Autor Wątek: Co z SLD?  (Przeczytany 2324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Co z SLD?
« dnia: Styczeń 26, 2010, 08:28:57 am »
Co nie włączę jakiegoś odbiornika radiowo-telewizyjnego, to wyskakuje mi "nowa twarz lewicy" z SLD, czyli pan Oleksy, a ostatnio Miller. Nieźle wpisują się w politykę tej partii, likwidacji państwa polskiego i pozbawienia możliwości decydowania o samych sobie przez Polaków. Co o nich myślicie?

Były szef Sojuszu chce znowu być w partii
Oleksy wraca. SLD już nie jest "sitwą"?

"Moja sitwa i owszem, miała (Polskę) w dupie" - mówił o SLD nagrany przez ochronę Aleksandra Gudzowatego Józef Oleksy. Dziś najwyraźniej były szef Sojuszu nie pamięta tego, co opowiadał o kolegach z partii - zdecydował się na powrót do SLD. Deklarację członkowską złożył w kole "Rampa" na warszawskim Śródmieściu.

"Koło <Rampa> wystąpiło z zaproszeniem, więc zgodziłem się i zdecydowałem się na wznowienie członkostwa w SLD" - powiedział Oleksy. Paweł Kołodziejski z koła "Rampa" poinformował, że deklaracja będzie rozpatrzona na najbliższym zebraniu - 1 lutego.

"Mam nadzieję, że będzie to rehabilitacja błędów popełnionych w 2005 roku, kiedy to byli premierzy Leszek Miller i Józef Oleksy zostali niedopuszczeni na listy wyborcze" - dodał Kołodziejski. W środę do koła Sojuszu w Łodzi przyjęty został Miller. O powrocie obu byłych premierów i przewodniczących Sojuszu zaczęto mówić od ich wizyty na konwencji SLD w grudniu.

Oleksy zrezygnował z członkostwa w Sojuszu w marcu 2007 roku. Był to efekt ujawnienia w mediach nagrania z jego rozmowy z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Spotkanie odbyło się 14 września 2006 roku; zostało nagrane przez ochronę biznesmena.

Według mediów, Oleksy mówił wówczas, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski nie jest w stanie wytłumaczyć się z kupna 400-metrowego apartamentu w Wilanowie, domu i posiadłości w Kazimierzu nad Wisłą oraz rezydencji w Jazgarzewie koło Piaseczna. Oleksy nie szczędził też krytyki innym partyjnym kolegom.

"Mieliście w dupie tę Polskę, ci też mają na zmianę, jeszcze nie wiedzą..." - mówił Gudzowaty do Oleksego. "Ja nigdy nie miałem" - odpowiadał były premier. "Moja sitwa i owszem, miała w dupie" - przekonywał biznesmena.

PAP
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

smiechu

• Stowarzyszenie
Odp: Co z SLD?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:55:47 pm »
Ja zacytuje jedynie wypowiedz Baraniny (postac w Wiedzimie nie rzeczywista) na pytanie co slychac: "Stare k*rwy nie chca zdychac"
bo innych slow mi brak...niewiele pokazali i nie powinni wracac...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

RAF

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2010, 00:39:05 am »
No cóż...przyłączę się do cytatu przedmówcy.Mam nadzieję że przy następnych wyborach ,wyborcy spojrzą wstecz o parę lat i wspomną sobie co ci panowie wyczyniali zanim zagłosują na nich...bo wiadomo że już niedługo zacznie się sezon "obiecywania gruszek na wierzbie" lub modnej ostatnimi laty "drugiej irlandii".
Wg mnie po tych zmarnowanych latach przy nastepnych wyborach powinnismy wszyscy wstrzymać się z głosowaniem ,dając im znak że mamy dość kabaretu...może brak frekfencji podczas wyborów skłonił by ich do myślenia?

wito

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2010, 19:45:00 pm »
Do jakiego myślenia?
Jedynym wnioskiem jaki zdołaliby wyciągnąć to wprowadzenie przymusowych wyborów.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2012, 19:19:38 pm »
Zagrożenie totalitaryzmem powraca, symbole pod którymi mordowano Polaków i okupowano Polskę przez 45 lat znów powracają na ulice:

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/tk-pozwolil-na-wytwarzanie-symboli-komunizmu
http://www.rp.pl/artykul/10,868742-Pochod-przeszedl-przez-Warszawe.html
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2012, 22:35:06 pm »
Dla mnie SLD to cynicy i manipulatorzy. Ciekawe czy Miller naprawdę w to wierzył- 50% podatek dla najbogatszych. ;D

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2012, 18:31:19 pm »
Komuchy won! Tyle w tym temacie!
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...