Autor Wątek: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku  (Przeczytany 134084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaglowiec36rok

• Gość
Odp: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:07:10 pm »
Nasze i tak słabe Państwo, wyniszczone wielokrotnie, z przetrzebionymi elitami straciło dzisiaj wielu porządnych ludzi. Wywiesmy biało-czerwone flagi z czarnymi wstęgami. Pokażmy ludzką i polską solidarność.

Szkoda słów, gdy Ojczyzna traci swoje dzieci...

Gizz

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:10:23 pm »

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:12:51 pm »
Wielka tragedia. Brak słów.

Czarny scenariusz jest taki, że zdarzenie to mogłoby być powodem do wybuchu III Wojny Światowej. Uważam tal dlatego, gdyż wydaje mi się, że sprawa nie jest taka oczywista jaką ma być. Działania rosyjskie są wielce odbiegające i dość skryte, jak na takie wydarzenie.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:23:32 pm »
Bzyku, rosyjskie działania, jak na Rosję, są bardzo otwarte, energiczne i pełne dobrej woli. Dawno nie widziałem, by Rosjanie robili coś tak szybko w naszym interesie. To znaczy, interes jest też ich, bo jak wspominałem wcześniej - ta tragedia jest dla nich wielkim problemem, bo zdarzyła się na ich terytorium...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:23:50 pm »
I Kto Twoim zdaniem dokona inwazji na Rosję? My?
To Rosja zaatakuje na pozbawione prezydenta państwo . Chociaż jest to mało prawdopodobny scenariusz .
A może by tak zrobić jakiś krótki klip o Lechu Kaczyńskim ( jeszcze w ten weekend ) : tekst napisze się na podstawie tego co teraz wiemy ( niewiele tekstu , nie ma to byc film dokumentalny o prezydencie , lecz próba pokazania swego smutku po jego śmierci ) , jakieś zdjęcia i podłozy się pod to muzykę np. Chopina ( mam tego dużo na dysku , z czego duża część to moje wykonania , a smutne nokturny Chopina pasują do tego ) .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 12:28:44 pm wysłana przez MarcinS »

Martino1989

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:29:51 pm »
Jezuuuus Maria uszczypnijcie mnie wszyscy to jakis sen?
Katyn1940- Katyn 2010. Zginał kwiat polskiej inteligencji!
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

warmi

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:40:48 pm »
Trzeba oddać hołd naszym rodakom ja nie długo jadę postawić znicz pod Pałacem Prezydenckim

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:55:19 pm »
Stało się coś niewyobrażalnego.. Nie wiem co napisać nawet..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:03:02 pm »
Dobre hasło przeczytałem na demotywatorach - "Miejsca przeklęte istnieją".
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:06:46 pm »
Dobre hasło przeczytałem na demotywatorach - "Miejsca przeklęte istnieją".
Nie da się tego ukryć . W Katyniu najpierw mordowano podczas wielkich czystek , potem zbrodnia katyńska , a teraz w drodze do Katynia zginął prezydent i elita polityczna Polski .

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:38:42 pm »
Błąd pilota powiadają ... Tu-154 już od dłuższego czasu wykazywał usterko techniczne.
Pilot na pewno był a tyle doświadczony, że nie przechylił samolotu o 45 st.
Ewidentnie awaria jest skutkiem uszkodzenia systemu odpowiedzialnego za stabilność..
Stateczniki poszły i samolot runął.. Swoją drogą dziwne, że spadł z 20 m i od razu wybuchł ...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Shaw1948

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:42:54 pm »
Ruscy robią śledztwo, tzn. "sprzątają", Polscy śledczy będą mogli wejść dopiero po nich...

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 10, 2010, 13:48:25 pm »
Ruscy robią śledztwo, tzn. "sprzątają", Polscy śledczy będą mogli wejść dopiero po nich...
Wg tego nie pojmuje - jak mogą nie dopuszczać polskiej strony podczas, gdy zginęli NASI ludzie ...
Do poprzedniego postu dodam, że ten Tupolew był w gruntownym remoncie - w Rosji ..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 13:49:32 pm wysłana przez DID@ »

Amor Patriae Nostra Lex!

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 10, 2010, 14:29:54 pm »
Jakie były wasze pierwsze reakcje na wiadomość o śmierci prezydenta Kaczyńskiego ?
Ja zwłaszcza w kontekście ,, żartu '' pewnej gruzińskiej telewizji uznałem to za właśnie taki żart tylko , że polskiej telewizji ( TVP ) , potem sprawdziłem na Polsacie i na jeszcze kilku stacjach telewizyjnych i dopiero wtedy uwierzyłem .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 14:30:41 pm wysłana przez MarcinS »

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 10, 2010, 14:36:47 pm »
Ja zastanowiłem się, czy śmierć Lecha Kaczyńskiego nie jest aby na rękę Tuskowi, czy nawet Merkel?
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 10, 2010, 14:50:26 pm »
Ja zastanowiłem się, czy śmierć Lecha Kaczyńskiego nie jest aby na rękę Tuskowi, czy nawet Merkel?
Odnoszę wrażenie , że jest bardzo na rękę . Kto wetował niezbyt korzystne dla obywateli reformy Tuska ? Kaczyński . Kto był jedynym realnym konkurentem kandydata PO na urząd prezydenta ? Kaczyński .
Osobiście odnoszę wrażenie , że Kaczyński dzięki swojej śmierci odzyska poparcie dużej części polaków . W końcu jako prezydent najpierw warszawy , a potem Polski sprawował bardzo dobrze swoje obowiązki . Dzięki temu , że jako prezydent Warszawy nie zezwalał na parady równości zyskał sobie przychylność konserwatywnej części społeczeństwa . Jako prezydent Polski przyczynił się do utrzymania systemu nicejskiego w Unii , wetował niekorzystne dla obywateli ustawy , działał energicznie na arenie międzynarodowej . Teraz jeśli zwycięży pewien kandydat z partii z której wywodzi się premier nie będzie działał on już tak aktywnie co przyczyni się do tego , że ,, czasy prezydenta Kaczyńskiego '' będą wspominane z tęsknotą .
Mam nadzieję , że chociaż po śmierci Lech Kaczyński zdobędzie miłość narodu i nie bedzie atakowany przez polityków PO ( np. Palikota ) .

