Autor Wątek: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)  (Przeczytany 106845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mścisław

• Gość
Odp: Co raz większe prześladowania Chrześcijan w XXIw (również wyszydzanie)
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 27, 2010, 11:48:43 am »
a ojciec dyrektor? też nie było procesu.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 27, 2010, 11:50:00 am »
a ojciec dyrektor? też nie było procesu.

Ale co ojciec dyrektor?? ;>
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Mścisław

• Gość
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 27, 2010, 11:57:20 am »
Był proces za kradzież? czy nie?

warmi

• Gość
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 27, 2010, 11:59:20 am »
Nie znam sprawy wogóle, poza tym co ma piernik do wiatraka, jak już poruszasz nową kwestie to napisz o co chodziło dokładniej

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 27, 2010, 11:59:25 am »
Był proces za kradzież? czy nie?

O jakiej mówisz kradzież Mścisławie??
O niczym takim nie słyszałem ..

Amor Patriae Nostra Lex!

Mścisław

• Gość
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 27, 2010, 12:11:57 pm »
Czepiacie się, że pani doda i jej chłopaczek "ZŁY" nergal nie mają kary za obraze uczuć religijnych. Organizacje rydzyka przez przekroczenia prawne zdobyłu 7 miliardów złotych. 

warmi

• Gość
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 27, 2010, 12:15:39 pm »
Wiesz jeżeli to wogóle prawda a musiałbym o tym poczytać żeby się z Toba spierać bo wątpie że tak było ale ogarne tą sprawę to to są wogóle dwie różne sprawy nie mające nic wspólnego ze sobą nie wiem po co to wogóle przytoczyłeś. 

Mścisław

• Gość
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 27, 2010, 12:17:58 pm »
Po to, że domagacie się sprawiedliwości ale tylko z jednej strony. A chce wiedzieć czy pana rydzyka też za kradzieże wsadzilibyście do więzienia.

Tekst połączony został dnia Luty 27, 2010, 12:22:42 pm
Powinni go jeszcze posadzić za ogłupianie starych ludzi
reportarz TVN :
Rydzyk i moherowa armia przyjżyjcie się zachowaniu słuchaczy radio ma.ryja
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 12:22:42 pm wysłana przez Mścisław »

warmi

• Gość
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 27, 2010, 12:23:13 pm »
Oczywiście, że tak jeżeli by się okazało, że kradł jako duchowy w pierwszej kolejce powinien zostać ukarany, zarówno przez zwierzchników  w kościele jaki i prawnie, sądownie. Według mnie nie ma w takich wypadkach hierarchii. Za przestępstwo powinien zostać ukarany i to bez żadnych ulg ze względu an to czy to duchowny czy to sławna osoba.

Natomiast Nergal za to co zrobił po prostu powinien dostać surową kare pieniężną i tyle, jakby tak Koran podarł to by miał delikatnie mówiąc przesrane. gdyby dostał kary pieniężnej 1 mln złotych to już nigdy by tego nie zrobił.     

Tekst połączony został dnia Luty 27, 2010, 12:31:35 pm
Obejrzałem ten filmik. Powiem tak. na radio Maryja są robione nagonki, wiele rzeczy nie podoba mi się w tym co tam robią. Natomiast powiedz mi po co, z ukrytej i nie ukrytej kamery robią te reportaże dziennikarze tvnu? Po cholere? Czego oni chcą dowieść. Jeżeli babcie lubią te radio to niech sobie je słuchają mi to nie przeszkadza. Jeżeli w tvnie mogą propagować gejów, opluwać w kółko PIS, to w tym radiu mogą mówić co innego i mi to nie przeszkadza, natomiast w tvn to się nie podoba więc robią materiały, żeby robić z tego radia nie wiadomo co. Ja nie słucham tego radia ale też go nie będe opluwał. Uważam, że powinny być różne media o różnych ideałach i poglądach.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 12:31:35 pm wysłana przez warmi »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 27, 2010, 12:55:07 pm »
Tak , ale sprawa została umorzona bo właśnie tą sprawę złożyła tylko jedna osoba i zostało to umorzone bo musi podajże co najmniej dwie osoby, wiesz szczerze powiem, że patrząc na polskie sądy to by mi sie nie chciało bo wiem jakby to się skończyło... Natomiast brakuje mi tu np. reakcji kościoła katolickiego, który powinien stanowczo na to zareagować, niestety księża współcześni w Polsce w dużej mierze są jacy są i to też ma swoje skutki
Widzisz, teraz piszesz sensownie.

