Autor Wątek: Komunistyczna Partia Polski w XXI w.  (Przeczytany 11424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barteq_g

• Gość
Komunistyczna Partia Polski w XXI w.
« dnia: Styczeń 14, 2010, 15:58:07 pm »
Ostatnio natknąłem się na taką stronę:
http://www.kompol.org/
Po wejściu na forum i przeczytaniu kilku tematów byłem zszokowany. Oto niektóre wiadomości:
Mordu na polskich oficerach w Katyniu, Kozielsku, Miednoje, Charkowie itd. dokonali niemieccy faszyści a dokładnie 537 batalion komunikacyjny pod dowodzeni przez pułkownika Arnesa jesienią 1941 roku. Dowody i dokumentacja w tej sprawie została przedstawiona w przez Komisję Burdenki w 1944 roku. I ta wersja obowiązywała aż do 1989 roku, gdzie na fali antykomunizmu została pogrzebana przez agentów Gorbaczowa. Jednakże "nowe dowody" w tej sprawie okazały się fałszerwstem (odsyłam do wątku http://www.kompol.type.pl/forum/viewtop ... 4&start=30).

Oczywiście kłamstwo w sprawie polskich oficerów zostało w mig podchwycone przez przeciwników ZSRR z okresu zimnej wojny, którzy w cyniczny sposób wykorzystali morderstwo na Polakach do celów propagandowych, aż wreszcie z kapitulacją ZSRR stało się wersją oficjalną. Więcej na ten temat w książce Muhina "Detektyw katyński" (1995).

ps. Gwoli uzupełnienia. Kłamstwo w sprawie Katynia jest jednym z pierwszych i kluczowych elemetów antykomunistycznej kampanii, zmierzającej do "napisania na nowo historii", na które to Towarzyszka powoływała się w jednym z poprzednich postów.
Nie da się ukryć że był taki pakt, ale czy rzeczywiście Stalin miał takie złe zamiary wobec Polski i Polaków? Stalin wydawał się bardzo propolski, poza tym są już od jakiegoś czasu dokumenty potwierdzające to że Związek Radziecki chciał napaść III Rzeszę (ale spóźnił się o dwa tygodnie) no i czy słyszeliście o jakiś głośniejszych mordach na Polakach w Radzieckiej części Polski? Bo ja nie słyszałem żeby były jakieś pacyfikacje wiosek tak jak na ziemiach wcielonych do Rzeszy albo w GG?
A na koniec koronny argument otóż są dokumenty że na kresach wschodnich działali agenci brytyjscy którzy mieli zerwać łączność wojsk polskich ze sztabem Rydza-Śmigłego i tym samym chcieli żeby powstrzymali się od walki z Armią Czerwoną.
Także moim zdaniem był teoretycznie podpisany pakt między ZSRR a III Rzeszą ale praktycznie mieli dobre intencje, nie można było od razu pokonać Niemiec bo nie pozwoliły na to czystki w Armii i fizyczne możliwości, ale ja jestem przekonany że te brednie o podziale świata, to czym nas karmią to są brewdnie!!!
Co o tym myślicie? 

Twisterro

• Stowarzyszenie
Odp: Komunistyczna Partia Polski w XXI w.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2010, 18:37:36 pm »
Ja osobiście myślę, że osoba pierwsza była srogim manipulatorem, albo idiotą. Druga osoba z kolei to czysty idiota. ;)

No ale czego spodziewać się po komunistach w kraju, który komunizm męczył przez lat 40?...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:07:50 pm »
Co za debilizm.
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2010, 15:43:01 pm »
a lyzka na to niemozliwe...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Lucas207

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2010, 12:55:17 pm »
OMG!
To się w głowie nie mieści.Tyle lat, upokorzeń, upodlenia...Tak już jest niestety, że tropiący zakazane ideologie w internecie działają tylko w  jedną stronę.
Na szczęście to tylko margines.

Havoc

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2010, 21:48:37 pm »
Mhhh, powiem tak Nazizm i komunizm to jedno gó.... Oba miały na celu eksterminację Naszego Narodu; nazizm fizyczną a komunizm mentalną. Ale swoją droga to nie fair, że tępiony jest tylko nazizm.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2010, 00:30:43 am »
Mhhh, powiem tak Nazizm i komunizm to jedno gó.... Oba miały na celu eksterminację Naszego Narodu; nazizm fizyczną a komunizm mentalną. Ale swoją droga to nie fair, że tępiony jest tylko nazizm.
To wszystko dlatego, że komuniści w dalszym ciągu mają wpływ na to jak działa nasze państwo. Przecież nie będą tępić samych siebie.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2010, 00:56:47 am »
"Komunizmu" u nas nie ma od lat. Komunizm zakłada zaangażowanie - ludzie, o których piszecie, dawno już jakiekolwiek złudzenia potracili...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Lucas207

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2010, 08:43:26 am »
Sam twardogłowy komunizm, taki jak na tej stronie, nie stanowi już takiego zagrożenia. Ważniejsze są osoby wywodzące sie z systemu, które maja realnie duże możliwosci.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2010, 13:22:36 pm »
Tutaj jest o najprawdziwszym komuchu. Beton, który ciężko gdziekolwiek indziej znaleźć. I taki człowiek stu lat dożył... :(
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 13:23:59 pm wysłana przez Twisterro »
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2010, 17:57:07 pm »
Czytając artykuł mam wrażenie, iż największą jego zbrodnią było to, że był przeciwny UE. Wg mnie gorsi są komuniści którzy teraz udają patriotów. Np. Jaruzelski, Kiszczak, Miller, Kwaśniewski.

Havoc

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2010, 19:05:13 pm »
Według mnie, ci ludzie których wymieniłeś, to są tylko marionetki. Za nimi stali, stoją i będą stać ci najgorsi.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2010, 19:58:18 pm »
Według mnie, ci ludzie których wymieniłeś, to są tylko marionetki. Za nimi stali, stoją i będą stać ci najgorsi.
Ja wiadomo mocodawcy byli i są w Moskwie.

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2010, 21:38:31 pm »
Jak odwiedziłem wczoraj tą stronę, to faktycznie się zdziwiłem.
Nie spodziewałem się, że takie coś może przechodzić obok mnie chodnikiem.
Wiedziałem, że są - ale ta froma jest przerażająca.

Gizz

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2010, 21:54:51 pm »
Wyliczajmy dalej, pójdzmy za ich śladem !
Bolszewicy nie napadli Polski w okresie międzywojennym, kierowali sie zapewne na Belgie, tylko staliśmy na drodze .

Dla mnie takie "inicjatywy" o ile tak można to nazwać są w stanie namieszać w głowach bezmyślnym ludziom nie znającym faktów historycznych albo tym ,którzy chcą w to wierzyć.

Chariot

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2010, 23:12:30 pm »
To co tam przeczytałem przyprawiło mnie o ból głowy. Nie sądziłem, że w Polsce żyje jeszcze tylko zdrajców. Szokuje też niewiedza historyczna i przeraża brak jakichkolwiek patriotycznych wartości.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2010, 17:26:57 pm »
IPN skarży komunistów za prowokację w sieci

Zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Komunistyczną Partię Polski złożyła dyrektor IPN w Rzeszowie Ewa Lenart - informuje "Rzeczpospolita".

Na swojej stronie internetowej KPP zamieściła m.in. raport powołanej przez Stalina komisji "ekspertów", którzy dowodzą, że zbrodni w Katyniu dokonali Niemcy. Jest też zdjęcie młodego Stalina i informacja, że m.in. był on "wielkim wodzem".

Konstytucja zakazuje istnienia partii, "odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu" - czytamy w gazecie.

Źródło:http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7791455,IPN_skarzy_komunistow_za_prowokacje_w_sieci.html

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2010, 11:09:49 am »
Mnie ciekawi co innego, czy ich statut został zatwierdzony przez sąd, i kim był sędzia który to zrobił. Statut stanowi bowiem złamanie przepisów konstytucji.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 27, 2010, 16:00:03 pm »
Komunizm w XXI brzmi troche jak zart , jednak polska wie co to komunizm mieliśmy ten ustrój przez prawie pół wieku . Ta partia nie ma szans na zdobycie zbyt wielkiego poparcia nawet jesli jest zgodna z konstytucją w co wątpię .

Lucas207

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2010, 15:56:45 pm »
Samo istnienie takiej partii jest obrazą dla tych, którzy walczyli z systemem i z tego powodu organizacje takie jak ta powinny być tępione w zarodku.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 30, 2010, 19:20:04 pm »
A tutaj się z nimi zgadzam :
Komunistyczna Partia Polski uważa, iż Unia Europejska jest próbą ubezwłasnowolnienia politycznego polskiego społeczeństwa przez zachodni imperializm. Partia żąda również wycofania Polski ze struktur NATO.

komunizm ze swej natury nie jest niczym złym . Dopiero jego wynaturzenia stworzone przez Lenina i Stalina doprowadziły go do katastrofy .

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:34:16 pm »
Ja bym nie wrzucał do jednej beczki marksizmu i komunizmu.
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:42:40 pm »
komunizm ze swej natury nie jest niczym złym .
Żartujesz czy naprawdę tak myślisz?

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 01, 2010, 09:34:55 am »
Żartujesz czy naprawdę tak myślisz?
inaczej . Sama idea nie jest zła , natomiast sposób jej wykonania , wcielenia w życie był kompromitujący dla idei i przez to teraz komunizm jest postrzegany w negatywny sposób .

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2010, 09:50:00 am »
Tak, potraktujmy ludność jako bydło - te same umaszczenie, te same boksy mieszkalne, te same kolczyki w uchu. Wszyscy równi - wszyscy nijacy. To jest streszczenie idei... ;)
George Patton