Autor Wątek: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)  (Przeczytany 71219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

blondyna5432

• Gość
Odp: Deptanie, ośmieszanie Wiary Chrześcijańskiej
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 28, 2009, 01:03:57 am »
Całkowicie zgadzam sie z  :  A.OKS .....

cos tu Wam powiem...od kiedy usunelismy swiete obrazy z profilu na NK...Wierni Ojczyznie..juz ponad 300 osob uciekło z niego...

Tekst połączony został dnia Sierpień 28, 2009, 01:07:19 am
kiedy weszlam na niego bylo 14 000 tysiecy...dobrnelismy jednak do 23 400..teraz juz jest 23 000 tysiace...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 01:07:19 am wysłana przez blondyna5432 »

Astria

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 28, 2009, 01:13:34 am »
Dobra zacznijmy od początku, jesteś chrześcijanką. Możesz to bardziej sprecyzować do jakiego kościoła należysz. Rozłam w chrześcijaństwie nastąpił 850 lat temu.

Rozumiem, że to pytanie skierowane było do mnie. Należę do Kościoła rzymsko-katolickiego.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 28, 2009, 01:26:52 am »
Kościół Rzymsko-Katolicki, a ha.
A wiesz dlaczego nazywa się on "Rzymsko"-Katolickim??

Rzym, Rzym.. ciekawe co tam się działo 2009 lat temu
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

blondyna5432

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 28, 2009, 08:21:07 am »
Witam cieplutko...Zycze milego dnia :)

tak ..czytalam Redi o Hiobie...chcesz moze powiedziec,ze utyskuje ..niczym Hiob???

mozliwe....NIKT NIE JEST DOSKONAŁY..!!!!

a krytykowac innych,kazdy potrafi..a co było iles lat temu???...czyz warto sie nad tym zastanawiac??...czy co robia co poniektórzy ksieza??...Oni beda surowiej karani niz my prosci...ludzie...jak to sie mowi...NIEOSWIECENI...

ale nie na tym to polega...co było..czy jak i co kto teraz robi...ale dzis my musimy NIESC innym ludziom..POKOJ...DOBRE SŁOWO...MIŁOSC..ZYCZLIWOSC..a nie wykłocac sie...bo nie wiemy tak naprawde,kto z nas ma RACJE..czy ja..taka ot szara myszka..nie interesujaca sie polityka...wysylajaca innym te piesni..piosenki relegijne...jak to Piotr raczył zauwazyc,ze sprzedaje je niczym artykuly sklepowe i ze to nie milość z mojej strony..ani wiara w Boga.....

czy  TEZ Piotr ..tak PIEKNIE UMIEJACY UBRAC kazde slowo...czy Ty Redi..../nie chce tu pisac..jak nas tu nazwano..bo to nie miłe../...NIE WIADOMO,KTO Z NAS MA WLASNIE NAJWIECEJ RACJI..

dzis nie kłotnia..nie krytyka..mamy walczyc..ale DOBRYM..ZYCZLIWYM SLOWEM....

Dzis ta szansa jest dana wlasnie WAM MŁODYM..bo od WAS ..teraz zalezy nasza przyszłosc..

14PL

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 28, 2009, 09:47:08 am »
Cały początek mojej wypowiedzi to Twoje słowa. Nie rób też prywatnych wycieczek pokroju - nie masz argumentu?
Co do aut , wiadomo że  niektórzy nie mają, niektórzty słabe - ale fakt posiadania auta za bardzo dużo kasy przeciwstawia się idei głoszonej przez Chrystusa.

Wiem że ksieżą zarabiają w szkołach ale chyba nie więcej niż inni nauczyciele i też mają wydatki.. ale niektóych porpostu nie stać z własnych zarobków kupować aut wysokich klas.

A co do nietolerancji to chyb a Ci nie przeszkadza, że Kościół ma opory w związku z plagą pedalstwa, najazdu uchoźdców z calego świata do Europy itp. wynalazków?
Mi przeszkadza że nie nie toleruje rodzimowierstwa.

Podwójna moralność - np. ten Maybach ;) albo nauczanie że współżycie przed małżeństwem jest złe a fakt posiadania przez księży dzieci?

