Autor Wątek: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)  (Przeczytany 71222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DID@

• Stowarzyszenie
Odp: Deptanie, ośmieszanie Wiary Chrześcijańskiej
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2009, 22:58:54 pm »
DID@ nie masz racji że większość ludzi jest chrześcijanami. Liczba muzułmanów jest większa niż chrześcijan. Wielkich prześladowców masz w Polsce. Koleś spalił biblię min. żebyś o tym pisał na forum, a nie dla prześladowania religi.

Koleś spalił Biblię, bo jest satanistą z czym się sam nie ukrywa.
Co do RM słuchałem nie raz .. A pieniążki .. Hmm.. Nie słyszałem jeszcze o darmowych rozmowach xD 
A serio .. Wg nie rozumiem też nagonki na księży .. "Z ambony gadają nie rób tego, tamtego a sami demoralizują" jak się często słyszy .. Usłyszałem ostatnio ciekawe zdanie[nie pamiętam dość dokładnie, ale sens jest taki] : słabości księży są wyrównaniem ich poświeceń..

Tak wiem co powiecie .. A ile to oni zarabiają itd .. Skoro tak im się dostatnio żyje, czym sam nie pójdziesz na księdza? Będziesz taaaki bogaty, miał 5 samochodów i wille z basenem .. No proszę?
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

14PL

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2009, 23:03:15 pm »
Może dlatego że nie każdy ma podwójną moralność?

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2009, 23:06:40 pm »
Haha.. To mnie rozbawiłeś.
Jak mówił Chrystus "zobaczysz igłę w oku bliźniego, a belki w swoim nie zobaczysz" ;)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2009, 23:07:49 pm »
@Redi- popełniłeś czyn straszny, niegodny i w ogóle odrażający! Obraziłeś o. Tadeusza- nazywając go złodziejem. Uraziłeś tym samym uczucia religijne wielu forumowiczów i będziesz miał przez to ciężki żywot- wierz mi ;) Ale Twoja wypowiedź- bynajmniej moim zdaniem- nie mija się wcale z prawdą (minusy polecą :laugh:).

@Dida- wszystko byłoby inaczej- gdyby religia nie była narzucana siłą w szkołach. Polski naród ma to do siebie, że jak się mu chce coś narzucić- to najczęściej osiąga to skutek przeciwny do zamierzonego. I dla tego w kraju jest taka znieczulica- bo się już wszystkim ta wiara bokami wylewa. Do tego dochodzą jeszcze różne dziwne incydenty z duchownymi (a jak wiadomo- lepiej widać złą mniejszość, niż dobrą większość).

@14PL- plus!

Btw. Zaraz zobaczę post w którym będzie napisane- że nie musiałem na religię chodzić, mogłem na etykę...

"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2009, 23:09:41 pm »
Wiara jest ważna dla wielu ludzi. Moim zdaniem niech każdy sobie wieży w co chce. Wiara to sprawa indywidualna danej jednostki, jest ona darem, albo się go ma albo nie.
Ja osobiście jestem agnostykiem.
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

14PL

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 26, 2009, 23:16:21 pm »
@DID@ - chcesz przykład? zbieranie na remonty a księża wożą się ekstra gablotami. Np. po co Rydzykowi Maybach?? Ile dzieci miałoby za tą kasę obiady??? A księża nauczają, że Chrystus żył w biedzie i dizelił się z bliźnimi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 23:17:43 pm wysłana przez 14PL »

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2009, 23:31:34 pm »
Wiara jest ważna dla wielu ludzi. Moim zdaniem niech każdy sobie wieży w co chce. Wiara to sprawa indywidualna danej jednostki, jest ona darem, albo się go ma albo nie.
Chcę Ci tylko uświadomić- że teraz będziesz na cenzurowanym. Podobnie z resztą jak 14PL. Ja już dawno jestem ;)

Ale powiem, że nareszcie otrzymałem wsparcie w kwestii religii :D

Btw.
@Dida- chciałeś, żebym się wypowiedział i zrobiłem to ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 23:32:26 pm wysłana przez Gawsi »

Astria

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 26, 2009, 23:33:33 pm »
Chcę Ci tylko uświadomić- że teraz będziesz na cenzurowanym. Podobnie z resztą jak 14PL. Ja już dawno jestem ;)

Jejku, kto Was tak trzyma na tym cenzurowanym? ;)

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 26, 2009, 23:41:59 pm »
Poczekaj, aż przyjdzie Tech i A.OKS- to zobaczysz ;)

blondyna5432

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 27, 2009, 00:25:06 am »

Ale powiem, że nareszcie otrzymałem wsparcie w kwestii religii :D

Btw.
@Dida- chciałeś, żebym się wypowiedział i zrobiłem to ;)

hihihi....bo dostałes : Wróc synu..wróć????..jeszcze,wrocisz...tylko mnie juz na tym swiecie nie bedzie..ale,KTOŚ mi opowie,jak to skończy się....WIERZE W TO..bo jak umrę, zostawie swego Aniola Stróza..tu na ziemi i On mi bedzie przekazywał co na ziemi sie dzieje..a w szegolnosci u moich bliskich i moich znajomych...ha ha ha

Tekst połączony został dnia Sierpień 27, 2009, 00:26:18 am
szczególności*

Tekst połączony został dnia Sierpień 27, 2009, 00:28:05 am
Tylko,ze zostawie Go..by nad WAMI CZUWAŁ..

Tekst połączony został dnia Sierpień 27, 2009, 00:37:25 am
Ktos mnie za zycia swego strasznie obraził...ale po smierci był u mnie...tak..tak..był.!!..i przepraszal mnie...ale jesli ukaze Ci sie Duch..kogos bliskiego..czy znajomego..nigdy Go nie obrazaj i nie bój sie Go...ZAPAMIETAJ !!/bo sie zemsci/...tylko Zapytaj Go.. :  "Czego Dusza potrzebuje?"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 00:37:25 am wysłana przez blondyna5432 »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 27, 2009, 12:53:49 pm »
Nie lubię takich dyskusji z jednego prostego względu, nie ma w nim osób do tego istotnie kompetentnych...

Jakby Ci matkę zamordowano, tylko dla tego że jest chrześcijanką, to zmieniłbyś zdanie.

Osoba dorosła zna cenę konsekwencji jaki wybór niesie ze sobą.

Jeżeli wyborem świadomym tej osoby jest praktyka danej wiary, musi być świadoma konsekwencji jakie na nią czyhają wszem i wobec. Zdania nie zmieniłbym, pomimo tego że to ja - człowiek, który odrzuca jakiekolwiek religie i wyznania - jest nietolerowany w społeczeństwie. Zakała, przecież powinienem wierzyć w to co za dziada, pradziada wierzono. Dojrzałem do takiego momentu, że pozwoliłem wybrać sobie samemu drogę, czego nie żałuję ani przez sekundę mojego życia.

Dlaczego jest na nagonka na Radio Maryja? Praktycznie tylko za to, że to radio wg ośmiela się istnieć ..

Pisałem o tym w innym temacie i sprawa jest bardzo prosta... Wszyscy są świadomi albo powinni być świadomi działalności o. Tadeusza. Redemptoryści z Wyspy przepraszają za tego duchownego, bo prawdziwie nie zachowuje stanu uświęcenia jaki powinien trzymać zgodnie ze święceniami jakie złożył.

To nie moralność o tym decyduje, ale odpowiedzialność. Wykonując zawód, jesteś za coś/ kogoś odpowiedzialny.

Jejku, kto Was tak trzyma na tym cenzurowanym?

Mnie nikt, nie da się tak po prostu ograniczyć człowieka ;)

hihihi....bo dostałes : Wróc synu..wróć?Co?..jeszcze,wrocisz...tylko mnie juz na tym swiecie nie bedzie..ale,KTOŚ mi opowie,jak to skończy się....WIERZE W TO..bo jak umrę, zostawie swego Aniola Stróza..tu na ziemi i On mi bedzie przekazywał co na ziemi sie dzieje..a w szegolnosci u moich bliskich i moich znajomych...ha ha ha

Pani Alinko, kwestię Anioła Stróża pozostawiłbym raczej z większym dystansem... Sobory wiele zmieniły w tej kwestii ;)

Jak mówił Chrystus "zobaczysz igłę w oku bliźniego, a belki w swoim nie zobaczysz" Mrugnięcie

A ja Ci mówię, że ten kto walczy Mieczem, od Miecza ginie...

Koleś spalił Biblię, bo jest satanistą z czym się sam nie ukrywa.

Satanistą i publicznie się o tym wypowiada? Trochę mi tu pachnie manipulacją, ale każdy ma prawo do własnego zdania. Przypomnę, że Słowo było palone przez same Inkwizycje i kościół katolicki oficjalnie już od 1229 roku za czasów Grzegorza IX. Palenie na stosie było wygodne, bo nie dochodziło do rozlewu krwi, taki ciekawy sposób obejścia "brutalności w czystej postaci"... Rozlew krwi źle się kojarzył.

Liczba muzułmanów jest większa niż chrześcijan.

Wreszcie coś sensownego, masz plusa ;)

blondyna5432

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 27, 2009, 19:55:18 pm »

Pani Alinko, kwestię Anioła Stróża pozostawiłbym raczej z większym dystansem... Sobory wiele zmieniły w tej kwestii ;)

Piotrze...ja nie jestem chyba z tego swiata..choc jestem katoliczka.to z kazdej wiary wybieram to co NAJLEPSZE...to co DOBRU-Słuzy...

jak zachorowalam...wszyscy katolicy odemnie sie odwrócili..tylko ateista,ewangelik i protestant - mnie nie opuscili...u mnie licza sie bardziej czyjes Dobre Uczynki !!..

choc bardzo lubie wszystkim wysylac..piesni i piosenki relegijne-kocham to!!!..a kochajac to, KOCHAM i BOGA..tak mysle.../choc przez ostatnie 3 lata..wogole do kosciola nie chodziłam,tak mnie proboszcz wkurzył. i ci co uwazaja sie za SUPER KATOLIKOW../

a co do Aniołów...to ja zadnych soborów nie słucham...ale w Swego Aniola Stróża..bardzo wierze...!!!!..On mnie strzeze na kazdym mym kroku !!!

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 27, 2009, 20:33:10 pm »
Pani Alinko,

Nie można wybierać wybiórczo Dzieła, które stworzył Bóg. To tak jakby chciała Pani pójść do sklepu i nie zapłacić za produkty, zwyczajnie je biorąc za własność i tylko swoją własność albo zabijać, bo przecież to w Pani oczach uchodzi za dobro. Budulcem wiary jest poznanie i wzrost w łasce. Bóg po to zesłał Swojego Syna, dał Swoje Słowo (Biblię), aby według niej poznawać Jego Samego. Anioł to nie Bóg, pod postacią anioła może kryć się demon. Demon, który może i zapewne będzie korzystać z takiej furtki jaką jest dziecinna ufność.

jak zachorowalam...wszyscy katolicy odemnie sie odwrócili..tylko ateista,ewangelik i protestant - mnie nie opuscili...u mnie licza sie bardziej czyjes Dobre Uczynki !!..

Ludzie nie są wyznacznikiem wiary, ale pewnym środkiem tylko do jej rozumienia jako takiego.

a co do Aniołów...to ja zadnych soborów nie słucham...ale w Swego Aniola Stróża..bardzo wierze...!!!!..On mnie strzeze na kazdym mym kroku !!!

Dobrze, że nie słucha Pani słów człowieka, ale każdego dnia Bóg ma dla Pani kolejne Słowo. W ten sposób dialog, to jest modlitwa jest możliwy. Bóg mówi do Pani poprzez swoje Słowo, nie poprzez nawiedzenia, oświecenia i nie wiadomo co jeszcze. Bóg jest miłością i aby tą miłość poznać i z Niej czerpać, musi Pani słuchać Słowa Pana Boga. Modlitwa to coś więcej jak czyn, to dialog. Pani mówi do Boga, a za to Bóg mówi do Pani. Czyny, piosenki to tylko część bardzo ważnej części Pani życia - uwielbienia. Tak uwielbienie jest potrzebne, jak Pani lojalność wobec Słowa Boga. Bez tego wiara jest 0. Proszę sobie pomyśleć, że te piosenki uważa Pani za coś dobrego. Jednak w oczach Boga one są równe 0 i może Pani przesyłać ich miliony... Dla przykładu 00000000000000000000000000000000000 to nadal jest zero. Bóg mówi za to w swoim Słowie, że wiara jest ze słuchania Jego Słowa...

Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe (Rzm. 10:17)

Wtedy to co Pani robi nabiera sensu i przed tym szeregiem zer, pojawia się 1. Każdy czyn ma coraz to większość wartość. Już nie wynosi 000000000, ale 1000000000000000000000000000. Pozdrawiam.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 27, 2009, 20:42:12 pm »
Modlitwa to coś więcej jak czyn, to dialog.
:laugh:

modlitwa to monolog.

Astria

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 27, 2009, 21:45:33 pm »
:laugh:

modlitwa to monolog.

Dialog. Ale nie każdy chce go dostrzec ;)

A.OKS

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 27, 2009, 23:32:46 pm »
Gawsi doczekałeś się mnie.
Tylko o cenzurowanym nie mów bo to wypowiedzi takich osób jak ja, Tech, Raw, Ferenz czy HAMAS są cenzurowane na tym forum, a nie Wasze.
Jak my możemy coś cenzurować skoro praktycznie nikt z nas nie ma dostępu do administarcji, a cała załoga to wojujący antykatolicy?
Chyba, że nasze wypowiedzi inne niż Twoje to już cenzura!

A wracajać do tematu większość z Was pi....i (tak, tak czekam na ostrzeżenia i milion uwag od modów za "rzucanie mięsem") jak pobita i nie ma o niczym pojęcia.
Pranie brudnych pieniędzy w Radiu Maryja. Czekam na dowody. Jak nie ma to w pociąg do Torunia i szukać, a nie na forum się pocicie.
Czy O. Rydzyk dlatego, że jeździ taką czy inną furą nie może mówić dobrych kazań? Patriotyczne forum, a chyba najbardziej pro Polska rozgłośnia radiowa Wam przeszkadza. Zapewnaim Was, że te bebcie to też elektrat i ważne jest czy zagłosują na partie prawicową (nie, nie jestem zwolennikiem PISu i nie uważam ich za prawicę), a nie lewaków z SLD. I jeszcze raz podkreślę, nie jestem zwolennikiem, ani słuchaczem Radia Maryja, ale czasem trzeba wziać w obronę prawdę.
Co do kupowania fur za pieniaze z remontów to dowiedzcie się jak funkjonują struktury kościelne w sprawach finansowych, że zawsze kasa jest kontrolowana przez świeckich itd. (i to nie tych któych wybrał sobie dany ksiądz). A skoro jest tak łątwo i bogato to tak jak jeden z moich przedmówcó zapraszam do seminarium.
Hasło o podwójnej moralności zbiło mnie z nóg. Połowa osób źle mówiących o Kościele/księżach jakie znam to typy które mają ze 3 sumienia. Po raz kolejny domagam się rzeczowych dowodów w dyskusji, a nie miotania frazesami.
Co do sedna sprawy. Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie co potwierdzająwszelkie statystyki i badania. Polskość zaś jest z chrześcijaństwem nierozerwalnie związana (wspólna religia to czynnik narodowotwórczy i od XIV wieku tym czynnikiem był Katolicyzm) i dlatego też powinniśmy wszyscy dbać o tę religię. Nie oznacza to konieczności nawracania się na nią, jednak jej niszczenie i marginalizowanie będzie powodować straty w polskim poczuciu wspólnoty narodowej. To, że Kościół tę wspólnotę umacnia udowodniła historia od Grunwaldu przez wszystkie wieki po II Wojnę Światową i walkę z komunizmem Kościół Katolicki był zaangarzowany w obronę Polski i Polskości i ma ogromne zasługi dla naszej niepodległości.

P.S. Cieszę się, że udział w dyskusji bierze kilku nowych obrońców religii (wcześniej nie wypowiqadających siena forum w tych tematach), a nie tylko stały skład. Pozdrawiam!

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 27, 2009, 23:39:44 pm »
Dialog. Ale nie każdy chce go dostrzec Mrugnięcie

Modlitwa to monolog!, modlitwa to rodzaj medytacji.
Buddyści siadają w pozycji lotosu i medytują(modlą się), muzułmanie całymi dniami mamrocą wersy koranu pod nosem, a katolicy klękają i rozmawiają(moim zadaniem to jest monolog) z 'Bogiem'.
Tak naprawdę nikt ich nie słucha. Dlaczego mówi się chcieć to móc. Tutaj chodzi o psychikę(człowiek używa około 20% swojego mózgu, a co z resztą). Wmawiając sobie chorobę można zachorować, dlaczego ludzie popadają w nałogi, depresję itp?. 'Czym jest wmawianie sobie czegoś?'. Dzięki treningowi umysłu można u siebie wyrobić 'dobre nawyki'(złe to nałogi), a nawet realizować marzenia.
Ludzie modląc się proszą boga o różne rzeczy, płaczą, błagają, obiecują poprawę(Bóg tego nie słyszy),to wszystko koduje się w 'podświadomości'.
Wiara czyni cuda, zaznaczmy wiara; 'dążę do celu' 'wierzę w powodzenie', pragnę, i w końcu go osiągam, nic samo nie przychodzi.
Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest 'umysł' ludzki. Trzeba się zagłębić w siebie. Gdy zastanawiamy się, podejmujemy ważną decyzje,  coś tak jakby(wewnętrzny głos) nam podpowiada co mamy zrobić. Tak samo jest z 'przeczuciami, intuicją', to nie bóg to my sami. Dlaczego nie zapominamy oddychać, bo nasza 'podświadomość' pamięta, nasz drogi umysł. W stresowych sytuacjach człowiek panikuje itp., a ja nie! Nauczyłem podświadomość pewnych zachowań(nawyków) dlatego zawsze wszystko ogarniam :P Człowiek zamiast poznawać głąb siebie, woli poznawać boga (i tak go nie pozna).
Umiesz liczyć licz na siebie(nie na na Boga)

Astria

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 27, 2009, 23:46:40 pm »
Redi, dyskusja w takim stylu jest bezcelowa. Jeśli w rozpatrywaniu charakteru modlitwy skupimy się na tym, czy Bóg istnieje, czy też nie, to nie ma o czym dyskutować, bo nie zgadzamy się już w podstawowej tezie :) . Jesteś agnostykiem (z tego co pamiętam), więc wg Ciebie modlitwa w gruncie rzeczy jest bez sensu. Ale spójrz na to od strony chrześcijanina, który jest przekonany o istnieniu Boga. Modlitwa to nie tylko lista życzeń bez dna, a przynajmniej nie powinna taką być.

Tak naprawdę nikt ich nie słucha.

Jeśli jesteś przekonany o takiej wersji wydarzeń, to nie ma mowy o żadnej modlitwie. Rozmijamy się w pojęciach ;)

14PL

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 27, 2009, 23:56:14 pm »
Dobrze że Ty nie pier.. i Twoi koledzy, że tylko wy macie konkretne i rzeczowe argumenty. I jak fajnie że cała załoga to antykatolicy, przynajmniej nikt nie podważa naszych argumentów. I dobrze że Ty i żarliwi katolicy nie rzucacie frazesami " historia od Grunwaldu " - gdzie połowa wojsk polsko-litewskich nie śpiewała Bogurodzicy bo nie znała :)

Wkurza mnie to że piszecie o deptaniu Wiary Chrześcijańskiej a zapominacie jak chrześcijanie deptali inne wiary, i nadal są nietolerancyjni :)

A co do fur - co mnie obchodzi jak fdunkcjonuje kontrola jak widzę czym oni jeżdzą. Auta są potrzebne - ale maybach to chyba przesada...

Co do podwójnej moralności - czy Chrystus nie  nie zreygnował z majatku, potępiał, ułudę bogactwa??

I wasze myślenie - tylko katolik może być patriotą...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 00:20:22 am wysłana przez 14PL »

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 28, 2009, 00:10:33 am »
Dialog. Ale nie każdy chce go dostrzec Mrugnięcie

Dialog - Rozmowa między dwoma lub kilkoma postaciami
Monolog- dłuższa wypowiedź jednej osoby

no mnie się wydaje, że modlitwa to jednak monolog :P

Astria

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 28, 2009, 00:14:06 am »
no mnie się wydaje, że modlitwa to jednak monolog :P

Uważasz, że Boga nie ma, więc nie dziwi mnie takie twierdzenie. Jednak dla kogoś, kto o istnieniu Boga jest przekonany, modlitwa jest dialogiem. Dialogiem z Bogiem, który go słucha. Wszystko zależy od tego, z czyjej perspektywy patrzysz. ;)

A.OKS

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 28, 2009, 00:25:55 am »
To wytknij mi gdzie w moiej wypowiedzi pokazałem coś czego nie umiem udowodnić? Ja dwa przykąłdy dałem. Nie powiedziałem, że nikt się z Wami nie spiera, ale że większość załogi to antykatolicy. Jesli chcesz uprawiać propagandęlub żąglować moimi wypowiedziami to dziękuję za taką dyskusję, szczególnie że sam sobie udowadniasz, że z braku argumentów powymyślasz jakieś moje pasujace do Twojego toku myślenia.
Śpiewali Bogurodzice? Śpiewali. Król we mszach uczestniczył? Uczestniczył. To co będziesz się z faktami kłucił? Ja nie napisałem, że od Grunwaldu wszyscy Polacy to katolicy, ale że Kościół Katolicki ma wpływ na Polskość i jej niepodległość już od tego czasu.
A mnie wkurza, że pamiętasz co było 1000 lat temu, nie umiesz na to spojrzeć przez przymat innej mentalności, a na dodatego nie zauważasz tego co się dziś dzieje. Na dodatek Kościół Katolicki nie raz przepraszał za wieki średnie i prześladowania. Na wiele sposobów też swoje winy stara się odkupić i takze czyni to od dawna.
A co do nietolerancji to chyb a Ci nie przeszkadza, że Kościół ma opory w związku z plagą pedalstwa, najazdu uchoźdców z calego świata do Europy itp. wynalazkó?
Jeden ksiądz, jeden maybach, a Ty już mówisz o wszystkich. Sprawdź ilu księży nie ma samochodu, ilu jeździ fiatami. A kontrola powinna Cię obchodzić bo wiedział byś, że część księzy zarabia także jako nauczyciele religii w szkołąch i z tego tytułu mająswoje pieniądze na fury i nie opowiadał byś, że kasa z przeznaczeniem na remonty idzie na auta.
Wybacz nie rozumiem o co chodzi z tą moralnością podwójną. Co Chrystus powiedział?
No i ostatnie zdanie. Ty je wypowiedziałeśnie ja. Gdybyś czytałuważnie zwróćił byś uwagęna moje zdanie "Nie oznacza to konieczności nawracania się na nią, jednak jej niszczenie i marginalizowanie będzie powodować straty w polskim poczuciu wspólnoty narodowej." Czyli nie tylko katolik może być patriotą, ale Katolicyzm jest związany z narodem Poslkim, jest częścią naszej tożsamości narodowej i uczą tego w skzoąłch nawet najbardziej wojujący antyklerykałowie. A jeśli jest inaczej to wskaż mi inną wspólną religię Polaków, którą można uznać za tę będącączynnikiem narodowotwórczym.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 28, 2009, 00:35:53 am »
Dobra zacznijmy od początku, jesteś chrześcijanką. Możesz to bardziej sprecyzować do jakiego kościoła należysz. Rozłam w chrześcijaństwie nastąpił 850 lat temu.

blondyna5432

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 28, 2009, 00:46:10 am »
Piotrze..ja czytam Pismo Swięte...czyli Biblię...nie martw sie..tyle,ze nie czytam o Soborach..itd...a miłość mam w sobie..nie boj !!!

a ze napisalam,ze kocham innym wysylac piesni i piosenki relegijne..bo w kazdym slowie takiej piosenki  czy piesni..czy tez modlitwy...jest zawarta TREŚĆ ,w która trzeba sie wczytac w skupieniu i zrozumiec dla nas PRZESŁANIE...tak jak i w Pismie Swietym..trzeba sie w to WCZUC...!!!...ZROZUMIEĆ..!..a ze nie kazdy czyta Biblię..wiec wysylajac te piesni i piosenki religijne...mam nadzieje,ze choc troszeczke pomoge komus...a moze i przyczynic sie do szerzenia wiary w Boga..
/tego nie chcialam wczesniej pisac/....

a  Miłość Bozą..nie tylko w piesniach ,piosenkach relegijnych..czy Pismie Swietym mozna głosic..ale i w prostych piosenkach ..dobrym slowem...uczynkami...

Tekst połączony został dnia Sierpień 28, 2009, 00:46:24 am
ja sie modle..i to jest ROZMOWA Z BOGIEM..jak to Astria napisala....ale i z NIM rozmawiam..mowie mu codziennie o przezytym dniu..o problemach...szczesciu...prosze Go o Rade Dobra..jesli nie wiem jak mam postapic...płacze z NIM..smieje sie z NIM...przepraszam Go za uczynione zlo..prosze o WYBACZENIE...tak..tak...nie tylko odmawiam modlitwe...ale z NIM rozmawiam i prosze GO o Jego Przewodnictwo...

/lecz..jesli cos tu nie tak napisze..nie bierzcie tego mi za zle..nie umiem sie PIEKNIE WYSŁAWIAC...i DOBRZE WYPOWIADAC..czasami masz cos na mysli ..chcesz to w jak najlepszy sposob przekazac..ale mi nie wychodzi..no coz...nigdy nie bywalam..w towarzystwie...nigdy sie na zadnym tam forum nie wypowiadalam....bedac w towarzystwie..uciekam w kat...bo wiem ile mi brak../

ale moze Dzieki temu,ze mam kompa...zaczynam sie do ludzi i na nich..OTWIERAC !!!

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 28, 2009, 00:56:46 am »
..ja czytam Pismo Swięte...czyli Biblię..

Czytałaś o Hiobie?