Autor Wątek: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)  (Przeczytany 71221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Astria

• Gość
Odp: Deptanie, ośmieszanie Wiary Chrześcijańskiej
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:55:47 pm »
Ritter nic dziwnego że tak jest - katolicy wyzywają nie katolików od "towarzyszy" i powstają kolejne podziały.

Jeśli już to część katolików wyzywa niekatolików... itd.
Nie lubię takiego uogólniania. Jestem katoliczką, w dodatku praktykującą i nie przypominam sobie, abym nazwała kogoś "towarzyszem", bo nie wyznaje takiej wiary, jak ja.

14PL

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:59:27 pm »
Może brzmiało ogólnie ale ta osoba wie że to do niej. ;)

Astria

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:01:35 pm »
Mimo wszystko prosiłabym, aby tego typu wypowiedzi były precyzowane. Takie ogólniki na dłuższą metę prowadzą do nieporozumień i oskarżeń, że jedna strona nie szanuje drugiej ;)

14PL

• Gość
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:06:35 pm »
Postaram się na przyszłość, w zajemnością.. ;)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 02, 2009, 00:52:38 am »
Czytam tak, czytam - i uwierzyć nie mogę. Nie było mnie ze 3 tygodnie a tu się stały cudy niewidy, bitwy, boje i utarczki. Wierni i niewierni, ateiści i teiści, jeszcze tylko reprezentacji kultury islamu nam brak bym nirwanę przed oczyma miał... :)

Moja pierwsza myśl - dużo słów, mało ich poparcia. Nie chce mi się czytać znów tych 5 stron forum, nie będę żadnej stron wspierać argumentami (czy raczej wypominaniem ich braków). Wspomnę jeno, że zarzucanie "prania pieniędzy", pedofilii, pederastii; to wszystko w gruncie rzeczy ku złemu dąży - bowiem nasze piękne społeczeństwo wymiar sprawiedliwości na dowodach opiera.
Owszem - pan Rydzyka nie lubię. Lubić nie będę. Ale dopóki ktoś nie zarzuci mu czegoś możliwego do UDOWODNIENIA za sprawą czego do paki pójdzie, to ja proszę o lekkie opuszczenie toporków.
Sprawy moralnie nieładne - to co innego. Wiele rzeczy, w tym działalność mało zgodna z regułą zakonu, da się zarzucić. Z tego co widzę po poście - lepiej na tym zostańcie. :)

Tych zboczeńców, centusiów z mercedesami - to także bym uważał. Bo tu już nawet nie o przestępstwa chodzi, a o śmieszność. Bo jakże to - Krk z taką ilością kapłanów, nagle stał się wylęgarnią zboczeń? Garażem na fury?
Przypadków "złego dotyku" było kilka. Na sumę księży, których na palcach łatwo to policzyć się nie da.
Dalej - jak tam któryś z papistów (wybaczcie proszę określenie, nie ma mieć zabarwienia negatywnego, oszczędzam miejsce jeno :) ) zarzucił - księża mają kasy automatycznie więcej, bo mniej wydatków. Nikt im nie zabrania wydawać ich po swojemu. Nie ma nakazu, by na 'biednych' szły.

Pogaństwo i poganie to obecnie słowa coraz mniej nasycone znaczeniami pejoratywnymi. Dawniej, owszem, mało kto by chciał by tak na niego wołać - dziś jest wolność, rodzimowiercy się już nie przejmują mniejszością z głupawymi przesądami. Bo wiara, jak stoi w konstytucji, jest sprawą każdego, i tylko jego, człowieka. Dopóki, rzecz jasna, nie łamie praw podstawowych innych ludzi.

Tak jeszcze może wspomnę o relacji katolik - patriota. Moim zdaniem, a opiera się ono praworządnie i złośliwie na regulaminie forum, łączymy wszystkich, którzy się za patriotów mają. Ta teza powstała, bo pierwsi na tym forum użytkownicy (w sumie to nawet założyciele, jeżeli p1tereq nie nakrzyczy, że tak zbieram laury za jego ciężką robotę :> ) to agnostycy, ateiści, rodzimowierca i mniejszość chrześcijańska. :P

Jestem pewien, że przegapiłem wiele interesujących kopniaków po czułych miejscach, które strony sobie szczodrze zapewniały. Chętnie pomogę je sędziować, bo patrząc na tą dyskusję mam zadziwiająco neutralny punkt widzenia. Proszę jednak o przestrzeganie jakichś norm. Najlepiej napisać posta, poczekać godzinę i przeczytawszy go ponownie - zdecydować, czy faktycznie chce się go zamieścić. Metoda sprawdzona. :)