"kiedy weszlam na niego bylo 14 000 tysiecy...dobrnelismy jednak do 23 400..teraz juz jest 23 000 tysiace." - Z tego ile ludzi udziela się na forum? Dla większości z tego chorego serwisu to dodatkowy znajomy i szpan ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 09:49:51 am wysłana przez 14PL »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 28, 2009, 10:10:20 am »
Biedni, umęczeni, prześladowani.... za nic. Irytujące
Cytat: Tech
Jakby Ci matkę zamordowano, tylko dla tego że jest chrześcijanką, to zmieniłbyś zdanie.

http://www.gpch.pl/

Cytat: p1tereQ
Osoba dorosła zna cenę konsekwencji jaki wybór niesie ze sobą.

Przypomnę, że takie "racjonalne" wytłumaczenia zabijania ludzi za ich poglądy i system wartości dawali przedstawiciele dwóch racjonalistycznych totalitaryzmów w raz z tłumaczącymi ich poplecznikami ? nie był to ciekawy humanitaryzm :)

@DID@ - chcesz przykład? zbieranie na remonty a księża wożą się ekstra gablotami. Np. po co Rydzykowi Maybach?? Ile dzieci miałoby za tą kasę obiady??? A księża nauczają, że Chrystus żył w biedzie i dizelił się z bliźnimi.
Nie ma Maybacha Rydzyka, to manipulacja Wybiórczej. Dałeś się podejść starej technice Wybiórczej, publikującej całkowitą fałszywkę przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy w lokalnym medium internetowym Gazety Pomorskiej (z której jest usunięta do dziś), a później Wybiórcza powołując się na tytuł lokalny trąbiła na jedynce sugerując, że to prawda. I naiwniacy się łapią jak muchy do lepu.
RM utrzymuje się z datków i w przeciwieństwie do komercyjnych stacji, które żyją z kłamstw z reklamowych, więc nie ma innego sposobu, jak zbiórka.

http://hotnews.pl/artpolska-246.html

W najlepszy sposób ujawnili się Ci, którzy chcą likwidacji Radio Maryja jest oświadczenie żydowskiej loży masońskiej B'nai B'rith. Oni też za swój pierwszy cel, jak się sami chwalili w komunikacie po spotkaniu z ambasadorem USA z 9 września 2007, wyznaczyli sobie zwalczenie mediów budzących świadomość narodową Polaków, a przede wszystkim Radia Maryja i TV Trwam, a dopiero drugim przywłaszczenie sobie przez nowo powołane organizacje żydowskie majątku, który nie miał spadkobierców.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/wydarzenia_20010/bnai-brith-otwiera-now-lo-w-warszawie--9-wrzenia-2007.html

Warto więc samemu posłuchać ;) , a nie powtarzać czyjeś kłamstwa wymierzone w katolików. Nikt nie jest doskonały wspólnotę chrześcijańską tworzą ludzie, a nie roboty, Kościół to my. Ale chodzi, o to aby się doskonalić, od katolika wymaga się więcej.
Ostatnio byłem na Mazurach i rozmawiałem z miejscowymi Polakami, to tam w czasie plebiscytu przyznawali się do bycia Polakami ci, którzy byli katolikami mimo, że w domu mówiono po niemiecku.
Wiara katolicka jest częścią naszej tożsamości narodowej, nie ma przymusu wiary, choć ona pomaga w utrzymywaniu więzi małżeńskich i wychowywaniu dzieci, ale warto to wiedzieć i szanować.

Ośmieszanie chrześcijaństwa w Polsce, ma na celu walkę z polską dumą narodową, a że robią to te same osoby, niech świadczy przedwczorajsze uniewinnienie Kuby Wojewódzkiego za włożenie naszej flagi w kupę na antenie TVN.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article436784/Wojewodzki_moze_wkladac_flage_w_psie_kupy.html

@blondyna5432 też witam cieplutko... i życzę miłego dnia.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 28, 2009, 12:53:20 pm »
Ogólnie wiara katolicka jest w porządku , tylko ma jeden minus . VI przykazanie - nie cudzołóż , ale jeśli ludzie się kochają i ze sobą żyją bez ślubu na przykład z powodu , że różnią się religią ( na przykład on jest katolikiem , a ona buddystką ) to komu to przeszkadza ?
A jeśli chodzi o prześladowanie katolików to w większości jest to trochę przesadzone . Bardziej prześladowani są muzułmanie - w więzieniach zmuszani do deptania koranu . Poza tym islam jest kojarzony z terroryzmem . więc katolicy w porównaniu do muzułmanów to prześladujący , a nie prześladowani .
Jeśli ktoś poczuł się dotknięty moją wypowiedzią to przepraszam . 

