Autor Wątek: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)  (Przeczytany 71220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

blondyna5432

• Gość
Odp: Deptanie, ośmieszanie Wiary Chrześcijańskiej
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 10, 2009, 20:33:28 pm »
LEGENDA O GARŚCI ZIEMI POLSKIEJ

Ojców naszych ziemio święta,
Ziemio wielkich cnót i czynów,
Tyś na wskroś jest przesiąknięta,
Krwią ofiarną twoich synów.

Nie darmo w twoje rano,
O! puścizno przodków droga!
Ziemią świętą ciebie zwano,
Boś najbliżej stała Boga.

Byłaś ziemią poświęcenia,
Przytuliskiem licznych gości;
Dziwny ciebie opromienia,
Czar męczeństwa i świętości.

Niegdyś ze stron tych pątnicy,
Z wiarą w sercu niewymowną ,
Do Piotrowej szli stolicy,
Po relikwii kość cudowną.

I gdy o ten dar nieśmiało,
Dla Ojczyzny swej prosili,
Papież schylił głowę białą,
I tak odrzekł im po chwili:

"O! Polacy! o pielgrzymi!
Na cóż wam relikwia nowa?
Wasza ziemia krwią się dymi
I dość świętych kości chowa.

Wszakże jeszcze do tej pory,
W bitwach z Turki i z Tatary,
Męczenników waszych wzory,
Są świadectwem waszej wiary."

I wziął w rękę swą sędziwą,
Polskiej ziemi grudkę małą,
I na dłoń mu się, o! dziwo!
Kilka kropli krwi polało

"Weźcie, rzecze, proch ten z sobą,
i cud Boży głoście wszędzie!
Niech ta ziemia wam ozdobą,
I relikwią świątyń będzie!

Niechaj proch ten z waszych progów,
Wciąż wam świadczy przed oczyma:
Jak nad Boga - niema Bogów,
Nad tę ziemię świętszej niema!"

Autor: Władysław Bełza

Tekst połączony został dnia Wrzesień 10, 2009, 20:41:09 pm
Cieplutko pozdrawiam...

Tekst połączony został dnia Wrzesień 10, 2009, 20:46:32 pm
"Męczenników waszych wzory,
Są świadectwem waszej wiary."

I wziął w rękę swą sędziwą,
Polskiej ziemi grudkę małą,
I na dłoń mu się, o! dziwo!
Kilka kropli krwi polało

"Weźcie, rzecze, proch ten z sobą,
i cud Boży głoście wszędzie!
Niech ta ziemia wam ozdobą,
I relikwią świątyń będzie! "
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 20:46:32 pm wysłana przez blondyna5432 »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:36:01 pm »
O tym, że prześladowania chrześcijan nie są sprawą abstrakcyjną, a dotyczą też Polski i polskich katolików pokazuje też poniższy artykuł:

Farmaceuci katoliccy chcą "klauzuli sumienia"
O prawo do klauzuli sumienia, która pozwalałaby aptekarzom odmówić sprzedaży leków, upominają się uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Farmaceutów Katolickich w Poznaniu.

We Włoszech przed sądem stanął aptekarz, który odmówił sprzedaży tabletki wczesnoporonnej RU 486. W Warszawie kłopoty w wymiarem sprawiedliwości ma aptekarka, która poinformowała klienta o skutkach ubocznych leku hormonalnego.

Członkowie stowarzyszeń farmaceutów katolickich z kilkudziesięciu krajów, których kongres dzisiaj kończy się w Poznaniu, chcą mieć prawo do sprzeciwu sumienia tak, jak mają je lekarze. W Polsce np. lekarz ma prawo odmówić wykonania pewnego zabiegu, farmaceuta nie może odmówić sprzedaży żadnego leku. ? Zwracaliśmy się już w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia, ale bezskutecznie. Dlatego chcemy uregulować kwestię klauzuli sumienia w skali europejskiej, a wtedy, liczymy, stanie się to również w Polsce - mówi Barbara Fiklewicz-Dreszczyk ze Stowarzyszenia Katolickich Farmaceutów Polskich.

