Autor Wątek: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku  (Przeczytany 222412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarcinS

• Gość
Odp: Katastrofa w Smoleńsku - czy to mógł być zamach??
« Odpowiedź #475 dnia: Maj 09, 2010, 16:17:52 pm »
Jesli chodzi o samego Putina to nie wiem jakim jest człowiekiem , ale na pewno nie jest kimś kto jest do końca uczciwy ( taką reputację wyrobił sobie w przeszłości ) .
Jesli chodzi o liczne obrażenia to jest to niestety niemozliwe , w katastrofach lotniczych nie ma okreslenia ,, liczne obrazenia " , więc jesli pojawiły się w akcie zgonu to cos jest nie tak .
Na to , że to był zamach jest tyle argumentów , a na to , że katastrofa ... tylko to , że była mgła , albo to , że personel lotniska podał złe współrzędne ( pilot według różnych niezaleznych od siebie źródeł bardzo dobrze znał rosyjski ) .

[mod=Twisterro]Rozumiem, że kogoś nie lubimy, ale nazwiska piszemy z wielkiej litery.[/mod]
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 19:51:28 pm wysłana przez Twisterro »

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #476 dnia: Maj 09, 2010, 21:26:59 pm »
@Południca,

źródła, które podajesz wiodą do jednej strony, co może sugerować brak obiektywizmu autorów. Poza tym mam parę zastrzeżeń do tego, co znajduje się pod podanymi przez Ciebie linkami. Może zatem po kolei.

http://www.bibula.com/?p=20867

Artykuł pod tytułem: "O której naprawdę zginął prezydent Lech Kaczyński?" zawiera kilka informacji, których źródło chętnie bym poznał.

O 8.20 według oficjalnej wersji Tu-  154M miał opuścić przestrzeń białoruską, a o 8:40 pojawić się nad lotniskiem w Smoleńsku. Jest to dziwne, bo od granicy  do Smoleńska jest tylko 60 km, co daje średnią prędkość tego odcinka  rzędu 180 km/h. Jeżeli dodamy do tego informację, że samolot zrobił  tylko jeden krąg, to powstaje pytanie co działo się przez 16 brakujących  minut?

Jakie jest źródło podanych czasów?
Czy korytarz powietrzny przebiega w linii prostej, czy też może jednak nie i jak to się ma do rzeczywistej odległości od granicy białoruskiej do Smoleńska?
Czy samolot rzeczywiście zrobił tylko jeden krąg? Przecież pierwsze doniesienia mediów mówiły o czterech.

Wyjaśnienia również wymaga obecność nad lotniskiem w Smoleńsku tuż  przed katastrofą tajemniczego samolotu Ił - 76, który odleciał po  wykonaniu czterech podejść do lądowania.

A dlaczego autorzy artykułu nie dopuszczają do siebie myśli, że rzeczony samolot rzeczywiście wiózł oficerów, którzy mieli zabezpieczać uroczystości?

Zważywszy, że dźwięk strzałów jest charakterystyczny dla  pistoletu makarow używanego przez służby specjalne Rosji, wyjaśnienia  tej sprawy pewnie nie poznamy nigdy.

W poprzednim zdaniu autorzy artykułu piszą, że nagranie nie zostało zbadane, a chwilę potem w artykule jest napisane, że strzały pochodzą z pistoletu makarow. Skąd ta pewność? Czy któreś z autorów artykułu jest w stanie to ocenić? A jeśli tak to na jakiej podstawie? Mniej więcej taka samą wiarygodność będzie miała moja wypowiedź, że strzały brzmią jakby je oddano z pistoletu P-83 (dla niewtajemniczonych P-83 korzysta z naboju 9x18 mm makarow, czyli takiego samego jak rosyjskie pistolety makarowa).

Pozdrawiam,
Ritter

Południca

• Gość
« Odpowiedź #477 dnia: Maj 09, 2010, 23:57:18 pm »
Wiodą do jednej strony, tylko dlatego, że niestety nie miałam czasu przeszukać innych stron, na których czytałam artykuły. Na Bibule są odnośniki do podobnych treści dlatego łatwo było mi coś znaleźć na szybko.
co do czasu- pan Bater- Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą
i to:
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100423/KRAJ/252393406
 No właśnie co do prób podejścia do lądowania- kręgów - najpierw były zdaje się dwa, potem cztery ale ostatecznie podano, że było tylko to jedno.
Co do strzałów- nie wypowiem, nie znam się. Filmik o którym mówisz i mówili autorzy, nie jest dla mnie pewny. Można spotkać do w wielu formach na internecie- mówiąc i różnych formach mam na myśli np ten puszczony w stacjach telewizyjnych rosyjskich- z wyciszonym tłem dźwięków.Skoro można wyciszyć strzały i głosy to można i podłożyć. Od tego filmiku staram się trzymać z daleka...
Na bibule jak i na innych stronach (nazwijmy je ) informacyjnych pojawiają się artykuły- które nie są ani mniej ani bardziej wiarygodne niż te które są w gazetach, czy telewizji. Owszem, telewizja i gazety maja fundusze a co za tym idzie- informatorzy, oficjalne biura prasowe, dojechać na miejsce na czas- wszystko to co jest niezbędne do ,,stworzenia " informacji. Jednak podając coś za jakąś agencją prasową można wiele przemilczeć albo powiedzieć coś tak aby kogoś lub coś przedstawiać w niekorzystnym świetle bądź coś uwiarygodnić. tak jak było z PAP  i konferencja o GMO.Dobra to jest tak oczywiste, że nie muszę tłumaczyć, prawda? :) Artykuły, a w zasadzie ludzie, którzy je napisali, przedstawiają swój pogląd czerpiąc z tych samych źródeł , co telewizja czy prasa- nie mówię o dziennikarzach na żywo. I wychodzą z zupełnie innymi wnioskami niż ci w telewizji.
Dobrze, dla higieny sumienia, poznać rożne opinie. Liczę się z tym, że jak najbardziej mógł być to wypadek, słuzby bezpieczeństwa spartoliły i puściły całą brygadę w jednym samolocie z którym mogło być coś nie tak, a jeśli nie, to wina jest to pogody, błędu pilota...Mogło być a jakże. Jednak patrząc jak władze Rosji umiejętnie wykorzystują Nasza Narodowa Tragedię dla swojego PR :( ...
i ta zmiana oświetlenia po tragedii, i te wczesne próby zwalenia winy na polskich pilotów, to że gdy na tym samym lotnisku lądował premier Tusk sprowadzono specjalne radiolokacyjne przyrządy a nie było ich gdy lądował (kilka dni później!!!) prezydent RP, i to że tyle skrzynki czarnej szukali a nasz dziennikarz widział ja wcześniej i mówił o tym, o tym, że tylko 1 z 8 prokuratorów Polskiej strony będących w Rosji uczestniczył w odsłuchiwaniu zapisów czarenj skrzynki.. no dobra. Może rozbili się przypadkiem, ale coś tu jest nie tak.

krzycho

• Gość
« Odpowiedź #478 dnia: Maj 10, 2010, 09:28:00 am »
Ritter: Znamy demotywator z którego został pobrany niniejszy tekst i prosimy żeby się trochę hamować, wypowiedź jest cokolwiek nie na miejscu. Poza tym to forum było apolityczne, jest apolityczne i będzie apolityczne.

[hide]Na pokład samolotu lecącego do Smoleńska, wsiadł
człowiek "mały", kłótliwy, przeciętny prezydent, zaściankowy i
ksenofobiczny, mierny polityk. Autor słów: "[ocenzurowano]
dziadu", "małpa w czerwonym", "ja panią załatwię", nieznający za to
słów refrenu hymnu... Pośmiewisko nie tylko satyryków, ale całej
Europy i prezydent z rekordowo niskim poparciem społecznym...
W trumnie ze Smoleńska, przywieziono "wybitnego męża
stanu", "patriotę", "bohatera narodowego", "ojca
narodu", "największego Polaka", "równego królom"...
Ja się pytam kto podmienił zwłoki?! Gdzie jest ciało Kaczyńskiego?![/hide]

[admin]Połączone po sprzątaniu.[/admin]

No tak trzeba pisać tylko ładnie nie wolno używać słów "[ocenzurowano] dziadu" bo będzie klaps a moderator o poglądach stalinowskich zrobi poządek ,ludzie przecież zmarły prezydent nie znał nawet słów hymnu... a zresztą Drogi forumowiczu (lub Murderatorze), jeśli w jakikolwiek sposób poczułeś się urażony, obrażony lub ośmieszony przez moją osobę, skontaktuj się z najbliższą jednostką policji, lekarzem lub farmaceutą

[admin=Twisterro]Znamy demotywatory.pl. Nawet mamy taki tam temat na forum, że można co ciekawsze wrzucać. Tekst, którym zarzuciłeś, jest (jak widzę niewielu dostrzega to co ja) sarkastyczny - wobec tych znienacka objawionych zwolenników śp. prezydenta.Nieważne. Ważne jest, że jest nie na temat i wyrwany z kontekstu brzmi niesmacznie. W tym temacie rozmawiamy o teoriach związanych z katastrofą w Smoleńsku - a nie o ofiarach tejże.Temat czyszczę. PS. Dostajesz warna, bo: 1) Obrażasz moderatorów (gdzie Ritter i ja jakbyś zauważył daleko do stalinizmu mamy - no ale Ty faktycznie przy okazji wyborów bywasz. ;) ) 2) Rzucasz mięsem na człowieka, który zginął jako prezydent Rzeczpospolitej. Myśl sobie co chcesz, ale z gadaniem to jęzor przygryź czasem.[/admin]
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 15:32:54 pm wysłana przez Twisterro »

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #479 dnia: Maj 10, 2010, 18:25:27 pm »
Ritter: Znamy demotywator z którego został pobrany niniejszy tekst i prosimy żeby się trochę hamować, wypowiedź jest cokolwiek nie na miejscu. Poza tym to forum było apolityczne, jest apolityczne i będzie apolityczne.

Połączone po sprzątaniu.

No tak trzeba pisać tylko ładnie nie wolno używać słów "[ocenzurowano] dziadu" bo będzie klaps a moderator o poglądach stalinowskich zrobi poządek ,ludzie przecież zmarły prezydent nie znał nawet słów hymnu... a zresztą Drogi forumowiczu (lub Murderatorze), jeśli w jakikolwiek sposób poczułeś się urażony, obrażony lub ośmieszony przez moją osobę, skontaktuj się z najbliższą jednostką policji, lekarzem lub farmaceutą
Jesli chodzi o ,, spiep**** dziadu " to się zgadzam z Panem prezydentem w 100% . Poza tym to miało miejsce w roku 2002 , a Lech Kaczyński został prezydentem w roku 2005 . po co to wygrzebywac . Dla mnie Prezydent nigdy nie był przeciętny , mysle , ze dla wielu innych ludzi był prezydentem co najmniej dobrym ...

krzycho

• Gość
« Odpowiedź #480 dnia: Maj 10, 2010, 19:33:50 pm »
Jesli chodzi o ,, spiep**** dziadu " to się zgadzam z Panem prezydentem w 100% . Poza tym to miało miejsce w roku 2002 , a Lech Kaczyński został prezydentem w roku 2005 . po co to wygrzebywac . Dla mnie Prezydent nigdy nie był przeciętny , mysle , ze dla wielu innych ludzi był prezydentem co najmniej dobrym ...

To poco grzebać w teczkach IPN

Jak zginęło 60 osób w hali na wystawie gołębiarzy to żałoba była 3 dni a ich rodziny nie dostały po 40 tysięcy
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 19:36:44 pm wysłana przez krzycho »

Południca

• Gość
« Odpowiedź #481 dnia: Maj 10, 2010, 20:14:36 pm »
haha Wy się czepiacie ,,spie..dziadu"? Piłsudski jechal po narodzie, politykach jak chciał:) i nikt się nie czepia, że to prostak był. Może dlatego ,że był wielkim patriotą, wiele zrobił dal kraju, odważny, honorowy, człowiek WIELKI
Po nim żałoba trwała zdaje się 6 tygodni....
A to, że po prezydencie żałoba  trawała dlużej niz po ludziach którzy zginęli podczas wystawy ma charakter prawdopodobnie symboliczny. Nie dlatego, że ci ludzie byli zwykłymi obywatelami ale dlatego, że UMARŁ PREZYDENT. dlatego ,,prezydencka żałoba" trwała dłużej.
Z drugiej strony gdybyśmy chcieli utrwalać żałobą wszystkie tragedie, które pochłonęły wiele ludzkich istnień- to po I jak i po II wojnie światowej do tej pory byśmy nosili się na czarno;/
a co do nieznajomości hymnu przez pr Kaczyńskiego, uważam, że moglo być to tak samo bez sensu rozdmuchane jak z odwróconym szalikiem z napisem,, Polska"- po prostu zrobiono sekwencje zdjęć w której szalik jest rozkładany przez Kaczyńskiego. Wybrano to ze srodka na którym szalik jest odwracany. Ostatecznie był napis ułożony poprawnie. Czysta manipulacja:) na która wielu się złapało. Tak samo z ,,Borubarem".

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #482 dnia: Maj 10, 2010, 20:56:19 pm »
To poco grzebać w teczkach IPN

Jak zginęło 60 osób w hali na wystawie gołębiarzy to żałoba była 3 dni a ich rodziny nie dostały po 40 tysięcy
Słabe argumenty .
po co grzebac w teczkach IPN-u ? Chocby po to by po to , zeby do najwyższych urządów nie dopuszczac ludzi o wątpliwej reputacji ( byłych tw )
i co ma IPN do śmierci tych ludzi ?

haha Wy się czepiacie ,,spie..dziadu"? Piłsudski jechal po narodzie, politykach jak chciał:) i nikt się nie czepia, że to prostak był. Może dlatego ,że był wielkim patriotą, wiele zrobił dal kraju, odważny, honorowy, człowiek WIELKI
Po nim żałoba trwała zdaje się 6 tygodni....
A to, że po prezydencie żałoba  trawała dlużej niz po ludziach którzy zginęli podczas wystawy ma charakter prawdopodobnie symboliczny. Nie dlatego, że ci ludzie byli zwykłymi obywatelami ale dlatego, że UMARŁ PREZYDENT. dlatego ,,prezydencka żałoba" trwała dłużej.
Z drugiej strony gdybyśmy chcieli utrwalać żałobą wszystkie tragedie, które pochłonęły wiele ludzkich istnień- to po I jak i po II wojnie światowej do tej pory byśmy nosili się na czarno;/
a co do nieznajomości hymnu przez pr Kaczyńskiego, uważam, że moglo być to tak samo bez sensu rozdmuchane jak z odwróconym szalikiem z napisem,, Polska"- po prostu zrobiono sekwencje zdjęć w której szalik jest rozkładany przez Kaczyńskiego. Wybrano to ze srodka na którym szalik jest odwracany. Ostatecznie był napis ułożony poprawnie. Czysta manipulacja:) na która wielu się złapało. Tak samo z ,,Borubarem".

Jesli chodzi o ten szalik to media specjalnie wybrały zdjęcie na którym Prezydent ten szalik chyba rozwijał . W ogóle prezydent zawsze był przez media przedstawiany w jak najgorszym swietle ...

Chariot

• Gość
« Odpowiedź #483 dnia: Maj 11, 2010, 06:46:25 am »
Ja proponuje nie reagować na zaczepki krzycho. Ktoś kto jako argument wkleja demotywatory a wszystkie wypowiedzi buduje w oparciu o populizm godny przedstawiciela samoobrony (Tak wiem, że PIS był z nimi w koalicji) lub SLD nigdy nie powie niczego sensownego. Przykład: jeżeli uznamy że jakiekolwiek wydarzenie traci ważność wraz z upływem lat oznacza to że powinniśmy spalić teczki IPN. Nie reagować i olewać moja rada.