Ale czy ktoś musi ją podawać??
Musi.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 27, 2010, 15:58:58 pm »
Mścisław, a czy za ogłupianie nie tylko starych ludzi, ale ludzi w ogóle, nie powinni wsadzić (ale kto to miałby zrobić?) dyrektorów i dziennikarzy TVN? Popatrz, że reportaż TVN oraz Twój komentarzy musi być stronniczy, bo jesteście stroną w sporze z Radiem Maryja - Ty religijną stroną, a TVN biznesową. Sędziowanie we własnej sprawie jest zaś niewłaściwe.

warmi

• Gość
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 27, 2010, 17:33:02 pm »
Wiecie co najbardziej dziwi mnie w wypowiedzi Mścisława? To, że przedstawia się tu jako Wierny Ojczyźnie, patriota ale chyba zapomniał, że atakując tych starszych ludzi, którzy bronią swojej telewizji, radia atakuje ludzi, którzy walczyli o naszą Ojczyzne, w tym np. moją babcie, akowca bardzo zasłużonego i wielokrotnie odznaczonego, nie dorastasz jej pod względem patriotycznym do pięt a atakujesz na podstawie durnego reportażu reporterów TVN, którzy z obiektywną relacją wydarzeń mają tyle wspólnego co nic. Także uważam, żebyś czasem przemyślał to co zamierzasz napisać. Atakujesz ludzi którzy na to nie zasłużyli.   

Mścisław

• Gość
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 27, 2010, 21:13:55 pm »
atakuje Rydzyka, nie starych ludzi. Albo źle przeczytałeś, albo źle zrozumiałeś

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 27, 2010, 21:15:54 pm »
atakuje Rydzyka, nie starych ludzi. Albo źle przeczytałeś, albo źle zrozumiałeś

Ale atakujesz popierając się reportażem dość stronniczego TVNu..
Słyszałem już nawet, że ponoć o. Tadeusz ma swoja łódź podwodną <hahaha> Media niekiedy potrafią być zabawne..

Amor Patriae Nostra Lex!

Hades

• Gość
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 27, 2010, 21:49:33 pm »
Teraz tylko szukać promu kosmicznego finansowanego ze źródeł geotermalnych o. Rydzyka. ;D
...czego to ludzie nie wymyślą...

warmi

• Gość
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 27, 2010, 22:44:48 pm »
Pisałeś żeby się przyjrzeć zachowaniu słuchaczy radia Maryja, a powiem że jakby na jakieś zgromadzenie moich znajomych tvn wpierdzielał się bez zaproszenia to bym reagował pewnie podobnie jak oni, po chamsku tam wtargneli żeby nakręcić reportaż jaki to rydzyk zły, a jeżeli chodziło Ci o te pieniądze w związku z źródłami geotermalnymi, to przypomne że stanął po prostu do przetargu i go wygrał bo nikt inny z tego co pamiętam się nie zgłosił, uczciwie kasę wywalczył.Na dodatek z pieniędzy uni europejskiej, więc dobrze że chłopak jest obrotny. Ludzie z PO nie są przez co w pytę pieniędzy nam przepada, a skoro on umiał sobie załatwić kase to powiem Ci że jakbyś chciał to też możesz stanąć do przetargu czy ubiegać się o kase z unii a nie jemu żałować i mówić że ukradł, oskarżasz kogoś nie mając żadnego poparcia dowodowego, nie można tak.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 27, 2010, 22:50:24 pm »
Nie powinniśmy kłócić się z Mścisławem. Ani jego nie traktować poprzez stereotypy, ani słuchaczy i samego Radia Maryja. W końcu razem zależy nam na silne naszego kraju, nieprawdaż? Odpuśćmy. Zarówno kulty przedchrześcijańskie, jak i chrześcijaństwo ukształtowały naszą polską kulturę. Obydwie tradycje mają wady i zalety. Nie odrzucajmy ich całkowicie. Niech każdy kładzie większy nacisk na to, co dla niego ważne. Trzymajmy się razem, wokól naszych wspólnych spraw. 

