Autor Wątek: Kwiatki Brata Michnika  (Przeczytany 3071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferenz Hilo

 • Gość
Kwiatki Brata Michnika
« dnia: Październik 12, 2009, 14:36:18 pm »
Podobno mają aresztować stalinowskiego prokuratora, brata Michnika Adama, Stefana. Jest podejrzany o wydanie ok. 9 wyroków śmierci w sprawach politycznych.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/26174

Dobrze to czy źle?

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kwiatki Brata Michnika
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2009, 15:40:51 pm »
Hm, faktycznie - ciekawostka. Tylko czemu tytuł taki głupi? Co mają kwiatki, nawet w przenośni, do tego? I czemu brata Michnika? Sam też jest Michnikiem. Mało profesjonalne podejście.

Poza tym - co ma do tego dział Media i Dziennikarstwo? :|

Co do tematu - jaki sens jest w skazywaniu kogoś, kto i tak jest za granicą i nie wróci na proces? Sądy są zapchane sprawami bez problemów nierozwiązywalnych.
Jasne, SM to w gruncie rzeczy - morderca, na dodatek pozbawiony wstydu. Ale system był morderczy i jeżeli chciał kogoś zabić - to zabijał. Narzędzi w tym celu nigdy nie brakowało...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Kwiatki Brata Michnika
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2009, 16:15:22 pm »
A czy tytuł Kwiatki Ojca Rydzyka jest mądry? A taki temat jest tez w tym dziale. Nie skomentowałeś go w ten sposób.

Ma to wspólnego, ze naczelny GW (i jej dziennikarska kohorta) oczyszczał ludzi starego systemu, ludzi "honoru". Więc to może nie przypadek?

Twisterro

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 1328
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kwiatki Brata Michnika
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2009, 19:07:34 pm »
Kwiatki w sensie osoby - oznacza wypowiedzi, teksty, itp, które są szeroko rozumianymi "wpadkami". Cytując słownik PWN:
Cytuj
2. pot. ?błąd ortograficzny lub merytoryczny w tekście; też: niezręczne sformułowanie kompromitujące mówiącego lub piszącego?

A gdzie tu widzisz kwiatki w temacie oskarżenia jakiegoś mordercy? :|

To ja założę temat w dziale o religii o byłym księdzu, który kogoś zabił. Na pytanie co tam robi zacznę pleść jakieś androny, że Krk zabija ludzi, bo to były ksiądz blebleble. Wyobrażasz sobie raban jaki by wybuchł? :)

Jeżeli masz jakieś problemy do Agory, to załóż temat o Agorze, a nie ściemniaj, pokrętnie hacząc o temat interesujący Cię właściwie. Przeczytaj jeszcze raz swój pierwszy post i powiedz - jaki on ma związek z mediami i dziennikarstwem?
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

p1tereQ

 • Gość
Odp: Kwiatki Brata Michnika
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2009, 20:21:22 pm »
Przeczytaj jeszcze raz swój pierwszy post i powiedz - jaki on ma związek z mediami i dziennikarstwem?

Związku brak, temat przenoszę do działu OT.

Ferenz Hilo

 • Gość
Odp: Kwiatki Brata Michnika
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2009, 20:44:24 pm »
Szkoda, ze jesteście stronniczy. No, ale trzeba jakoś z tym żyć. U Rydzyka tez kwiatków nie widzę. Związków brak, czy nie widzicie związków. Bo to nie to samo, prawda?

Tekst połączony został dnia Październik 12, 2009, 20:57:08 pm
O związku zostało napisane w drugim akapicie mojego postu. Czy ten związek jest niewystarczający?
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2009, 20:57:08 pm wysłana przez Ferenz Hilo »

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Kwiatki Brata Michnika
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2010, 16:05:12 pm »
Stalinowscy mordercy Polaków, tacy jak Stefan Michnik pozostają bezkarni.

Cytuj
18.11.2010 - Stefan M. nie stanie przed sądem?
 
Sąd w Uppsali nie zgodził się na ekstradycję stalinowskiego sędziego Stefana M. (przyrodniego brata redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika r) do Polski, o co wnioskowała polska prokuratura. Podejrzany jest obywatelem Szwecji, a zarzucane mu czyny w świetle szwedzkiego prawa uległy przedawnieniu - uzasadnił sędzia. Treść postanowienia w tej sprawie przekazała w czwartek Linda Hoonk z Sądu Rejonowego w Uppsali.
Z dokumentu wynika, że Stefan M. jest obywatelem Szwecji od 1977 roku. Zarzucane mu w nakazie aresztowania 20 czynów, określone jako przestępstwo przeciw wolności i funkcjonowaniu instytucji państwowych, dotyczą okresu od 27 marca 1951 do 20 listopada 1953 r. W świetle szwedzkiego prawa czyny te uległy przedawnieniu. Na tej podstawie Sąd Rejonowy w Uppsali oddalił wniosek prokuratury o wydanie Polsce podejrzanego. Polska strona może jeszcze odwołać się od decyzji do sądu wyższej instancji.

81-letni M. jest od 2007 r. podejrzany przez IPN o niedopełnianie obowiązków przy przedłużaniu aresztu wobec więźniów UB i tym samym o bezprawne pozbawianie ich wolności, za co grozi do 10 lat więzienia. IPN, który kwalifikuje to jako nieprzedawniającą się zbrodnię przeciw ludzkości, wniósł o jego aresztowanie, bo nie stawiał się na wezwania, a jest obywatelem polskim.

W lutym br. Wojskowy Sądu Okręgowy w Warszawie wydał nakaz jego aresztowania, co otworzyło drogę do wysłania w październiku do Sztokholmu - na wniosek pionu śledczego IPN - tzw. Europejskiego Nakaz Aresztowania.

M. orzekał m.in. w sfabrykowanych przez władze sprawach przedwojennych oficerów WP; sprawy te były odpryskami wielkiego procesu o rzekomy spisek w wojsku, tzw. sprawy Tatara z początku lat 50. Skład sędziowski z udziałem M. skazał na karę śmierci (którą wykonano) mjr. Zefiryna Machallę oraz majora Narodowych Sił Zbrojnych Karola Sęka. Zasiadał też w składach sądów, które skazały na śmierć (kary nie wykonano) m.in. płk. Maksymiliana Chojeckiego i płk. Bronisława Maszlankę. Po 1956 r. wszystkich zrehabilitowano.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II