Forum Wierni Ojczyźnie

Historia => Historia oraz dzieje Polski => Wątek zaczęty przez: LWÓW1939 w Czerwiec 06, 2013, 17:37:40 pm

Tytuł: Cząstka sprawiedliwości dziejowej.
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Czerwiec 06, 2013, 17:37:40 pm
Cząstka sprawiedliwości dziejowej.Szkoda że o tą sprawiedliwość muszą upominać się obcy: Materiał opublikowany na Kresy.pl
Strasburg przeciwko esbekom. Służba Bezpieczeństwa była jak sowiecka KGB

Trybunał w Strasburgu nie zajmie się sprawami 1628 esbeków, którzy poskarżyli się mu na zmniejszenie im przez władze RP emerytur. Wśród osób, które złożyły skargę do Strasburga jest L. Tuleya, matka sędziego Igora Tulei.
W decyzji, jaką podjęli strasburscy sędziowie w sprawie skargi, którą zarejestrowano jako „Cichopek i inni przeciwko Polsce” podkreślono, że służba, w jakiej pracowali byli funkcjonariusze służb PRL ma na swym koncie łamanie praw człowieka, które chroni Europejska Konwencja. To dlatego 1628 byłych esbeków, którzy uznali za niesprawiedliwe przepisy z 2009 roku, na mocy jakich obcięto im dotychczasowe emerytury, nie doczeka się wsparcia Trybunału.Służba Bezpieczeństwa była wzorowana na sowieckiej KGB – podkreślono w uzasadnieniu. Sędziowie nie podzielają więc argumentacji skarżących się byłych funkcjonariuszy służb PRL, jakoby państwo polskie potraktowało ich w sposób poniżający i nieludzki oraz naruszyło ich prawo do rzetelnego procesu sądowego i działało bez podstawy prawnej.
Przypomnijmy, iż naruszenia prawa w przypadku tzw. ustawy dezubekizacyjnej nie dopatrzył się także polski Trybunał Konstytucyjny, do którego wystąpili w imieniu dawnych esbeków reprezentanci SLD. Polski Trybunał Konstytucyjny uznał, że wysokie emerytury esbeków to świadczenia niesłusznie nabyte.

Niezalezna.pl/KRESY.PL