Autor Wątek: Izraelska gazeta kpi sobie z historii  (Przeczytany 3706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twisterro

• Stowarzyszenie
Izraelska gazeta kpi sobie z historii
« dnia: Luty 05, 2010, 10:22:23 am »
Ja rozumiem, że istnieją ludzie i parapety, ale tak obraźliwego artykułu w temacie to ja chyba jeszcze nie widziałem:

Izraelski portal Ynetnewsopublikował artykuł, w którym stwierdzono, że Polacy odegrali"entuzjastyczną" rolę w Holokauście, obsługiwali obóz w Auschwitz ibywali gorsi od Niemców. Zeev Tzahorw tekście "Słowna żonglerka" porównał przemówienie premiera Netanjahu wAuschwitz i raport Goldstone'a oskarżający Izrael o zbrodnie wojenne wStrefie Gazy.

Autor artykułu stwierdził, że premier Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym podczas rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz pominął "entuzjastyczną" rolę jaką Polacyodegrali w Holokauście. - Pod względem poświęcenia w prześladowaniuŻydów, wydawaniu ich nazistom i aktywnej roli w eksterminacji, Polacybyli drudzy po Niemcach, a czasami nawet bardziej oddani swojej pracy -napisano w artykule.            

Autor stwierdził też, że Żydzibyli mordowani na terytorium Polski nawet po obaleniu Niemców. Wedługniego półtora tysiąca Żydów zostało zabitych w indywidualnych pogromach"zatwierdzonych przez nowy reżim". Wiele z nich miało miejsce naulicach miast przy "dopingu polskiego tłumu". Ci, którzy ratowali Żydówpodczas Holokaustu, stanowili margines społeczeństwa.

Autor artykułu porównał przemówienie premiera w Auschwitz iraport Goldstone'a oskarżający Izrael o zbrodnie wojenne. Stwierdził,że oba były nieuczciwe.               
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

smiechu

• Stowarzyszenie
Odp: Izraelska gazeta kpi sobie z historii
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2010, 10:27:15 am »
no coz, kazdy brukowiec musi cos napisac zeby sie sprzedac...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2010, 10:37:05 am »
Przynajmniej komentarze mnie podbudowują. W większości potępiają tego redaktorzynę.

A gazeta jest całkiem popularna, to nie taki sobie brukowiec... :/
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3842449,00.html - nie tylko Polacy. Aż miło spojrzeć na artykuł pod którym panuje taka jednomyślność... ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2010, 10:39:11 am wysłana przez Twisterro »
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2010, 10:46:50 am »
Ciekawi mnie czym kieruje się człowiek który wypisuje takie brednie.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2010, 10:50:05 am »
Niesamowite, ale przeglądam te komentarze i nigdzie nikt z autora tezą się nie zgodził. Wszędzie na niego wylewają pomyje... ;)

@Barteq - może to izraelski nacjonalista, może nie lubi Polaków. Na pewno jest idiotą, bo pisze brednie. Kto to wie? :)
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2010, 11:18:17 am »
Co ciekawe ten człowiek ma tytuł profesora.

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2010, 12:49:47 pm »
Faktycznie, gość przesadził.
Jak ktoś pod artykułem pytał: on wogóle uczy na jakieś uczelni lub w szkole?

Bzyku, sorry, ale mało się nie sturlałem z fotela, w innym temacie przed chwilą pisałeś:
Sorki, ale nie mogłem na to patrzeć! "w ogóle"
:D -T

To efekt uboczny tego, że na okienkach pomiędzy lekcjami odwiedza się bary. ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 20:26:58 pm wysłana przez bzyk »

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2010, 17:27:09 pm »
Z tego co słyszałem w TVP, to ambasada polska w Izraelu zareagowała (chyba pierwszy raz w tym kraju) na ten fałszujący historię antypolonizm.

Paszkwil o Polakach w Auschwitz
"Polacy odegrali entuzjastyczną rolę w holocauście, obsługiwali obóz Auschwitz i bywali gorsi od Niemców", tak twierdzi dziennikarz portalu, Ynetnews Zeew Tzahor w paszkwilu zatytułowanym "Słowna żonglerka".

Uważa ponadto, że wspomnienia tej rzekomo "entuzjastycznej roli Polaków w holocauście" zabrakło w przemówieniu premiera Benjamina Netanjahu, wygłoszonym podczas rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

Tekst przemówienia premiera zestawia z oskarżającym Izrael o zbrodnie wojenne w Strefie Gazy raportem Goldstone'a. - Oba są nieuczciwe i prawdopodobnie podyktowane przez jedną osobę ? stwierdza.

- Pod względem poświęcenia w prześladowaniu Żydów, wydawaniu ich nazistom i aktywnej roli w eksterminacji, Polacy byli drudzy po Niemcach, a czasami nawet bardziej oddani swojej pracy.Żydzi byli mordowani na terytorium Polski nawet po obaleniu Niemców ? dodał Tzahor.

Uważa ponadto, że półtora tysiąc żydów zostało zabitych w "pogromach zatwierdzonych przez nowy reżim". Marginalizuje natomiast fakt ratowania tysięcy Żydów przez Polaków.

Taką oto oburzającą i kłamliwą historię piszą nam Ci, którzy w dużej części żyją dzięki poświęceniu i bohaterstwu naszych Rodaków! Im i naszym dzieciom należy się nasz protest!
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II