Wiele uwagi na kongresie poświęcono sprawom etycznym. Farmaceuci mają swoje krajowe kodeksy etyki (w Polsce od lat 90.). Niemniej z apelem o stworzenie ogólnoświatowego kodeksu etycznego aptekarzy, który odpowiadałby na zjawiska związane z globalizacją przemysłu farmaceutycznego, zwrócił się do uczestników kongresu abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Abp Zimowski zwrócił uwagę na problem leków fałszywych, czyli produktów leczniczych udających leki, nielegalnie wyprodukowanych, nigdzie nie przebadanych, zawierających często toksyczne zanieczyszczenia. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jedna czwarta leków sprzedawanych w krajach trzeciego świata jest sfałszowana.

? Farmaceuci muszą sprzeciwić się takim praktykom ? apelował abp Zimowski. Podkreślał, że czas kryzysu ekonomicznego nie może prowadzić w światowym obrocie leków do ich podrabiania i narażania na niebezpieczeństwo życia osób, które biorą je w dobrej wierze.

? Na rynku krąży ogromna ilość podrobionych, fałszywych leków, które są poza kontrolą farmaceutyczną, nie spełniają wymogów medycznych. Można je kupić również w internecie - dodaje ks. Adam Sikora, asystent kościelny Stowarzyszenia Katolickich Farmaceutów Polskich.

Na kongresie poinformowano, że w skali świata od kilkudziesięciu do kilkuset zgonów rocznie spowodowanych jest właśnie przyjmowaniem leków sprzedawanych poza kontrolą farmaceutyczną.

Członkowie polskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich domagają się również wprowadzenia prawa, które by obligowało do sporządzania raportów na temat ubocznych skutków ich stosowania, dla organów dopuszczających na rynek leki. ? Na Zachodzie pacjenci zgłaszają objawy uboczne zażywania leków. Piszemy raporty, chodzi o to, by zostało to usankcjonowane prawnie - mówi Irena Okulicz-Kozaryn.
http://www.rp.pl/artykul/2,363228_Farmaceuci_katoliccy_chca__klauzuli_sumienia_.html
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:43:13 pm »
Wypowiem się w związku z początkiem tekstu - tabletki wczesnoporonne i inne. Jeżeli praca stoi w sprzeczności z religią - należy zmienić pracę. Takie jest moje zdanie - dość uproszczone, ale w większości spraw działa.

Jeżeli jestem muzułmaninem - to nie pracuję jako barman czy kelner, bo to dostęp do alkoholu i jego dystrybucji.
Jeżeli jestem świadkiem Jehowy - nie pracuję w krwiodawstwie, bo krew zawiera duszę.
Jeżeli jestem buddystą - nie zaciągam się do armii, bo to stoi w sprzeczności z moimi wartościami.
Jeżeli jestem amiszem - to nie używam iPoda, bo... nie. :P

Jeżeli coś może wymagać ode mnie robienia rzeczy niezgodnych z sumieniem - to tego nie robię. Wyjątek może stanowić medycyna, ale tylko dlatego, że zawiera wiele dziedzin, z których można być specjalistą, nie znając innych jej gałęzi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 19:44:22 pm wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:59:41 pm »
Nie, to jest ograniczanie praw człowieka, bo katolik powinien mieć prawo podać informacje o skutkach ubocznych pewnych leków. Nikomu z głowy nie spadnie korona jak sobie kupi pigułki wczesnoporonne zabijające dziecko w innej aptece od aptekarza ateisty, judaisty, czy muzułmanina, czy agnostyka ;)

Chodzi, żeby nie zmuszać ludzi do zachowań sprzecznych z sumieniem. To jest moim zdaniem obok prawa do życia, podstawowym prawem człowieka.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 14, 2009, 21:39:01 pm »
Podać informacje - jak najbardziej. To jest nawet obowiązek farmaceuty. Ale załóżmy, że farmacja grupowałaby samych wierzących. Co wtedy ma zrobić klient? Poza tym, jeżeli coś jest na stanie, a ja mam na to receptę, to jest obowiązek wydania towaru. Farmaceuta nie wie, czym się kieruję kupując towar.
Na przykład tabletki antykoncepcyjne m. in. służą do regulowania miesiączki.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 14, 2009, 21:48:32 pm »
Na szczęście, że nie musimy zakładać takich absurdów, więc dalszy tok jest fałszywy, bo klient może pójść w Polsce do tysięcy aptek. 
Jak ktoś jest wierzącym chrześcijaninem, to na stanie nie będzie trzymał pigułek do zabijania dzieci, wiec problem wydania czegoś czego nie ma odpada. :)
Konkurencja zadziała.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 14, 2009, 22:31:58 pm »
Przyjmujesz retorykę silnych słów. Nie ma czegoś takiego jak pigułki zabijające dzieci. Byłyby wszędzie na świecie zakazane.

