Autor Wątek: Co z PiS?  (Przeczytany 39285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gawsi

• Czytelnik
Odp: Świadomość narodowa Polaków
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:43:57 pm »
Patriotyzm jest wypaczany nie przez Kaczyńskiego, tylko przez ową bolszewicką świtę. Media kreują często taką obrzydliwą nieprawdę i tak przeinaczają słowa wrogów bolszewii ze wszystkich stron - Kaczyńskiego, Ziemkiewicza, Michalkiewicza czy Korwina. Przykładem jest absolutnie wyrwany z kontekstu fragment o Śląsku. W broszurze napisano prawdę, że "Śląskość pojmowana jako chęć odcięcia się od polskości i utworzenia nowej swiadomosci narodowej  to zakamuflowana niemieckość" (cyt. z pamieci), natomiast w mediach wycięto spory fragment i przedstawiono to jako "Śląskość to zakamuflowana niemieckość". Tego doświadcza nie tylko Kaczyński (chociaz on najczesciej, bo reprezentuje największą siłę), ale i inni z poza klubu michnikowskiego, jak Korwin, ostracyzmowany przez media. My wszyscy mamy wspólnego wroga w postaci michnikowszczyzny i nie możemy w tej sytuacji nawzajem obrzucać się błotem. Wyobraź sobie, że UPR-WiP ma tyle poparcia, co PiS. Wyobrażasz sobie, co by się działo z Korwinem, każdą jego wypowiedzią, każdym słowem z jego książek? To samo co dziś z J.Kaczyńskim; Korwin mimo niewielkiego poparcia doświadcza tego oczywiście, ale nie w takim stopniu.
Co do Kaczyńskiego:
http://www.nacjonalista.pl/2011/04/10/stanowisko-redakcji-portalu-nacjonalista-pl-w-zwiazku-z-i-rocznica-katastrofy-smolenskiej.html
Jeżeli ktoś komunikuje, że jest patriotą i namawia do wojny domowej (bo spotkałem się już z planami doprowadzenia do takowej wojny), szuka winnych wszędzie wokół i obrzuca błotem tych, którzy już mają dość gadki o Smoleńsku- to w oczach zwykłego zjadacza chleba- jakie daje świadectwo patriotyzmowi? Punkt ósmy w powyższym linku można także podpiąć pod patriotyzm.

Co do Korwina-Mikkego:

To jest człowiek zupełnie innego formatu. I inaczej wypowiadają się o nim media. Jest po prostu człowiekiem niebezpiecznym dla systemu, a Kaczyński chce tylko ulic, placów i pomników dla brata.

Co do reszty, to się zgadzam ;)

/// wydzielony post z wątku "Świadomość narodowa Polaków" - Tech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 20:37:15 pm wysłana przez Tech »
"Dulce et decorum est pro Patria mori!"

czizjuszplay

• Czytelnik
Odp: Co z PiS?
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 28, 2011, 22:26:12 pm »
Zarówno Kaczyński jak i Korwin są przeciwnikami III RP. Kaczyński teraz stracił impet przez katastrofę i będąc szczerym ja mu się nie dziwię. Ale spójrz na Kaczyńskiego z 2005-2009/10 roku. W nim to nadal jest. Moim zdaniem w obliczu rządzącej Polską michnikowszczyzny nie ma sensu, by przeciwnicy tej kliki obrzucali się błotem. Czy nie lepiej by było wspólnie dokonać tego, co było udziałem Węgier? Zjednoczyć się na pewien czas, niezależnie od poglądów na gospodarkę chociażby (niekoniecznie instytucjonalnie) przeciw postkomunie, by po jej pokonaniu móc normalnie debatować na Polską ;) ?.

"Jarosław Kaczyński, wbrew temu co o nim niektórzy myślą, to wysokiej klasy polityk. Nie nadawałby się na prezydenta, jednak być może na premiera. Był w nim potencjał, niestety po tej [smoleńskiej] katastrofie przestałem w niego wierzyć."
Korwin Mikke o Kaczyńskim

Poza tym Korwin ma moim zdaniem coś z głową, posługuje się niedorzecznymi argumentami, które są na granicy dobrego smaku i absurdu oraz niektóre z jego skrajnych poglądów są dla mnie nie do przyjęcia. Dlatego między innymi nigdy nie poprę UPR-WiP dopóki on tam rządzi. Mimo, że działają (albo działali do niedawna)w tej partii tak wspaniali działacze jak Michalkiewicz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 23:06:37 pm wysłana przez czizjuszplay »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 01, 2011, 00:20:37 am »
Kaczyński jest jako takim przeciwnikiem III RP, tylko dlatego że chce rządzić ze swoją kliką, czyli raczej niczym nie różni się od reszty. Ja też uważam że zwariował po stracie brata, a może też robi to celowo żeby mieć swój twardy elektorat. Poza tym jak wiadomo to socjalista więc też nic lepszego by nie zrobił.
Btw co powiecie jak będzie koalicja PIS-SLD hmm? :-\

Poza tym Korwin ma moim zdaniem coś z głową, posługuje się niedorzecznymi argumentami, które są na granicy dobrego smaku i absurdu oraz niektóre z jego skrajnych poglądów są dla mnie nie do przyjęcia. Dlatego między innymi nigdy nie poprę UPR-WiP dopóki on tam rządzi. Mimo, że działają (albo działali do niedawna)w tej partii tak wspaniali działacze jak Michalkiewicz.

Podaj konkrety.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 00:21:39 am wysłana przez Polak_ZXZ »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 01, 2011, 12:37:16 pm »
Może nie tyle coś z głową, co po prostu nie rozgrywa tego zbyt dobrze. Gdyby swoje tezy wygłaszał w mniej kontrowersyjny sposób, być może pozwoliłoby to mu zebrać większą ilość zwolenników.
Co do Michalkiewicza, to się zgodzę. Bardzo żałuję, że odszedł z polityki - jego felietony czytam na bieżąco na oficjalnej stronie i pisze z sensem i głową ;)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 09, 2011, 07:44:34 am »
Warto odnotować ciekawą dyskusję 4-8 maja - Wielki Projekt Polska, bo w obecnej fasadowej polityce, to wyjątek:

http://wielkiprojekt.sobieski.org.pl/

http://www.popler.tv/SobieskiTV#22005

« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 07:46:14 am wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 20, 2011, 22:52:55 pm »
Młodzieżówka...

"Forum młodych nie musi być obciachem" - deklarują działacze.

Jedna z młodych aktywistek wyjaśnia, dlaczego działa w Forum Młodych PiS i co ją przyciągnęło. "Konserwatyzm przede wszystkim i republikanizm, a liberalizm to w ogóle nie jest wszczepiony w moje korzenie" - mówi.

Czym jest konserwatyzm? Tu już poszło nieco gorzej...

http://www.youtube.com/watch?v=T39mgPUEKBc#

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 21, 2011, 11:56:09 am »
Tłumaczenie w podpisach jest też mocne, dziewczyna mówi "o Boże", a napis "oh.. fuck" :)
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 22, 2011, 00:15:58 am »
Młodzieżówka...

http://www.youtube.com/watch?v=T39mgPUEKBc#

Hahaha dobry filmik :laugh: :laugh:  ;D Konserwatyzm i republikanizm, poza tym nic. ;D

« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 00:27:51 am wysłana przez Polak_ZXZ »

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 30, 2011, 11:16:33 am »
N
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2011, 21:11:47 pm wysłana przez czizjuszplay »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 04, 2011, 19:15:51 pm »
Niestety, PiS ustąpił Tuskowi i zgodzi się poprzeć projekt zmian w konstytucji, bez możliwości skarżenia prawa UE do Trybunału przez grupę posłów. Prawda, że wywalczyli opcję trudniejszego zrzekania się kompetencji na rzecz UE, jednak trochę mnie zawiedli. J.Kaczynski zaznacza, ze do sprawy wróci, mam nadzieję, że tak się rzeczywiście stanie. http://ujazdowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=167%3Akompromis-konstytucyjny-zawarty-&catid=21%3Ainternet&Itemid=76

Bo Kaczyński jest takim samym euroentuzjastą, chce armii unijnej, a zgrywa wielkiego "patriotę". Szkoda że Pisowcy nie wiedzą że PIS też był  w większości za Traktatem i jest też za Unią.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 13, 2011, 21:07:10 pm »
Często liderzy prawicowych partii toczą różne spory, ale członkowie się wzajemnie bardzo szanują.

Zbierałem dzisiaj podpisy pod listą PiS do Sejmu (działam w FM PiS), podpisali mi się (a ja im) przedstawiciele KNP oraz komitetu wyborczego Prawica RP-UPR. Bardzo żałowali, że nie startujemy wszyscy razem i ogłosili, iż nie podpiszą tylko PO, SLD i Palikotowi.

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 14, 2011, 10:21:34 am »
Często liderzy prawicowych partii toczą różne spory, ale członkowie się wzajemnie bardzo szanują.

Zbierałem dzisiaj podpisy pod listą PiS do Sejmu (działam w FM PiS),

Aha, ja jestem tylko zwykłym szarym wyborcą. :-X

podpisali mi się (a ja im) przedstawiciele KNP oraz komitetu wyborczego Prawica RP-UPR. Bardzo żałowali, że nie startujemy wszyscy razem i ogłosili, iż nie podpiszą tylko PO, SLD i Palikotowi.),

Ci z KNP też?? Mam nadzieję że nie staną się przybudówką PIS.
Btw. Zbierają już podpisy? Trzeba się będzie rozejrzeć na mieście.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 19, 2011, 09:17:04 am »
Moim zdaniem z PIS nic nie będzie, dopóki prezesem będzie Jarosław Kaczyński, a widać że chce być dożywotnim prezesem. Dziś przyznał się, że błędem była sugestia na temat Merkel, co było wiadome od początku. Powtarza, że chce być drugim Orbanem, ale zapomina że ten drugi umiał się w mediach prezentować w przeciwieństwie do JK.
W debatach wypada gorzej niż słabo, a ludzie go nie lubią i nie mają do niego zaufania.

Wielu ze znajomych chciałoby zagłosować za porządnymi ludźmi z PIS, ale nie głosowało na ze względu na niegodnego zaufania prezesa.

Słowa o Merkel to był mój błąd

Janke bardzo przychylny PIS ujawnia pustkę intelektualną wywołaną przez Jarosława Kaczyńskiego w organizacji:

Brak osobowości

Prawo i Sprawiedliwość w obecnym kształcie nie jest w stanie ich wygrać. W PiS brakuje dziś znaczących osobowości. Nie widać żadnej pracy intelektualnej. Działacze partyjni są ubezwłasnowolnieni, o czym zresztą sami coraz bardziej otwarcie mówią. O tym, jak wygląda partia, jej struktury, władze miejskie czy powiatowe decyduje góra, czyli w praktyce jedna osoba.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 09:30:38 am wysłana przez Tech »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 19, 2011, 12:12:12 pm »
Kaczyński miał już odejść w 2008, a dalej jest. PIS nie ma szans na wygraną, kolejna kampania i kolejna "przemiana" prezesa??

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 22, 2011, 07:58:12 am »
Mi się wydaje, że to po prostu zmiana strategii. J. Kaczyński chciałby jeszcze raz mieć szansę rządzić Polską, dobrze wie, że skrajnie prawicowi wyborcy nie mają innej alternatywy niż PiS, więc dalej będą go popierać, natomiast próbuje otworzyć się także na centroprawicę. Kontynuuję metody z kampanii wyborczej.

Jestem sympatykiem i działaczem PiS; moim zdaniem to bardzo dobry krok.

Przykład nowej partii w Sejmie pokazuje, ze Polacy nie są skazani na starych autorytarnych prezesów. Cymański powiedział to co większość myślących ludzi na prawicy wie.

Ziobro broni Cymańskiego. Poręba chce wyjaśnień

Tylko u nas. Komitet Polityczny nie przyjął krytycznych uwag Ziobry i Kurskiego o kampanii. Ale też nie wyrzucono Cymańskiego[url]

"Jarosław, Polskę zbaw" - jak słyszę przewodniczącego, ze te słowa są argumentem na jego dalsze trwanie z brakiem poparcia młodych, to nie wiem czy mam płakać, czy śmiać się.

Moim zdaniem, tylko Zbigniew Ziobro mógłby przekonać młodych do głosowania na konserwatystów, poszerzyć poparcie dla PiS o nowe środowiska, szósta przegrana to potwierdza, Jarosław Kaczyński jest za stary.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 08:22:57 am wysłana przez Tech »

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 22, 2011, 09:44:15 am »
Tylko nie Ziobro, on już pokazał co potrafi. A Kaczyński powinien odejść.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 22, 2011, 14:54:10 pm »
Pokazał, a nagonka na niego była głównie medialna (typu nieobiektywnego pana Lisa i M(ichnika), w sondzie, ani w komisjach sejmowych nic mu nie nie zarzucono. Zresztą wydaje mi się bardziej normalny od JK i przez to bardziej wiarygodny niż pan JK mówiący o niżu demograficznym, do którego m.in. sam się przyczynił :)

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 22, 2011, 21:03:36 pm »
Co nie zmienia faktu że i Ziobro i Kaczyński zbierali haki na siłę i uknuli aferę przeciwko Lepperowi. Sorry ale to nie jest żadne prawo tylko czasy stalinowskie gdzie każdy był podejrzany. Każdemu trzeba udowodnić winę,a nie na odwrót.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 24, 2011, 07:22:50 am »
Co nie zmienia faktu że i Ziobro i Kaczyński zbierali haki na siłę i uknuli aferę przeciwko Lepperowi. Sorry ale to nie jest żadne prawo tylko czasy stalinowskie gdzie każdy był podejrzany. Każdemu trzeba udowodnić winę,a nie na odwrót.

Zanim zaczniesz zarzucać komuś morderstwa, bo za czasów stalinowskich mordowano polskich patriotów, to przyjrzyj się faktom. A fakty zaprzeczają Twojej insynuacji, sprawa afery gruntowej nie została umorzona, a cały czas toczy się w sądzie. Twoja retoryka zaczerpnięta z mainsteamu straszenia PiSem została już wyśmiana nawet przez celebrytów.

http://www.fakt.pl/Kazik-o-rzadach-PiS-Nie-uwierzycie-ale-on-je-chwali-,artykuly,114670,1.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/356765,staszczyk-uleglem-mediom-ktore-demonizowaly-pis.html

Jak ktoś chce się dorobić defraudując polski majątek narodowy, to jestem za tropieniem ich i zbieraniem na niego haków. Widać haki oznaczały złamanie obowiązującego prawa, skoro sprawa nie została wciąż umorzona przez sąd (a nawet był wyrok skazujący w I instancji).

SLD też mówiło, że winę w aferze Rywina i Aferze Starachowickiej trzeba najpierw udowodnić, a skończyło się jak się skończyło, klęską wyborczą. To co proponujesz to trwanie do dziś Zbigniewa Chlebowskiego na funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej po Aferze Hazardowej.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 24, 2011, 13:05:59 pm »
Zanim zaczniesz zarzucać komuś morderstwa, bo za czasów stalinowskich mordowano polskich patriotów, to przyjrzyj się faktom. A fakty zaprzeczają Twojej insynuacji, sprawa afery gruntowej nie została umorzona, a cały czas toczy się w sądzie. Twoja retoryka zaczerpnięta z mainsteamu straszenia PiSem została już wyśmiana nawet przez celebrytów.

http://www.fakt.pl/Kazik-o-rzadach-PiS-Nie-uwierzycie-ale-on-je-chwali-,artykuly,114670,1.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/356765,staszczyk-uleglem-mediom-ktore-demonizowaly-pis.html

Jak ktoś chce się dorobić defraudując polski majątek narodowy, to jestem za tropieniem ich i zbieraniem na niego haków. Widać haki oznaczały złamanie obowiązującego prawa, skoro sprawa nie została wciąż umorzona przez sąd (a nawet był wyrok skazujący w I instancji).

SLD też mówiło, że winę w aferze Rywina i Aferze Starachowickiej trzeba najpierw udowodnić, a skończyło się jak się skończyło, klęską wyborczą. To co proponujesz to trwanie do dziś Zbigniewa Chlebowskiego na funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej po Aferze Hazardowej.
Do czasu kiedy nie powstanie naprawdę silna prawicowo- nacjonalistyczna partia która będzie realizowała ideę pracy dla POLSKI a nie dla siebie i ewropejskiego kołchozu to będą afery, przekręty itp
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 24, 2011, 22:46:20 pm »

Komu zarzucam morderstwa?? I nikogo nie "strasze PIS", każdy głosuje na kogo chce.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 30, 2011, 02:15:56 am »
Jak wyrzyca Ziobro z Pis to te skaza partie na los LPR. Ziobro jeden z nielicznych, ktorzy mogliby nadac dynamizmu ten parti, a wg informacji prasowych chca go ukarac.

http://www.rp.pl/artykul/10,741513-Ziobro--jego-czas-dobiega-konca.html

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 31, 2011, 11:39:08 am »
Ma inne zdanie niż prezes, więc musi odejść. Ciekawe co będzie, nowa partia z poparciem Rydzyka, a PIS zleci do 10%...

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 03, 2011, 07:46:27 am »
Ma inne zdanie niż prezes, więc musi odejść. Ciekawe co będzie, nowa partia z poparciem Rydzyka, a PIS zleci do 10%...

Okazuje się po raz kolejny, że Kaczyński i jego chłopiec na posyłki Hofman są beznadziejni. Zaproponowali "kompromis", czyli podanie się do dymisji i rezygnację z zajmowanych funkcji. Ci, którzy chcą w skostniałym podstarzałym PIS dyskusji i debaty nad błędami, odbili się od ściany prezesa, który dba jedynie o to, żeby mieć stołek prezesa. Jak wyrzucą z partii Ziobrę, to PIS zostanie jedynie funduszem emerytalny Kaczyńskiego.

Głosowałem w tym roku na człowieka z listy PIS, ale jak wyrzucą Ziobrę i innych otwartych na dyskusję, to już na pewno nie zagłosuje. 

Rozłam w PiS coraz bliższy

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 04, 2011, 13:32:37 pm »
I bardzo dobrze, za kilka lat nie będzie PIS i PO tylko jakieś nowe, śmieszne pseudoprawicowe partyjki.