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 28, 2009, 14:26:50 pm »
Polemizowałbym z Twoim twierdzeniem o większych prześladowaniach wyznawców religii islamskiej. ;)

Na pewno użycie Internetu do misji ewangelizacyjnej byłoby dobrym rozwiązaniem w krajach gdzie chrześcijanie, zarówno katolicy, jak i protestanci są prześladowani. W raporcie "Prześladowani i zapomniani. Raport o prześladowaniach chrześcijan w latach 2007/2008" znajdujemy informację, iż zdaniem specjalistów około 200 milionów chrześcijan znajduje się w niebezpieczeństwie utraty życia za wyzwania wiary w Chrystusa, zaś kolejne 350 milionów jest poddawanych mniej groźnym dla życia represjom [por. W. Cisło, Lublin 2009]. Eksperci wymieniają 34 państwa, głównie afrykańskie i azjatyckie, opisując konkretne przypadki zdarzeń, które miały miejsce w latach 2007/2008.1

1 - K. Kuźma, "WIZERUNEK KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W INTERNECIE NA PRZYKŁADZIE PORTALI WWW.WIARA.PL ORAZ WWW.RACJONALISTA.PL W LATACH 2003 ? 2008", Wyższa Szkoła Nauk Społecznych im. ks. Józefa Majki, Mińsk Mazowiecki, 2009:13.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 14:27:26 pm wysłana przez Ritter »

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 28, 2009, 15:24:43 pm »
Właściwie sam nie jestem zupełnie pewien swojego twierdzenia , po prostu chciałem zwrócić uwagę na to , że nie tylko Chrześcijanie są prześladowani . Dotyczy to wielu innych religii .   ;)

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 28, 2009, 15:29:56 pm »
Z tym się zgadzam ;) Ale wydaje mi się, że nie ma co licytować, która religia jest gnębiona bardziej. Prześladowanie zawsze prześladowaniem pozostanie, nieistotne kogo dotyczy.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 28, 2009, 15:36:27 pm »
 ;) Zgadzam się z twoim twierdzeniem , że prześladowanie zawsze prześladowaniem pozostanie, nieistotne kogo dotyczy . 

Astria

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:20:30 pm »
A wiesz dlaczego nazywa się on "Rzymsko"-Katolickim??

Wiem. Ale co z tego wynika? ;)

A.OKS

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 28, 2009, 23:28:01 pm »
Jakie prywatne wycieczki? Nie podałeś ani jednego argumentu tylko urządziłeś manipulację moimi słowami. Jak mam to traktować?

Co do tych nieszczęsnych aut to możesz być wrogiem O. Rydzyka i jego Maybacha. Zgadzam się z Tobą, ale od tego jeszcze jest bardzo daleko do takiego antykatolickiego nastawienia jakie prezentujesz i uogólnień na temat fur wszystkich księży.
Księża pracujacy w szkole zarabiają tyle co inni, ale mają mniejsze wydatki bo nie utrzymują rodizny i w zwiazku z tym majączasem większe oszczędności i mogą sobie pozwolić na zakup samochodu.

W jaki sposób Kościól nie toleruje rodzimowierstwa? jakieś przykłądu? Czy mówienie, że jest jeden Bóg w trzech osobach to już wyraz nie tolerancji czy obajawia się ona w jakiś inny, specjalny sposób w stosunku do rodzimowierstwa? Bo wydaje mi się, ze na tej zasadzie to Kościół nie toleruje też Judaizmu, muzłumaństwa i buddyzmu. Ale to dość naciągana "nietolerancja".

A propos maybacha, któego tak się uczepiłęś to po pierwsze mów o podwujnej moralności (choć to zły zwrot bo to raczej nie stosowanie się do nauki Chrystusa) danej osoby, a nie wszystkich księży tak jak to uczyniłeś.
Z tymi dziećmi księży to też bzdura. Bo ksiądz to też człowiek i to grzeszny i upada. Ale to nie oznacza po pierwsze, że większosć ma dzieci bo ma je jakiś margines i po drugie że nie może tego krytykować. Czy jeśli jeżdżę autem łąmiąć przepisy i mówię, że to źle to mam podwujną morlaność? Chyba nie.

MarcinS. Katolik może wejsć w związek małżęński z osobą o innej religii. Więc przykład błędny. Tylko katolik musi tego chcieć, a współmałżonek szanować wiarę swej miłości. Jeśli tego szacunku nie ma to już w sumie forma prześladowania, deptania której dotyczy ten temat.

14PL

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 29, 2009, 14:15:39 pm »
Napisałem te same słowa co Ty do mnie, Ciebie to poruszyło ale mnie nie mogło?? Piszesz że manipuluje Twoimi słowami - tj. prywatna wycieczka a nie rzeczowy argument.

Nie jestem antykatolikem. Nie obchodzi mnie Wasza religia, jedynie co możesz powiedzieć to że jestem negatywnie nastawiony do kleru i że śmieję się z tego że "jesteście" strasznie gnębieni, w szczególności w Polsce, a swoich grzeszków nie widzicie. Bądźcie tolerancyjni dla rodzimowierców i nie kradnijcie państwowych pieniędzy, to na pewno takie tematy będe unikać...

Nie podałem żadnego arugmentu? Ale na co argumentu? Dlaczego MOIM zdaniem księża są nie ok? Dlaczego mają podwójną moralność?? Nie stosowanie się do nauk zdarza się bo jesteśmy tylko ludźmi, ale "nawracanie" i robienie tego samego jest dla mnie dobrym przykładem podwójnej moralności. Jesteś z Opola, to napewno słyszałeś o sprawie księdza, który bił dzieci, o przekrętach z kasą też zapewne słyszałeś.

Niektórych stać, bo jeżdzą w miare normalnymi furami, a zdarzają się tacy któzy mają wysokiej klasy auta i nie wierzę że ich stać. Zdarzają się przypadki posaidania przez księży kochanek, dzieci. Też nie jest obce im pedofilskie i pedalskie zapędy.

Co do nietolerancji rodzimowierców. Dla mnie nietolerancją jest nazywanie poganami, przyrównywanie do szatanistów, oskarżenia o bałwochwalstwo i antychrześcijaństwo, stwianie znaku równości między rodzimowiarą a nacjonalizmem, ksenofobią i nazizmem.

Czy jak mówie do ludzi, nauczam ich żeby np. nie kradli a sam kradnę. To jest podwójna moralność czy nie?

blondyna5432

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 29, 2009, 19:52:13 pm »
Dobry wieczór...Witam cieplutko..:)

Pragne podziekowac z całego swego serca..Panu Tech..,który tu jako jedyna osoba..mnie miło powitał...DZIEKUJE !!!!

Wykazał Pan wielki szacunek..dla mnie-- Dziekuje !!...dla kobiety tu najstarszej- 60 letniej..Usłyszec tak mile powitanie i pozdrowienie...to jak BALSMAM dla duszy..!!!!

SZCZĘŚĆ BOŻE -TECH !!!..

@ jednak chyba juz tu nic nie napisze wiecej..jestem przeciez ZEREM..jak mnie i moje piosenki..i moja wiare tu okreslono...

Dobrej nocki..miłych snow :)

Tekst połączony został dnia Sierpień 29, 2009, 19:54:09 pm
BALSAM*
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2009, 19:54:09 pm wysłana przez blondyna5432 »

