Autor Wątek: Ślązacy, a Polacy  (Przeczytany 21751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aleksy

• Gość
Odp: Ślązacy, a Polacy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2010, 19:13:09 pm »
Kolego, ale Serbołużycznie to są niszczeni kulturowo przez Niemców i żadnej autonomii nie mają.

1) W jaki sposób są niszczeni?
2) Niemcy to federacja. Serbołużyczanie zamieszką landy - Brandenburgia, Saksonia. Premier tej ostatniej jest Serbołużyczaninem. Nie mają co prawda autonomii, ale landy są na tyle małe i tak podzielone wewnętrznie (rejencje), że to nie sprawia problemu.

A może wymyślimy jeszcze Wielkopolan jako nowy naród, albo Zamojszczan - tam też Niemcy chcieli sobie zrobić Lebensraum.

To sobie wymyśl. Polska to w końcu prawie wolny kraj.

Co to za pieniądze nie mozna zrobić. Słyszałem o jednej kobiecie, co za pieniądze sobie zrobiła piersi plastikowe. To i teraz można za pieniądze naród se zrobić, plastikowy.

Co ma piernik do wiatraka?

Pewnie jak na Wołyniu, albo Zamojszczynie.

Wytłumacz mi jaki jest cel tej części wypowiedzi. Co ma UPA do RAŚ?

Będą grupy rasowe, folsdojcze, róznych rodzajów, a reszta do piachu. Nie pasują do paradygmatu sformułowanego przez RAŚistów.

Wykazałeś właśnie brak wiedzy o Volksliście, kulturze śląskiej i RAŚiu, a nawet ukazujesz patriotę jako człowieka nietolerancyjnego.

Na pewno Heimat wesprze. Finsansowo, a może jacyś polscy harcerze zaatakuje jakąś wieżę - terroryści. Tak będzie łatwiej, nieprawdaż?               

1) A co to jest Heimat w Twojej wypowiedzi, bo raczej nie oznacza u Cb tego co na prawdę oznacza.
2) Harcerze-terroryści... masz wyobraźnię.

« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 19:13:52 pm wysłana przez Aleksy »

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 29, 2010, 19:34:56 pm »
Kultura Serbołuzyczan jest niszczona, bo Nimecy wspierają państwo nardowowe i nie uznają mniejszości. Nie mją żadnej autonomi, a podałes ich jako taki przykład.

Piernik do wiatraka ma wiele. Mąka.

tak samo mieszanie na Śląsku do nniemiskich pieniędzy i prowokacji.

Nietolerancja? Dyrdymały. Sami jesteście nazywani RAŚistami. Dzielicie przeciez Ślązaków na prawdziwych i na hołotę napływową.

A harcerze i terroryści? Nie słyszałes o prowokacji w Gliwicach?

Juz od 90 lat za niemieckie pieniądze wykupuje się budynki i grunty na Śląsku przez podstawionych "takich Ślązaków". Jedyne czemu to ma służyć, to to, aby Wielkie Niemcy powróciły na te tereny.

Tacy z was wierni ojczyznie. Tylko nie tej.

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 29, 2010, 19:44:09 pm »
Kultura Serbołuzyczan jest niszczona, bo Nimecy wspierają państwo nardowowe i nie uznają mniejszości. Nie mją żadnej autonomi, a podałes ich jako taki przykład.

1) Jakieś konkrety odnośnie niszczenia kultury?
2) Kłamiesz jak z nut. Serbołużyczanie są jedną z 4 mniejszości narodowych w Niemczech.
3) Podałem ich jako przykład mniejszości, która nie niszczy państwa.

tak samo mieszanie na Śląsku do nniemiskich pieniędzy i prowokacji.

To są jakieś niemieckie pieniądze?

Nietolerancja? Dyrdymały. Sami jesteście nazywani RAŚistami. Dzielicie przeciez Ślązaków na prawdziwych i na hołotę napływową.

1) To ty jesteś nietolerancyjny nazywając RAŚ, RAŚistami.
2) Dzielenie? Gdzie i kiedy? Autochtoni z napływowymi się pomieszali i wynikło z tego, że część autochtonów przyjęła kulturę polską, a część napływowych śląską.