warmi

• Gość
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 27, 2010, 22:56:23 pm »
Owszem trzymajmy się razem ale to nie ja tylko Mścisław nagle wyskoczył z tym,to też trudno zostawić sprawę i nie wypowiedzieć się na ten temat, nikt tu nie zakładał tematu Ojciec Rydzyk i Radio Maryja, ale skoro poruszył ten temat, to ja lubie psotawić sprawe jasno a nie rzucić oskarżenia i skończyć temat

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 27, 2010, 23:10:49 pm »
Żaglowiec, popieram i gratuluję neutralnego osądu! :)

Religia powinna być sprawą osobistą, a dzielić nas szczególnie - nie powinna!
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Mścisław

• Gość
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 28, 2010, 11:48:33 am »
Zgadzam się. Nie zakładałem tu konta by prowadzić "wojny religijne" ;)

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 28, 2010, 12:38:56 pm »
Zgadzam się. Nie zakładałem tu konta by prowadzić "wojny religijne" ;)

Więc nie prowadźmy, ale też w temacie o prześladowaniach Chrześcijan nie wyskakuj z o. Tateuszem Rydzykiem :D

Amor Patriae Nostra Lex!

warmi

• Gość
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 28, 2010, 18:31:46 pm »
Dokładnie wtedy wogóle nie byłoby tej naszej rozmowy, poza tym jeśli chcesz na ten temat rozmawiać to możemy, załóżmy oddzielny temat i już, przecież ja z Tobą żadnej wojny nie prowadze, wymieniamy się poglądamy i spojrzeniem na świat, trudno żeby te wypowiedzi nie były czasem emocjonalne, bo wiara to przecież jedna z najważniejszych rzeczy dla człowieka, uważam też że będąc tu razem an forum powinniśmy również poruszać tematy nie łatwe, a nie że jak już zrzesza tu nas jakiś cel to na niektóre tematy nie rozmawiajmy lepiej bo to nie wypada

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 09, 2010, 13:40:19 pm »
Sprawy prześladowań chrześcijan wciąż nie mają końca, po Indiach teraz Nigeria.

Setki chrześcijan zamordowanych w Nigerii
Bandyci około 3 nad ranem wkroczili do chrześcijańskiej wsi koło miasta Jos. Strzałami w powietrze zmusili mieszkańców do wyjścia z domów, a potem zamordowali ok. 500 osób maczetami.

Około 500 osób zginęło w zamieszkach pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami, do których doszło w niedzielę w pobliżu miasta Jos w Nigerii - poinformował w sposób politycznie poprawny gubernator stanu Plateau, którego stolicą jest Jos. Jak dodał jego doradca, 95 osób zatrzymano.

Chrześcijańscy mieszkańcy wsi Dogo Nahawa, oddalonej o około 5 km od Jos, relacjonują że wyznający islam pasterze napadli na nich z okolicznych wzgórz około godz. 3 nad ranem w sobotę. Najpierw strzelali w powietrze, a następnie maczetami zabijali ludzi, którzy wyszli z domów.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 09, 2010, 17:44:28 pm »
Ech, Afryka to nie przykład. To ciemny ląd, w którym mordom i wojnom na tle etnicznym czy religijnym nie ma końca. Dziś plemię A wyznające animizm wyrżnie plemię B wyznające szamanizm, a za tydzień C (szamanizm) wybije A. Oni nie potrzebują pretekstu do toczenia wojen, ale broni i amunicji by móc zabić jak najwięcej przeciwników.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 10, 2010, 00:18:49 am »
Skoro w Afryce zabija się za religię chrześcijańską to dlaczego Watykan na siłę próbuje nawracać tamtejsze plemiona? Czy życie jest mniej ważne od religii?