Chyba, że masz na myśli pigułki wczesnoporonne - to jest nazwa dla tego co prawdopodobnie masz na myśli. Od biedy, aborcyjne - jak musisz. Ale "tabletki do zabijania dzieci" to chyba nawet Kościół nie mówi. :)

Co do nie trzymania na stanie - jasne. Najlepsze rozwiązanie. Ale sądziłem, że chodzi Ci o sytuację, w której na stanie lek jest, a aptekarz nie chce go sprzedać (np. pracownik). Wtedy jest to złe i naganne z racji faktu, że oszukuje w ten sposób swojego szefa, czy szefową.
George Patton

14PL

• Gość
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 14, 2009, 23:43:08 pm »
Niech wykupują cały zapas. Zrobią dobry uczynek ;)

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 15, 2009, 08:16:04 am »
Chyba, że masz na myśli pigułki wczesnoporonne - to jest nazwa dla tego co prawdopodobnie masz na myśli. Od biedy, aborcyjne - jak musisz. Ale "tabletki do zabijania dzieci" to chyba nawet Kościół nie mówi. :)

Co do nie trzymania na stanie - jasne. Najlepsze rozwiązanie. Ale sądziłem, że chodzi Ci o sytuację, w której na stanie lek jest, a aptekarz nie chce go sprzedać (np. pracownik). Wtedy jest to złe i naganne z racji faktu, że oszukuje w ten sposób swojego szefa, czy szefową.

Ja nazywam rzeczy po imieniu, czy aborcyjne, czy od zabijania dzieci - robią właśnie to samo.
Co do nie trzymania na stanie - to się zgadzamy, że właściciel nie powinien być zmuszany.
Co do pracownika, w sytuacji, gdy właściciel jest nie wierzący, to pracownik powinien mieć prawo odmowy sprzedaży przez niego, wtedy inny pracownik może dokończyć sprzedaż.
Wtedy ludzie nie będą zmuszani, jak teraz do zachowań zawodowych sprzecznych z ich systemem wartości.

14PL

• Gość
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 15, 2009, 09:45:48 am »
W Twoim rozumieniu to prezerwatywy trzeba też pousuwać. A jak mój system wartości zabrania ratować np. murzynów? Jak będzie wypadek to ma się wykrwawić??

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 16, 2009, 01:19:52 am »
Sprytne, 14PL. :)

Moim zdaniem dobierając sobie zawód należy się przygotować do jego wymagań. Jakby w aptece akurat innego pracownika nie było, a farmaceuta nie chciałby mi sprzedać danego medykamentu - osobiście dopilnowałbym by został zwolniony. Ponieważ nie sprawdził się w zawodzie.
George Patton

14PL

• Gość
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 16, 2009, 18:15:17 pm »
Zresztą tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywy, środki wczesnoporonne to najmniejsza przyczyna spadku liczby urodzeń...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 16, 2009, 18:50:47 pm »
Jasne, że tak. Najbardziej winny jest styl życia, wartości, którymi większość świata zachodniego się kieruje - kariera, pieniądze, zabawa. Nie mam prawa, ani ochoty tego potępiać, bo każdy żyje jak chce.
Różne wartości były "modne" w historii, niektóre krócej, inne dłużej, część przetrwała do dziś. Być może niechęć do rozmnażania się jest tylko chwilową modą. ;)

Ale to przecież offtopic. :)
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 05, 2009, 12:13:42 pm »
Odnośnie zabraniania chrześcijanom nazywania rzeczy po imieniu, to odbędzie się spotkanie na ten temat na Uniwersytecie Warszawskim.

http://www.youtube.com/watch?v=9uBuspVfKcI

14PL

• Gość
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 14, 2009, 13:30:26 pm »
Jeżeli jestem muzułmaninem - to nie pracuję jako barman czy kelner, bo to dostęp do alkoholu i jego dystrybucji.

