Autor Wątek: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi"  (Przeczytany 28968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gossi

 • Gość
Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi"
« dnia: Maj 11, 2009, 22:49:05 pm »
Poniżej cytat z dzisiejszego Naszego dziennika, gdzie napisali, że w ostatnią sobotę znów powrócił temat "polskich" obozów. Tym razem w "Sueddeutsche Zeitung" , "Hamburger Abendblatt, prywatnej stacji informacyjnej N24, a także na stronach telewizji ARD oraz dzienniku "Die Welt" :

Część niemieckich mediów pomimo dziesiątek polskich protestów, licznych apeli, a nawet ostrzeżeń wyciągania konsekwencji prawnych, w dalszym ciągu nie zważając na prawdę historyczną uporczywie informuje, że niemiecki obóz zagłady w Sobiborze - to był polski obóz zagłady.

Tym razem w sobotnio-niedzielnym wydaniu znanego i poczytnego dziennika z Monachium "Sueddeutsche Zeitung" w artykule zatytułowanym "Eine zutiefst moralische Komponente" (Głęboko moralne komponenty) dotyczącym filmu "Opór" o żydowskich braciach Bielskich pada stwierdzenie: "Powstanie więźniów w polskim obozie zagłady Sobibór" (Aufstand der Häftlinge im polnischen Vernichtungslager Sobibor).
Pomimo licznych protestów Polaków pojawiają się tak skandaliczne przypadki jak w ostatnim "Sueddeutsche Zeitung", który ośmiela się sugerować, że Sobibór był polskim obozem zagłady, lub mniej skandaliczne, ale także denerwujące wielu Polaków, gdzie padają mniej kategoryczne, lecz dwuznaczne stwierdzenia, takie jak: "Prokuratura zarzuca mu [dotyczy Demjaniuka] współudział w zamordowaniu 29 000 Żydów w obozie zagłady Sobibór w Polsce" (Die Staatsanwaltschaft wirft ihm Beihilfe zum Mord an 29 000 Juden im Vernichtungslager Sobibor in Polen vor). W takim tekście nie ma słowa ani o niemieckim, ani nawet o nazistowskim obozie, więc bardzo łatwo tę zbitkę słów skojarzyć, że jak był w Polsce, to na pewno był to polski obóz zagłady. Tak napisał w sobotę chociażby hamburski dziennik "Hamburger Abendblatt", taka informacja widniała w sobotę na stronach internetowych niemieckiej prywatnej stacji informacyjnej N24, a także na stronach telewizji ARD. Nawet dziennik "Die Welt", mimo że został nie tak dawno przyłapany na obraźliwym dla Polaków napisaniu o "polskim obozie koncentracyjnym na Majdanku", za co przeprosił, tym razem pisząc o ekstradycji z USA Demjaniuka, także używa enigmatycznej, niejasnej formuły: "Prokuratura zarzuca Demjaniukowi współudział w zamordowaniu 29 000 Żydów w obozie zagłady Sobibór w Polsce".
I tym razem o podawaniu przez wymienione przez nas redakcje obraźliwych dla Polaków treści powiadomimy polską ambasadę, być może drogą dyplomatyczną będzie można zmusić Niemców do mówienia prawdy o niemieckich obozach.

[admin]Poprawiłem temat na czytelniejszy.[/admin]
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 21:11:34 pm wysłana przez p1tereQ »

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" - wydzielone z Antypoloniz
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2009, 10:17:41 am »
Mimo, że akcje przeciw piętnowaniu Polaków za byłe niemieckie obozy koncentracyjne prowadzona była od dawna przez Polonię, gazetę "Rzeczpospolita" i niektóre ambasady Polski, a ostatnio MSZ, to wciąż próbuje się Polsce przypisać odpowiedzialność za nie - jest to przejaw antypolonizmu:
Cytuj
"Polskie obozy" we francuskiej telewizji
W serwisie informacyjnym francuskiej telewizji France 24 użyto błędnego sformułowania "polski obóz koncentracyjny".
W angielskiej wersji językowej programu dziennikarka mówiąc o deportacji z USA do Monachium Johna Demjaniuka, powiedziała, że jest on podejrzany o udział w zamordowaniu między marcem a końcem września 1943 roku 29 tysięcy Żydów w "polskim obozie koncentracyjnym" Sobibór ("Polish concentration camp").

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski podkreślił, że z tego typu przekłamaniami w światowych mediach mamy do czynienia od kilku do kilkunastu razy w ciągu tygodnia.


I strona z interwencjami MSZ:
Przeciw "polskim obozom"
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 10:25:59 am wysłana przez Gawsi »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Kmitek

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 74
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2009, 09:47:31 am »
Często nawet zwyczajni obywatele na zachodzi np we Francji wierzą w te bzdury które przekazują im media i o to do nich pretensji miec nie wolno nalezy miec do tych którzy tą fałszywą prawdę sprzedają bo to szkodzi wizerunkowi naszego kraju a Polaków stawia jako faszystów. Tak jeśli ktoś nie wie. To w jednym z podręczników do historii we Francjii przedstawia się że ruch faszystowski zaczoł sie w Polsce od momentu gdy władzę przejoł Piłsudski przewrotem majowym. To najlepiej pokazuje zakłamanie i bałamucenie społeczeństwa zachodzi tylko pytanie w jakim celu ?

Hades

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2009, 11:05:09 am »
Dziwię się dlaczego np. polska ambasada (w tym przypadku) we Francji nie wystąpi z protestem do francuskiego ministerstwa edukacji o korektę podręczników do historii, zakłamanej historii...

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2009, 20:31:03 pm »
Fałszowaniu historii Polski dla wybielania innych powinni przeciwstawiać się wszyscy uczciwi ludzie, nie tylko w Polsce, tym razem głos zabrał Kukiz:
Cytuj
Kukiz i wiceprezes PP chcą ścigać za "polskie obozy"
Muzyk Paweł Kukiz oraz wiceprezes Powiernictwa Polskiego (PP) Tomasz Fabiszewski grożą składaniem doniesień do prokuratury i pozwów do sądów na zagraniczne media, które będą używać określenia "polskie obozy koncentracyjne". Takie sformułowanie - jak napisali Kukiz i Fabiszewski w oświadczeniu przesłanym w piątek PAP - godzi w dobre imię narodu polskiego.
"Tylko zdecydowane i stanowcze kroki podejmowane w tej sprawie spowodują, że w przyszłości redakcje nie będą dopuszczały się tego typu zafałszowań, całkowicie zniekształcających odpowiedzialność Niemców za śmierć milionów ludzi w obozach śmierci" - podkreślili.

Kukiz i Fabiszewski zamierzają składać doniesienia do prokuratury w przypadku, gdy media nie dokonają sprostowań i przeprosin. Ponadto w każdym przypadku, przeciwko osobom odpowiedzialnym za treści publikowane przez daną redakcję, wytaczane będą procesy z powództwa cywilnego.

Fabiszewski poinformował, że nie jest jeszcze przesądzone, czy ewentualne doniesienia do prokuratury lub pozwy sądowe będą składane w Polsce, czy za granicą.

46-letni muzyk rockowy Paweł Kukiz protestując przeciwko działalności niemieckich wypędzonych nagrał ostatnio piosenkę "Heil Sztajnbach", prezentowaną na stronie internetowej Powiernictwa Polskiego.

Zobacz teledysk "Heil Sztajnbach":
Kukiz: Heil Sztajnbach


Powiernictwo Polskie zarejestrowano w styczniu 2005 r. w Gdyni. Organizacja za główne swoje cele stawia sobie pomoc prawną dla polskich obywateli, którzy chcą domagać się odszkodowań za szkody wyrządzone przez Trzecią Rzeszę oraz edukację historyczną społeczeństwa. Prezesem i założycielem PP jest senator PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

W związku z rozpoczęciem procesu zbrodniarza nazistowskiego, Ivana Demjaniuka, w wielu hiszpańskich mediach, w tym w opiniotwórczym dzienniku "El Pais", użyto sformułowania "polski obóz koncentracyjny w Sobiborze". Zaprotestowała polska ambasada w Madrycie: wyrażenie to jest krzywdzące i obraźliwe dla społeczeństwa polskiego, propaguje i utrwala fałszywy obraz historii II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej ziem polskich - podkreśliły w czwartek źródła w naszej ambasadzie.

Według źródeł MSZ, co najmniej kilkanaście razy rocznie ukazują się publikacje "zakłamujące polską historię".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 20:32:49 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Redi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 297
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2009, 20:39:58 pm »
Cytuj
sformułowanie "polskie obozy koncentracyjne" zostało użyte przez holenderskich (telewizja NED 1) i hiszpańskich dziennikarzy, między innymi w dzienniku El Pais oraz przez agencję prasową Europa Press.

Za niedługo jeszcze dojdzie do tego cała Europa zacznie nas nazywać nazistami >:(, jeżeli rząd nie weźmie się w tej sprawie 'w końcu' do roboty.

http://polonia.wp.pl/kat,1010221,title,Polska-ambasada-walczy-z-falszowaniem-historii,wid,11746537,wiadomosc.html?ticaid=193bd

http://www.rp.pl/artykul/2,401222.html

http://www.rp.pl/artykul/2,399356.html
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Astria

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2009, 22:12:35 pm »
@ Redi, oczekiwanie na to, że rząd zrobi cokolwiek w tej czy innej tego typu sprawie, zakrawa o złudną nadzieję. Teraz nie ma obrony interesów Polski, domagania się szacunku dla Jej imienia i właściwego przedstawiania historii. Teraz jest moda na poprawność polityczną godną Europejczyka. Niedługo interwencja w takiej kwestii będzie nazwana czepialstwem i zaściankowością. W końcu - polskie czy niemieckie, co za różnica? I tak każdy wie o co chodzi. Ważne, żebyśmy byli nowocześni i światowi, no i żeby nas lubili. Narodowi już niedługo będzie wszystko jedno, bo mało kto z młodego pokolenia ma jakiekolwiek pojęcie o historii. A Europie to jest bardzo na rękę... nasi sąsiedzi i wszelkiej maści "sojusznicy" nie bardzo lubią przyznawać się do błędów. Jedyne, co możemy zrobić, to uświadamiać tych, którzy nie wiedzą, ale chcą się dowiedzieć. Rządów niestety nie zmienisz.

barteq_g

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2009, 23:30:46 pm »
Dla polskich polityków liczy się tylko kasa. Za dobre pieniądze niedługo będą przepraszać za Powstanie Warszawskie.


Redi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 297
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2009, 23:37:04 pm »
Tak, to w sumie fakt ;)

"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Zaglowiec36rok

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane \"polskimi\" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:41:14 pm »
 We wczorajszych wiadomościach nastronie Fox News (http://www.foxnews.com/story/0,2933,583773,00.html)znajduje się duży artykuł o wystawie na temat Auschwitz w izraelskim Holocaust Museum Yad Vashem w Jerozolimie. Oto fragmenty tego artykułu:

"Yad Vashem isdisplaying the blueprints of the notorious Polish camp that has become a symbolof the Nazi genocide of European Jewry."
"/.../ theyprovide "a great illustration of the process of turning Auschwitz from asmall Polish concentration camp to the center of the Holocaust.""

Część blogerów Salonu24, kierując się maksymą FoxNews.com (słowa w logo  "Fair and Balanced" ( "rzetelny i wyważony" - sic!)), wystosowała listy ze sprostowaniem. Po jakimś czasie stwierdzenie  "the notorious Polish camp" ("sławetny polski obóz koncentracyjny") zniknęło ze strony Fox News, jednak "smallPolish concentration camp" wciąż nie poprawiono.

Jak długo pamięć polskich ofiar Auschwitz (zamordowano tam ok. 80 tysięcy polskich chrześcijan oraz tysiące Polaków o żydowskich korzeniach oraz polskich Żydów) będzie bezczeszczona przez tępych pismaków!

Widać tutaj albo złą wolę, albo  myślenie wykrzywione rasistowskimi antypolskimi stereotypami. Oto właśnie konsekwencja braku stanowczych kroków ze strony Polaki. Z ofiar nazizmu i stalinizmu stajemy się w opinii publicznej katami.

Listy z protestem należy słać pod adres: newsmanager@foxnews.com

Za:

http://antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=139:qpolskie-obozy-koncentracyjneq-ponownie-niewiedza-czy-za-wola&catid=6:wydarzenia&Itemid=13                                                                                                                         

« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 19:47:01 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

barteq_g

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:03:12 pm »
Za każdym razem państwo Polskie powinno kierować sprawę na drogę sądową. Dlaczego nikt tego nie robi?? Może POPIS uważa, że Auschwitz był naprawdę polskim obozem? W końcu kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą jak mawiał Goebbels...

Zaglowiec36rok

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:17:47 pm »
Fox News po interwencji Polaków wysyłających listy z żądaniem zdementowania kłamstw poprawił swój artykuł.
Brawadla tych, którzy wzięli udział w akcji! Takiej sytuacji nigdyby niebyło, gdybyśmy glosili wszem i wobec prawdę historyczną, anaszepaństwowe instytucje działałyby surowo, stosując najbardziejskutecznenarzędzia prawne - procesy. Antypolonizm nie ustanie takdługo, jakjego przejawy będą tolerowane.  Tolerancja nie możeoznaczaćtolerowania zła i antypolskiego rasizmu obecnego na tyle wkulturze, żebez sprawdzenia faktów dziennikarze piszą o Polsce co imwygodnie.

Za: http://antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=141:fox-news-poprawia-swoj-haniebny-artyku-pod-wpywem-listow-polakow&catid=6:wydarzenia&Itemid=13

barteq_g

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:56:36 pm »
Tylko dlaczego nie ma wsparcia prezydenta i rządu? Za co im płacimy?

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2010, 17:16:23 pm »
Po osłabieniu naszej Polonii w USA antypolonizm nie gaśnie. W "Washington Post" pracuje żona szefa MSZ Sikorskiego Anna Appelbaum, ale coś jej antypolonizm nie przeszkadza.

Cytuj
Znowu "polskie obozy śmierci" w amerykańskiej prasie
W tygodniku "Parade", ilustrowanym dodatku do wielu dzienników w USA, m.in. "Washington Post", ukazał się artykuł zawierający kilka sformułowań określających hitlerowskie obozy i getta w okupowanej Polsce w czasie drugiej wojny światowej jako "polskie".

Tygodnik zamieścił w najnowszym wydaniu artykuł o dyrektorze Biura Śledztw Specjalnych (OSI) w amerykańskim ministerstwie sprawiedliwości Eli Rosenbaumie, który od 33 lat zajmuje się ściganiem zbrodniarzy hitlerowskich.

Przypominając postaci największych spośród nich, do których schwytania i osądzenia doprowadziło OSI, autor tekstu używa określeń: "polski obóz śmierci w Majdanku", "polski obóz koncentracyjny" i "polskie getto warszawskie". Ani razu nie wspomina, że chodzi o miejsca kaźni założone przez hitlerowskie Niemcy w okupowanej Polsce.

Fałszujące historię określenia spotkały się już z gniewnymi reakcjami czytelników. Kongres Polonii Amerykańskiej zachęca do pisanie listów z protestami do redakcji.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

RAF

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2010, 00:09:46 am »
Mam nadzieję ,że się wreszcie obudzą rządzący i zaczną pociągać winnych do odpowiedzialności - kilka nagłośnionych spraw i następni zastanowią się dwa razy zanim cokolwiek kłamliwego napiszą.

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Kolejny przypadek antypolonizmu, teraz "The Wall Street Journal" wcześniej "Parade". które wycofało się z tego obraźliwego określenia. Polscy rodacy protestują na ulicach USA.

Cytuj
Polonia w USA przeciw "polskim obozom"

Na łamach amerykańskiej prasy znów pojawiły się "polskie obozy koncentracyjne". Nowojorska Polonia żąda sprostowań i szykuje demonstrację przed siedzibą "The Wall Street Journal"

Redakcja największego amerykańskiego dziennika terminu "polski obóz koncentracyjny" użyła niedawno, pisząc o książce "The Thoughtful Dresser" autorstwa Lindy Grant wywodzącej się z zamieszkałej w Wielkiej Brytanii rodziny żydowskich imigrantów z Polski i ZSRR.

Wśród Polonii zawrzało. W komentarzach pod tekstem informację, że nie był to ?polski?, lecz ?niemiecki? lub ?nazistowski? obóz, zamieściła między innymi Marta Porwit, wnuczka więźnia Auschwitz o numerze 121 241.

Mimo licznych telefonów i wysyłanych do dziennika e-maili redakcja nie opublikowała jednak sprostowania, nie poprawiła też błędu w wersji internetowej. ? Nie pierwszy raz ?Wall Street Journal? użył terminu ?polski obóz koncentracyjny? i odmówił sprostowania. Dlatego szykujemy się do demonstracji przed siedzibą redakcji ? zapowiada w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? Antoni Chrościelewski, prezes Domu Narodowego na Greenpoincie i członek Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. ? Myślę, że taka manifestacja, na którą zaprosimy amerykańskich dziennikarzy, to dobry sposób skłonienia redakcji do poprawienia błędu. Drugim byłby pozew sądowy, ale na to potrzeba już sporych pieniędzy ? dodaje Chrościelewski.

Sprawą zajęła się również polska ambasada w Waszyngtonie i konsulat w Nowym Jorku. ? Tuż po ukazaniu się tekstu rozmawialiśmy z kierownictwem "Wall Street Journal", domagając się sprostowania tego kłamliwego określenia - mówi "Rzeczpospolitej" Paweł Maciąg, rzecznik polskiej ambasady w Waszyngtonie. Oficjalnie w imieniu polskich władz interweniowała także konsul generalna w Nowym Jorku Ewa Junczyk- Ziomecka. "Wall Street Journal" obiecał opublikować jej list do redakcji.

Polonusom i dyplomatom udało się już zmusić do sprostowania redakcję czytanego w Stanach Zjednoczonych przez 74 miliony osób magazynu "Parade". Termin "polski obóz koncentracyjny" pojawił się w nim na początku kwietnia.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Redi

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 297
 • Płeć: Mężczyzna
>Tu< zamieszczam wykaz interwencji MSZ'tu w tej sprawie.
Lista incydentów w mediach, w których wystąpiło sformułowanie "polskie obozy koncentracyjne" jest przerażająco długaaa.
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2010, 20:17:33 pm »
[admin]Zrobiłem rzeź wątku. Posty nie na temat, związane z relatywizacją historii i porównywaniem Berezy Kartuskiej do niemieckich obozów śmierci znajdują się tutaj. Ponieważ bardzo się napracowałem nad tym, to jeżeli ktoś będzie znów spamował nie na temat w antypolonizmie, to się wkurzę.[/admin]
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:42:31 pm »
Zastanawiam się czy określenie "polskie obozy koncentracyjne" bierze się z nieznajomości historii czy może jest to po prostu określenie miejsca w ktorym znajdują się te ośrodki. Innym przykładem może być twierdza w Malborku o której też się mówi "polski zamek".

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2010, 08:22:48 am »
Sądzę, że z uproszczeń. Jak takiemu komuś chodzi o np. obóz w Dachau, to napisze - niemiecki, a jak o obóz w Auschwitz, to że polski. Wątpię, by większość popełniających takie błędy robiła to z premedytacją, czy złośliwie.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2010, 15:15:53 pm »
Sądzę, że z uproszczeń. Jak takiemu komuś chodzi o np. obóz w Dachau, to napisze - niemiecki, a jak o obóz w Auschwitz, to że polski. Wątpię, by większość popełniających takie błędy robiła to z premedytacją, czy złośliwie.
Niemniej niezależnie od intencji, efekt jest równie szkodliwy dla Polski, więc za wszelką cenę musimy walczyć z "polskimi obozami"!
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

p1tereQ

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2010, 15:21:27 pm »
Sądzę, że z uproszczeń. Jak takiemu komuś chodzi o np. obóz w Dachau, to napisze - niemiecki, a jak o obóz w Auschwitz, to że polski. Wątpię, by większość popełniających takie błędy robiła to z premedytacją, czy złośliwie.

Spróbuj uprościć na przykład kwestie sporne z Żydami. Wiesz jaki będzie efekt?

Zastanawiam się czy określenie "polskie obozy koncentracyjne" bierze się z nieznajomości historii czy może jest to po prostu określenie miejsca w ktorym znajdują się te ośrodki. Innym przykładem może być twierdza w Malborku o której też się mówi "polski zamek".

To by było za proste, zwłaszcza teraz kiedy dostęp do informacji jest tak powszechny jak powietrze do oddychania.
Jeśli ktoś popełnia taki błąd, to robi to na pewno w jakimś celu. To nie przypadek, to na przypadek ma tylko wyglądać.

Poza tym takie artykuły/ teksty przeważnie przechodzą przez cenzurę redaktorską. Załóżmy, że autor sobie idzie na skróty. Ale po tym autorze idą także łamacze tekstów, cenzuranci, redaktorzy działów, redaktorzy naczelni itd. Proces publikowania jest znacznie bardziej złożony. No i jak to przeważnie bywa, jest kontrolowane przez sprawnych polityków. Przypadek nie istnieje, nic tylko szukać w otchłani prawdy. Byle nie zatrzeć granic.

Aleksy

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2010, 15:26:11 pm »
Cytuj
Zastanawiam się czy określenie "polskie obozy koncentracyjne" bierze się z nieznajomości historii czy może jest to po prostu określenie miejsca w ktorym znajdują się te ośrodki. Innym przykładem może być twierdza w Malborku o której też się mówi "polski zamek".               

Uważam, ze to wynik przede wszystkim braku odpowiedniej wiedzy historycznej. Określenie "polskie" znaczy, że były prowadzone przez Polskę... a hitlerowskie obozy należały do III Rzeszy.

Cytuj
Sądzę, że z uproszczeń.

generalnie nauka historii uproszczonej prowadzi do wielu błędnych myśli...

Cytuj
Niemniej niezależnie od intencji, efekt jest równie szkodliwy dla Polski, więc za wszelką cenę musimy walczyć z "polskimi obozami"!               

Raczej to mało możliwe, bo jak? Europejczycy nawet geografii się dobrze nie uczą, o historii niemówiąc. Czego oczekujecie od ludzi, którzy Polski szukają za Uralem, lub w Afryce?

Cytuj
Jeśli ktoś popełnia taki błąd, to robi to na pewno w jakimś celu. To nie przypadek, to na przypadek ma tylko wyglądać.

Ale nie musi być świadom tego jak to odbiera się w Polsce!!! Dla takiego kolesia obóz leżący w Polsce to polski obóz, zamek w Polsce to polski zamek.

bzyk

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 10, 2010, 11:58:16 am »
Raczej to mało możliwe, bo jak? Europejczycy nawet geografii się dobrze nie uczą, o historii niemówiąc. Czego oczekujecie od ludzi, którzy Polski szukają za Uralem, lub w Afryce?

Ale nie musi być świadom tego jak to odbiera się w Polsce!!! Dla takiego kolesia obóz leżący w Polsce to polski obóz, zamek w Polsce to polski zamek.

Zgadzam się.
Nie wszystkie, a w mojej opinii większość takowych wypowiedzi nie ma podłoża antypolskiego. Nie wliczam w to dziennikarzy, którzy dzierżąc "IV władzę" winni mieć pojęcie, o czym piszą. Ale zachodnioeuropejski szarak podobnie jak Amerykanin posiada cechy wymienione powyżej przez @Aleksy.

Zaglowiec36rok

 • Gość
Odp: Byłe niemieckie obozy koncentracyjne zwane "polskimi" -wydzielone z Antypolonizm
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 10, 2010, 12:54:26 pm »
Zgadzam się.
Nie wszystkie, a w mojej opinii większość takowych wypowiedzi nie ma podłoża antypolskiego. Nie wliczam w to dziennikarzy, którzy dzierżąc "IV władzę" winni mieć pojęcie, o czym piszą. Ale zachodnioeuropejski szarak podobnie jak Amerykanin posiada cechy wymienione powyżej przez @Aleksy.

Czyli co sugerujesz, ignoranci dzierżą czwartą władzę? Nic - poza swoim krajem - nie wiedzą, ale kształtują opinie świata? Wszyscy ci światli redaktorzy, którzy dostają nagrody za swoja wnikliwość dziennikarską, to zwykłe matoły, co nami rządzą - Europą, światem? - w ramach czwartej władzy?

Ich wydźwięk jest antypolski, intencja nieważna. Dlatego są antypolskie. I wszystkie takie wypowiedzi są antypolskie.

Jeżeli bije Cię ktoś w twarz, to nie zastanawiasz się, czy celowo. Na pewno zostałeś uderzony. Kwestia tego, czy celowo to dalszy plan.

A konto Aleksy trolluje. Opowiada nam o "śląskim narodzie", a usprawiedliwia niewiedzę na temat obozów.

Wrzucajcie "szambo nam na głowę" daje się to zrozumieć. Oto przesłanie. Polacy są be, potem da się tak powiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 13:29:17 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »