Autor Wątek: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.  (Przeczytany 35106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Izraelczyk

• Gość
Odp: Polityka Izraela i jego lobby - Nie tylko w Polsce.
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 11, 2010, 19:13:20 pm »
straż graniczna Izraela ma rzeczywiście duże uprawnienia i jeśli ma jakieś podejrzenia co do przyjezdnych to zakazuje wjazdu , z drugiej strony dużo ludzi nie dopilnowało obowiązku wizowego ,ani nie potrafi wytlumaczyć dlaczego chce wjechać,ja np nie jestem obywatelem izraela ,ale nigdy nie odmówiono mi wjazdu ,chociaż wielokrotnie byłem rewidowany i zadawano mi czasami bardzo dziwne pytania. Nie bawię się w Hasbarę i nie twierdzę że wszystko co robi izrael jest cacy a wszystko inne złe ,próbuje żyć normalnie mam wielu przyjaciół również wśród obywateli państw arabskich . Nie wyrabiajcie sobie opinii o izraelczykach na podstawie kilku incydentów , oraz głupich wypowiedzi nieprzychylnych Polsce , bo to są naprawdę sprawy marginalne ,a stosunki między Izraelem a Polską są bardzo poprawne, oczywiście wszędzie będą zadowoleni i mniej zadowoleni. Co do zaszłości historycznych to ja uważam że historia jest  historią i powinna pozostać jako przedmiot w szkole a życie życiem i powinno toczyć się dalej .

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 11, 2010, 19:49:15 pm »
straż graniczna Izraela ma rzeczywiście duże uprawnienia i jeśli ma jakieś podejrzenia co do przyjezdnych to zakazuje wjazdu , z drugiej strony dużo ludzi nie dopilnowało obowiązku wizowego ,ani nie potrafi wytlumaczyć dlaczego chce wjechać,ja np nie jestem obywatelem izraela ,ale nigdy nie odmówiono mi wjazdu ,chociaż wielokrotnie byłem rewidowany i zadawano mi czasami bardzo dziwne pytania. Nie bawię się w Hasbarę i nie twierdzę że wszystko co robi izrael jest cacy a wszystko inne złe ,próbuje żyć normalnie mam wielu przyjaciół również wśród obywateli państw arabskich . Nie wyrabiajcie sobie opinii o izraelczykach na podstawie kilku incydentów , oraz głupich wypowiedzi nieprzychylnych Polsce , bo to są naprawdę sprawy marginalne ,a stosunki między Izraelem a Polską są bardzo poprawne, oczywiście wszędzie będą zadowoleni i mniej zadowoleni. Co do zaszłości historycznych

A słowa, słowami. Ładne słowa nie zmienią rzeczywistości.

Wspominasz o przypadkach, a ja mówię że to nie przypadki. Zdecydowana większość moich znajomych nie otrzymała pozwolenia na wjazd, bo w paszporcie były pieczątki innych państw. Sama sprawa nadużyć straży granicznej jest bardzo niewygodna dyplomatycznie. Jak mam szanować naród, którego władze traktują mnie jako terrorystę? Przecież to nonsens. Klepanie o przyjaźni, kiedy dominuje się polskie muzea, muzeami żydowskimi. Gdzie tu współpraca?

ja uważam że historia jest  historią i powinna pozostać jako przedmiot w szkole a życie życiem i powinno toczyć się dalej .

A ja uważam, że o wydarzeniach z przeszłości należy pamiętać. Nie każę nikomu kierować się przeświadczeniami, ale uważam że pamięć osób zamordowanych powinna trwać. Ich ofiara nie może iść na marne. Dziwne, że naród, który w większości uchował się dzięki między innymi poświęceniu Polaków potrafi dzisiaj bawić się w takie słowotwórstwo i mydlenie oczu ładnymi hasłami. Zmieni się rzeczywistość, zmienia się fakty, to zmieni się także moje nastawienie do tego narodu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 19:50:30 pm wysłana przez p1tereQ »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:10:14 pm »
Proponuję zabronić wjazdu do Polski komuś kto wcześniej odwiedził Izrael do czasu aż nastawienie Żydów nie zmieni się.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:12:09 pm »
Proponuję zabronić wjazdu do Polski komuś kto wcześniej odwiedził Izrael do czasu aż nastawienie Żydów nie zmieni się.

Zgadzam się, w myśl zasady kodeksu Hammurabiego: "Oko za oko, ząb za ząb".

