Autor Wątek: Rząd PO/PSL  (Przeczytany 17794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Rząd PO/PSL
« dnia: Maj 22, 2009, 09:10:51 am »
Rząd Tuska traci poparcie czwarty miesiąc z rzędu
Rząd Donalda Tuska już czwarty miesiąc z rzędu otrzymuje od Polaków coraz gorsze oceny - czytamy w "Rzeczpospolitej". Z sondażu CBOS przeprowadzonego na zlecenie gazety wynika, że po raz pierwszy w historii miał więcej przeciwników niż zwolenników.

Pozytywne zdanie o gabinecie Donalda Tuska ma 42% ankietowanych, negatywne - 45%. Jeszcze w marcu 46% dobrze oceniało rząd, a 41% miało o nim niekorzystne zdanie. W kwietniu te wielkości się wyrównały dobre i złe noty wystawiło mu po 43% Polaków.

Z badania wynika również, że pogarszają się notowania premiera. Zadowolenie z tego, że Donald Tusk kieruje rządem, wyraża 48% badanych - o trzy punkty procentowe mniej niż jego przeciwników.

Sondaż przeprowadził CBOS na grupie około tysiąca dorosłych Polaków przez bezpośredni wywiad kwestionariuszowy.

Zdziwienie w koalicji z notować, które po raz 4 z rzędu spadają. Ale chyba po takich decyzjach w momencie wzrostu bezrobocia trudno spodziewać się poparcia:
Niemieckie stocznie nad Bałtykiem dostaną kredyty od rządu Angeli Merkel

115 mld euro przeznaczy Wirtschaftsfonds Deutschland (fundacja ratowania niemieckiej gospodarki) na wsparcie krajowych przedsiębiorstw. 75 mld to rządowe gwarancje kredytowe. Z programu skorzysta m.in. stocznia Wadan w Wismarze. Szeroki strumień państwowych środków popłynie również do innych przedsiębiorstw. A Komisji Europejskiej nic do tego.

Promocja homoseksualizmu w szkołach
Rząd Tuska zdemolował finanse państwa
Rządy "chłopców z boiska", niemających żadnego doświadczenia ani w administracji publicznej, ani nawet w poważnym biznesie, doprowadziły do chaosu, który zaczyna zagrażać państwu ? pisze publicysta "Rzeczpospolitej"

Rutynowani urzędnicy, którzy pracując w administracji publicznej od lat niejedno już widzieli, w prywatnych rozmowach są zgodni: takiego bałaganu w finansach publicznych jeszcze nie było. Nikt nie wie, ile ma właściwie pieniędzy do dyspozycji ani, co gorsza, ile ich będzie miał za miesiąc, zapowiedzi docierające z mediów mają się nijak do dokumentów w oficjalnym obiegu, politycy zaskakują księgowych, ogłaszając decyzje sprzeczne z prawem i niewykonalne.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Rawright

• Gość
Odp: Rząd PO/PSL
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2009, 10:43:50 am »
Łiiiii tam, PO, PiS, PSL, SLD...demoliberalne mrzonki. Czekajmy na Kali Yuge, wypatrujmy zwiastunów apokalipsy, Ragnaroku i nadejścia Nowego Średniowiecza, bez partii politycznych i parlamentarnych problemów :D :D :D A co tam.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2009, 20:44:19 pm »
Minister Hall przygotowała reformę edukacji, gdzie gimnazjaliści mają uczyć się historii Polski tylko do 1918r. Większość z młodego pokolenia ma się nie dowiadywać o najnowszej historii w szkole, chyba że Niemcy z Francją napiszą swój podręcznik, ale już bez ich Ojczyzny - Polski. ;)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2009, 21:44:23 pm »
Donald! Gdzie moje niskie podatki? Gdzie się pytam? Nadal przecież płacimy pięćdziesięcinę! Złodziejskie na wpół socjalistyczne państwo nadal mnie okrada! Gdzie ten liberalizm? He?

PS. gdzie można przeczytać o tym że historii Polski uczniowie będą uczyć się do 1918 roku?

sgsman

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2009, 21:56:48 pm »
Hm, też czytałem ten komunikat, ale jakiś czas temu, że w LO będzie kontynuowanie materiału z lat poprzednich, a nie rozpoczynanie od nowa (czyli w przypadku historii w LO nauka od roku 1918).

Właśnie! Gdzie niskie podatki?

madu1906

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2009, 22:08:32 pm »
Właśnie, może chodzi o to że w gimnazjum historia będzie do 1918, zaś w Liceum od 1918 do oporu, ale zapewne do tematów zakazanych, gdzieś do lat '80...  :P
Taka reforma byłaby bardzo rozsądnym wyjściem.

