Forum Wierni Ojczyźnie

Między nami, Polakami! => Polityka => Wątek zaczęty przez: Robek86 w Październik 10, 2008, 10:02:28 am

Tytuł: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 10, 2008, 10:02:28 am
Słuchajcie widziałem świetny filmik który uswiadamia, jakim złem jest naprawdę UE którego nikt nie widzi!! Zresztą często bywało że Polacy nie zauważyli nadchodzącego niebezpieczeństwa tylko po szkodzie zaczynali działać.

"Żadna niewola nie jest haniebniejsza od dobrowolnej" - Seneka


http://pl.youtube.com/watch?v=VX67v_onugo#noexternalembed&feature=related (http://pl.youtube.com/watch?v=VX67v_onugo#noexternalembed&feature=related)


/uaktualniłem tylko tytuł wątku, aby pisać o wszystkich aspektach obecnego polskiego członkostwa w UE - Tech
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: maniek78m w Październik 10, 2008, 13:11:39 pm
tylko po cholerę na końcu jest Tatar na koniu  :-\

powinien być jakiś polski "wojownik" jeśli już
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: madu1906 w Październik 10, 2008, 18:55:49 pm
Hitler ogłosił kiedyś 1000 letnią Rzeszę, Stalin zaś ogłosił iż komunizm będzie trwał po wsze czasy. Ile co trwało wiemy, ile zaś trwać będzie Unia>?
Takie propagandowe filmiki nie robią jednak na mnie wrażenia. Dowodzą jedynie jak ich twórcy chcą się wykrzyczeć. Albowiem jest napisane w nim co z fantem Unii zrobić? "Nie pozwolimy..!" Ale jak, jaki plan, jakie działania? Co robić? Krzyczeć..:/

Unia to nie jest publiczny szalet, że wchodzisz kiedy chcesz i zostawiasz po sobie jak cię w domu nauczyli (lub nie nauczyli).
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 10, 2008, 19:36:15 pm
Hitler i Stalin stworzyli twór 'państwowy' na swój obraz i podobieństwo - totalitarną dyktaturę, która nie miała prawa przetrwać oparta na zasadach, które ją określały. Unia jest demokratycznym związkiem państw, które nieprzymuszone do niej wstąpiły.
Nie rozumiem więc głupiego porównania, Madu, wybacz. :/

Cytuj
Unia to nie jest publiczny szalet, że wchodzisz kiedy chcesz i zostawiasz po sobie jak cię w domu nauczyli (lub nie nauczyli).
A może rozwiniesz 'metaforę'? Bo moim zdaniem ma się do rzeczywistości, jak pokój, a Rosja.
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 10, 2008, 20:49:15 pm
Fakt im bardziej Unia będzie się zagłębiac tym szybciej upadnie, każdy chce niezależności, a nie dyktatu UE
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: szpok5 w Październik 10, 2008, 22:25:49 pm
UE będzie istnieć jeszcze długo,bo tak samo jak do niej wstąpiły kraje mogą z niej odejść ale mogę,jestem pewny że te które ją założyły zostaną..
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 10, 2008, 22:54:33 pm
Istnieć dla samego siebie to też bez sensu tak samo jak my działamy dla kogoś (Ojczyzna, żona, kolega  :P - bez skojarzeń) tak samo kraje założycielskie niekoniecznie będą istnieć, po za tym one tez mogą zrezygnowac.
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: szpok5 w Październik 10, 2008, 23:04:03 pm
wątpię to była ich inicjatywa i tak łatwo nie odpuszczą,pozatym to także układy..
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Darkman w Październik 10, 2008, 23:20:22 pm
Z tym dobrowolnym występowaniem to tak do końca nie byłbym taki pewny - nikt z Nas ani naszych polityków tego traktatu nie czytał - sami to przyznali bo za długi, bo za późno dotarł, bo nie wypada nie wierzyć w intencję postępowej Europy itd.
Nie wiemy czy w ogóle mamy taką możliwość a jeśli już jest to jakimi warunkami obwarowana? (np. zwrot subsydiów i innych wszelakich dopłat)
Poza tym twór pod nazwą Unia Europejska nie istnieje - dopiero ma powstać.Na razie jest to potoczna nazwa stowarzyszenia kilku państw.UE nie ma statusu międzynarodowego, jednolitych urzędów (tylko Komisje a to nie to samo), nie ma wspólnej polityki zagranicznej (i nawet monetarnej), wspólnego wojska itd. To tylko idea, która raczej się nie sprawdzi>Polsce na razie jest z UE po drodze (choć nie do końca) ale nie musimy, na szczęście, kopiować jej pomysłów w 100%.Przynajmniej na razie nie, ale jak podpiszemy przyszłą niedoszłą eurokonstytucję i powstanie prawdziwa UE to będzie musiało nastąpić ujednolicenie prawa i może się okazać że np. i u Nas eutanazja będzie dozwolona, śluby osób jednaj płci itp. "postępy postępu".
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: maniek78m w Październik 10, 2008, 23:22:42 pm
może mi ktoś powiedzieć:
z UE nie ma możliwości wystąpienia ?
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 10, 2008, 23:35:10 pm
Oczywiście że jest, musi być tylko nas większość (biorąc pod uwagę gwałtownie zmniejszająca sie liczbę osób popierających, jest nas większość) i ktoś mądry kto podejmie inicjatywę wystapienia z UE.
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 11, 2008, 11:57:00 am
Nie można wystąpić z UE, przynajmniej nie ma takiego zapisu. Tutaj (http://ekonom.univ.gda.pl/obie/konsekwencje_czlonkostwa.htm) sobie poczytajcie rozdział "Bilet w jedną stronę?"

Prosiłbym też o ustosunkowania, Madu, do mojego poprzedniego posta - bo bardzo mnie interesuje Twoje stwierdzenie. :)
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: szpok5 w Październik 11, 2008, 18:01:07 pm
No prawnie jak na razie nie ma takiego przepisu,w 2003 polscy politycy coś tam proponowali a  tymczasem jeśli chcę się wystąpić z Unii to trzeba złamać przepisy..a do jakiego stopnia to nie wiem.
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: madu1906 w Październik 11, 2008, 18:56:49 pm
Chodzi ci o rozwinięcie metafory? Przecie aż nadto jest czytelna. Że do Unii nie wchodzisz sobie ot tak, od niechcenia, (długo trwały przygotowania Polski do wstąpienia, nie znam dokladnych dat, ale kilka lat to było), a wyjśc z Unii też tak od niechcenia się nie da (za duże są powiązania gospodarcze, za dużo Unii pieniędzy dała, by sobie przy braku sprzyjającej temu koniukturze najzwyczajniej z niej wyjść). Dziękuję za uwagę.
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 12, 2008, 00:52:55 am
Nie widzę tu nawiązania do publicznych szaletów - które zazwyczaj nie stawiają wymagań do obsługiwanych, ani także nie dają nic korzystającym - podobnie nie ma problemów z ich opuszczeniem. :)

Zresztą - jak sobie wyobrażasz opuszczenie Unii, Schengen oraz wprowadzenie na nowo podatków granicznych? To nie jest realne dla państw kontynentalnych, może tylko GB byłaby w stanie to zrobić, bo jest na wyspie. Opuszczenie Unii nie jest i nie będzie w interesie kogokolwiek, widzi to każdy, kto wie cokolwiek o gospodarce. :)
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: maniek78m w Październik 12, 2008, 00:57:01 am
podobnie nie ma problemów z ich opuszczeniem. :)

zwykle trzeba zapłacić za skorzystanie  :P no chyba, że to ToyToy  ;D
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Ahaj w Październik 12, 2008, 01:04:11 am
Fakt im bardziej Unia będzie się zagłębiac tym szybciej upadnie, każdy chce niezależności, a nie dyktatu UE

Fakt. Podobno Polacy wszystko potrafią rozp.... Już  Unia ma z nami problemy. Dajcie nam kilka lat.
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: madu1906 w Październik 12, 2008, 09:32:15 am
Cytuj
Nie widzę tu nawiązania do publicznych szaletów
Czytaj człowieku ze zrozumieniem. Wyraźnie napisane jest iż
Cytuj
Unia to nie jest publiczny szalet
Swoimi pytaniami w tej sprawie tylko mnie irytujesz, gdyż od studenta WAT wymagałbym pewnej spostrzegawczości. Napisałem także że jest niemożliwe z niej wyjście (musiałby jaki kataklizm nastąpić), także nie rozumiem twojego dalszego moralizowania, i argumentów wyszukiwania.
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 12, 2008, 15:10:48 pm
Madu, wybacz. Raz przeczytałem i nie wyłapałem tego 'nie'. :) Czaję już to porównanie, i moje dalsze argumenty nie dotyczą więc tego co napisałeś, zaprawdę powiadam Ci. :) Tak to bywa jak się z rana posty pisze, sorry za zamieszanie. :)
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 13, 2008, 02:37:25 am
Nie pogryźcie się Panowie, tak już bywa w tematach politycznych, a swoją drogą, skoro gdzieś się wchodzi to mozna wyjśc skoro nie ma przepisu o opuszczeniu UE to widocznie jej twórcy uważają że stworzyli tak wspaniały twór że nikt nie będzie chciał go opuścić,
swoją drogą, po co przepis o opuszczaniu skoro oficjalnie ta pseudo organizacja jest dobrowolna?
Tytuł: Odp: Ekspansja UE
Wiadomość wysłana przez: Ferenz Hilo w Styczeń 22, 2009, 14:12:32 pm
Unię trzeba trzymac krótko. Tzn. eurokratów, bo przestali szanować słabsze państwa. Jednym z rozwiązań jest właśnie libertas:

http://www.libertas.eu/ (http://www.libertas.eu/)

unia narodów, a nie eurokołchoz cesarstwa niemieckiego ze stolica w Brukseli, jak teraz ma to wyglądać.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Czerwiec 05, 2009, 08:43:12 am
Wyciekła taśma ze spotkań Ambasadorów UE, ale tylko tych starych. Obrazuje niestety jak traktowana jest demokracja w UE i jak instrumentalnie Polaków. Być może jest to prawda, a nie reklamówka PiS.

Cytuj
Stabilny trójkąt: Unia, Moskwa i Waszyngton (http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2311&Itemid=1)
czwartek, 04 czerwiec 2009

"Niezależna Gazeta Polska" publikuje na swoich łamach tłumaczenie stenogramu rozmowy podczas lunchu w rezydencji ambasadora jednego z państw krajów członkowskich NATO i UE.

    Stenogram pochodzi z przypadkowo odnalezionej taśmy. Na taśmie nie wszystko jest czytelne - mikrofon nie zarejestrował jednakowo głosów dyplomatów z różnych części stołu. Stąd przerwy w stenogramie.

    Głos I: - [...] bo, Panowie, powiedzmy sobie otwarcie, że czasem trzeba się spotkać w swoim, to jest w naszym, starym gronie. My się oczywiście spotykamy w ramach; [liczba państw-członków UE - przyp. R.Cz.], ale trudno tam do końca mówić szczerze.Ci nowi, zwłaszcza Polacy, zamiast się Panowie, cieszyć, że są z nami w salonie i jedzą nożem i widelcem przy głównym stole, cały czas czegoś chcą...

   Głos II: - No, to już się zmieniło. Może chcieli, może już nawet widzieli siebie jako tych rozgrywających, takich jak my, ale też przysiedli, kucnęli.

   Głos III (ze śmiechem): - No tak, nowy rząd zrozumiał, jak się zachowywać, żeby dostać trochę pochwał od zagranicznych dziennikarzy.

   Głos I:... i żeby potem można to było przedrukować w kraju. Ale jednak do końca, nawet teraz przewidywalni nie są. Ich ambasador na co dzień jest miły i rozumie proporcje sił i wie, jak jest urządzona Europa, ale po każdej wizycie tego prezydenta-bliźniaka dostaje, przepraszam, małpiego rozumu i ma znowu jakieś roszczenia i pytania jak 2-3 łata wstecz...

   Głos IV: - Słuchajcie, świetna ta ryba. Co to jest? Sola? Z tymi młodymi szparagami jest doskonała! Głos V: - No tak, Alan [Alan Thomas-ambasador Austrii przy UE - przyp.R.Cz.], biedaku - wy nie macie w tej waszej Austrii morza. Wy dobrą rybą możecie tylko importować...

   Głos II (chyba - dop. R.Cz.): - A propos ryb. Ostatnio u naszego przyjaciela ambasadora Rosji, Władimira [Władimir Czyżów - ambasador Federacji Rosyjskiej - przyp. R.Cz.], jadłem świetną rybką, coś jak jesiotr... Bie...

   Głos I: - Bieluga [chodzi o bieługę -przyp. R.Cz.]. Ale wracając, to przecież nie zwalajmy wszystkiego na Polaków. Nie możemy swobodnie porozmawiać o naprawie relacji z Rosją, zwłaszcza w kontekście naszych inwestycji w tym wielkim kraju i eksportu.

   Głos VI: - Z eksportem gorzej, bo kryzys. Rosja, Ekscelencjo, w ciągu roku 10 razy zmniejszyła obroty handlowe z zagranicą. Przerażające. Jak to w nas uderza...

   Głos I: - Racja, ale tym bardziej nie można Rosji dociskać kolanem do ściany. A jak tylko mówimy coś o realnym appeacement [znane pojęcie w dyplomacji wprowadzone przez brytyjskiego premiera Chamberlaina, gdy zawierał krótkowzroczne i krótkotrwałe porozumienie z Niemcami Hitlera w Monachium w 1938 r. - przyp. R.Cz.], to już nie tylko Polacy gardłują, ale też Bałtowie.

   Głos VII: - Małe toto, ta cała Estonia czy Litwa, a wypowiadają się, jakby mieli jutro wypowiedzieć wojną Kremlowi.

   Ogólny śmiech. Głos VIII: (nieczytelny zapis - dop. R.Cz.) - ...i to zresztą z nowym prezydentem Obamą było ustalane...

   Głos II: Ale ta nowa Unia nie nadąża. Oni nie wiedzą, że teraz jest silny, stabilny trójkąt: my - Unia, Moskwa i Waszyngton.

   Głos I: - No, nie wszyscy. Węgrzy rozumieją, Słowacy zrozumieli, polski premier też już grzeczny.

   Głos III: - Zdaniem nowego rządu nic nie może przeszkadzać w strategicznym ułożeniu sobie naszych relacji z Rosją. Na to naciska nasz przemysł, nasz biznes, to jest nasza przyszłość.

   Głos I: - No i to, Panowie, musimy przeprowadzić. Tu trzeba użyć wszelkich możliwych środków rozsądnych. Na przykład niedługo rozpocznie się dyskusja w Unii o podziale środków budżetowych na kolejną siedmioletnią perspektywą finansową, począwszy od 2013 r. No i tu, mówiąc wprost, jest kij i jest marchewka. Nasi nowi partnerzy ze wschodniej Europy....

   Głos III: - Tylko nie mów do nich, że są ze wschodniej Europy [ogólny śmiech]. Oni mówią, że są z Europy Środkowo-Wschodniej.

   Głos I: - Tak, tak. Niech im będzie. Oni muszą zrozumieć, że my, stara, bogata Unia, kraje założycielskie, nie jesteśmy dojną krową. Dajemy, ale wymagamy. Badzie większy zastrzyk finansowy, ale jak to mówił prezydent Jacąues Chirac - zdrowie, Panie ambasadorze Francji, sante! - niech teraz skorzystają z okazji, żeby w sprawach Rosji siedzieć cicho.

   Głos IV: - No i też, Panowie, musimy wpływać na nich przez sytuacją wewnętrzną u nich. Trzeba pomóc Tuskowi, no i temu nowemu premierowi na Węgrzech, premiera Fico ze Słowacji trzeba wreszcie przyjąć do Międzynarodówki Socjalistycznej, a nie głupio boj?kotować.

   Głos I: - No tak, to jasne. Trzeba osłabiać bliźniaków w Polsce, ale z tym Klausem to jest problem. Z jednej strony...

   Głos IX: - Słuchaj, Pierre [Pierre Sellal - ambasador Francji przy UE -przyp. R.Cz.]. Możesz, kochany, podać trochą sosu? Wyśmienity sos... Wy to robicie czy sprowadzacie?

   Głos I: - Z jednej strony bowiem Klaus lubi Rosją, jest realistą, ma dobre relacje z Rosją, a z drugiej strony nie rozumie nas, nie rozumie Unii Europejskiej i przeszkadza, przeszkadza... Ale a propos Rosji, właśnie ich ambasador przesłał mi ich znakomity koniak. To, Panowie, przy cygarku, zapraszam.

   Głos III: - Musimy też grać to tak, aby jednak, Drodzy Koledzy, dbać o elementarne pozory. Ja tylko Panom przypomną, jak powstało największe mocarstwo świata - czyli USA. Otóż wzięło się to od wywalania transportu herbaty do oceanu w porcie w Bostonie, ponieważ brytyjskie kolonie, a dzisiaj Stany Zjednoczone; były niezadowolone brakiem partycypacji w zyskach i decyzjach politycznych ich dotyczących. Nie powtarzajmy więc błędów Brytyjczyków sprzed tych 200 ponad łat. Głos V: - A tak konkretnie? Bo to przecież banały, Pan wybaczy, Ekscelencjo...

   Głos III: - Musimy dać im poczucie udziału w decyzjach i gronach kierowniczych. Każdy ma takie świecidełka, na jakie zasługuje. Skoro były słoweński premier [Alojz Peterle - przyp. R.Cz.] był w prezydium konwentu, który przy-gotował Konstytucją Europejską - co było i tak bez znaczenia - a teraz Łotysz jest wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.

   Głos I: - Chyba Estończyk... Głos II: - Tak, tak Estończyk [Siim Kallas - przyp. R.Cz.].

   Głos III: - No właśnie. Pomiatałem, że któryś z tych bałtyckich krajów. Teraz znowu dajmy coś bez realnego zastrzeżenia politycznego, ale nawet i spektakularnego.

   Głos I: - Na przykład szefa PE... Głos III: - No właśnie o tym chciałem powiedzieć. To zabawka. Dekoracja. Mój kraj to poprze. To nie jest żaden wpływowy instrument, ale to zadowoli ich ambicje...

   Głos I: - Na przykład Polaków. Głos III: - Choćby i Polaków. Głos II: [zapis nieczytelny - dop. R.Cz.] -[...] No i potem zrobimy oficjalne spotkanie z Polakami i tą całą resztą, żeby ich poinformować o ustaleniach. Zgoda?

   Głos I: [zapis nieczytelny, dźwięk odsuwanych krzeseł - dop. R.Cz.] -[...] No to przejdźmy, Panowie, do salonu, zapraszam na kawą, zapraszam na rosyjski koniak, na szkocką whisky, na grecką Metaxą. Niech żyje zjednoczona Europa!" Śmiech, zapis się urywa.

   Ile takich kaset nie zostało nigdy odnalezionych? Ale jedna wystarczy, aby dostrzec choćby zarysy kulis międzynarodowej gry sił i interesów.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: szpok5 w Czerwiec 05, 2009, 21:20:18 pm
jeśli to jest prawda,to mówiąc o spotkaniach możnych tego świata możemy być ich pewien tak samo jak decyzjach które podejmują tylko dla własnej korzyści.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Czerwiec 06, 2009, 21:45:24 pm
Przeczytałem kilka pierwszych zdań i brzmi to jak nieporadny fake. :P IMHO ludzie tak po prostu nie mówią... :)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Styczeń 27, 2010, 22:24:56 pm
Myślałem, że większych idiotów niż w Polskim sejmie nie ma nigdzie. Myliłem się:

http://biznes.onet.pl/reforma-rynku-cukru-zakonczona--cukier-najdrozszy-,18566,3166702,1,news-detal (http://biznes.onet.pl/reforma-rynku-cukru-zakonczona--cukier-najdrozszy-,18566,3166702,1,news-detal)

Może ten tekst ktoś zinterpretować dla mnie bo mi po przeczytaniu nasuwa się tylko jedna myśl: debilizm!

Wolny rynek i Unia Europejska, zabawne...
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Luty 10, 2010, 12:33:58 pm
Wy tu gadu gadu, a my Polacy mamy nowych rządzących nami. Czas pokaże, jakie to będą rządy przez najbliższe 5 lat, szkoda tylko że tak mało będziemy decydować o nas samych. Ciekawe co dobrego załatwi dla Polaków pan Lewandowski.

Cytuj
Polacy nie pokierują brukselskimi gabinetami (http://www.rp.pl/artykul/431571.html)

Nowa Komisja Europejska rozpoczyna pięcioletnią kadencję. Wśród 27 szefów gabinetów komisarzy nie ma ani jednego Polaka. Nawet Janusz Lewandowski wybrał cudzoziemca

Każdy kraj ma jednego komisarza. Janusz Lewandowski zajmie się budżetem. Polak, wraz z 26 innymi komisarzami, rozpoczyna kadencję po tym, jak wczoraj Parlament Europejski zaakceptował skład nowej Komisji.

Każdy komisarz ma własny gabinet współpracowników, który składa się z siedmiu osób (przewodniczący Komisji Jose Manuel Barroso i wiceprzewodnicząca Catherine Ashton mają do dyspozycji kilka osób więcej). Jednak żadnym z gabinetów nie kieruje Polak, a jedynym polskim zastępcą szefa gabinetu jest członek ekipy Lewandowskiego. Mimo to polski rząd z dumą mówi o obsadzie nowych gabinetów.

- Polacy są w gabinetach dziewięciu komisarzy. To wynik, którego jako rząd nie musimy się wstydzić - powiedział ?Rz? minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Tymczasem część Polaków znalazła się w gabinetach bez żadnego udziału rządu, jak choćby w ekipie Catherine Ashton, Viviane Reding (ds. sprawiedliwości) czy Joaquina Almunii (ds. konkurencji). W poprzedniej kadencji w gabinetach było sześciu Polaków, teraz będzie ich prawdopodobnie 11 na około 200 osób.

Daleko nam do Brytyjczyków, Niemców, Francuzów. Nie tylko pod względem liczby, ale też ważności. Brytyjczycy mają pięciu szefów gabinetów, Niemcy czterech, Francuzi dwóch. Po dwóch dostały Irlandia i Portugalia. Na szefów gabinetów innej narodowości zdecydowało się 12 komisarzy, głównie z nowych państw członkowskich, w tym z Polski.

- To jest żenujące. Rząd się wszystkim chwali, a wystarczy popatrzeć w statystyki. Fakt, że Polska w ogóle ma jakichś urzędników, nic nie znaczy. Pytanie, ilu i na jakich stanowiskach - mówi "Rz" Paweł Kowal, eurodeputowany PiS.

Według niego brak Polaka na stanowisku szefa gabinetu jest ogromnym problemem.

- Ani teraz, ani w poprzedniej kadencji nie uczestniczą w najważniejszym cotygodniowym spotkaniu urzędników, na którym zapadają kluczowe decyzje przed posiedzeniami komisarzy - uważa Paweł Kowal.

Janusz Lewnadowski na czele swojej drużyny postawił Luksemburczyka. - W Komisji Europejskiej jest niewielu Polaków na wysokich stanowiskach z odpowiednimi kompetencjami, spośród których można byłoby wybierać. A jakbym któregoś wziął, to automatycznie Polska straciłaby stanowisko, które by on opuścił ? tłumaczy w rozmowie z "Rz" . Lewandowski nie wyklucza zmiany składu gabinetu już w trakcie trwania kadencji.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Marzec 04, 2010, 21:17:54 pm
Niemcy, którzy również kierują Europejskim Bankiem Centralnym wzywają Grecję do wyprzedaży wysp, wygląda że chcą wyciągnąć zyski z inwestycji w UE. Robi się ciekawie.

Cytuj
"Bild" wzywa Grecję do wyprzedawania jej wysp (http://biznes.onet.pl/bild-wzywa-grecje-do-wyprzedawania-jej-wysp,18543,3186442,1,news-detal)
Niemiecki wysokonakładowy dziennik "Bild" wezwał w czwartkowym wydaniu pogrążoną w kryzysie finansowym Grecję, by podjęła sprzedaż swych wysp, uzyskując w ten sposób środki na spłatę długów.

Wezwanie to gazeta podbudowała opiniami dwóch ekspertów niemieckiej koalicji rządowej.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Sierpień 23, 2010, 21:20:43 pm
No i teraz nas szanują i jest "normalność", jak obiecywał premier Tusk przed wyborami. Składamy się z naszych podatków na Grecję mln Euro w ramach dobrowolnej pomocy, a udział w dyplomacji w zamian mamy poniżej krytyki:

0/115 = Polska obecna dyplomacja

Cytuj
Unijna dyplomacja bez naszych ambasadorów (http://www.rp.pl/artykul/2,525913_Unijna_dyplomacja_bez_naszych_ambasadorow.html)

Wśród 115 szefów placówek UE nie ma żadnego Polaka. Czy jest szansa na zmianę?

Cytuj
Dyplomacja nie dla nas? (http://www.rp.pl/artykul/2,525915_Dyplomacja_nie_dla_nas_.html)

Warszawa nie ma szans wpływać na politykę zagraniczną Wspólnoty, dopóki w składzie jej delegatur nie będzie Polaków

Takie wnioski płyną z raportu Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych o obsadzie stanowisk szefów delegatur Unii Europejskiej w przededniu powołania Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Zaglowiec36rok w Sierpień 23, 2010, 21:39:53 pm
No i teraz nas szanują i jest "normalność", jak obiecywał premier Tusk przed wyborami. Składamy się z naszych podatków na Grecję mln Euro w ramach dobrowolnej pomocy, a udział w dyplomacji w zamian mamy poniżej krytyki:

0/115 = Polska obecna dyplomacja

Polacy mają milczeć lub przepraszać za to, że istnieją. Oto ich rola.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: barteq_g w Sierpień 23, 2010, 23:06:25 pm
Bardzo dobrze. Zbierają się argumenty za tym aby wyjść z eurokołchozu. "Integracja" jednak postępuje i trzeba trzymać rękę na pulsie. Czy doczekamy się polityka który powie dość okradaniu nas i płacenia w imię fałszywej przyjaźni?
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: MarcinS w Sierpień 24, 2010, 10:34:24 am
Składamy się z naszych podatków na Grecję mln Euro w ramach dobrowolnej pomocy,
Jesli chodzi o Grecję to nie martw się , Polskę czeka to samo . Nie oszukujmy się w Polsce kryzysu nie było , a kiedy widzę to co robi rząd odnoszę wrażenie , że on chce tylko ten kryzys pogłębić .

Jesli chodzi o Grecje to nie wiem po co komus pomoc , której warunkiem jest sprzedaż części państwa , czy jakies niekorzystne reformy .

Jesli chodzi o Polskę w UE to euroentuzjaści zwracają uwagę na to , że UE powinna byc Stanami Zjednoczonymi Europy ( na wzór USA ) . Nie przewidują jednego . USA powstało w XVIII wieku i było zlepkiem kolonii , które wyrwały sie spod władzy Wielkiej Brytanii . W większości stanów mieszkali przede wszystkim Anglicy , a w Europie jest to niemozliwe , dlatego Unia Europejska jest utopią , która się skończy za jakieś 10 , może 15 lat , stare państwa członkowskie się na tym wzbogacą , a nowsze ( np. Polska ) będą z tego miały kilkanaście miliardów straty na przestrzeni ostatnich lat .

Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: p1tereQ w Październik 26, 2010, 14:39:50 pm
Warto to usłyszeć:

http://www.youtube.com/watch?v=F9CT5a8f8YE# (http://www.youtube.com/watch?v=F9CT5a8f8YE#)

Jestem pod miłym wrażeniem.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Październik 31, 2010, 19:07:02 pm
Mam nadzieję że ta cała Unia się rozleci w cholerę. Kryzysy wewnątrz krajów rosną coraz bardziej- wczesniej Grecja,teraz Francja. Całe szczęście że nie podpisaliśmy Karty praw i nie wprowadziliśmy Euro,bo dopiero byłby kłopot. Narazie jakoś się trzymamy, tylko co później? Kolejne zmarnowane lata,rozwój i pieniądze na "nowy lepszy" eurosocjalizm. Taka Unia nie ma prawa bytu, ja jestem za suwerennymi krajami należącymi do EWG i układu z Schengen.
Tytuł: Unia europejska
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 10, 2011, 17:14:45 pm
   Co dziwne o tym systemie jeszcze nie było tematu, więc zakładam, zaczynam od artykułu w Rzeczpospolitej, tutaj oczywiście dyskutujemy o unii, dlaczego jest złym systemem, czy jest w niej coś dobrego, jak wygląda przy tym Polska, jak się potoczy los, zapraszam do artykułu jest naprawdę super.
http://www.rp.pl/artykul/2,172537.html?page=1 (http://www.rp.pl/artykul/2,172537.html?page=1)
Tytuł: Odp: Unia europejska
Wiadomość wysłana przez: smiechu w Wrzesień 10, 2011, 23:15:14 pm
Nigel Farage - dla mnie to idealny przykład patriotyzmu. Nie dość że dobro własnego kraju jest najważniejsze, to inne nie są mu obce i wszystkim kłamstwom, podstępom rzuca wyzwanie i jeszcze w jakim stylu to robi! :)
Coraz więcej osób życzy Unii źle, bo złe ma zamiary i złe metody. W Unii jest przeogromny potencjał ale coraz bardziej jest źle wykorzystywany niestety...
Tytuł: Odp: Unia europejska
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Wrzesień 10, 2011, 23:17:02 pm
Zamysł strefy wolnego handlu w Europie był bardzo dobry; jednak tego co ma miejsce dzisiaj, tj. tworzenia z tej strefy jakiegoś bytu politycznego, ze wspólną polityką (zagraniczą, ale nie tylko), quasi-państwa (w zamiarach stania się państwem federacyjnym) nie popieram i stanowczo potępiam.
Tytuł: Odp: Unia europejska
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 10, 2011, 23:47:49 pm
Obejrzałem kilka przemówień Nigela na youtube, gość używa twardych słów, ale tylko taka prawda trafi do ludzi, mówi otwarcie o wypaczeniach, rzuca twarde oskarżenia, mówi o wypaczeniu demokracji, o socjaliźmie w unii, a także o tym, że strefa Szengen jest zła i Dania się z niej wycofała, skrytykował ostor buzka i tuska, za popieranie strefy euro (kryzys) i bagatelizowanie powaznych problemów.
Tytuł: Odp: Unia europejska
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Wrzesień 11, 2011, 01:19:29 am
Farage dobry polityk, też ogladałem jego wystapienia na YT. Nie boi się twardo krytykować Unii, chyba jedyny wyrazisty polityk w Europarlamencie pośród tego całego betonu.
Tytuł: Odp: Unia europejska
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 12, 2011, 18:44:03 pm
Przestepcy i komunistyczne apartaczyki (członkowie komunistycznej partii zsrs) w Komisji Europejskiej która jest "rządem" tego czegoś (ue) który nie odpowiada przed nikim, to jest pogwałcenie dmeokracji ponieważ władza jest niezależna, ale odpowiada przed inną władzą, choćby przed sądem. A zresztą patrzcie na wypowiedx jedyneog normlanego cżłowieka z tego syfu:

http://www.youtube.com/watch?v=O3d9fe5xCFc&feature=relmfu# (http://www.youtube.com/watch?v=O3d9fe5xCFc&feature=relmfu#)
Tytuł: Odp: Unia europejska
Wiadomość wysłana przez: Imb w Wrzesień 12, 2011, 21:56:58 pm
to jest pogwałcenie dmeokracji ponieważ władza jest niezależna, ale odpowiada przed inną władzą, choćby przed sądem.

Pomijając sam fakt, że komisje nie odpowiadają przed nikim, a przeciętny człowiek nie ma absolutnie żadnego wpływu na jej działanie/stan/cokolwiek, to w demokrację w Eurokołchozie przestaje się wierzyć po przeprowadzeniu bodajże trzech "referendów" w Irlandii - ludzie mogą głosować, ale tak, jak sobie tego życzy rząd UE, inaczej referendum zostaje anulowane. Tak było w Irlandii, i tak pewnie będzie ponownie na Wyspach, kiedy rozpiszą referendum w sprawie opuszczenia Unii.
A równość i wszelaka sprawiedliwość w tym molochu? Aż żal zużywać klawiaturę na to.

Pan Farage to akurat jedyny głos rozsądku w całym rządzie, szkoda tylko, że w naszych mediach traktowany jest, delikatnie ujmując, po macoszemu. Na jego miejscu, widząc to, co się dookoła niego dzieje zastanawiałbym się, czy jest szaleńcem wśród normalnych czy też normalnym wśród szalonych. ;)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 13, 2011, 12:05:33 pm
Czytając cały temat jestem już pewny, że unia to socjalistyczny chłam w którym dwa z 3 krajów które w epoce nowożytnej próbowała podporzadkować sobie europę (Niemcy, Francja, Rosja) dobiły wreszcie tych możliwości. Pozornymi pieniędzmi zakrywaja nam oczy i usta na prawdę, dlatego też Korwina Mikke blokują jako polityka anty ue. Niestety propagnada róniez lokuje dostęp prawdy.

Pozwoliłem sobie pogrzebać w ustawie budżetowej:

Ustawa budżetowa na rok 2011 z 20 stycznia 2011 r. - podpisana przez Prezydenta RP w dniu 01.02.2011 r. (Dz. U. z 9 lutego 2011 r. Nr 29 poz. 150)

źródło:
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=6&dzial=334&wysw=4 (http://www.mf.gov.pl/index.php?const=6&dzial=334&wysw=4)

Art. 2
1. Ustala się, zgodnie z załącznikiem nr 3, łączną kwotę dochodów budżetu środków
europejskich w wysokości 68.597.288 tys. zł.
2. Ustala się, zgodnie z załącznikiem nr 4, łączną kwotę wydatków budżetu środków
europejskich w wysokości 84.004.046 tys. zł.
3. Deficyt budżetu środków europejskich ustala się na kwotę 15.406.758 tys. zł.

Komentarz: przepraszam, pomyliłem się Polska nie wpłaca 4 mld zł, a nie dostaje 24 mld i nie ma 20 mld deficytu. Za błąd przepraszam, już go naprawiłem.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 14, 2011, 19:41:33 pm
Dla odmiany minister Rostowski podczas przemówienia w Parlamencie Europejskim grozi wojną w Europie, jeżeli sprawy będą się rozwijać, jak się rozwijają.

Cytuj
Temat dnia? Rostowski straszy Europę wojną, jeśli rozpadnie się strefa euro (http://wpolityce.pl/wydarzenia/14648-temat-dnia-rostowski-straszy-europe-wojna-jesli-rozpadnie-sie-strefa-euro)

"Za wszelką cenę musimy ratować Europę. (...) Nie łudźmy się, gdyby euro miało się rozpaść, to Europa długo tego szoku nie przetrwa".
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Wrzesień 14, 2011, 21:14:59 pm
Cytuj
Nie łudźmy się, gdyby euro miało się rozpaść, to Europa długo tego szoku nie przetrwa".
Taka jest cena za grzechy eurokołchozu. Im szybciej się to rozpadnie tym lepiej, dla całej Europy. Ten twór już powoli się sypie, strefa euro, to początek..
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 15, 2011, 13:25:41 pm
Wszyscy wieszczą koniec ue, wiele narodów dojrzało juz i nie chce ani waluty, ani ue. Ten socjalistyczny systyem jest idealizowany, prawda lub odmienne zdanie jest blokowane, Vacław Havel też zostął skrytykowany za krytykę unii, przez tych banytów.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 15, 2011, 17:46:03 pm
Taka jest cena za grzechy eurokołchozu. Im szybciej się to rozpadnie tym lepiej, dla całej Europy. Ten twór już powoli się sypie, strefa euro, to początek..
Tak zwykle kończą żydowskie geszefty.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 15, 2011, 17:51:47 pm
A myślałem, że Unia Europejska to spisek niemiecko-francuskich ateistycznych imperialistów i masonów. O jejku, to jeszcze Żydzi? Aj waj...
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 15, 2011, 18:31:39 pm
Ja tez tak myslałme Twisty, hej chwila, czy czasem jak 3 lata temu powstął portal, nie byłes zwolennikiem unii? Teraz jest problem ludzi którzy za bardzo nie mysla i tworza inwestycje i biora kredyty w jełro, odpokutują chyba za swój cynizm, Rostkowski grozi wojną? Czy to jest dobry sposób na pozbycie się barachła i odzyskanie bezperawnie zagrabionych ziem na wschodzie? Czy znów śmierc resztek najlepszych i utrata kolejnych ziem?
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 15, 2011, 20:56:33 pm
Rozpad Unii i jego konsekwencje w tym dla Polski - to powinien być temat na nowy wątek. Bardzo fajnie rozpisał to prof Robert Nowak, na przykładzie rozpadu tworów wielonarodowych, poczynając od Imperium Rzymskiego po przez Unię Lubelską, aż po Unię Europejską.
Mi pomysł Unii Europejskiej jeszcze się podoba, jako zapobieżenie wojen, ale nie w obecnej formie dyktatu Merkel-Sarkozy, tylko jako unia Ojczyzn.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 15, 2011, 21:05:06 pm
A myślałem, że Unia Europejska to spisek niemiecko-francuskich ateistycznych imperialistów i masonów. O jejku, to jeszcze Żydzi? Aj waj...
Twistero robisz się chamsko - niekompetentny .Zapewne nie wiesz że pierwowzorem była założona Wspólnota węgla i stali.Historyczne korzenie Unii Europejskiej sięgają II wojny światowej. Wkrótce po wojnie następuje podział Europy na Wschód i Zachód, co daje początek trwającej 40 lat zimnej wojnie. W 1949 r. narody Zachodniej Europy tworzą Radę Europy Deutsch English français italiano. Jest to pierwszy krok w kierunku nawiązania współpracy, którą sześć krajów zamierza pogłębiać.

9 maja 1950 r. – francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman przedstawia plan zacieśnienia współpracy. Od tego czasu 9 maja obchodzony jest jako „Dzień Europy". Aktywną rolę odegrał w opracowaniu zasad żyd pochodzący z polski i w czasie II w.ś wiszący na polskim rządzie emigracyjnym niejaki Rettinger nota bene zabrany z Polski III Mostem Powietrznym ciemne indywiduum sz
założyciele
 Konrad Adenauer
    Sir Winston Churchill
    Alcide de Gasperii
    Walter Hallstein

    Jean Monnet
    Robert Schuman
    Paul Henri Spaak
    Altiero Spinelli
18 kwietnia 1951 r.
W oparciu o plan Schumana sześć krajów podpisuje traktat mający wprowadzić wspólny zarząd dla przemysłu ciężkiego – węgla i stali – tych krajów. W ten sposób żaden z nich nie może samodzielnie produkować broni wojennej i zwrócić się przeciw drugiemu, jak miało to miejsce w przeszłości.

 Założycielskie państwa członkowskie: Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Niemcy i Włochy
Szwajcarski architekt Le Corbusier wyznacza nowy trend, otwierając (w 1952 r.) samodzielną „jednostkę mieszkaniową" (Unité d’habitation) w Marsylii (Francja). Przez swój surowy wygląd ten betonowy kompleks zyskał przydomek „nowy brutalizm".

Na Węgrzech społeczeństwo powstaje w 1956 r. przeciwko reżimowi narzuconemu przez Związek Radziecki. W listopadzie na ulice Budapesztu wkraczają radzieckie czołgi mające zdławić zamieszki.