A.OKS

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 30, 2009, 10:34:06 am »
Bzdura. Stwierdziłem fakt. Włożyłeś mi w usta coś czego nie powiedizałem i nie myślę, czgo ja nie zrobiłem.
Jedno zdanie przeczy drugiemu. Nie jesteśantykatolikiem, ale wrogiem kleru tak (niczym towarzysz z partii), a na dodatek wypisujesz nie poparte niczym bzdury. Jakie państwowe pieniądze Kościół ukradł? Proszę o dowody, jak zawsze, albo chociaż przykłądy. Z tego co wiem Kościół jak każda inna instytucja musi płacić podatki i do tego państwa dokłada (i bardzo dobrze!) wcale nie bagatelne sumy.
Śmiejesz się z naszego "gnębienia", a sam prosisz o tolerancję dla rodzimowierców, którą katolicy okazują.
Ciekaw też jestem jakich to grzeszków nie widzimy i skąd takie uogólnienia się biorą. Zwróć uwagę, że Ciebie/Was nikt nie ocenia i prosimy o to samo. W kazdym razie nie tak ogólnie i nie sprawiedliwie. Bo na konstruktywna krytykę bardzo liczę.
Argumentu na poparcie tezy, że księża mają podwójną moralność chciałem. I doczekałem się.
Z tym, iż jak wyżej napisałem nie uważam, aby mówienie prawy że coś jest złe nawet jeśli się samemu to robi (bo idealny nikt nie jest) było podwujną moralnością. Córka Jacka Kaczmarskiego powiedziałą "mój ojciec śpiewał o wielkich ideach, którymi nigdy nie żył". Czy Jacek Kaczmarski miał dwa sumienia w Twojej ocenie?
O przykładach które podałeś słyszałem, ale na jakiej podstawie problem dwóch księży rozciągasz na cały "kler"? Odpowiedzialność zbiorowa?
To jakie kto ma auto to nie jest kwestia wiary. Wystarczy iż ksiądz jest profesorem uniwersytetu (a choćby w Opolu jest ich kilkudziesięciu) i już ma profesorską wypłatę, która daje duże możliwości. Ukradł? Nie, zarobił.
Przypadki kochanek, dzieci, pedofilli czy pedalstwa oczywiście się zdarzają. Jasne. Ale to powinno rzucać cień na konkretne osoby, a nie na wszystkich. Czy świeccy nie mają kochanek? Co więcej wszelkie statystyki wykazują, że poziom zachowań pedofilskich/pedalskich jest niższy niż wśród innych obywateli. Co więcej mniejszy odsetek księży posiada kochanki/dzieci niż innych ludzi zdradza swoje żony.
A ja chciałbym tylko, aby nie uogólniać na co co chwilę ktoś sobie w tym temacie pozwala.

Co do rodzimowierców to:
1. Znów uogólnienie. Ja np. Was szanuję, interesuję się trochę Waszymi wierzeniami jak wsyztskim co słowiańskie. Rozumiem, że nie wszyscy, ale jak można pisać o nietolerancji KK? Takie coś było by uprawnione tylko gdyby któryś z biskupów/kardynałów czy papierz wydali jakiś dokument, w oficjalnym wystąpieniu powiedzieli coś o rodzimowiercach. Inaczej nie można mówić o KK, a o pojedyńczych Katolikach co najwyżej.
2. Nie powinieneś obrażać się o poganina. Kościół za pogan uznaje wszystkich nie-chrześcijan. A więc zaróno żydów, muzłumanów, buddystów jak rodzimowierców i wszystkich innych. I nie jest to wyrażenie pejoratywne. A odrużniające obdażonych łaską wiary (w nasyzm pojęciu) od nie obdażonych nią.
Co więcej dodałbym, że dla mnie poganinem jest także prawosławny czy ewangelik jako schizmatyk.
3. Oskarżenia o aktychrześcijaństwo wydają się nei być bez podstawne sądząc choćby po Twoich wypowiedziach.
4. Nacjonalizm i ksenofobia to nic złego. Po co traktować to jako obelgę? Dla mnie to byłby wielki plus.

Nie to nie jest podwujna morlaność. To nie umiejętność poskromienia wszystkcih swoich wad, która nie wyklucza świadomości posiadania ich i krytykowania. Ja osobiście też krytykuję wady, które sam posiadam. Czy to podwujna morlaność? Wierzę iż nie.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 30, 2009, 18:34:24 pm »
Dobry wieczór...Witam cieplutko..:)

Pragne podziekowac z całego swego serca..Panu Tech..,który tu jako jedyna osoba..mnie miło powitał...DZIEKUJE !!!!

Wykazał Pan wielki szacunek..dla mnie-- Dziekuje !!...dla kobiety tu najstarszej- 60 letniej..Usłyszec tak mile powitanie i pozdrowienie...to jak BALSMAM dla duszy..!!!!

