Autor Wątek: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy  (Przeczytany 10869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« dnia: Marzec 18, 2010, 11:25:48 am »
Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu rozpocznę od jednego z najmniejszych przejawów antypolonizmu, który został ukarany.

Cytuj
Obraził Polki w internecie - trafił do więzienia
Pewien mieszkaniec East Devon znieważył Polkę na portalu randkowym. Napisał jej, że "Polacy zabierają Brytyjczykom pracę i powinni wrócić do swojego gównianego kraju". Do więzienia trafił za to oraz za znieważanie innych poznanych kobiet.

Chodzi o niejakiego Nigela Wilsona, który szukał miłości swojego życia na portalu randkowym Plenty of Fish. Robił to na tyle niekulturalnie, że pięć pań poczuło się znieważonych i skierowało sprawę do sądu. Dwie z kobiet to również mieszkanki East Devon.

Mężczyźnie udało się spotkać z kilkoma paniami na krótkich randkach w "realu", ale nawet podczas tych spotkań nie potrafił się powstrzymać od obrażania i wyzywania kobiet. Sąd skazał mężczyznę na dwa lata więzienia. Nigel Wilson przyznał się do jednego zarzutu molestowania oraz czterech przypadków znieważenia, lżenia i grożenia innym osobom ? podaje serwis devon24.co.uk.


REKLAMA   Czytaj dalejObrońca mężczyzny stwierdził: - Mój klient szukał miłości i związku, ale zorientował się, że rzeczywistość wygląda dalece inaczej od obrazu, jaki wykreował sobie w głowie ? mówił adwokat David Evans.

Skazany mężczyzna domagał się seksu z poznanymi kobietami, groził gwałtem, zabiciem ich dzieci, wyzywał kobiety od dziwek. Pewnej Polce, którą poznał przez portal randkowy, powiedział, że to "Polacy ukradli Brytyjczykom domu i zabierają pracę, wszyscy powinni wrócić do swojego gównianego, śmierdzącego kraju". Polki nazwał brzydkimi dziwkami i stwierdził, że "Niemcy mieli dobry pomysł z zabijaniem Polaków".

Małgorzata Jarek
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Zaglowiec36rok

 • Gość
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2010, 12:24:59 pm »
Panie Nigel Wilson, Polacy bronili Pana babki przed Niemcami. Gdyby nie oni, to byś Pan w najlepszym razie czyścił buty w NRDe.

A jak wam się Brytyjczycy nie podoba obecność Polaków na Wyspach, to weźcie te swoje firmy z Polski (a nie jest ich w Polsce mało - media w Polsce są w dużej miejsce brytyjskie)  i róbcie sobie interesy na własnych śmieciach., poza kontynentem. Powodzenia!

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2010, 16:49:14 pm »
Kolejny przykład zwalczania antypolonizmu, tym razem zwalczana jest dyskryminacja polskich rodziców:

Cytuj
Z Jugendamtami można wygrać

Z Marcinem Gallem, przewodniczącym berlińskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Rodzice przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech, współprowadzącym audycję pt. "Horror Jugendamt" w radiu internetowym Wolne Media, rozmawia Marta Ziarnik

W ubiegłym miesiącu "Nasz Dziennik" opisał problem Marzeny Zdebiak i jej synka Kacpra, którego austriacki Jugendamt z absurdalnych powodów odebrał matce i umieścił w zakładzie opiekuńczym. O podobnych sprawach co jakiś czas możemy także usłyszeć w innych mediach. Proszę powiedzieć, jaka jest w rzeczywistości skala problemu odbierania dzieci polskim rodzicom?
- Skala problemu uprowadzania dzieci w Niemczech i Austrii jest olbrzymia. Najlepszym dowodem na to są liczne stowarzyszenia, które powstały na terenie Austrii i Niemiec, a których zadaniem jest pomoc rodzicom w takich przypadkach. Organizacje te mają kilka tysięcy członków. Pragnę także podkreślić, że każdy z tych przypadków jest indywidualny, a także, że jest to ogromny problem zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców.
Pani Marzena Zdebiak jest kolejną polską ofiarą tego systemu, który, nazywając sprawę po imieniu, robi biznes na naszych dzieciach. W każdą taką sprawę włączonych jest kilkanaście osób - pracowników Jugendamtu, psychologów, biegłych, adwokatów, pracowników domów dziecka, adwokatów dzieci itp. Chodzi tutaj więc przede wszystkim o miejsca pracy dla ludzi, których nazywamy "pseudofachowcami w sprawach dzieci". Spraw takich jak pani Marzeny i jej synka Kacpra jest, niestety, dużo więcej.

Które przypadki najbardziej Panem wstrząsnęły?
- Ikoną dyskryminacji przez Jugendamt jest polski ojciec Andrzej L., który 10 marca 2006 r. - czyli w dniu, w którym odbyła się w Bolsano we Włoszech międzynarodowa konferencja dotycząca "Uprowadzania dzieci przez Jugendamt" - popełnił samobójstwo w Jugendamcie Spandau (Berlin) w obecności pracowników tego urzędu! Okoliczności samobójstwa wskazują na to, że mężczyzna został umyślnie i czynnie doprowadzony przez Jugendamt do samobójstwa. Należy także podkreślić, że do tego kroku przyczyniła się długotrwała rozłąka z dziećmi.
Pamiętam także przypadek niemieckiej rodziny Hasse, której Jugendamt uprowadził siedmioro dzieci. Działania urzędu spowodowały, że jedno z tych dzieci popełniło samobójstwo. Sąd w Strasburgu uznał później, że Jugendamt złamał prawo, i nakazał zwrócenie rodzicom sześciorga dzieci.
W szereg tych makabrycznych działań Jugendamtów wpisuje się również niemiecka matka Kristina H., która szczuta i nastawiana przez urząd przeciwko ojcu swoich dzieci (także niemieckiemu obywatelowi), doprowadziła do zabrania mu praw rodzicielskich. Urzędnicy posłużyli się kobietą, gdyż była ona bardzo podatna na sugestie. Ostatecznie jednak Jugendamt także i jej odebrał dzieci, w związku z czym kobieta popełniła samobójstwo. Wcześniej jednak napisała książkę o tym dramacie. Jest to przykład bardzo nie po myśli zarówno dla Jugendamtu, jak i dla państwa niemieckiego, ponieważ dobitnie pokazuje absurdy i tragiczne metody stosowane przez ten urząd. Nic więc dziwnego, że rzadko się o nim wspomina, wręcz obowiązuje zakaz mówienia o tym publicznie w mediach.
Na koniec przytoczę jeszcze przypadek pana Wojciecha Pomorskiego z Hamburga, który już od 7 lat nie ma kontaktu ze swoimi dziećmi. W tym czasie Jugendamt doprowadził do zamordowania miłości dzieci do ojca. Wiem, że użyłem tutaj mocnych słów, ale wydaje mi się, że są one właściwe do podanego przypadku. Wymieniłem tutaj zaledwie kilka przykładów, o których nie wolno nam zapomnieć!

Jakie są główne powody odb ierania dzieci polskim rodzicom?
- To przede wszystkim germanizacja. Rodzice z Polski są dla Jugendamtów bardzo łatwym kąskiem do "ogrania". Przeważnie nie ma ich kto bronić. Polacy muszą więc sami walczyć z całym tym systemem prawnym. Sytuacja na szczęście powoli się zmienia, m.in. dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Rodzice przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech, które szuka dla naszych rodaków bardzo dobrych adwokatów.
Warto tutaj jednak podkreślić, że problem ten dotyczy nie tylko polskich, ale również niemieckich rodziców - m.in. o dwóch takich przypadkach mówiłem wcześniej. Muszę tutaj także zaznaczyć, że w Niemczech dyskryminowani są zwłaszcza ojcowie. Jeśli więc jest walka o dzieci pomiędzy Niemką a Niemcem, zawsze Jugendamt przyznaje dzieci kobiecie (nawet jeśli ma ona różnego typu problemy). Od jakiegoś czasu w obronie praw ojców działa specjalne stowarzyszenie - VAFK, które ma prawie 6 tysięcy członków. Ja także jestem członkiem berlińskiego oddziału tego stowarzyszenia i w wielu sprawach działamy razem. Jestem bowiem zdania, że razem można zrobić więcej niż w pojedynkę. Stowarzyszenie ojców w Niemczech organizuje każdego roku m.in. wielką manifestację w Berlinie przeciwko Jugendamtom, która odbywa się na przełomie czerwca i lipca.

Jakie metody walki z Jugendamtami mają zatem polscy rodzice?
- Jedną z nich - tą bardziej skuteczną - jest walka medialna i polityczna. W prywatnych sprawach rodzinnych sytuacja jest zupełnie inna - tam fundamentem w walce o dzieci jest bardzo dobry adwokat. My takiego już mamy. Jest nim mecenas Stefan Nowak, któremu udaje się wygrywać z niesprawiedliwymi działaniami Jugendamtów. Dlatego apeluję do rodziców, którzy znaleźli się w podobnej do omawianych sytuacji, by nie załamywali się i konsekwentnie szukali dobrego prawnika. Jeśli już takiego znajdą, to - podobnie jak wszyscy klienci mecenasa Nowaka - przekonają się, że z Jugendamtami można walczyć, i to szybko oraz skutecznie. Trzeba tylko wiedzieć, jak to robić, i być dobrze przygotowanym. Gorąco polecam wszystkim pana mecenasa Nowaka. Jak do tej pory wygrał dla nas wszystkie sprawy z Jugendamtami. Nawet te, które wydawały się nie do przejścia.

Ile dzieci udało się już Pańskiej organizacji wyciągnąć z tego koszmaru?
- Nasze stowarzyszenie łapie wiatr w żagle i coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, jak walczyć z Jugendamtami i jak pomagać polskim rodzicom i ich dzieciom. Jak już powiedziałem, fundamentem jest tutaj strategia wyboru dobrego adwokata. Stowarzyszenie w poprzednich latach nie miało niestety kontaktu z takim fachowcem, jakim jest pan mecenas Stefan Nowak, i to był nasz podstawowy problem. Teraz już na szczęście jest inaczej, dzięki czemu możemy pomagać coraz większej liczbie rodziców potrzebujących pomocy. Naszym ostatnim sukcesem jest uratowanie pięciorga dzieci pani Liliany W. (jej problemy zaczęły się od tego, że dwie starsze córki wystąpiły przeciwko matce do Jugendamtu, twierdząc, że zbyt dużo od nich wymaga. Chodziło o to, że matka chciała, by dziewczynki regularnie się myły, nie opuszczały zajęć w szkole i by same sprzątały swój pokój). Z czystym sumieniem mogę jednak powiedzieć, że nie udałoby się nam to bez pana mecenasa. Kolejny sukces odnieśliśmy w zachodnich Niemczech, gdzie dzięki naszej pomocy rodzinie udało się wreszcie po roku wygrać z Jugendamtem. Sukcesem jest także pozytywny wyrok w sprawie pani Małgorzaty Jurczykowskiej, która - przy wsparciu naszego stowarzyszenia - wygrała sprawę przed polskim sądem o opiekę nad synkiem, który choć urodził się w Niemczech, jest jednak polskim obywatelem, dzieckiem Polaków.

Wrócę jeszcze do sprawy pani Marzeny Zdebiak i jej synka Kacpra. Czy, Pana zdaniem, matka ma szanse na odzyskanie chłopca? W jakim czasie może to nastąpić?
- Uważam, że Jugendamt już powoli odpuszcza - wnioskuję to na podstawie ostatniej rozmowy z panią Marzeną. Zmiany nastąpiły zarówno po interwencji naszego stowarzyszenia u austriackich władz, jak też po pismach skierowanych do Parlamentu Europejskiego. Jestem przekonany, że niezmiernie ważne jest w tym momencie podkreślenie silnego nacisku i zaangażowania części polskich polityków i mediów. I choć możemy zauważyć drobne oznaki poprawy tej dramatycznej sytuacji, to jednak chciałbym zwrócić się do naszych polityków o dodatkową pomoc dla pani Marzeny i jej synka. Osobiście bardzo ubolewam nad faktem, że chłopiec musi przebywać wbrew swojej woli w domu dziecka, oderwany od kochającej matki. Musimy dołożyć wszelkich starań, by ta dramatyczna historia miała pozytywny finał. I to jak najszybciej. Dla dobra chłopca.

Dlaczego Jugendamt ingerował w przypadku pani Marzeny i Kacpra? Przecież chłopiec jest polskim obywatelem, dzieckiem polskich rodziców!
- Jak już wspomniałem, także w tym przypadku chodzi o biznes. Niemcy i Austria wychodzą z założenia, że dziecko to jest wielki kapitał. Pytanie tylko, dlaczego odnoszą to także do obcych dzieci, do naszych dzieci.

Dlaczego, mimo że Kacper ma rodziców, urząd przyznaje większe prawa do opieki i odwiedzin mężczyźnie całkowicie obcemu chłopcu?
- To pytanie powinna pani zadać Jugedamtowi, gdyż - mimo że dobrze znam sytuację - jest mi bardzo trudno udzielić na nie racjonalnej odpowiedzi. Jestem w szoku, widząc to, co wyprawia ten słynny urząd. Biologiczny ojciec czeka w Polsce na syna, a Jugendamt już szuka dla dziecka nowego taty. To jest tak chore, jak chory jest ten cały system. Nie mam na to słów.

Dlaczego urząd nie bierze w takich przypadkach pod uwagę zdania samego dziecka?
- Jugendamt bardzo liczy się ze zdaniem dziecka pod warunkiem, że mówi ono to, co urzędnicy chcą usłyszeć. W innych przypadkach argumentuje się, że dziecko jest zmanipulowane lub też nie wie, co jest dla niego dobre. Jugendamt zwyczajnie manipuluje sformułowaniem "dobro dziecka".

Jak w przypadkach łamania praw polskich rodziców zachowuje się nasz rząd? Czy może też zgodzi się Pan z opinią jednego z naszych posłów do PE, który podkreśla, że działania Jugendamtów są odwrotnie proporcjonalne do zaangażowania władz w przypadku łamania praw ich obywateli (czyli że im słabiej reaguje rząd danego państwa w obronie swoich obywateli, tym silniej atakują Jugendamty)?
- Pomocy od władz polskich nie ma żadnej! Ambasada RP co prawda dba o interesy polityczne, jednak nie liczy się z indywidualnymi osobami, jakimi są w tym momencie przede wszystkim dzieci. Znam wielu rodziców, którzy są załamani brakiem pomocy ze strony polskich placówek dyplomatycznych w Wiedniu, Hamburgu i Berlinie. Konsul w każdym nowym przypadku odebrania polskiemu rodzicowi jego dziecka (bądź też dzieci) jedynie powtarza, że nie każdemu można pomóc. Ja tylko zapytam się w tym miejscu, czy pan konsul komuś już pomógł? Czy uratował choć jedno polskie dziecko? Niestety, odpowiedź brzmi: NIE! Co ciekawe, nasze stowarzyszenie jest problemem politycznym dla ambasady RP, gdyż rzekomo "psujemy relacje polsko-niemieckie". W rzeczywistości to ambasada RP jest problemem dla tysięcy Polaków w Niemczech i Austrii. Muszę w tym miejscu także podkreślić, że w poprzednich latach ta pomoc była. Sytuacja popsuła się dopiero w tej kadencji rządu. Pan premier Donald Tusk razem z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim nie robi nic w tym kierunku, żeby nam - austriackiej i niemieckiej Polonii - pomóc w tej trudnej walce z chorym systemem Jugendamtów. Przy czym my nie walczymy z całym systemem, a jedynie z dyskryminacją.

Czy można powiedzieć, że te działania Jugendamtów są częścią większej, skoordynowanej polityki Niemiec wobec Polski?
- Mamy kilka przykładów, które potwierdzają tę tezę. Jednym z nich jest wydany na piśmie, w sprawie pana Wojciecha Pomorskiego, zakaz rozmów z dziećmi w języku polskim. Sędzia zresztą w trakcie sprawy przeciwko Jugendamtowi (w styczniu tego roku) potwierdził, że Polaków można w Niemczech dyskryminować. Tym wyrokiem dał kolejne zielone światło Jugendamtom. Wówczas pan Wojciech zauważył bardzo ważną rzecz, a mianowicie, zwracając się do sędziego powiedział, że czuje się, jakby był w III Rzeszy. Powiem szczerze, że osobiście czułem się podobnie. Faworyzowanie języka jest taką samą dyskryminacją jak faworyzowanie koloru skóry. Moim zdaniem, jest to rasizm. Jestem więc przekonany, że ta sprawa będzie miała finał w Brukseli.

Jaka jest proporcja pomiędzy podobnymi działaniami Jugendamtów w przypadku obywateli Polski a wobec obywateli innych krajów? Jak rządy innych krajów reagują na bezprawne odbieranie dzieci swoim rodakom?
- Niesprawiedliwe działania Jugendamtów dotykają oprócz Polaków także: Francuzów, Amerykanów, Rosjan, Włochów, Turków i również obywateli Niemiec. Każda sprawa jest inna i w każdej z nich Jugendamt ma odmienne, banalne argumenty. W innych krajach jednak wsparcie dla rodziców jest bardziej skuteczne i bardziej ofensywne. Tylko my, Polacy, jesteśmy tak traktowani. Ale za tę sytuację możemy podziękować tylko i wyłącznie ekipie politycznej premiera Donalda Tuska.

Dziękuję za rozmowę.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Zaglowiec36rok

 • Gość
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2010, 17:15:50 pm »
Wstyd, ze w ogóle ci ludzie muszą prosić. Sikorski ze swoja
Appelbaumową powinni zapylać do Berlina i żądać zmian. Tymczasem to my, Polacy musimy odpuszczać, przepraszać, i wyprzedawać.

p1tereQ

 • Gość
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2010, 18:48:31 pm »
Wstyd, ze w ogóle ci ludzie muszą prosić. Sikorski ze swoja
Appelbaumową powinni zapylać do Berlina i żądać zmian. Tymczasem to my, Polacy musimy odpuszczać, przepraszać, i wyprzedawać.

Amen, tylko amen mi przychodzi do głowy.

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2010, 20:38:45 pm »
Warto współpracować z rozsądnymi i pokojowymi Ukraińcami. Prezydent Kaczyński zrobił błąd popierając bezkrytycznie Juszczenkę i nie wymagając wzajemności, co było wbrew interesom Polaków. Pozdrawiamy tych Ukraińców, którzy są przyjaźni Polakom.

Cytuj
Bandera nie jest bohaterem - sąd uchylił dekret Juszczenki
Doniecki okręgowy sąd administracyjny uznał, że dekret o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy wydany przez poprzedniego prezydenta kraju Wiktora Juszczenkę jest sprzeczny z prawem, jako że Bandera nie był obywatelem Ukrainy. Sąd uchylił dekret.

Pozew w sprawie Bandery złożył adwokat Wołodymyr Ołencewycz, który w trakcie posiedzenia sądu oznajmił, że według ukraińskiego prawa tytuł Bohatera Ukrainy może otrzymać tylko osoba będąca obywatelem Ukrainy. Wskazał, że Bandera zginął w 1959 roku, więc "nie jest obywatelem Ukrainy".

Sąd zgodził się z tym argumentem i przyznał, że "osoby, które umarły przed 1991 rokiem, nie mogą być obywatelami Ukrainy". Z tego powodu sąd przyjął złożony pozew, uznał dekret za bezprawny i go uchylił. Od decyzji sądu może zostać złożona apelacja w ciągu 10 dni.


REKLAMA   Czytaj dalejSędziowie odmówili też prośbie wnuka Stepana Bandery, na stale mieszkającego w Kanadzie, by przełożyć posiedzenie sądu o trzy miesiące, ponieważ nie mógł się on wcześniej na nie stawić. Według sędziów przełożenie posiedzenia naruszałoby przepisy.

Prezydent Juszczenko wydał dekret o nadaniu pośmiertnie Banderze tytułu w styczniu, krótko przed swym odejściem z urzędu. Jego następca Wiktor Janukowycz mówił o zamiarze anulowania tej decyzji. W marcu Juszczenko oświadczył, że dekretu nie można unieważnić, dopóki w tej sprawie nie wypowie się Sąd Konstytucyjny.

Urodzony 1 stycznia 1909 roku Stepan Bandera jako działacz, a potem przywódca ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego w międzywojennej Polsce, był organizatorem akcji terrorystycznych skierowanych przeciwko państwu polskiemu i ZSRR, m.in. zamachów w 1933 roku na konsulat radziecki we Lwowie oraz w 1934 roku na ministra spraw wewnętrznych II Rzeczypospolitej Bronisława Pierackiego.

Za zamach na Pierackiego został skazany w 1936 roku na karę śmierci, zamienioną po amnestii na dożywocie. Uwolniony został po upadku II Rzeczypospolitej. 30 czerwca 1941 roku Bandera ogłosił we Lwowie powstanie niepodległego państwa ukraińskiego, za co w lipcu 1941 został aresztowany przez Niemców i osadzony w obozie w Sachsenhausen. Przebywał w nim do września 1944 r.

Po II wojnie światowej Bandera zamieszkał w Monachium pod przybranym nazwiskiem Stefan Popiel. Zginął w październiku 1959 roku, zamordowany przez agenta KGB Bohdana Staszyńskiego.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:13:03 am »
Po protestach Polonii, mailach z Polski, ambasadora w Belgii, liście szefów europarlamentarzystów z Polski Jaceka Saryusza-Wolskiego w imieniu PO-PSL, Ryszarda Legutko w imieniu PiS oraz Bogusława Liberadzkiego w imieniu eurodeputowanych SLD-UP i ludzi życzliwych Polakom karykatura została usunięta ze stron gazety, a naczelny przeprosił Polaków.

Cytuj
Belgowie przepraszają za karykaturę
"Gazet van Antwerpen" przeprasza wszystkich Polaków za nieetyczną karykaturę przedstawiającą polską flagę narodową oraz godło.

- Nigdy nie chciałem obrazić narodu polskiego, nie było to naszą intencją - powiedział w rozmowie z RMF FM, redaktor naczelny "Gazet Van Antwerpen", Pascal Kerkhove. Jednocześnie poinformował, że od wielu Polaków otrzymał setki maili, jak również list od Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli. Redaktor belgijskie gazety napisał już odpowiedź do naszej ambasady, w którym przeprasza za karykaturę.

Jak możecie przeczytać w moim poprzednim tekście, Kerkhove nie był taki skłonny do przeprosin. Według niego, sprawę należało wyjaśniać z karykaturzystą, ponieważ redakcja zajmuje się tylko sprawdzaniem, czy rysunek nie zawiera treści rasistowskich, lub nie narusza dóbr osobistych.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Wszyscy jesteśmy Polakami
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2010, 20:43:05 pm »
Myślę, że po takim wyznaniu prezydenta USA - Baraka Obamy, że "wszyscy jesteśmy Polakami", zacznie gasnąć szemrany antypolonizm w USA wraz np. "polish joke".
Po tym wyznaniu prezydenta USA, strona amerykańska sama zaproponowała wyświetlenie filmu Katyń na Kapitolu. Szkoda, że musieliśmy jako Naród zapłacić tak krwawą ofiarę 96 osób.

Cytuj
"W takich chwilach wszyscy jesteśmy Polakami"

HOŁD. Minutą ciszy uczcili wczoraj uczestnicy szczytu nuklearnego w Waszyngtonie pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Do oddania w ten sposób hołdu polskiemu prezydentowi wezwał prezydent USA Barack Obama, otwierając obrady przywódców 47 państw.

- Chciałbym raz jeszcze wspomnieć o strasznej tragedii, jaka dotknęła w miniony weekend naród polski. Towarzyszy tu nam delegacja Polski pod kierownictwem ambasadora Roberta Kupieckiego. Panie ambasadorze, wszyscy byliśmy wstrząśnięci i głęboko zasmuceni śmiercią prezydenta Kaczyńskiego, Pierwszej Damy Polski i tak wielu wybitnych przywódców cywilnych i wojskowych z waszego kraju. Była to strata nie tylko dla Polski, ale i dla świata - oświadczył Barack Obama. - Jako bliski przyjaciel i sojusznik Stany Zjednoczone solidaryzują się z Polską i Polakami na całym świecie w tych bardzo trudnych dniach. Wiem, że cała społeczność międzynarodowa wesprze naród polski, który okazał niezwykłą siłę i odporność w całej swojej historii. Nasze serca kierują się ku waszemu narodowi, a nasze myśli i modlitwy łączą się z nim w tym czasie żałoby. Chciałbym poprosić o minutę milczenia dla okazania tej solidarności i uczczenia pamięci tych, którzy zginęli - powiedział prezydent.

Dzień wcześniej Barack Obama spotkał się w kuluarach szczytu z ambasadorem RP w USA Robertem Kupieckim i przekazał mu wyrazy współczucia dla Polski. Prezydent USA rozmawiał z ambasadorem po uroczystej kolacji z udziałem przywódców 47 państw, uczestniczących w szczycie poświęconym bezpieczeństwu atomowemu.

Kolacja rozpoczęła się od oświadczenia Obamy, nawiązującego do katastrofy pod Smoleńskiem. Powiedział w nim m.in., że "w chwilach takiej tragedii i takiego bólu wszyscy jesteśmy Polakami".

Relacjonując swoją rozmowę z Obamą Ambasador Kupiecki, który przewodniczy polskiej delegacji na szczyt pod nieobecność premiera Donalda Tuska, podkreślił osobisty i szczery ton kondolencji złożonych Polsce. (PAP)


Cytuj
"Katyń" zostanie wyświetlony w Kongresie USAPokaz "Katynia" w reżyserii Andrzeja Wajdy jest planowany na piątek. Film zostanie odtworzony w budynku biur Kongresu USA z inicjatywy Komisji Helsińskiej i przy współpracy ambasady RP w Waszyngtonie.

Projekcja nominowanego do Oscara filmu, ukazującego mord ponad 20 tys. polskich oficerów w 1940 r. na rozkaz Stalina i powojenne próby zakłamywania tej zbrodni, będzie okazją do pogłębienia wiedzy amerykańskich legislatorów o tragicznej karcie polskiej historii.

Film będzie wyświetlony w jednym z budynków mieszczących biura członków Izby Reprezentantów. Po projekcji odbędzie się dyskusja.

Sprawa Katynia została w tym tygodniu szeroko przypomniana przez media w związku z tragiczną katastrofą samolotu wiozącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego na ceremonię katyńską.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

p1tereQ

 • Gość
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2010, 12:31:30 pm »
Ciekawy komentarz, który warto wziąć do serca.


DID@

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 618
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2010, 15:35:55 pm »
Oglądałem jakiś czas temu ten filmik - bardzo mądre słowa p. Jana Pietrzaka.
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Zaglowiec36rok

 • Gość

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2010, 15:12:18 pm »
Dzięki zaangażowaniu się Polaków i nagłośnieniu sprawy przez portal kresy.pl, ujęto sprawców dewastacji polskich nagrobków w białoruskim Brześciu.

Cytuj
Pijane nastolatki zdewastowały polski cmentarz w Brześciu

Białoruska milicja zatrzymała trzech nastoletnich sprawców dewastacji dawnego polskiego cmentarza katolickiego w Brześciu - poinformowała agencja BiełaPAN. Grożą im trzy lata więzienia.

Dwaj 16-letni chłopcy i jeden piętnastolatek w nocy z 24 na 25 sierpnia przedostali się na teren cmentarza przy ulicy Puszkińskiej i po libacji alkoholowej przewrócili 60 nagrobków.

Sprawców, którzy mieszkają w Brześciu, zatrzymano w piątek wieczorem i umieszczono w areszcie. Jeden z nich uczy się w szkole zawodowej, dwaj - w liceum. Starsi odpowiadać będą za swój czyn jako dorośli i grozi im kara od grzywny do trzech lat więzienia. 15-latek z uwagi na wiek uniknie odpowiedzialności karnej.


REKLAMA   Czytaj dalejJak napisał portal kresy.pl, informując o zniszczeniu nagrobków, cmentarz rzymskokatolicki w Brześciu założono w XIX wieku na tzw. Przedmieściu Kijowskim, we wschodniej części miasta. Chowano tu licznych przedstawicieli polskiej inteligencji: lekarzy, urzędników, prawników oraz żołnierzy.

Jak podaje BiełaPAN, najstarszy nagrobek na cmentarzu pochodzi z 1835 roku.

W 1942 roku, decyzją niemieckich władz okupacyjnych, ponad dwie trzecie nagrobków przeniesiono w inne miejsca. W 1956 roku władze radzieckie zdecydowały o zamknięciu nekropolii - piszą kresy.pl.

Do dziś ocalało jednak kilkaset zabytkowych nagrobków, w tym część z połowy XIX wieku oraz kwatera żołnierzy polskich poległych w wojnie 1918-1920 i neoklasycystyczna kaplica.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2010, 09:03:56 am »
To wpiszemy i tu sukces akcji WO wysyłania listów w obronie grobów Powstańców Wielkopolskich, których próba zatarcia pamięci byłaby aktem antypolonizmu.
http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=2673.msg28522#msg28522

Jak informuje Rzepa:

http://www.rp.pl/artykul/17,527942-Awantura-o-groby-powstancow.html
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2010, 20:06:36 pm »
Tego chyba nie będzie podważał chyba nikt z naszych forumowiczów, ukłony dla @Żaglowca :)

http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=1183.msg32552#msg32552

Cytuj
Mamy sukces!

Rzepa nas informuje: http://www.rp.pl/artykul/571402_Nie-bedzie-wiecej--polskich-obozow--.html

Cytuj
„Wall Street Journal” przypomniał swoim dziennikarzom, że w czasie II wojny światowej nie było polskich obozów koncentracyjnych. Nota ukazała się w biuletynie redakcyjnym „The Wall Street Journal”. –Dostają go wszyscy dziennikarze oraz redaktorzy zatrudnieni w redakcjach gazety „The Wall Street Journal”i agencji Dow Jones, publikacji wydawanych przez Dow Jones & Co. Zawiera on obowiązującą wykładnię zasad, których należy przestrzegać przypisaniu tekstów –tłumaczy „Rz” Marcin Sobczyk, szef warszawskiego biura Dow Jones Newswires.

Co dokładnie napisano?„W czasie drugiej wojny światowej nie było żadnych polskich obozów koncentracyjnych. Auschwitz i inne tego rodzaju obozy rozlokowane na terytorium Polski były prowadzone przez nazistowskie Niemcy” – czytamy w biuletynie. Zwrócono w nim też uwagę, że ostatnio na kolumnie z recenzjami książek„WSJ” znalazło się określenie„polski obóz koncentracyjny” i zauważono, że chociaż łatwo popełnić taką pomyłkę, to nie powinna się ona zdarzać.

To ogromny sukces, my Polacy mamy wpływ na prasę zagraniczną. Jak informuję nas również Rzepa - Od wczoraj, gdy napisaliśmy, że określenie „polski obóz śmierci” pojawiło się niedawno na łamach amerykańskiego tygodnika „Time”,liczba podpisów pod petycją wzrosła z 85 do 97 tys.

[mod]PS. Wątek o czystości języka polskiego został przeniesiony do już istniejącej dyskusji na ten temat :) : http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=1179.msg32699#msg32699[/mod]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2010, 15:16:34 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

jacekp

 • Gość
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2010, 06:07:12 am »
A co się stało teraz?  Pisałem na temat...? Chyba że czyjeś poglądy na ten temat są inne, ale właśnie od tego jest dyskusja...

[mod]Nie pisałeś na temat. Twoje wątpliwości językowe nie są przykładami skutecznego zwalczania antypolonizmu. Twoje wypowiedzi zostały przesunięte do już istniejących wątków. http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=1179.msg32699#msg32699 . Użyj funkcji szukaj u góry strony, to wszystkie je odszukasz. Ten wpis też zniknie po jakimś czasie, bo odbiega od tematu. Pozdrawiam Tech[/mod]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 08:30:07 am wysłana przez Tech »

smiechu

 • Stowarzyszenie
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2010, 07:23:54 am »
A co się stało teraz?  Pisałem na temat...? Chyba że czyjeś poglądy na ten temat są inne, ale właśnie od tego jest dyskusja...


@Tech napisal : Nie zniknęła Twoja wypowiedź :) . Wątek wydzieliłem z Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy . Wątek katyński, ma swój własny wątek - Katyń to zbrodnia reżimu stalinowskiego wg. Dumy - wydzielone z Przykłady skutecznego zwalczania ant . Dla uniknięcia nieporozumień @jacekp proszę używaj funkcji szukaj - jest u góry strony. Pozdrawiam Tech
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2011, 22:06:49 pm »
Nareszcie, niepokoi tylko opieszałość sądów i ich przewlekłość prowadzenia spraw.

TVN skazany prawomocnie na karę 0,47 mln, znieważył flagę narodową

Promowanie antypolonizmu będzie TVN trochę kosztować.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2011, 22:07:59 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

Tech

 • Czytelnik
 • Wiadomości: 842
 • Płeć: Mężczyzna
  • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Przykłady skutecznego zwalczania antypolonizmu - wymieniamy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 16, 2011, 23:14:15 pm »
Dzięki m.in. naszej akcji godło powróciło na stroje reprezentacji Polski.

Orły na koszulki wracają w Turcji
Piątkowy mecz Polski z Bośnią i Hercegowiną to trening. Rywale wystawią drużynę do lat 23, Polacy – ligowców bez Legii i Wisły[/quote]

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II