Autor Wątek: Trwały związek i małżeństwo  (Przeczytany 13757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natalika

• Czytelnik
Odp: Trwały związek i małżeństwo
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 04, 2011, 10:04:41 am »
Czy, w ogóle żyje się na próbę? Mój mistrz(tak, to jest Yoda) Mówi jasno: "Ty nie próbuj, ty działaj".

Ciekawe określenie.
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2011, 13:46:11 pm »

W każdym razie, z mojego punktu widzenia - co ma wisieć, nie utonie. Złe małżeństwa na dziś dzień i tak się rozpadną, przez co jest więcej krzyku, stresu i prawnych ceregieli. Bez problemów prawnych "złe związki" rozpadną się łagodniej, co na pewno potomstwu takowych nie zaszkodzi. A dobry związek prędzej czy później w małżeństwo się przerodzi.

I tutaj żeby ludzie nie mieli za łatwo rząd wprowadził "związki partnerskie".. za pieruna nie wiem co to ma być, do tej pory wszystko było jasne ktoś chciał legalizacji związku brał ślub a jak nie chciał problemów prawnych bo obawiał się rozstania to nie brał ślubu..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2011, 20:30:41 pm »
No właśnie, Yoda dobrze prawi - działaj. Stąd, mieszkać z wybranką, a nie widywać się z nią od święta. Dużo więcej o człowieku można się dowiedzieć razem mieszkając, a i lepiej rozejść się w razie niesnasek, niż ciągnąć toksyczne związki.

Związek partnerski jest o tyle ciekawy, że przez ten czas pomiędzy ślubem albo rozstaniem można mieć przywileje podatkowe. Choć chyba najistotniejszym celem takiego prawa jest umożliwienie "ucywilizowania" homoseksualistów.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2011, 22:29:54 pm »
No właśnie, Yoda dobrze prawi - działaj. Stąd, mieszkać z wybranką, a nie widywać się z nią od święta. Dużo więcej o człowieku można się dowiedzieć razem mieszkając, a i lepiej rozejść się w razie niesnasek, niż ciągnąć toksyczne związki.

Związek partnerski jest o tyle ciekawy, że przez ten czas pomiędzy ślubem albo rozstaniem można mieć przywileje podatkowe. Choć chyba najistotniejszym celem takiego prawa jest umożliwienie "ucywilizowania" homoseksualistów.
To się leczy nie cywilizuje
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 07, 2011, 12:52:35 pm »
W każdym temacie musisz coś powiedzieć, co? Nawet jak nie jest to na temat?

To nie jest istotne, moim zdaniem, czy para jest małżeństwem czy nie. Ważne jest uczucie, bez którego nie pomoże żadne małżeństwo.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 07, 2011, 18:09:27 pm »

Związek partnerski jest o tyle ciekawy, że przez ten czas pomiędzy ślubem albo rozstaniem można mieć przywileje podatkowe.

Ale wydaje mi się że państwo jest od tego aby wspierać rodziny a nie dawać "przywileje podatkowe" bo jeśli tak by miało być to wystarczy obniżyć podatki a nie zabierać od obywateli a później im oddawać..

Choć chyba najistotniejszym celem takiego prawa jest umożliwienie "ucywilizowania" homoseksualistów.

I tu jest kilka paradoksów
 1 co to znaczy "ucywilizować" czy jak kobieta żyje z mężczyzną bez ślubu to jest to przejaw braku cywilizacji, czy te wszystkie przeszkody prawne przy rozwodzie to jest właśnie "cywilizacja"

2 czy jak państwo wyda ustawę iż związek między dwoma homoseksualistami to rodzina to czy wówczas jeden z nich albo obydwoje z mocy ustawy zaczną rodzić dzieci ?

3 Jak daleko państwo może ingerować w życie obywateli ? no bo przepraszam bardzo to chyba jednak jest prywatna sprawa z kim ludzie mieszkają.. naprawdę czy to trzeba zgłaszać w urzędzie kto z kim gdzie i kiedy..

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 08, 2011, 15:02:18 pm »
No i ze związków kobiet z mężczyznami przeszliśmy do szerszej, a zarazem trudniejszej sprawy. Związki (małżeństwa?) osób tej samej płci.

mielnik

• Czytelnik
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2011, 20:23:14 pm »
Ja powiem tak - jak najbardziej jestem po "stronie" małżeństw. Oczywiście tych z miłości (tak, tak. Wierzę w romantyczną miłość aż po grób :) ) a nie z wpadki czy "rozsądku".
Na temat małżeństw homoseksualnych nie chcę za dużo pisać. Z jednej strony - ludzie jak ludzie (sama mam znajomych gejów) - mogliby wziąć ślub we względu na pewne przywileje (łatwiej dostać kredyt, spadek w wypadku śmierci itd.), ale z drugiej:
1) nie oszukujmy się - Polska nie jest krajem tolerancyjnym (pomimo wejścia do rządu Ruchu Poparcia Palikota)
2) apetyt rośnie w miarę jedzenia - zalegalizujemy małżeństwa homoseksualne, to zaraz będą chcieli adoptować - a jeśli o to chodzi, to jestem przeciwniczką.
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2011, 07:15:44 am »
Ja powiem tak - jak najbardziej jestem po "stronie" małżeństw. Oczywiście tych z miłości (tak, tak. Wierzę w romantyczną miłość aż po grób :) ) a nie z wpadki czy "rozsądku".
Na temat małżeństw homoseksualnych nie chcę za dużo pisać. Z jednej strony - ludzie jak ludzie (sama mam znajomych gejów) - mogliby wziąć ślub we względu na pewne przywileje...

No właśnie ale dlaczego przywileje te się nadaje ? mi się wydawało zawsze że ze względu na dzieci jak wiemy dwie kobiety a tym bardziej dwóch facetów (może być tak że mieszkają razem dwie kobiety i okazuje się że jedna jest w ciąży... sporadyczne przypadki..) ale ogólnie to raczej dzieci mieć nie będą.. a że to "ludzie jak ludzie " równie dobrze można by nadać przywileje dla ludzi samotnych (ang. singli ) dla czego np nie mogą rozliczać się z urzędem skarbowym z rodzicami z którymi mieszkają ?

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 17, 2011, 10:03:21 am »
Oczywiście tych z miłości (tak, tak. Wierzę w romantyczną miłość aż po grób :) ) a nie z wpadki czy "rozsądku".

Jeśli stricte romantyczną, tej z epoki, to grób "przychodził" za szybko, a samo pojęcie miłości romantycznej określane było mianem platonicznej, niespełnionej, itp.

Tak na marginesie :)

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 17, 2011, 14:06:43 pm »
W każdym temacie musisz coś powiedzieć, co? Nawet jak nie jest to na temat?
W każdym temacie musisz coś powiedzieć, co?-Biorę przykład z moderatorów tego forum .A wypowiedż jest jak najbardziej na temat bo dotyczyła związków ,,homoseksualnych "
To nie jest istotne, moim zdaniem, czy para jest małżeństwem czy nie. Ważne jest uczucie, bez którego nie pomoże żadne małżeństwo.
Komentarz o leczeniu odnosił się do wypowiedzi o homofobiach .,,Choć chyba najistotniejszym celem takiego prawa jest umożliwienie "ucywilizowania" homoseksualistów". _ i tu wklej moją wypowiedż a póżniej krytykuj.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 22, 2012, 14:25:57 pm »
W sprawie małżeństw homoseksualnych mogę powiedzieć że nie popieram tego. Konstytucja RP za małżeństwo uznaje ludzi o różnej płci. Jeśli chcą być razem to bardzo proszę ale nie powinni się obnosić z tym w miejscach publicznych. Adopcja dzieci przez takie pary nie powinna mieć nigdy miejsca, dziecko potrzebuje dobrego przykładu, wzorca rodziny.
Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny.
-CYCERON -

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 22, 2012, 15:39:57 pm »
W sprawie małżeństw homoseksualnych mogę powiedzieć że nie popieram tego. Konstytucja RP za małżeństwo uznaje ludzi o różnej płci. Jeśli chcą być razem to bardzo proszę ale nie powinni się obnosić z tym w miejscach publicznych. Adopcja dzieci przez takie pary nie powinna mieć nigdy miejsca, dziecko potrzebuje dobrego przykładu, wzorca rodziny.

Legalizację związków homoseksualnych popieram (pod kątem podatków, łatwiej o kredyt razem, itp) ale nie użyłbym tu słowa "małżeństwo".
Adopcja w żadnym wypadku nie powinna mieć miejsca.
Co do obnoszenia to wypadałoby się dostosować przynajmniej do minimum obowiązujących obyczajów społeczeństwa.
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2012, 09:13:44 am »
A w sprawie małżeństw, takich zwykłych, między kobietą i mężczyzną...
Więc takie planuję osobiście w przyszłym roku :-)

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2012, 14:52:33 pm »
Gratuluję awansem. Szykuje się weselicho :)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 04, 2012, 17:10:33 pm »

Również gratuluję :) Pamiętaj o zdjęciach ;)

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 25, 2012, 11:03:26 am »
Legalizację związków homoseksualnych popieram (pod kątem podatków, łatwiej o kredyt razem, itp) ale nie użyłbym tu słowa "małżeństwo".

Tak, po prostu jako luźny związek, a nie małżeństwo.

Konstytucja RP za małżeństwo uznaje ludzi o różnej płci.

A czym dzisiaj jest Konstytucja RP? Praktycznie niczym, skoro UE decyduje o wielu sprawach.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2012, 11:05:04 am wysłana przez ZX_W1 »

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 25, 2012, 14:15:51 pm »

A czym dzisiaj jest Konstytucja RP? Praktycznie niczym, skoro UE decyduje o wielu sprawach.
Czym jest Konstytucja zależy tylko od nas samych vide Węgry.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 25, 2012, 18:33:43 pm »
Czym jest Konstytucja zależy tylko od nas samych vide Węgry.

Prawda, ale większość z nas wybiera PO.
Wyniki wyborów są jasne.

Możemy krzyczeć ile się da, ale PO wygrało nie raz, a 2 razy i nie przypadkiem. Gdzie są więc ci wspaniali Polacy którzy nie chcą PO?
Ano najwyraźniej nie potrafią iść na wybory tylko krzyczeć z własnego fotela!

Węgry są przykładem pozytywnym, czego im bardzo gratuluje.

Co do tematu, to już się wypowiedziałem.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2012, 18:34:24 pm wysłana przez smiechu »

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 02, 2012, 20:35:50 pm »

Ale żeby był luźny związek nie jest wcale potrzebny związek partnerski...
Dlaczego dwóch facetów mieszkających razem ma mieć przywileje podatkowe a samotny facet nie ? czy to nie jest dyskryminacja ?

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 28, 2012, 21:56:24 pm »
Ale żeby był luźny związek nie jest wcale potrzebny związek partnerski...
Dlaczego dwóch facetów mieszkających razem ma mieć przywileje podatkowe a samotny facet nie ? czy to nie jest dyskryminacja ?

Nie, to inna kwestia na inny temat. Równie niskie podatki, bez żadnych przywilejów itp.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 29, 2012, 16:43:12 pm »
Ja jestem ogólnie przeciwnikiem jakichkolwiek ulg, a jedyny uzasadniony wyjątek w naszym systemie podatkowym jest w przypadku małżeństw/związków partnerskich/samotnych rodziców. Wysokość ulgi uzależniona od ilości (wychowywanych) dzieci. Niby z jakiej paki małżeństwo miałoby być uprzywilejowane? Żyją razem, więc i tak zwykle wychodzi im taniej niż samotnym.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2012, 16:43:54 pm wysłana przez Twisterro »
George Patton