Autor Wątek: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.  (Przeczytany 35099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
« dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:05:18 pm »
Co sądzicie o najnowszych żądaniach niedawnego ambasadora Izraela w Polsce?

"Polacy, oddajcie miliardy"
Organizacja z Izraela chce, aby Polska oddała "miliardy dolarów" należące do Żydów zabitych podczas Holokaustu

O inicjatywie poinformował dziennik "Haarec" w tekście zatytułowanym "Polska i Ukraina odmawiają zwrotu mienia ofiar Holokaustu, które nie pozostawiły spadkobierców". Z apelem w tej sprawie wystąpił Dawid Peleg, który jeszcze kilka tygodni temu był ambasadorem w Warszawie. Po powrocie do Izraela stanął na czele Światowej Żydowskiej Organizacji na rzecz Zwrotu Mienia (WJOPR).

Dla mnie to oburzające, domaganie się odszkodowań od polskich podatników za majątki polskich obywateli, którzy nie pozostawili spadkobierców przez uzurpującą organizację.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

smiechu

• Stowarzyszenie
Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:46:13 pm »
Tak jak w innych postach pisalem brac przyklad trzeba z Rosji i postwic gruba kreche i poinformowac takowych ze nawet guzika nie dostana i papa.
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Gawsi

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:52:16 pm »
Niech się do Niemców zgłoszą w tej sprawie, lub lamentują, że ich ziomkowie nie mnożyli się zacieklej. W tym kraju nie ma polityków z jajami, którzy umieli by powiedzieć "spier****j"!
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Artykułu, który skłócił Szwecję z Izraelem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2009, 21:32:52 pm »
Kolejna afera z udziałem Izraela, tym razem władze domagają się zakazu wolności słowa w Szwecji i zakazu zadawania pytań przez dziennikarzy ze Szwecji. Dziennikarzowi grożono nawet śmierciom. Warto tu przypomnieć, że ostatnio w Nowym Yorku aresztowano rabinów zamieszanych w nielegalny handel organami ludzkimi z Bliskiego Wschodu.

Izrael potrzebuje zewnętrznego wroga

? Nie spodziewałem się takich reakcji ? mówi Donald Boström, szwedzki dziennikarz, autor artykułu, który skłócił Szwecję z Izraelem

Artykuł Donalda Boströma w "Aftonbladet", o prowadzonym przez izraelskich wojskowych handlu organami zabitych Palestyńczyków, wywołał międzynarodowy konflikt. Izrael żąda, by Szwecja potępiła tekst. Szwedzki rząd, który poparli Reporterzy bez Granic, odmawia, powołując się na wolność słowa. Z kolei zdaniem Centrum Wiesentala "wielkie kłamstwo na temat organów jest godne Goebbelsa".

Napisał pan, że izraelscy żołnierze wycinają organy Palestyńczykom. Ma pan na to dowody?

Zależy, co się rozumie przez "dowody". Są dowody, że Palestyńczyków zastrzelono bez procesu, że ich ciała wywieziono, a potem rozpruto. Rodziny sądzą, że organy zostały skradzione. Przesłanie mojego artykułu brzmi: "Znajdźmy na to dowody, zbadajmy sprawę". Publikacja nie głosi, że to się stało, tylko odwołuje się do oświadczeń palestyńskich rodzin.

Według izraelskiego dziennika "Jerusalem Post" rodzina Palestyńczyka Bilala Ahmeda Ghanema, którego zabito, a jego ciało zabrali izraelscy wojskowi, wcale nie twierdziła w 1992 roku, że wycięto mu organy. Matka Ghanema zaprzecza, że wystąpiła z takimi oskarżeniami. Jego brat zaś mówi, że Palestyńczycy ze wsi Imatin ze Strefy Gazy w ogóle nie rozmawiali z Boströmem.