Pozdrawiam wszystkich pogan, heretyków, papistów, teistów, ateistów, agnostyków wojujących, neutralnych, oraz panią Alinę. Zapewniam wszystkich, że moje poglądy postaram się utrzymać jak najbliżej definicyjnej neutralności. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:53:58 pm »
Zmęczyłem się tą lekturą. Chciałem dużo napisać, ale nieoceniony Twisterro mnie wyręczył. Przypomnę tylko A.oksowi, że ja i Astria też jesteśmy w załodze i jesteśmy katolikami praktykującymi. I Ritter chyba też.
Witam na forum p. Alinę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 23:57:06 pm wysłana przez Ahaj »
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:54:56 am »
Tak, Ritter też ;)
A poza tym jestem socjologiem, a pierwszego co uczą nas już na pierwszym roku, a potem powtarzają przez całe studia to jest "nie oceniać", a potem dodają, że "nie należy mierzyć innych systemów kulturowych wartościami własnego" ;)

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:09:21 pm »
Izrael: Matka Boska z twarzą terrorystki w chuście

Kontrowersyjna ekspozycja składała się z kopii renesansowych obrazów przedstawiających Madonnę z Dzieciątkiem. Zamiast twarzy Matki Boskiej twórczynie obrazów ? dwie żydowskie artystki pochodzące z terenu byłego Związku Sowieckiego ? umieściły twarze palestyńskich terrorystek-samobójczyń w islamskich chustach. Pod każdym z obrazów umieściły tabliczkę z informacją na temat dokonanego przez nie zamachu i liczby ofiar.

http://www.tvn24.pl/12691,1617793,0,1,matka-boska-terrorystka,wiadomosc.html
http://www.rp.pl/artykul/358871_Matka_Boska_z_twarza_terrorystki.html

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:24:09 pm »
Zostały skarcone przez swoich, nie swoich, ogólnie wszystkich. Wystawa została zamknięta.

Nie wiem więc co za problem... Ludzie, którzy tanimi prowokacjami się chcą wybić zdarzają się wszędzie.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

A.OKS

• Gość
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:29:45 pm »
i ty mówisz ze nie masz prywtnych wycieczek?? A ty się zachowujesz niczym pajac!! I NIE ZYCZE SOBIE TAKICH POROWNAN ROZUMIESZ??

Pocisnąłem Ci? Słowo "kler" jako takie kojaży mi się z nowomową komunistyczną. I nie nazwałęm Cię towarzyszem tylko twoją stylistykę porównałem. Wybacz, ale to ja będe decydował co porównuję i do czego. Rozumiem, że sobie nie rzyczysz, choć to akurat nawet nie był celowy atak na Ciebie, raczej spostrzeżenie, ale oczywiście postaram się w prszysłości nie urazić Cię.

"Polak nie moze byc nie katolikiem, niekatolik to nie patriota. - tak wynika z twoich wpisow.
Z tego co ty wiesz, a z tego co ja wiem to niektórzy kradną."
To masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Już raz wyjaśniłęm co napisałem i drugi raz nie będę.
Tylko sądzę, że po za Ojcem Rydzykiem nie podasz ani jednego konkretnego przykłądu z nazwiskiem, a ja każdy mój osą mogę poprzeć nazwiskiem i konkretną sytuacją.

"Na tych ziemiach kiedyś obcy byli chrześcijanie. Masz negatywny stosunek do żydów?"
Akurat Chrześcijaństwo w Polsce zostało przyjęte dobrowolnie i bez nacisków siłowych. W takich, a nie innych realiach to oczywiste, ale dobrowonie.
Mam negatywny stosunek do syjonistów i żydowsko-masońskiego lobby polityczno-społecznego. A co to ma do rzeczy, że tak zapytam z ciekawości?

"postępowanie obłudne, fałszywe; stwarzanie pozorów szlachetności i przestrzegania zasad moralnych przy jednoczesnym, często skrytym, niemoralnym postępowaniu"
Ot co. Czyli jeśli Ksiądz mówi, że coś jest złe, a sam robi źle to nie ma podwójnej moralności gdyż nie stwarza pozorów szlachetności, a jedynie piętnuje to co nie szlachetne także w nim samym.