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:05:20 pm »
... nie jestem obywatelem izraela ,ale nigdy nie odmówiono mi wjazdu ,chociaż wielokrotnie byłem rewidowany i zadawano mi czasami bardzo dziwne pytania. Nie bawię się w Hasbarę i nie twierdzę że wszystko co robi izrael jest cacy a wszystko inne złe ,próbuje żyć normalnie mam wielu przyjaciół również wśród obywateli państw arabskich . ...

To cieszę się, że nie bawisz się w Hasbarę i nie masz bezkrytycznego stosunku do państwa Izrael. Wiem, że w Izraelu jest wielu przyzwoitych ludzi choć marginalizowanych, zwłaszcza po ostatnich wyborach, gdzie wygrała skrajna prawica.
@Izraelczyk skoro masz dużo przyjaciół na Bliskim Wschodzie to warto, abyś upominał się od czasu do czasu o korygowanie niesprawiedliwych opinii o Polakach.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:12:04 pm »
Izraelczyk, nie ma usprawiedliwienia dla tych tak zwanych pograniczników. O ile się nie mylę, nie było nigdy zamachów ze strony obywateli Polski, a i trudno podejrzewać niebieskookiego blondyna (takiego znajomego wywalili ze swojej enklawy) o terroryzm.

To nie jest przypadek, jak widzę, że większość z nas zna ludzi, których tam wpuścić nie chcieli.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 12, 2010, 03:07:04 am »
Radzę również pomyśleć nad tym czy Polacy pomagali bo liczyli na jakieś korzyści.
Sugerujesz, że Polacy pomagali Żydom dla korzyści, a nie z powodu zwykłej moralności?
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Izraelczyk

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 12, 2010, 07:43:49 am »
To cieszę się, że nie bawisz się w Hasbarę i nie masz bezkrytycznego stosunku do państwa Izrael. Wiem, że w Izraelu jest wielu przyzwoitych ludzi choć marginalizowanych, zwłaszcza po ostatnich wyborach, gdzie wygrała skrajna prawica.
@Izraelczyk skoro masz dużo przyjaciół na Bliskim Wschodzie to warto, abyś upominał się od czasu do czasu o korygowanie niesprawiedliwych opinii o Polakach.
Oczywiście że nie wszystko mi się podoba co się dzieje w Izraelu ,czy ja mam wpływ na to że straż graniczna tego państwa ma tak duże uprawnienia i może bez podania przyczyny odmówić wjazdu? na pocieszenie powiem wam że prawo to stosowane również do obywateli innych państw.Prawdopodobnie ciągłe zagrożenie teroryzmem wymusza środki zapobiegawcze, być może nadużywane przez niektórych urzędników.Kto wie jakie środki bezpieczeństwa zostały by zastosowane przez Polski rząd po ataku terorystycznym ,być może jeszcze bardziej niezrozumiałe i bardziej drakońskie.Prawdą tez jest że sporo polaków przyjeżdża szukać pracy bez przygotowania i pieniędzy ,wracaja z niczym rozgoryczeni na cały świat i snują opowieści jak to zostali okropnie potraktowani.Mam sporo przyjaciół z bliskiego wschodu nawet moimi sąsiadami są dwie palestyńskie rodziny z którymi mam bardzo dobre stosunki ,a nasze dzieci chodzą do jednej szkoły ,byście się zdziwili jakie oni mają opinie o władzach autonomii palestyńskiej i samych arabach.Staram się jak tylko mogę prostować wszelkie kłamstwa i bzdury opowiadane tak i przez żydów jak i innych .Dam wam przykład w zeszłym roku byłem w stanach i wdałem się w spór z kilkoma żydami którzy twierdzili że Polska powinna dać rekompensaty za mienie żydowskie pozostawione w Polsce,ja osobiście uważam że jeżeli ktoś ma za to płacić to niech płacą ci którzy tę wojnę rozpętali a nie polacy którzy byli ofiarą ,kuzyn który mnie zaprosił powiedział żebym się nie przejmowal idiotami ,ci żydzi pytali się mnie ,z kim ja trzymam?,a niektórzy z was chcą zabronić mi wjazdu do polski tylko dlatego że odwiedziłem izrael, troche mi przykro i czuje się jak między młotem i kowadłem

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 12, 2010, 09:16:02 am »
,a niektórzy z was chcą zabronić mi wjazdu do polski tylko dlatego że odwiedziłem izrael, troche mi przykro i czuje się jak między młotem i kowadłem

Nikt tutaj ani nigdzie indziej nie zabroni Ci wjazdu do Polski.
Podziękowania za pomoc w Polskiej sprawie.

