Autor Wątek: Honorowi Dawcy Krwii  (Przeczytany 16333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Astria

• Gość
Odp: HDK
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2009, 21:53:20 pm »
No właśnie. Kiedyś udało mi się "wysępić" igłę do pobierania krwi. Jak ją pokazywałem panienkom to byłem bohater, że coś takiego, za darmo pozwalam sobie wbijać.

Takiego sposobu na podryw nie znałam :P
Ja, jak tylko spełnię wymagania wiekowe i wagowe, spróbuję uderzyć na HDK ;)

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2010, 13:15:23 pm »
Znacie może jakąś stronkę na której będą szczegółowo opisane procedury oddawania krwi, przeciwskazania lub jakieś komplikacje ? Myślę poważnie by oddać krew ale spotykam się z różnymi opiniami na temat oddawania krwi przez kobiety. Chcę wiedzieć jak to jest naprawdę ze sprawdzonego i właściwego źródła.
Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny.
-CYCERON -

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2010, 15:17:49 pm »
Na stronie http://krewniacy.com.pl/?action=showArticle&id=106 chyba jest wszystko co wiedzieć trzeba.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2010, 22:06:51 pm »
Dobra strona. szkoda że wcześniej nie trafiłem na to pytanie. Dwa dni temu byłem na oddaniu w Centrum Zdrowia Dziecka, miałbym kwestionariusz i zeskanował bym na stronę.

Dramatyczny apel Dody o zgłaszanie się do Banku Dawców Szpiku Kostnego.
Co o tym sądzicie?
Umieszczam w tym wątku bo pasuje tematem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2010, 20:47:48 pm wysłana przez Ahaj »
TYLKO SZANUJĄC INNYCH, STAJEMY SIĘ GODNYMI SZACUNKU
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

Marcz

• Stowarzyszenie
Odp: Honorowi Dawcy Krwii
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 23, 2010, 00:30:43 am »
Od roku jestem HDK :) krew oddałam, ponieważ moja babcia, która miała raka, potrzebowała krwi, więc oddałam ja :) i oddaję ja do dziś :)

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2010, 08:48:05 am »
Też oddaję krew tyle, że nieregularnie. Jak to powiedziały pielęgniarki: "Nie, że nie chcemy krwi ale z Panem to jest problem." Trudno u mnie znaleźć żyłę, za każdym razem jestem nakłuwany po  kilka razy. Dodatkowo akurat ta żyła jest śmiesznie mała i krew leci pooowoooli. Szkoda bo krew oddaję chętnie, a i czekoladą nie pogardzę ;)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 23, 2010, 12:10:46 pm »
Też mam problem z żyłami, ale staram się krew oddawać chociaż 2-3x w roku. Do tego smaczku dodaje, że panicznie boję się igieł... :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 23, 2010, 20:06:03 pm »
Też mam problem z żyłami, ale staram się krew oddawać chociaż 2-3x w roku. Do tego smaczku dodaje, że panicznie boję się igieł... :)

To może Tomku się wybierzemy?
Właśnie termin się zbliża.
 'Poznać - zrozumieć oto dwa prawdziwie ludzkie i prawdziwie chrześcijańskie słowa. Wszystkie zbrodnie pochodzą od nienawiści. Nienawiść jest karmiona i utrzymywana przez wyobrażenia i uproszczone wyrazy o domniemanych właściwościach obcej wspólnoty. Poznanie burzy te wyobrażenia i pokazuje drugiego takiego, jakim jest naprawdę'.- Zofia Kossak

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 24, 2010, 01:58:15 am »
Ciężko by było, bo Ty w tygodniu pracujesz, a ja miewam studia. :)
Ja zwykle wybieram się w środy, pod koniec miesiąca na WAT robią zbiórkę.
George Patton

Kelso

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 24, 2010, 14:42:10 pm »
A teraz wkleje coś o kibicach ze nie tylko są Huliganami jak nas pół nazywa

HDK    Igloopol Dębica

W 2008 r. klub sportowy LKS Igloopol Dębica obchodził 30-lecie swojego   istnienia. Chcąc uczcić ten mały jubileusz zarząd klubu wraz z kibicami   zorganizowali akcję pod hasłem "30 litrów krwi na 30-lecie klubu". Przez   cały rok kilkudziesięciu sympatyków LKS Igloopol oddawało krew   zachęcając do tego również innych. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem.   Ilość oddanej przez kibiców biało-niebieskich krwi przekroczyła 30   litrów. Sukces jubileuszowej akcji jak również świadomość zrobienia   czegoś dobrego w naturalny sposób zaowocowała założeniem w 2009 r. Klubu   Honorowego Dawcy Krwi LKS Igloopol Dębica. Dziś klub skupia kilkunastu   aktywnych członków w dalszym ciągu propagując tą szczytną idee nie tylko   wśród kibiców, ale wśród wszystkich mieszkańców Dębicy, bo dobro nie ma   barw klubowych i nie uznaje żadnych granic. a od siebie jeszcze nie chodze wiecie jeszcze nie pełnoletni

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 24, 2010, 23:51:20 pm »
Ostatnimi czasy nie oddaję krwi z tego względu, że jeszcze by komuś zaszkodziła :laugh:
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:57:03 pm »
Moi Drodzy!! Stało się!! 15 lipca po 10 po raz pierwszy oddałam krew- Jestem Honorowym Dawcą Krwi !!!:) Emocji i strachu było przy tym co nie miara. I nie potrzebnie. Było bardzo miło i prawie bezboleśnie. Długo zwlekałam z decyzją oddania krwi, był to przemyślany czyn i jestem z tego dumna :)

Wzięłam z tego Centrum kwestionariusz do wypełnienia przed oddaniem krwi i ulotki. W najbliższym czasie zamieszczę skany w temacie ;)
-CYCERON -

Imb

• Czytelnik
    • StalkerPBF
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 22, 2011, 23:18:27 pm »
Sam byłem jakiś miesiąc temu oddać krew po raz pierwszy, ale niestety, ze względów zdrowotnych (pewna nieprzyjemna, przewlekła choroba) nie będę mógł oddawać krwi dopóki nie przestanę brać leków. A że to jeszcze minimum pięc lat, to sobie "troszkę" poczekam.
A więc powiedz mi, Panie, że to mój obłęd czysty i że na tym świecie tylko ja tak mam
I że nie ma wartości nienazwane życie i że takie jest prawo, że taki jest czas...
A ja Ci odpowiem, że opuszczam przyłbicę i ostatnią swą kopią uderzę w ten świat
Bo jeśli głupotą jest obrona życia - będę głupcem do ostatniego dnia!

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:56:19 pm »
Brawo Czarna to teraz goń mnie.

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 23, 2011, 23:16:04 pm »
Brawo Czarna to teraz goń mnie.

Nie muszę tego robić  :) Wiem że jak będziesz miał czas, i możliwości to sam pójdziesz i zachęcisz innych   :)

Nie wiem jak jest w innych rejonach Polski, ale na Podkarpaciu banki krwi świecą pustkami. Przez okres wakacyjny brakuje jednostek krwi z każdej grupy.  Wiadomo coś tam maja ale nie w nadmiarze. Czytałam, że w związku z tym szpitale będą zmuszone odwoływać operacje.

-CYCERON -

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 25, 2011, 09:44:40 am »
Nie zrozumiałaś mnie. Ja chodzę od dawna. Spróbuj mnie dogonić z ilością oddanej krwi.

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 25, 2011, 12:03:23 pm »
Nie zrozumiałaś mnie. Ja chodzę od dawna. Spróbuj mnie dogonić z ilością oddanej krwi.

heeh to nie mam szans. Z racji tej , że jestem kobietą planuje oddawać krew 2 razy w roku.  No chyba że przekroczysz swój wiek to wtedy Cię dogonię ;)
-CYCERON -

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 15, 2011, 15:10:08 pm »
trochę informacji :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 15:20:26 pm wysłana przez Czarna »
-CYCERON -

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 07, 2011, 13:11:16 pm »
A ja się boję igły :-/ Ale jakbym musiała, to bym oddała krew.
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 08, 2011, 23:28:58 pm »
A ja się boję igły :-/ Ale jakbym musiała, to bym oddała krew.

To nie przeszkoda. Wszystko jest tak zorganizowane że nawet jej nie zauważysz, i może się zdarzyć że w ogóle jej nie poczujesz  :D naprawdę zachęcam, fajna sprawa czuć, że robisz coś dla innych. Ta świadomość, że twoja krew może uratować komuś życie albo po prostu się przydać :)
-CYCERON -

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 09, 2011, 14:36:26 pm »
@Natalika, ja każdorazowo dostaję gęsiej skórki na widok igieł, a oddałem już grubo ponad 5l krwi. Ile dokładnie to musiałbym sprawdzić na legitymacji. ;)
George Patton

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 10, 2011, 14:10:55 pm »
Gęsiej skórki? Wiesz... są takie lęki, które trzeba przezwyciężyć. Nie wiem co bardziej mnie odstrasza - igła czy uczucie spływającej krwi. Kiedyś może przezwyciężę ten lęk. :)

Ahaj

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 10, 2011, 22:48:25 pm »
Spływającej krwi nie czujesz.
Co do igły to nie patrz. To jak z przepaścią jak spojrzysz to nie skoczysz.

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 11, 2011, 14:17:16 pm »
To jak z przepaścią jak spojrzysz to nie skoczysz.

Coś w tym jest :)

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 25, 2011, 21:26:48 pm »
A teraz na temat, ale coś na wesoło :)

Charakterystyka osobowości według grup krwi:

Grupa „0” - to ludzie odważni, pewni siebie, przyjacielscy, zwykle zwracający na siebie uwagę. Lubią być liderami i mają duże ambicje. Przetrwają w każdym środowisku.

Grupa „A” - to osoby metodyczne, zorganizowane i odpowiedzialne, umiejące się ograniczać. Bywają wrażliwi na zmiany w otoczeniu, chłodni, a nawet mściwi. Jako przyjaciele są pełni pasji i oddani.

Grupa „B” - to ludzie poszukujący wolności, kochający niezależność. Mają swoje zainteresowania i bywają postrzegani jako egocentrycy, zwykle preferują samotność. Nieśmiali i cisi w związkach potrafią być bardzo oddani i kochający.

Grupa „AB” - myślący racjonalnie, czasem tajemniczy, czasem wykazujący sprzeczne zachowania. Zwykle są oryginalni w sposobie myślenia i zachowaniu, bywają wręcz ekscentryczni. Nie specjalnie przejmują się opiniami innych.

http://www.we-dwoje.pl/randki;zgodne;z;grupa;krwi,artykul,19318.html - a tutaj Charakterystyka związków seksualnych między grupami krwi :D
-CYCERON -