Autor Wątek: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)  (Przeczytany 109228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ahaj

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 453
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 07, 2009, 09:12:46 am »
Interpretacja nauki danej religii, nie samej religii.

Ty faktycznie jesteś Forumowa zrzęda.
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

Kmitek

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 74
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 07, 2009, 11:18:49 am »
Męczennicy za wiarę stają się "pszenicą Bożą" jak mawiał i pisał Ignacy Antiocheński.

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:50:44 am »
Prawa człowieka widać wg organizatorów w Warszawie 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs nie przysługują chrześcijanom:

Cytuj
Zabijanie chrześcijan to nie jest modny temat
80 filmów o prawach człowieka. Ani jednego o prześladowanych chrześcijanach

"Najlepsze światowe dokumenty dotyczące szeroko pojętej problematyki praw człowieka" ? tak organizatorzy reklamują trwający w Warszawie 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs.

W "szeroko pojętej problematyce" nie zmieściło się łamanie praw chrześcijan w świecie. ? Nie znam takich filmów. To znaczy widziałem film o prześladowaniach chrześcijan w Indonezji w końcu lat 90. ? mówi dyrektor festiwalu Maciej Nowicki z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Zapewnia, że wśród 1500 dokumentów zgłoszonych na festiwal nie było żadnego o tej tematyce.

Tylko w ubiegłym roku z powodów religijnych zabito na świecie blisko 170 tys. chrześcijan. Według organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz ekumenicznej fundacji Pro Oriente wyznawcy Chrystusa stanowią 80 ? 90 proc. prześladowanych z przyczyn religijnych, głównie w krajach komunistycznych i islamskich.

Dlaczego nie jest to tematem dla światowych stacji telewizyjnych, które są głównymi producentami filmów dokumentalnych? ? Prześladowania chrześcijan nie są informacją z pierwszych stron największych opiniotwórczych gazet, więc ludzie, którzy decydują o pieniądzach przeznaczanych na produkcję dokumentów, nie są nimi zainteresowani ? tłumaczy Nowicki. ? Inaczej jest z islamem z uwagi na wojnę z terroryzmem i sytuację polityczną ? dodaje.

Zdaniem prof. Andrzeja Zolla, byłego rzecznika praw obywatelskich, program festiwalu "to wynik poprawności politycznej, która nakazuje wyciszać informacje na temat prześladowania chrześcijan, bo może być to źle odebrane na świecie". ? Tymczasem powinniśmy wzmacniać naszą tożsamość chrześcijańską, być tolerancyjni wobec innych, ale też wymagać tego samego wobec nas ? dodaje Zoll.

- Zlaicyzowana Europa wstydzi się chrześcijaństwa. Wstydzi się swojej tożsamości religijnej, dlatego stara się nie dotykać tego tematu ? uważa reżyserka Agnieszka Dzieduszycka, autorka wstrząsających filmów o Sudanie, gdzie chrześcijańska mniejszość jest brutalnie prześladowana za wiedzą islamskich władz. ? Tej Europy nie obchodzi, czy gdzieś chrześcijanie są mordowani, woli się zajmować np. Tybetem.

Widzowie Watch Docs nie zobaczą dokumentów Dzieduszyckiej. Nowicki przyznaje, że ich nie widział, nawet wyświetlanych w polskiej telewizji "Płaczu w ciszy" i "A wy nie płaczecie razem z nami".

Z blisko 80 filmów, które zostaną pokazane na Watch Docs, najwięcej, bo dziesięć, dotyczy łamania praw człowieka w Rosji i byłych republikach radzieckich.

Cytuj
Czy chrześcijanie zasługują na obronę

Wiadomość o kilku anarchistach pobitych przez policję trafia na pierwsze strony gazet, a potem przez wiele dni jest analizowana i komentowana w mediach elektronicznych

Informacje o rzeziach chrześcijan ? a tylko w ubiegłym roku zginęło ich z powodów religijnych 170 tysięcy ? nie są tematem godnym podobnego zainteresowania.

Cytuj
Tę tragedię telewizje pomijają

Co roku na świecie giną tysiące prześladowanych chrześcijan. Dlaczego tak trudno trafić na film, który by o tym mówił?