Izraelczyk

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 12, 2010, 11:58:28 am »
Chciałbym Ci wierzyć @Bzyku. @p1tereQ zgadza się z zasadą[ oko za oko ,ząb za ząb], ja natomiast wolę [ myśl za myśl ,słowo za słowo] , bo od mojej zasady może najwyżej rozboleć głowa, a od Twojej można stracić nawet życie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 11:59:40 am wysłana przez Izraelczyk »

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 12, 2010, 12:06:52 pm »

Tym kimś również mógłby być Polak jadący za chlebem?
Zakazałbyś mu wrócić do kraju tylko dlatego, że pojechał pracować? Bo co - zdradził nas, że "uciekł do Żyda"?

Tekst połączony został dnia Czerwiec 12, 2010, 12:08:23 pm
Zgadzam się, w myśl zasady kodeksu Hammurabiego: "Oko za oko, ząb za ząb".

I wydaje mi się, że w tym przypadku przykładem tej zasady byłoby nie wpuszczenie obywatela Izraela na teren Rzeczpospolitej w przypadku posiadania przez niego wiz wschodnich, np. Rosji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 12:08:23 pm wysłana przez bzyk »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:53:50 pm »
I wydaje mi się, że w tym przypadku przykładem tej zasady byłoby nie wpuszczenie obywatela Izraela na teren Rzeczpospolitej w przypadku posiadania przez niego wiz wschodnich, np. Rosji.

Z jakiegokolwiek powodu, równie bezsensowne jak procedury izraelskich celników.

Prawdopodobnie ciągłe zagrożenie teroryzmem wymusza środki zapobiegawcze, być może nadużywane przez niektórych urzędników.

Pewnie zostanę zniszczony, ale śmiem twierdzić że ataki nie odbywają się bez przyczyny.

Sprawnie operujesz słowami "być może", "przypadek", "prawdopodobne" w stosunku do nadużyć.
Ja natomiast wolę fakt, zdarzenia, reguła. Nie boję się mówić, że w nadużyciach przypadków nie ma.

Dam wam przykład w zeszłym roku byłem w stanach i wdałem się w spór z kilkoma żydami którzy twierdzili że Polska powinna dać rekompensaty za mienie żydowskie pozostawione w Polsce,ja osobiście uważam że jeżeli ktoś ma za to płacić to niech płacą ci którzy tę wojnę rozpętali a nie polacy którzy byli ofiarą ,kuzyn który mnie zaprosił powiedział żebym się nie przejmowal idiotami ,ci żydzi pytali się mnie ,z kim ja trzymam?

To jest przykład przypadku, wyobraź sobie że takich przypadków dopuszczam się regularnie.
Postąpiłeś właściwie, to nie powód do dumy. To spełnienie obowiązku Polaka-patrioty.

a niektórzy z was chcą zabronić mi wjazdu do polski tylko dlatego że odwiedziłem izrael, troche mi przykro i czuje się jak między młotem i kowadłem

Kto Ci zabronił? Mnie się akurat tam dostać nie udało, bo paszport nie ten. Z resztą dziwnym trafem prawie połowa wycieczki została odesłana z powrotem, a byliśmy razem z żydowskim rabinem na pokładzie autobusu. Miało to być uzupełnienie teorii, którą przekazywano nam w czasie prezentacji jednego z seminariów teologicznych. Notabene rabina też nie wpuścili, a jest Polakiem z urodzenia - ciekawostka? No cóż, jak na jeden przypadek nadużyć było bardzo wiele.

Nie wiem, w którym miejscu udało się Tobie doczytać frazę, że jakoby niektórzy Ci zabraniają wracać do Polski. Nie bardzo rozumiem też, dlaczego sugerujesz się opiniami ludzi-widm z internetu. Mogę Ciebie o tyle pocieszyć, że nie jest to forum nacjonalistyczne. Powinieneś czuć się tutaj komfortowo, a każda dyskusja prowadzi do wyciągnięcia określonych wniosków. Ja się do tego kraju nie przekonuje, bo robi nas w balona. Wychodzimy na manowce, jesteśmy wykorzystywani przez lobby żydowskie jako narzędzie do ich ekspansji. Mnie się to wcale nie podoba.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 13, 2010, 17:19:04 pm »
Stalinowskich morderców władze Izraela nie chcą wydać, Gąsiorowskiego złodzieja też chronią przed ekstradycją, a teraz mówią coś o międzynarodowych standardach. Czy władze Izraela oczekują od Polaków, że przeciwstawią się Europejskiemu Nakazowi Aresztowania i będą pochwalać podrabianie paszportów oraz dokumentów UE?

