadencji)

A kiedyś był liberałem.