Autor Wątek: Prześladowania Polaków na Białorusi  (Przeczytany 2754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Prześladowania Polaków na Białorusi
« dnia: Luty 16, 2010, 20:09:24 pm »
Trudna misja Sikorskiego w obronie Polaków

Na Białorusi zatrzymano 40 działaczy Związku Polaków na Białorusi. Wśród nich jest Andżelika Borys, prezes ZPB. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada, że osoby odpowiedzialne za represje wobec Polaków nie będą mogły wjechać do Polski. - Widać wyraźnie, że spotkanie z szefem białoruskiego MSZ Siarhiejem Martynauem nie przyniosło rezultatu. Polityka Radosława Sikorskiego okazała się nieskuteczna - stwierdza w rozmowie z Wirtualną Polską Jolanta Szymanek-Deresz z SLD, zastępca przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych. Podobnego zdania jest prezydencki minister Paweł Wypych.

Ograniczenie praw człowieka na Białorusi najbardziej dotyka Polaków, którym odbierany jest możliwość samodecydowania i odbierana jest własność.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

TenebrosuS

• Gość
Odp: Prześladowania Polaków na Białorusi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2010, 10:50:42 am »
Z tego co wiem od znajomego Białorusina z polskimi korzeniami, to większość Polaków na Białorusi wcale nie popiera Borys i jej przydupasów, to taka marionetka polskich władz. Łukaszenka też nie jest taki straszny jak go "polskie" media opisują.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2010, 10:57:57 am »
A wczoraj w Radiowej Jedynce slyszalem jak zadzwonil koles do Radia wlasnie w tej sprawie...zaczal tak: Dziendobry, jestem Bialorusinem i na Bialorusi jest dobre, wszyscy maja prace i wogule to co wygadujecie w Polsce to jakies klamstwa...
A po Polsku mowil bezblednie...czyzby czlonek uznanej przez Bialorus spolecznosci Polskiej? hmmm.... zastanawiajace...

Tak dodam ze Bialorus moze robic co chce poki Rosja jej nie zgoni...wiec UE moze sobie...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2010, 18:23:35 pm »
A wczoraj w Radiowej Jedynce slyszalem jak zadzwonil koles do Radia wlasnie w tej sprawie...zaczal tak: Dziendobry, jestem Bialorusinem i na Bialorusi jest dobre, wszyscy maja prace i wogule to co wygadujecie w Polsce to jakies klamstwa...
A po Polsku mowil bezblednie...czyzby czlonek uznanej przez Bialorus spolecznosci Polskiej? hmmm.... zastanawiajace...

Tak dodam ze Bialorus moze robic co chce poki Rosja jej nie zgoni...wiec UE moze sobie...
Polska za to nic nie może zrobić bez zgody UE.

Czytając artykuł o sprawie Polaków w Białorusi natknąłem się na taki komentarz:
Jestem na Bialorusi już dłuższy czas i widzę wyraźnie że Andżelika Borys nie jest żadnym polskim bohaterem a zwykłą karierowiczką która dzięki znajomościom w TV Polonia odniosła sukce medialny. Co więcej: na Białorusi wyraźnie widać, że niszczy ona inne organizacje polskie których tutaj jest kilka i które działają o wiele bardziej intensywnie niż ZPB A. Borys. Wiem że to brzmi niesamowiecie ale każdy kto przeciwstawi sie Borys dostaje zakaz wjazdu do Polski. Przedwczoraj zmarł w Grodnie Apoloniusz Woliński -jeden z działaczy polskich- na świeto 9 maja zawsze chodził w polskim mundurze. Wyobraźcie sobie widok 1000 weteranów w sowieckich mundurach i jeden w polskim! Pan Woliński bronił Warszawy w 1939 roku potem był w łagrach. Umiarł mając ZAKAZ WJAZDU DO POLSKI! Na pogrzebie było ok. 30-40 osób reszta znajomych bała się bo przyjście groziło ZAKAZEM WJAZDU DO POLSKI- to najbardziej skuteczna broń Borys.

Co o tym myślicie? Czy ktoś posiada jakieś informacje o śp. Apoloniuszu Wolińskim?
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 19:23:36 pm wysłana przez barteq_g »

Ruda

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:41:34 am »
Po ostatnich wydarzeniach z Białorusi i tak dochodzę do wniosku, że Polacy na Białorusi są podobnie traktowani jak sami Białorusini. Władza, która obiecuje wręcz sielankę, a nie życie to jedna wielka fałszywa interpretacja tego, co powinno tam być. To jeden z niewielu krajów, w których ludzi traktuje się na poziomie niższym niż zwierzęta.
 Łatwo zaproponować teorię, gorzej tylko wykorzystać ją w praktyce.