Związek Radziecki pokonuje Stany Zjednoczone w wyścigu o podbój kosmosu, wystrzeliwując w 1957 r. pierwszego sztucznego satelitę. Sputnik 1 krąży po orbicie okołoziemskiej na wysokości 800 km. W 1961 r. Związek Radziecki wygrywa ponownie, wysyłając w kosmos pierwszego człowieka, Jurija Gagarina, którego statek ma średnicę jedynie 2,6 m.

25 marca 1957 r.

Sukces Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali skłania wspomniane sześć krajów do rozszerzenia współpracy na inne obszary gospodarki. Podpisują one Traktat Rzymski English ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) lub inaczej „wspólny rynek". Jego ideą jest swobodny przepływ osób, towarów i usług pomiędzy tymi krajami.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Wrzesień 15, 2011, 21:10:06 pm
Ja o roli niejakiego Rettinger'a pierwsze słyszę.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Wrzesień 15, 2011, 21:34:31 pm
Chamstwo? Gdzie w sarkazmie jest chamstwo? Po prostu nie trafiają do mnie kompletnie tego typu teorie spiskowe. Dobre sobie - jeden chłop o żydowskim pochodzeniu jest dowodem na żydowski spisek, ubaw po pachy.

Oczywiście, ponieważ przewinęła się nazwa Grupy Bilderberg to teraz /wiadomo/, że to spisek. A jak.

Robercie, dalej jestem zwolennikiem idei Unii. Ale jak słusznie stwierdził Tech - Unii Ojczyzn, a nie nowego federacyjnego mocarstwa. Trudno w pojedynkę bronić się przed potęgami tego świata, ale nie widzę powodów by jednoczenie się na polu gospodarczym szło w parze z upadkiem tradycji i zrównaniem prawodawstwa.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Wrzesień 15, 2011, 23:24:19 pm
Ja o roli niejakiego Rettinger'a pierwsze słyszę.
Polecam przejrzenie historii Polski Podziemnej,Typ z pod ciemnej gwiazdy zamieszany w czasie rewolucji Meksykańskiej wypłynął w Londynie nie wiem czy miał jakieś oficjalne stanowisko w rządzie ale na pewno miał wpływ na Sikorskiego i był nawet w Polsce w czasie okupacji z niejasnym zadaniem polityczno-wywiadowczym szczególnie interesował się nim Churchill.Jeśli zainteresowała Cię jego osoba postaram się zebrać jakąś notkę biograficzną .

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Wrzesień 15, 2011, 23:30:25 pm.

Polecam przejrzenie historii Polski Podziemnej,Typ z pod ciemnej gwiazdy zamieszany w czasie rewolucji Meksykańskiej wypłynął w Londynie nie wiem czy miał jakieś oficjalne stanowisko w rządzie ale na pewno miał wpływ na Sikorskiego i był nawet w Polsce w czasie okupacji z niejasnym zadaniem polityczno-wywiadowczym szczególnie interesował się nim Churchill.Jeśli zainteresowała Cię jego osoba postaram się zebrać jakąś notkę biograficzną .Witam polecam : Jan Pomian; "Józef Retinger. Życie i pamiętniki pioniera Jedności Europejskiej",wyd "Pavo", W-wa 1994, tytuł oryginału "Joseph Retinger. Memoris of an Eminence Grise", 1972. Co jest w środku nie wiem... nie czytałem . Pomian był najbliższym wspólpracownikiem JR od lipca 1948 aż do jego śmierci w 1960.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Wrzesień 16, 2011, 00:21:40 am
Rozpad Unii i jego konsekwencje w tym dla Polski - to powinien być temat na nowy wątek. Bardzo fajnie rozpisał to prof Robert Nowak, na przykładzie rozpadu tworów wielonarodowych, poczynając od Imperium Rzymskiego po przez Unię Lubelską, aż po Unię Europejską.
Mi pomysł Unii Europejskiej jeszcze się podoba, jako zapobieżenie wojen, ale nie w obecnej formie dyktatu Merkel-Sarkozy, tylko jako unia Ojczyzn.

Widzisz od tego mamy nato, ue nie zapewni Ci bezpieczeństwa, nie ma jednoznacznego zobowiązania do wysyłania wojsk, ani w ue, ani zresztą w NATO, na szczęście są jeszcze armie narodowe, choć wątpię czy armia unijna by nam wielce pomogła, po za tym jak historia mówi, sojusznicy szojusznikami, ale obronić musisz się sam, mamy teraz znów kolejny błąd, że w sojuszu nam nic nie grozi dlatego utrzymuje się 100 tyś., popierdółkę zamiast porządnej armii. Nasi "sprzymierzeńcy" potrafią być na tyle cyniczni, że nie tylko nie uznają własnych zobowiązań, ale nawet jak zawiodą i Polacy im pomogają w naprawianiu ich błędów, jednocześnie przechylając szalę zwycięstwa na "dobrą" stronę to i tak ostatecznie zdradzą. Dla mnie osobiście te deklaracje są warte tyle co papier na którym są spisane, jak dotąd ani ue ani nawet NATO niczym się nie popisali, nie było jakoś kryzysu w którym by razem wystąpili, zauważ, że przez tyle lat i tyle wydarzeń nigdy specjalnie nie interweniowali (kryzys kubański, napad argentyny na flaklandy, hiszapania tez chyba miała jakies problemy), Afganistan? Talibowie mieli bardzo słaba siłę w wojnie regulanej, nigdy nie bło prawdziwego testu dla tych sojuszy.

Po za tym pamiętaj że unia wkracza w nasze wewnętrzne sprawy, wiele krajów w imie pokoju oddawało swoją wolność (tracąc ją otem zupełnie). Czy mamy w imię nieprzetestowanych sojuszy i deklaracji stracić swą wolność, niezależność, prawo decydowania o własnym losie nawet wewnętrznych sprawach i oddawać nawet nasze tradycje w imię dyrektyw które godzą w nas interes, dla bezpieczeństwa? Człowieku Polska powinna być najważniejsza, a rozwiązaniem nie jest "mniejsze zło". Polska jest samodzielnym Krajem, mimo że jesteśmy w tym syfie, radzimy sobie lepiej gospodarczo niż reszta i myśle,że byłoby lepiej gdyby nie ue.

Staliśmy się największą potęgą świata (SAMODZIELNIE mimo, że ciągłych wojen i złych sąsiadów), demokracja nas osłabiła, a kraje ościenne to wykorzystały, pamiętaj o takich faktach!! 
Teraz przeczytaj jeszcze raz fakty na temat unii w tym wątku, przejrzyj powiedzmy ostatnie 500 lat Polskiej Historii i powiedz mi ile są warte te sojusze, a jak je ocenisz powiedz czy warto by niemiec mówił nam jak mamy żyć, mimo tylu ludzi zginęło bo nie chcieli żyć tka jak niemcy kazali...
Robercie, dalej jestem zwolennikiem idei Unii. Ale jak słusznie stwierdził Tech - Unii Ojczyzn, a nie nowego federacyjnego mocarstwa. Trudno w pojedynkę bronić się przed potęgami tego świata, ale nie widzę powodów by jednoczenie się na polu gospodarczym szło w parze z upadkiem tradycji i zrównaniem prawodawstwa.

Ale z Ciebie uparciuch, tylko że jestes sprzeczny ze sobą. Unia to jest o wiele większa ścisłość niż współpraca gospodarcza, współpracujemy z wieloma krajami jak USA, Chinami, Japonią, czy nawet z rosją z którą nie jesteśmy nawet w żadnym sojuszu czy układzie (nie licząc luźnego ONZ) i nie musimy oddawać im za to naszych wewnętrznych spraw.

Okej możemy naprzykład zlikwidowac cło, ale nie walczyć z konkurencją, zaniżając i podnosząc sztucznie cenę cukru (artykuł wyżej, produkujemy za dużo cukru niż pozwalają nam ograniczenia europejskie, ale zgodne z zapotrzebowaniem, jednak bandyckie "prawo" każe nam się ich pozbyć) wiesz, że to są praktyki żywcem wyjęte z ZSRR? Tak, jak powiedziałem kiedyś starszemu gościowi w pracy że uczę się rosyjskiego, wywiązała się dyskusja, no i powiedział, że rosji nikt nienawidził i nikt nie chciał uczyć się języka bo u nas był pustki a wszystko szło na wschód, wystarczy poczytać książki historyczne.
Jesteś zwolennikiem protoplasty największego bandyctwa na świecie jakim był ZSRR, wystarczy zapoznać się z tymi materiałami których cenzura socjalistycznej ue nie przepuści.

Gospodarcza okej, ale nie na każdym kroku cyckanie naszego kraju, skolonizowali nas na nasze własne życzenia, podobnie jak ZSRR.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Wrzesień 18, 2011, 01:33:33 am.

No panowie co z Wami? Rozumiem, że przyjęliscie moją argumentacja, że unia nie ma nam do zaoferowania nic w zamian. Pamiętajcie, ze teoretycznie zsrr też był gwarantem naszego bezpieczeństwa ;)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 07, 2011, 08:37:35 am
Nie chce mi się dyskutować w każdym wątku, tym bardziej że czasem czuję jakbym rzucał grochem o ścianę. :)

Postaraj się jeszcze raz przeczytać cytowany tekst i zastanów się jeszcze raz czy jestem zwolennikiem UE w obecnej postaci.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 07, 2011, 16:59:07 pm
Ja o roli niejakiego Rettinger'a pierwsze słyszę.
no to masz jego życiorys i twórczość polityczną w pigułce ,za wyjątkiem rozdziału ,,Cichociemny" gdyż nie był sensu strikto nim lecz przyleciał do Polski z podejżaną misją raczej żeby zorientować się i Londyn angielski, nie Polski w rzeczywistej sile komunistycznego podziemia.Łukasz Wolski
Józef Retinger – kim tak naprawdę był?
Tagi: Bilderberg    Calles    historia    II wojna światowa    Iluminaci    Józef Retinger    kuzynek diabła    masoneria    Polityka    Polska    tajemnice    UE    unia europejska    Władysław Sikorski

Jeden z ojców europejskiej integracji, założyciel i wieloletni sekretarz grupy Bilderberg, najbliższy doradca Władysława Sikorskiego, cichociemny, prawdopodobnie agent, człowiek mający rozległe kontakty, w Polsce jest niemal nieznany.