Media zamiast pokazywać prześladowania chrześcijan w świecie, czyli to, co powinno obchodzić 90 proc. Polaków ? jako ochrzczonych i związanych z kulturą chrześcijańską ? chętniej informują o walce z homofobią, z antysemityzmem ? mówi Agnieszka Dzieduszycka, autorka wielu dokumentów o sytuacji chrześcijan na świecie, w tym tragedii chrześcijańskiej mniejszości w Sudanie.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Redi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 297
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 26, 2010, 03:36:28 am »
Cytuj
Rezolucja Parlamentu Europejskiego broniąca nękanych chrześcijan nie przeszła bez echa. O 100 milionach prześladowanych pisze w niedzielnym wydaniu "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

http://www.rp.pl/artykul/28,424202_FAZ__chrzescijanie_sa_przesladowani.html
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Mścisław

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 25, 2010, 22:29:16 pm »
Ale "Chrześcijanie - najbardziej prześladowana grupa wyznaniowa" ?!?! o co chodzi? są największą, najbardziej rozpowszechnioną religią. Nie przesadzajmy. Ilu amerykanie zabili talibów? A o islamie się wcale nie mówi że są prześladowani. Chrześcijanie kiedyś robili dokładnie to samo. I nagle prześladowanie innych religi stało się takie złe... no proszę. A co do Hindusów, poprostu bronią swej religi, tożsamości, kultury.

warmi

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 25, 2010, 23:09:44 pm »
Nie rozumiesz chyba kwestii przesladowania, dam Ci prosty przykład nabluzgaj publicznie na islam, gwarantuje ze stanie Ci sie cos bardzo przykrego i to bardzo szybko, nabluzgasz glosno na chrzescijan, to jeszcze zgarniesz zaslugi i staniesz sie slawny. Dzis nie jest popualrne bycie chrzescijaninem, w abrdzo wielu krajach chrzescijanie sa naprawde bardzo przesladowani, zabijani za swoja wiare. Gdzie na swiecie zabijaja ludzi za to ze wierza w islam? Amerykanie nie zabijajaa dlatego ze oni wierza w islam,tylko ze zle interpretuja niektorzy islam i prowadza wojen z ameryka, to sie nie dziw ze amerykanie ich zabijaja. Za to w afryce albo np. vietnamie ludzie sa zabijani poprostu za to ze sa chrzescijanami, za nic wiecej.

barteq_g

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 26, 2010, 11:00:36 am »
Uderz chrześcijanina w policzek a nadstawi drugi. Uderz muzułmanina a odda w obydwa.

Hades

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 26, 2010, 12:36:54 pm »
Bartku, to jest typowy stereotyp zarówno islamu, jak i chrześcijaństwa.
Co prawda w mediach widać, że oni potrafią się zgrać i pokazać światu, że ich religii nie należy obrażać.
Pamiętacie chyba duńskiego rysownika -  tego od karykatury Mahometa?

Ale w pojedynczych przypadkach wątpliwą sprawą jest, to czy taki muzułmanin po prostu nie przeszedłby obok szkalujących jego wiarę - zależy jak by wierzył i czy byłby z tego dumny.

Co do chrześcijan to uderz sobie takiego NOP-owca w policzek, zobaczymy czy nadstawi drugi. :)
Na Bliskim Wschodzie, w Libanie na przykład uderz takiego chrześcijanina w policzek, to ci się cała uzbrojona po zęby gmina chrześcijańska zleci.
Oni z dumy, że tę wiarę bronili przed mahometanami przez kilkaset lat stawiają sobie nawet posągi Eliasza na dachu. :)
Jak już podkreślałem z wiary dumni i będą jej bronić do ofiary życia.

A z kolei taki europejczyk - przedstawiciel młodego pokolenia, który wg. statystyk jest chrześcijaninem miałby wszystko w czterech literach.

barteq_g

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 26, 2010, 13:30:22 pm »
Chodzi mi raczej o to, że chrześcijaństwo można w nowoczesnej europie poniżać do woli nawet z przyzwoleniem UE. Spróbuj natomiast publicznie sprzeciwić się ekspansji islamu a zostanie to odczytane jako zamach na wolność słowa i wyznania.

warmi

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 26, 2010, 13:49:32 pm »
dokladnie tak i o tym tez pisalem, ludzie islamu poza tym maja totalna pogarde co do anszej religi, bylem sam swiadkiem w czeskiej pradze gdzie weszlo stado arabusow do katedry jak do obory w czapkach itd. i jeden zaczal gadac przez komorke na caly glos, na cala katedre jakby gadal u siebie w domu w pokoju, myslicie ze ktos mu zwrocil uwage? Dopiero podszedlem z kolega i mu po angielsku grzecznie powiedzielismy zeby wyszedl to odpowiedzial ze on nie mowi po angielsku, totalne chamstwo i totalne macie w dupie swietosci miejsca dla nas katolikow, wiec przesladowania i jakby sprowadzania chrzescijanstwa do kategorii nic nie znaczacej wiary dla jakis ciemnych nie nowoczesnych i nie tolerancyjnych ludzi

Hades

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 26, 2010, 14:07:58 pm »
Teraz chrześcijaństwo jest publicznie szkalowane, świetnym przykładem są różnego rodzaju portale i fora internetowe. :)

p1tereQ

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 26, 2010, 14:21:36 pm »
No pewnie, najlepiej się użalać. Ja osobiście przypomniałem sobie:

"Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!" (2 Tm 2, 3).

Niektórzy najwidoczniej nie mają na to odwagi...
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 14:21:56 pm wysłana przez p1tereQ »

barteq_g

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 26, 2010, 14:46:18 pm »
Teraz chrześcijaństwo jest publicznie szkalowane, świetnym przykładem są różnego rodzaju portale i fora internetowe. :)
Co do komentarzy (ogólnie, nie tylko w sprawach religii) na portalach to moją odpowiedzią będzie cytat S. Lema:
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Mścisław

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 26, 2010, 15:11:05 pm »
na większości forum obrażane jest wszystko przez wszysykich i o wszystko. Tym nie należy się sugerować.

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 26, 2010, 15:54:44 pm »
Ale zauważcie, że Europa, która wyrosła na gruncie Chrześcijaństwa (zaprzeczacie ;)?) stała się tak wroga wobec swojej "matki" .. Teraz większe prawa mają muzułmanie np (nie chodzi mi o "dowalanie się do religii, tylko fakt. Szanuję inne wyznania i tak pozostanie), a chrześcijanin jest szykanowany ..
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

barteq_g

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 26, 2010, 16:09:53 pm »
Ale zauważcie, że Europa, która wyrosła na gruncie Chrześcijaństwa (zaprzeczacie ;)?) stała się tak wroga wobec swojej "matki" ..
Zaprzeczam. :)

warmi

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 26, 2010, 16:21:34 pm »
To jak zaprzeczasz to oświeć nas na jakie wierze opierała się przez setki lat Europa i co za tym idzie tak naprawde wszystko kultura sztuka zwyczaje wojny itd.
Słuchamy z niecierpliwością

barteq_g

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 26, 2010, 16:43:32 pm »
Zaprzeczasz istnieniu Europy przed początkiem chrześcijaństwa?
P.S Znaki interpunkcyjne nie gryzą.:)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 16:44:31 pm wysłana przez barteq_g »

Hades

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 26, 2010, 17:34:41 pm »
Sorry za OT'a, ale Piotrze powalają mnie momenty kiedy to ludzie niewierzący, innowiercy, heretycy i inne żydomasoństwo, które na co dzień z Biblią ma tyle wspólnego co turkuć podjadek z orbitą Wenus, cytują słowa z Pisma Świętego sugerując tym samym postępowanie ludziom wierzącym. ;D

To jest jeszcze lepsze niż faryzeizm. :D


Pozdrawiam cieplutko,
Hades

p1tereQ

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 26, 2010, 17:38:32 pm »
Sorry za OT'a, ale Piotrze powalają mnie momenty kiedy to ludzie niewierzący, innowiercy, heretycy i inne żydomasoństwo, które na co dzień z Biblią ma tyle wspólnego co turkuć podjadek z orbitą Wenus, cytują słowa z Pisma Świętego sugerując tym samym postępowanie ludziom wierzącym. ;D

To jest jeszcze lepsze niż faryzeizm. :D


Pozdrawiam cieplutko,
Hades

Nie uważasz, że to dziwne? ;)
Mnie się wydaje, że to całkowicie normalne. Wiedza przecież dla nikogo nie jest zarezerwowana, prawda?

Również pozdrawiam.

Hades

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 26, 2010, 17:58:30 pm »
Wiedza tak, czerp z Pisma ale w stosunku do siebie, bo wytykanie błędów (czyt. grzechów) jest nie etyczne.

Tekst połączony został dnia Luty 26, 2010, 17:58:56 pm
Tym bardziej przez niewierzących.  ;]
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 17:58:56 pm wysłana przez Hades »

warmi

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 26, 2010, 18:02:00 pm »
Istniała Europa ale co to za Europa była?

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 26, 2010, 20:24:57 pm »
Istniała Europa ale co to za Europa była?

Czyli dzisiaj, gdy chrześcijaństwo jest odrzucane, to ta Europa jest dużo lepsza, tak ??
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Hades

 • Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 26, 2010, 20:31:19 pm »
Warmiemu (odmieniłem, bo chyba się odmienia :P) chodziło o to, że przed chrystianizacją Europy nasz kontynent był ciemnogrodem - w sporej mierze ma rację.

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 26, 2010, 20:33:02 pm »
Aha, nie skojarzyłem tego z postem Bartka :)
No niestety racja. Za chrześcijaństwem przyszła cywilizacja, pismo (Cyryla i Metodego znacie przecież ..).
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..