Autor Wątek: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)  (Przeczytany 106738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bzyk

• Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 26, 2010, 20:36:02 pm »
Hades - wydaje mi się, że nie powinieneś wytykać takich rzeczy. Każdy ma prawo do osądów, poza tym nie znasz przeszłości osoby z którą piszesz, a fakt, że wiesz o niej skrawek życia teraźniejszego nie jest usprawiedliwieniem.

A co do Europy to stwierdzenie, że "wyrosła" na Chrześcijaństwie jest trochę nie sprecyzowane, bo wiadomo, że prosperowała wcześniej - lepiej czy gorzej, zależy od oceny. Można by powiedzieć, że dzięki tej religii się rozrosła - w różnym tego słowa znaczeniu.

Hades

• Gość
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 26, 2010, 20:56:40 pm »
Did@, dlaczego niestety? :P

Bzyku, ja tylko stwierdziłem że wytykanie przez niewierzących wierzącym grzechów jest nie etyczne.
Mam nadzieję, że podzielasz mój pogląd.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 20:59:08 pm wysłana przez Hades »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 26, 2010, 21:12:17 pm »
Did@, dlaczego niestety? :P

Bzyku, ja tylko stwierdziłem że wytykanie przez niewierzących wierzącym grzechów jest nie etyczne.
Mam nadzieję, że podzielasz mój pogląd.

Niestety, bo szkoda, że dziś się nie zauważa roli Chrześcijaństwa i wkład w rozwój kulturowy i naukowy Europy.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

warmi

• Gość
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 26, 2010, 21:28:01 pm »
Dokładnie o to mi chodziło, nie oszukujmy się ale Europa nie chrześcijańska, to głównie lasy i pola, to ta religia sprawiła że nasz kontynet stał się ostoją sztuki, kultury rozwoju przemysłu itd. Wszystko kręciło się wokół tej religii, zresztą Państwa cywilizowane wówczas to tylko te które przyjęły chrześcijaństwo na inne wołano że to kraj pogański i nic nie znaczył na arenie międzynarodowej, także Europa wyrosła na wierze chrześcijańskiej, bardzo jej wiele zawdzięczamy, także każdy tą wiarę powinien szanować nawet ten który jej nie uznaje za swoją, straszne jest że dziś Europa wypiera się tej wiary, ale to poskutkuje dominacją arabusów w europie i islamu

QUEEN OF NIL

• Czytelnik
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 26, 2010, 22:36:52 pm »
najbardziej krwawy kontynent jak tylko historia siega
nigdzie nikt nigdy nie wymordowal tyle ludzi co chrzescijanstwo za prawie 2000 lat
a w szczegolnosci ginely kobiety i uczeni bo sprzeciwiali sie woli kosciola
i wedlog kosciola glosili herezje
gdyby nie chrzescijanstwo pleniace sie jak zaraza po europie bylibysmy z technika o moze 1000 lat do przodu
a tak dalej mamy kule u nogi bo wiekszosc wynalazkow kosciol trzyma w ukryciu zeby nie ujrzaly swiatla dziennego

warmi

• Gość
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 26, 2010, 23:06:10 pm »
Kościół trzyma w ukryciu - hahaha no proszę Cię, proponuje Ci książkę na ten temat napisać być może nakręcą na podstawie tego jakiś film jak na podstawie powieści Brown Dana, może jeszcze powiesz że I i II wojna światowa to wybuchła przez chrześcijaństwo, co za jakieś totalne bzdury, jak masz zamiar wygłaszać takie nowości to chociaż poprzyj jakimiś konkretnymi faktami 

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 26, 2010, 23:27:44 pm »
Przed chrześcijaństwem Europa była ciemnogrodem? :|
Co to za herezje opowiadacie...

Jasne, że sporo terenów było zamieszkanych przez barbarzyńców, ale zawsze mówi się o cywilizacjach, nie grajdołach. Cywilizacja grecka, imperium rzymskie, czy Arabowie, zrobili znacznie więcej, niż chrześcijaństwo przez czas średniowiecza. Religie ogólnie mają w zwyczaju ograniczać postęp, a już zwłaszcza monoteistyczne - bo nowości nie pasują do ogólnych "prawd".