Obecne stawki podatkowe to 18 i 32 proc. + bonusy :P Jakie były wcześniej, tj. przed ich ostatnią modyfikacją?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 22:15:11 pm wysłana przez madu1906 »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2009, 08:48:22 am »
Właśnie mija 2 lata obecnych rządów. Co myślicie o nich?
Co było dobrego, a co złego i co wg Was przeważało?

Polacy nie wierzą w Platformę
Nie spełnia oczekiwań, nie realizuje obietnic, kojarzy się z aferami ? to ocena PO po dwóch latach rządów

http://www.rp.pl/artykul/391723_Polacy_nie_wierza_w_Platforme.html

A teraz moja skromna opinia:

Ja miałem ogromne nadzieje na działania tego rządu. Niestety po za PR doskonałym, ale pustym i miejscami oszukańczym sposobem komunikacji z wyborcami, to ja widzę jako jedyny sukces - ukrócenie wcześniejszych emerytur. Natomiast widzę więcej porażek, to jest zmniejszenie standardów etycznych (korupcja), brak polityki prorodzinnej i nie wykorzystanie wpływów Polski do zablokowania gazociągu północnego.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2009, 09:23:06 am »
Ja również miałem duże nadzieje - niestety życie je zgasiło. PO z większości obietnic "jeszcze" (wszak dopiero półmetek) nie spełniło, na kilku sprawach się przejechało. Jasne, jest kilka spraw, które przyblokował prezydent, ale ogólnie PO robi smutnie mało.

Jedna z korzyści (dla mnie :P) płynących z rządów aktualnej kliki jest to, że w polityce jest względny spokój. PO nie zabiera się za znakowanie złych komunistów z PRLu, nie szuka grzechów przeszłości.

Smuci mnie, że mimo słabej opinii o PO będę zmuszony na nich głosować jeszcze raz. Z pośród PO, PiS, SLD i PSL - partii mających szansę na cokolwiek w zakresie rządów to jedyna partia, z którą mam/mogę mieć cokolwiek wspólnego. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2009, 11:18:49 am »
Ja również miałem duże nadzieje - niestety życie je zgasiło. PO z większości obietnic "jeszcze" (wszak dopiero półmetek) nie spełniło, na kilku sprawach się przejechało. Jasne, jest kilka spraw, które przyblokował prezydent, ale ogólnie PO robi smutnie mało.

Ja nie zagłosuję na PO zbyt wielkie rozczarowanie, a marketing to ja sobie mogę kupić wraz z opakowaniem jogurtu, ale obiektywnie alternatywa jest mizerna, bo
- PiS wodza Kaczyńskiego i
- jakaś partia narodowa (którą "silni" działacze nie umieją nawet zjednoczyć, działać zespołowo, demokratycznie i rozpropagować po Polsce).
Na szczęście nie jest to wątek o alternatywach do PO, więc opinie można wyrażać dalej ;)

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2009, 11:29:11 am »
Jedna z korzyści (dla mnie :P) płynących z rządów aktualnej kliki jest to, że w polityce jest względny spokój. PO nie zabiera się za znakowanie złych komunistów z PRLu, nie szuka grzechów przeszłości.

No jasne niech sobie żyją w spokoju zdrajcy naszego kraju.

Smuci mnie, że mimo słabej opinii o PO będę zmuszony na nich głosować jeszcze raz. Z pośród PO, PiS, SLD i PSL - partii mających szansę na cokolwiek w zakresie rządów to jedyna partia, z którą mam/mogę mieć cokolwiek wspólnego. ;)

Nigdy nie zrozumiem takiego sposobu myślenia. To tak jakby kupić drugi raz tego samego batona mimo, że się po nim wymiotowało pierwszym razem.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2009, 12:52:35 pm »
Wiesz Barteq, dla mnie to niech sobie żyją. Zaszkodzić już nikomu nie zaszkodzą, a polowanie na czarownice, które pozwoliłoby wyłowić osobników, o których mowa jest:
- Niezwykle kosztowne
- Wymaga większej biurokracji
- Dzieli obywateli - chociażby lista Wildsteina, która poza sianiem niepokoju nie ma większej wartości merytorycznej

A jaki zysk z tego? Procesy ciągną się LATAMI. Patrz chociaż na sprawę Kiszczaka. Ewidentnie winny, a przez lata skutecznie się broni. Wyobrażasz sobie jak by to miało wyglądać dla TYSIĘCY ludzi? Bez zmiany prawa, co jest nierealne i niebezpieczne, sądy byłby zapchane jeszcze bardziej niż dziś. Każdą sprawę należy badać osobno, potrzeba do tego wielu ludzi - takie sprawy odbiłby się na obywatelach. A wiesz ile czasu obecnie moja panna się o alimenty sądziła (nie licząc odwołania od wyroku)? Rok...

Łatwo mówić - skażmy zdrajców. A jak wykonać, by inne gałęzie życia publicznego nie zaczęły się sypać?...

Do Twojego porównania mogę użyć tylko tego samego typu argumentów. Jesteś umierający z głodu, musisz coś zjeść. Masz do wyboru mdły, niesmaczny, śmierdzący batonik, który wiesz, że poza tym krzywdy Ci nie zrobi. Masz też inne bardziej śmierdzące, mdłe, obrzydliwe w smaku batony - o których wiesz, że będziesz wymiotował. Który spożyjesz? :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ferenz Hilo

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2009, 13:21:44 pm »
Niestety, ci "zdrajcy" pociągali i pociągają i za sznurki, dlatego w tym kraju jest taki balagan. Gtuba kreska była błędem, którego konsekwencje ciągną się do dzisiaj.

A Platforma Obywatelska? Grupa kolegów nastawionych na kasę, kasę i kasę. Nieliczni ideowcy nie mają tam wiele do powiedzenia.

Platforma w polityce zagranicznej wszystko przegrywa, w polityce wewnętrznej chroni przestępców lub utrudnia walkę z nimi. Nic dziwnego. Afera hazardowa - mafia ma swoich ludzi w rządzie. Afera Misiaka - lobbing senatora tworzy korzystne prawo dla senatora. Afera stoczniowa - amatorzy czy złodzieje - niech każdy sam oceni.

Za rządów Platformy wzrosła ilość podsłuchów i pobłażliwość dla przestępców w białych rękawiczkach (zwykle kolegów). Wzrosło tez uzależnienie i upartyjnienie państwa: vide Bondaryk w ABW, czystki w CBA. 

I mogłoby się wydawać, ze media zniszczą taki rząd. Ale nie? Dlaczego? Bo żyjemy w kraju,  w którym za sznurki pociągają ludzie, którzy powinni byli zostać po drugiej stronie grubej kreski, a stali się głównymi architektami III RP.

Więc ci ludzie wciąż robią nam krzywdę. Krzywdę systemową.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 15:35:37 pm wysłana przez Ferenz Hilo »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2009, 15:55:49 pm »
Twisterro - Jeśli usuniemy czerwonych i agentów bezpieki z sądownictwa to wszystko pójdzie łatwiej.

Społeczeństwo już jest podzielone ale to jest niestety urok demokracji.

Do Twojego porównania mogę użyć tylko tego samego typu argumentów. Jesteś umierający z głodu, musisz coś zjeść. Masz do wyboru mdły, niesmaczny, śmierdzący batonik, który wiesz, że poza tym krzywdy Ci nie zrobi. Masz też inne bardziej śmierdzące, mdłe, obrzydliwe w smaku batony - o których wiesz, że będziesz wymiotował. Który spożyjesz? :)

Twoja przenośnia jest zła bo nie umrzesz jeśli nie zagłosujesz na żadną partię:)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2009, 16:44:48 pm »
W jaki sposób pójdzie łatwiej? Sprawy sądowe się będą toczyć szybciej? Skąd ten wniosek?
"czerwony" czy "agent bezpieki" w sądownictwie może i działać na korzyść kolegi w sprawach tego kolegi, ale niby czemu miałby być gorszy w normalnych sprawach?
Sądownictwo ledwo zipie, nie dlatego, że pracownicy są źli, ale dlatego, że jest mało prawników. Obciążenie takiego sędziego ponad możliwości w połączeniu z prawem pozwalającym się odwoływać w nieskończoność niemal, daje efekt jaki mamy.

Twoja przenośnia jest zła bo nie umrzesz jeśli nie zagłosujesz na żadną partię:)
Głosowanie to moim zdaniem najważniejszy obowiązek obywatela. Jak nie głosujesz, lub nie jesteś politykiem, to nie masz prawa narzekać na cokolwiek w państwie, w którym żyjesz. Bo z jakiej racji? :) A ja lubię sobie ponarzekać, bez tego bym chyba umarł. Masz więc odpowiedź. :]

Poza tym, jak nie głosują ludzie normalni, to ekstremiści dochodzą do władzy. A ponieważ ja nie chcę u władzy oszołomów, komunistów, buraków, to muszę wcinać niesmaczne batoniki. ;)
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2009, 16:59:10 pm »
Z tymi sądami to temat na inną rozmowę. W każdym bądź razie wg mnie członkowie PZPR nie powinni brać udziału w życiu politycznym.

