Forum Wierni Ojczyźnie

Między nami, Polakami! => Antypolonizm => Wątek zaczęty przez: nomada9767 w Sierpień 18, 2011, 09:45:07 am

Tytuł: Czego uczą się u nas Europejczycy?
Wiadomość wysłana przez: nomada9767 w Sierpień 18, 2011, 09:45:07 am
Znalazłem dzisiaj tę notkę na Onecie. Aż się we mnie zagotowało:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-to-kraj-zacofany-tak-ucza-mlodziez,1,4823736,wiadomosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-to-kraj-zacofany-tak-ucza-mlodziez,1,4823736,wiadomosc.html)

Co o tym sądzicie? Ile w tym stereotypów, a ile w tym naszej winy? Bo nie musimy sobie tłumaczyć, że polskie rolnictwo jest z dnia na dzień coraz wydajniejsze, a jeśli chodzi o ilość używanych maszyn rolniczych, na tle krajów Europy wypadamy znacznie powyżej przeciętnej. Gorzej, że tacy Brytyjczycy mają fałszywy obraz tej sprawy.

Zastanawia mnie zaś, co z tym kultem nieudanych powstań, klęsk itp. Bo nie da się ukryć, że nawet u nas, polski patriotyzm, często opiera się na martyrologii, a nie na pamięci o wspaniałych chwilach naszego narodu. Na ile jest to nasza wina, wina naszych narodowych kompleksów, a na ile tych, którzy nas szkalują? Być może działą tu zasada "dopóki sam siebie nie uszanujesz, nie oczekuj szacunku od innych"?
Tytuł: Odp: Czego uczą się u nas Europejczycy?
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Sierpień 18, 2011, 20:17:17 pm
To się nazywa autopromocja. Nie będą pisać przecież że to Polacy powiedzieli Hitlerowi "nie", że o wolność waszą i naszą to walczyli prawie wszędzie, że nadal zdrowa żywność itd itp? Łatwiej napisać coś odmiennego.
Do momentu kiedy w Polsce nie zrozumieją tego że Polska to nie USA albo druga Japonia tylko że przeciętny kraj w Unii Europejskiej to nadal będzie nas to zadziwiało. Czemu nie piszą o nas prawdy? A rząd coś robi w tym kierunku? A czy przeciętny emigrant polski stara się zachowywać przyzwoicie? Odpowiedzmy sobie na te pytania a prawda może ujrzeć światło dzienne...
Tusk umie promować siebie i PO. Ale kraju już nie(chce). Ot tyle w tym temacie...