A harcerze i terroryści? Nie słyszałes o prowokacji w Gliwicach?

No i co to ma ze Ślązakami wspólnego?

Juz od 90 lat za niemieckie pieniądze wykupuje się budynki i grunty na Śląsku przez podstawionych "takich Ślązaków". Jedyne czemu to ma służyć, to to, aby Wielkie Niemcy powróciły na te tereny.

Jakieś dowody?

Tacy z was wierni ojczyznie. Tylko nie tej.               

Właśnie tej, górnośląskiej.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 29, 2010, 20:00:23 pm »
Niemcy są  niechętni serbołużyczanom, często niemiccy neoznaiziści demonstruja do nich nienawiśc. Wielokrotnie zwracali się do Polaków o pomoc, niestety nasze państwo - głownie władze są słabe - nie dawało im odpowiedniego wsparcia.

Mniejszości Niemcy nie chcą uznawać, przykładem najlepszym są Polacy w Niemczech, jugendamty i kradzięz pieniędzy z Banku Słowiańskiego.

Nimieckie pieniądze na Śląsku? Mało ich?

Jakie mam Ci podać dowody? Rachunmi za zakup nieruchomości? Osobiście znam babę, która świętuje urodziny Hitlera co roku - uważa się za rodowita slązaczkę - niemkę.

Tak się zaczyna - najpierw własny "niby język", potem "niby naród", a potem nagle Sieg Heil i jesteśmy Niemcami, a ci co zostali na tych ziemiach, to zajmą się nimi odpowiednie Amty, żeby było dobrze.

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2010, 20:08:37 pm »
Niemcy są  niechętni serbołużyczanom, często niemiccy neoznaiziści demonstruja do nich nienawiśc. Wielokrotnie zwracali się do Polaków o pomoc, niestety nasze państwo - głownie władze są słabe - nie dawało im odpowiedniego wsparcia.

1) Serbołużyczanie nie mają się tak źle jak to piszesz.
2) Zrozum, że za Odrą i Nysą nie ma już III Rzeszy.

Mniejszości Niemcy nie chcą uznawać, przykładem najlepszym są Polacy w Niemczech, jugendamty i kradzięz pieniędzy z Banku Słowiańskiego.

1) Polaków nie uznają, bo uznają tylko 4 mniejszości, wśród których są Serbowie łużyccy.
2) Że przyszła niemiecka policja i zabrała pieniądze z Banku?

Nimieckie pieniądze na Śląsku? Mało ich?

Podaj jakieś przykłady.

Jakie mam Ci podać dowody? Rachunmi za zakup nieruchomości? Osobiście znam babę, która świętuje urodziny Hitlera co roku - uważa się za rodowita slązaczkę - niemkę.

1) No skądś to musisz wiedzieć.
2) A o wolności słowa i przekonać się słyszało?
3) Wydaje Ci się to dziwne, bo patrzysz na Hitlera przez pryzmat wojny, a nie jego przedwojennych zasług dla Niemiec.

Tak się zaczyna - najpierw własny "niby język", potem "niby naród", a potem nagle Sieg Heil i jesteśmy Niemcami, a ci co zostali na tych ziemiach, to zajmą się nimi odpowiednie Amty, żeby było dobrze.               

1) Do Ciebie nie dociera, że Ślązacy to nie Niemcy?
2) Skończ wierzyć w bajki.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2010, 20:19:30 pm »
Ależ za Odrą jest nadal III Rzesza. Mentalnie i kulturowo. Właśnie dlatego nie uznaje się mniejszości polskiej, czeka na śmierć serbołużyczan, stymuluje Drang nach Osten, nienawidzi Polaków i wspiera Jugendamty. Nie wiem kto zabrał pieniądze z Banku Słowiańskiego. Wiem, ze do dzisiaj nie wróciły. A może za nie kupuje się kaminice na Śląsku przez podstawionych prawdziwych Ślązaków - według RASistów - czyli wolksdojczów?

Stary, jesli ty mi mówisz o zasługach Hitlera dla Niemiec przed wojną, to ja już więcej z tobą nie gadam.
Taki z ciebie slazak, jak z ssowca nosnik germanskiej cywilizacji. No chyba, ze germanska cywilizacji to obozy smierci?

Prosty wniosek - chcesz by Śląsk był niemiecki, bo Ci Ślązacy i Wielkopolanie powstańcy byli brutalnie zabijani przez niemieckich oprawców w 39  i później. To był odwet Hitlera za  bunt propolski.

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 29, 2010, 20:25:56 pm »
Ależ za Odrą jest nadal III Rzesza. Mentalnie i kulturowo.

Tak, a ja jestem potomkiem Mahometa.

Właśnie dlatego nie uznaje się mniejszości polskiej

Bo uznają tylko autochtoniczną ludność za mniejszość, a Polacy nie są autochtonami w Niemczech.

czeka na śmierć serbołużyczan

Czekam na dowody.

nienawidzi Polaków

Dowody. Polacy też nie lubią Niemców i jakoś się żyje.

Nie wiem kto zabrał pieniądze z Banku Słowiańskiego.

Proste pytanie - czy zrobiło to państwo niemieckie?

A może za nie kupuje się kaminice na Śląsku przez podstawionych prawdziwych Ślązaków - według RASistów - czyli wolksdojczów?

A może wykorzystuje się je na prostytutki w USA. A może wykorzystuję się je na rebeliantów w Ameryce Południowej?

Stary, jesli ty mi mówisz o zasługach Hitlera dla Niemiec przed wojną, to ja już więcej z Tobą nie gadam.

Bo co? Każdy ma dwie strony medalu.

Taki z Ciebie slazak, jak z ssowca nosnik germanskiej cywilizacji. No chyba, ze germanska cywilizacji to obozy smierci?

Niemiecka kultura, to niemiecka kultura i tyle.

Prosty wniosek - chcesz by Śląsk był niemiecki

Cytaty proszę.

bo Ci Ślązacy i Wielkopolanie powstańcy byli brutalnie zabijani przez niemieckich oprawców w 39  i później. To był odwet Hitlera za  bunt propolski.                                              

Polacy zrobiliby to samo.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 29, 2010, 20:36:54 pm »
Cytujesz mnie: <blockquote>"bo Ci Ślązacy i Wielkopolanie powstańcy byli brutalnie zabijani przez niemieckich oprawców w 39  i później. To był odwet Hitlera za  bunt propolski. "                                             </blockquote>I piszesz:

"Polacy zrobiliby to samo."

I tym samym wszelka rozmowa z Tobą nie ma sensu. Bo nawet, gdyby kogoś napiętnować za gwałt na kimś innym, to Ty byś powiedział:

nie piętnuj, przecież Ty być tez zgwałcił.

Taki z ciebie Polak, niby-Ślazak i nie wiadomo co. Za to, ze obwiniasz Polaków za to, co mogliby zrobić - chociaz to ich twoje ziomki mordowały - zasługujesz na ostracyzm jedynie. Mąć se za te neoznaizstowskie pieniądze na Śląsku. 

Normalini ludzie wiedzą kto był ofiarą a kto katem - relaną, a nie wydumaną przez RAŚistów, bo zrobiliby to - co za argument historyczny!

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 29, 2010, 20:40:31 pm »
Cytujesz mnie: <blockquote>"bo Ci Ślązacy i Wielkopolanie powstańcy byli brutalnie zabijani przez niemieckich oprawców w 39  i później. To był odwet Hitlera za  bunt propolski. "                                             </blockquote>I piszesz:

"Polacy zrobiliby to samo."

I tym samym wszelka rozmowa z Tobą nie ma sensu. Bo nawet, gdyby kogoś napiętnować za gwałt na kimś innym, to Ty byś powiedział:

nie piętnuj, przecież Ty być tez zgwałcił.

Stwierdzam oczywiste fakty, ale mordowania nie usprawiedliwiam.

Taki z Ciebie Polak, niby-Ślazak i nie wiadomo co. Za to, ze obwiniasz Polaków za to, co mogliby zrobić - chociaz to ich twoje ziomki mordowały - zasługujesz na ostracyzm jedynie. Mąć se za te neoznaizstowskie pieniądze na Śląsku. 

Ty się tak nie ciesz, bo nie jesteś etnicznie czysty. Każdy pochodzący z obszaru między Łabą a Dnieprem, jest mieszańcem etnicznym.

