Autor Wątek: Z czym się kojarzy obcokrajowcom słowo "Polska"  (Przeczytany 22966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gawsi

• Czytelnik
Z czym się kojarzy obcokrajowcom słowo "Polska"
« dnia: Lipiec 09, 2009, 23:15:47 pm »
Pozwoliłem sobie zacząć wątek, na jednym z największych międzynarodowych for dyskusyjnych na świecie- o tej właśnie tematyce. Nie ma tam co prawda jeszcze wielu postów, ale coś zawsze jest :P

Ciekawi?

Cytat: scan1
Poland = a country in Europe.

that's what i think.
:laugh:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 23:18:19 pm wysłana przez Gawsi »
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

szpok5

• Gość
Odp: Z czym się kojarzy obcokrajowcom słowo "Polska"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2009, 19:25:54 pm »
wielką wiedzą musiał on dysponować..

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2009, 21:13:59 pm »
wielką wiedzą musiał on dysponować..

i niepotrzebnie dyskredytujesz bo niewiele wie o tym ludzi na zachodzie (ignorancja poza wlasny kraj niewychodzi)...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:11:59 pm »
Ee, mi się tam wejść nie uda, bo trza się rejestrować. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Anka

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2009, 18:24:30 pm »
Mojej koleżance - Francuzce Polska kojarzy się głównie z cukierkami ,,krówkami"... :P Przyjeżdża tu specjalnie po nie :D

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2009, 19:40:26 pm »
"Polska" większości mieszkańców Stanów kojarzy się z Gołotą i Janem Pawłem II.
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2009, 20:00:23 pm »
Niektórym Polska kojarzy się obok krówek z Milanówka też z śliwkami w czekoladzie. :)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2009, 23:48:57 pm »
Pozwoliłem sobie zacząć wątek, na jednym z największych międzynarodowych for dyskusyjnych na świecie- o tej właśnie tematyce. Nie ma tam co prawda jeszcze wielu postów, ale coś zawsze jest :P

Ciekawi?

:laugh:

Może spróbuj wkleić na to forum taki film:

Polish History in 10 minutes

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2009, 19:58:12 pm »
@barteq_g
ten filmik mam na moim profilu na Facebook'u - promocja kraju wlasciwa a muza zapiera mi dech w piersiach ;)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Martino1989

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:51:53 am »
W krajach laickich typu Francja czy Niemcy, Polska kojarzy się z ciemnogrodem zaściankowością taki o to obraz nas polaków przedstawiają nasi eurodeputowani szczególnie z sld, ale ja tam z takiego ciemnogrodu i zaściankowości jestem dumny.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:39:22 am »
Poland when comes to mind is Germany owned it in WW2 in a matter of hours lol.

Czyżby jakiś Francuzik  =)

Ale niestety Polakami za granicą sie gardzi, ze względu na to, że bardzo dużo naszych rodaków pracuje za granicą i jak to napisał jeden z użytkowników BBW "zabiera im pracę" ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2009, 11:41:11 am wysłana przez DID@ »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Hades

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:08:18 pm »
Mnie zdenerwował jakiś czas temu pewien filmik na YT.
Amerykanie śmieją się z polskiej armii (polskie napisy)

Co do niego to z jednej strony racja, bo sprawa naszej armii wygląda jak na dzień dzisiejszy paskudnie, ale z drugiej strony godzi to w dobre imię wszystkich poległych żołnierzy WP, a tego przepuścić nie można. ;)

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2009, 15:08:56 pm »
 Słyszałam, że obcokrajowcom Polska kojarzy się z Adamem Małyszem i Lechem Wałęsą.
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

RAF

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2010, 02:39:38 am »
Na szczęście to się powoli zmienia i Polska widziana jest jako kraj w pełni europejski.W większości łączona jest z JP2, L.Wałęsą czy ostatnimi czasy Pudzianem...Wiadomo,że dla wielu ludzi na zachodzie ciągle kojarzymy sie jako kraj postsocjalistyczny z białymi niedźwiedziami na ulicach oraz wódką.Najważniejsze,że przez otwarcie na świat ,obraz kraju sie zmienia na plus - przykład dzisiejszy artykuł w "The Economist" o polskiej gospodarce.Z innej strony,poprzez wejscie do EU, więcej obcokrajowców postanowiło zamieszkać/pracować w Polsce i oni również przekazują info/zdjęcia/filmy o Polsce do kraju swego pochodzenia.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2010, 23:25:49 pm »
Na szczęście to się powoli zmienia i Polska widziana jest jako kraj w pełni europejski.
Podaj mi okres w historii Polski w którym byliśmy krajem nie w pełni europejskim.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2010, 23:41:19 pm »
Widać cudzoziemcy są ciemni i mało europejscy, skoro zaczynamy się dopiero kojarzyć. Polacy byli dobrzy jak umierali za tych europejskich trzęsidupów. Murzyn zrobił swoje, Murzyn może zostać Europejczykiem i dodstanie w nagrodę bananka od dobrej Cioci Unii, ale najpierw musi nazbierać bananków i wszystkie cioci oddać.

Gizz

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2010, 22:12:38 pm »
Polska?
Mówiąc o niej Amerykańcom nie zapomnijcie wspolnieć o tym, że mamy kwadratowy księżyc, polujemy na niedźwiedzie, pijemy dużo wódki i czcimy wujka Stalina.
Szczerze mówiąc mam gdzieś Europę Zachodnią jak i stany-dla mnie to jest jakaś tchórzliwa i zglobalizowana część Europy i jej kolonie.
Pamiętajmy o południu- Czesi nas lubią i znają, Słowacy też, Węgrzy naród Braterski, Serbia i kraje byłem Jugosławi też nas kojarzą :D
No i Grecy, i to na nich się skupiam myśląc o Europie.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 22:13:13 pm wysłana przez Gizz »

RAF

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2010, 01:22:11 am »
Podaj mi okres w historii Polski w którym byliśmy krajem nie w pełni europejskim.

Może okres rozbiorów kiedy Polski nie było na mapie Europy? Widać nie dokładnie się wyraziłem lub mnie nie zrozumiałeś.Nie chodzi mi o historię,tylko że Polska jest postrzegana jako równorzędny partner.Oczywiście jak zawsze większość zależy od "naszych" przedstawicieli w rządzie lub w Brukseli i jak oni będą reprezentować nasz kraj zwłaszcza w sprawach istotnych dla nas.

Gizz - o tym że Amerykanie mają małe pojęcie o świecie to jest wiadome od dawna - większość z nich nawet poza swój stan nie wyjechała - a co dopiero mają się interesować jakimś krajem w Europie.Taki system nauczania - specjalizacja w danej dziedzinie.

Czyżby jakiś Francuzik  =)

Ale niestety Polakami za granicą sie gardzi, ze względu na to, że bardzo dużo naszych rodaków pracuje za granicą i jak to napisał jeden z użytkowników BBW "zabiera im pracę" ...
Ja osobiście nie czuję abym był źle traktowany, wręcz przeciwnie.Jak również nie zauważyłem nic podobnego u znajomych.
Wg mnie ze względu na obecny kryzys(choć się podobno już kończy) to Polacy jak i inni biali obcokrajowcy,są jedynie idealnym  i bezpiecznym tematem do ataków jeśli chodzi o "zabieranie pracy" - ze względu właśnie na kolor skóry.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2010, 12:05:30 pm »
Może okres rozbiorów kiedy Polski nie było na mapie Europy? Widać nie dokładnie się wyraziłem lub mnie nie zrozumiałeś.Nie chodzi mi o historię,tylko że Polska jest postrzegana jako równorzędny partner.Oczywiście jak zawsze większość zależy od "naszych" przedstawicieli w rządzie lub w Brukseli i jak oni będą reprezentować nasz kraj zwłaszcza w sprawach istotnych dla nas.
Polscy politycy uważają, że jesteśmy postrzegani jako równorzędny kraj a jak wiadomo ich myślenie jest dalekie od tego jaka jest rzeczywistość.

RAF

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2010, 01:09:58 am »
Nie od dzisiaj wiadomo,że politycy wszystko co robią ,robią wedle swojego interesu.Osobiście uważam ,że w porównaniu do lat choćby 90-tych, bardzo dużo się zmieniło i to na dobre.Wiadomo,że zawsze się można do czegoś doczepić i nigdy wszystkich się nie zadowoli.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2010, 10:40:50 am »
Może spróbuj wkleić na to forum taki film:

Polish History in 10 minutes

Ten film też mi się podoba. Martwi mnie tylko to, czemu nie wspomniano o zniszczeniu Kresów.  Wojny nie wywołali tylko Niemcy, ale też Rosjanie niszcząc ten kraj pospołu,  i Zachód musi to wiedzieć.

Zresztą twórca filmu jest jak współczesny Sienkiewicz: ku pokrzepieniu serc Polaków w kraju i na emigracji.

Niech film serca pokrzepi i jedziemy dalej, z pracą pozytywistyczną!

Róbmy kolejne filmy (i polskie firmy), rozwijajmy ten serwis.

Chwała Przenajświętszej!

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 11:03:04 am wysłana przez Zaglowiec36rok »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2010, 14:33:06 pm »
Są dowody, że jako Polacy jesteśmy optymistami, można to rozpowszechniać:

Optymistyczny jak Polak

Najlepiej spośród krajów europejskich oceniamy satysfakcję ze swojego życia, a lepiej wypadają tylko kraje azjatyckie. Nie należymy też do zestresowanych narodów

Z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie firmy Philips w 23 krajach wynika, że 65 proc. jest zadowolonych ze swojego życia co plasuje nas w ścisłej światowej czołówce. W zestawieniu lepiej wypadli tylko mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Indii i Singapuru, a za Polską znalazło się osiem państw europejskich jak Niemcy, Wielka Brytania czy Holandia. - 82 proc.

Polaków jest zadowolonych z rodziny, ogółem wynik przeczy naszej opinii jako narodu ludzi wiecznie niezadowolonych - mówi Jacek Wasilewski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. W zestawieniu najgorzej wypadli Japończycy - tylko 27 proc. jest zadowolonych ze swojego zdrowia i samopoczucia. Niewiele lepiej jest we Włoszech czy Turcji.

Choć kraje azjatyckie wypadają w rankingu lepiej, to także przodują jeśli chodzi o najwyższy poziom stresu. W Indiach taki problem wskazało 75 proc. osób, na Tajwanie 62 proc., w Wielkiej Brytanii 53 proc.a w Japonii 47 proc. Wskaźnik najniższy jest w Malezji gdzie wynosi 11 proc., zaś w Polsce odpowiedział twierdząco co piąty ankietowany.

- Główny powód stresu to obawa o utratę pracy - wyjaśnia Małgorzata Ohme ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Jesteśmy też w grupie państw z najniższą satysfakcją z zarobków. Nie jest także zaskoczeniem, że najpopularniejszą formą relaksu jest oglądanie telewizji co wskazało 59 proc. z nas. Ponad 40 proc. spędza wolny czas z najbliższymi lub słucha muzyki.

Także co drugi Polak przyznaje, że internet uczynił jego życie lepszym choć w grupie 18-24 lata twierdzi tak 75 proc. Podobnie wygląda ocena portali społecznościowych - ogółem 30 proc. przyznaje, że poprawiły jakość życia, a w grupie 18-24 lata aż 53 proc. Jednocześnie w tej grupie wiekowej najsilniejsza jest obawa, że ograniczają one prywatność użytkowników.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 23, 2010, 15:06:34 pm »
Haha - a ponoć jesteśmy takimi smutasami - wiecznie żyjemy nieudanymi powstaniami, żalimy się nad sobą, narzekamy - kolejny stereotyp obalony :)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 25, 2010, 10:06:40 am »
Tak mi się przypomniało i myślę, że pasuje to do tematu. Jakoś kilka lat temu (4-5 może 6) oglądałem amerykański program  kulinarny. Jakaś kobieta odwiedzała kraje na całym świecie i w jednym z odcinków zjawiła się w Polsce. Pomijając to, że jedzenie jej smakowało i cieszyła się, że zapłaciła za nie "grosze" to po wizycie w naszym kraju była bardzo zdziwiona. Zacytuję może niedokładnie ale brzmiało to mniej więcej tak: "Jakie było moje zdziwienie gdy przeszłam się ulicami miasta. Pamiętajmy, że Polska była w bloku socjalistycznym i spodziewałam się ujrzeć szare bloki i smutnych ludzi, a jest inaczej. Oni tu nawet mają bankomaty!". W tym momencie to zdębiałem.

Inny program, też kulinarny. Facet siedzi w Tajlandii i je wieprzowinę. Jego tekst: "Świetna wieprzowina! Najlepszą jadłem w Polsce ale ta też jest wyśmienita!".

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 06, 2010, 15:55:26 pm »
Kolejna dobra opinia o Polakach:

Niemiec to cham, a Polak "romantyczny macho"

Nie taki Polak straszny jak go malują. Lata zaborów, okupacji i komunizmu sprawiły, że niemal "w genach" Polacy mają umiejętność dostosowywania się do trudnych warunków i gotowość do pomagania innym. Choć często usłyszeć można głosy o panującej w polskim społeczeństwie znieczulicy paradoksalnie okazuje się, że w porównaniu z Niemcami, nasz kraj jest dziś często nadal skarbnicą dobrych manier i kulturalnych zachowań.