Poza tym, jak nie głosują ludzie normalni, to ekstremiści dochodzą do władzy.
To jest nieprawda niestety.

Gdyby ktoś oszukał Cię w banku z którego usług korzystasz to co byś zrobił? Pewnie zmieniłbyś usługodawcę. Tak jest właśnie z rządami PO ( i wszystkimi partiami któe są teraz w sejmie),

Ferenz Hilo

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2009, 17:13:34 pm »
Twisterro. Pomyśl o sprawach gospodarczych  w sądach. Nie mówię o kryminalnych. Tam naprawdę rządzi się gospodarką.

Teraz rządzą ekstremiści. Ekstremiści w powodowaniu uległości i niszczeniu podmiotowości Państwa Polskiego.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2009, 19:13:00 pm »
Ludzie na kogo mam głosować w małymi krokami nadchodzących wyborach?? <lol2> ???
Ten zły, tamten gorszy. Mniej niż zero dobrych kandydatów. Co to za scena polityczna wogle :laugh:.
Tak się ostatnio zastanawiam czy wybierać zło konieczne.

Władza to pieniądz, a pieniądz deprawuje
Nawet jak mówił sensownie, wkrótce okaże się [ocenzurowano]
Społeczne pieniądze do prywatnej kieszeni
Teraz rządzę, sen z obietnic skrajnie się zmienił
Wałek na wałku w czasie kadencji trwania
Immunitet brudne ręce dobrze mi zasłania
Ograniczyć szybko tych, którzy za dużo widzą
Przecież mnie wybrali to po co teraz się wstydzą
Lecą do urn wybierać swojego
Okradnie tak samo jak każdego innego
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2009, 20:09:09 pm »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Partie_polityczne_Polski

Ważne żeby nie głosować na bandę PO-PiS-SLD-PSL. To towarzystwo wzajemnej adoracji miało swój czas a efektów pozytywnych brak.

Wszyscy głosujący na PO lub PSL, zparaszam do lektury:

1:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-Tuska-wydal-122-mln-zl-na-swoje-premie,wid,11691998,wiadomosc_prasa.html?ticaid=191ea
2:http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul.100+M566522fefa8.0.html

Dwie informacje z dzisiejszego dnia. By żyło się lepiej...
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 22:03:12 pm wysłana przez barteq_g »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:54:35 pm »
PO obietnicach i braku ich realizacji przychodzi zmiana nastrojów w Polsce:

Polacy: rząd nie spełnił naszych oczekiwań
Tylko 13 proc. Polaków jest zadowolonych z osiągnięć gabinetu Donalda Tuska

Widać, że ta ekipa realizuje gównie własne krótkookresowe interesy, a zaniedbuje długookresowy polski interes narodowy.

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:49:25 pm »
Głosowanie to moim zdaniem najważniejszy obowiązek obywatela. Jak nie głosujesz, lub nie jesteś politykiem, to nie masz prawa narzekać na cokolwiek w państwie, w którym żyjesz. Bo z jakiej racji? :) A ja lubię sobie ponarzekać, bez tego bym chyba umarł. Masz więc odpowiedź. :]

Poza tym, jak nie głosują ludzie normalni, to ekstremiści dochodzą do władzy. A ponieważ ja nie chcę u władzy oszołomów, komunistów, buraków, to muszę wcinać niesmaczne batoniki. ;)

Zgadzam się tutaj w 100% z Twisterro. Jeśli nie idziesz na wybory, nie narzekaj później - bo nie masz prawa, nie głosowałeś.

PO obietnicach i braku ich realizacji przychodzi zmiana nastrojów w Polsce.
Widać, że ta ekipa realizuje gównie własne krótkookresowe interesy, a zaniedbuje długookresowy polski interes narodowy.

Na tę zmianę nastrojów nie byłbym taki pewien. W większości sondaży prowadzi PO i wg. mnie będzie tak do samych wyborów. A tam ponownie wygrają, wzmocni się SLD, a znaczenie PiS'u nieco spadnie. To takie moje prywatne sondaże.

Każda władza w III RP miała swoje sukcesy i wpadki. Tych drugich w każdym wypadku było więcej. PO mimo wszystko osiąnęło już na chwilę obecną sporo. Nie mówię tutaj o osiągach na dziś dzień, ale o tym co mogą kontynuować będąc u władzy ponownie. Reformy o których mówił Tusk przed wyborami ( będzie Irlandia ) nie zostaną zrealizowane w ciągu 2 czy 3 lat. Jest to długoletni proces. A jak Polska ma się rozwijać, skoro władza zmienia się praktycznie co 2, w najlepszym przypadku 4 lata? Od początków IIIRP prawie cały czas w ponownych wyborach głosowaliśmy na opozycję - bo "Ci" się nie sprawdzili. Polacy dopóki nie zmądrzeją, dopóty będą mieli styuację jaką mają obecnie.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2010, 23:35:30 pm »
Jeśli lubisz być okłamywany to okej, głosuj dalej na PO i w ogóle na ludzi którzy od 20 lat nie robią nic oprócz obiecywania, że bedzie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 23:35:52 pm wysłana przez barteq_g »

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:13:27 am »
No i tak właśnie zrobię. Bo o wiele gorzej widzę PiS czy SLD, a na Korwina Mikke szkoda głosu.
Jak pojawi się wybawiciel polskiej polityki ( lub wybawiciele ) to oni będą mogli liczyć na mój głos.

Tak z ciekawości zapytam - wcale nie idziesz na wybory, czy jest partia, której ofiarujesz swój głos?

Żaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:34:01 am »
PO jest beznadziejne. Oszukstwa wyborcze, afery, stawianie własnego lintersu ponad interes państwa. Gdyby media były nie tylko polskojęczne, ale również polskie - w sensie interesu polskiego - dawno by ich zniszczyły.  PO to zwykli POpuliści - tylko sondaże ich interesują. Twarze PO: Nowak, Palikot, Pitera, Chlebowski, Donek, Roztowski, Bondaryk i ten co u Niemca pilnuje domu,  mówią same za siebie. Kto pamięta obietnice wyborcze PO?

Tylko niech nikt nie mówi, ze chcą, ale zły Kaczor im wetuje i nie mogą. Kaczor zawetował mniej ustaw niż Kwachu w ostatniej kadencji. Po prostu nie potrafią, nie chcą, mają w d. Chcą się tylko przypodobać europejskim salonom. Po pleckach poklepać, Niemcy dobrze napiszą, Bruksela się uśmiechnie.

A w Polsce po kilkakrotnym wymordowaniu elit nie wielu już jest inteligentów. Większośc wygłodzona przez komunizm brakiem mozliwości bogacenia jest zatomizowana. Reszty dopełniają polskojęzyczne media grupy AGORA i Springer. Co powiedzą, to masy łaykna.

Czołem załoga! W gorę duch! Budujcie elity, nie wierzcie polskojęzycznym mediom.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:03:58 am »
No i tak właśnie zrobię. Bo o wiele gorzej widzę PiS czy SLD, a na Korwina Mikke szkoda głosu.
Jak pojawi się wybawiciel polskiej polityki ( lub wybawiciele ) to oni będą mogli liczyć na mój głos.

Tak z ciekawości zapytam - wcale nie idziesz na wybory, czy jest partia, której ofiarujesz swój głos?
Powodzenia. Tak dla Twojej informacji, Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii wyliczył, że rząd PiS-u był bardziej liberalny jeżeli chodzi o finanse niż PO które jest niby liberalne gospodarczo.

Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję ale na pewno na partię prawdziwie prawicową.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 11:04:14 am wysłana przez barteq_g »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2010, 19:58:24 pm »
Mamy 3 lata rządu, jeszcze rok został na zrealizowanie obietnic wyborczych. Ludzie nie są zadowoleni, mnie najbardziej rozczarowało brak działań na zablokowanie wymierzonego w Polskę realizowanego przez Niemcy i Rosję - Gazociągu Północnego,  brak wystarczającego sprzeciwu przeciw honorowani Stainbach w Niemczech i jej projektu Centrum Przeciw Wypędzeniom. Dodałbym brak przeciwdziałania wymieraniu Polaków (brak polityki pro-rodzinnej), brak warunków do powrotu młodych Polaków do Polski oraz oddanie polskiego rynku energetycznego obcym firmom państwowym, oraz rekordowe zadłużenie finansów publicznych.

Jak oceniamy rząd Tuska trzy lata po zaprzysiężeniu?
Ponad połowa Polaków - 56% - wypowiada się krytycznie o działalności rządu. Pracę gabinetu Donalda Tuska dobrze ocenia 34% badanych. 10% nie ma zdania na ten temat - wynika z sondażu TNS OBOP.