Normalini ludzie wiedzą kto był ofiarą a kto katem - relaną, a nie wydumaną przez RAŚistów, bo zrobiliby to - co za argument historyczny!

Skończ koleś. Podawaj argumenty!!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 20:40:48 pm wysłana przez Aleksy »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 29, 2010, 20:47:12 pm »
To może ja w waszą fascynującą dysputę tylko zauważę, że Hitlera polityka była z założenia prowadzącą do wojny. Pieniądze wydawał on, których nie miał. Potem wywołał wojnę, by wziąć. Koniec dowodu.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 29, 2010, 20:50:02 pm »
To może ja w waszą fascynującą dysputę tylko zauważę, że Hitlera polityka była z założenia prowadzącą do wojny. Pieniądze wydawał on, których nie miał. Potem wywołał wojnę, by wziąć. Koniec dowodu.               

1) To, ze Hitler chciał być panem Europy to wiadomo.
2) Pieniądze których nie ma, hmm, wydawanie pustych pieniędzy to nie jego wymysł..

Robisz offtopic. Wydawał pieniądze, których nie miał, a które chciał ukraść - to nie polityka, a złodziejstwo.
Poza tym, idea pustego pieniądza, to lata 70. -T
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 20:53:54 pm wysłana przez Twisterro »

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 29, 2010, 20:52:24 pm »
Etniczna czystość- łał, ten co dobrze zrobił Niemcom przed wojną to był mistrz od tego zagadnienia. I teraz Wy chcecie tego samego? Czystych Ślązaków od reszty odróżnic? RAŚizm?

A jeszcze dwa wątki temu pisałeś, że Polakiem może być każdy. I ja Ci powiem, że Polakiem może być każdy. Polacy nie muszą odwoływać się do żadnych rasowych kryteriów. Wiesz dlaczego?

Ano dlatego, że zapraszaliśmy na nasze ziemie wszystkich, także Niemców i to wiele razy. Czym się nam odwzajeminli Prusacy i ich potomkowie, to dobrze wiemy.

I każdy z nas, Polaków, zapewne jest w pewnym sensie kundlem. Po Polskośc to nie rasa, Polskośc to tożsamość historyczna. Ale my się tego nie wstydzimy, nie robimy badań nad czystością polskiej rasy - czy czego tam.

Wielu  z nas ma np. niemieckie albo holenderskie nazwiska, ale to tylko dlatego, że nasi przodkowie się sami polonizowali, gdyż uznali, że to jest ich Ojczyzna. Popatrz, Traugutt, Chopin, Kopernik, Jagiełło, Moniuszko, Dickmann i wielu innych, czy ktoś ich zmuszał do Polskości?

A ty i twoi kumple chcecie teraz tu mieszać. Nie podoba się, to przecież możecie się przeprowadzić do jakigoś landu. Starczy już tego nazistowskiego apartheidu.

Nikogo nie zmuszaliśmy, żeby był Polakiem. Był kto chciał. dlatego nie grzebiemy w papierach.

Ograbiono nas wiele razy.

Dlatego nie pozwolimy, aby znowu grzebać w naszym pochodzeniu.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 20:54:07 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 29, 2010, 20:58:18 pm »
Etniczna czystość- łał, ten co dobrze zrobił Niemcom przed wojną to był mistrz od tego zagadnienia. I teraz Wy chcecie tego samego? Czystych Ślązaków od reszty odróżnic? RAŚizm?

Zacznij czytać ze zrozumiem. Napisałem, ze nikt na tych terenach nie jest czysty etnicznie, bo każdy ma wśród przodków Niemca, Rusina, Żyda, Czecha, czy kogoś innego.

A jeszcze dwa wątki temu pisałeś, że Polakiem może być każdy. I ja Ci powiem, że Polakiem może być każdy. Polacy nie muszą odwoływać się do żadnych rasowych kryteriów. Wiesz dlaczego?

Proste. Dlatego Polakiem jest ten kto się nim czuje jest nim.

Ano dlatego, że zapraszaliśmy na nasze ziemie wszystkich, także Niemców i to wiele razy. Czym się nam odwzajeminli Prusacy i ich potomkowie, to dobrze wiemy.

