Autor Wątek: Czy emigrant jest wierny Ojczyźnie?  (Przeczytany 22486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Koscierzyna

• Gość
Odp: Wierni czy niewierni-czyli My na tulaczce
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 09, 2010, 01:24:08 am »
Chyba jest już podobny wątek na forum:

Czy emigrant jest wierny Ojczyźnie?

- to miałeś na myśli @Koscierzyna?

nie tylko to,wiemy jak to wyglada odnoscie kwesti finansowej,co prawda nie placimy kasy do zlobu rzadzacych obecnie pseudo polakow z ;tuskowej bandy; ale tak zwani emigranci wysylaja do polski wiecej kasy niz Polska otrzymuje dotacji rocznie z uni,takie sa oficjalne dane.Swiat,nie wykluczajac europy tak malo wie o polsce,polakach,naszej histori,mysle ze kazdy kto zyje poza granicami polski moze bardzo sie przyczynic do krztaltowania wiedzy i opini o polsce i polakach.Mysle ze ,jak ktos to ladnie napisal;Polska jest wszedzie tam gdzie jest conajmniej jeden Polak; 

Zaglowiec36rok

• Gość
Odp: Czy emigrant jest wierny Ojczyźnie?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 15, 2010, 11:51:02 am »
Zachecam do obejrzenia jak Polacy sa zorganizowani w Galway! Brawo Polacy, przynosicie dume swojej Ojczyznie!

http://www.youtube.com/user/GPNiTV

Przypomnijmy o Rotmistrzu z Galway Polonia Network

Kamil

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 09, 2010, 20:03:45 pm »
Czy emigrant jest wierny Ojczyźnie, skoro własną Ojczyznę pozostawia w tyle?
Co na ten temat sądzicie, zapraszam do przelewania waszych myśli.               
Jak najbardziej może być wierny. Co to za ojczyzna, która wymaga od swoich, klepać biedę?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2010, 20:04:10 pm wysłana przez Kamil »

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 09, 2010, 20:32:02 pm »
Ojczyzna nie wymaga od nikogo klepać biedy. To skrót myślowy jakiś.

Ruda

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:36:19 pm »
Naród polski jest dziwni. Każdy mówi, że jest Polakiem, że jest z tego dumny, ale jak przyjdzie co do czego, to mało kto wie, kiedy chociażby nastąpiły rozbiory polski. Są jednak ci prawdziwi Polacy. W zasadzie, moim zdaniem emigracja nie jest niczym złym. W końcu, trzeba mieć na podstawowe rzeczy. Jednak, gdy ludzie lecą gdzieś tam, bo się wstydzą swojego pochodzenia, to to już jest dosadnie chore. Spotkałam już się z takimi przypadkami.

Gizz

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 02, 2010, 18:28:42 pm »
emigrant to zdrajca.
Co za roznica, czy wraca, czy nie ?
Pracujac za granica rozwija gospodarke tamtego kraju, nie Polski.
Ale najlepiej narzekac, zamiast cos zrobic z gospodarka i zyc godnie u siebie...
Dla mnie ktos, kto pracuje za granica nie jest Polakiem, nie jest też przykładowo niemcem czy innym anglikiem- jest gdzieś pomiędzy narodami ... ;)
Oczywiście wasze zdanie moooże się różnić od mojego i chętnie o tym podyskutuje.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 02, 2010, 18:34:10 pm »
emigrant to zdrajca.
Ale najlepiej narzekac, zamiast cos zrobic z gospodarka i zyc godnie u siebie...
Dla mnie ktos, kto pracuje za granica nie jest Polakiem, nie jest też przykładowo niemcem czy innym anglikiem- jest gdzieś pomiędzy narodami ... ;)
Oczywiście wasze zdanie moooże się różnić od mojego i chętnie o tym podyskutuje.

wiesz kto zalozyl to forum? zgadnij...zreszta milo mi cie poznac, moze w realu sie spotkamy i powiesz mi to w twarz?
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 02, 2010, 18:35:51 pm »
emigrant to zdrajca.
Rozumiem, że np. żołnierze Błękitnej Armii to także byli zdrajcy?
Ojczyzna to nie jest to samo co państwo.
Ojczyzna jest bogata i silna kiedy bogaci są jej obywatele.
Kolejny raz Ci powtarzam, że życie zweryfikuje Twoje poglądy kiedy nie będziesz mógł znaleźć przyzwoitej pracy w kraju.
Nie ważne gdzie mieszkasz, pracujesz, żyjesz. Ważne żeby Twoje serce pozostało polskie a ty sam żebyś się nigdy tej Polskości nie wstydził.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 18:36:35 pm wysłana przez barteq_g »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 02, 2010, 18:57:03 pm »
emigrant to zdrajca.

Ukończ gimnazjum to porozmawiamy, Twoje słowa spływają po mnie jak deszcz po parasolu ;)
Moderatora proszę o szczególną uwagę, bo w tym wątku obraża się innych współużytkowników.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 02, 2010, 23:24:28 pm »
Mhm, Gizz. Że tak to powiem w stylu Żaglowca - najlepiej pracować jako niewolnik w europejskiej kolonii. ;)

Wszystko zależy od tego co robisz z pieniędzmi zarobionymi za granicą. Praca za granicą to tylko malutki kąsek dla tamtejszej gospodarki - tym bardziej, że większość ma zdecydowanie mniejsze podatki. Liczy się jak wydajesz pieniądze - czy na konsumpcję tam, czy np. na inwestycję tutaj.

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał Bartek - ojczyznę ma się w sercu i nie ma ona ścisłego związku z państwem i jego systemem. Dowód? PRL był państwem polskim, zamieszkiwanym przez Polaków o, hm, polskim "kapitale", a chyba nie odważysz się pluć na emigrantów politycznych, czy żołnierzy Andersa, co?
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 05, 2010, 10:42:46 am »
emigrant to zdrajca.
To nieco bardziej skomplikowane niż myślisz . Co do rozwoju gospodarki to zależy także od rządu , a nawet przede wszystkim od niego , a znając jego możliwości wolę nie oddawać mu pieniędzy .

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:26:44 am »
Co do rozwoju gospodarki to zależy także od rządu , a nawet przede wszystkim od niego , a znając jego możliwości wolę nie oddawać mu pieniędzy .
Oczywiscie, że tak.:) Im mniej rząd miesza się do gospodarki tym szybciej się ona rozwija.;)

Andzia

• Czytelnik
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 07, 2013, 13:37:04 pm »
To nieco bardziej skomplikowane niż myślisz . Co do rozwoju gospodarki to zależy także od rządu , a nawet przede wszystkim od niego , a znając jego możliwości wolę nie oddawać mu pieniędzy .
Rząd jest taki jaki większość wybierze każdy miał czas na zadecydowanie o przyszłości.
Potwornie boli mnie tak niska frekwencja na wyborach wybrali wiec tacy którym chciało się iść

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 07, 2013, 17:53:51 pm »
Sama prawda, ja zawsze głosuję, nie dość że to mój obowiązek to i zarazem prawo.
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...