"W waszym to nie jest, w moim jest. Tak samo jak wielu chrześcijan uważa "niewierni" za obrażliwe."
Dobra przed kolejną dyskusją będe przeprowadzał "badania rynku", żeby wiedzieć co kogo urazi. Bo nie ważne, że to wynika z nie wiedzy mojego rozmówcy, czuje się on urażony i już.
Polecam sprawdzić różnice pomiędzy "poganinem", a "nie wiernym" i wrócić do dyskusji.

Nikogo od towarzyszy nikt nie wyzywa. Porónanie stylistyki językowej nie jest zabronione chyba.

Ahaj ja pamiętam kto jest w Załodze. Ale też bacznie obserwuję co jest usówane na forum, krytykowne itd. I nie umiem tu dostrzec obiektywizmu. Może to wynikać z tego, że Ty, Ritter czy Astria nie modujecie postów które nie łąmią regulaminu, a czasem takie właśnie posty są modowane przez innych członków załogi i odnoszę wrażenie, że wynika to z swoistej cenzury.

Sorry, za wyciągnięcie starych postów, byłem nie obecny przez jakiś czas w domu.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:41:12 pm »
Nie zamierzam wdawać się w dyskusję, ale niestety A.OKS ze swoimi tezami posunąłeś się delikatnie za daleko. Mowa o ostatnich słowach, że pewne wypowiedzi są usuwane celowo i brutalnie, co wynika z tego że rzekomo rozmowy Wasze są pod ścisłą kontrolą. Osobiście mogę nie zgadzać się z wieloma informacji, stanami rzeczy, ale nie zmienia faktu że one nadal istnieją. Cenzura ma miejsce, kiedy rzeczywiście moderatorzy albo ich przełożeni zauważą fakt łamania Regulaminu Forum. Nie otrzymałem żadnej skargi, na kogokolwiek z Załogi pod tym kontekstem. Podziały na moderatorów katolików i moderatorów niekatolików to dla mnie prosta i nieudana propaganda i żenada.

Ahaj ja pamiętam kto jest w Załodze. Ale też bacznie obserwuję co jest usówane na forum, krytykowne itd. I nie umiem tu dostrzec obiektywizmu. Może to wynikać z tego, że Ty, Ritter czy Astria nie modujecie postów które nie łąmią regulaminu, a czasem takie właśnie posty są modowane przez innych członków załogi i odnoszę wrażenie, że wynika to z swoistej cenzury.

Oczekujesz obiektywizmu? Człowiek z natury jest subiektywny, bez względu na temat. Są jednak osoby, które mówią głośniej niż inne. Być może trafiłeś na jakąś grupę osób, które chcą coś przekazać, ale piłeczka odbijana jest coraz szybsza i mocniej uderza w obydwie strony. Pozwolę sobie na moderację całego tematu, zaznaczając dokładnie każdy tekst i jego kontekst. Praca moderowania nie jest ciekawa, zachęcająca i nikt nie ma z tego żadnych korzyści - oprócz naturalnych, które wynikają z prawa bycia moderatorem. Jeszcze jedno A.OKS. pewnie pomyślisz, że się na Ciebie uwziąłem. Niestety zawiodę Cię. Wspomniałem kiedyś, że cenię część Twoich wypowiedzi i szanuję rozmowę z Tobą. Myślę, że zdecydowana większość osób to potwierdzi, ale nie mogę pozwolić na tanią propagandę - wynikające z rozmów na tematy wyznań religijnych. Ten temat jest dla mnie zupełnie marginalny.

Mam nadzieję, że dyskusja nie stoczy się jeszcze bardziej. Jeżeli w przeciągu dwóch dni nie zauważę poprawy, temat zamknę i przerzucę do Archiwum jako mało wartościowy. To będzie moja odpowiedź na bezsensowne oskarżenia i czasami jeszcze bardziej bezsensowne odpowiedzi.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:43:29 pm »
A.OKS, proszę, pisz posty używając tagów cytujących:
[quote] tutaj jest treść, co będzie zacytowana [/quote]
A tutaj komentarz do cytatu.

Bo Twoja wypowiedź jest trudna do czytania, gdyż nie widać co cytujesz... Btw, ale odkopałeś. ;)
George Patton

Astria

• Gość
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 05, 2009, 13:14:26 pm »
Nigdy nie rozumiałam, dlaczego tematyka religijna wyzwala tyle negatywnych emocji.