Dodam też, że uważam za błąd wprowadzenie żałoby narodowej z okazji śmierci gołębiarzy. Żal mi tych ludzi ale niestety w wypadkach samochodowych ginie często znacznie większa ilość ludzi. Żałoba narodowa powinna obowiązywać w czasie okoliczności mających wpływ na państwo a nie tragedie zwykłych ludzi do których też się zaliczam.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #484 dnia: Maj 11, 2010, 10:28:44 am »
Dobrze, ładnie, ale widzę, że dyskusja tu się wielowymiarowo rozprzestrzenia - sugeruję przejść dyskutować o żałobach i zmarłym prezydencie gdzie indziej, by tutaj nie robić bałaganu.
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
Odp: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
« Odpowiedź #485 dnia: Maj 15, 2010, 12:54:44 pm »
Jeżeli informacje poniższe się potwierdzą, że nie było innych głosów w kabinie pilotów niż załogi, to chciałbym przeprosić, że mogłem kogoś urazić przypuszczeniami, że to Prezydent Kaczyński naciskał na wylądowanie w gęstej mgle wbrew zasadom bezpieczeństwa. Czasem na szybko wyciąga się wnioski, jak nie ma się do tego wystarczających przesłanek, niestety takie są uroki komentowania na forum niepewnych informacji (musielibyśmy czekać 1,5 miesiąca aby wypowiedzieć swoje przypuszczenie), ale tego nie unikniemy, ważne, aby później prostować. Co niniejszym czynię.

"W kabinie pilotów nie było żadnych krzyków ani nieznanego głosu spoza załogi"

Prawdopodobnie w poniedziałek do Moskwy przyjedzie z Polski psycholog, który wraz z ekspertami rosyjskimi będzie oceniał zachowania załogi prezydenckiego samolotu przed katastrofą - poinformował Edmund Klich, polski obserwator przy komisji badającej przyczyny katastrofy TU-154, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Klich dodał też, że na nagraniach z kabiny pilotów nie słychać głosu nikogo spoza załogi, a w głosach samej załogi nie słychać nerwów czy zdenerwowania.

Polski psycholog  ma wspólnie ze specjalistami z komitetu międzynarodowego oceniać "stan stresu i działanie załogi, jeśli chodzi o wpływ ewentualnie stanu psychofizycznego, a szczególnie psychicznego, na działanie" - poinformował Klich w rozmowie z TVN 24. O tym, że polski psycholog ma pomagać rosyjskim ekspertom poinformowało też w piątek wieczorem radio RMF FM.

"Nie słychać głosu nikogo spoza załogi"

Klich powiedział też, że słuchając nagrań z kabiny pilotów, nie słyszał głosu nikogo spoza załogi. Według doniesień mediów urządzenia zarejestrowały słowa jeszcze jednej osoby, prawdopodobnie dyrektora protokołu dyplomatycznego w MSZ Mariusza Kazany.

Zobacz: Piąty głos w kabinie pilotów

- Słuchałem całych rozmów w kabinie i słyszałem bardzo dokładnie rozmowy załogi między sobą, załogi z kontrolerami na ziemi. Natomiast jeśli były jakieś inne rozmowy, to takie rozmowy są w tle. W związku z tym, słuchając bez wyciszenia szumów, ja nie słyszałem innych głosów i tego nie mogę potwierdzić, bo mogę powiedzieć to, co słyszałem - zaznaczył Klich.

Powiedział też, że sam osobiście nie dopatrzył się w rozmowach pilotów zdenerwowania, ani nie słyszał, by np. rozmawiali podniesionym głosem.

"Najważniejsze rzeczy są już odczytane"

Według Klicha badanie wypadku jest końcowym etapie zbierania danych. - Trwają jeszcze pewne uściślenia, ale można powiedzieć, że najważniejsze rzeczy są znane i są odczytane - mówił polski ekspert.

Klich był pytany również o kwalifikacje językowe załogi samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. Według sobotniej "Rzeczpospolitej" żaden z lotników nie miał certyfikatu na prowadzenie rozmów po rosyjsku z kontrolerami lotów.

Zobacz: Doświadczenie pilotów Tu-154 nie rzuca na kolana

- Certyfikaty, o ile dobrze wiem, obowiązują w lotnictwie cywilnym, natomiast w lotnictwie wojskowym takie certyfikaty nie obowiązują jako forma dokumentu - powiedział Klich. Dopytywany, czy piloci mieli problemy językowe, nie chciał odpowiedzieć, zasłaniając się tajemnicą prowadzonego postępowania.