Ta rodzina powiedziała to jednak w 1992 roku. Rozmawiałem wtedy przez wiele godzin ze starszym bratem i z krewnymi Bilala Ahmeda Ghanema. Kilka dni temu matka zabitego i jego młodszy brat powtórzyli to dla "Aftonbladet". Nawet gazecie ?Jerusalem Post? rodzina powiedziała, że sądzi, iż organy zostały wycięte.

Napisał pan artykuł o Bilalu Ahmedzie Ghanemie już w 1992 roku. Zrezygnował pan jednak wtedy z jego publikacji.

Zaproponowałem go jednej ze szwedzkich gazet, nie chciała jednak tego opublikować, bo temat był za "brzydki". Odczekałem i wykorzystałem artykuł w książce "Inszallah: konflikt między Izraelem a Palestyną" wydanej 2001 roku. Krytycy bardzo dobrze przyjęli książkę, otrzymałem nawet za nią nagrodę.

Czy spodziewał się pan, że publikacja artykułu w "Aftonbladet" wywoła prawdziwe tsunami i konflikt dyplomatyczny między Izraelem a Szwecją? Kilku izraelskich ministrów i premier domagają się potępienia artykułu przez rząd Szwecji.

Izrael jest zazwyczaj zły na dziennikarzy, którzy piszą nie tak, jakby on sobie tego życzył. Nie oczekiwałem jednak reakcji na takim szczeblu.

W Izraelu nawołuje się nawet do bojkotu Ikei. Na fali protestów przeciwko Szwecji eksponowane są takie sprawy jak to, że aż do 1975 roku sterylizowano tu przymusowo psychicznie chore osoby.

Artykuł jest wykorzystywany jako instrument do wzmocnienia pozycji izraelskiego rządu w kraju. Izrael jest w trudnej sytuacji, bo Barack Obama chce zaprzestania budowy osiedli w Strefie Gazy i powszechnie krytykuje się to państwo za przestępstwa wojenne i użycie białego fosforu. Izraelski rząd potrzebuje zewnętrznego wroga. Tu nie chodzi o mój artykuł, tylko o wewnętrzny kryzys polityczny.

Czy jest pan zadowolony z reakcji szwedzkiego rządu na kryzys wywołany publikacją ?Aftonbladet?? Dwa lata temu, gdy Lars Vilks narysował karykaturę Mahometa w postaci psa, premier Fredrik Reinfeldt zaprosił do dialogu ambasadorów krajów muzułmańskich.

Uważam, że rząd postąpił dobrze. Posłużył się demokratycznymi regułami gry i konstytucyjnymi uprawnieniami. Jest jednak wielka różnica między karykaturami Vilksa a moją publikacją. To, co ja napisałem, to prawda, to się wydarzyło. A karykatury Mahometa to rzeczy wymyślone przy biurku.

Pana publikacja spotkała się także w Szwecji z ostrą krytyką. Zarzucano panu, że powiela antysemickie przesądy i mity. Europoseł Gunnar Hökmark oświadczył, że nie ma różnicy między nawołującą do nienawiści propagandą nazistowskich Niemiec a artykułem w "Aftonbladet"?

Wypowiedź Hökmarka jest szokująca. Nie obchodzi go, że zabija się ludzi, a ich ciała wywozi i rozpruwa. Że wiele rodzin cierpi.

Grożono panu nawet śmiercią

Natychmiast zameldowałem o tym policji. Otrzymałem również bardzo dużo e-maili pełnych nienawiści, o czym też wspomniałem policji.

Dlaczego podejrzenia o handel organami nie wywołały tak gwałtownych reakcji w Chinach, Pakistanie czy Indiach?

Dlatego, że Izrael ma najsilniejszą na świecie machinę propagandową. Kraj ten znajduje się w stanie wojny i obala każdy rodzaj krytyki.

Czy jest coś, czego pan żałuje, co powinien pan zrobić inaczej?