@A.OKS, to że jestem w załodze, nie oznacza, że wszyscy zgadzają się z moimi wypowiedziami i że nigdy nie zostałam skrytykowana za rzeczy, o których pisałam. Z krytyką warto dyskutować zamiast się obrażać. Jak teraz zaczniemy wytykać kto komu co powiedział, to faktycznie ta dyskusja nie będzie miała sensu. A szkoda, bo temat jest interesujący.

A.OKS

• Gość
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 05, 2009, 13:40:17 pm »
Piter mówię tylko o moich odczuciach. Nic nie poradzę na to, że wypowiedzi takich osób  jak Hamas czy Ferenz są/były bardzo często modowane (staram się słowa "cenzura" unikać mimo wszystko) w moim odczuciu nie zawsze łamią regulamin.
Tak samo było w mojej dyskusji z Ritterem kiedyś tam. W sumie sprzeczka byłą głupia, ale nie uważam abym złamał regulamin, a jednak jakieś tam modacje nastąpiły.
Co więcej nigdy nie zwróciłem uwagi na fakt zwrócenia uwagi na jakieś ataki w stronę katolików nawet jeśli były to obelgi czy "wycieczki osobiste" i stąd moja ocena. Nie mówię, że ona jest obiektywna w tym wypadku, napisałem że to moje odczucia i są one takie, a nie inne.
Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, że piszę o pewnym trendzie który, wydaje mi się, panuje a nie atakuję żadnego konkretnego członka załogi. I wynika to z tego iż wiem, że nie mam prawa oceniać motywacji kogokolwiek i jego pracy. Tu chodzi tylko o zauważenie pewnego zjawiska które obserwuję.
Zgadzam się oczywiście, że praca moderatora jest trudna i sam z pewnością nie umiał bym jej należycie wypełniać, ale mam nadzieję iż to nie wyklucza słów krytyki z mojej strony.
Nie myślę, że się na mnie uwziąłeś. Raczej, że zupełnie inaczej postrzegamy większość rzeczy i stąd wynika wiele nie porozumień. Ja także szanuję Twoje wypowiedzi i Ciebie jako wielkiego patriotę.
Nie miałem też na celu szerzenia jakiejkolwiek propagandy, gdyż takie działania są mi obce. Na dowód tego pragnę zauważyć, że prawie zawsze w tematach w których się wypowiadam moja wypowiedź jest odpowiedzią na czyjeś wypowiedzi (zwykle ataki), a więc nie jest prowokacją i uważam także że propagandą również nie.

Twisterro. Używąłem zazwyczaj cudzysłowów kiedy cytowałem wypowiedzi innych.
Z podanego kodu nie korzystam, gdyż brakuje mi opcji cytowania fragmentarycznego zaś wielokrotne cytowanie i "szatkowanie" często długich wypowiedzi jest dla mnie non-sensowne. Ale zgadzam się, że w związku z tym moje wypowiedzi tracą na przejżystości. Postaram się poprawić i po prostu wpisywać [*quote].

Astria. Masz oczywiście rację. Nie obraziłem się w żadnym wypadku i nic nie chciałęm nikomu wytykać.

Widzę, że moja wcześniejsza wypowiedź przez szerokie grono czytelników została źle odczytana (albo dobrze lecz wbrew moim intencjom bo była źle napisana). Także przepraszam za nią, była to niepotrzebna uwaga, która wprowadziła jedynie zbędny zament w temacie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 13:40:44 pm wysłana przez A.OKS »

14PL

• Gość
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 08, 2009, 15:47:00 pm »
Miałem zamiar nie odzywać się w tym temacie, ale po przeczytaniu o przedostatniego postu A.OKS chętnie przebije
piłeczkę na drugą stronę, chyba że moderatorzy powiedzą dość.

Śmieszy mnie to że piszesz o cenzurze, o tym że rzuczam frazesami, nie doczytam czy źle zrozumię i że porównujesz mój styl pisania do "towarzyszy". Bo sam masz chyba problemy z czytaniem.

postępowanie obłudne, fałszywe; stwarzanie pozorów szlachetności i przestrzegania zasad moralnych przy jednoczesnym,
często skrytym, niemoralnym postępowaniu"

Ot co. Czyli jeśli Ksiądz mówi, że coś jest złe, a sam robi źle to nie ma podwójnej moralności
gdyż nie stwarza pozorów szlachetności, a jedynie piętnuje to co nie szlachetne także w nim samym.