Według niektórych Allaha nie ma na Wyspach więc mogą pić ;)

Pisane w oparciu o doświadczenie ;)

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 07, 2009, 20:36:20 pm »
Ciekawy artykuł o współczesnych prześladowaniach chrześcijan:
Kościół męczenników
Pierwsi chrześcijanie to życie oddawali za wiarę - mówimy nieraz z podziwem. Tak jakby dzisiaj było inaczej.
Wypominanie naszym "bezpiecznym czasom", że w niczym nie przypominają tych "bardziej radykalnych" z pierwszych wieków chrześcijaństwa, wynika głównie z niepoprawnego europocentryzmu: to, co się dzieje poza Europą, nie istnieje. I to, czego nie pokazali w telewizji, nie istnieje. Katakumby, palenie żywcem, napady na zebranych w domach wiernych ? to obrazki z "Quo vadis" lub co najwyżej z Dziejów Apostolskich. Tymczasem w wielu rejonach świata nowotestamentalny fragment o kamienowaniu Szczepana brzmi jak relacja na żywo. W tym roku pierwszy raz w Polsce obchodzimy 8 listopada jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Więcej... http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1257417038&dzi=1104764436&idnumeru=1257416618

8 listopada obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

http://www.pkwp.org/i_dzien_solidarnosci/plan_obchododow_dnia_solidarnosci_z_kosciolem_przesladowanym

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 08, 2009, 10:23:33 am »
Stany Zjednoczone - kraj, w którym WASP (white anglo-saxon protestant) to filar społeczny... :) Nie wiem na czym miałaby polegać ich dyskryminacja? Nie chcą wprowadzić pseudonauk o kreacjonizmie? Zdarzają się przegrane sprawy sądowe na głupi temat?
Trochę mnie rozbawiło pożółcenie tego regionu. :)

Przyczepiłbym się też co do Arabii Saudyjskiej. To jest kraj, w którym nigdy nie było chrześcijan; kraj z prawie 1.5 tysiącletnią tradycją islamu - na którego terytorium stoi święte miasto.
Ich konstytucja zawiera przepisy stwierdzające, że to kraj, w którym nie ma miejsca na inną religię niż islam. Nie ukrywają tego i jeżeli ktoś tam przyjeżdża, to musi być tego świadom i się na to godzić.

"Krwawe prześladowania" to chyba przesada jeżeli chodzi o chociażby Egipt. Koptowie żyją tam setki lat, z spokoju mniejszym lub większym i w zasadzie największą trudnością z jaką się borykają, to trudności ze zmianą wyznania. Gdy chrześcijanin przechodzi na islam, to nie ma z tym problemu, jednak w drugą stronę jest to utrudnione.

Swoją drogą, prześladowania religijne trwały przez tysiące lat i dopiero "kilka" lat temu cywilizacja zachodnia zaczęła uprawiać wolność wyznania. By reszta świata zdążyła za nami trzeba poczekać. :)
George Patton

Kmitek

• Czytelnik
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 08, 2009, 11:43:53 am »
Jeśli chodzi o Egipt to przesladowania konczą sie na wiezieniu z tego co wiem jesli chodzi o inne kraje muzułmańskie to np za porzucenie islamu i przyjęcie chrześcijaństwa jest kara śmierci, dotyczy to zarówno Arabii Saudyjskiej jak np Iranu, no ale islam jest tak naprawdę religią wojny.

POŁĄCZONO POSTY!

a co do Turcji umieszczonej na mapie że przesladowania są to nie wiem  niby jest laicka ale w to nie wierze, i nie można powiedzieć że jej korzenie to islam bo chrzescijaństwo jest tym korzeniem a wcześniej religia judaistyczna, no ale wojna z krzyżem toczy sie już w UE wiec dlaczego Turcy mają ustepowac, godne pogardy są ostanie wydarzenia chocby ta historia z usunieiem krzyza z włoskiej szkoły. Hańba

Proszę używać przycisku modyfikuj! -T
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 09:36:07 am wysłana przez Twisterro »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 08, 2009, 15:48:36 pm »
Jeśli chodzi o Egipt to przesladowania konczą sie na wiezieniu z tego co wiem jesli chodzi o inne kraje muzułmańskie to np za porzucenie islamu i przyjęcie chrześcijaństwa jest kara śmierci, dotyczy to zarówno Arabii Saudyjskiej jak np Iranu, no ale islam jest tak naprawdę religią wojny.

