Autor Wątek: Patriotyzm  (Przeczytany 15896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pathe

• Gość
Patriotyzm
« dnia: Maj 25, 2008, 21:51:53 pm »
Wrzucam tu, bo uważam, że nadaje się najlepiej.
Wszyscy wiemy jak wygląda stan patriotyzmu w Polsce. Ja sam podsumuje to tak jak ja to widzę Większość Polaków to patrioci. Na codzień nie mówią o tym, bo to praca, kasa i życie po prostu. Jest dużo rozżalenia w społeczeństwie na temat polityki i stąd się bierze narzekanie - nasz sport narodowy. Tymczasem w ofensywie są "organizacje", których idea ma na celu zerwanie z patriotyzmem narodowym. Słychać je głośno przede wszystkim z takiego powodu, że jawią się jako "nowoczesne", "postępowe" i "europejskie", a organizacje walczące z nimi są zbyt radykalne i agresywne, więc często jawią się bliżej faszyzmu/nacjonalizmu niż dobrego patriotyzmu. Do tego symbolika używana przez nie jest źle widziana i przypomina raczej brunatne marsze niż dobre pojmowany patriotyzm. Przez to moim zdaniem wielu ludzi się zraża. Nieukrywam, że sam mam często kryzys, a za organizacjami typu ONR i NOP  nie przepadam, gdyż nie pasuje mi ich symblika i agresywne forsowanie patriotyzmu, a raczej nacjonalizmu. Do tego z całym szacunkiem dla mojego wyznania, ale Kościół Katolicki za sprawą Radia Maryja mocno  się skompromitował i stąd bierze się coś takiego jak stawianie znaku równości pomiędzy patriotą, a "mocherem".

Chciałbym więc poznać Waszą opinię, jak promować patriotyzm i jakie sposoby waszym zdaniem byłby najlepsze na promocję "zdrowego patriotyzmu narodowego", który przyciągnie ludzi "normalnych", zwykłych, niezależnie od wyznania. 

Robek86

• Gość
Odp: Patriotyzm
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2008, 22:59:50 pm »
   Przede wszystkim ONR i NOP to nie są złe organizacje poprostu są rodzaje patriotyzmu, antypolskie media z tvn na czele specjalnie szkalują ich obraz, ale przechodząc do rzeczy moim skromnym zdaniem patriotyzm w Polsce jest w stanie tragicznym, krytycznym, dramatycznym i nie wiem jeszcze w jak złym i beznadziejnym, prawie każdy ma to gdzieś, brak tożsamości narodowej i więzi z narodem i z ludzmi nikt nie poczuwa jakiejś odpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest Nasza Polska dla połowy ludzi patriota to "patriota - idiota", "patriota nie ma czegoś takiego to jest faszyzm".
    Nie chciałem nikogo obrazić to są cytaty z życia, mnie też to boli, jest wiele chwil zwątpienia, pseudoliberalni ludzie nie szanują i nietolerują jednocześnie patriotów, osobiście uważam że sytuacja jest tak zła że wymaga zejścia do podziemia oczywiście to jest tylko pobożne życzenie, lecz coraz cześciej słyszę głosy że jedynym ratunkiem dla naszej umęczonej Ziemi byłaby wojna od paru ludzi to słyszałem także od starego weterana wtedy ludzie by zaczęli szanować swój Kraj.
   Jedyna szansa to taka pewnie i tak będzie niewykorzystana masowa, inwazyjna kampania społeczna, bilbordy w całym kraju z tematem patriotycznym, reklamy w telewizji wysławiające Polskę i Jej Historię, profity dla organizacji patriotycznych, mnóstwo informacji i ogłoszeń w szkołach łatwo dostępnych, święto państwowe nawet najważniejsze są ignorowane, ja proponuję masowe pochody z dużą ilością pieśni oraz flag i sztandarów młodzież dostawał by flagi a uczniowie musieliby obowiązkowo przychodzić, Wychowanie Patriotyczne jako obowiązkowy przedmiot nauczania najlepiej jako obowiązkowy przedmiot na maturze i milion innych rzeczy na które te zliberalizowane społeczeństwo nie stać!!