Józef Retinger urodził się w 1888 roku w Krakowie. Jego rodzina pochodziła z Niemiec, jednak po osiedleniu się w Polsce, stała się gorliwie patriotyczna. W wieku 9 lat, Retinger stracił ojca i trafił pod opiekę Władysława Zamoyskiego. Ten, widząc niezwykłe uzdolnienia chłopca, wysłał go po kilku latach na studia do Paryża. Młody Józef zrobił błyskotliwą karierę na Sorbonie, gdzie już po dwóch latach uzyskał tytuł doktora (1908). Wcześniej studiował w rzymskim seminarium duchownym.

Retinger zaprzyjaźnił się z Josephem Conradem, pod namową którego wyjechał do Londynu w roku 1911. Nawiązał tam wiele kontaktów, poznał m. in. Clemeceau i Churchilla. Już podczas I wojny światowej kuzynek diabła , bo tak często go nazywano, otrzymał misję od przywódców Ententy (rzecz bezprecedensowa – obywatel państwa, które nie istnieje, otrzymuje ważne zadanie od przedstawicieli światowych mocarstw).

Retingerowi powierzono nakłonienie Austro-Węgier do podpisania układu z Ententą. Misja ta jednak nie powiodła się. W 1917 roku Józef udał się do Hiszpanii, a stamtąd do Meksyku. Został tam doradcą prezydenta Callesa i aktywnie uczestniczył w rewolucji, która w dużej mierze wymierzona była w Kościół katolicki. Po raz kolejny Retinger nawiązał sieć kontaktów, w tym, co mocno prawdopodobne, z establishmentem amerykańskim. W Meksyku spędził sporo lat, gdyż był przeciwnikiem Sanacji i był niemile widziany w ojczyźnie. Działał jednak aktywnie w europejskiej dyplomacji, a w 1936 zorganizował Front Morges. To właśnie wtedy zaprzyjaźnił się z Władysławem Sikorskim. Cały czas prowadził też Biuro Polskie w Londynie.

Retinger a śmierć generała Sikorskiego
Retinger był najbliższym doradcą Sikorskiego. W 1940 roku najprawdopodobniej uratował mu życie. Gen. Sikorski znajdował się wtedy na południu rozbitej przez Niemcy Francji, a jego wojsko było w rozsypce. Jego doradcy udało się jednak uzyskać samolot od RAF-u. Poleciał więc nim po swojego dowódcę i przywiózł go do Londynu, gdzie zaaranżował spotkanie z Churchillem. W 1941, po wznowieniu stosunków dyplomatycznych z Rosją, szara eminencja polskiego rządu została pierwszym przedstawicielem dyplomatycznym RP w Rosji.

Kuzynek diabła nie opuszczał Naczelnego Wodza na krok i uczestniczył we wszystkich jego zagranicznych podróżach, poza jedną… podczas katastrofy Gibraltarskiej, Retingera nie było u boku Sikorskiego. Stąd podejrzenia, że był agentem. Nie wiadomo tylko którego z państw: USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, a może Watykanu bądź Meksyku, albo szeroko pojętej masonerii (o tym skąd takie przypuszczenia, trochę później).

Cichociemny – czyli misja w Polsce
W 1944 roku, polski działacz dostał się z powrotem do ojczyzny – jako cichociemny. Jego celem na pewno nie była walka, gdyż miał już wtedy 56 lat (i kurzą ślepotę, jak podają niektóre źródła). Retinger przywiózł pomoc finansową oraz przekazał stronie polskiej, obecne stanowisko Zachodu. Nie przez wszystkich był jednak mile widziany. Spisek wymierzony w emisariusza (przez część żołnierzy AK, którzy przekonani byli o agenturalnej działalności Józefa, na rzecz Rosji), nie udał się jednak. Kuzynek diabła cudem przeżył i wydostał się z kraju. Choć misja ta kosztowała go bardzo wiele, w późniejszym czasie do Polski przybył jeszcze dwa razy.
Działalność na rzecz zjednoczenia Europy

W 1946 założył Niezależną Ligę na rzecz Współpracy Gospodarczej (która miała swoje oddziały w wielu miastach europejskich a także w USA), a już rok później Międzynarodowy Komitet Ruchów Europejskich (późniejszy Ruch Europejski).

Retinger walnie przyczynił się także do zorganizowania kongresu w Hadze (1948), który był bardzo ważnym przystankiem w drodze do zjednoczonej Europy. Na kongresie obecni byli najważniejsi europejscy politycy oraz ludzie ze świata biznesu. Szara eminencja polityki włożyła spory wkład w powstanie Rady Europy.

Zorganizował także 3 ważne konferencje dotyczące przyszłości starego kontynentu, w tym jedną na temat wschodniej Europy. Retinger był bowiem bardzo zaabsorbowany sytuacją państw znajdujących się za żelazną kurtyną, zwłaszcza Polski.

Sekretarz i ojciec założyciel grupy Bilderberg

W 1954 w Holandii odbyło się pierwsze spotkanie grupy Bilderberg. Jego inicjatorem był właśnie Polak, który został honorowym sekretarzem tej nieformalnej organizacji, aż do śmierci w 1960 roku.

Spotkania tej grupy odbywają się co roku, zaproszenia wysyła komitet wykonawczy. Na zjazdach Bilderbergów (nazwa pochodzi od hotelu, w którym odbyło się pierwsze spotkanie) spotykają się najważniejsi politycy, bankowcy, biznesmeni a nawet dziennikarze z całego świata. Wszystko owiane jest jednak wielką tajemnicą, praktycznie żadne media nie wspominają o tym wydarzeniu.

Oficjalnie grupa Bilderberg spotyka się w celu luźnych rozmów na temat sytuacji na świecie, wielu twierdzi jednak, że jej nadrzędnym celem jest stworzenie New World Order (nowego porządku światowego) oraz rządu światowego. W tym celu pomóc ma właśnie Unia Europejska, Unia Azjatycka i Komisja Trójstronna (zintegrowanie USA, Kanady i Meksyku). Zastanawiający jest monument postawiony w Georgii. Jako ciekawostkę dodać można, że Andrzej Olechowski, Aleksander Kwaśniewski i Hanna Suchocka to Polacy, którzy działają lub otarli się o Bilderbergów.

Komunista, mason, homoseksualista

Józef Retinger był Żydem, prawdopodobnie związanym z ruchem masońskim. Podczas pobytu w Meksyku, polityk ten zwalczał mocno Kościół Katolicki. W roku 1944, podczas pobytu w Polsce jako emisariusz, sporo czasu poświęcił spotkaniom z Henrykiem Kołodziejskim, przewodniczącym masonerii polskiej. Istnieje prawdopodobieństwo, że Stalin zaproponował Kołodziejskiemu prezydenturę, ten jednak rekomendował na to stanowisko Bolesława Bieruta.

Zarzuty homoseksualizmu wobec Retingera wiążą się z jego najbliższym przyjacielem Andre Gide, który był aktywnym działaczem związków na rzecz homoseksualistów, sam zaś był biseksualistą. Inna sprawa, że Józef ożenił się z Otylią Zubrzycką, co mocno osłabia pogłoski o homoseksualizmie Retingera.
Jako mason, mógł mieć sporo wspólnego z Iluminatami, co potwierdzać może jego znajomość z Davidem Rockefellerem, który aktywnie działa po dziś dzień w grupie Bilderberg oraz z Rothschildami, którzy od pokoleń tworzą tworzą trzon Iluminatów.

Kim tak naprawdę był Józef Hieronim Retinger? Polskim patriotą, ojcem zjednoczonej Europy, potrójnym agentem? Dla kogo tak naprawdę pracował? A może przyświecała mu prawdziwa idea zjednoczenia starego kontynentu i USA? Czy, a jeśli, to jaki miał wpływ na śmierć generała Sikorskiego? Co łączyło go z masonerią, jakie cele postawił grupie Bilderberg? Dlaczego w końcu jego postać jest tak mało znana w jego własnej ojczyźnie?

Pytań jest tak wiele, jak wiele kontaktów miał nasz rodak. Miejmy nadzieję, że kiedyś poznamy na nie odpowiedzi, choć szanse są pewnie czysto iluzoryczne.

Źródła:
Misja Retingera – film w reżyserii Adama Sikorskiego, 2009
EndGame – film w reżyserii Alexa Jonesa
Wyklęte życiorysy – Jolanta Drużyńska, Stanisław M. Jankowski, 2009
http://wolnaeuropa.org/content/view/89/54/lang,pl/ (http://wolnaeuropa.org/content/view/89/54/lang,pl/)
http://www.kontrowersje.net/tresc/bohater_czy_szpieg_mason_czy_katolik_jedno_wiadomo_czlowiek_duzego_formatu_polak (http://www.kontrowersje.net/tresc/bohater_czy_szpieg_mason_czy_katolik_jedno_wiadomo_czlowiek_duzego_formatu_polak)
http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_987.html (http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_987.html)
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=41283 (http://www.historycy.org/index.php?showtopic=41283)
http://www.iluminaci.pl/bilderberg (http://www.iluminaci.pl/bilderberg)

http://home.teleport.com/~flyheart/retinger.htm (http://home.teleport.com/~flyheart/retinger.htm)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 07, 2011, 18:38:54 pm
Ale ta jego rola w UE to jakaś strasznie mizerna :)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 07, 2011, 18:57:47 pm
Ale ta jego rola w UE to jakaś strasznie mizerna :)
Prawdziwy władcą UE jest klub,,Bilderberg " zresztą jak wynika z całego życiorysu stał w tle ale w ręku miał sznurki od tych pierwszoplanowych kukiełek .
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Październik 07, 2011, 20:26:37 pm
Prawdziwy władcą UE jest klub,,Bilderberg " zresztą jak wynika z całego życiorysu stał w tle ale w ręku miał sznurki od tych pierwszoplanowych kukiełek .