SZCZĘŚĆ BOŻE -TECH !!!..

@ jednak chyba juz tu nic nie napisze wiecej..jestem przeciez ZEREM..jak mnie i moje piosenki..i moja wiare tu okreslono...

Dobrej nocki..miłych snow :)

Tekst połączony został dnia Sierpień 29, 2009, 19:54:09 pm
BALSAM*
Proszę się nie przejmować naszymi gniewnymi, co poniektórzy mają jeszcze mleko pod nosem, a życia, budowania swoich rodzin i szacunku do starszych dopiero się uczą.
Natomiast, gdyby ktoś Panią nazywał "zerem" tylko dlatego, że nie podoba mu się pani wiara, to proszę to zgłosić wraz z linkiem do postu i takiego "żartownisia", jako kierownictwo forum nauczymy tolerancji i szacunku do kobiet oraz doświadczenia życiowego.
Za złamanie Regulaminu konsekwencje są srogie:
"Art. 1. Użytkowanie działów forum oraz kultura obycia:

* Ustęp 1. Na forum zabrania się używania słów uważanych za wulgarne.
    * Ustęp 2. Na forum zabrania się obrażania oraz poniżania współużytkowników."
Pozdrawiam i proszę odważnie głosić swoje poglądy oraz zmieniać Naszą Ojczyznę na lepsze do czego ma Pani prawo.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

14PL

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 31, 2009, 17:23:21 pm »
niczym towarzysz z partii
i ty mówisz ze nie masz prywtnych wycieczek?? A ty się zachowujesz niczym pajac!! I NIE ZYCZE SOBIE TAKICH POROWNAN ROZUMIESZ??

Polak nie moze byc nie katolikiem, niekatolik to nie patriota. - tak wynika z twoich wpisow.
Z tego co ty wiesz, a z tego co ja wiem to niektórzy kradną.

Dla mnie te sytuacje negatywnie wpływają na postrzeganie kleru.

Czy Jacek Kaczmarski miał dwa sumienia w Twojej ocenie?

Poglady na pokaz? jezeli tak to zakłamanie, podwójna moralność!!

2. Nie powinieneś obrażać się o poganina. Kościół za pogan uznaje wszystkich nie-chrześcijan. A więc zaróno żydów, muzłumanów, buddystów jak rodzimowierców i wszystkich innych. I nie jest to wyrażenie pejoratywne. A odrużniające obdażonych łaską wiary (w nasyzm pojęciu) od nie obdażonych nią.

W waszym to nie jest, w moim jest. Tak samo jak wielu chrześcijan uważa "niewierni" za obrażliwe.

3. Oskarżenia o aktychrześcijaństwo wydają się nei być bez podstawne sądząc choćby po Twoich wypowiedziach.
Fakty

4. Nacjonalizm i ksenofobia to nic złego. Po co traktować to jako obelgę? Dla mnie to byłby wielki plus.
Na tych ziemiach kiedyś obcy byli chrześcijanie. Masz negatywny stosunek do żydów?

Nie to nie jest podwujna morlaność. To nie umiejętność poskromienia wszystkcih swoich wad, która nie wyklucza świadomości posiadania ich i krytykowania.

Za wikisłownikiem. Podwójna moralność
postępowanie obłudne, fałszywe; stwarzanie pozorów szlachetności i przestrzegania zasad moralnych przy jednoczesnym, często skrytym, niemoralnym postępowaniu

« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 17:40:49 pm wysłana przez 14PL »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 31, 2009, 17:47:51 pm »
Ja potępiam tych, którzy są w mojej wspólnocie, nie przestrzegają dekalogu i co gorsza nie chcą się poprawić. Po prostu od katolika wymagam więcej. Inni mogą rozwodzić się, ja natomiast nie wierzę tym którzy nie są wierni w swojej rodzinie, nie wierzę że będą wierni Polsce.
I jako Kościół takich piętnuję, a co poniektórzy moi współwyznawcy wywożą na taczkach.

@14PL jak masz jakieś dowody, że ktoś kradnie to zgłoś to do prokuratury, a nie uogólniał takie niesprawdzone informacje i nie przypisuj je na wszystkim wyznawcom.
Poganie to termin używany już w starożytnym Rzymie do niechrześcijan i używany w encyklopediach PWN ma wydźwięk neutralny i nie powołuj się na onet - że to obraźliwe ;), bo tak nie jest, to jest zwyczajne słowo.

