Autor Wątek: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku  (Przeczytany 134087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 10, 2010, 22:10:09 pm »
Może rzeczywiście ich śmierć nie będzie bezcelowa i nie pójdzie na marne..
....
Na pewno chcieli oni też, aby świat usłyszał o Katyniu i zrozumiał co to było... Szkoda tylko, że w ten sposób zwrócili spojrzenie świata w stronę katyńskiego lasku ..:(

Wciąż brakuje myślenia w dłuższej perspektywie, nie takiego wystawiania na ryzyko życia ludzkiego.

Niestety to nie kupienie nowych samolotów, te naciski na pilota (podobne były nad Gruzją), chęć uczestniczenia w obchodach za cenę ryzyka lądowania we mgle, to jest wszystko nieszanowanie życia Polaków w tym tych największych patriotów.
Zabrakło rozsądnego rozumnego podejścia, jak Dmowskiego. Życie Polaków jest bezcenne i było wystawione na niepotrzebne ryzyko.
Niech przynajmniej Polak będzie mądry po szkodzie szanuje każde polskie życie ponad rzucania ofiar na stosy.

>>powinnismy sie wstydzic...<<

Uważam, że powinniśmy być dumni, że łączą nas duchowe doznania, jak odejście polskich patriotów. Szukajmy dalszych punktów budowania wspólnoty i wyciągania z tego sprawiedliwie po równo korzyści dla wszystkich członków, a nie tylko wybrańców. Porzućmy mit "cwanego niewolnika", rozpowszechniony podczas zaborów i okupacji, który niszczy wspólne działanie.

Docenimy działanie we wspólnocie narodowej, w rodzinie, systematyczne umacnianie się duchowe własnych dzieci, własnych  małżeństw, rozwijania rodzin z posiadaniem troje i więcej dzieci, solidną pracę, pracę u podstaw nad budzeniem polskiej świadomości narodowej, aby zapewnić byt biologiczny i silną pozycję nie tylko na sztandarach, ale na co dzień w życiu i w perspektywie chwały nie tylko ostatniego pokolenia, ale chwały co najmniej trzech pokoleń na przód.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

aga

• Gość
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 10, 2010, 22:42:40 pm »
Nie znacie mnie, ani ja nie znam Was zbyt dobrze, ale potrzebuję teraz "pobyć" w gronie ludzi, którzy przeżywają ten tragiczny dzień we właściwym kontekście.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 10, 2010, 22:50:01 pm »
moglibysmy dodac jeszcze to (patrz zalaczniki)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 10, 2010, 22:56:09 pm »
Nie znacie mnie, ani ja nie znam Was zbyt dobrze, ale potrzebuję teraz "pobyć" w gronie ludzi, którzy przeżywają ten tragiczny dzień we właściwym kontekście.

Cześć, to ja może coś wkleję z tvn24, które nabiera właściwego kontekstu kiedy chwila jest naprawdę wyjątkowa, a Polacy zaczynają stanowić jedno i wracają do wspólnych korzeni. Poniżej zdjęcie z placu Piłsudskiego pełnego ludzi pod krzyżem papieskim. Dziś Polacy są jedno.

Polska pogrążona w żałobie. "Razem ponad podziałami"
TYDZIEŃ W HOŁDZIE OFIAROM TRAGEDII

O godz. 18. w sobotę w całym kraju formalnie rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego...

Napisz co czujesz, jak dzisiejszy dzień przeżyłaś, a jak chcesz posłuchać czegoś w tle, to zapraszam do działu muzyka, gdzie za chwilę wkleję, co teraz polskiego słucham.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 23:08:00 pm wysłana przez Tech »
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

aga

• Gość
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 10, 2010, 23:09:52 pm »

Napisz co czujesz, jak dzisiejszy dzień przeżyłaś

Niedowierzanie, szok, ból, smutek,  strach. Brak mi słów...[/list][/list]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 23:10:08 pm wysłana przez aga »

Czarna

• Czytelnik
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 10, 2010, 23:16:34 pm »
to co się stało w glowie mi się nie mieści. Nie mogę w to uwierzyć:( Zginęła nasza polska elita, patrioci. Do nie dawna uczyłam się o nich w szkole a dziś już ich nie ma :( . To straszne i nie mogę się z tym pogodzić. >:(
Dlaczego Nas Polaków spotkała taka tragedia ?
Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny.
-CYCERON -

warmi

• Gość
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 10, 2010, 23:32:57 pm »
Mnie boli jedno, że Polacy nie umieli docenić Prezydenta Kaczyńskiego, że nie widzieli w nim prawdziwego patrioty, że media tak go zawsze w złym świetle przedstawiały, boli, że odszedł tak wspaniały człowiek, którego zawsze ceniłem i cieszy, że chociaż teraz wszyscy oddają mu hołd i wszyscy potrafią docenić jego wielkie starania o to żeby Polska była Polską, szkoda, że wielu wybitnych ludzi jest doceniana dopiero po śmierci.

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 11, 2010, 00:17:08 am »
TRAGEDIA NARODOWA... - najpierw nie wierzyłem, potem jak zaczęło do mnie to docierać, to oczy mi się szkliły i ogarniała coraz większa wściekłość
Wściekłośc tym większa, że nie dowiemy sie zapewne prawdy na temat tej tragedii, gdyż putin osobiście nadzoruje poczynania komisji, a tusk mu pomaga.

Z tego co mówili w telewizji, to samolot 4 razy do lądowania podchodził i już mu sugerowali podejście w Moskwie, ale mimo wszystko próbowali dalej...

Dziennikarzy trzymali z dala, jak przy każdej katastrofie, czy wręcz wypadku. By nie przeszkadzał w pracy służbom. Dziennikarze zawadzają bardzo w takich sytuacjach...

@Gizz: Teraz, po tak wielkiej tragedii, być może rząd zakupi jakieś nowsze samoloty...

Dlaczego więc kazali im lądować w Moskwie (400 km od Smoleńska), bądź w Mińsku, a kiedy tusk poleciał teraz do Smoleńska to wylądował na lotnisku w jakiejś miejscowości 100 km od Smoleńska. Czy w takim razie mam zrozumieć, że ruscy nie chcieli aby nasz Prezydent brał udział w obchodach w Katyniu???

Co do dziennikarzy, to naszych dziennikarzy trzymali z dala ale ruskich dziennikarzy przepuszczali.

Ten samolot był dopiero co generalnym remoncie i miał jeszcze gwarancję na 5 lat. Czekam na bardzo dokładny (czyli bez cenzury) zapis z wszystkich czarnych skrzynek.

Tekst połączony został dnia [time]Kwiecień 11, 2010, 00:27:04 [/time]
To Rosja zaatakuje na pozbawione prezydenta państwo . Chociaż jest to mało prawdopodobny scenariusz .

atak pewnie nastąpi (o ile faktycznie to już nie nastąpiło poprzez tą tragedię) ale nie militarny a gospodarczy i polityczny

Tekst połączony został dnia [time]Kwiecień 11, 2010, 00:28:04 [/time]
Jezuuuus Maria uszczypnijcie mnie wszyscy to jakis sen?
Katyn1940- Katyn 2010. Zginał kwiat polskiej inteligencji!
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

Straszliwy zbieg okoliczności - niewyobrażalny wręcz...

Tekst połączony został dnia Kwiecień 11, 2010, 00:29:00 am
Nasze i tak słabe Państwo, wyniszczone wielokrotnie, z przetrzebionymi elitami straciło dzisiaj wielu porządnych ludzi. Wywiesmy biało-czerwone flagi z czarnymi wstęgami. Pokażmy ludzką i polską solidarność.

Szkoda słów, gdy Ojczyzna traci swoje dzieci...

Masz całkowitą rację, ja to już zrobiłem przed południem...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 00:29:01 am wysłana przez Powstanie_44 »

Rudolfo

• Czytelnik
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 11, 2010, 00:33:31 am »
Katastrofa ta pokazała niestety słabość organizacyjną naszego Kraju

1) Jak to możliwe że najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego lecieli tym samym samolotem... w innych krajach choćby USA jest to nie możliwe...

2) Według mnie samolot się rozbił bo ktoś z samolotu naciskał na pilotów aby lądowali...  A piloci to nie byli żółtodzioby - najlepsi z najlepszych byli... więc zdawali sobie sprawę z położenia samolotu... cóż pamiętali też incydent z Gruzji z 2008 roku....

3) w 1943 w "katastrofie" ginie (raczej zostaje zamordowany - nie wierzę że zginął w katastrofie samolotu) gen. Sikorski, teraz w 2010 ginie elita kraju...

4) Skutki już są... wiadomo kto wygra wybory prezydenckie... nie ma przecież już dwóch głównych kontrkandydatów... 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 00:34:10 am wysłana przez Rudolfo »
Nadworny krytyk i wredota = Rudolfo

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 11, 2010, 00:34:58 am »
Ruscy robią śledztwo, tzn. "sprzątają", Polscy śledczy będą mogli wejść dopiero po nich...

No właśnie i dziwne takze że nasi prokuratorzy pojechali dopiero tak późno, a eksperci od katastrof chyba nawet w ogóle nie pojechali.
Co wiecej, tusk wcale sienie kwapił tam lecieć, bo najpierw oznajmił, że poleci tam dopiero jutro, potem jak się zorientował że putin tam leci, to zdecydował sie polecieć dziś. Jakby mu zależało to powinien juz z Gdańska tam lecieć, a nie jechał sobie samochodem do Warszawy. W wielu przypadkach katastrof Prezydenci państw lecą od razu na miejsca katastrof  A TU PRZECIEŻ ZGINĘŁA ELITA POLSKI a tusk się nie spieszył

Rudolfo

• Czytelnik
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 11, 2010, 00:41:41 am »
No właśnie i dziwne takze że nasi prokuratorzy pojechali dopiero tak późno, a eksperci od katastrof chyba nawet w ogóle nie pojechali.
Co wiecej, tusk wcale sienie kwapił tam lecieć, bo najpierw oznajmił, że poleci tam dopiero jutro, potem jak się zorientował że putin tam leci, to zdecydował sie polecieć dziś. Jakby mu zależało to powinien juz z Gdańska tam lecieć, a nie jechał sobie samochodem do Warszawy. W wielu przypadkach katastrof Prezydenci państw lecą od razu na miejsca katastrof  A TU PRZECIEŻ ZGINĘŁA ELITA POLSKI a tusk się nie spieszył

A pamiętasz katastrofę w Mirosławcu gdzie zgineło 20 żołnierzy w tym generał??? Kto był od razu, a kto nie...
Po za tym jeden tu 154 się rozbił, drugi był w naprawie, to nie jest takie proste załatwić samolot... to trwa parę godzin...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 00:42:00 am wysłana przez Rudolfo »

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 11, 2010, 00:44:17 am »
Piotr nie ma neta, ale spróbuję się z nim skontaktować.

Robercie, służby się zjawiły błyskawicznie, bo takie wydarzenie to sprawa wagi międzynarodowej, gdzie obecność skutecznych służb jest niezbędna. Smoleńsk to duże miasto i na pewno nie było ciężko FSB sprowadzić. Poza tym, skoro pojawili się dziennikarze, to czemu służby miały być wolniejsze?

Służby były szybsze niż karetki pogotowia - nie dziwi Cię to???
Dziennikarze tam byli, bo czekali na ten samolot - wiedzieli przecież, ze Prezydent ma przylecieć.

Tekst połączony został dnia Kwiecień 11, 2010, 00:46:55 am

A pamiętasz katastrofę w Mirosławcu gdzie zgineło 20 żołnierzy w tym generał??? Kto był od razu, a kto nie...
Po za tym jeden tu 154 się rozbił, drugi był w naprawie, to nie jest takie proste załatwić samolot... to trwa parę godzin...

Kto był w Mirosławcu nie pamiętam - moze przypomnisz?
Co do załatwienia samolotu, to proszę Cię nie mów mi, że problem ma z tym Premier kraju, szczególnie w obliczu takiej tragedii.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 00:46:55 am wysłana przez Powstanie_44 »

Rudolfo

• Czytelnik
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 11, 2010, 00:53:16 am »
Kto był w Mirosławcu nie pamiętam - moze przypomnisz?

Jak dobrze pamiętam - Premier Tusk i minister Klich zaraz byli, a prezydent następnego dnia... (był za granicą, ale jak sie wydarzyła katastrofa był jeszcze w Polsce, potem wybuchła afera... dlaczego poleciał zagranicę mimo iż jeszcze był w Polsce jak samolot się rozbił)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 00:54:17 am wysłana przez Rudolfo »

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:05:11 am »
Dość dość dość!!! Słuchajcie to straszna tragedia, nie mogę się otrząsnąć i wiele osób które są obecne na tym forum, przestancie tak dyskutować, już dość bólu na tyle dni, apeluję to straszna tragedia, ja sam nie umiem w nią uwierzyć, czytam lub widze listę nie żyjących osób, czytam znane mi nazwiska i ja w to nie wierzę, proszę nie dobijajcie pewnej części osób różnymi spekulacjami, będziemy mieli na to baaaaardzo dużo czasu i informacji z mediów, ale ja Was proszę by dziś ból jaki czujemy po stracie tych osób nie zwiększać teoriami, że to zamach,  w Polsce jest źle, a będzie teraz już tylko gorzej, ja próbuje się ogarnąć po katastrofie, ból co będzie dalej z naszym Krajem przełożyłem na późnej! Ile można wytrzymać? Miesiąc temu umarła mi moja babcia, po długiej i ciężkiej walce z rakiem, dziś miesiąc po pogrzebie (10.04) jest msza w Jej intencji, a ja się dowiaduję,  że kilku moich znajomych nie żyje, myślę co mogłem zrobić, a nie zrobiłem, co mógłbym zrobić gdyby jeszcze żyli, jest tego dużo, a czekają nas kolejne bolesne informacje, przełóżmy je na później za dużo tego.

Szkoda, że nie mam pieniędzy na dojazd do Warszawy  :(

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:06:23 am »
Oddałem hołd wszystkim, którzy zginęli w tej tragedii, niesamowitej tragedii, oddałem hołd również w waszym imieniu, imieniu wszystkich osób, które nie mogły dziś być przed Pałacem Prezydenckim, postawiłem kilka zniczy wśród tych tysięcy innych zniczy, niech odpoczywają w spokoju....

Dzięki warmi, ja ze swej strony o 20 byłem na mszy.

Tekst połączony został dnia Kwiecień 11, 2010, 01:10:43 am

Jak dobrze pamiętam - Premier Tusk i minister Klich zaraz byli, a prezydent następnego dnia... (był za granicą, ale jak sie wydarzyła katastrofa był jeszcze w Polsce, potem wybuchła afera... dlaczego poleciał zagranicę mimo iż jeszcze był w Polsce jak samolot się rozbił)

No widzisz, więc jednak tusk mógł stawić sie szybko jak chciał.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 01:10:43 am wysłana przez Powstanie_44 »

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:12:33 am »
Minęły wieki od mojego ostatniego postu, ale...

Pojawia się wiele dziwnych spekulacji na forum wynikające z nie wiedzy, ja akurat dzisiaj cały dzień śledzę to co mówią w TV(w zasadzie to nawet się nie ubrałem) i postaram się część z nich zdementować.

1. Minister sprawiedliwości wraz z prokuratorami i ekspertami od katastrof lotniczych pojechał do Smoleńska, minister oczywiście wróci. Więc eksperci są.
2. Po czasie w jakim dotarł premier Tusk do Warszawy stwierdzam, że leciał helikopterem, zresztą premier głównie lata niż jeździ, ale to mało istotne. Dobrze, że najpierw poleciał do Warszawy i spotkał się z ministrami, przecież państwo musi funkcjonować dalej, do tego trzeba pomóc dostać się rodzinom ofiar do Moskwy, ktoś tym musi koordynować. Nie rozpisując się  Tusk zachował się bardzo dobrze.

Dlaczego więc kazali im lądować w Moskwie (400 km od Smoleńska), bądź w Mińsku, a kiedy tusk poleciał teraz do Smoleńska to wylądował na lotnisku w jakiejś miejscowości 100 km od Smoleńska. Czy w takim razie mam zrozumieć, że ruscy nie chcieli aby nasz Prezydent brał udział w obchodach w Katyniu???

Tusk wylądował w Mińsku, a od granicy Rosji z Białorusią do Smoleńska jest jakieś 130km.

W zasadzie tyle, lepiej z wyrokami się powstrzymać, wszelkie dywagacje na temat spisku są nie na miejscu.

Dla mnie to ogromna tragedia, radzę sobie z nią oglądając doniesienia prasowe i przy tym nie powstrzymywać łez za każdym razem gdy uświadamiam sobie jacy ważni ludzie zginęli dla narodu polskiego. Prezydent Kwaśniewski powiedział, że zginęli ludzie niezastąpieni... Myślę, że ma racje.

Niezwykłe jest to jak reaguje świat na to co się stało, oprócz tych przykładów które już podaliście dodam, że prezydent Izraela przerwał Sabat (co się rzadko zdarza), by złożyć kondolencje, prezydent Gruzji, który ze łzami w oczach w tv mówił o Polskim prezydencie i oczywiście ogromne zaangażowanie prezydenta i premiera Rosji w całą tą sprawę.

Jedyne dobre co może wyjść z tej tragedii to to, że jednoczymy się z narodem Rosyjskim, setki zniczy pali się przy ambasadzie RP w Moskwie, widziałem zdjęcia jak przychodzili ludzie kładli je, modlili się i również płakali.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:17:20 am »
don_fedro witaj kopę lat :/
To co napisałeś jest ważne przynajmniej dla mnie - bardzo ważne, żałuję, że nie widzę tego wszystkiego, to ciężki dla nas czas.

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:18:20 am »
Dość dość dość!!! Słuchajcie to straszna tragedia, nie mogę się otrząsnąć i wiele osób które są obecne na tym forum, przestancie tak dyskutować, już dość bólu na tyle dni, apeluję to straszna tragedia, ja sam nie umiem w nią uwierzyć, czytam lub widze listę nie żyjących osób, czytam znane mi nazwiska i ja w to nie wierzę, proszę nie dobijajcie pewnej części osób różnymi spekulacjami, będziemy mieli na to baaaaardzo dużo czasu i informacji z mediów, ale ja Was proszę by dziś ból jaki czujemy po stracie tych osób nie zwiększać teoriami, że to zamach,  w Polsce jest źle, a będzie teraz już tylko gorzej, ja próbuje się ogarnąć po katastrofie, ból co będzie dalej z naszym Krajem przełożyłem na późnej! Ile można wytrzymać? Miesiąc temu umarła mi moja babcia, po długiej i ciężkiej walce z rakiem, dziś miesiąc po pogrzebie (10.04) jest msza w Jej intencji, a ja się dowiaduję,  że kilku moich znajomych nie żyje, myślę co mogłem zrobić, a nie zrobiłem, co mógłbym zrobić gdyby jeszcze żyli, jest tego dużo, a czekają nas kolejne bolesne informacje, przełóżmy je na później za dużo tego.

Szkoda, że nie mam pieniędzy na dojazd do Warszawy  :(

Robek współczuję Ci, jak również i każdemu z polaków, bo straciliśmy wszyscy po raz kolejny tych co mieli nas prowadzić ku lepszej przyszłości, godnej przyszłości.
Nie zmienia to faktu jednak, że widać jasno dziwne działania i trzeba o nich głosno mówić, nie możemy my ich tutaj tuszować - wystarczajaco tuszują juz to inni. Nie mozemy sięzamknaćw koncie i zacząć płakać (choć bardzo się chce), musimy jasno i rzeczowo ustosunkowac się do zaistniałej tragedii. Nikt tutaj nie wysuwa jakis teorii politykal-fiction (choć jakby ktoś wcześniej napisał książkę, że takie cos nastąpi, taka tragedia to by okrzyknieto książkę w stylu politykal-fiction), my tyko wysuwamy wnioski z konkretnych wydarzeń, postaw itd.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:26:20 am »
Ja to oczywiście widzę, ja mam świadomość, wiem co mogło się naprawde wydarzyć, ale gdy czytam Wasze teorie na temat wypadku czuję jeszcze większy ból, że można było tego uniknąć, widze problem lecz ja bardzo chcę go rozwiązywać gdy ból będzie mniejszy, może otworzmy temat specjalnie dla dochodzenia naszego do zamachu tam się wpisze kto będzie chciał i mógł, a tu piszmy tylko o naszym bólu i tragicznej smierci.

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:30:09 am »
Minęły wieki od mojego ostatniego postu, ale...

Pojawia się wiele dziwnych spekulacji na forum wynikające z nie wiedzy, ja akurat dzisiaj cały dzień śledzę to co mówią w TV(w zasadzie to nawet się nie ubrałem) i postaram się część z nich zdementować.

1. Minister sprawiedliwości wraz z prokuratorami i ekspertami od katastrof lotniczych pojechał do Smoleńska, minister oczywiście wróci. Więc eksperci są.
2. Po czasie w jakim dotarł premier Tusk do Warszawy stwierdzam, że leciał helikopterem, zresztą premier głównie lata niż jeździ, ale to mało istotne. Dobrze, że najpierw poleciał do Warszawy i spotkał się z ministrami, przecież państwo musi funkcjonować dalej, do tego trzeba pomóc dostać się rodzinom ofiar do Moskwy, ktoś tym musi koordynować. Nie rozpisując się  Tusk zachował się bardzo dobrze.

Tusk wylądował w Mińsku, a od granicy Rosji z Białorusią do Smoleńska jest jakieś 130km.

W zasadzie tyle, lepiej z wyrokami się powstrzymać, wszelkie dywagacje na temat spisku są nie na miejscu.

Dla mnie to ogromna tragedia, radzę sobie z nią oglądając doniesienia prasowe i przy tym nie powstrzymywać łez za każdym razem gdy uświadamiam sobie jacy ważni ludzie zginęli dla narodu polskiego. Prezydent Kwaśniewski powiedział, że zginęli ludzie niezastąpieni... Myślę, że ma racje.

Niezwykłe jest to jak reaguje świat na to co się stało, oprócz tych przykładów które już podaliście dodam, że prezydent Izraela przerwał Sabat (co się rzadko zdarza), by złożyć kondolencje, prezydent Gruzji, który ze łzami w oczach w tv mówił o Polskim prezydencie i oczywiście ogromne zaangażowanie prezydenta i premiera Rosji w całą tą sprawę.

Jedyne dobre co może wyjść z tej tragedii to to, że jednoczymy się z narodem Rosyjskim, setki zniczy pali się przy ambasadzie RP w Moskwie, widziałem zdjęcia jak przychodzili ludzie kładli je, modlili się i również płakali.

Ja takze dziś cały dzień oglądam doniesienia w TV (nawet miałem włącdzone dwa telewizory na raz na róznych kanałach). I właśnie z tych źródeł sie dowiedzialem (i to mówiłem), ze prokuratorzy tam pojechali, jednak późno.

Takze z tych źródeł wiem, że tusk jechał jednak samochodem, w którym odbierał kondolencje telefonicznie od premierów innych państw (jechał prawie 3 godziny - szybko ale pewnie jechał rządowym autem, więc ograniczenia prędkości go nie obowiązuja).
Państwo funkcjonuje, z rządu zdaje się że nikt nie zginął,a komorowski przejął funkcje Prezydenta i tusk mu do tego nie był potrzebny. Tak samo jak tusk nie zajmuje się tym jak mają sie dostać rodziny ofiar. Za to tusk powinien zadbać o to aby np ciało Prezydenta nie było wrzucone do trumny w sposób uwłaczajacy, co się czasem zdarza jak np Sikorskiego w Gibraltarze włozono do trumny zamiast w mundurze wojskowym z honorami, to był w bieliźnie), jak i powinien zadbać osobiście o wiele innch istotniejszych rzeczy, a przede wszystkim szybki dostęp naszych ekspertów do miejsca tragedii no i dlaczego ruscy dziennikarze mieli możliwosć wejścia na teren tragedii a innych wyrzucano i zabierano taśmy nakręconego filmu?

Takze w TV mówili, że tusk nie wylądował w Mińsku, tylko w miejscowości na W... (zapomniałem dokładnej nazwy, jednak na pewno nie mówili o Mińsku) - dodam tylko, że nie dziwi mnie, ze mozesz mieć inne informacje, gdyż ogólnie panuje informacyjny chaos no i może oglądałeś TVN, którego ja nie ogladałem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 02:00:46 am wysłana przez Powstanie_44 »

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:31:03 am »
Witaj Robek,
Dodam jeszcze, zachowanie Federacji Rosyjskiej jest wzorcowe. W Moskwie czeka 450 miejsc hotelowych dla rodzin ofiar, czekają na nich również pomoc medyczna, w tym pomoc psychologów, oczywiście Rosja mobilizuje również swoich tłumaczy i transport w postaci z tego co pamiętam 3 autokarów i 10 samochodów osobowych. To w zasadzie gotowe jest na teraz.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:35:07 am »
Fakt rosjanie zachowują się wreszcie jak ludzie, a ich przywódcy jak prawdziwi mężowie stanu, tragedia i Polacy są na dzień dzisiejszy priorytetem dla Rosji, cała moje ideologiczne skłonności do nienawiści pewnych firm, instytucji, osób i krajów, dziś uleciały, nie mam w sobie podziału na lepszych i gorszych wszyscy dla mnie sa równi i jestem dumny (choć to duma przez łzy), że płynie do nas tyle ciepłych słów wsparcia i wszystkie są dla mnie tak samo ważne.

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:38:20 am »
To prawda, teraz przeczytałem na wp.pl, że w Brazylii będzie 3dniowa żałoba narodowa.

Powstanie_44

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:39:50 am »
Nie chcę dziś drążyć tematów spiskowych bo co chwila mi łzy w oczach stają i wiem, że dla was to jest też ciężki dzień ale przeczytałem coś co niezmiernie potwierdza moje obawy co do tego zajścia i myślę, że również powinniście przeczytać:

Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)

Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.

Bardzo ciekawe spostrzeżenia.

Tekst połączony został dnia Kwiecień 11, 2010, 01:41:33 am
Mnie boli jedno, że Polacy nie umieli docenić Prezydenta Kaczyńskiego, że nie widzieli w nim prawdziwego patrioty, że media tak go zawsze w złym świetle przedstawiały, boli, że odszedł tak wspaniały człowiek, którego zawsze ceniłem i cieszy, że chociaż teraz wszyscy oddają mu hołd i wszyscy potrafią docenić jego wielkie starania o to żeby Polska była Polską, szkoda, że wielu wybitnych ludzi jest doceniana dopiero po śmierci.

"
- Malo kto o tym wie, że  Lech Kaczyński wraz z najbliższymi współpracownikami czasem zajeżdżał do jednego z małych wiejskich kościołków i tam długo się modlił. Robił to nieoficjalnie, po cichu. To jest była prawdziwa, osobista wiara. - powiedział biskup Józef Wysocki podczas mszy świętej w intencji Lecha Kaczyńskiego i i innych ofiar dzisiejszej tragedii lotniczej.
-Niejednokrotnie doceniamy kogoś, dopiero po stracie tej osoby. Dopiero wtedy uświadamiamy sobie jak ważny był dla nas ten człowiek i jak wiele dobrego zrobił. Mieliśmy zafałszowany obraz Lecha Kaczyńskiego. Nie znaliśmy Prezydenta, takim jakim był naprawdę ? powiedział biskup Wysocki."
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 01:41:33 am wysłana przez Powstanie_44 »

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 11, 2010, 01:43:38 am »
prawda jest taka, że jakieś 15-20 minut przed lądowaniem rządowego samolotu, Rosyjskim pilotom nie udało się wylądować tupolewem (mniejszym niż ten co leciała polska delegacja) na tym lotnisku i zawrócili do Moskwy.