A ja myślałem, że reszta "demokracji" i ich przedstawicieli włączając pana Tuska i Komorowskiego robią za kukiełki kiedy spotka się Merkel z Sarkozym. Myślałem, że napiszesz coś ciekawego czego nie wiem :)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 07, 2011, 21:37:41 pm
A ja myślałem, że reszta "demokracji" i ich przedstawicieli włączając pana Tuska i Komorowskiego robią za kukiełki kiedy spotka się Merkel z Sarkozym. Myślałem, że napiszesz coś ciekawego czego nie wiem :)
Właśnie Ci napisałem ! za tymi wydaje się silnymi z pozoru postaciami stoją ludzie o których niewiele wiemy a dyktują warunki im wszystkim tworząc nieformalny rząd dyktujący wszystkim warunki jest t stały klub liczący ok 50 osób i niewiele więcej wiadomo z ich spotkań nie wyciekają żadne wiadomości nie bardzo wiadomo nawet kto to jest ,podobno z polski wchodzą w grę dwie osoby - Balcerowicz i Suchocka lub Gronkiewicz.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Październik 08, 2011, 16:05:54 pm
Właśnie Ci napisałem ! za tymi wydaje się silnymi z pozoru postaciami stoją ludzie o których niewiele wiemy a dyktują warunki im wszystkim tworząc nieformalny rząd dyktujący wszystkim warunki jest t stały klub liczący ok 50 osób i niewiele więcej wiadomo z ich spotkań nie wyciekają żadne wiadomości nie bardzo wiadomo nawet kto to jest

W jaki sposób jakieś nieznane nikomu osoby miałyby wpływać na przywódców potężnych państw, takich jak Francja i Niemcy? Mają bombę atomową gotową do zrzutu? Jacyś anonimowi faceci zamykają się w wieżowcu i karzą Angeli Merkel prowadzić taką, a nie inną politykę? I ona im ulega? Czym jej grożą? Co oni mogą jej właściwie zrobić?

Czyli gdybym ja zebrał się z kolegami w opuszczonym budynku i wysyłał rozkazy do Władimira Putina, to on także byłby mi posłuszny?
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 08, 2011, 19:29:16 pm
Czizjusz, dodajmy do tego jeszcze jedną rzecz - prawdopodobieństwo ujawnienia sekretu rośnie wykładniczo wraz z liczbą osób go znających. Zwłaszcza polityków. Wmawianie, że istnieje na świecie grupa tysięcy decydentów, którzy kreują jego politykę ponad mocarstwami tego świata? Nie dziękuję, uczyłem się matematyki i w miarę znam naturę człowieka.

Spośród tych tysięcy ludzi zawsze znajdzie się jeden, który w pewnym momencie zwątpi. Albo będzie miał żal do innych, bo za mało władzy otrzymał. Taaadaaam, i oto koniec światowej grupy trzymającej władzę.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 08, 2011, 21:38:29 pm
Czizjusz, dodajmy do tego jeszcze jedną rzecz - prawdopodobieństwo ujawnienia sekretu rośnie wykładniczo wraz z liczbą osób go znających. Zwłaszcza polityków. Wmawianie, że istnieje na świecie grupa tysięcy decydentów, którzy kreują jego politykę ponad mocarstwami tego świata? Nie dziękuję, uczyłem się matematyki i w miarę znam naturę człowieka.

Spośród tych tysięcy ludzi zawsze znajdzie się jeden, który w pewnym momencie zwątpi. Albo będzie miał żal do innych, bo za mało władzy otrzymał. Taaadaaam, i oto koniec światowej grupy trzymającej władzę.
Zanim zaczniesz się mędrkować poznaj materiały na ten temat troczę czytania ale warto.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Październik 08, 2011, 21:38:53 pm.

Zanim zaczniesz się mędrkować poznaj materiały na ten temat troczę czytania ale warto.
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/nwo/grupa-bilderberger/ (http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/nwo/grupa-bilderberger/)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: czizjuszplay w Październik 09, 2011, 10:01:43 am
Widziałem trzy filmy o tzw. grupie Bilderberger. Nie przeczę, że przywódcy świata się spotykają i ustalają ze sobą różne sprawy, ponad głowami mniejszych, ale pomysł że jakiś Don Corleone zamknięty w wieży wysyła rozkazy do Putina i Merkel, chcąc zbudować światowe państwo, wydaje mi się absurdalne.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 09, 2011, 11:03:15 am
Widziałem trzy filmy o tzw. grupie Bilderberger. Nie przeczę, że przywódcy świata się spotykają i ustalają ze sobą różne sprawy, ponad głowami mniejszych, ale pomysł że jakiś Don Corleone zamknięty w wieży wysyła rozkazy do Putina i Merkel, chcąc zbudować światowe państwo, wydaje mi się absurdalne.
No i na tym polega genialność pomysłu i jego maskowanie. A sterowanie przywódcami mocarstw światowych nie polega na prostym ,,wysyłaniu rozkazów" jak to ująłeś (a twój Don Corleone ) to właśnie ten klub taki wieloosobowy ,proszę przeczytaj podany w odnośniku artykuł wtedy pogadamy .
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 09, 2011, 14:23:08 pm
Argumenty grupy węszącej spiski przypominają dowód na istnienie inteligencji pozaziemskiej: najlepszym dowodem na jego istnienie jest fakt, że się z nami nie kontaktuje.

Nie chce mi się wchodzić w polemiki na teorie wyssane z palca. Stalin kiedyś się zapytał: "ile dywizji ma papież?". No więc, ile dywizji mają Iluminaci... tfu, masoni, wróć: grupa Bilderberger?
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 09, 2011, 16:35:10 pm
Argumenty grupy węszącej spiski przypominają dowód na istnienie inteligencji pozaziemskiej: najlepszym dowodem na jego istnienie jest fakt, że się z nami nie kontaktuje.

Nie chce mi się wchodzić w polemiki na teorie wyssane z palca. Stalin kiedyś się zapytał: "ile dywizji ma papież?". No więc, ile dywizji mają Iluminaci... tfu, masoni, wróć: grupa Bilderberger?
Stalin zadawał wiele głupich pytań tak jak i wydawał wiele zbrodniczych poleceń,Wygląda na to że ważniejsze jest udzielenie odpowiedzi ile dywizji ma papież. A tak prościej mówiąc . W dzisiejszych czasach armiami są banki a dywizjami pancernymi ich wysłańcy do określonych grup ludzi w obojętnie jakim kraju nawet nie z pieniędzmi ale z numerem konta i sumą na nim.Jak jesteś tak mądry to wyjaśnij proste przełożenie ,w USA potężny kryzys ekonomiczny liczba samobójstw większa niż w roku 1929 a wartość dolara rośnie .
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 09, 2011, 19:31:32 pm
Doprawdy, rośnie? :)

Weź sobie coś obiektywnie cennego, np. złoto, zobacz jak w ciągu 10 lat wzrosła jego wartość, a wtedy pogadamy o rosnącej wartości dolara.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Październik 09, 2011, 20:06:02 pm
Ale racja że za utworzeniem Unii stoi np Wielki Wschód Francji, oraz skorumpowana klasa polityczna której ciągle mało.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 09, 2011, 20:45:45 pm
Doprawdy, rośnie? :)

Weź sobie coś obiektywnie cennego, np. złoto, zobacz jak w ciągu 10 lat wzrosła jego wartość, a wtedy pogadamy o rosnącej wartości dolara.
Twisterro to taki niedzielny luz zwalniający z myślenia ? Ja pisałem o trendzie krótkoterminowym w przeciągu kilku miesięcy w czasie wzrastającej fali kryzysu wartość dolara wzrosła w sposób zaprzeczający regułom ekonomii o ok 45% .Stosując twoje kryteria to rubel ukraiński powinien przy zastosowaniu tych zasad kosztować 100 zł polskich czy tyle kosztuje?. A ze złotem trafiłeś kulą w płot średnia stopa wzrostu w tym okresie to około 0,5 % miesięcznie przy takiej samej stopie wydobycia i wzroście zapotrzebowania około 20 % rocznie.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 09, 2011, 21:48:55 pm
Lwów nie ma czegoś takiego jak "rubel ukraiński" może być najwyżej hrywna.
Wiecie jak dla mnie spisek garstki wielkich by rzadzić i dzielić się światem jest bardzo realnym scenariuszem, nie tlyko dlatego, ze istnieje grupa G8, ale także jak wcześniej ktoś pokazał stengoram w którym garstka dzieli się władzą, dając innym namiastke by ją uspokoic, unia, zuważcie, że unia to jest wladza duzych nad małymi którzy mają w niej najwięcej do powiedzenia, zauważcie jak można ją wykorzystać do własnych korzyści, uważacie, że wszystkie kraje tka bardoz chcą reszty w unii by cudownym przypływem serca dać im więcej mozliwości rozwijania? Nie ona jest po to by wykorzystać mniejsze kraje do własnych celów w zamian za jakies połowiczne dary, wszyscy nagle tacy dobrzy i chcą dobra wszystkich, niemcy nagle stali się wspaniałomyslni i pragną by Polska się szybko rozwijała ;)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 09, 2011, 22:09:10 pm
Lwów nie ma czegoś takiego jak "rubel ukraiński" może być najwyżej hrywna.
Wiecie jak dla mnie spisek garstki wielkich by rzadzić i dzielić się światem jest bardzo realnym scenariuszem, nie tlyko dlatego, ze istnieje grupa G8, ale także jak wcześniej ktoś pokazał stengoram w którym garstka dzieli się władzą, dając innym namiastke by ją uspokoic, unia, zuważcie, że unia to jest wladza duzych nad małymi którzy mają w niej najwięcej do powiedzenia, zauważcie jak można ją wykorzystać do własnych korzyści, uważacie, że wszystkie kraje tka bardoz chcą reszty w unii by cudownym przypływem serca dać im więcej mozliwości rozwijania? Nie ona jest po to by wykorzystać mniejsze kraje do własnych celów w zamian za jakies połowiczne dary, wszyscy nagle tacy dobrzy i chcą dobra wszystkich, niemcy nagle stali się wspaniałomyslni i pragną by Polska się szybko rozwijała ;)
Przepraszam rzeczywiście pomyliłem walutę poza tym przykład równie dobrze można odnieść do Białorusi.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Twisterro w Październik 09, 2011, 22:14:52 pm
Lwów, każde państwo może ratować swoją walutę "zaprzeczając ekonomii". Tylko efekty długofalowe mogą być opłakane. Nie będę się z Tobą kłócił o ekonomii, nie znam Cię i nie jesteś żadnym ekonomicznym guru w moich oczach. Dyskusje z Tobą zwykle są bezsensowne, stąd nie będę czasu marnował na tak poważny temat jak gospodarka w tak niepoważnym temacie.

Co do złota - jest znakomitym wyznacznikiem stanu dolara. W ciągu ostatnich 10 lat wzrosła jego wartość ponad 5 razy, nie jest zbyt intensywnie wykorzystywane w przemyśle (w przeciwieństwie do np. srebra) i stanowi przede wszystkim lokatę kapitału i materiał jubilerski.

Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: LWÓW1939 w Październik 09, 2011, 23:56:04 pm
Lwów, każde państwo może ratować swoją walutę "zaprzeczając ekonomii". Tylko efekty długofalowe mogą być opłakane. Nie będę się z Tobą kłócił o ekonomii, nie znam Cię i nie jesteś żadnym ekonomicznym guru w moich oczach. Dyskusje z Tobą zwykle są bezsensowne, stąd nie będę czasu marnował na tak poważny temat jak gospodarka w tak niepoważnym temacie.

Co do złota - jest znakomitym wyznacznikiem stanu dolara. W ciągu ostatnich 10 lat wzrosła jego wartość ponad 5 razy, nie jest zbyt intensywnie wykorzystywane w przemyśle (w przeciwieństwie do np. srebra) i stanowi przede wszystkim lokatę kapitału i materiał jubilerski.
Oczywiście masz rację , jeśli jej nie masz ,,patrz punkt pierwszy"  O metalach szlachetnych nie podejmuj dyskusji z fachowcem od nich ,szczególnie że,w produkcji  biżuterii wykorzystywane jest do 5% rocznej produkcji reszta to przemysł elektroniczny nawet na zabezpieczenie pokrycia wartości monetarnej nie jest przeznaczane więcej niż ok 15 % świat dawno zrezygnował z tego instrumentu. W osławionym Forcie Knox można organizować dyskoteki  USA dawno wysprzedało swoje rezerwy złota. Faktycznie nie rozumiesz tego mechanizmu ale chwała Ci za to że przyznajesz się do tego.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Robek86 w Październik 10, 2011, 01:29:46 am
Wiecie co jest najgorsze, że w takiej waznej nauce jak zagadnienia gospodarcze również brakuje edukacji i ludzie nie dośc, ze nie znają się na gospodarc ei postępują w dość zły sposób, to jeszcze nie umieją zarzadzać swoimi finansami i to smao dotyczy rzadów, takie juesej tak jest typowo konsumpcyjny sposób życia, kupuje się na potęge, jak nie masz kasy załużasz się na potęge, większy samochód, większy dom niech sąsiedzi patrza i zazdroszczą i to samo dotyczy się rządów, usa były na skraju bankructwa co dalej? Ogarną się czy za kilka miesięcy nastapi gigantyczny koniec współczesnej gospodarki. A jak się ogarną to jak? Zmienią swoją politykę? Czy może oszczędnosciami przesuna to co nieuniknione o kilka lat?

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą [time]12 Październik 2011, 14:15:33[/time].

Nawet druga gospodarka świata (za kilka lat pierwsza) nie jest w stanie zatrzymać upadku Euro i co za tym idzie unii

[url]http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chiny-nadal-beda-wspierac-euro-i-unie-europejska,9861,1]http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chiny-nadal-beda-wspierac-euro-i-unie-europejska,9861,1]
[url]http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chiny-nadal-beda-wspierac-euro-i-unie-europejska,9861,1 (http://[url=http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/chiny-nadal-beda-wspierac-euro-i-unie-europejska,9861,1)[/url]

Kolejny gwódź do trumny strefy euro, a co za tym idzie całej zacofanej unii

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/francja-moze-stracic-aaa--strefa-euro-zagrozona,20770,1 (http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/francja-moze-stracic-aaa--strefa-euro-zagrozona,20770,1)
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Listopad 21, 2011, 20:01:43 pm
Po spektakularnej wygranej prawicowego premiera w Hiszpanii i odsunięciu skompromitowanego Zapatero, są nadzieję na Europę Ojczyzn.

Cytuj
Hiszpania: triumf prawicy (http://www.rp.pl/artykul/11,757554-Hiszpania--triumf-prawicy.html)
Partia Ludowa zdobyła 186 z 350 mandatów w izbie niższej. To jej najlepszy wynik w historii
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Listopad 21, 2011, 21:15:12 pm
No Hiszpania.. Tam jest dość źle, więc warto, aby prawica zaczęła odbudowę tego kraju.. Teraz pozostaje nam czekać, aż w Polsce prawica się dobije do władzy... To jedyna nadzieja.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Listopad 21, 2011, 21:16:42 pm
Widziałem trzy filmy o tzw. grupie Bilderberger. Nie przeczę, że przywódcy świata się spotykają i ustalają ze sobą różne sprawy, ponad głowami mniejszych.

Bilderberger traci nieco na znaczeniu, przynajmniej już tak o nich nie słychać na niezależnych stronach. Bardziej są to teraz spotkania towarzyskie.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 02, 2011, 16:54:25 pm
Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski w wystąpieniu w Berlinie, na którym postulował ograniczenie polskiej niepodległości, Europę pod przewodnictwem Niemiec, w czym poparł go wczoraj premier Donald Tusk, dziś uzyskał wsparcie Aleksandra Kwaśniewskiego.

Miler z SLD zachwycony słowami Sikorskiego, pewnie zgodnie ze swoją polityką rezygnacji z suwerenności Polski za jego działalności Moskwie, to teraz Berlinowi.

http://www.rp.pl/artykul/13,761586-Przemowienie-Radoslawa-Sikorskiego-na-forum-Niemieckiego-Towarzystwa-Polityki-Zagranicznej.html (http://www.rp.pl/artykul/13,761586-Przemowienie-Radoslawa-Sikorskiego-na-forum-Niemieckiego-Towarzystwa-Polityki-Zagranicznej.html)

Kwaśniewski przekonuje w RdC, że Polakom nie jest potrzebna suwerenność.

Aleksander Kwaśniewski: Trzeba zrezygnować z suwerenności, zachowując tożsamość (http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Aleksander-Kwasniewski-Mozna-zrobic-krok-w-tyl-i-stac-sie-europejskim-skansenem-albo-krok-naprzod)

Wcześniej taki zdanie określano wprost zdrada, ciekawe czy powyższe zdanie jest opłacane przez Kongres Żydów Europejskich, który zatrudnia pana Kwaśniewskiego. (http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/wiadomopci-mainmenu-57/1514-kwapniewski-szefem-rady-reprezentanturopejskich-sposecze-obywatelskich-przy-ejc.html)

Jeszcze nikt z tych polityków "partii likwidacji Polski", jakim są Tusk, Sikorski, Kwaśniewski, czy Miller nie podał argumentu, dlaczego Niemcy, jak wcześniej Rosjanie mieliby dbać o nasze długi kosztem swoich, może myślą, że z litości?
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: ZX_W1 w Grudzień 02, 2011, 19:40:19 pm
Po spektakularnej wygranej prawicowego premiera w Hiszpanii i odsunięciu skompromitowanego Zapatero, są nadzieję na Europę Ojczyzn.

Jeśli to taka "prawica" jak u nas PO i PIS to raczej nic się nie polepszy w Hiszpanii.
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: DID@ w Grudzień 02, 2011, 19:44:42 pm
Jeśli to taka "prawica" jak u nas PO i PIS to raczej nic się nie polepszy w Hiszpanii.
Być może jest to 'prawica' marionetkowa.. W Hiszpanii jest dość kiepska sytuacja, podobnie jak we Włoszech i Grecji. Dlaczego więc, w tamtych państwach wprowadzono nowych ludzi, bez możliwości demokratycznych wyborów, a Hiszpanom to umożliwiono?
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 02, 2011, 21:11:29 pm
Jeśli to taka "prawica" jak u nas PO i PIS to raczej nic się nie polepszy w Hiszpanii.

Takiej "prawicy" jak Ty myślisz, łączącej anarchizm z monarchią to nigdzie nie ma na świecie, więc przestań teoretyzować. 

Dlaczego więc, w tamtych państwach wprowadzono nowych ludzi, bez możliwości demokratycznych wyborów, a Hiszpanom to umożliwiono?

Na razie, to kanclerz Niemiec i wspierający go Tusk chcą zmienić traktat europejski, likwidacji NBP, tak aby to Niemcy decydowały o polityce gospodarczej wszystkich państw.
Niezależnie czy wygra propozycja Niemiecka, czy Francuska, to suwerenność Polaki ma być ograniczona.

Cytuj
Sojusz przeciwko integracji UE (http://www.rp.pl/artykul/13,763803-Sojusz-przeciwko-reformie-UE.html)
Ratowanie euro przez oddanie Brukseli części suwerenności napotyka opór wielu partii w Europie
Tytuł: Odp: Unia Europejska - polityka wewnętrzna i zewnętrzna
Wiadomość wysłana przez: Tech w Grudzień 10, 2011, 18:01:44 pm
To mamy teraz propozycję rządu, aby utrzymywać bogatszych w strefie Euro.

Dodatkowe 200 mld euro dla MFW, by ratować euroland (http://www.ekonomia24.pl/artykul/767275-Dodatkowe-200-mld-euro-dla-MFW--by-ratowac-euroland.html)

Na Polaków przypadnie z 10 mld Euro do zapłacenia, a w kampanii wyborczej wygra siła obiecywała pieniądze ale z UE dla nas.