Autor Wątek: Antypolonizm na Litwie  (Przeczytany 19983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mielnik

• Czytelnik
"Jakżeż ja się uspokoję -
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,
pełne drżenia piersi moje -
jakżeż ja się uspokoję..."

Cichociemny

• Czytelnik
Odp: Antypolonizm na Litwie
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 06, 2012, 23:16:59 pm »
http://www.sfora.pl/Ci-sasiedzi-nas-nienawidza-Polak-gorszy-od-Zyda-a39302

Wyjątkowo głupia ta ankieta z Litewskiego "IQ"  owszem można Polaków zestawić w jednej ankiecie z Rosjanami czy Cyganami ale dlaczego porównują Polską mniejszość która wynosi około 7% Z amerykanami czy anglikami o ile spora część ankietowanych spotkała się z Polakami czy Rosjanami to na pewno o wiele mniej spotkało się z narodowościami które na Litwie prawie nie występują..

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:17:42 pm »
Wyjątkowo głupia ta ankieta z Litewskiego "IQ"  owszem można Polaków zestawić w jednej ankiecie z Rosjanami czy Cyganami ale dlaczego porównują Polską mniejszość która wynosi około 7% Z amerykanami czy anglikami o ile spora część ankietowanych spotkała się z Polakami czy Rosjanami to na pewno o wiele mniej spotkało się z narodowościami które na Litwie prawie nie występują..
Jedyną możliwą opcją jest uruchomienie procedur uzyskania pełnej autonomii Polaków na Litwie,W przeciwnym razie litwini znajdą inne pole do działalności wynaradawiającej .Pamiętajmy że,są to planowane i realizowane koncepcje przez czynniki rządowe .Więc przeciwdziałanie musi mieć równie duże wsparcie i siłę przebicia .
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

mielnik

• Czytelnik
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,

mielnik

• Czytelnik
pełne strachu oczy moje,
pełne grozy myśli moje,
pełne trwogi serce moje,

Ms.Mjoy

• Czytelnik
    • Hans Kloss is the best
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 24, 2012, 15:40:20 pm »
Dać im ultimatum, potem nałożyć embargo, wycofać ambasadora, zamknąć granicę i rzucić na nich trochę woja.

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 24, 2012, 19:24:21 pm »
Dać im ultimatum, potem nałożyć embargo, wycofać ambasadora, zamknąć granicę i rzucić na nich trochę woja.
Czyli powtórka z 1920 r historia nic nie nauczyła obecnego rządu tuska
Wciąż ta sama na sercu troska:Że tam gdzieś zostały trzy ziemie:Wileńska,Wołyńska i Lwowska.Jak w  nowych Księgach Pielgrzymstwa,.Genesis naszego tułactwa:Trzy ziemie, trzy ofiary największego na świecie łajdactwa

Ms.Mjoy

• Czytelnik
    • Hans Kloss is the best
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 25, 2012, 13:38:01 pm »
Mało da się zrobić  :(

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 25, 2012, 16:51:06 pm »
Tak mały kraik wykończyć gospodarczo potrafi nie bardzo rozwinięty rzemieślnik nie mówiąc o rządzie wystarczy uszczelnić geanice i wprowadzic drobiazgowe kontrole ich TIR ówpo 3 miesiącach leżą gospodarczo nie mają innej drogi do Europy.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 25, 2012, 18:57:18 pm »
wystarczy przelot eskadr lotnictwa polskiego (litwini własnego nie mają) i wypadek że akurat jakaś rakieta "sama" poleciała w jakiś domek co "przypadkiem" domem prezydenta był ;)

ja nic nie sugeruje, wcale to a wcale :)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 25, 2012, 19:42:56 pm »
wystarczy przelot eskadr lotnictwa polskiego (litwini własnego nie mają) i wypadek że akurat jakaś rakieta "sama" poleciała w jakiś domek co "przypadkiem" domem prezydenta był ;)

ja nic nie sugeruje, wcale to a wcale :)
Wiadomo że nie przecierz to ruskie samoloty więc z techniką na bakier.

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 25, 2012, 22:40:46 pm »

Coś jednak można i wcale nie trzeba być premierem czy ministrem żeby pokazać Litwinom że nie będziemy tańczyć jak nam zagrają..
http://www.polskiekresy.pl/index.html?act=nowoscifulldb&id=211

Powiem tylko że Litwini się wściekli...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 26, 2012, 09:19:39 am »
Lwów, jesteśmy w Schengen, nie ma kontroli. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 26, 2012, 09:47:15 am »
Coś jednak można i wcale nie trzeba być premierem czy ministrem żeby pokazać Litwinom że nie będziemy tańczyć jak nam zagrają..
http://www.polskiekresy.pl/index.html?act=nowoscifulldb&id=211

Powiem tylko że Litwini się wściekli...
Być może że takie działania sa dość uciążliwe ale ich skutek jest dorażny i nie dający żadnych efektów Prawnych. Jedynie stworzenie Partii lub ruch separatystycznego może dać efekty a na to są potrzebne działania ze strony rządu nawet nieformalne ich skuteczność udowodnił niejaki A.H w latach 30 ub.wieku.Tzw 5 kolumna.Jeśli ktoś uważa ze się mylę proszę o podanie podstw tego twierdzenia,a takie akcje to to samo co protesty przeciw okupacji Tybetu efekt ten sam liczy się ekonomia.

Twoje wypowiedzi zostały połączone ze sobą Kwiecień 26, 2012, 09:51:19 am.

Lwów, jesteśmy w Schengen, nie ma kontroli. ;)
Powiedz to,, chłopcom radarowcom" jak Ci dowalą 5 p-kt i 500 zł mandatu..A Litewscy kierowcy TIR-ów do grona świętych nie należą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 09:51:19 am wysłana przez LWÓW1939 »

Ms.Mjoy

• Czytelnik
    • Hans Kloss is the best
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 26, 2012, 12:17:55 pm »
TO by było mocne i skuteczne. Może prezydent nas posłucha  :)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 26, 2012, 13:43:57 pm »
@Lwów, ściągalność mandatów wystawionych obcokrajowcom jest słaba, niestety.

Zresztą, skoro prują, to chyba mandaty dostają? Pytam, bo nie wiem jak policja traktuje TIRowców.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 26, 2012, 13:59:01 pm »
@Lwów, ściągalność mandatów wystawionych obcokrajowcom jest słaba, niestety.

Zresztą, skoro prują, to chyba mandaty dostają? Pytam, bo nie wiem jak policja traktuje TIRowców.
Za jazde pod wpływem alkoholu można zatrzymać pojazd na parkingu.Ściągalność mandatów musi być 100% płatne gotówką lub na konto w banku po okazaniu dowodu wpłaty można kontynuować jazdę i po przejechaniu kilkunastu km następna kontrola i mandat itd.

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 26, 2012, 17:31:58 pm »
Być może że takie działania sa dość uciążliwe ale ich skutek jest dorażny i nie dający żadnych efektów Prawnych.

Fakt że nie ma żadnych efektów prawnych od razu ale zwróć uwagę na to że władze Litwy czują się wówczas piętnowane. Ostatnio nawet ich Pani prezydent nie przyjechała do Warszawy.. niby żaden postęp ale mocno przyciśnięci mogą zastanowić się nad swoją polityką...

ps. Dzisiaj na forum Polska-Europa wschodnia-Chiny również władze będące na spotkaniu w Zamku Królewskim dowiedziały się o dyskryminacji polaków.. a premier Litwy nieszczęśliwie utknął w korku akurat między transparentami przeciwko dyskryminacji...

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 26, 2012, 22:33:54 pm »
Fakt że nie ma żadnych efektów prawnych od razu ale zwróć uwagę na to że władze Litwy czują się wówczas piętnowane. Ostatnio nawet ich Pani prezydent nie przyjechała do Warszawy.. niby żaden postęp ale mocno przyciśnięci mogą zastanowić się nad swoją polityką...

ps. Dzisiaj na forum Polska-Europa wschodnia-Chiny również władze będące na spotkaniu w Zamku Królewskim dowiedziały się o dyskryminacji polaków.. a premier Litwy nieszczęśliwie utknął w korku akurat między transparentami przeciwko dyskryminacji...
Litwini realizują żelazną politykę wynaradawiania mniejszości Polskiej na Wileńszczyżnie i żadne takie prztyczki nie mają wpływu na ich postępowanie.Jedynie twarde uderzenie w pysk zmusi ich do jakiejkolwiek zmiany.

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 26, 2012, 23:32:40 pm »
Róbmy to co możemy.. jak narazie ich Pani prezydent nie przyjechała na konferencję do Polski w sprawie Nato i mogą stracić bazę lotniczą która będzie przeniesiona do Estonii to już jakiś sukces.. Owszem trzeba ich twardo prać po pysku ale za każdym razem gdy nadarzy się okazja... nie tylko wtedy gdy uderzenie może być naprawdę mocne ale na każdym kroku gdy możemy to zrobić..

LWÓW1939

• Czytelnik
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 27, 2012, 09:32:00 am »
Róbmy to co możemy.. jak narazie ich Pani prezydent nie przyjechała na konferencję do Polski w sprawie Nato i mogą stracić bazę lotniczą która będzie przeniesiona do Estonii to już jakiś sukces.. Owszem trzeba ich twardo prać po pysku ale za każdym razem gdy nadarzy się okazja... nie tylko wtedy gdy uderzenie może być naprawdę mocne ale na każdym kroku gdy możemy to zrobić..
Popieram i sam robię co mogę

Ms.Mjoy

• Czytelnik
    • Hans Kloss is the best
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 27, 2012, 14:25:37 pm »
Tylko po co tak to się przed nimi rząd płaszczy. Mało to pani prezydent przyjeżdża do nas na różnorakie uroczystości i święta państwowe? Należałoby wobec nich obrać twardą politykę i podobnie jak oni próbować zaszkodzić.

Cichociemny

• Czytelnik
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 27, 2012, 18:01:20 pm »
Tak ale na politykę naszego rządu nie bardzo możemy wpłynąć... chyba że przy wyborach albo publicznie żądając na demonstracjach ostrego stanowiska rządu w kwestii ochrony Polskiej mniejszości.. niestety w tej kwestii jest mała determinacja społeczna..

Ms.Mjoy

• Czytelnik
    • Hans Kloss is the best
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 27, 2012, 18:12:32 pm »
Czyli media powinny zadziałać i nagłośnić sprawę, a nie odgrzewać stare kotlety typu smoleńsk itd.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:53:14 pm »
Czyli media powinny zadziałać i nagłośnić sprawę, a nie odgrzewać stare kotlety typu smoleńsk itd.

Media (w większości już antypolskie chociaż w Polsce) liczą kasę a tożsamość, braterstwo jest im nie na rękę, bo nie przynosi kasy.
A Smoleńsk budzi emocje za każdym razem i o to chodzi, bo to zwiększa oglądalność czyli kasę.
Smutne ale taka prawda :(
Państwowe media są upolitycznione a nie państwowe z definicji (czyli dla społeczeństwa).
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...