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #486 dnia: Maj 15, 2010, 13:31:20 pm »
Wróćmy więc do dyskusji na temat ;) ...
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20100514&id=po31.txt

Czarne skrzynki przestały pracowac ( prawdopodobnie ) o 8.41 , samolot rozbił się 8.56 .

Zdjęcia Tu-154M
http://www.wolnapolska.pl/images/smolensk_amat_film.jpg - dlaczego ten samolot był podwoziem do góry ?
http://www.se.pl/media/pics/2010/04/11/EN_00910985_0069_460x370.jpg
http://i4.ytimg.com/vi/QMwhZtlQ2hY/0.jpg
http://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2010/04/katastrofa_smolensk_kaczynski_nie_zyje-332x250.jpg

A tutaj zdjęcie samolotu na którego pokładzie wybuchła bomba :
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:0Ni1MXVQQeVQXM:http://m.onet.pl/_m/91a67c292e716ec9a74ec0fe6aae767d,27,1.jpg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Pan_Am_103

Nie wiadomo co działo się od 8.41 do 8.56 , ewentualnie do 8.50 .

Zwracam także uwage na wynik sekcji zwłok ,, liczne obrażenia " , a w przypadku katastrof lotniczych nie ma oficjalnie okreslenia liczne obrażenia .

To wszystko jest podejrzane .

Jeśli chodzi o strzały to jest pewna hipoteza bardziej pradopodobna niz dobijanie rannych :
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100514&typ=po&id=po01.txt

I pragnę zwrócic uwage na to , że niektórzy pragna każdą inną wersje poza wypadkiem uznac za zwykłą teorię spiskową . Ostatnio nawet niektórzy by te teorie osmieszyc mówili , że piloci zagapili się na ufo .

To mógł byc wypadek , albo zamach . Jak było naprawdę chyba się nie dowiemy .

Gdyby to ode mnie zalezało wobec rosyjskich milicjantów , którzy byli pierwsi na miejscu katastrofy użyto by pentotalu sodu . W USA w takich sytuacjach uzywa się takich specyfików i zawsze działają . Po zamachu na Kennedy'ego Jim Garrison prowadząc śledztwo korzystał z tego specyfiku i osoby wobec której tego uzyto przeżyły .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jim_Garrison#.C5.9Aledztwo_nad_zamachem_na_Kennedy.27ego

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #487 dnia: Maj 15, 2010, 15:05:34 pm »
Oglądałem program w TVN24, gdzie było porównanie doświadczenia pilotów LOT'u i pilotów 36 pułku. Wynikało z niego, że piloci cywilni są lepiej przeszkoleni (przede wszystkim w ilości przelatanych godzin, ale też i częstotliwości egzaminów oraz szkoleń na symulatorach), oraz znacznie lepiej opłacani (wiadomo, że wojsko to nie "praca", ale "służba" - lecz sprawia to, że wielu dobrych pilotów przechodzi do cywila dla pieniędzy).

Przeszkolenie to jak zwykle pieniądze - do samolotów przeznaczonych dla polskich VIPów trzeba by było mieć własne symulatory, albo ciągle latać na przeszkolenia do Rosji, na co nie ma, albo szkoda, pieniędzy. Cywilni piloci są "męczeni" na symulatorach ponieważ takie są jakieś tam wymagania, a i linie lotnicze stać na własne maszyny (w końcu raz, że pilotów mają więcej, a dwa, że to firma, która przynosi pieniądze, więc ma za co kupić taki sprzęt).

Jak myślicie - czy miałoby sens, by kupić samoloty podobne jak w LOT i wojskowych do ośrodków LOT'u posyłać?
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #488 dnia: Maj 15, 2010, 16:03:31 pm »
Jak myślicie - czy miałoby sens, by kupić samoloty podobne jak w LOT i wojskowych do ośrodków LOT'u posyłać?
Byłby sens . Jednak , czy rząd bedzie chciał za to płacić ;) ?

Chyba już wiadomo co to za strzały mogły być :

Wiecie moze co wiadomo w najbardziej spornych kwestiach ( tych które pozwalaja sądzić , że był to zamach a nie wypadek ) ?
1. Dokładnego momentu katastrofy ( na pewno miedzy 8:41 , a 8:56 , jesli po 8:41 to co działo sie od momentu w którym czarne skrzynki przestały działać )
2. Dokładnego powodu śmierci pasażerów . W przypadku katastrof lotniczych nie ma oficjalnie okreslenia liczne obrażenia .
3. Dlaczego ten samolot był ustawiony podwoziem do góry
4. Dlaczego był tak bardzo zniszczony ( zwykle samoloty sa zniszczone w mniejszym stopniu ) . Ten bardziej mi przypominał wybuch bomby na pokładzie .

Zdjęcia Tu-154M
http://www.wolnapolska.pl/images/smolensk_amat_film.jpg - dlaczego ten samolot był podwoziem do góry ?
http://www.se.pl/media/pics/2010/04/11/EN_00910985_0069_460x370.jpg
http://i4.ytimg.com/vi/QMwhZtlQ2hY/0.jpg
http://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2010/04/katastrofa_smolensk_kaczynski_nie_zyje-332x250.jpg

A tutaj zdjęcie samolotu na którego pokładzie wybuchła bomba :
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:0Ni1MXVQQeVQXM:
http://m.onet.pl/_m/91a67c292e716ec9a74ec0fe6aae767d,27,1.jpg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Pan_Am_103 

/// scaliłem, bo Twoja wypowiedź bardziej mówi o zamachu niż innych aspektach katastrofy - TECH
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2010, 21:55:27 pm wysłana przez Tech »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #489 dnia: Maj 15, 2010, 18:18:38 pm »
Wyborcza jest już bardziej wiarygodna niż Nasz Dziennik.

Havoc

• Gość
« Odpowiedź #490 dnia: Maj 15, 2010, 18:46:16 pm »
@Twisterro
Przepraszam, że tak długo nie odpowiedziałem, mam nadzieję, ze jeszcze pamiętasz na jaki temat mówię. "Pewne źródła" to po prostu pewna znajoma mi osoba, której koledzy pracują na wojskowym lotnisku Okęcie. (Nazwiska tej osoby nie wymienię.) A to co mój ojciec czytał - jak się go spytałem, to powiedział, że nie pamięta strony na której to było, więc nie jestem w stanie podać źródła.

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #491 dnia: Maj 15, 2010, 19:24:00 pm »

Chyba już wiadomo co to za strzały mogły być :

Tak, tej strony słuchaj uważnie, a daleko zajdziesz.
Informacje "Naszego Dziennika" podane wczoraj w telewizji, po chwili zdementowane zostały przez szefa BOR-u jako zupełnie nieprawdziwe.

4. Dlaczego był tak bardzo zniszczony ( zwykle samoloty sa zniszczone w mniejszym stopniu ) . Ten bardziej mi przypominał wybuch bomby na pokładzie .

Widziałeś szczątki samolotu lecącego z Johannesburga do Londynu, który rozbił się w Libii? Tam nie było praktycznie nic, a tylna część samolotu była i tak mniejsza od tej z katastrofy polskiego samolotu. Amerykanie, Holendrzy i Libijczycy wykluczyli już wspólnie możliwość ataku terrorystycznego.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #492 dnia: Maj 15, 2010, 19:43:22 pm »
1. Dokładnego momentu katastrofy ( na pewno miedzy 8:41 , a 8:56 , jesli po 8:41 to co działo sie od momentu w którym czarne skrzynki przestały działać )
No i o czym to może świadczyć wg Ciebie?

2. Dokładnego powodu śmierci pasażerów . W przypadku katastrof lotniczych nie ma oficjalnie okreslenia liczne obrażenia .
Dlaczego nie? Widziałeś zdjęcia? Ciała bez głów i członków. Do tego obrażenia wewnętrzne.

