Autor Wątek: Nasza-Polska - Etiudy dokumentalne  (Przeczytany 4490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nobis

• Gość
Nasza-Polska - Etiudy dokumentalne
« dnia: Maj 19, 2009, 00:15:27 am »
Witam serdecznie wszystkich patriotów! Jestem tutaj nowy i nie ukrywam swojego zadowolenia, że powstał wreszcie serwis który skupia Polaków wiernych swojej Ojczyźnie  :) Przejdę do rzeczy. Amatorsko zajmuję się tworzeniem etiud dokumentalnych pod pseudonimem MarcinKW - Nasza-Polska. Jedna z nich, trzyczęściowy film Polska pierwsza podejmuje walkę znajduje się w serwisie YouTube. Podejrzewam, że film ten może być znany części użytkowników, jeśli jednak nie, zapraszam do oglądania. Film posiada drobne błędy i usterki, które zamierzam naprawić w kolejnej edycji, już niebawem.  ;)

Niech żyje Polska!

Gawsi

• Czytelnik
Odp: Nasza-Polska - Etiudy dokumentalne
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2009, 16:04:34 pm »
Tak, widziałem ten film. Bardzo dobry ;) Oglądałem go już, jakieś pół roku temu.
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

vandererst

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2009, 16:24:58 pm »
Bardzo dobry pomysł na propagowanie historii.
Pozdrawiam

Nobis

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2009, 16:28:11 pm »
Dziękuję bardzo. :) Uważam jednak, iż ma bardzo poważną wadę. Mianowicie nie jest po angielsku. Byłbym skłonny podjąć współpracę aby stworzyć produkcje które uświadomiłby cudzoziemcom rangę bohaterskiej obrony polskiej we wrześniu, zdrady sojuszników i niemieckiej machiny wojennej, która niosła ze sobą śmierć i znisczenie. Czy jest ktoś zainteresowany? Mowa przede wszystkim o współpracy w kontekście stworzenia scenariusza, reżyserii, dostarczania grafik i opracowania dźwiękowego.

Dziękuję raz jeszcze. Uważam, że nie tyle dobry, co jeden z lepszych. W końcu jak nie docierać do świadomości europejczyków, jak nowoczesną drogą multimediów?

vandererst

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2009, 16:31:55 pm »
Jeśli chcesz mogę Ci pomóc przetłumaczyć tekst, który masz tutaj podłożony na angielski, ale to dopiero w drugiej połowie czerwca najwcześniej. A grafiki jakieś mam, głównie skany z opracowań i książek, to mogę udostępnić

Nobis

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2009, 16:38:28 pm »
Tzn. myślę o rozpoczęciu tej produkcji nie wcześniej jak w połowie czerwca. Za pomoc w tłumaczeniu byłbym niezmiernie wdzięczny. Myślę, że przy okazji można i rozpromować ten portal, a co do spraw grafiki, myślę raczej o czymś ambitniejszym, tj. animacji komputerowej - np. przy zestawieniu wykresów porównawczych odnośnie faktycznego stanu uzbrojenia obu stron, schematów operacyjnych działań stretegicznych i taktycznych czy wreszcie map w czasie poruszania kwestii politycznych.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2009, 18:14:51 pm »
Ja Ci pomogę w grafice, mistrzem w tworzeniu grafiki nie jestem ale jednak coś tam umiem.
Na początek to zawsze więcej jak nic. A pomysły masz dobre, wykonanie też się wybija ponad poziom YT.

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2009, 18:54:24 pm »
Myślę że do projektu powinien się przyłączyć DAF. Pomysł doskonały, czekamy tylko na opinię przewodniczącej ;)

Astria

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2009, 22:12:49 pm »
DAF z wielką chęcią zaangażuje się w projekt :) . Ja również będę miała wolne od czerwca, także nic nie powinno stanąć na przeszkodzie. Przyjdzie czas na dogadanie szczegółów, ale warto nad tym pracować. W kwestii tłumaczenia również możesz liczyć na moją pomoc. :)

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2009, 22:14:12 pm »
Znakomicie! Zatem jeśli Nobis nie będzie miał nic przeciwko- wciągamy ten projekt pod sztandar WO ;)

Nobis

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2009, 22:17:54 pm »
Jestem rad z takiego obrotu spraw :) Oczywiście, iż nie mam nic przeciwko. Uważam, że wspólnymi siłami można naprawdę sporo zdziałać. Sądzę, że praca pod szyldem DAF przyniesie spore efekty. A do tego czasu będę mógł w spokoju zająć się wstępnym zgromadzeniem materiałów i określeniem wizji scenariusza, który mam nadzieję, zadowoli Nas wszystkich  :)

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2009, 22:33:30 pm »
Myślę że możesz w DAFie założyć wątek, który rozpocznie projekt. Oczywiście z uwzględnieniem, że prace zaczną się około połowy czerwca ;)

Black Willow

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2012, 17:52:02 pm »
Natrafiłem na ten temat i od razu skojarzyłem. Aż wstyd przyznać się do tego, że nie spełniły się te ambitne plany odnośnie produkcji (Nobis to był mój pierwszy nick na WO). Tak się zastanawiam z perspektywy dzisiejszego czasu nad kosztami takiego przedsięwzięcia - założenia były na pełną jego legalność. Swoją drogą cieszy mnie, że film zdobył taką popularność - ponad 100 tysięcy wyświetleń pierwszej części i prawie wszystkie oceny pozytywne. Pozdrawiam! :) Ps. Jakiś odzew? :)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 17:28:49 pm wysłana przez Awangardowiec »