Autor Wątek: Komunistyczna Partia Polski w XXI w.  (Przeczytany 11574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarcinS

• Gość
Odp: Komunistyczna Partia Polski w XXI w.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2010, 14:47:42 pm »
Tak, potraktujmy ludność jako bydło - te same umaszczenie, te same boksy mieszkalne, te same kolczyki w uchu. Wszyscy równi - wszyscy nijacy. To jest streszczenie idei... ;)
Nie o to mi chodziło . Te idee nie sa złe , ponieważ dużej części ludzi się podobają . Weźmy więc zwolenników komunizmu , wywieźmy gdzieś na głęboką Syberię i niech tam sobie żyją. Człowiek powinien miec prawo do wyboru . Jesli chce nie miec własnych poglądów , ani własności to ma do tego prawo ( nie piszę o sobie ja tego nie chcę , ale uwierz , sa ludzie którzy chcieli by życ w idealnym społeczeństwie ;) )

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2010, 14:52:23 pm »
inaczej . Sama idea nie jest zła , natomiast sposób jej wykonania , wcielenia w życie był kompromitujący dla idei i przez to teraz komunizm jest postrzegany w negatywny sposób .
komunizm zakładał walkę klas o ile się nie mylę, więc chyba nie jest to nic "dobrego z natury"??
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 01, 2010, 14:59:42 pm »
komunizm zakładał walkę klas o ile się nie mylę, więc chyba nie jest to nic "dobrego z natury"??
powstał w okresie wyzysku robotników przez kapitalistów , był próba odreagowania od szarej rzeczywistości . Czy wiesz jak pracowano pod koniec XIX wieku . Czymś innym jest to , że w komuniźmie pracowano równie ciężko , ale za mniejsze pieniądze . Jednak założenia takie jak poprawa losu robotników były dobre .

Chariot

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 01, 2010, 20:58:34 pm »
Dzisiaj byłem z kumplami (razem było nas 3) na pochodzie 1 majowym na placu Mickiewicza w Poznaniu. Mieliśmy transparent z symbolem "Polski Walczącej" i napisem "Armia krajowa. Walczyli z komunistami i nazistami. Pamiętamy!". Podchodzili do nas ludzie (głownie starsi) i to co mówili to aż szkoda gadać między innymi: Żyd Wałęsa, Burżuazyjne AK, Polski orzełek to mi może dupę całować i tego typu rzeczy. Oczywiście 95% zebranych po prostu nic nie mówiło, nie chce generalizować, że wszyscy zebrani to komuchy czy coś. W każdym razie nadal nie mogę otrząsnąć się ze zdziwienia. Mimo wszystko przypomnienie o roli AK przebiegało spokojnie i sympatycznie. szkoda tylko, że było nas 3.