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2008, 23:08:38 pm »
Parady to niewykonalne - zbyt się kojarzy z komunizmem, a to ludzi odstrasza  w sumie mnie też. Nigdy nikogo nie przekonasz do niczego obowiązkowym stawiennictwem na pochodach, przecież to nierealne. Czy wyobrażasz to sobie jako marsz ludzi z polskimi flagami i śpiewaniem Bogurodzicy? No już gorszej alternatywy dla lewicowej wolności to ja nie widzę.

ONR i NOP same się w pewnym sensie pogrążyły, a nie tvn. Łatwo wszystko na media zrzucić. Wystarczy popatrzeć na YouTube. Prowadzą zbyt agresywną politykę i uzywają wielkich, agresywnych symboli, które nawiązują do siły. Popatrzmy np. na zachowania i używanie "salutu rzymskiego". Oczywiście, że ma on swoją długa tadycję, ale chodzi o przyciągnięcie ludzi. A ludzi odstrasza salut rzymski. Tego właśnie ONR i NOP nie rozumieją i to przez takie symbole lewica może sobie pozwolić na porównywanie do faszyzmu każdego patrioty. Jak stawia się po jednej stronie pokojową paradę równości, a po drugiej grupę z bojowymi znakami, to przecież oczywiste jest, kto odstrasza, a kto przyciąga. Do tego to widzenie wszędzie Żydów to mnie już denerwuje.

No jeśli to jest alternatywa dla lewicy, to ja dziękuje...

Ta czerwona flaga nie nawiązuje do flag przedwojennych,bo takich nie było ale do flagi hitlerowskiej.

Oni nie sa w stanie pokonać lewicy i odejścia od patriotyzmu, bo nie przyciągną zwykłego człowieka!!! Mi chodzi o formy zachęcania ludzi do działalnośi obywatelskiej w pozytywnym zakresie, a nie pochodów i bójek na ulicach. 
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 23:17:42 pm wysłana przez Pathe »

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2008, 23:40:10 pm »
Pathe zszedłeś trochę z tematu musisz zrozumieć że tu chodzi o jedność i musimy akceptować każdego patriotę bez względu czym jest dla niego patriotyzm każde ugrupowanie patriotyczne ma swoje zalety, wady i słabości ONR lubi się odnosić do starożytności, każdy się charakteryzuje czymś innym salut rzymski (łać. saluto - pozdrowienie) jest używany przez każdą skrajną prawicę w każdym kraju jeśli media nie doszukiwały sie tylko wad i złych rzeczy to by tak nie było, jeśli weszliby w to środowisko to by mówili inaczej, ja jestem Piłsudczykiem manifestuje to poprzez przynależność do dwóch organizacji o charakterze sanacyjnym, nie należę do żadnej organizacji o charakterze narodowo - radykalnym lecz trzymam się z nimi spotykam bo uważam że potrzebna jest jedność nie mogę powiedzieć że oni są źli bo nie są Piłsudczykami bo to nie jest patriotyzm tylko własny interes i większość z nich tez tak uważa i jakoś umiemy razem współpracować Dmowskiego też szanuje on też działał dla Polski i w takim duchu powinna być wychowywana apolitycznie obydwie frakcje był dobre!! Spójrz na nich z perspektywy patriotów gotowych na bój można by w różny sposób to tłumaczyć czy dyskutować nad tym ale to nie ma sensu, wydaje mi sie że nie jesteś za ONR bo są Dmowczykami??
   Pierwsze co powinniśmy zrobić by móc wyedukować Polaków na patriotów to zażegnać spory wyciągnąć rękę i dogadać się, korzystajmy z naszego Wielkiego autorytetu Piłsudskiego który wyciągnął rękę do Dmowskiego i powiedział "drogi Panie Romanie" w ten sposób stworzymy siłę która będzie miała siłę przebicia by działać dla Polski także w sensie edukacji patriotycznej!!

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2008, 23:45:41 pm »
Ale ja nie powiedziałem, że jednoznacznie potępiam ONR jako patriotów. Twierdzę jedynie, że jako organizacja bardzo głośna nie jest ona drogą do przyciągnięcia ludzi do patriotyzmu, a jedynie ich odstraszenia. O tym mówie. I to własnie przez takie symbole jak ta flaga dla wielu patriota = faszysta.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2008, 23:54:19 pm »
Fakt z tym że oni wyznają patriotyzm który pewnych ludzi poprostu ciągnie dlatego tez jest potrzebny.
Ok myślę że ten temat możemy skończyć i przejść do pomysłów na temat wychowania w patriotyźmie.