3. Dlaczego ten samolot był ustawiony podwoziem do góry
Ponieważ po odpadnięciu kawałka skrzydła przekręcił się?

Ponieważ prędkość przy lądowaniu to 250 km/h? Zobacz jak wyglądają samochody po zderzeniu z prędkością 100 km/h. Praktycznie składają się w kostkę. Samolot był także dosyć stary. Poczekajmy na dokładne zapisy z czarnych skrzynek.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #493 dnia: Maj 15, 2010, 19:50:52 pm »
Tak, tej strony słuchaj uważnie, a daleko zajdziesz.
Informacje "Naszego Dziennika" podane wczoraj w telewizji, po chwili zdementowane zostały przez szefa BOR-u jako zupełnie nieprawdziwe.
No to wracamy się do punktu wyjścia ... Gdyby to ode mnie zalezało wobec rosyjskich milicjantów , którzy byli pierwsi na miejscu katastrofy użyto by pentotalu sodu . W USA w takich sytuacjach uzywa się takich specyfików i zawsze działają . Po zamachu na Kennedy'ego Jim Garrison prowadząc śledztwo korzystał z tego specyfiku i osoby wobec której tego uzyto przeżyły .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jim_Garrison#.C5.9Aledztwo_nad_zamachem_na_Kennedy.27ego

No i o czym to może świadczyć wg Ciebie?
Nie wiem , ale to powinien byc priorytet prowadzących śledztwo . Wyjaśnic te 15 minut ...

Dlaczego nie? Widziałeś zdjęcia? Ciała bez głów i członków. Do tego obrażenia wewnętrzne.
Słyszałem to co mówili ludzie którzy uczestniczyli w sekcjach . To nie było w naszym dzienniku , ale w tvp . Jak znajde to wrzucę . Jednak jeśli ktos przeprowadza sekcję to jego zas... zasadniczym obowiązkiem jest zrobic to dokładnie . To jest ważne .

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #494 dnia: Maj 15, 2010, 19:54:33 pm »

Słyszałem to co mówili ludzie którzy uczestniczyli w sekcjach . To nie było w naszym dzienniku , ale w tvp . Jak znajde to wrzucę . Jednak jeśli ktos przeprowadza sekcję to jego zas... zasadniczym obowiązkiem jest zrobic to dokładnie . To jest ważne .

Czyli masz podstawy żeby twierdzić, iż sekcje przeprowadzone zostały jak najbardziej niedokładnie, tak?

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 15, 2010, 20:02:25 pm »
Czyli masz podstawy żeby twierdzić, iż sekcje przeprowadzone zostały jak najbardziej niedokładnie, tak?
Podstawy natury prawnej . W przypadku katastrof lotniczych nie ma czegos takiego jak liczne obrażenia .
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/news/dziwne-wnioski-z-sekcji-ofiar-katastrofy,1474068
To znaczy , że wszystko jest roztrzaskane , a ciało Prezydenta zgodnie z relacjami świadków było w dobrym stanie .

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/17/zbior-materialow-i-hipotez-zwiazanych-z-katastrofa-prezydenckiego-samolotu-w-smolensku/
Coś jest nie tak .

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 15, 2010, 23:02:23 pm »
- Certyfikaty, o ile dobrze wiem, obowiązują w lotnictwie cywilnym, natomiast w lotnictwie wojskowym takie certyfikaty nie obowiązują jako forma dokumentu - powiedział Klich. Dopytywany, czy piloci mieli problemy językowe, nie chciał odpowiedzieć, zasłaniając się tajemnicą prowadzonego postępowania.

G...o prawda! W wojsku obowiązuje pięciostopniowy system certyfikatów językowych, a nie wydaje mi się żeby w lotnictwie było inaczej.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 16, 2010, 00:37:14 am »
Podstawy natury prawnej . W przypadku katastrof lotniczych nie ma czegos takiego jak liczne obrażenia .
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/news/dziwne-wnioski-z-sekcji-ofiar-katastrofy,1474068
To znaczy , że wszystko jest roztrzaskane , a ciało Prezydenta zgodnie z relacjami świadków było w dobrym stanie .
Powtarzam. Liczne obrażenia to także obrażenia wewnętrzne.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 16, 2010, 12:07:30 pm »
http://www.jacektrznadel.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Pojawiła się petycja wzywająca do powołania międzynarodowej komisji.. Co o tym sądzicie?
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #499 dnia: Maj 16, 2010, 15:15:22 pm »
a po co? miedzynarodowy to byl samolot czy jak?
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...