Islam nie jest religią wojny tylko jest źle interpretowany. Chrześcijanie też kiedyś mordowali w imię Boga jednak ta religia przeszłą totalną metamorfozę i myślę, że Islam też kiedyś ją przejdzie.

Unia Europejska będzie się starała generalnie zwalaczać wywyższanie jakiegokolwiek wyznania tak jak kiedyś Związek Radziecki gdyż oba te twory opierają się na socjaliźmie tzn. równości na siłę.

Kmitek

• Czytelnik
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 08, 2009, 22:04:14 pm »
Może i przejdzie taką metamorfoze jak narazie to sam przeszlem przykre doswiadczenie mój sąsiad jest muzułmaninem przyjezdza na wakcaje do Polski i kiedyś mojemu wujkowi który jest zakonnikiem i szedl w habicie do koscioła szpetnie przymówił że i powtarzać te słowa to zgroza i obraza Boska dlatego mam też takie odczucie co do krzyżowców to każdy wie jak było i co do tego nie ma dwóch zdań że walczyli nie za Boga tylko o ziemie i dostatek w imie Boga a to całkiem co innego.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 08, 2009, 22:21:08 pm »
Nie chodzi tylko o krzyźowców. Takie rzeczy jak inkwizycja, mordowanie indian ablo nawracanie ogniem i mieczem pogan były robione na rozkaz kościoła a to tylko kilka przykładów.

Kmitek

• Czytelnik
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 08, 2009, 22:45:39 pm »
no niestety są to ciemne karty w historii Kościoła i temu zaprzeczyć nie można choć inkwizycja na szczescie w Rzeczypospolitej nie była powszechna ale w innych krajach szczególnie w Hiszpanii była praktykowana no i potem w Niemczech. Co do nawracania pogan ogniem i mieczem to cżesto były one robione bez zgody papieskiej co robili krzyżacy na Żmudzinach a o co na soborach zostało potepione

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 09, 2009, 09:46:44 am »
Barteq, nie na siłę - ale w źle rozumianej równości wobec prawa. Dlatego źle rozumianej - bo zabronienie czegoś wszystkim to równość złudna. :)

Kmitek, to że znalazł Ci się muzułmanin cham i idiota, to może się znaleźć wszędzie. Jak przejdę się po Polsce w jarmułce to nie tylko mam szansę być zelżony, ale i zapewne by mnie kto pobił. :) Ludzie są głupi i bezmyślni wszędzie w podobnym stopniu.
Większość muzułmanów nie dąży do konfliktu, ale do poszanowania ich odmiennej kultury. Radykałami nie potrafiącymi czytać koranu manipulują przestępcy dla własnych celów - prawie jak u nas, mało sekt jest?...

Co do inkwizycji, to przykro mi was zmartwić, ale wszyscy ją demonizują i przesadzają z jej negatywną oceną. Inkwizycja to było takie ABW dawnych lat - dysponujące środkami powszechnymi w tamtych czasach. A nawracanie pogan, było prowadzone przez państwa kolonizacyjne, kościół miał w tym niewielki udział. Chociażby po powstaniu zakonu jezuitów widać, że zwalczali oni energicznie niewolnictwo i prześladowania tubylców.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 15:30:24 pm wysłana przez Twisterro »
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 09, 2009, 10:05:49 am »
Tak ale chodzi mi o to, że to nie religie są złe tylko sposób ich interpretacji czy to przez indywidualne jednostki czy przez całe społeczności.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 23, 2009, 13:56:59 pm »
Tak ale chodzi mi o to, że to nie religie są złe tylko sposób ich interpretacji czy to przez indywidualne jednostki czy przez całe społeczności.

Interpretacja nauki danej religii, nie samej religii.