Bo wtedy nie liczyło się jaka ludność zamieszkuje ziemie. Na narodowość patrzy się do XIX w. A co do Prus to Polska sama sobie winna.

I każdy z nas, Polaków, zapewne jest w pewnym sensie kundlem. Po Polskośc to nie rasa, Polskośc to tożsamość historyczna. Ale my się tego nie wstydzimy, nie robimy badań nad czystością polskiej rasy - czy czego tam.

Bo nikt normalny tego nie robi. Nigdzie nie napisałem, że jesteś gorszy rasowo.

A ty i twoi kumple chcecie teraz tu mieszać. Nie podoba się, to przecież możecie się przeprowadzić do jakigoś landu. Starczy już tego nazistowskiego apartheidu.

1) Małe ale - to jest moja ziemia ojczysta i ja się stąd nie ruszam.
2) Myślisz, ze mam 173 tys. kumpli?
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 20:59:02 pm wysłana przez Aleksy »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 29, 2010, 21:07:23 pm »
1) Małe ale - to jest moja ziemia ojczysta i ja się stąd nie ruszam.

To się nie ruszaj silny Śląsk w silnej Polsce. Namów kumpli do powrotu - bo takich Polaków, jak tych ze zwycięskich powstań śląskich nam potrzeba. Inaczej przegrywamy w UE, bo tam głosy liczy się od ludności kraju, nie mówiąc o synergii prac naukowych. Śląsk nie tylko ten piastowski bardzo dużo wniósł do wzmocnienia kultury staropolskiej, jak i teraz razem można być silniejszym.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 29, 2010, 21:10:16 pm »
Myślę, że masz mało kumpli. Znacznie mniej niż 173 tysiące. Za to dobrze zorganizowanych.

Pytanie właśnie, cui bono, cui pecuniae? Odpowiedź jest jedna.

Niedługo w Gliwicach lub gdzie indziej, jacyś "polscy harcerze" spowodują, ze wojska Nato będa musiały wejśc, aby ratować "Gorallen, Silesian Volken", gegen Polnischen Banditen.

Tak to się zawsze zaczynało.

« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 21:13:56 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 29, 2010, 21:12:07 pm »
To się nie ruszaj silny Śląsk w silnej Polsce.

Czy ja to neguję?

Namów kumpli do powrotu - bo takich Polaków, jak tych ze zwycięskich powstań śląskich nam potrzeba.

Chodzi o tych, których trzeba było sprowadzać, żeby walczyli? =)

Inaczej przegrywamy w UE, bo tam głosy liczy się od ludności kraju, nie mówiąc o synergii prac naukowych. Śląsk nie tylko ten piastowski bardzo dużo wniósł do wzmocnienia kultury staropolskiej, jak i teraz razem można być silniejszym.

Chcesz więcej ludności? 3 sposoby:
* in-vitro.
* sprowadzenie Polaków wywiezionych do Azji (Syberia, Kazachstan etc.).
* sprowadzenie Polaków, Ślązaków, Kaszubów, Mazurów, którzy po wojnie zostali wygnani do Niemiec, lub pojechali tam w ramach łączenia rodzin.
Ludność skoczy w górę o kilka mln.

Niedługo w Gliwicach lub gdzie indziej, jacy "polscy harcerze" spowodują, ze wojska Nato będa musiały wejśc, aby ratować "Gorallen, Silesian Volken" gege Polnischen Banditen

Skończ marzyć.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 29, 2010, 21:22:06 pm »
Czy ja to neguję?

Chodzi o tych, których trzeba było sprowadzać, żeby walczyli? =)
tu negujesz powyższe swoje zdanie.

Chcesz więcej ludności? 3 sposoby:
* in-vitro.
* sprowadzenie Polaków wywiezionych do Azji (Syberia, Kazachstan etc.).
* sprowadzenie Polaków, Ślązaków, Kaszubów, Mazurów, którzy po wojnie zostali wygnani do Niemiec, lub pojechali tam w ramach łączenia rodzin.
Ludność skoczy w górę o kilka mln.
[/quote]
*in-vitro będzie nie długo wprowadzone, bo Komorowski wypowiedział się za.
*tu akurat nasze MSZ udaje, że nie wie o co chodzi - możesz się do nas przyłączyć, aby zrozumieli ;)
*na siłę, to nikogo nie sprowadzimy - Steinbach też mówi, że została wygnana z pod Gdyni, z domu odebranego Polakom przez niemieckich nazistów, więc uważaj z tym terminem.
Bez polityki prorodzinnej to nie widzę tego skoku liczby Polaków.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 29, 2010, 21:33:08 pm »
tu negujesz powyższe swoje zdanie.