Chciałbym, żeby uwaga została skierowana na pytania, stawiane przez matki Palestyńczyków. Gdyby publikacja miała inny tytuł: ?Matki mają prawo wiedzieć?, cała dyskusja potoczyłaby się inaczej. To, czego mi brakuje w tej debacie, to dyskusja o prawach człowieka. Zamiast tego mamy do czynienia z polityczną grą.

rozmawiała w Sztokholmie Anna Nowacka-Isaksson
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2009, 21:51:19 pm »
Nie od dziś wiadomo, że Żydzi wiele nauczyli się od nazistów.

Lucas207

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2009, 18:14:19 pm »
Nie od dziś wiadomo, że Żydzi wiele nauczyli się od nazistów.

- chyba Blitzkriegu :P

Wracając do sprawy roszczeń Żydowskich:
To smutne, że wpływowi politycy poważnego państwa jakim jest Izrael kierują się osobistymi antypatiami i stereotypami. Tak nie zbudujemy autentycznej jedności i przyjaźni
 Polsko-Izraelskiej.

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2009, 19:37:32 pm »
Pluję na przyjaźń polsko izraelską. Niech najpierw Izrael zaprzestanie swojej rasistowskiej polityki międzynarodowej, przyzna się do wielu zbrodni wojennych, przestanie maniakalnie tropić światowy "antysemityzm" i zdystansuje się do żądań zwrotu rzekomo żydowskiego mienia w Polsce.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2009, 00:45:11 am »
Niech najpierw Izrael zaprzestanie swojej rasistowskiej polityki międzynarodowej, przyzna się do wielu zbrodni wojennych, przestanie maniakalnie tropić światowy "antysemityzm" i zdystansuje się do żądań zwrotu rzekomo żydowskiego mienia w Polsce.

Żartujesz? "Antysemityzm" to ich najlepsza broń.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2009, 03:33:43 am »
@Rawright, terroryści rosnący na bliskim wchodzie niech zaprzestaną ataków, Iran zbrojeń nuklearnych; niech wszyscy biegają boso po łąkach kwiecistych.

A tak poważnie. Nie da się prowadzić rasistowskiej polityki międzynarodowej. Można prowadzić rasistowską politykę wewnętrzną.
Jednak o taką trudno, bo wtedy należy gorzej traktować inną rasę, a tego Izraelczycy nie robią. Oni gorzej traktują Arabów, zgodnie z nacjonalistycznym podejściem, tak bliskim Tobie. Zresztą głównie arabów nie będących obywatelami Izraela.

"Wiele" zbrodni wojennych było popełnianych przez Amerykanów w ich wojnach, a jakoś się nie zapowiada, by mieli się pokajać. Poważnie - jaki kraj się do czegokolwiek przyzna, jeżeli mu to zaszkodzi? To jest nierealne i oczekiwanie takiego działania jest naiwne.

"Maniakalne tropienie antysemityzmu" jest raczej średnio związane z rządem. Rząd ew. czasem popiera, choć niezbyt często słychać o protestach dyplomatycznych. Jakieś pretensje co do mienia - co to ma do Izraela? A zresztą - to jakby państwo miało się wtrącać w prywatne sprawy sądowe swoich obywateli za granicą.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2009, 11:46:20 am »
O tak, największym terrorystą na Bliskim Wschodzie jest Izrael pragnący stworzyć nową mapę Bliskiego Wschodu. Niech zaprzestaną swoich ataków. Iran jest niepodległym państwem i nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swojego programu nuklearnego. Niech najpierw rozbroi się USA i Izrael haha już to widzę. Każde dochodzenie i badanie obecnych Izraelskich zbrodni wojennych spotyka się z wielkim krzykiem o antysemityzm. Edelman (do zobaczenia w Valhalli:D) wiódł w Polsce w tym prym.