A prawdziwy postęp w europie został uwolniony wraz z renesansem, to jest fakt dla Ciebie Warmi... I jest prawdą, że wiele wojen wybuchło przez wiarę - konkwisty, rekonkwisty, podboje w Amerykach, wojny krzyżowe, jihady, wojny reformacyjne i kontrreformacyjne, wojny przeciw poganom w wschodniej europie, et cetera, et cetera. Oczywiście, że nie wszystkie wojny, ale mimo wszystko - miliony ludzi. ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 23:28:32 pm wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Hades

• Gość
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 26, 2010, 23:55:54 pm »
Twisterro, przyjrzyj się Europie pomiędzy ostatnim wiekiem istnienia Cesarstwa Rzymskiego do czasu, kiedy Europa została w pełni schrystianizowana.

Widzisz ten ciemnogród w końcu, czy nie? ;)

gdyby nie chrzescijanstwo pleniace sie jak zaraza po europie bylibysmy z technika o moze 1000 lat do przodu
a tak dalej mamy kule u nogi bo wiekszosc wynalazkow kosciol trzyma w ukryciu zeby nie ujrzaly swiatla dziennego
% ?!
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 23:57:31 pm wysłana przez Hades »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 27, 2010, 00:09:03 am »
Ostatni wiek Imperium to był upadek. Choć oczywiście nie twierdzę, że upadek zaczął się, gdy chrześcijaństwo się rozpowszechniło, bo to bzdura wierutna. ;)

Problemem była nie wiara, ale sposób, w jaki sacrum wpływało na profanum. Papież, biskupi, księża, zakony - oni wszyscy zgromadzili wielką władzę, której przejawem było ograniczanie postępowości. Oczywiście, część była jak najbardziej zrozumiała - na przykład tępienie herezji, która z założenia prowadziła do rozpadu i destabilizacji. Ale część, to na przykład procesy o czary, prześladowanie naukowców, których tezy były "niezgodne" z Pismem.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

QUEEN OF NIL

• Czytelnik
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 27, 2010, 06:38:12 am »
twist z fanatykami religijnymi ktorzy zamiast mozgu maja chrystianizm w glowie nie ma po co dochodzic prawdy
oni i tak wiedza lepiej
zadna wiara mi nie przeszkadza jezeli bezposrednio nie wchodzi ze swoimi brudnymi butami w moje prywatne zycie
wtedy zaczynam ja tepic

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 27, 2010, 08:16:07 am »
twist z fanatykami religijnymi ktorzy zamiast mozgu maja chrystianizm w glowie nie ma po co dochodzic prawdy
oni i tak wiedza lepiej
zadna wiara mi nie przeszkadza jezeli bezposrednio nie wchodzi ze swoimi brudnymi butami w moje prywatne zycie
wtedy zaczynam ja tepic

Hej koleżanko Królowo Nilu, nie przesadzasz? Co to znaczy mieć chrystianizm w mózgu? Czy to choroba?  Przesadzasz z fanatyzmem chrystianofobicznym. Wcześniej piszesz, że chrześcjanistwo wymordowało mnóstwo ludzi. A niechrześcijaństwo wymordowało mniej czy więcej? - to pytanie retoryczne.  (trzymając się tego dziwnego sposoby myślenia "chrześcijaństwo wymordowało"). Nie twórz sztucznego podziału: świat dzieli się na chrześcijaństwo i niechrześcijaństwo, a tam gdzie to pierwsze, tam są problemy.

W tym co piszesz widzę coś orwellowskiego, w imię ideałów nie wahasz się tych ideałów nie respektować. Mam już dosyć ciągłego gadania łże elit o tolerancji, podczas gdy nas, Polaków się nie toleruje, ale w Twoim myśleniu i mówieniu jest mowa nienawiści, jakby to łże elity powiedziały. Niczemu to nie służy.

« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 08:57:14 am wysłana przez Zaglowiec36rok »

warmi

• Gość
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 27, 2010, 08:33:40 am »
QUEEN OF NIL potrafi tylko pisać chore pierdoły nie poparte niczym jak go wyśmiałem z jego super tezą i zapytałem o poparcie faktami to już nic nie odpisał, takie gadanie to właśnie z tobą nie ma sensu człowieku bo jak widać nie masz o niczym pojęcia i piszesz takie głupoty, że aż mnie zastanawia gdzie takich ludzi kształcą
Natomiast co do Europy, nie chodziło tu o Rzym, ponieważ jak sam zauważyłeś rzym przyjął chrześcijaństwo jeszcze wiele lat przez upadkiem, a uznał religie chrześcijańska jeszcze wcześniej, mówiłem tu o Europie tzw. barbarzyńskiej gdzie dopiero rozwinęły się Państwa, nie mówiłem o starożytnej Europie, tam na rozwój wpływała inna religia ale też religia i ja wcale temu nie zaprzeczam natomiast, Europa i nasza kultura opiera się o wiarę katolicką i nikt temu nie może zaprzeczyć

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 27, 2010, 09:48:02 am »
Ekspansja chrześcijaństwa przypadała na czasy średniowiecza. Jeśli uważasz, że to był czas rozwoju to może poszukaj co oznacza określenie "wieki ciemne".
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 09:54:54 am wysłana przez barteq_g »

Kmitek

• Czytelnik
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 27, 2010, 09:58:17 am »
Cóż jeśli się uważa chrześcijan za gorszych Polaków to wypisuje się takie brednie jak Oueen of Nil. Wszak to kultura łacińska była ostoją i rozwojem szkolnictwa a kulturę tą przyniósł razem z chrześcijaństwem Karol Wlk. Nie prześladujmy my sami tego dziedzictwa i tych korzeni z których wyrastamy jak mówił Wielki Polak Jan Paweł II.

warmi

• Gość
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 27, 2010, 10:08:27 am »
Dokładnie Kmitek.

Ekspansja chrześcijaństwa przypadała na czasy średniowiecza. Jeśliuważasz, że to był czas rozwoju to może poszukaj co oznacza określenie"wieki ciemne".

W tym okresie budowano również i wspaniałe zamki, i powstawała sztuka, byli również filozofowie itd. Tak wtedy rozumieli ludzie Biblie i tak się do niej ustosunkowywali, natomiast to nie wina jako takiego chrześcijaństwa, tylko spojrzenia na wiarę w ten sposób przez władców, biskupów itd.  po prostu ludzi. Zresztą nie będę się bardziej zagłębiał, tylko powiem jedno szybki postęp i nowoczesność nie idzie zawsze w parze z dobrem. Poza tym Średniowiecze to aż okres 1000 lat od V do XV wieku więc nie gadaj, że w tym okresie nic nie powstało i były to tylko wieki ciemne bo to głupie gadanie.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 27, 2010, 10:15:17 am »
Ekspansja chrześcijaństwa przypadała na czasy średniowiecza. Jeśli uważasz, że to był czas rozwoju to może poszukaj co oznacza określenie "wieki ciemne".

I to jest właśnie przykład tego jak są umniejszane zasługi Chrześcijaństwa.. Kto powiedział, że to były wieki ciemne??
Nowoczesna propaganda przeciw chrześcijaństwu, które swój "złoty wiek" miało właśnie w średniowieczu..

A przepraszam.. Przecież wiek rozumu, gdy tak dużo się odrzucało Boga - to dopiero była epoka, odkrycia, wynalazki ..

Amor Patriae Nostra Lex!

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 27, 2010, 10:19:25 am »
Tak wtedy rozumieli ludzie Biblie i tak się do niej ustosunkowywali, natomiast to nie wina jako takiego chrześcijaństwa, tylko spojrzenia na wiarę w ten sposób przez władców, biskupów itd.  po prostu ludzi.
Zgadzam się.

Tak w ogóle to znowu zeszliśmy z tematu.

Warmi, możesz napisać mi jakieś konkretne przykłady prześladowania Twojej osoby z racji wiary? Czy spotykasz się z tym dość często?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 10:21:47 am wysłana przez barteq_g »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 27, 2010, 10:26:42 am »
Zgadzam się.

Tak w ogóle to znowu zeszliśmy z tematu.

Warmi, możesz napisać mi jakieś konkretne przykłady prześladowania Twojej osoby z racji wiary? Czy spotykasz się z tym dość często?

Pozwolę się wtrącić.. Czy mało jest na świecie szykanowania z Chrześcijan??
Chociażby niedawne dość stwierdzanie p. dody :| , że ewangelię musieli napisać jacyś "zjarani ludzie" .. Czy została pociągnięta do odpowiedzialności za te słowa obrażające wiarę??
Podobnie jej chłopaczyna.. Za podarcie Biblii na koncercie, został pozwany ale szybko proces umorzono .. A jakie by larum się podniosło, gdybym na takim koncercie podarł np Koran ?

Amor Patriae Nostra Lex!

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 27, 2010, 10:29:22 am »
Pozwolę się wtrącić.. Czy mało jest na świecie szykanowania z Chrześcijan??
Chociażby niedawne dość stwierdzanie p. dody :| , że ewangelię musieli napisać jacyś "zjarani ludzie" .. Czy została pociągnięta do odpowiedzialności za te słowa obrażające wiarę??
Podobnie jej chłopaczyna.. Za podarcie Biblii na koncercie, został pozwany ale szybko proces umorzono .. A jakie by larum się podniosło, gdybym na takim koncercie podarł np Koran ?

I tym się tak przejmujesz? Jakąś kolorową idiotką i jej chłopakiem?

warmi

• Gość
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 27, 2010, 10:31:01 am »
Zależy jak patrzyć na słowo prześladowanie, nasz kraj jest krajem katolickim, więc trudno mówić tu o np. cielesnych prześladowaniach, ale np. wyrok w sprawie pani Alicji Tysiąc. Dla mnie jest to typowy atak na moją wiarę katolicką. Kolejny przykład to ostatnio głośna sprawa z krzyżami w miejscach publicznych i próba ich zdejmowania. Dla mnie to są właśnie takie ataki na moją wiare, nie mogę porównać tego do tego co dzieje się np. w Afryce gdzie ludzie po prostu giną za to że są katolikami ale w naszej Europie jest tendencja do ataków głównie na wiarę katolicką. Zarówno poprzez sztukę czyli wieszanie genitaliów na jak dla mnie świętym symbolu czyli krzyżu czy tez w mediach poprzez nieustanne propagowanie homoseksualistów, aborcji itd. kończąc na nie zawisłych polskich sądach, które wydają takie przedziwne wyroki.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 27, 2010, 10:32:26 am »
I tym się tak przejmujesz? Jakąś kolorową idiotką i jej chłopakiem?

Nie tym, tylko po prostu brakiem szacunku do Chrześcijaństwa. Nie mówię, że z ich strony, bo oni szukają sensacji, ale powinni zostać ukarani..
A tak to wszyscy zaczną nas wyszydzać, skoro zobaczą, że nic złego dla nich z tego nie wyniknie ..

Amor Patriae Nostra Lex!

warmi

• Gość
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 27, 2010, 10:36:08 am »
Kolorowa idiotka czy nie, ma swoich fanów którzy się jej słuchają, jak na polskie realia niezaprzeczalnie jest gwiazdą, nie powinna tak się wypowiadać, a to co zrobił jej chłopak to powinien ponieść za to przynajmniej potężną kare pieniężną, właśnie przyzwalanie na takie zachowania powodują, że coraz częściej coraz więcej ludzi tak zachowuje się wobec religi katolickiej, najbardziej dziwi że my tu w Europie którzy wyrośliśmy na tej wierze sami ją niszczymy, mimo iż kiedyś walczyliśmy z islamem teraz sami walczymy z wiarą katolicką, skorzysta na tym tylko np. właśnie islam, czyli poświecenia naszych rodaków aby nie dać podbić Europy islamowi pójdą na marne. 

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 27, 2010, 11:33:00 am »
Czy jakikolwiek katolik podał do sądu Robaczewską albo jej chłopaka?

warmi

• Gość
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 27, 2010, 11:37:19 am »
Tak , ale sprawa została umorzona bo właśnie tą sprawę złożyła tylko jedna osoba i zostało to umorzone bo musi podajże co najmniej dwie osoby, wiesz szczerze powiem, że patrząc na polskie sądy to by mi sie nie chciało bo wiem jakby to się skończyło... Natomiast brakuje mi tu np. reakcji kościoła katolickiego, który powinien stanowczo na to zareagować, niestety księża współcześni w Polsce w dużej mierze są jacy są i to też ma swoje skutki

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 27, 2010, 11:37:46 am »
Czy jakikolwiek katolik podał do sądu Robaczewską albo jej chłopaka?

Z Robaczewska, to nie wiem, ale Nergal na 100% miał proces, ale szybko go umorzono ..
Ale czy ktoś musi ją podawać?? Publicznie powiedziała, co powiedziała i powinna beknąć za to ..

Amor Patriae Nostra Lex!