Autor Wątek: Z czym się kojarzy obcokrajowcom słowo "Polska"  (Przeczytany 22965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natalika

• Czytelnik
Odp: Z czym się kojarzy obcokrajowcom słowo "Polska"
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 17, 2011, 11:05:48 am »
A to jest przykre. Nie mamy pewności kto jest na zdjęciu, ale daje ono do myślenia.

Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 25, 2011, 23:56:03 pm »
Matalika, ktoś znalazl zdjęcie i wrzucił x głupkowstym koemntrzem.

Polska to Kraj gdzie wszyscy podniecają się amerykanami, brytyjczykami i czymś tam jeszcze, ale przede wszystkim w naszym Kraju funkcjonuje amerykanizm, ale jak zauważyłem w wielu krajach Polska to Kraj znany, popularny i lubiany (nie licząc ameryki) nie chodiz tylko o pozytyne komentarze na youtube, nawet od egzotycznych krajów, ale np. chińczyk który miał w domu słownik Polsko - Chiński i powiedział do mnie gładką polszczyzną "Nazywam się..." spotkałem go na wycieczce w szwabolandii. Ostatnio poznałem Węgra który wybrał Polskę na Kraj w ktorym chce mieć jakieś praktyki pracownicze.
 jakiś czas temu wyszedł zeszyt Tyskiego w którym były wywiady z ludźmi znającymi nasz Kraj, okaząło się, że Polacy są opanowani, weseli kulturalni, bez zarozumialstwa potrafią napić się z umiarem i można pogadać, na kniec był komentarz by pozbyć się kmpleksów jak mnie denerwuje jak ktoś ma narodowe kompleksy i o nich opowiada, czemu ludzie nie używają własnego mózgu?
W Japonii Polska również jest znana (wiadomo rosja wspólny wróg), w krajach arabskich tez (i nie dotyczy to wojny), Australia (góra Kościuszki, Strzelecki itp)
Zaznaczam również, że Polska jako Kraj który był mocarstwem m wspólna historię z wieloma jak nie wszystkimi krajami europejskimi, brakuje nam tylko silnej i nieprzekupnej władzy.

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 26, 2011, 14:12:17 pm »
Wiem, że ktoś znalazł takie zdjęcie i je wrzucił z komentarzem. Przykre jest, że w naszym kraju ktoś się tym szczyci (i być może jest to nasz rodak).
Możemy przecież założyć, że jest to ktoś zupełnie innej narodowości, ale komentarz "Polak..." mówi sam za siebie. Zanim ktoś to przemyśli, kolejna etykietka do statystycznego Polaka zostaje przyczepiona.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 14:13:17 pm wysłana przez Natalika »
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 26, 2011, 19:31:04 pm »
W Japonii Polska również jest znana (wiadomo rosja wspólny wróg)
Podejrzewam, że na 1szym miejscu stoi nasz Fryderyk Chopin :D
Inną sprawą są też zaszłości historyczne. Nawet podczas IIWŚ, mimo tego, że oficjalnie byliśmy w przeciwnych obozach, to Japończycy przygarnęli kilka tysięcy polskich żydów. W Japonii pracował też przecież o. Kolbe - późniejszy męczennik obozu w Auschwitz.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 26, 2011, 23:40:26 pm »
Kontakty na linii Polska-Japonia w XX wieku były o tyle ciekawe, że było to chyba jedyne państwo, z którym formalnie toczyliśmy wojnę w tych czasach. Co ciekawe, kiedy Polska wypowiedziała wojnę Japonii, jej ówczesny premier odrzucił akt (co też nieczęsto się zdarzało) ze słowami:
Wyzwania Polaków nie przyjmujemy. Polacy, bijąc się o swoją wolność, wypowiedzieli nam wojnę pod presją Wielkiej Brytanii.

Jak widać - już wtedy wiedzieli co nieco o Polsce i jej sytuacji politycznej. A rząd polski formalnie zakończył tę jednostronną, długą i krwawą wojnę dopiero w... 1957 roku.

I jeszcze taka ciekawostka - Rosja do dzisiaj wojuje z Japonią, bo dotąd nie podpisali żadnego aktu kończącego ich wojnę. :)
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!