Tutaj w temacie rozmawiamy o różnych przypadkach i nie zawężamy ich tylko do Polski. Również tych w których zwalnia się chrześcijan z pracy tylko dlatego, że noszą krzyżyk na szyji pod ubraniem - np. w UK.

14PL

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 31, 2009, 17:56:59 pm »
Nie powołuje się na onet tylko na moje odczucia. Tak samo mogę powiedzieć że ejsteście katolami albo judo-chrześcijanami.
Nie ogólniam bo zdarzają się takie sytuacje i głośno o tym czasami jest.

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 31, 2009, 18:19:49 pm »
Poganie to termin używany już w starożytnym Rzymie do niechrześcijan i używany w encyklopediach PWN ma wydźwięk neutralny i nie powołuj się na onet - że to obraźliwe ;), bo tak nie jest, to jest zwyczajne słowo.
W każdym rozwijającym się języku- pewne słowa z czasem zaczynają znaczyć coś innego niż pierwotnie. Toteż jeżeli kiedyś poganin był czymś neutralnym- dziś może być czymś negatywnym.

Porównanie tutaj z Rzymem jest dość adekwatne. Bo jeśli ktoś nie wierzył w rzymską religię był poganinem, a jeśli nie mieszkał w obrębie imperium- był barbarzyńcą. Oba terminy i ich znaczenie w zdaniu stawiają tych najbardziej zainteresowanych na niższym stopniu rozwoju/ewolucji od Rzymian- rasa podludzi- a to już nazizm.

W moim odczuciu słowo poganin także jest słowem obraźliwym- bo pozwala wywyższyć się ochrzczonemu ponad tego, co chrzczony nie był.
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 31, 2009, 18:38:03 pm »
Jak można uważać, że poganie to nazwa obraźliwa, jak sami neopoganie powołują do życia "Stichting Pagan Federation International"?
Więc zwalcz @14PL najpierw tych pogan, którzy tak się nazywają, a później dopiero walcz o zmianę definicji w słownikach, bo na razie funkcjonuje w Słownikach Języka Polskiego pod redakcją prof. dr Mieczysława Szymczaka i Encyklopedii PWN 2006 .

Więc @Gawsi argument z nazizmem jest nie trafiony, zwłaszcza stosowanie przez Ciebie - Prawa Godwina, bo znaczenie nie zmieniło swojego znaczenia od 2006 wydania Encyklopedii i słownika, bo federacja działa.

14PL

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 31, 2009, 19:08:56 pm »
Zwalcz? A czy ja kogoś zwalczam???  Mówie o SWOICH odczuciach, i że z ust pewnych osób tutaj pogan ma znaczenie pejoratywne
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 19:24:15 pm wysłana przez 14PL »

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 31, 2009, 19:55:29 pm »
Panowie i Panie,

cytowałem już tutaj pewne opracowanie z socjologii religii. Przygotowując je przeglądałem całe fora i chciałbym przytoczyć wpis na Forum Wiara:

Chciałam poruszyc tu temat neopogan. Czytałam o nich w kilku opracowaniach. Zastanawiam sie co w nich jest takiego ze odeszli od Chrystusa? Przecież on ich kocha. Oddają cześć jakimś bożkom nie wiedząc ze to Szatan. Co prawda nie przyznają, że oddają cześć Diabłu, ale przecież prawdą jest ze oddają. Obojętnie jak go nazwać bedzie to zawsze Diabeł. Sądzę ze są oni ludzmi pozbawionymi miłości. Stąd nienawidzą wszystkiego co chrześcijańskie. Ale to są też ludzie, jak im pomóc by powrócili do Tego Kto ich Kocha?

Cytat z wątku Neopoganie rozpoczynający temat.

Chciałbym zauważyć, że po przeczytaniu takiej wypowiedzi przestaje dziwić stosunek katolicy vs. neopoganie.

Pozdrawiam,
Ritter

14PL

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:52:13 pm »
Ritter nic dziwnego że tak jest - katolicy wyzywają nie katolików od "towarzyszy" i powstają kolejne podziały.