Autor Wątek: MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY - www.marsz.org  (Przeczytany 19169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY - www.marsz.org
« dnia: Maj 16, 2009, 21:58:58 pm »
Zapraszam serdecznie :)

IV MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W WARSZAWIE

W niedzielę 31 maja 2009 r., pod hasłem "W kryzysie stawiam na rodzinę", po raz czwarty ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej  im. Ks. Piotra Skargi oraz Fundacji PRO.
Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Idea imprezy nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia, jakie dla praw człowieka, rodziny i społeczeństwa stanowi kultura śmierci.

Obrońcy życia i rodziny wyruszą o godzinie 12 z ulicy Nowy Świat (u zbiegu ul. Foksal i Chmielnej) i przejdą przez ulice: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską do Ogrodu Krasińskich. Tam, po zakończeniu marszu, odbędzie się koncert i piknik rodzinny.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy opowiadają się za budową cywilizacji życia. Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi! - apelują.

Więcej informacji na stronie internetowej Marszu: www.marsz.org

« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2009, 22:00:38 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

DID@

• Stowarzyszenie
Odp: MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY - www.marsz.org
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2009, 22:04:24 pm »
Zapraszam serdecznie :)

I to rozumiem ! Nie jakieś śmieszne parady gejów, gdzie się "oni" publicznie .. yhymm ..
Uważam to za bardzo mądrą inicjatywę i gdybym mieszkał w Wa-wie, to bym się tam przyłączył do tego Marszu.

Naprawdę. O życie trzeba walczyć !
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2009, 22:12:54 pm »
Dzięki @DID
Transport za pół darmo organizowany jest z Krakowa :)

Jak co roku SKCh im. ks. Piotra Skargi organizuje wyjazd na Marsz dla Życia i Rodziny autokarami z Krakowa. Jego koszt wynosi 10 PLN od osoby. Wyjazd z  Placu Wolnica o godz. 5.00 rano w niedzielę, powrót do Krakowa tego samego dnia ok. godz. 17.00.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2009, 22:30:01 pm »
Dzięki @DID
Transport za pół darmo organizowany jest z Krakowa :)

No niestety do grodu Kraka mam jeszcze dalej :P
Ale w przyszłości, o ile nasza tolerancyjna Unja Erłopejska nie zabroni organizowania takich Marszów, to z pewnością się dołączę i innych również do tego zapraszam ;)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2009, 13:42:32 pm »
Ja, szczerze mówiąc, mam dość tych wszystkich marszów. Czy to "lewych", czy to "prawych", czy to "gejowych" marszów, rodzinnych, etc. Nic nie zmienią, nikogo nie nawrócą. To tylko szansa to "pokazania się" polityków.
Oczywiście, każdy ma prawo do pokazania siebie i swoich poglądów, ale ja już staram się unikać jak ognia wszelkich pochodów tego typu.

Bez obrazy dla czyichkolwiek uczuć. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

sgsman

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2009, 16:15:57 pm »
Ja, gdybym mógł, to bym podskoczył. A że nie ma na to szans, to przynajmniej tutaj poprę ową inicjatywę :).

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2009, 20:58:19 pm »
Ja, szczerze mówiąc, mam dość tych wszystkich marszów. Czy to "lewych", czy to "prawych", czy to "gejowych" marszów, rodzinnych, etc. Nic nie zmienią, nikogo nie nawrócą. To tylko szansa to "pokazania się" polityków.
Oczywiście, każdy ma prawo do pokazania siebie i swoich poglądów, ale ja już staram się unikać jak ognia wszelkich pochodów tego typu.

Bez obrazy dla czyichkolwiek uczuć. :)

To jest nas dwóch. Nie we wszystkim się zgadzam, ale to takie zboczenie zawodowe ;)

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2009, 21:09:20 pm »
Ooo! Jak widzę po zdjęciu a także po organizatorach ta forma pozytywnej manifestacji -bez policji- jest wydaje się jak najbardziej odpowiednia. Pozytywne treści, to jest normalność!  :)

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2009, 09:52:27 am »
Ja, szczerze mówiąc, mam dość tych wszystkich marszów.
A to dziwne. Nie zrobiłeś wpisu - przeciw o marszu pederastów (np. krakowskiemu).
A tu proszę jest wpis - jakaś niespójność. ;)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2009, 01:40:15 am »
Wcześniej chyba pisałem, z okazji innego marszu, czy parady, czy co oni tam chcieli reklamować. Że unikam i że nie lubię. :)

Zresztą, tutaj napisałem, że "tych wszystkich marszów", a więc tych od przeróżnych "kochających gdzie indziej" także. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2009, 07:10:13 am »
Zresztą, tutaj napisałem, że "tych wszystkich marszów", a więc tych od przeróżnych "kochających gdzie indziej" także. :)
OK :)
Choć ja się wybiorę na marsz rodzinny.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2009, 21:55:45 pm »

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2009, 01:05:41 am »
Byłem z całą rodziną, zmokliśmy ale nie żałujemy.
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2009, 11:07:11 am »
Byłem z całą rodziną, zmokliśmy ale nie żałujemy.

Co najmocniej utkwiło Tobie w pamięci po marszu? ;)

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2009, 23:34:07 pm »
D E S Z C Z !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszędobylscy fotoreporterzy i hasła wykrzykiwane przez megafony. I polityczne, co mi się nie podobało, bo nie przyszedłem popierać żadnej partii. I pro rodzinne dobre i lepsze.
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2010, 08:56:01 am »
W tym roku słońce już zamówione ;)

V Marsz dla Życia i Rodziny już w maju!

W niedzielę 30 maja br. o godz. 12.00 przejdziemy, już po raz piąty, ulicami Warszawy, w dorocznym Marszu dla Życia i Rodziny. Manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci jest inicjatywą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi oraz Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Idea imprezy nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia, jakie dla człowieka, rodziny i społeczeństwa stanowi kultura śmierci.

Organizatorzy zapraszają do współpracy i udziału w Marszu wszystkich, którzy opowiadają się za budową cywilizacji życia. Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi!

Jak co roku SKCh im. ks. Piotra Skargi organizuje wyjazd na Marsz dla Życia i Rodziny autokarami z Krakowa. Wszystkie osoby chętne do wyjazdu proszone są o potwierdzenie udziału najpóźniej do dnia 25 maja u koordynatorów wyjazdu, którymi są:

Przemysław Kołtun - (012) 628 06 41 lub 693 623 613 przemekk@piotrskarga.pl

Piotr Kucharski - (012) 628 06 40, piotrk@piotrskarga.pl

Wyjazd z Placu Wolnica 30 maja (niedziela) o godz. 5.00
Powrót do Krakowa ok. godz.16.30
Koszt przejazdu w obydwie strony wynosi 15 PLN.

http://www.piotrskarga.pl/ps,4927,8,0,1,I,informacje.html

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2010, 23:54:04 pm »
Będę a raczej będziemy, całą rodziną. Może by tak pod sztandarem Wiernych ?

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2010, 18:50:29 pm »
Będę a raczej będziemy, całą rodziną. Może by tak pod sztandarem Wiernych ?

Zbyszku, jeśli to możliwe to masz moje osobiste poparcie.

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2010, 21:50:02 pm »
Zbyszku, jeśli to możliwe to masz moje osobiste poparcie.

Rozmawiałem dzisiaj z Tomkiem i muszę przyznać mu rację. Otóż "Marsz Dla Życia i Rodziny", choć deklaruje się jako apartyjny to jednak jest kojażony z określoną opcją. Poza tym promuje ściśle określone wartości moralne, z którymi nie każdy (nawet z naszego forum) się zgadza. Dlatego chyba nie mam mandatu by na tym spotkaniu reprezentować naszą społeczność.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2010, 22:27:37 pm wysłana przez Ahaj »

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2010, 22:06:01 pm »
taki marsz to dobra rzecz :) chyba tylko u nas jeszcze mozliwe bo w reszcie UE nie namiejscu...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2010, 10:44:40 am »
Jak każda masowa impreza skupi rożnych ludzi. Czym więcej ludzi , tym więcej poglądów z którymi się nie zgadzamy. A z jaką partią jest marsz kojarzony, bo organizowany jest oddolnie i bez partyjnego wsparcia - z tego, co wiem?

Co do idei, to promocji rodziny i dzieciątek polskich jest zasadniczo słuszna. W końcu zajmujemy się tym interesem dla kogoś, ktoś mu sławić w przyszłości chwałę Rzeczypospolitej i wygrać w kulturowej walce, której podwały przygotowujemy.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2010, 10:54:46 am »
Jak każda masowa impreza skupi rożnych ludzi. Czym więcej ludzi , tym więcej poglądów z którymi się nie zgadzamy. A z jaką partią jest marsz kojarzony, bo organizowany jest oddolnie i bez partyjnego wsparcia - z tego, co wiem?

Z żadną partią nie jest kojarzony.

Otóż "Marsz Dla Życia i Rodziny", choć deklaruje się jako apartyjny to jednak jest kojażony z określoną opcją.

Tak jak Ty, też byłem w zeszłym roku na marszu i widziałem na własne oczy, że nie ma ona charakteru politycznego, do marszu mogą przyłączyć się wszystkie środowiska i opcje, którym zależy na ochronie życia ludzkiego i wzmacnianiu roli rodziny w społeczeństwie.
Oczywiście nie musimy mieć napisu Wierni-Ojczyźnie, co byłoby jakąś promocją, choć obiekcje Twisterro nie do końca mnie przekonują, bo oddawanie dzieci do adopcji i nie zmusza rodziców do wychowywania niechcianych dzieci.

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2010, 21:36:51 pm »
Ja tam napewno będę z całą rodziną. Możemy się gdzieś umówić i iść razem. Czy pod sztandarem "Wiernych" to jest do przedyskutowania, conajmniej w gronie organu założycielskiego Stowarzyszenia. Po marszu możemy gdzieś się wybrać, albo u mnie grilla czy nawet ognisko z kiełbaskami a może i czymś więcej. Zapraszam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 21:39:25 pm wysłana przez Ahaj »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2010, 21:43:27 pm »
Rozmawiałem dzisiaj z Tomkiem i muszę przyznać mu rację. Otóż "Marsz Dla Życia i Rodziny", choć deklaruje się jako apartyjny to jednak jest kojażony z określoną opcją.

Myślę, że wyjątek potwierdza regułę. Nie utożsamiamy się z partią, ale z samą ideą.
Jestem zdania, że nie powinniśmy się ograniczać. Przynajmniej nie tym razem, spróbujmy.

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 24, 2010, 21:49:04 pm »
Myślę, że wyjątek potwierdza regułę. Nie utożsamiamy się z partią, ale z samą ideą.
Jestem zdania, że nie powinniśmy się ograniczać. Przynajmniej nie tym razem, spróbujmy.

Co proponujesz ?