"Polak nie moze byc nie katolikiem, niekatolik to nie patriota. - tak wynika z twoich wpisow.
Z tego co ty wiesz, a z tego co ja wiem to niektórzy kradną."

To masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Już raz wyjaśniłęm co napisałem i drugi raz nie będę.

To że napisałeś to jedno, a drugie to jest to co z retoryki twojego pisania. (Dzięki za te hasło ;)

Akurat Chrześcijaństwo w Polsce zostało przyjęte dobrowolnie i bez nacisków siłowych.
W takich, a nie innych realiach to oczywiste, ale dobrowonie.

Polska nie przyjęła Chrześcijaństwa. Polska powstała trochę później niż 966 roku.

Chrzest przyjął Mieszko - dobrowolnie i bez nacisków siłowych? Chyba z pragmatyzmu. Być może wzięła z nim chrzest jego świta, a zwykli ludzie niechętni byli do chrześcijańastwa. Sytuacje tą potęgowało pewnie najazdy niemieckich "chrześcijan" oraz zwalczanie pogańskich
ośrodków kultowych. Dlatego uważam że chrześcijanie byli obcy na tych ziemiach. Potwierdza to reakacje pogańskie w czasach Bolesława Chrobrego czy Mieszka II. Wraz z rozbudową kościoła coraz większe b yły powinności i doprowadziło to do wybuchu wojny domowej. W latach 30 X wieku silne były reakcje pogańskie w Wielkopolse i na Śląsku. Wystarczy sobie przypomnieć o buncie Masława.

No i sprawa - Pomorza, które odrywało się od Polski i powracało do pogaństwa.

Dobra przed kolejną dyskusją będe przeprowadzał "badania rynku", żeby wiedzieć co kogo urazi. Bo nie ważne,
że to wynika z nie wiedzy mojego rozmówcy, czuje się on urażony i już.
Polecam sprawdzić różnice pomiędzy "poganinem", a "nie wiernym" i wrócić do dyskusji.

Stylistyka twojego pisania nadaje słowu poganin perjorartywnego znaczenia.

I co da że sprawdzę rożnicę miedzy poganinem a niewiernym? Przecież to nie są pojęcia tożsame, i nie napisałem nigdzie tak. Stwierdziłem tylko że wielu chrześcijan się obraża za niewiernych to niektórzy mogą się obrażac za pogan.

Mogę się obrażać za pogan bo słowo to jest nadużywane i ma charakter deprecjonujący. Nie wiem czy wiesz ale Paweł Włodkowic też negatywnie się odnosił do słowa "poganin" więc czemu nie mam prawa podążać jego myślami?

Pozatym uczepiłeś się tego poganina. Ale Ale nic nie piszesz na temat
przyrównywaniu słowa poganin do szatanistów, oskarżeniach o bałwochwalstwo
i antychrześcijaństwo, stwianie znaku równości między rodzimowiarą a nacjonalizmem, ksenofobią i nazizmem.

Oskarżenia o aktychrześcijaństwo wydają się nei być bez podstawne sądząc choćby po Twoich wypowiedziach.
Fakty

Gdzie są te fakty??
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 15:48:49 pm wysłana przez 14PL »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 08, 2009, 16:51:01 pm »
@14PL czy napisałeś coś co ma związek z tematem wątku?

14PL

• Gość
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 08, 2009, 16:58:03 pm »
Odpisuje tylko na post, który był skierowany w moją stronę.

[poprawa=Ritter]A ja proszę wszystkich o powrót ad meritum ;)[/poprawa]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 20:58:03 pm wysłana przez Ritter »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 08, 2009, 18:24:05 pm »
Przeczytaj co napisał p1tereQ.

14PL

• Gość
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 10, 2009, 00:52:38 am »
Mam nadzieję, że dyskusja nie stoczy się jeszcze bardziej. Jeżeli w przeciągu dwóch dni nie zauważę poprawy, temat zamknę i przerzucę do Archiwum jako mało wartościowy. To będzie moja odpowiedź na bezsensowne oskarżenia i czasami jeszcze bardziej bezsensowne odpowiedzi.

Miałem zamiar nie odzywać się w tym temacie, ale po przeczytaniu o przedostatniego postu A.OKS chętnie przebije piłeczkę na drugą stronę, chyba że moderatorzy powiedzą dość.

Najpierw pytasz się jaki ma związek z tematem - chyba duży bo od 1szej strony tego tematu prowadzona jest dyskusja między mną a A.OKS a później każesz czytać posty p1tereQ. Czemu się czepiasz? Starałem sie nikogo nie obrazić i szukać sensownych argumentów. W moim mniemaniu nie przekroczyłem granic w moim osądzie i żaden moderator nie zwrócił mi uwagi.

blondyna5432

• Gość
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 10, 2009, 01:19:19 am »
Ze wzgórz Częstochowy rozlega się dzwon,
Gdzie Polski Królowa łaskawy ma tron..
Zdrowaś, Zdrowaś, Zdrowaś Maryjo,
Częstochowska Panno Maryjo!

Króluje w tym grodzie od wielu już lat
I słynie cudami na cały ten świat.
Zdrowaś ?.

Szli do Niej królowie, hetmani i lud
Po zdrowie i dolę i pokój i cud.
Zdrowaś ?.

Gdy klęska, pożoga, nieszczęście i noc
Zawisły nad krajem ? z Obrazem szła moc.
Zdrowaś ?.

Gdy rycerz Połańca w śmiertelny bój brał,
To ryngraf Maryi go bronił od strzał.
Zdrowaś ?.

Skąd Obraz pochodzi ? wie tylko Bóg sam,
Że w Bełskim był zamku, tak mówi wieść nam.
Zdrowaś ?.

Raz horda tatarska obległa nasz kraj,
Opolczyk wziął Obraz, by ukryć od zgraj.
Zdrowaś ?.

Lecz konie stanęły, zabrakł im sił,
Jak gdyby je mocą do ziemi kto wbił.
Zdrowaś ?.

Więc książę zrozumiał łaskawy ten zew
I Obraz zostawił, by ciągły brzmiał śpiew.
Zdrowaś ?.

Po Ojców Paulinów do Węgier wnet słał
I Obraz cudowny w opiekę im dał.
Zdrowaś ?.

Na polskiej ziemi radośnie bił dzwon,
Że matkę już mamy na życie i zgon.
Zdrowaś ?.

Zuchwały Husyta zdradziecko tu wpadł,
Świątynię zrabował i Obraz nam skradł.
Zdrowaś ?.

I ręką zbrodniczą ciął mieczem przez twarz,
Skąd Panno Najświętsza, tę szramę dziś masz.
Zdrowaś ?.

Znów dzwony zagrały srebrzyście, jak róg,
Gdy Obraz powracał w opiekę Twych sług.
Zdrowaś ?.

Z dalekiej północy najechał kraj Szwed,
Jak mór, jak pożoga, spustoszył go wnet.
Zdrowaś ?.

Waleczny Kordecki nierówny wiódł bój,
A Obraz osłaniał Aniołów Twych rój
Zdrowaś ?.

Gdy Miller przekroczyć świątyni miał próg,
Maryja skinęła ? i umknął wróg.
Zdrowaś ?.

Zobaczysz, pielgrzymie, kul szwedzkich tu ślad,
Co z wrażych moździerzy leciały, jak grad.
Zdrowaś ?.

Wysokiej wieżycy rozdzwonił się szczyt,
Gdy słońcem zimowym błękitniał już świt.
Zdrowaś ?.

Jak Kazimierz powrócił, pobożny nasz król,
Maryję ogłosił Królową miast, pól.
Zdrowaś ?.

Z Lublińca przywieźli Maryi do wrót
Trzech zmarłych, z pokorą błagając o cud.
Zdrowaś ?.

W objęciu złej śmierci, w wieczystym śnie już,
Jak ścięty snop kłosów, leżeli bez dusz.
Zdrowaś ?.

Przeorem podówczas Oporowski był,
W modlitwie i cnotach, jak święty tu żył.
Zdrowaś ?.

Z miłością wpatrzony w przesłodką Jej twarz,
Jął wołać z ufnością: ?Ty życie im dasz!?
Zdrowaś ?.

I stał się z wszech cudów największ ten cud,
Ożyli umarli, z radości łkał lud.
Zdrowaś ?.

I biegła wieść wszędzie od jasnych tych bram,
Że Panna Przeczysta lekarką jest nam.
Zdrowaś ?.

Z Opola i Moraw i bratnich nam Czech
Przychodzą tu do Niej z pałaców i strzech.
Zdrowaś ?.

Maryja im wszystkim z Najświętszych Swych rąk
Śle zdroje pociechy na gorycz ich mąk.
Zdrowaś ?.

Sięgając błękitów, jak hejnał, gra dzwon,
Do Matki Najświętszej zwołuje nas on.
Zdrowaś ?.

Gdy Polska rozdarta krwawiła od ran,
Tu szukał otuchy wódz, wieśniak i pan.
Zdrowaś ?.

Twój Obraz jednoczył u świętych Twych wrót,
Ślązaków, Mazurów, krakowski nasz lud.
Zdrowaś ?.

Bo z Góry tej Jasnej rozgłaszał wciąż dzwon,
Że Niebios Królowa tu w Polsce ma tron.
Zdrowaś ?.

W katorgach Sybiru Twój Obraz też lśnił,
Pocieszał powstańców, dodawał im sił.
Zdrowaś ?.

I ?cudem nad Wisłą? rozgorzał Twój blask,
Bolszewik się cofnął, lud doznał znów łas.
Zdrowaś ?.

Strażnicą nam jesteś, nie zmoże nas wróg,
Na miejscu Wysokiem postawił Cię Bóg.
Zdrowaś ?.

W strapieniu, w chorobie szczęśliwy ten z nas
Kto w Grodzie Maryi przebywał choć raz.
Zdrowaś ?.

Jak gwiazd nie zrachujesz, choć jasna jest noc,
Tak cudów nie zliczysz ? zbyt wielka ich moc.
Zdrowaś ?.

Tu grzesznik skruszony spowiadał się z win,
Dziś wielbi Maryję i kocha jak syn.
Zdrowaś ?.

Tu młodzian zobaczył nadziemski ów świat,
I oddał swą duszę Maryi, jak kwiat.
Zdrowaś ?.

I ślepy z radością odzyskał tu wzrok,
Bo dobroć Maryi rozwiała mu mrok.
Zdrowaś ?.

I człowiek spętany przemocą złych sił,
Zostawił swe więzy i wolny znów był.
Zdrowaś ?.

O! stokroć szczęśliwy, kto doznał tu łask
I niósł ze sobą Oblicza Jej łask!
Zdrowaś ?.

A potem w swem życiu śladami Jej biegł,
I wiarę praojców zachował i strzegł!
Zdrowaś ?.

Gdy bytu ziemskiego śmierć przerwie mu nić,
On w chwile powstanie, by wiecznie już żyć
Zdrowaś ?.

Maryja koroną uwieńczy mu skroń,
Nagrodzi go hojnie Matczyna Jej dłoń.
Zdrowaś ?.

Królowo ziem polskich i morza i gór!
Do stóp Twych padamy; błagalny przyjm chór!
Zdrowaś ?.

Masz berło królewskie i władzy Twej znak,
Hetmanić chciej Polsce, wolności wskaż szlak!
Zdrowaś ?.

Po dwakroć koroną wieńczono Ci skroń,
Więc jako Królowa od wroga nas broń!
Zdrowaś ?.

Niech z wiary, nadziei, miłości nam znów
Pancernych rycerzy powstanie Twój huf!
Zdrowaś ?.

O bądź nam puklerzem, silniejszym od twierdz,
Broniącym dusz naszych, umysłów i serc!
Zdrowaś ?.

Pod płaszcz Twój się tulim, gdy skrada się wróg,
Udarów pokojem, a uchroń od trwóg!
Zdrowaś ?.

Niech zginie niewiara, prosimy Cię daj,
Niech światło z Twej Góry oświeci nasz kraj!
Zdrowaś ?.

O Liljo śnieżysta! Od grzechu nas strzeż
I cnoty praojców w rodzinach nam szerz!
Zdrowaś ?.

Zaranna Jutrzenko! Zejdź z złotych Twych zórz!
Niesiemy Ci wieńce z zieleni i róż.
Zdrowaś ?.

Nad naszą krainą Swe ręce tu wznieś,
Błogosław Ojczyznę, w opiekę ją weź!
Zdrowaś ?.

Błogosław zagony i pola Twych sług,
Niech rolę w pokoju uprawia nasz pług!
Zdrowaś ?.

Maryjo, Królowo, o! Matką bądź nam!
Daj w dobrem wytrwanie, do niebios wiedź bram!
Zdrowaś ?.

O! słuchaj narodzie, co głosi ci dzwon,
I kochać Maryję tu ślubuj po zgon!
Zdrowaś, Zdrowaś, Zdrowaś Maryjo,
Częstochowska Panno Maryjo!

Pieśń ułożona przez S.F.Ł.Z. na nutę ?Po górach, dolinach rozlega się dzwon?
NICHIL OBSTAT. O. PIUS PRZEŹDZIECKI Cenzor, Częstochowa 14/V 1929....

Cieplutko pozdrawiam:)

Tekst połączony został dnia Wrzesień 10, 2009, 01:40:53 am
"Gdy Polska rozdarta krwawiła od ran,
Tu szukał otuchy wódz, wieśniak i pan.
Zdrowaś ?.

Twój Obraz jednoczył u świętych Twych wrót,
Ślązaków, Mazurów, krakowski nasz lud.
Zdrowaś ?.

Bo z Góry tej Jasnej rozgłaszał wciąż dzwon,
Że Niebios Królowa tu w Polsce ma tron.
Zdrowaś ?.

W katorgach Sybiru Twój Obraz też lśnił,
Pocieszał powstańców, dodawał im sił.
Zdrowaś ?.

I ?cudem nad Wisłą? rozgorzał Twój blask,
Bolszewik się cofnął, lud doznał znów łas.
Zdrowaś ?.

Strażnicą nam jesteś, nie zmoże nas wróg,
Na miejscu Wysokiem postawił Cię Bóg. "

Tekst połączony został dnia Wrzesień 10, 2009, 01:46:32 am
KONIEC TEMATU  !...Dosc sporów !!!

Tekst połączony został dnia Wrzesień 10, 2009, 01:47:29 am
i waśni ! *
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 01:47:29 am wysłana przez blondyna5432 »

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:16:40 am »
(...) żaden moderator nie zwrócił mi uwagi.

[poprawa=Ritter]Ja zwracałem uwagę, w tym również Tobie[/poprawa]

Pani Alino,
bardzo dziękuję za umieszczenie w tym topicu tych utworów, być może niektórzy wezmą sobie do serca i przestaną po sobie jeździć, aczkolwiek szczerze wątpię, chłopcy już tak mają ;)

Również pozdrawiam,
Ritter

blondyna5432

• Gość
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 10, 2009, 13:42:08 pm »
Witam serdecznie i cieplutko pozdrawiam

Tak specjalnie tu te pieśń wstawiłam,by wszyscy ja przeczytali..tu wyraznie pisze..ze i powstancy..partyzanci..krolowie..wodzowie..walczyli zawsze z Maryja na sztandarach,sercu i mysli..i Ona nam niosła POMOC...dawała SIŁE..nikt temu nie moze zaprzeczyc...nawet gorliwi -niewierzacy w Boga...

wiem i wierze w to..ze nie ma człowieka na swiecie ..by w ciezkich chwilach,nie pomyslał o Bogu..tylko sie do tego PUBLICZNIE nie PRZYZNA..nie trzeba czytac tylko Pismo Swiete...tu w takich ..piesniach..piosenkach..jest PRZESŁANIE...jak postepowac...jak zyc

i modle sie za WAS...bo WY JESTESCIE ..PRZYSZLOSCIA NASZEJ OJCZYZNY-POLSKI..OD WAS ZALEZY.jakie beda dalsze LOSY-POLSKI..od WAS MLODYCH...nie odemnie...

Cieplutko pozdrawiam ..milego dnia zyczac..

Nie wolno nam "watpic"...musimy byc slini...wierzyc, ze nawet takie PRZESLANIE w tych piosenkach,piesniach,pomoze innym ZROZUMIEC PEWNE SPRAWY....."WIARA GORY PRZENOSI "!!!

NIECH ZAWSZE OTACZA WAS TYLKO MILOSC...SZCZESC BOZE !!!

14PL

• Gość
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 10, 2009, 16:14:07 pm »
Ja zwracałem uwagę, w tym również Tobie - ciekawe w którym miejscu, napewno mówisz o moim ostatnim poście o wierze?

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 10, 2009, 19:14:40 pm »
Odpisuje tylko na post, który był skierowany w moją stronę.

[poprawa=Ritter]A ja proszę wszystkich o powrót ad meritum ;)[/poprawa]

Mowa o tym poście.

Post do usunięcia po 24h - Ritter

14PL

• Gość
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 10, 2009, 20:07:45 pm »
Czyli żaden moderator nie zwrócił mi uwagi odnośnie mojego posta o wierze. :)