Autor Wątek: Definicja Ojczyzny  (Przeczytany 6845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TenebrosuS

• Gość
Definicja Ojczyzny
« dnia: Luty 24, 2010, 21:03:45 pm »
Nie wiedziałem gdzie to dać, więc daje tutaj. Najpiękniejsza definicja ojczyzny jaką słyszałem.

[admin=p1tereQ]Poprawiłem temat, przeniosłem do odpowiedniego działu.[/admin]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 20:43:39 pm wysłana przez p1tereQ »

barteq_g

• Gość
Odp: Ojczyzna
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2010, 22:46:35 pm »
Widziałem już kiedyś ten filmik a ostatnio go szukałem. Dzięki:)

Widać, że ten Pan mówi prosto z serca. Chyba każdy z nas ma swoją definicję Ojczyzny jednak nie każdy potrafi ją opisać tak pięknie. Wzruszające.:)

RAF

• Gość
Odp: Ojczyzna
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2010, 01:15:35 am »
Bo to sama prawda jest.Dla każdego z nas najważniejsza jest: rodzina,miasto,województwo,region oraz kraj.
Z tych połączonych części tworzymy naszą Ojczyznę - razem a nie osobno.I najbardziej mnie wk...ia,gdy jedni wywyższają się ponad drugich lub obrażają się nawzajem - przez takie głupoty niejedno państwo się rozpadło/nie.
Ja kocham moją Ojczyznę właśnie za to,że jest tak urozmaicona - zawsze odkrywam coś nowego i to przekazuję mojemu synkowi.

p1tereQ

• Gość
Odp: Definicja Ojczyzny
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2010, 19:37:53 pm »

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2010, 00:02:02 am »
Kto jeszcze pamięta dzisiaj te słowa?

http://www.youtube.com/watch?v=DPlVpGSwzyE#ws

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2011, 16:49:22 pm »

Honorowy Prezes NSZ, a podczas wojny członek oddziałów partyzanckich, Bohdan Szucki, pseud. "Artur" zmarł dzisiejszego dnia.. Cześć Jego Pamięci!
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2011, 16:33:49 pm »
On to mówi z taką miłością i pasją, że aż miło posłuchać. Ojczyznę trzeba czuć sercem. Nie wystarczy powiedzieć: Jestem Polakiem, bo mówię po polsku lub żyję w Polsce - trzeba jeszcze w to wierzyć.

Z doświadczenia wiem, że za ojczyzną, domem rodzinnym tęsknią Ci, którzy z niej wyjechali. Choć na początku zarzekali się, że nie ma dla nic przyszłości w tym kraju, to później w głosie, opisie daje się wyczuć nutkę tęsknoty.
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2011, 17:10:45 pm »

Honorowy Prezes NSZ, a podczas wojny członek oddziałów partyzanckich, Bohdan Szucki, pseud. "Artur" zmarł dzisiejszego dnia.. Cześć Jego Pamięci!
Odchodzą najlepsi z najlepszych smutne jest to że nikt nie wypełnia ich miejsca i nie przejmuje ich pałeczki w pracy dla Polski,pozostają puste miejsca.
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2011, 19:49:21 pm »
Masz jakieś oficjalne info? Bo z tego co ja wiem to dr Szucki ma się dobrze, żadnego infa na stronie głównej NSZ, ani ONR niema.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2011, 21:31:35 pm »
Owszem mam pewne info, które sformułuję w ten sposób: dałem się wkopać :/ Chociaż z drugiej strony się cieszę, bo przynajmniej wiem, że dr. Szucki, jak wspomniałeś ma się dobrze. Przeczytałem o tym na jakiejś stronie (łapy nie dam uciąć, ale chyba na nacjonaliście) i w taki szok mnie to wprawiło, że tu napisałem. Przepraszam za zamieszanie i dzięki Tene, za przypomnienie się, bo wczoraj dopiero zdałem sobie sprawę, że mnie oszukano, a zapomniałem, że napisałem o tym przecież w tym wątku.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

TenebrosuS

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2011, 21:42:38 pm »
Owszem mam pewne info, które sformułuję w ten sposób: dałem się wkopać :/ Chociaż z drugiej strony się cieszę, bo przynajmniej wiem, że dr. Szucki, jak wspomniałeś ma się dobrze. Przeczytałem o tym na jakiejś stronie (łapy nie dam uciąć, ale chyba na nacjonaliście) i w taki szok mnie to wprawiło, że tu napisałem. Przepraszam za zamieszanie i dzięki Tene, za przypomnienie się, bo wczoraj dopiero zdałem sobie sprawę, że mnie oszukano, a zapomniałem, że napisałem o tym przecież w tym wątku.
Ach te plotki.

QUEEN OF NIL

• Czytelnik
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2011, 18:06:13 pm »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2011, 22:19:50 pm »
Ten pan miał przemawiać na Marszu... Szkoda, że się nie udało :(.

wodzu

• Czytelnik
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2012, 10:56:45 am »
Ważne są te słowa, ale ważniejsze jest piękno duszy je wypowiadającego. Cokolwiek by nie powiedział On o swej Ojczyźnie - Polsce, swej Matce…, cokolwiek by nie powiedział o najmniejszym źdźble trawy – mówi swym sercem pałającym ogromną miłością! Nie jakąś tam oklepaną, taką z tym „M jak…”, ale tą prawdziwą, za którą oddaje się własne życie najpierw je - Jej poświęcając!

Ujmuje nas tą otwartością bez zakłamania, tą prawdą spokojną, bo jedyną, tą Wielką skromnością wypełniającą jego Polską Duszę. Prawdziwy Wielki Człowiek, jakich tak wielu jest wśród nas Polaków. Płaczę pisząc te słowa, bo wiem, że wielu z nich odchodzi bezpowrotnie, często zapomnianych, w nędzy, niezrozumianych, szkalowanych. Ale uśmiecham się przez łzy, gdyż wierzę, że pojawią się w ich miejsce… ale nie inni! tylko My. Jeszcze Polska nie zginęła …oto My Żyjemy!

Tak, to jest droga do zwycięstwa. Dajmy przykład, na co dzień, w każdej chwili, ujmijmy tych „innych” bogactwem w skromności, wychowaniem w Polskości, ukłonem i wyciągniętą dłonią do Bliźniego. Przebaczajmy owszem, ale w świadomości, zrozumieniu i przekonaniu a nie „bo tak trzeba”, nie chylmy czoła lecz nieśmy je wysoko ale nachylajmy się zawsze by wysłuchać potrzebujących, chylmy je by oddać hołd Bogu i Ojczyźnie.

Nie wywyższajmy się, nie chwalmy – niech nasze czyny świadczą za nas – a nasza Prawda wypłynie z tak wszechobecnego jazgotu topiącego myśli, gubiącego wartościowych młodych ludzi. Prowadźmy jak przewodnicy kierunkując i wzbogacając, podtrzymując i uśmiechając się, pomagając czynem i życzliwością w Wierze i „Ku chwale Ojczyzny!”

P.S. w sieci znalazłem coś moim zdaniem interesującego, taki ciekawy zalążek do kontynuacji:

http://www.jak-gdzie-kiedy.pl/index.php/sluzyc-polsce

« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2014, 08:32:50 am wysłana przez wodzu »
HOWGH

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2012, 16:55:33 pm »
P.S. w sieci znalazłem coś moim zdaniem interesującego, taki ciekawy zalążek do kontynuacji:

http://jak-gdzie-kiedy.pl/jak-gdzie-kiedy-serwis-bez-gra-nic-i-co-w-y-na-to/sluzyc-polsce

Ciekawa Inicjatywa.
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...