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2008, 00:04:08 am »
Tu wstawie wywiad z moim znajomym, autorem internetowej "Twórcowni", który chyba wyraził to najdobitniej.
Cały tekst tutaj: http://www.kaos-ex-machina.pl/magazyn/wywiady/lach.htm

Zresztą myślimy o stowarzyszeniu do promowania patriotyzmu przez sztukę.

A tu frangment moim zdaniem istotny, z którym się zgadzam w 100%:

KeM: Wśród współczesnych rodaków daje się zauważyć skrajne postawy względem Ojczyzny. Z jednej strony mamy radykalnych konserwatystów, często zacietrzewionych i twardogłowych, z drugiej zaś ultra-kosmopolitów, których takie sprawy jak pochodzenie i przyszłość własnego narodu niewiele interesują. Stosunkowo rzadko można zaobserwować objawy "zdrowego" patriotyzmu. Osobiście widzę Twórcownię jako przedsięwzięcie, które propaguje miłość do Ojczyzny i świadomość narodową bez popadania w zbytni patos i bez podtekstów nacjonalistycznych, w sposób czasem humorystyczny i z dość luźnym podejściem do pewnych cech narodowych. Czy właśnie taka postawa towarzyszy Wam od początku działalności? Czym jest patriotyzm według członków Twórcowni?

G: Z zacietrzewieńcami i ludźmi ograniczonymi nie mam ochoty rozmawiać. Szanuję różne poglądy ale jak ktoś przesadza to robi mi się smutno. Szanuję ludzi za to co robią i jak to robią i czy działają pozytywnie a nie za to co mówią lub za ich spojrzenie na rzeczywistość. Niszczyć, dzielić i krytykować każdy potrafi, a z budowaniem i twórczym działaniem jest troszkę gorzej.
  „Artysto twórz! Nie gadaj!” Powiedział Goethe.
  Dodam jeszcze, szkoda czasu na krytykowanie ludzi, którzy są ultra-kosmopolitami i Ojczyznę mają gdzieś, to ich wybór, po cholerę mam ich oceniać. Jako Sarmata wolność cenię, ale wara im od opluwania moich bohaterów i mojej kultury bo szabelką wąsa podgolę! Ja też jestem światowcem, jeżdżę po Europie i Świecie kilka razy do roku. Poznaję różne kultury i poszukuję wspólnej płaszczyzny duchowej między nami. Mieszkałem 7 lat za granicą.
Co z tego?  Dla mnie istnieją dwie Ojczyzny, jedna jest duchowa a druga materialna. Ta pierwsza to Imperium Ducha, niech Mistrz Herbert uchyli rąbka tajemnicy:
„ ..idź bo tylko tak będziesz przyjęty do grona zimnych czaszek
do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda
obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów. Bądź wierny idź.”
  Oraz istnieje ta materialna Ojczyzna, od małej po Wielką: to mój Gdańsk, Polska, Rzeczpospolita, Sarmacja, Europa.
  Twórcowania powstała właśnie po to żeby w pozytywny i atrakcyjny sposób lansować tożsamość oraz patriotyzm. Nie tylko polski, lokalny ale też sięgamy dalej: ku Sarmacji, ku Europie, ku Światu.
Jesteśmy dziećmi naszych czasów ale korzenie swoje znamy i są mocne jak dąb.
  Jeśli chodzi o zdrowy, pozytywny patriotyzm to wreszcie do diaska się coś ruszyło. Popatrzmy jak sprzedaje się płyta Lao Che, jak promuje się Powstanie Warszawskie, ile nowych filmów powstaje na Youtube, jakie rysuje się komiksy, co np. robi Krępulec i inne muzyczne projekty, ile powstaje grup rekonstrukcyjnych. Jestem z tego dumny i strasznie się cieszę, że wreszcie młodzi ludzie zaczynają podchodzić do własnego dziedzictwa w taki właśnie sposób: pozytywnie, bez ksenofobi i kompleksów. Moim zdaniem jest to dla nas bardzo ważne i jesteśmy to winni wszystkim tym którzy oddali za nas swoje życie.
  Nasz Patriotyzm to Miłość, Duch, Energia i Pozytywne twórcze działanie, to łączenie a nie dzielenie, to wskazywanie co daje moc a co prowadzi do zbydlęcenia. W naszych sercach płonie ogień i mam nadzieję że ten nieziemski entuzjazm udzieli się innym. Można to robić z jajem, z uśmiechem i tą naszą słynną sarmacką fantazją! Hajda Panowie Bracia i Wilczyce kresowe! Do Szabel! ;)

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2008, 00:28:25 am »
   Twórcownia wspaniała organizacja dlaczego wczęsniej o niej nie słyszałem  :o takie czasy nie jest to modne i sie o tym nie mówi. jednak wydaje mi się że mimo wszystko organizacja ta też trochę wskazuje na podziały trzeba współpracować ze wszystkimi wciąż mnie nie rozumiesz organizacja wciąż jednak zamyka się w swoim kręgu nie chce wyjść ku bardziej radykalnym ludziom poznać ich bliżej, mimo wszystko wciąż jednak nie próbuje nawiązać współpracy z innym organizacjami dla jedności!!
   Mi się marzy (oczywiście jest to marzenie utopijne bo niektórzy nie rozumieją idei patriotyzmu - to nie jest oczywiście aluzja do Ciebie czy do kogoś na tym forum mówię o ludziach którzy przy takiej inicjatywie by wypłynęli), aby pewnego dnia powstała jedna wielka Federacja Patriotyczna o podobnej lub innej nazwie która będzie zrzeszać wszystkie organizacje patriotyczne!!! ZHP, ZHR, Strzelec, ONR, AK, KWP, WiN BCh, poprostu jedna wielka jedność wszyscy razem taka siła byłą nie do ruszenia przez różne koła liberalne itd. Lecz jak mówiłem jest to utopia harcerze nie chcą się zjednoczyć ze sobą, organizacji Strzeleckich jest chyba z 5 w Polsce i nie potrafią sie zjednoczyć, ONR prawdopodobnie do oficjalnej współpracy ze Związkiem Piłsudczyków nigdy nie przystąpi, a weterani najmniej ich rozumiem mimo że przeżyli wojnę są najbardziej między sobą skłóceni.
   i tak to trwa a młodzież sie siebie wyrzeka, pozostałości PRL cały czas toczą gangreną nasz kraj, zresztą sami wiecie i co tu robić???

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2008, 00:36:41 am »
Tu masz jeszcze ciekawą inicjatywę komiksu patriotycznego, pod patronatem Rzepy i NCK:
http://www.niepodleglosc.nck.pl/

Są fragmenty świetnych komiksów. Polecam OBOWIĄZKOWO komiks "Kapliczka pamięci"
Prosze, abyś przeczytał ten komiks, bo jest niesamowity! Idealny do rozdawania w szkołach!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2008, 00:45:07 am wysłana przez Pathe »

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2008, 11:13:05 am »
Masz te komiksy  :o dzięki bardzo w Polsce zostało wydanych wiele patriotycznych komiksów niestety nie mogę żadnego dostać!!  :'(  :-\

Rety szukałem tej strony nie pamiętałem adresu, dzięki bardzo.
Fakt komiksy patriotyczne powinny być swobodnie dostępne w szkołach i bibliotekach, dzieci bardzo lubią komiksy!
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2008, 11:15:29 am wysłana przez Robek86 »

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2008, 12:33:24 pm »
Wiesz, chyba przesadziłem z tym "fragmentem" każdy z nich jest chyba w całości na stronie. Muszę Monte Cassino przeczytać.
Dzieciaki lubią komiksy. Sam lubie komiksy ;))

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2008, 12:40:39 pm »
Ja mam tylko fragmenty całych nie mogę znaleść!!! Możesz pomóc??

Niektóre Komiksy są dość drastyczne jak naprzykład dla 3 - klasisty dlatego większość powinno być dostępne w starszych klasach, ale powinno się pisać komiksy patriotyczne specjalnie dla dzieciaków.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2008, 12:55:08 pm »
Mamy na forum kogoś, kto mógłby to robić.
Potrzeba nam tylko kogoś kto będzie zajmował się całą treścią. Może Pathe by się pisał?

Byłoby to już duże przedsięwzięcie. Komiksy w przyszłości można emitować w wersji darmowej, o sponsorów się postaram.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2008, 12:59:57 pm »
Ale najpierw trzeba załatwić sobie prawa autorskie!! Mam nadzieję że nasza inicjatywa wyjdzie z forum i trafi do szkół!!

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2008, 13:07:47 pm »
Ale najpierw trzeba załatwić sobie prawa autorskie!! Mam nadzieję że nasza inicjatywa wyjdzie z forum i trafi do szkół!!

Myślę, że Pathe nam pomoże - z racji swojego zawodu.
Nie jestem prawnikiem, ale mam sposoby i finanse żeby to zrealizować.

Mamy daleko idące plany, o których chciałbym napisać.
Przydałby nam się niewątpliwie pedagog jeszcze, ale myślę że nie będzie trudno zdobyć taką osobę z takim pomysłem.
Tym bardziej, że wszystko co robimy ma swoje głębokie korzenie w Konstytucji i prowadzi do pojednania - nie do podziałów.

Pathe

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 26, 2008, 13:21:14 pm »
Prawa autorskie to masz od momentu napisania i wydania. O nic nie trzeba  się "starać", a wystarczy określić autorów w samym komiksie. Prawo do historii pozostaje u autora scenariusza, a do obrazków u autora rysunków. Jeśli chodzi o wydanie, to ciekawa inicjatywa. Potrzebny jest scenariusz i rysownik zapaleniec. Wydać można samemu albo poprzez wydawnictwo - każda opcja jest dobra i ma swoje wady i zalety, ale wybró zależy od tego, co chcemy z takim komiksem zrobić. :)

Jeśli np. darmowe (odpadają tez podatki), to muszą być krótkie i na temat patriotyczny, bez wielkiego machania flagami, ale ludzki. Najbardziej pasuje mi podejście tego komiksu "Kapliczka Pamięci". Hehe, docelowo to po zrobieniu komiksu to można się postarać o pomoc Ministerstwa Edukacji lub Kultury :) Jeśli o napisanie samej historii to wołałbym np. uzgodnić hsitorię na forum wpierw :)

Do robek - wybierz komiks, kliknij na link pod obrazkiem. Każdy komiks ma kilka stron.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 26, 2008, 13:29:13 pm »
Żeby nie zmieniać tematu, otwieram nowy wątek:

http://www.wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=172.0

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2008, 13:36:07 pm »
Pedagogów to ja mogę załatwić na pęczki spokojnie mogę załatwić w śląskich szkołach co tylko byście chcieli, kurator jest w porządku myślę że jeśli u nas wypali to pomoże w innych województwach!!

rotmistrz

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 26, 2008, 16:52:54 pm »
Ja osobiście chętnie wezmę udział w inicjatywie...:)

Terael

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2008, 22:35:22 pm »
Witam wszystkich. Nie wiem czy dobrze trafiłem ale myślę, że jest to najlepszy temat na to co chciałbym napisać.
Generalnie chodzi mi o samą filozofię patriotyzmu.
Sam nie jestem patriotą. Problem w tym, że ja po prostu patriotyzmu nie rozumiem. Nie potępiam go ani nie pochwalam. Wydaje mi się jednak niestety to wszystko jakieś bez sensu i wszystkie próby pojęcia tego zagadnienia kończyły się na niczym. W sumie co prawda jakoś do tej pory nie miałem okazji pojawić się na forum dotyczący tej tematyki ale w końcu o to jestem i mam nadzieję, że pomożecie mi się w tym połapać. Być może moim problemem były nieodpowiednie źródła i nieodpowiedni ludzie, u których szukałem odpowiedzi. Wy mówicie tutaj o "dobrym patriotyzmie" więc myślę, że właśnie Wy pomożecie mi dostrzec sens w tym haśle.
Na początek chciałbym od Was usłyszeć odpowiedzi na pytania:
1. Czym według Was jest patriotyzm?
2. Co dla Was kryje się pod pojęciem ojczyzna?
3. Dlaczego uważacie, że obywatel każdego kraju powinien bronić swojej ojczyzny?

Pozdrawiam.

Edit. 12.06.2008
No niestety widzę, że sobie nie pogadaliśmy. Nie wiem tylko, czy brakuje wam czasu, czy też może nie macie zbyt wiele do powiedzenia. Szkoda. 4 dni i żadnej odpowiedzi.
Nie chciałbym być złośliwy ale jakoś nie bardzo wam idzie to promowanie patriotyzmu  ;)  :P
Bo jeżeli ma ono tak wyglądać... to za parę lat nikt nie będzie wiedział co to patriotyzm (lol) ;P

Mam nadzieję, że ktoś się w końcu odezwie ;)
A jeżeli niewłaściwy wybrałem na taką rozmowę to po prostu mi powiedzcie, a nie taka zmowa milczenia.
Pozdrawiam.

Edit. 18.06.2008
Hmmm... wiecie co? Jakiś niechciany się tu czuję :/
Skoro olewacie nie-wiernych to dlaczego admin wyraźnie zaprasza również "nas" na to forum?
Nie wiem co ja wam takiego zrobiłem, że nie chcecie nawet słowem się do mnie odezwać, a już nie mówiąc o nawiązaniu dyskusji. Żebym ja coś złego o patriotyzmie napisał... a może o to chodzi? Nie macie mnie za co "zjechać" a pytania, które zadaję są zbyt trudne, żeby na nie odpowiedzieć.
NA PRAWDĘ mam Was za inteligentnych ludzi i myślę, że moglibyście się, ze mną podzielić swoimi poglądami ale z jakiegoś powodu nie chcecie. I obawiam się, że się nie dowiem się ani jaki jest tego powód ani nie dowiem się czegokolwiek.
Nie mam żalu do nikogo oprócz admina, bo to on tak wspaniale zapraszał wszystkich do rozmowy.
Wiem, że nie odpowiadasz za ludzi na tym forum ale sam też bałeś się słowem odezwać.
No, cóż widzę, że nic tu się nie dowiem, a szkoda bo moje intencje były na prawdę szczere. Przecież nie przyszedłem, się z wami tutaj kłócić, że patriotyzm jest zły/bez sensu czy tym podobne.
Szkoda. Szkoda mojego czasu i tego forum, bo je trochę "zaśmieciłem". Zresztą niech ktoś wytnie ten bajzel albo niech od razu admin wstawi mi bana, za "niemoralną postawę" albo coś  :D
Fajnie się z wami gadało.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2008, 09:42:46 am wysłana przez Terael »

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2008, 20:03:54 pm »
Nie wiem jak często wchodzisz na to forum, ale jest ono jeszcze młode ma mało użytkowników, ja często tu bywam i są po 3, 4 osoby.

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2008, 20:15:21 pm »
Pamiętaj, że każdy z nas ma ograniczony czas.
Odpowiem Ci na Twoje pytanie w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że do piątku uda się Tobie poczekać.

W piątek zamieszczę obszerny artykuł z mojej strony o patriotyzmie.
Wystarczy okazać innych swoją cierpliwością.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:29:59 pm »
@Terael widzisz, bo ja np. korzystam, jak większość, z przycisku pokazującego nowe wiadomości - a jak update'ujesz wiadomość, to wtedy nie wyświetla się info. :) Trzeba było zaspamować na innym wątku, jak tu nikt się nie odezwał - najwyżej by post był do skasowania - ale by Cię zauważono. :)

Podobnie jak Pietia - jak coś, to odpiszę pod koniec tygodnia, bo teraz koniec semestru i w cholerę zaliczeń. :)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2008, 23:32:02 pm »
Ja szykuję duży artykuł o patriotyźmie, napiszę go tutaj, zupełnie zapomniałem o tym wątku, ten artykuł chciałem napisac w innym miejscu w nowym wątku.

Terael

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 19, 2008, 19:39:56 pm »
Hehe... a już myślałem, że to jakaś zmowa milczenia.

Pamiętaj, że każdy z nas ma ograniczony czas.
Odpowiem Ci na Twoje pytanie w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że do piątku uda się Tobie poczekać.

Doskonale sobie zdaję z tego sprawę, że z czasem bywa różnie (co podkreśliłem w swej wypowiedzi) bo ja też nim nie szastam na lewo i prawo (sesja - na szczęście dobiega końca ;)), jednak 0 (!) odpowiedzi mnie trochę zdziwiło i myślałem, że już sobie pogadaliśmy. Ale cieszę się, że w końcu udało mi się z wami nawiązać kontakt :D.

Trzeba było zaspamować na innym wątku, jak tu nikt się nie odezwał - najwyżej by post był do skasowania - ale by Cię zauważono.

Miałem właśnie taki plan ale się już odezwaliście ;).

No to czekam na artykuł i inne odpowiedzi. Mam nadzieję, że będzie nam się wspólnie miło dyskutowało ;)
Pozdrawiam.