Autor Wątek: Kilka pytań do członków ONR  (Przeczytany 624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HSRZ

• Czytelnik
Kilka pytań do członków ONR
« dnia: Kwiecień 20, 2016, 18:09:31 pm »
Po obejrzeniu kilku relacji z manifestacji, w których brali udział członkowie ONR oraz po przeczytaniu "Deklaracji ideowej" ONR nasunęło mi się kilka pytań. Proszę członków ONR lub inne osoby obeznane w temacie o odpowiedź na moje pytania:

1. Badania dowodzą że obecnie praktycznie nie ma "czystej krwi" Polaków - praktycznie każdy z nas posiada kombinację genów wielu narodowości zamieszkujących na przestrzeni wieków tereny dzisiejszej Polski (Polacy, Czesi, Niemcy, Żydzi, Rusini, Tatarzy i wiele innych).

Moje pytanie brzmi: Czy gdyby ktoś z Was zrobił badania genetyczne i okazałoby się, że jest np. w 51% Żydem lub Ukraińcem to czy wówczas przestalibyście wykrzykiwać nacjonalistyczne i antysemickie hasła?

2. Dlaczego popieracie wszystko co jest "rdzennie" polskie, natomiast pojęcia "Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru" opieracie na doktrynie Chrześcijaństwa mimo, że nie jest to rdzennie polska religia (a ponadto została Polsce narzucona przez obce państwo - Niemcy)?   

3. Dlaczego uważając się za Chrześcijan wykrzykujecie hasła wrogie imigrantom z krajów arabskich, mimo, że głowa Kościoła Katolickiego - Papież Franciszek w sposób jednoznaczny opowiada się za przyjmowaniem imigrantów?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 15:43:25 pm wysłana przez HSRZ »

Twisterro

• Stowarzyszenie
Odp: Kilka pytań do członków ONR
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2016, 10:46:12 am »
To nie jest strona nacjonalistyczna. Nie wiem skąd wniosek, że znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania.

Co do 2 pytania, to zastanowiłbym bym się jaki wpływ na Polskę i polski naród mają wpływy pogańskie, sprzed ponad 1000 lat, a jakie chrześcijańskie - z okresu nowożytnego, gdy państwo polskie istniało i się rozwijało. To może pomóc. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

HSRZ

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2016, 11:54:32 am »
Wiem, że to nie jest strona nacjonalistyczna. A wniosek stąd, iż nie każdy wierny Ojczyźnie jest jednocześnie nacjonalistą, ale wielu nacjonalistów jest, lub przynajmniej uważa się za wiernych Ojczyźnie - istnieje zatem szansa, że odwiedzają to forum.

Co do drugiego pytania to masz rację, że większy wpływ na polskie państwo miała religia Chrześcijańska (która jednak przejęła wiele obrzędów "pogańskich" jak np. Zielone Świątki, Noc Świętojańska, palenie zniczy na grobach, malowanie pisanek, polewanie wodą w lany poniedziałek).

Wg Słownika Języka Polskiego rdzenny oznacza "podstawowy, właściwy, pierwotny, np. rdzenna ludność (ludność tubylcza)"

W tym znaczeniu rdzenna dla państwa polskiego moim zdaniem jest religia przedchrześcijańska, a nie Chrześcijaństwo. Stąd moje pytanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 11:55:23 am wysłana przez HSRZ »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2016, 11:50:57 am »
Przed chrześcijaństwem nie było polskości, bo o luźnych plemionach słowiańskich nie można mówić jako zorganizowanej grupie. Powstała, a raczej zaczęła postawać, gdy już od dawna wszyscy wyznawali Chrystusa.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton