Autor Wątek: Rota a Mazurek Dąbrowskiego  (Przeczytany 26115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Powstanie_44

• Gość
Odp: Rota a Mazurek Dąbrowskiego
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 23, 2010, 11:17:02 am »
hm Mazurek Dąbrowskiego jest pięknie śpiewany. Tym co uważają, że brzydko, to chyba słuchali śpiewaków w stylu Górniakowej. Posłuchajcie jak śpiewa Mazurek orkiestra wojskowa, czy zespół Mazowsze - TAK SIE POWINNO ŚPIEWAĆ NASZ HYMN
Bogurodzica jest piękna i Rota jest piękna i Boze coś Polskę i Warszawianka i... Taki kraj - co było uznawane za hymn solidarnosci.
Nie zgadzam sie aby słowa Warszawianki nie pasowały do hymnu. Jest tam zawołanie do walki za ojczyznę i :"zyj swobodo, Polsko żyj" - czyli aktualne słowa, bo walczyc za Ojczyznę musimy cały czas (tyle że teraz nie na karabiny). A ma takze piękną historię no i (przez pryzmat mojego profilu zauważam ;) ) jak Powstańcy Warszawscy zajeli Prudential (najwyzszy budynek w mieście) 1 sierpnia 1944 roku i wywieszali na górze flagę to odśpiewali właśnie Warszawiankę.
Wszystkie te wymienione pieśni są piękne i zasługujana bycie hymnem narodowym. Mi w Mazurku takze ten Bonaparte, jak i ze Czarnecki dla o Ojczyzny ratowania rzucił się przez morze (a przecież wtedy jak sie przez Morze rzucał to ocalał głównie duńczyków, choc pośrednio nas takze), nie pasuje, to jednak chyba hymnu bym nie zmieniał, bo zaraz by sie wywiazała niepotrzebna kłótnia co lepsze, a są równie dobre, a mozna wybrać tylko jeden. Rotę i Boze cos Polskę, śpiewa się w kościele NA STOJACO (o czym kiedyś widziałem zapomnieli żołnierze na mszy za Ojczyzne) przy ważnych uroczystosciach. Aha i na pewno nie są to pieśni smutne TYLKO PODNIOSŁE a to ogromna różnica.
TAK WIEC POWINNIŚMY ZNAĆ I PROPAGOWAĆ WSZYSTKIE TE UTWORY, POZA OFICJALNYM HYMNEM JAKO BARDZO WAZNE PIEŚNI NARODU POLSKIEGO OBOK HYMNU :)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 11:32:16 am wysłana przez Powstanie_44 »

Łucznik

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 23, 2010, 18:55:33 pm »
Zgadzam się w 100%  o najmądrzejsze  rozwiązanie w sporze "hymnowym" :)

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 23, 2010, 20:22:58 pm »
hm Mazurek Dąbrowskiego jest pięknie śpiewany. Tym co uważają, że brzydko, to chyba słuchali śpiewaków w stylu Górniakowej. Posłuchajcie jak śpiewa Mazurek orkiestra wojskowa, czy zespół Mazowsze - TAK SIE POWINNO ŚPIEWAĆ NASZ HYMN
 Zgadzam się. Jak orkiestra wojskowa śpiewa to aż się chce tego słuchać. Bardzo ładnie wychodzą pieśni w ich wykonaniu. Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu orkiestry wojskowej miałam okazję słyszeć w telewizji.
Nie ma reguły jak powinno śpiewać się hymn.( oprócz tego że zgodnie z melodią i nie tak jak Edyta Górniak :) ) Przeważnie na uroczystościach takich jak np. apele szkolne, ludziom nie chce się śpiewać z tąd wychodzi tak a nie inaczej zaśpiewany hymn.

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 20:27:58 pm wysłana przez Czarna »
Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny.
-CYCERON -

Łucznik

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 22, 2010, 09:57:22 am »
ostatnio widziałem jak nawet harcerzom nie chciało się śpiewać hymnu

ojt99

• Czytelnik
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 09, 2015, 14:34:29 pm »
Rota zdecydowanie na hymn Polski!!!!!! Opowiada naszą historię, historię Polski i Polaków. Nie obchodzi mnie, że Niemcy mogą się poczuć urażeni itd. TO JEST NASZ HYMN I MAMY DO TEGO PRAWO. Jak będziemy się oglądać na innych zagranicznych "przyjaciół" to co z naszej kochanej Polski zostanie? Nic. Rozkradną nas i tyle będzie!!! Tak na marginesie bardzo polecam filmiki Adolfa Kudlińskiego na YT. Prawdziwy patriota, który mówi prawdę prosto w oczy. Polecam się wsłuchać w jego słowa.
Pozdrawiam, ojt99