Tekst połączony został dnia Październik 10, 2009, 12:00:21 pm
I proszę to że ja może i jestem nacjonalistą i pod taką samą etykietkę można podpiąć szowinistyczną działalność Izraela nie oznacza implikowania mi ich środków działania, retoryki i tak dalej...
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2009, 12:00:21 pm wysłana przez Rawright »

14PL

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2009, 18:19:09 pm »
Czechy też odcięły się grubą kreską...

Ja mam swoją pewną teorię dlaczego nasi politycy nie chcą się od tego odciąć.. ;)

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2009, 19:54:25 pm »
Czechy też odcięły się grubą kreską...

Ja mam swoją pewną teorię dlaczego nasi politycy nie chcą się od tego odciąć.. ;)

Chętnie ich wysłucham.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2009, 21:27:33 pm »
Rawright, oczywiście, że nie stosujesz ich metod. Nie miałbyś takiej władzy.

Rozumiem, że pozwalając każdemu krajowi na świecie, chciałbyś naszą planetę widzieć w ogniu nuklearnym? Po co Polska, po co Europa, po co Izrael, Iran, czy reszta świata. Lepszy jest radioaktywny piach...
Wszystkie kraje posiadające broń nuklearną wycofały się z powiększania jej zasobów, czy udoskonalania jej środków przenoszenia (poza terrorystami Azji w Korei Północnej). Ponieważ wszyscy wiedzą, że w prawie każdym przypadku jej użycie byłoby zbrodnią wojenną, a wartość jako "straszaka" liczy się tylko dla wielkich krajów.
Świat dojrzał na tyle, żeby ograniczać zagrożenie, a każdy, kto próbuje destabilizować dany region przez broń masowego rażenia, to międzynarodowy warchoł.

Niech najpierw rozbroi się USA i Izrael haha już to widzę

Rozbroili się np. w RPA. Czemu? Bo nie czują się zagrożeni. A USA bez broni atomowej w świecie, gdzie broń atomowa istnieje byliby zagrożeni. Podobnie Izraelczycy na bliskim wchodzie, gdyby któryś z sąsiadów się takiej broni dorobił.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2009, 14:25:29 pm »
Ale jakim prawem USA+Izrael mogą mieć broń nuklearną, robić "defensywne" wojny ofensywne i dyktować innym co mają mieć, co nie, co mają myśleć a co nie i tak dalej. To właśnie oni dążą do destabilizacji sytuacji na świecie poprzez ciągłe wojny ekonomiczne. Imperialistyczne USA zawsze i wszędzie w każdej chwili musi prowadzić jakąś wojnę w jakimś zakątku świata nieść światło pokoju demokracji ple ple ple. A, to że rewolucyjny Islam jest jednym z ostatnich bastionów oporu przeciwko kulturowej i ideologicznej hegemonii USA i modelu "świata atlantyckiego" powoduje że odczuwam w stosunku do niego pewną solidarność i sympatie, zresztą to już wytłumaczyłem kiedyś w temacie o Iranie, może pamiętasz.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2009, 15:56:44 pm »
Ale jakim prawem USA+Izrael mogą mieć broń nuklearną
Prawem zasiedzenia. Zdobyli broń nuklearną w czasach, gdy świat był mniej cywilizowany. Obecnie cieszymy się względnym pokojem i dążenie do zdobycia broni jądrowej jest zagrożeniem. Proste.

Co do rewolucyjnego islamu - szkoda, że żyjemy w tym samym kraju. Bo bym Ci życzył, by islamiści zrobili rewolucję, co byś mógł żyć w takich wspaniałych warunkach samorozwoju. Nie musiałbyś trawić czasu na pisaniu postów w internecie, bo po co, skoro wszyscy by się musieli z imamem zgadzać.
Jaka szkoda, że nie mogę Ci tego życzyć, przepraszam. :(

Swoją drogą, USA nie prowadziło wojen na bliskim wschodzie gdy pokojowy islam zniszczył im 2 wieże.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2009, 21:03:35 pm »
Ale jakim prawem USA+Izrael mogą mieć broń nuklearną
Prawem zasiedzenia.

Ciekawe "prawo" zwłaszcza w kontekście pomysłów ministra MSZ Izraela pana Libermana rozwiązania kwestii palestyńskiej przez zrzucenie na cywilów izraelskiej bomby atomowej.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2009, 00:16:37 am »
Ot, przeciętny nacjonalista. Z odrobiną szaleństwa. Takich znaleźć można chyba w każdym kraju - znany się zrobił tylko dlatego, że Żyd i że Izrael.

Wszyscy wiemy, że żaden kraj by tego nie zrobił, bo z pewnością upadłby szybciej niż pył po wybuchu.
Więc dyskusja o fantazjach ekstremisty nie ma szczególnej wartości merytorycznej (swoją drogą, ilu z nas nie marzyło o grzybie atomowym na Berlinem w 1939 roku?).
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2009, 09:24:38 am »
Ot, przeciętny nacjonalista. Z odrobiną szaleństwa. Takich znaleźć można chyba w każdym kraju - znany się zrobił tylko dlatego, że Żyd i że Izrael.
Chyba nie tak. W Polsce na stanowisku MSZ po wojnie nigdy nie było takiego człowieka. To nie był zwykły nacjonalista, tylko szef MSZ. ;)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2009, 12:48:25 pm »
Techu, porównywanie polskich władców PRL'u raczej nie wyjdzie na ich korzyść. :)
Każdy kraj ma pewną ilość polityków z dziwnymi poglądami. Jeden z większych kanclerzy RFN - Adenauer, nie uznał nigdy istnienia NRD, ani granic Polski. I jeszcze amnestią objął nazistów.
George Patton

Rawright

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2009, 11:37:28 am »
No nie powiem, ciekawe prawo "zasiedzenia". Broń nuklearną czy każdą inną ma to państwo, które jest w stanie ją zdobyć / wyprodukować. Obecnie USA dyktuje kto jest terrorystą, a kto nie, a sami się wszędzie wpieprzają i siłą narzucają swoją chorą ideologie. Rozumiem, że tym samym prawem "zasiedzenia" powinniśmy używać tylko broni białej. To normalne, że taki np Iran chce nie odstawać militarnie od USA, by nie dać sobie dyktować obcym co ma robić.

Tak, USA od 2001 roku zostało zmuszone do prowadzenia wojny prewencyjnej. I w związku z zagrożeniem cywilizacji atlantyckiej ze strony złego Islamu jest zmuszone do stawienia czoła złu już na jego terenie. Bomba! Al-Kaida jest w ogóle dziwną organizacją, nie dawno była wspierana przez USA, rzekome WTC było tylko pretekstem, a zresztą nowa mapa bliskiego wschodu kreśli się od połowy XX Wieku.

Co do rewolucyjnego islamu, nie twierdzę że jest och ach wspaniały, ale że jest pewnym punktem oporu. Przy obecnych trendach za kilkadziesiąt lat będziemy mieli z islamizowaną Europę i schrystianizowaną Afrykę. To nie zło Islamu, ale słabość upadłej moralnie Europy. Zacznij się przyzwyczajać do kalifatu:D A poważnie, to wiez dobrze, że hasło Polska Iranem Europy napawa mnie raczej dumą. Swoją drogą liczba bajek o Iranie jaka jest w głowie przeciętnego jasnogrodzianina jest zatrważająca.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2009, 17:28:20 pm »
"Zasiedzenie" to wyrażenie użyte przeze mnie w przenośni. :) Chodziło mi o to, że niektóre państwa, dawno temu, wyprodukowały broń A, ale już od dawna zaprzestali rozwijania jej potencjału. Z wielu przyczyn, z których istotny jest fakt, że takiej broni nikt nie ma prawa użyć - co czyni ją tylko straszakiem.

Nie zgadzam się, że broń nuklearną/biologiczną/chemiczną mają państwa zdolne do ich stworzenia. Widzisz, każde przeciętne europejskie państewko jest w stanie wyprodukować chociażby taki sarin, czy wyhodować jakiś zjadliwy szczep grypy. Bombę atomową w niedługim czasie mogliby sobie zrobić, bez większego wysiłku Niemcy, Japończycy, południowi Koreańczycy. Wiele państw mogłoby to zrobić z niewielkimi obciążeniami gospodarki. A większość krajów rozwiniętych (w tym i Polska) zdobyć ją po kilku latach pracy.
Czemu tego nie robią? Pomijając marnowanie pieniędzy podatników i poparcia elektoratu, to dlatego, że taka broń jest niepotrzebna. Świat jest obecnie na tyle stabilnym miejscem, że wojna światowa to wizja nierealna.

Porównywanie pistoletu do Bomby Cara jest trochę niepoważne. Proch można wykorzystać w Policji chociażby, a atomówkę to chyba tylko celem wysadzenia asteroidy, jak w Armageddonie. :D

USA uderzyło w Afganistan jak strażak w gniazdo szerszeni. Bo siedlisko pasożytniczych szkodników - terrorystów al-kaidy należało zniszczyć. To, że Amerykanie siedzą tam do tej pory, bez skutku usiłując zaprowadzić demokrację, jest pozbawione sensu - ale zrozumiałe. Opuszczony Afganistan, prędzej czy później, znów stanie się wylęgarnią bandytów.

Sam Islam nie ma znaczenia, to tylko narkotyk stosowany przez oszołomów takich jak bin Laden, by pociągnąć za sobą młodych ludzi, pozbawionych perspektyw. Islam nigdzie nie ma zapisane, że należy prowadzić wojny religijne i wręcz zabrania mordowania kobiet i dzieci, oraz niszczenia mienia niewiernych.

Interesują mnie twoje wymysły w kwestii "rzekomego WTC". Czyżbyś zaprzeczał temu wydarzeniu (:D)? Albo może jesteś zwolennikiem teorii spiskowych, wg. których to CIA wysadziło te wieżowce? Albo, że to żydowskie 'lobby' to zrobiło? :)

Jeżeli chodzi o "rewolucyjny islam", w którym rewolucyjność zakończyła się lata temu, to szczerze mówiąc - wolę amerykański konsumpcjonizm, niż islamski szariat.
A "bajki o Iranie" tyczą się i jasno i ciemnogrodzian. :)
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 20, 2009, 14:06:56 pm »
Teraz Izrael próbuje nas wpuścić w swój konflikt z Iranem. Kto wie, czy Izrael nie wywoła III wojny światowej. A tak swoją drogą, to pokazuje, że to państwo pierwsze chce zrzucać bomby. Będzie to 2 już Izraelskie bombardowanie Iranu poprzednie przeprowadzili 20 lat wcześniej. Zresztą mało kto ma wątpliwości, że ostatni zamach bombowy w którym zginęło 25 wysokiej ranki wojskowych irańskich był inspirowany przez służby specjalne UK, USA i Izraela (taka parodia wojny z terroryzmem, w której płaci się terrorystom za zamachy ;) )

Chwała ministrowi Sikorskiemu, który odmówił poparcia dla izraelskich bombardowań, za które mielibyśmy płacić odwetem na naszych żołnierzach w Afganistanie i innych misjach.

Polska nie chce wojny izraelsko-irańskiej
Na pewno nie poprzemy ataku na Iran. To zaszkodziłoby interesom Polski ? mówią nasi dyplomaci
Sprawa ewentualnej interwencji wojskowej w Iranie była głównym tematem rozmów szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Izraelu.
http://www.rp.pl/artykul/380074_Polska_nie_chce_wojny_izraelsko_iranskiej.html

Wojna wisi na włosku - Izrael gotowy do ataku na Iran
"Nowa wojna wisi na włosku. Izrael już jest gotowy do uderzenia na irańskie instalacje nuklearne" - pisze w dzienniku "Polska The Times" korespondent z Izraela, Jakub Mielnik. Według autora artykułu, w Izraelu niemal nikt nie wierzy już w możliwość dyplomatycznego rozwiązania sporu z Iranem.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wojna-wisi-na-wlosku---Izrael-gotowy-do-ataku-na-Iran,wid,11610857,wiadomosc_prasa.html
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2009, 14:07:58 pm wysłana przez Tech »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 20, 2009, 15:23:18 pm »
Techu, jesteś pewien, że Izrael zbombardował Iran? A może masz na myśli reaktor Osirak w Iraku? :>

Ja jestem zdania, że Polska powinna odciąć się od jakichkolwiek operacji na bliskim wschodzie. Nie wolno nam dać się wciągnąć w żadne przepychanki pomiędzy Izraelczykami a Arabami. Mam tylko nadzieję, że administracja Obamy też nie będzie mieszać się w nowy konflikt - wszak brak sprzymierzeńców to największy wróg. :) Tym bardziej, że ktoś władny ostatnio pokojową nagrodę nobla dostał...

A jeżeli chodzi o zamach w Iranie - jestem nim zachwycony. Po prostu ucieszyło mnie niezmiernie, gdy jedni muzułmanie robią innym muzułmanom kuku na terrorystyczny sposób. I wcale nie uważam, żeby za tym miały stać siły zachodnie.
Za to wydaje mi się, że Ty - Techu, taki odporny na "manipulacje" GW, dajesz się manipulować gadaniem mediów kontrolowanych i cenzurowanych przez reżim Ahmadineżada. :)

Iran jest szyicki. Większość muzułmanów na świecie jest sunnitami, a w samym Iranie jest solidna mniejszość - 10-procentowa piąta kolumna. ;) Skoro islam lubi sobie popsocić, to czemu tylko w krajach cywilizowanych? :]
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 20, 2009, 15:46:54 pm »
Ja jestem zdania, że Polska powinna odciąć się od jakichkolwiek operacji na bliskim wschodzie. Nie wolno nam dać się wciągnąć w żadne przepychanki pomiędzy Izraelczykami a Arabami. Mam tylko nadzieję, że administracja Obamy też nie będzie mieszać się w nowy konflikt - wszak brak sprzymierzeńców to największy wróg. :) Tym bardziej, że ktoś władny ostatnio pokojową nagrodę nobla dostał...

I tego się trzymajmy Twisty :)
Tym bardziej, że żadnego interesu na tej nowej wojnie Izraelskiej nie ubijemy, tak jak straciliśmy tylko na wojnie w Iraku, która była sprowokowana "pomyłką" służb specjalnych na temat broni Iraku. Mnie tam żaden terroryzm nie cieszy, tak jak i ten wcześniej sponsorowany przez USA w Afganistanie.
A prawda o działaniach tajnych służb woku sprowokowania wojny w Iranie też pewno wyjdzie na jaw z opóźnieniem.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 20, 2009, 16:34:41 pm »
Moim zdaniem Ameryka nie jest zainteresowana toczeniem nowych wojen - więc tajne służby (a chyba tylko Amerykanie mogliby prowadzić takie akcje) nie są winne.
Obama jest ze stronnictwa gołębi, nie ma poparcia społecznego dla nowego konfliktu, a wojny w Afganistanie i Iraku satysfakcjonują lobby zbrojeniowe. W połączeniu z niebezpieczeństwem sabotowania tranzytu przez cieśninę Ormuz - nie wydaje mi się, by USA miało znów deptać jakiś kraik. :)

Z całą pewności w razie zagrożenia interesów amerykańskich w trakcie ewentualnego konfliktu Izraela z Iranem, to mogą interweniować. Ale raczej na skalę lokalną - na przykład na morzu, czy w powietrzu przy brzegu.
George Patton