Izraelska ambasada ostro protestuje

Polska zatrzymała agenta Mosadu?

Polska policja zatrzymała mężczyznę, którego Niemcy oskarżają o udział w zamachu na lidera Hamasu. Uri Brodsky, według niemieckich mediów, miał pracować dla Mosadu. Przeciw zatrzymaniu protestuje ambasada Izraela, która chce powstrzymać ekstradycję mężczyzny do Niemiec.

Polska policja zatrzymała poszukiwanego w Niemczech domniemanego agenta izraelskiego Mosadu, podejrzanego o udział w przygotowaniach styczniowego zamachu na lidera Hamasu Mahmuda al-Mabhuha w Dubaju - poinformował "Der Spiegel".

Niemiecka Prokuratura Federalna potwierdziła, że w Warszawie doszło do zatrzymania na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Zatrzymany mężczyzna jest oficjalnie poszukiwany w Niemczech za pomoc w zdobyciu niemieckiego paszportu nieuprawnionej do tego osobie, która - według "Spiegla" - brała udział w zamachu na lidera Hamasu.

"My nie prowadzimy dochodzenia w sprawie zamachu w Dubaju" - powiedział rzecznik Prokuratury Federalnej. Dodał, że zwrócono się do polskich władz o wydanie podejrzanego do Niemiec.

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wie o aresztowaniu, ale nie podało żadnych szczegółów. "W tej chwili sprawa jest traktowana jak każde inne aresztowanie Izraelczyka; (zatrzymany) ma opiekę konsularną" - powiedział rzecznik resortu.

Według tygodnika "Der Spiegel" pod koniec ubiegłego tygodnia polska służba graniczna na warszawskim lotnisku zatrzymała mężczyznę, który chciał wjechać do Polski z paszportem na nazwisko Uri Brodsky.

Osoba o tym nazwisku, mająca obywatelstwo izraelskie, podejrzana jest o współudział w logistycznych przygotowaniach zamachu na lidera radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamasu - Mahmuda al-Mabhuha.

"Spiegel" pisze, że Brodsky miał pracować dla Mosadu w Niemczech, dlatego poszukiwany jest przez niemieckich śledczych, którzy zwrócili się do Interpolu. Prokuratura federalna wydała nakaz aresztowania. Według ustaleń niemieckich władz wiosną 2009 r. Brodsky miał też towarzyszyć drugiemu domniemanemu agentowi Mosadu, który składał wniosek o paszport w urzędzie meldunkowym w Kolonii.

Jeden z domniemanych morderców działacza Hamasu miał krótko przed zamachem przybyć do Dubaju, posługując się niemieckim paszportem na nazwisko Michael Bodenheimer. Niedługo potem wyjechał.

19 stycznia 2010 r. Mabhuh, jeden z założycieli Brygad Ezedina al-Kasama, wojskowego skrzydła Hamasu, został zamordowany w hotelu w Dubaju. O dokonanie zabójstwa policja emiratu oskarża izraelskie służby wywiadowcze Mosad. Zabójcy posługiwali się paszportami państw Zachodu. Interpol poszukuje w związku z zamachem 27 osób.

Jak pisze "Spiegel", zatrzymanie podejrzanego w Polsce doprowadziło do dyplomatycznych komplikacji. Izraelska ambasada w Warszawie interweniowała w tej sprawie u polskiego rządu, sprzeciwiając się ekstradycji domniemanego agenta do Niemiec.

http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/268195,izrael-domaga-sie-od-polski-wydania-swego-obywatela,id,t.html
Dwaj izraelscy ministrowie zażądali w niedzielę od Polski przekazania ich krajowi obywatela izraelskiego, zatrzymanego w Warszawie na prośbę Niemiec, a podejrzanego o udział w styczniowym zamachu na lidera Hamasu w Dubaju.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Izraelczyk

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 13, 2010, 17:52:36 pm »
niech będzie ze żle zrozumiałem wypowiedż @barteq_g ,ale spróbujcie mnie zrozumieć jestem żydem wyznaniowym, ale nie ortodyksyjnym nigdy nie starałem się o obywatelstwo izraelskie poprostu nie mam takiej potrzeby .Mieszkam w Wielkiej Brytanii i mam obywatelstwo brytyjskie ,zachowałem jednak polskie bo ciągle pamiętam gdzie się urodziłem i skąd pochodze, często odwiedzam Polskę w zeszłym roku kupiłem domek letniskowy nad gopłem na Kujawach gdzie jeżdżę wędkować z przyjaciółmi prawie każdy urlop ,uwielbiam ten region polski bardzo ładny jest tęż Ciechocinek jestem żywo zainteresowany dalszym zakupem nieruchomości myślę też o otwarciu jakiegoś interesu związanego z turystyką.Swoje dzieci uczę tolerancji i chcę żeby budowały swoją przyszłość bez uprzedzeń i historycznych naleciałości .Otworzyłem się przed wami bo wasze wypowiedzi są najbardziej tolerancyjne jakie spotkałem na forach, nie mam również najmniejszego zamiaru promować tutaj państwa Izrael ,bo nie mam żadnego wpływu na to jakie przepisy i prawo obowiązuje w tym kraju, tak jak i wy nie możecie odpowiadać za wszystko złe co dzieje się w Polsce bo chyba nie powiecie mi że zgadzacie się ze wszystkim co robi rząd polski. Pozdrawiam wszystkich

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 13, 2010, 18:11:47 pm »
jestem żydem wyznaniowym, ale nie ortodyksyjnym  [...] zachowałem jednak polskie bo ciągle pamiętam gdzie się urodziłem i skąd pochodze,

A pozwolę sobie spytać, jeśli pytanie nie jest zbyt intymne, jak to się stało, że rodowity Polak stał się judaistą (dobrze odmieniam?).
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 13, 2010, 18:15:32 pm »
@Izraelczyk, oczywiście, że nie zgadzamy się z większością działań naszego rządu. :P

Tutaj bardzo ostro najeżdżamy na faszyzujące kryteria "selekcji" przeprowadzanej przez pograniczników. To nie jest działanie rządu, a umyślne działania ludzi, umotywowane nie wiadomo czym. Ponadto, nie podoba nam się mentalność Kalego - jak Izrael bierze w pryz nieuzbrojony statek, to jest dobrze, ale jak jakieś państwo chwyta ich terrorystę - zamachowca, to jest źle. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Izraelczyk

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 13, 2010, 19:23:39 pm »
A pozwolę sobie spytać, jeśli pytanie nie jest zbyt intymne, jak to się stało, że rodowity Polak stał się judaistą (dobrze odmieniam?).
Pytanie istotnie zbyt osobiste ,ale odpowiem Ci ,ojciec mój pozostał w Polsce po 1968 roku i dopiero krótko przed stanem wojennym wyjechał do UK na zaproszenie rodziny i tam już pozostaliśmy .Ojciec prowadzał mnie do synagogi i sam pielęgnował sprawy wiary ale zawsze powtarzał że wiarę trzeba trzymać w sercu i nigdy nie mieszać jej do stosunków między ludzkich .Nie lubję rozmawiać na tematy wiary i nigdy nikogo nie pytam jakiego jest wyznania ,mnie np. ;nie interesuje czy jesteś katolikiem, prawosławnym ,protestantem ,muslim bo uważam to za sprawę Twojego sumienia i zabardzo osobistą żeby poruszać ją publicznie. A jakiego wyznania powinien być rodowity Polak?

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 13, 2010, 19:59:37 pm »
Ja jestem agnostykiem, na ten przykład. ;)

Myślę, że koledzy z forum sądzili, iż wiarę zmieniłeś, stąd pytanie.
George Patton

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 13, 2010, 20:15:08 pm »
A jakiego wyznania powinien być rodowity Polak?

Nie powiem, że powinien, ale z reguły Polak = katolik ze względu na przeszłość i wiele innych czynników.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 07, 2010, 15:43:19 pm »
Polska przekaże agenta Mossadu do Niemiec. I mamy go z głowy.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 07, 2010, 18:56:14 pm »
Nie powiem, że powinien, ale z reguły Polak = katolik ze względu na przeszłość i wiele innych czynników.

no wlasnie ze wzgledu na przeszlosc w mysl konfederacji warszawskiej, ktora stanowila o wolnosci wyznania, wszystkie religie byly nasze :)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 22, 2010, 17:50:46 pm »
To jest srogie:
Cytat za wp.pl
Sąd w Jerozolimie skazał za ?gwałt przez oszustwo? 30-letniego Palestyńczyka, który? udawał Żyda przed izraelską kobietą. Mimo że do stosunku doszło za obopólną zgodą, kobieta zgodziła się na seks, bo myślała, że jej partner to ?Żyd, który szuka romantycznego związku?.

Jak donosi brytyjska gazeta ?The Daily Telegraph?, Sabbar Kashur spotkał swoją partnerkę w 2008 roku na ulicy w centrum Jerozolimy. Kashur miał się przedstawić tradycyjnym izraelskim imieniem i powiedzieć kobiecie, że jest Żydem. Wkrótce po poznaniu para uprawiała seks na ostatnim piętrze pobliskiego biurowca - donosi dziennik. Kashur wyszedł, zanim kobieta zdążyła się ubrać. Dopiero po fakcie dowiedziała się, że mężczyzna jest Arabem i zawiadomiła policję.

Izraelski sąd skazał Kashura na 18 miesięcy więzienia za gwałt, mimo że do stosunku doszło za zgodą kobiety. Jak podkreśliła sędzia Tzvi Segal, prawo musi chronić kobiety przed ?wygadanymi kryminalistami, którzy nieprzyzwoicie łatwo mogą oszukiwać niewinne ofiary?.

- Gdyby ona wiedziała, że oskarżony nie jest Żydem ze stopniem licencjata, który jest zainteresowany romantycznym związkiem, nie współpracowałaby ? powiedziała sędzia po odczytaniu wyroku.

- Gdybym był Żydem, nawet by mnie nie przesłuchali. To nie był gwałt. Ona zgodziła się na wszystko, co się wydarzyło ? tłumaczył się 30-letni Palestyńczyk, którego cytuje portal Al Arabiya.

Wyrok wywołał dyskusję w Izraelu, gdzie relacje między wspólnotą żydowską i arabską są bardzo napięte. Kashura bronił m.in. izraelski liberalny dziennik ?Haaretz?. Komentator gazety napisał: ?Chciałbym zadać sądowi jedno pytanie. Gdyby ten chłopak był Żydem, który udaje muzułmanina, by uprawiać seks z muzułmanką, zostałby skazany za gwałt? Odpowiedź oczywiście brzmi nie?.

Cóż za barbarzyński kraj. Przypomina mi to Niemcy przed wojną. Czy też RPA apartheidu. Albo ostatecznie USA przed Martinem Lutrem. Faszyści... ;)
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 04, 2010, 13:52:58 pm »
To przesada z tymi planowanymi wywłaszczeniami Polaków tylko dla tego, aby zrobić atrakcję turystyczną:

Łódź wywłaszczy mieszkańców Okopowej

Nie wyrzucili ich hitlerowcy, nie wyrzuciła komuna, a zrobi to nowa władza. Białkowscy będą musieli opuścić swój dom. I to w imię czego? Bo ktoś wymyślił aleję dla turystów przy murze Cmentarza Żydowskiego - denerwuje się Elżbieta Kruzerowska z ul. Okopowej.
Jej zdenerwowanie łatwo zrozumieć. Z planu wybudowania drogi wynika, że ona także straci część swojej działki. I to niemałą, bo aż 700 mkw.

O tym, że droga ma powstać, mieszkańcy Okopowej dowiedzieli się przypadkiem. - Sąsiad, który chciał budować tu dom, nie dostał pozwolenia na budowę. Powiedzieli mu, że przez jego działkę ma biec droga. Gdy się o tym dowiedzieliśmy, zostało ledwie siedem
dni na złożenie uwag do miejscowego planu zagospodarowania - opowiada Konrad Białkowski, który ma stracić prawie całą ziemię. - Zdążyliśmy złożyć protesty, ale nie zostały uwzględnione.

Mieszkańcy Okopowej nie zamierzali odpuścić. W poniedziałek spotkali się z Krzysztofem Bednarkiem, szefem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, która opracowała plan oraz wiceprezydentem Łukaszem Maginem. - Najpierw przekonywano nas, że droga ma umożliwić dojazd do posesji sąsiada. Ale sąsiad zaprotestował. Przekonywał, że ma dwie inne możliwości dojazdu do działki. Wtedy usłyszeliśmy, że droga ma być aleją przy cmentarnych murach - opowiada Elżbieta Kruzerowska. - To nas dobiło. Nie mogliśmy uwierzyć, że chcą nas wywłaszczyć, by urządzić promenadę dla zagranicznych turystów!

Co dokładnie przewiduje projekt? Utworzenie przestrzeni publicznej w okolicach Cmentarza Żydowskiego i stacji Radegast, mającej służyć celom usługowym, turystycznym, kulturalnym i dydaktycznym.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:24:26 am »
Hm, bardzo ciekawa teoria - ale wiesz na pewno, że właścicielami cmentarza są Żydzi, a nie miasto? Czy tylko Ci się tak wydaje i wydaje "logiczne"? ;)
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 06, 2010, 01:21:19 am »
Na stronie urzędu miasta Łodzi wymieniona jest fundacja żydowska "Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense" - szef Marek Szukalak - opiekująca się tym cmentarzem, inicjatorzy zmian i to w ich interesie jest wywłaszczenie Polaków.

Ze strony fundacji zydowskiej:
CELE FUNDACJI

Jej główne cele, to ratowanie cmentarza żydowskiego przy ul. Brackiej ...więcej oraz przywracanie i utrwalanie pamięci o łódzkiej społeczności żydowskiej i jej znaczącym udziale w rozwoju miasta ...więcej . Równie ważnym zadaniem jest popularyzacja wiedzy o Holocauście i dziejach Lodzkiego getta oraz przypominanie o losach jego mieszkańców - więźniów ...więcej . Zadania te realizowane są m.in. poprzez prowadzone na cmentarzu żydowskim prace renowacyjno-porządkowe, badawcze, gromadzenie dokumentacji dotyczącej osób na nim pochowanych.

Dzięki subwencji rządowej wybudowano ogrodzenie w części cmentarza zniszczonej w latach 50. w wyniku rozbudowy ul. Zagajnikowej. Istotnej pomocy udzielają Fundacji łódzkie władze samorządowe.

Ze strony urzędu miasta Łodzi:
Zmiany zaczęły się w latach 80. Jednak dopiero po 1993 r., kiedy w Gminie Żydowskiej Łódzkiej zaczął działać zgrany duet w osobach ówczesnego prezesa Michała Nadla i jego młodego zastępcy Symchy Kellera, gmina powoli zaczęła podnosić się do stanu dzisiejszej świetności. Mecenas Nadel, mimo podeszłego wieku, nadal – jako członek Zarządu i mentor – wspomaga radą aktualnego przewodniczącego Symchę Kellera. Drugie
i trzecie pokolenie młodych Żydów, do którego należy także Symcha Keller, wraca do tradycji żydowskiej, bez lęku i wstydu. Obecnie w Gminie Żydowskiej zarejestrowanych jest 300 osób, w większości młodych. W budynku przy Pomorskiej mieszczą się biura, synagoga, Centrum Kultury Żydowskiej, stołówka charytatywna, Dom Dziennego Pobytu dla seniorów, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Stowarzyszenie Żydów Kombatantów
i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej, Fundacja Monumentum Judaicum Lodzense oraz przychodnia lekarska dostępna także dla okolicznych mieszkańców.
W 2005 roku Gmina powołała Fundację Ochrony Dziedzictwa Kultury Żydów. Działają bractwa “Chewra Kadisza” i “Bikur Cholim”... Gmina opiekuje się cmentarzem przy ul. Brackiej, który jest największym w Europie cmentarzem żydowskim, a także cmentarzami żydowskimi w Łasku, Zduńskiej Woli, Radomsku, Aleksandrowie Łódzkim, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim i Szadku. Trwa  normalna działalność religijna, do której zalicza się prowadzenie szkoły talmudycznej – Jesziwy “Shomrei HaDat”, w której studiuje 20 osób.
Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi współpracuje ze wszystkimi organizacjami żydowskimi działającymi w Polsce. Rok temu przy Pomorskiej 18 otwarto dom gościnny “Linat Orchim” (“Odpoczynek Gości”) i koszerną kawiarnię-restaurację “Cafe Tuwim”
cieszące się wielkim powodzeniem wśród turystów coraz liczniej odwiedzających Łódź.