Nie neguję. To, że sprowadzano ludzi do walki to fakt. Ale nigdzie nie napisałem, że chce do Niemiec.

*in-vitro będzie nie długo wprowadzone, bo Komorowski wypowiedział się za.

Oby nie była to kolejna pusta obietnica.

*tu akurat nasze MSZ udaje, że nie wie o co chodzi - możesz się do nas przyłączyć, aby zrozumieli ;)

Jestem całkowicie za ich sprowadzeniem.

*na siłę, to nikogo nie sprowadzimy - Steinbach też mówi, że została wygnana z pod Gdyni, z domu odebranego Polakom przez niemieckich nazistów, więc uważaj z tym terminem.

1) Ale wielu chce wracać.
2) Jestem przeciwko zwrotowi majątku. Niemcy są winne Polsce 4 bln zł. Odszkodowania należy odliczyć od rachunku.

Bez polityki prorodzinnej to nie widzę tego skoku liczby Polaków.

Niby jaką politykę prorodzinną?
Ten skok o kilka mln to już po samym sprowadzeniu ich.

----------

Jak chcesz pogadać o zwiększeniu liczby obywateli to załóż nowy temat.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 21:34:06 pm wysłana przez Aleksy »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 29, 2010, 21:47:45 pm »
Nie neguję. To, że sprowadzano ludzi do walki to fakt. Ale nigdzie nie napisałem, że chce do Niemiec.

Oby nie była to kolejna pusta obietnica.

Jestem całkowicie za ich sprowadzeniem.

1) Ale wielu chce wracać.
2) Jestem przeciwko zwrotowi majątku. Niemcy są winne Polsce 4 bln zł. Odszkodowania należy odliczyć od rachunku.

Niby jaką politykę prorodzinną?
Ten skok o kilka mln to już po samym sprowadzeniu ich.

----------

Jak chcesz pogadać o zwiększeniu liczby obywateli to załóż nowy temat.

Skoro w tylu punktach się zgadzasz, to nie walcz tu bratobójczo, tylko się do nas przyłącz, aby Polska była silna i silny był Śląsk, na waśniach, często wspieranych z zagranicy stracą i polscy obywatele na Śląsku i reszcie kraju.
O polityce prorodzinnej jest już wątek, wiem że niż demograficzny dotyka też ludzi na Śląsku, gdzie może brakować dzieci w następnym pokoleniu do zapewnienia rozwoju w następnych latach.
http://www.wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=1225.0

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 29, 2010, 21:56:38 pm »
Skoro w tylu punktach się zgadzasz, to nie walcz tu bratobójczo, tylko się do nas przyłącz, aby Polska była silna i silny był Śląsk, na waśniach, często wspieranych z zagranicy stracą i polscy obywatele na Śląsku i reszcie kraju.
O polityce prorodzinnej jest już wątek, wiem że niż demograficzny dotyka też ludzi na Śląsku, gdzie może brakować dzieci w następnym pokoleniu do zapewnienia rozwoju w następnych latach.

1) Nie jestem Polakiem, lecz Ślązakiem, więc bratobójcza walka jest tu trochę trudna.
2) Ja broń Boże nie chcę odłączać niczego od Polski. Chcę po prostu by Polska z honorem dotrzymała swych obietnic z 1920 r.
3) Wiesz, w słabym państwie nie chcę żyć. Mam wiele wizji silnej Polski i w żadnej nie ma okrajania jej ;D PS. jest temat o naszych planach politycznych?

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 29, 2010, 22:11:48 pm »
Przeczytaj sobie konstytucję, gdzie jest napisane, że Polakiem jest każdy kto ma polskie obywatelstwo. Jakbyś nie zauważył, to Rzeczpospolita II od 1920r była pod dwoma okupacjami, więc nie ma zobowiązań, w między czasie przez 5 lat Niemcy wymordowali 6 mln Polaków, później przyszli sowieci, którzy przez 50 lat swojej okupacji wraz z wojskiem lekko licząc wymordowali 300tyś., a obecnie trwają zbiegi, aby Polaków w tym Ślązaków sprowadzić do roli niewolników i taniej siły roboczej, gdzie własność przejdzie na rzecz zagranicznego kapitału, a wszystkie koszty zewnętrzne przerzucone zostaną na rodziny.
Powinieneś być wyczulony na wartość rodziny, bo spora część Polaków nauczyła się szacunku do rodziny właśnie od podejścia na Śląsku, co jest dużym wkładem w kulturę polską.

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 29, 2010, 22:18:54 pm »
Przeczytaj sobie konstytucję, gdzie jest napisane, że Polakiem jest każdy kto ma polskie obywatelstwo.

Który artykuł? Bo jeśli chodzi Ci o preambułę to cóż, ta część zawsze jest tylko propagandowa.

Jakbyś nie zauważył, to Rzeczpospolita II od 1920r była pod dwoma okupacjami, więc nie ma zobowiązań

A niby co Polskę zwalnia z tych obietnic? Okupacje nie mają nic do gadania. III RP jest bezpośrednią kontynuacją II RP, w związku z czym dziedziczy też zobowiązania.

później przyszli sowieci, którzy przez 50 lat swojej okupacji wraz z wojskiem lekko licząc wymordowali 300tyś.,

PRL nie był Śląskowi winien autonomii.

a obecnie trwają zbiegi, aby Polaków w tym Ślązaków sprowadzić do roli niewolników i taniej siły roboczej, gdzie własność przejdzie na rzecz zagranicznego kapitału, a wszystkie koszty zewnętrzne przerzucone zostaną na rodziny.

To moja wina?

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 29, 2010, 22:35:53 pm »
Który artykuł? Bo jeśli chodzi Ci o preambułę to cóż, ta część zawsze jest tylko propagandowa.
- to nie propaganda i przestań używać takiego języka, gdy mówisz o Konstytucji RP

A niby co Polskę zwalnia z tych obietnic? Okupacje nie mają nic do gadania. III RP jest bezpośrednią kontynuacją II RP, w związku z czym dziedziczy też zobowiązania.
Jakby dziedziczyła, to by się nazywała II RP, uznawałaby obligacje przedwojenne i miała terytorium większe o 1/3, które zabrali nam sowieci.

To moja wina?
Pewno, że Twoja, osłabiając Polskę chcąc wzniecić waśnie sprzeciwiając się zasadzie solidarności wystawiasz ją na działania obcych interesów.

Aleksy

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 30, 2010, 00:00:45 am »
- to nie propaganda i przestań używać takiego języka, gdy mówisz o Konstytucji RP
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ? - znasz autora :angel: .

A tak na serio to preambuła nie ma żadnej wartości. To tylko propagandowy wstęp, który jest tak w Konstytucji polskiej, jak i rosyjskiej, czy amerykańskiej. Wartość prawną mają artykuły.

Jakby dziedziczyła, to by się nazywała II RP, uznawałaby obligacje przedwojenne i miała terytorium większe o 1/3, które zabrali nam sowieci.

III RP jest kontynuacją PRL i II RP. Po PRL przejęła długi (czyli jednak się dziedziczy), a po II RP zobowiązania.

Pewno, że Twoja, osłabiając Polskę chcąc wzniecić waśnie sprzeciwiając się zasadzie solidarności wystawiasz ją na działania obcych interesów.

Przepraszam =) , że nie jestem Polakiem i że chce żeby moje pieniądze były przeznaczane na region, w którym żyję.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 30, 2010, 01:09:12 am »
Dziedziczy się bezpośrednio po przodku - tu, po PRL. Jak dobrze zauważyłeś - długi. Niestety, system II RP jest zbyt odległy.

Zresztą, to nie ma znaczenia. Dawne ustalenia polityczne uległy po hekatombie II WŚ zmianie. A w tej zmianie zmieścił się status Śląska.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton