Autor Wątek: Piosenki patriotyczne  (Przeczytany 62889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szpok5

• Gość
Piosenki patriotyczne
« dnia: Maj 08, 2009, 20:31:41 pm »
chciałem się podzielić tą nutą bo sądzę że może się spodobać;)

http://www.youtube.com/watch?v=Fst46xZtExU#noexternalembed&hl=pl&fs=1

Piękne- Gawsi
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 23:31:43 pm wysłana przez Gawsi »

Robek86

• Gość
Odp: Piosenki patriotyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2009, 01:11:53 am »
Dzięki szpok5 to jest wspaniałe i bardzo wymowne, szkoda że u mnie w mieście takie koncerty są ograniczone jednostkową inicjatywą, osoby która nie jest w stanie zorganizować czegoś takiego i powiem, że tej wspaniałej piosenki nie jestem w stanie drugi raz wysłuchać o najodważniejszych żołnierzach Warszawy.

amicita

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2009, 18:31:30 pm »
Świetna piosenka , gdy jej słuchałam miałam ciarki ...

Insza

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2009, 13:58:45 pm »
Trzy razy P. Piękne Prawdziwe Polskie...

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2009, 17:37:53 pm »
Dla mnie prawdziwe ważny utwór to: Epitafium dla majora "Ognia".

http://www.youtube.com/watch?v=Vhnbh9_wnFY#noexternalembed
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 17:40:09 pm wysłana przez p1tereQ »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2009, 16:40:45 pm »
Na 11 listopada razem z Teatrem Meandry [Zainteresowanych odsyłam tutaj ] wykonaliśmy bardzo piękne piosenki patriotyczne ..:
1. Marsz Pierwszej Brygady
2. Szara Piechota
3. Modlitwa Obozowa
4. Psalm stojących w kolejce
5. Mury
6. Piękna Rota
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2009, 16:41:13 pm wysłana przez DID@ »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2009, 18:03:02 pm »
Mnie ostatnio zaskoczył Kukiz z jego utworem "Steinbach" i z ostrą krytyką PO za pobłażliwość dla niemieckiego rewizjonizmu granic i wyniku porozumień po II wś:

Mam dość Eriki Steinbach
Rozmowa z Pawłem Kukizem. Znany wokalista mówi o nowych piosenkach "Sztajnbach" i "17 września" oraz wojennym losie rodziny

Bardzo mocny jest ten pana jeszcze gorący, nieznany nikomu utwór "Sztajnbach". Wykorzystał pan w nim m.in. przemówienie Hitlera, pieśni nazistowskie, skrytykował szefową Związku Wypędzonych Erikę Steinbach i śpiewa o śmierci dziadków zamordowanych w czasie II wojny światowej.

Paweł Kukiz: Dziadek ze strony mamy, mieszkający w Warszawie, został ujęty podczas jednej z pierwszych niemieckich łapanek. Trafił do Auschwitz mniej więcej w tym samym czasie co ojciec Maksymilian Kolbe. Mieli podobne numery. Drugi dziadek, ze strony ojca, był komendantem posterunku policji w województwie tarnopolskim. Po 17 września ukrywał się. Został zadenuncjowany przez człowieku o imieniu Orgiel i trafił do więzienia, które Sowieci utworzyli na terenie klasztoru Sióstr Brygidek we Lwowie. Kiedy wycofywali się w panice, po tym gdy ich niemieccy sojusznicy złamali pakt Ribbetrop?Mołotow, część więźniów rozstrzelali na dziedzińcu. Ci, którzy zabarykadowali się w celach ? ginęli od granatów. Do dziś nie wiadomo, gdzie spoczywa ciało dziadka. Mój ojciec, podówczas dziesięcioletni chłopiec, razem z siostrą i babcią, został wywieziony do Kazachstanu. Tam, gdzie kończyły się tory i trzeba było jeszcze jechać kilkaset kilometrów kibitkami.

Co pana skłoniło do napisania piosenki?

Kwestia wypędzeń podnoszona nieustannie przez Erikę Steinbach. Historia w jej wydaniu zaczyna wyglądać następująco: Niemców wypędzono, mój dziadek z Warszawy pojechał do sanatorium w Auschwitz, a mój ojciec na bardzo długie wakacje z takimi atrakcjami, jak bardzo gorące lato z temperaturą dochodzącą do 50 stopni. No, ale w 1947 roku wakacje się skończyły i musiał wracać do Polski, gdzie Niemcy "podarowali" mu domek z rabatkami i ogródkiem. Nawiasem mówiąc, za majątek, który stracił na Kresach, mógłby sobie kupić co najmniej kilka poniemieckich domków.

Ale Steinbach już od dawna mówi o tak zwanych wypędzonych.

Z zamiarem napisania "Sztajnbach" nosiłem się już od dawna. Ale kiedy pani Erika działała sama lub w imieniu Związku Wypędzonych, machnąłem ręką. Wydawało mi się, że uosabia polityczny folklor, tak jak kiedyś Hupka i Czaja. Myślałem, że może chce ubić mały polityczny interesik na sentymentach starszych Niemców, zrobić małą polityczną karierę. A może jest ofiarą dawnego wychowania i chce spłacić dług rodzinie uwikłanej w nazizm. Gdy jednak CDU, partia rządząca w Niemczech, chrześcijańska demokracja, jedna z najbardziej wpływowych sił politycznych w Unii Europejskiej, poparła żądania Steinbach, by potępić tak zwane wypędzenia Niemców, poczułem, że dalej tego tolerować nie mogę. Byłem też zniesmaczony nijakością reakcji mojej władzy, bo przecież głosowałem na partię Donalda Tuska i nadal uważam, że jest to najmniejsze zło w polskiej polityce. Postanowiłem jednak zadzwonić do jednego z przyjaciół, który jest ważną postacią w Platformie Obywatelskiej. Odpowiedział: "Co, boisz się, że czołgami do Polski wjadą?". To mnie jeszcze bardziej rozsierdziło. Powiedziałem, że w sytuacji, gdy kwestie prawne związane z własnością poniemiecką znajdującą się obecnie w posiadaniu Polaków są nieuporządkowane, czołgi nie są potrzebne. Wystarczy dobry prawnik. Pewnego dnia ktoś przyjdzie na Opolszczyźnie i powie, że dom wybudowany przez Polaków na jego ziemi jest również jego własnością.

Konwencja utworu przypomina Rammstein.

Zrobiłem to z pełną premedytacją. Chodziło mi o to, żeby był utrzymany w stylu niemieckiego rocka. Ponieważ w przygotowaniu płyty nie pomaga mi żadna wytwórnia, a korzystanie z materiałów archiwalnych jest niezwykle drogie, zwróciłem się z prośbą o pomoc do Powiernictwa Polskiego. Nie wiem, co z tego wyjdzie, ale teledysk ma pokazać genezę tak zwanych niemieckich wypędzeń. Dlatego chcę zacząć od obrazu uciekających Niemców, już pod koniec wojny. Potem, wbrew chronologii, doprowadzić widza ? przez pokazywanie wcześniejszych wydarzeń wojennych ? do słynnej sceny, kiedy Wehrmacht przełamuje szlaban na polskiej granicy. Od tego się przecież zaczęło. Pokażemy uśmiechniętych panów Hitlera i Stalina, zbratanych niemieckich i rosyjskich oficerów częstujących się papierosami po rozbiorze Polski. Teledysk nie może pozostawić wątpliwości, że Niemcy są sami sobie winni i niech skończą fałszować historię. Powiernictwo Polskie ma też stworzyć stronę internetową dotyczącą piosenki, również w wersjach niemieckiej i angielskiej, żeby prze-słanie utworu dotarło nie tylko do Polaków. Musi zaistnieć w świecie przez m.in. YouTube. Nie ma wyjścia. Dość gadania o polskich obozach.

Kiedy premiera piosenki?

Chciałbym, żeby odbyła się jak najszybciej. Przede wszystkim zamierzam ją opublikować w Internecie, bo wiadomo, że żadne radio ani telewizja jej nie nada.

Jestem odmiennego zdania.

Przedwczoraj rozmawiałem z tuzem jednej z komercyjnych rozgłośni, chodziło o zaproszenie mnie na jej fetę. Odpowiedziałem zupełnie szczerze, żeby pomyśleli raczej o poprawie programu, bo podróżując po Polsce, coraz częściej słucham w samochodzie Radia Maryja, Radia Józef czy rozgłośni lokalnych, bynajmniej nie ze względów ideologicznych. To, co nadają stacje komercyjne, jest nudne, nijakie, wyprane z treści. Dlatego nie liczę, by odważyły się na wyemitowanie "Sztajnbach" między reklamą proszku do prania a prognozą pogody. Tym bardziej że proszek może być niemiecki, a prognoza pogody sponsorowana przez Erste Deutsche Lampe lub inny duży niemiecki koncern.

Ale przecież to jest muzyczny news, idealny na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Właśnie dlatego skomponowałem tę pieśń. Kolejną szykuję na 17 września, zainspirowany przez internautę Dariusza Dubrowskiego, który uświadomił mi, że ? tak jak w PRL ? pamięta się o 1 września, a pomija znaczenie wkroczenia Sowietów do Polski. Napisałem piosenkę, której bohaterem jest pijany enkawudzista mordujący polskich oficerów.

Głosował pan na PO, tymczasem w kwestii stosunku do czasu wojny i tak zwanych wypędzeń prezentuje pan stanowisko zbliżone do PiS.

W PiS zniechęcała mnie histeria, darcie szat, pokazówki, z których się śmiano, i totalny brak skuteczności. Natomiast PO zareagowało zgodnie z dawną polską zasadą "jakoś to będzie". A co tam, najwyżej jednej babie odbiorą dom i parę hektarów. To co? A dla mnie to jest taki mały korytarzyk do Prus. W 1939 r. nie mógł powstać, a teraz ma szanse.

Nie obawia się pan, że koledzy z PO powiedzą, iż nagrał pan piosenkę dla Kaczyńskich?

Kiedy zaśpiewałem "ZCHN się zbliża", zostałem natychmiast wpisany na listę stronników SLD, a chodziło mi tylko o krytykę nieobyczajnych postaw niektórych księży i faryzeuszostwo części czołowych postaci ZChN. Mój problem polega na tym, że do końca nie mieszczę się ani w formule proponowanej przez PO, ani przez PiS. Tak jak wielu Polaków uważam, że liberalizm wymaga policjanta. Tamta koalicja nie wyszła. PO jest mniejszym złem. Ale wrażliwość polityczną i religijną mam chyba inną. Posłużmy się przykładem koncertu Madonny. Zostałem zaproszony przez jedną stację na rozmowę. Prawdopodobnie spodziewano się, że powiem coś o psychopatach i moherach, że tylko oni protestują przeciwko organizacji koncertu. Powiedziałem, że Madonna jest tak uznaną artystką, że nie potrzebuje negatywnej reklamy. Nie wiem, dlaczego krzyżowała się podczas poprzedniego tournée. Nie widziałem tego. Może to nie było wcale wymierzone w religię. Natomiast w dniu będącym świętem polskich żołnierzy, którzy ginęli w 1920 roku, ściskając na piersiach medaliki podarowane przez matki i żony, a tak właśnie było, show Madonny jest nie na miejscu. Dla mnie. Nikogo nie potępiam. Każdy ma swoje sumienie. To także kwestia wychowania. W mojej rodzinie 15 sierpnia jest symbolem zwycięstwa, dzięki któremu bolszewicy nie weszli do Niemiec. Gdyby się to stało, niewykluczone, że Madonna nie mogłaby sobie w Europie pośpiewać.

Tomasz Fabiszewski, wiceprezes Powiernictwa Polskiego

? Cała akcja, w tym strona internetowa oraz piosenka, której autorem i wykonawcą jest Paweł Kukiz, jest wyrazem naszego sprzeciwu w sprawie coraz bardziej nachalnych prób fałszowania podstawowych faktów historycznych. W ostatnich latach nasiliły się w Niemczech i w Rosji tendencje, których myślą przewodnią jest ukazanie Niemców, jako ofiar II Wojny Światowej, zwłaszcza w sferze utraconego przez niemiecką ludność cywilną majątku i szkód wynikłych wskutek tak zwanych wypędzeń. Dzieje się tak mimo wspólnych, zmierzających do trwałego pojednania, polsko-niemieckich inicjatyw, oraz wbrew obustronnym, oficjalnym deklaracjom o uznaniu istniejącego we wzajemnych stosunkach stanu formalnoprawnego za ostatecznie obowiązujący.

Prawie codziennie słyszymy o niemieckich wypędzonych, którzy de facto uciekali przed frontem rosyjskim, Rosjanie natomiast zbrodnie w Katyniu nazywają zwykłym przestępstwem, oskarżają nas o współpracę z Hitlerem, a pakt Ribbentrop-Mołotow uznają za ?w pełni uzasadnianą konieczność?.

My, jak i zapewne większość Polaków, z takim stanem rzeczy się nie zgadzamy: stąd nasza wspólna inicjatywa. Wiemy dobrze, że potrzebny jest impuls, który zmobilizuje polityków, media oraz przede wszystkim naszych współobywateli do potępienia wszelkich prób przeinaczania historii. To, co w tej chwili ma miejsce, to próba wybielania katów, również poprzez oczernianie ofiar. Nie chcemy, aby za kilka lat jedynym faktem, o którym będzie się mówić w kontekście tragedii II wojny Światowej były wysiedlenia Niemców.

Zbyt wiele krwi przelali nasi dziadkowie i ojcowie w Auschwitz, Katyniu, Westerplatte.

Nowa strona internetowa, na której nastąpi premiera utworu Pawła Kukiza dostępna będzie pod adresem www.powiernictwo-polskie.pl . Stronę uruchomimy ok. 31.08. Do tej pory będzie tam strona stowarzyszenia Powiernictwo Polskie.

17 września

Kurica ? nie ptica

Polsza ? nie zagranica

Więc polej wódki, Grisza

Bo zaraz oddasz strzał

W tył głowy

Potem do dołu

Ciało na ciało się zrzuci

Sasza ugnieść je musi

A spychacz zepsuł się nam

Więc polej Grisza,

Tak z duszy

Dla Saszy, bo spychacz nie ruszy

Ile ich jeszcze zostało

A naszym chce się już spać

Raboty oczeń mnoga

Starszyna chodzi zły

Psuje się pogoda

A jeszcze tylu ich

Tylu ich jeszcze zostało

Tam w dole się jacyś ruszają

Wypijmy, Grisza, do dna

Kończy się podły kwiecień

Zaczyna zielony maj

A nam wciąż nowych dowożą

Nie dają wytchnienia nam

Eeee, Grisza co jest z tobą

Czyżby ci było ich żal?

Kurica ? nie ptica

To tylko polski pan

Niech Wasia wapnem sypnie

Na ten ostatni stos

A wapno pamięć rozpuści

Sumienie prześpi się w nas

A potem, by nie bolało,

Posadzi się tu las

I prawda nie wyjdzie na jaw

A Stalin odznaczy nas

Tylu ich jeszcze zostało

Tam na dole się jacyś ruszają

Wypijmy, Grisza, do dna

Sztajnbach

Utwór rozpoczyna fragment archiwalnego nagrania przemówienia Adolfa Hitlera, w którym odwołuje się do Świętych Niemiec i zagrzewa rodaków do walki i podbojów

To tutaj jest mój dom

bo tamten mi zabrali Hitler i Stalin ręka w rękę szli

Ribbentrop Mołotow razem ustalali

Jak mordować ludzi, by w dostatku żyć

Jeden we Lwowie a drugi w Auschwitz

o dziadkach moich mówię kąpiesz się w ich krwi

Jesteś politykiem jak Adolf na fali,

Marzysz o tym by wołano ci

Jeden naród, chórek: Ein Volk

Jedna ojczyzna, chórek: Ein Heimat

Polacy won chórek: Polen raus

Chwała Sztajnbach chórek: Heil Sztajnbach

To tutaj jest mój dom

Z tamtego wypędzili twoich: dziady, ojciec, stryjek, wujek oraz jego brat

Wspólnie z kolegami z Armii Czerwonej

W Europie Krzyży sadzili las

Pomódl się Kobieto za tych swoich braci

Których siłą w Wehrmacht Adolf Hitler brał

Pomódl się na grobach tych co poginęli

Zostaję tutaj, ty zostań tam...

Utwór kończą fragmenty marszowych pieśni hitlerowskich obwieszczających, iż niedługo słuchać ich będzie cały świat

Aż się nie mogę doczekać kiedy się te utwory pojawią się na YouTube, bo na "polskojęzyczne" media raczej bym nie liczył ;)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2009, 11:05:30 am »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

szpok5

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2009, 11:29:11 am »
czym bardziej zbliża się jesień tym bardziej czuje tą otoczką patriotyzmu,może to przez ten smutny czas.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2009, 17:10:29 pm »
Fajna piosenka. Co do pojawienia się na łamach mediów - mało prawdopodobne, ale nie z powodu treści, ale formy. Ma mocno rockową formę, czego większość stacji nie przełknie.

Na pewno puszczą to z kolei w Antyradiu. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:03:46 am »
17 września - Kukiza, też może być na cenzurowanym w polskojęzycznych mediach, choć już forma nie mocno rockowa ;)

http://www.youtube.com/watch?v=XXJTTmWJ1xw

Astria

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2009, 21:16:39 pm »
Paweł Kukiz był dziś gościem Radia Zet:

Monika Olejnik rozmawia z Pawłem Kukizem, liderem zespołu Piersi

Monika Olejnik: A gościem Radia ZET jest Paweł Kukiz, witam Monika Olejnik, dzień dobry, 17 września - napisałeś piosenkę dla dziadka, której wysłuchaliśmy przed programem. Usłyszeliśmy, za głośno masz słuchawki.

Paweł Kukiz: To ja, no już jestem w tym wieku, że słabo słyszę. Dzień dobry, szczerze mówiąc, gdybym wiedział, że piosenka będzie ucięta, gdzie miała pewną konkluzję, pewien... jestem troszkę zdenerwowany...

Monika Olejnik: Nie denerwuj się.

Paweł Kukiz: Nie, nie, no jak można uciąć piosenkę, która mówi o sprawach bardzo istotnych po to by puścić, wie pani kawałek, że Ola do przedszkola poszła, że HDD jest ok., no niestety jest jak jest, jeszcze niejeden dziadek pewnie zginie w przyszłości.

Monika Olejnik: A wracając do historii dziadka?

Paweł Kukiz: No była taka jak wielu Polaków, wielu oficerów, wielu żołnierzy, policjantów, urzędników państwowych. Dziadek mój był funkcjonariuszem policji państwowej, komendantem kilku posterunków na Kresach, w woj. Tarnopolskim. Do 40 r. ukrywał się, natomiast w 40 r. został zadenuncjowany przez pana o imieniu Orgiel, został aresztowany, został osadzony na Brygidkach we Lwowie, to był taki, było to więzienie stworzone przez Bolszewików na terenie byłego zakonu sióstr Brygidek. Także w momencie, kiedy Sowieci wycofywali się w 41 r. po zerwaniu przez Niemców paktu Ribbentrop-Mołotow, w czerwcu, 22 czerwca, chyba 26 został rozstrzelany wraz z kilkuset innymi więźniami. Ci, którzy wypędzeni zostali po prostu na dziedziniec, Rosjanie otworzyli ogień z ckm, a tym, którzy zabarykadowali się w celach wrzucano granaty. Do tej pory nie wiadomo, gdzie dziadek jest pochowany. Ojca z kolei, jako 11-letniego chłopaka do Kazachstanu zesłano, wrócił w 46.

Monika Olejnik: Paweł Kukiz, a jak pan odbiera, piosenkarz, awantury, które są wokół uchwały tyczącej 17 września, awantury o słowa, czy Katyń był ludobójstwem, czy był zbrodnią wojenną.

Paweł Kukiz: Proszę pani, ja to odbieram tak jak człowiek, tutaj nie ma znaczenia czy jestem piosenkarzem czy hydraulikiem. No to jest żenujące, bo takie rzeczy po pierwsze jeżeli takie rzeczy mają miejsce na naszym podwórku tylko, jest to do przełknięcia, ponieważ wiele podobnych rzeczy w przeszłości miało miejsce. Natomiast kiedy to już się dzieje na, no nie na arenie międzynarodowej, ale kiedy społeczność międzynarodowa obserwuje co tutaj się dzieje no to to jest skandal. Skandalem jest zresztą według mnie wystąpienie posła Niesiołowskiego, no kto, jak kto, gdyby to poseł Gadzinowski czy poseł Napieralski stwierdził, że to były harce pionierów, to tutaj bym się nie zdziwił. Ale Niesiołowski, który wie pani ze sztandarem, z Jezusem Chrystusem i Matką Boską w ZChN biegał, a w tej chwili ma poglądy zbliżone do, jak już powiedziałem, ponierskich, no to przykre, to jest bardzo przykre i po prostu niepokojące.

Monika Olejnik: Lubi pan komentować rzeczywistość w swoich piosenkach?

Paweł Kukiz: Nie lubię kiedy mam nazbyt wiele okazji do komentowania. Tak na upartego przez tego ostatnie lata mógłbym wydać kilka podwójnych albumów. Monika Olejnik: A czy publiczność lubi komentarze.

Paweł Kukiz: Trzeba publiczności zapytać.

Monika Olejnik: No, ale pan śpiewa i widzi pan reakcję publiczności.

Paweł Kukiz: Myślę, że tak, skoro przychodzi publiczność na koncerty i kupuje płyty to tak.

Monika Olejnik: Erika Steinbach, to jest też jeden z komentarzy politycznych, muzycznych.

Paweł Kukiz: Tu nie chodziło o Erikę Steinbach, to Erika Steinbach... tu chodziło o sprawy takiego, ja to nazywam w ten sposób, jeszcze inaczej, tu chodziło bardziej o walkę wyborczą CDU, chodziło o to, że polityka stała się już taka amoralna, nie tylko w Polsce, jak widać, że sprawa ilości głosów jest ważniejsza od prawdy historycznej. Mówię tu o poparciu CDU dla żądań, roszczeń tego Związku Wypędzonych. No, ale jeżeli, tam również pół biedy, gdyby ta rzecz miała miejsce w Niemczech, jestem w stanie z rozumieć, że pani Merkel walcząc o głosy robi takie a nie inne kroki. Natomiast, wie pani, ja to nazwę bardzo prosto, jeżeli parę lat temu widzę, jak PiS szczeka w takich sytuacjach, natomiast w tej chwili jak PO miauczy w takiej sytuacji, no nie ma tego środka...

Monika Olejnik: Uważa pan, że miauczy, tak?

Paweł Kukiz: Ja uważam, że w sytuacji takiej, kiedy Angela Merkel, kiedy CDU po ? nie pamiętam, gdzie to było, był ten...

Monika Olejnik: Ale słuchał pan wystąpienia kanclerz Merkel na Westerplatte, no było bardzo mocne, Putina było takie sobie.

Paweł Kukiz: Proszę pani, ale to jest podobnie, jak ja powiedziałbym w domu swojej żonie ? idę do tej kobiety do radia, której nienawidzę, a tutaj wchodzę do pani i mówię ? jest pani kochaną, śliczną dziewczyną, to jest na takiej zasadzie.

Monika Olejnik: To co pan powiedział żonie?

Paweł Kukiz: Nic nie powiedziałem, bo mnie tydzień w domu nie ma, a dowiedziałem się, że będę w radiu wczoraj, także niczego.

Monika Olejnik: Też są piosenki na zamówienie, o betonie w MON-ie

Paweł Kukiz: To na zamówienie, to jest troszeczkę nadużycie, ja się śmieję, że to jest piosenka na zamówienie, ponieważ tak się złożyło, że akurat ta cała akcja, afera z gen. Skrzypczakiem trafiła na moment taki, kiedy rozmawiałem ze swoimi kolegami, parę dni wcześniej, parę tygodni właściwie wcześniej, którzy służą w Afganistanie, zawodowi żołnierze, nie ci, którzy wyjeżdżają tam po trzymiesięcznym kursie, rozmawialiśmy właśnie o Afganistanie i od nich mam informacje, że na przykład jeden helikopter na dziesięć lata. Wie pani, właściwie to są jeszcze dwa relikty po rozwiązaniu WSI, już tutaj abstrahując od tego czy sposób rozwiązania był dobry, czy nie, bo ja uważam, że był fatalny, ale w każdym razie WSI już nie ma.

Monika Olejnik: Z tymi śmigłowcami, to nie jest prawda, więcej lata.

Paweł Kukiz: No teraz już tak, teraz być może tak, ale niech mi pani wierzy, mamy być może różnych informatorów.

Monika Olejnik: Najlepiej z ministerstwa obrony widać.

Paweł Kukiz: Ale ci moi to są zawodowi żołnierze, zawodowi komandosi i to nie są ludzie po trzymiesięcznych kursach, ani to nie są politycy. Jeszcze nie skończyłem ? i te zostały dwa relikty bolszewizmu, to jest Komenda Główna Policji i MON, te struktury. Przecież ta ilość biur w komendach głównych policji, czy ilość przeróżnych biur w MON, no to to jest skandal. Ciocia Krysia musi mieć stanowisko po to żeby szwagier Zenka, żeby do szwagra Zenka wysłać papier, a szwagier Zenka, wnuk cioci Jadwigi ten papier przejmuje i stąd tak wydłużone procedury.

Monika Olejnik: Kolejny temat może być, bo właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się, że nie będzie tarczy w Polsce.

Paweł Kukiz: Proszę pani, porozmawiajmy o 17 września, bo za chwilę będziemy rozmawiać nie wiem, o tym, jak się czuje poseł Palikot.

Monika Olejnik: Nie, w rocznicę 17 września dowiadujemy się, że nie będzie tarczy, to jest symboliczne, a teraz przechodzimy na www.radiozet.pl, Paweł Kukiz i Monika Olejnik. Jesteśmy w Internecie, no właśnie mają zreformować to wszystko, co się dzieje w wojsku żeby nie było tych biur, itd. Trzeba to wszystko podzielić, trzeba mieć wiadomości i z MON i od chłopaków z Gromu, no bo to tak nie jest, to nie jest wszystko takie proste, naprawdę.

Paweł Kukiz: Zgadzam się, nie oczywiście, ja wiem, że nie jest proste Petelicki, Skrzypczak, Klich itd., natomiast...

Monika Olejnik: No, to nie jest proste.

Paweł Kukiz: Natomiast niczego nie zrobią, zrozum, niczego nie zrobią, rozmawiałem z kolegami, z którymi byłem w NZS i tam jest jedyny ratunek, na przykład dla policji to jest cięcie, ja się tym akurat interesuję cholernie, ze względu na dziadka, mam ogromne zbiory, duże dotyczące II Rzeczpospolitej szczególnie służb i w największym skrócie ? wówczas policja cały ośrodek decyzyjny tak naprawdę, właściwie decyzyjny to nie, bo to była jednak Komenda Główna jako taka instancja kontrola i komendy wojewódzkie, ale cała robota działa się na szczeblach powiatu, to było zdecentralizowane.

Monika Olejnik: Dobrze, ale powiedz mi, jak taki człowiek o takich twardych poglądach, jak ty będzie występował o Farfała, artyści namawiają do bojkotu

Paweł Kukiz: Ale co to ma za znaczenie.

Monika Olejnik: Ale powiedz, namawiają do bojkotu Farfała, a ty będziesz występował u Farfała.

Paweł Kukiz: Ale ja prędzej zbojkotuję Kwiatkowskiego czy tego następnego, który był w tej chwili, czyli nie wiem, gdyby na przykład Kownacki został szefem telewizji to wtedy, Farfał jest wyrazisty, jest taki jaki jest. A poza tym pozwala mi robić taki program, jaki ja chcę robić.

Monika Olejnik: I nie przeszkadzają ci jego dawne poglądy?

Paweł Kukiz: Ja nawet ich nie znam.

Monika Olejnik: Nazistowskie artykuły, neofaszystowskie, no przecież nie słyszałeś, interesujesz się tym, co się dzieje i nie słyszałeś jaka była awantura.

Paweł Kukiz: Może o tym porozmawiać na antenie, możemy o tym na antenie

Monika Olejnik: Ale jesteśmy w Internecie, awantura jaka była wokół tego, jakie artykuły były, nie słyszałeś o tym?

Paweł Kukiz: Słuchaj, gdybym szedł takim tropem to generalnie, tak rozumując nie powinienem robić zakupów w kilkudziesięciu na przykład sklepach ponieważ ten jest taki, ten jest taki, ten jest inny, ten jest owaki.

Monika Olejnik: No dobrze, no co sądzisz o tym, o apelu Krauzego, Krauze mówi bojkotować telewizję, Holland mówi bojkotować telewizję i co?

Paweł Kukiz: Ale niech sobie, nie wiem, nie, nie, to jest jego sprawa niech bojkotuje. Ja tam nigdy nikogo do jakiś bojkotów nie namawiałem, chyba że za komuny to być może, ale w tej chwili nie. Ja uważam, że w tej chwili jest czas, dla mnie przerażającą rzeczą jest to i dramatem Polski jest to, że jednak, to dużo czasu trzeba by było, wiesz, PiS bez Kaczyńskich, czyli to jest podstawowa sprawa, bo ja jako ten, który stał tam, gdzie stało ZOMO nie bardzo się mogę dogadać z tymi, w życiu bym się nie dogadał, no nieważne, nie chcę o nich w ogóle mówić.

Monika Olejnik: A te programy będziesz robił na żywo?

Paweł Kukiz: Proszę?

Monika Olejnik: Na żywo będą te programy, czy z puszki?

Paweł Kukiz: Nie, nie, nie. Ja powiem w wielkim skrócie, ja z tych, jeśli chodzi o te programy moje honoraria, bo to jest istotna informacja, nie w sensie jakimś, pięć odcinków ? moje honoraria za pięć odcinków to równowartość mojego jednego koncertu, czyli miesiąca, i powiedzmy tygodnia, a dwóch właściwie, nawet sześciu praktycznie, gdybym to policzył. Dla mnie to jest istotna sprawa z kilku względów ? po pierwsze egoizmu, dlatego że spotykam się tam z ludźmi, z byłymi frontowcami, z prawicowcami...

Monika Olejnik: No przynajmniej można podyskutować.

Paweł Kukiz: Częściowo niektórymi, zaraz o tym porozmawiamy, fajnie. Tak, nie ? zupełnie też pozostającymi teoretycznie w kontrze, ich koledzy mają mnie za zdrajcę, platfusa, Bóg wie co, zwolennika aborcji, przeciwnika in vitro, zwolennika in vitro, tak zupełnie nie tak do końca. Ja bym na przykład dzieciaka nie abortował, swojego, ale uważam, że narzucanie komuś, penalizacja aborcji jest czymś złym i przede wszystkim należy cały wysiłek włożyć w pewne uświadomienie, wykształcenie takiej mentalności, że człowiek sam podejmuje decyzje. Tego nie zrobię, bo to jest człowiek, zarodek jest człowiekiem i tyle. To jest to wykształcenia, a nie ? ja wam nie pozwolę.

Monika Olejnik: Tak jak w tej chwili list biskupów do parlamentarzystów, żeby głosowali przeciwko.

Paweł Kukiz: Nie, też mój dramat jest taki, że ja się nie mieszczę ani tutaj, ani tutaj, a jednocześnie straszliwie to przeżywam wszystko, jakoś tak mnie ten ojciec cholera wychował, nie wiem czy to dobrze, czy to źle.

Monika Olejnik: Żebyś wiedział, ja nie mam do ciebie pretensji, że ty występujesz w telewizji, każdy robi to co chce.

Paweł Kukiz: Ale powiem w wielkim skrócie, uważam, że większą nazwijmy to zbrodnią było występowanie na Sylwestra, kiedy telewizja była pod rządami Kwiatkowskiego i bieganie w tych, jak panienka lekkich obyczajów w jakiś perukach, Bóg wie co i uśmiechanie się, ja widziałem całe to towarzystwo, mówisz o tych, którzy w tej chwili bojkotują telewizję, poklepywanie się po plecach i pan Kwiatkowski, idzie pan prezes takie były, słowo daję widziałem.

Monika Olejnik: No pewnie, że tak, a z kolei

Paweł Kukiz: Kto to jest Farfał, ja Farfała w życiu na oczy nie widziałem.

Monika Olejnik: Jak Farfał był wiceprezesem to jakoś nikomu nie przeszkadzało to.

Paweł Kukiz: O to chodzi, o to chodzi.

Monika Olejnik: A teraz jak jest prezesem to przeszkadza.

Paweł Kukiz: Najważniejsze żebyśmy zdrowi byli i uczciwi, mieli spokojne sumienie to jest podstawowa rzecz, żebyśmy nie czerpali z tego korzyści, tylko starali się zrobić jak najwięcej dobrego. Przecież ja dawno powinienem się na Grzegorza na przykład obrazić, ponieważ on nie robi takiej reformy, a dwa lata robiłem cuda...

Monika Olejnik: Schetyny?

Paweł Kukiz: Tak, cuda na kiju robiłem, jeździłem do Szczytna, jeździłem do różnych, proponowałem mu policjantów, którzy są naprawdę maniakami, to są kapitalni ludzie, którzy w każdej chwili mogą policję rzucić i firmy pozakładać, ponieważ to są ekonomiści, prawnicy, ale którzy żyją tą policją ? żeby stworzyć, dwa lata to trwało, stworzyć departament policji w ilości 300 osób. W każdym kraju Europy nie ma

Monika Olejnik: A nie chciałbyś być politykiem?

Paweł Kukiz: Nie.

Monika Olejnik: Dlaczego?

Paweł Kukiz: Kiedyś mi zaproponował mi Graś, zadzwonił i mówi Paweł i powiedział mi, czy nie startowałbym na przykład z listy Platformy w Podkarpackim województwie. Ja mówię, nie mam takiej potrzeby. On mówi, ale to nie o to chodzi, to wpisalibyśmy cię na jedno z ostatnich, tak się domyślałem, na jedno z ostatnich miejsc na liście i zabierzesz głosy PiS-owcom. Ja powiedziałem: Paweł, a jak ja wygram, no to co ja zrobię?

Monika Olejnik: No to byś został posłem.

Paweł Kukiz: Bym siedział w Warszawie i będę naciskał guzik!?

Monika Olejnik: No tak.

Paweł Kukiz: Przecież ja tysiąc, mnóstwo, o wiele więcej rzeczy zrobię robiąc to, co robię, pod warunkiem, że to będzie krytyka, a nie zmienianie frontu dzisiaj Platforma, ale nie, wy jesteście źli to ja idę, to PiS, a w ogóle to LPR jest jednak najlepsza, a w sumie to Lepper miał rację, a wszyscy poza tym jesteście do niczego i ja emigruję. Nie o to chodzi. Ja myślę, że w Polsce przyszedł też czas na taki swojego rodzaju pozytywizm, takie ? robić przede wszystkim koło siebie i patriotyzm tak ? wysprzątaj podwórko to jest kapitalny znak patriotyzmu. I wywieś tam tę flagę, bądź dumny z tej flagi, bądź dumny ? oto moje podwórko.

Monika Olejnik: No właśnie, ale tak jak przejdziesz przez Warszawę, czy widzisz, gdzieś flagi biało-czerwone, a dzisiaj powinny wisieć, nie, to tak jest. Niestety, nie mamy czegoś takiego w sobie żeby wyjść na balkon powiesić flagę.

Paweł Kukiz: Myślę, ja myślę, że jeżeli będziemy pamiętać o takich rzeczach, jeżeli to się nawet stanie pewnego rodzaju bajką, tylko nie psychopatyczną, no taką smutną, taką właśnie w wykonaniu Kaczyńskich, taką traumatyczną, cierpiętniczą, taką ruską tak naprawdę, to jest mentalność ruska po prostu tych Kaczyńskich ? tu nas ubili, tu to, nielzia, my wam jeszcze pokażemy wszystkim, tutaj ? smutni tacy. No to, tylko zrobi się z tego taki duch, żeby to było w takim duchu młodych chłopaków i dziewczyn z powstania warszawskiego, takich pełnych wiary, możemy dyskutować czy to było dobre, czy Niedźwiadek zrobił dobrze, czy nie zrobił dobrze, ale to było prawdziwe. To był duch, to jestem przekonany, że te dzieciaki ? tylko trzeba o to dbać, to nie może być miauczenie, tak jak powiedziałem z tymi, a tutaj tego, tutaj to, wezmą parę hektarów, to powtarzają tylko oto...

Monika Olejnik: A dzisiaj jest, dzisiaj prezydent ma wygłosić przemówienie, co byś chciał żeby powiedział w tym przemówieniu?

Paweł Kukiz: Ale co ja mogę chcieć.

Monika Olejnik: Ale tak się ciebie pytam, nie wiem.

Paweł Kukiz: Nie wiem, no pamiętajmy, musimy pamiętać o przeszłości, zginął nasz kwiat, odbudowujemy cały czas tą narodową elitę, musimy o nią dbać, jak pszczoły dbają o królową, itd. I, że na to jest potrzeba czasu. No przecież jak chce zmienić mentalność Ruskich, w ciągu jednego czy dwóch pokoleń...

Monika Olejnik: No, ale zmienia się, historyczka rosyjska napisała w rosyjskiej gazecie, że to był czwarty rozbiór Polski, genialne.

Paweł Kukiz: No to dobrze, super.

Monika Olejnik: Że 17 września to...

Paweł Kukiz: Nie, ale nie kwestionuję, super, że przyjechał Putin, kapitalnie.

Monika Olejnik: No właśnie, jak ty odbierasz przyjazd Putina.

Paweł Kukiz: Bardzo dobry ruch, kapitalna rzecz, kapitalna rzecz. Natomiast mimo wszystko, tu nie chodzi też o jakąś bardzo ostrą reakcję, ale porównanie wejście 17 września do zajęcia Zaolzia, które po pierwsze nie było tam żadnej ofiary, żadnej, ani jednej, żołnierz, ani jeden cywil nie zginął. Po drugie, to były przede wszystkim, ja wiem, że to będzie już p polsku troszkę, że jak Kali ukraść krowę to dobrze, a jak Kalemu to źle, ale mimo wszystko.

Monika Olejnik: Katynia do 20 roku.

Paweł Kukiz: W 1918 r. były dwie koncepcje, endecja miała koncepcję, jeżeli chodzi o Śląsk cieszyński, endecja miała koncepcję etnograficzną, a Czesi mieli koncepcję tego podziału ziem spornych z Zaolziem, koncepcję historyczną. Jeżeli chodzi o etnograficzną, która wydaje się najbardziej logiczna, gdzie mieszka większość, to tych są ziemie. Zresztą gdyby była koncepcja geograficzna zastosowana względnie ziem wschodnich, Kresów tak zwanych, no to przykro mi, ale tam byłaby Ukraina, albo wolne miasto...

Monika Olejnik: Powiedz mi, ty studiowałeś ze Schetyną?

Paweł Kukiz: We Wrocławiu, on studiował prawo, ja studiowałem administrację, ale to tylko było parę miesięcy, potem był stan wojenny i ja już miałem z główki studia. Może on dlatego też jakoś do tej policji ma taki, mnie przeszło, bo ja ? jak szedłem na ulicę to ja wiedziałem, że ? nigdy publicznie o tym nie mówię, bo nie chcę...

Monika Olejnik: Ale my jesteśmy publicznie, wiesz, my jesteśmy w Internecie cały czas.

Paweł Kukiz: Ale mówię, że publicznie nigdy nie mówiłem na zasadzie, nigdy nie mówiłem publicznie na zasadzie no takiej, żeby epatować, tak, że nie będę więcej... ale styropianem, jest, jak ja chodziłem na ulicę to rzucając kamieniami miałem świadomość, że mogłem niejednemu z kolegów walnąć, kolegów zomowców, walnąć kamieniem w łeb. Natomiast ja myślę, że u wielu polityków, w tym może i u Schetyny u całej czołówki Platformy żyje ten mit tego policjanta, milicjanta jeszcze, który go gonił z pałą. I właściwie nie o to chodzi że nienawidzi czy kocha, czy nie kocha, ale to jest coś takiego, czego się nie dotyka, zostawmy to tak jak jest, pies to zawsze pies. Nieprawda, nieprawda.

Monika Olejnik: Ja ostatnio...

Paweł Kukiz: Jaki pies, taka gospodarka.

Monika Olejnik: Byłam na komendzie w jakiejś sprawie i patrzę, a wszyscy policjanci mają komputery, ja mówię to fantastyczne, że macie komputery nareszcie, a ten dzielnicowy mi mówi ? to są nasze własne.

Paweł Kukiz: No oczywiście, że własne, oczywiście. Ale to, co się dzieje w tej policji to jest skandal. Jeżeli w tej chwili na przykład, w tej chwili jeszcze do niedawna było chyba trzy, ponad trzy tysiące etatów w KGP, etatów. Więc wyobraź sobie, no to dobra, jak jesteśmy w Internecie... to już jesteśmy na ty

Monika Olejnik: No to jesteśmy na ty.

Paweł Kukiz: To już jesteśmy na ty i tyle. Więc wyobraź sobie, że na 110 tysięcy funkcjonariuszy około, ponad trzy tysiące funkcjonariuszy jest w KGP, pomyśl ile jest w komendach wojewódzkich policji, urzędników, ilu jest w komendach powiatowych policji urzędników, to kto jest na ulicy. To samo się dzieje z MON.

Monika Olejnik: I na koniec jeszcze chciałam zapytać, słyszałeś o takim raperze Pei?

Paweł Kukiz: Tak.

Monika Olejnik: No i co sądzisz, o tym, że namawiał do tego żeby zlinczować...

Paweł Kukiz: E, jak był taki odważny, mógł sam zeskoczyć i się z chłopakiem tłuc, to jest pierwsza rzecz.

Monika Olejnik: A spotkało cię kiedyś w czasie koncertu, że ktoś ci coś powiedział ostrego.

Paweł Kukiz: Ale to nieraz, ja pamiętam zresztą, tylko, że ja jestem na to uodporniony, ponieważ widziałem taką kiedyś, kiedy byłem bardzo młodym chłopcem, nie wiem, pierwsze klasy liceum i widziałem, w mojej miejscowości w Niemodlinie, to jest na Opolszczyźnie, przyjechał zespół SBB, pierwszy mój koncert rockowy w życiu, byłem fanem SBB, zaciemniona sala domu kultury i Skrzek przy fortepianie, dobry wieczór państwu, chcieliśmy ? pam, bam ? przedstawić wam, muzykę. I nagle Cytryn, i taka cisza była, i Cytryn taki nasz miejscowy slejdowiec w takich pistacjowych, poszerzanych spodenkach i żółtym grzebieniu, czy zielonym grzebieniu z tyłu, bo to był początek, końcówka lat 70., z długimi włosami a la Tytus, Romek i Atomek i w takiej ciszy, gdzie ja w napięciu czekałem co będzie, jaki dźwięk następny ten artysta spłodzi, krzyknął: graj ? i tutaj padło słowo nieartykułowane. Dla mnie to był jakiś szok. A z drugiej strony potem się i to mnie uodporniło na wszystkie faki i tego rodzaju rzeczy. Z tym, że temu Pei to się dziwię, on mógł rzeczywiście w pewnym momencie nie wytrzymać, ale gdybym ja nie wytrzymał to prawdopodobnie bym wskoczył w ten tłum sam, a nie nawoływał.

Monika Olejnik: No właśnie, a nie nawoływał żeby zbić chłopaka.

Paweł Kukiz: To żadna sztuka.

Monika Olejnik: Paweł Kukiz i Monika Olejnik, dzięki.

Źródło: RadioZet, http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Pawel-Kukiz

Wełmur

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2009, 23:01:45 pm »
Zw1 Polska Polka liebe allen.
     Polska Polska arbait Stalem.   

Marynus

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2009, 23:10:34 pm »

Ref. Polska bialo - czerwoni!!
       Polska stalem sie broni! Polskaaa..'

sir_krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 18, 2009, 16:12:58 pm »
sądzę że tą piosenka też może się Wam spodobać.

http://www.youtube.com/watch?v=0EZYk0ykF10

Edit:
Poprawiłem prezentację podanego linku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 14:59:06 pm wysłana przez sir_krzysztof »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:29:29 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=LupnLSk53YE&feature=related

Piosenka na cześć Orląt Lwowskich, poległych pod Polskimi Termopilami jak była nazywana Bitwa pod Zadwórzem .. Nieco zapomniana chyba walka ..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 19:18:23 pm wysłana przez DID@ »

Amor Patriae Nostra Lex!

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2009, 16:19:26 pm »
hmmm...nigdy nie slyszalem o tej bitwie...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 19, 2009, 19:18:17 pm »
hmmm...nigdy nie slyszalem o tej bitwie...

W sumie mi się tylko kiedyś o uszy obiło .. A szkoda.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Zadw%C3%B3rzem
Proszę Bardzo ;)
Dla Zainteresowanych :)

Amor Patriae Nostra Lex!

Polak

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:55:10 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=80u6a_nFe08#noexternalembed

Witam! Dopiero co dołączyłem do forum, postanowiłem także podzielić się piosenka Gajcego, poeta powstańczy który zginął podczas trwania walk.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:52:34 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=9jNstfJJfFM&NR=1

Na pierwszej stronie jest moja lista z pieśniami jakie wykonywałem z Teatrem.
To jest "Modlitwa Obozowa" .. Piękne. Zawsze jak to na scenie śpiewałem, to nie mogłem drżenia opanować i ciarek ..

Amor Patriae Nostra Lex!

sir_krzysztof

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2009, 10:30:13 am »
Ta piosenka też się może Wam spodobać bo mi się podoba bardzo

http://www.youtube.com/watch?v=trnw2pSSHrs
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 10:30:38 am wysłana przez sir_krzysztof »

Osirys

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2009, 14:39:32 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=pe_zSySqWnQ

Ostatnio ten utwór bardzo mi się spodobał.
Mam Nadzieję że Wam też przypadnie do gustu. :)

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 13, 2009, 10:17:36 am »
Witam,

dzisiaj konsorcjum Ritter i s-ka poleca:

http://www.youtube.com/v/6B9I3nzi0Fo&hl=pl&fs=1&

Przy okazji proszę jakiegoś znawcę polskiego lotniska, aby potwierdził lub zaprzeczył czy samoloty w 0:17 to "Łosie".

Pozdrawiam

Cytat: barteq_g
Są to samoloty Heinkel He 111.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 20:25:36 pm wysłana przez Twisterro »

Łucznik

• Gość
Twórcy muzyki historyczno-patriotycznej
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2009, 12:09:10 pm »
Zapraszam do dyskusji na temat muzyki patriotyczno-historycznej :)  ;)
Ja osobiscie najbardziej lubie Kaczmarskiego słucham piosenek wszystkich trzech twórców ale najbardziej lubie Kaczmarskie i te jego "Mury"  :) 

[załącznik usunięty przez administratora]

Kmitek

• Czytelnik
Odp: Twórcy muzyki historyczno-patriotycznej
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2009, 19:33:41 pm »
Ładna piosenka ale ja wole cos z inengo repertuaru "O mój rozmarnie" "Bywaj dziewcze zdrowe" "Ojczyzno ma" ale Kaczmarski ma też swój urok jego utowry to symbol walki z komunizmem z Kaczmarskiego najbardziej lubie " Kniaź Jarema nawrócenie" ogólnie to bardzo lubie słuchać patriotyczno wojskowych piosenek taka piosenka Adama Zwierza "Gdy Polska da nam rozkaz" również piękna.