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 10, 2010, 14:51:09 pm »
Przestańcie pisać takie głupoty. W obliczu takiej tragedii różne rzeczy przychodzą na myśl jednak czasem warto ugryźć się w język.

Ja dowiedziałem się o katastrofie podczas przejazdu tramwajem w Warszawie. Ludzie podawali sobie tę wiadomość i wszyscy milkli lub płakali. Szok.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 10, 2010, 14:55:41 pm »
Ja od siebie dopiszę jeszcze , że być może ta śmierć sprawi , że politycy przestaną tak wiele uwagi przykładać do sporów i zajmą się tym do czego zostali powołani .

Ten polonez Chopina już zawsze będzie mi się kojarzył z prezydentem Kaczyńskim .
Fryderyk Chopin - Polonez A-dur Op. 40 Nr 1 (Janusz Olejniczak)
Zostawiłem włączony odtwarzacz z płytą z muzyką Chopina i poszedłem obejrzeć wiadomości . Dokładnie w momencie w którym już do mnie dotarło , że prezydent nie żyje właśnie wtedy grał ten polonez .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 14:59:17 pm wysłana przez MarcinS »

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 10, 2010, 15:31:19 pm »
I Kto Twoim zdaniem dokona inwazji na Rosję? My?

Nie - Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Moja myśl nie precyzowała jakichkolwiek ataków.

Pożyjemy, zobaczymy - czas przyniesie odpowiedzi na wiele pytań, a ten tydzień będzie najważniejszym.

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 10, 2010, 15:50:39 pm »
Nie mogę w to uwierzyć poznałęm nazwiska ofiar, kilka z nich znałem, w jednej chwili aż tylu moich znajomych zginęło śmiercią tragiczną (nie ważne czy to jedna osoba dwie lub więcej, to i tak bardzo dużo), nie mogę w to uwierzyć i jest to dla mnie nie do pojęcia, że ich nie ma! Przecież z nimi rozmawiałem, witałem się i żegnałem, a oni umarli dla mnie to jest poprostu nie pojęte, niektórzy na szczęście pojechali pociągiem i oni żyją, czemu inni nie mogli?
Kwestia zamachu jest mało możliwa, ale prawdopodobna ponieważ:
1. jeden dziennikarz (choć to może być spowodowane szokiem ponieważ widział wszystko) twierdził, że na miejscu tragedii błyskawicznie pojawiłą się milicja, FSB i jakieś służby specjalne i wojsko, przecież milicja do pilnowania i straż pożarna wystarczy (plus komisja), może coś chcą zatuszować.
2. Skoro stać ich było na zabicie milionów Polaków przez wiele lat, to dlaczego nie zabiją nas teraz? Udowodnili, że wciąż potrafią mordować - Litwinienko, Czeczenia, Gruzja itp.

III WŚ? Pisałem o tym kiedyś o tym w innym temacie prawda? Pamiętacie co napisałem? Wojna nie jest wcale tak abstrakcyjnym pojęciem.

A ja wciąz nie mogę uwierzyć, że Ich już nie ma, strasznie to ciężkie, gdzie jest Piotrek, lub inna osoba za sprawy techniczne? Myślę, że obecny kolor forum nie jest odpowiedni i można go ściemnic na kilka dni.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 10, 2010, 15:54:46 pm »
Nie mogę w to uwierzyć poznałęm nazwiska ofiar, kilka z nich znałem, w jednej chwili aż tylu moich znajomych zginęło śmiercią tragiczną (nie ważne czy to jedna osoba dwie lub więcej, to i tak bardzo dużo), nie mogę w to uwierzyć i jest to dla mnie nie do pojęcia, że ich nie ma! Przecież z nimi rozmawiałem, witałem się i żegnałem, a oni umarli dla mnie to jest poprostu nie pojęte, niektórzy na szczęście pojechali pociągiem i oni żyją, czemu inni nie mogli?
Kwestia zamachu jest mało możliwa, ale prawdopodobna ponieważ:
1. jeden dziennikarz (choć to może być spowodowane szokiem ponieważ widział wszystko) twierdził, że na miejscu tragedii błyskawicznie pojawiłą się milicja, FSB i jakieś służby specjalne i wojsko, przecież milicja do pilnowania i straż pożarna wystarczy (plus komisja), może coś chcą zatuszować.
2. Skoro stać ich było na zabicie milionów Polaków przez wiele lat, to dlaczego nie zabiją nas teraz? Udowodnili, że wciąż potrafią mordować - Litwinienko, Czeczenia, Gruzja itp.

III WŚ? Pisałem o tym kiedyś o tym w innym temacie prawda? Pamiętacie co napisałem? Wojna nie jest wcale tak abstrakcyjnym pojęciem.

A ja wciąz nie mogę uwierzyć, że Ich już nie ma, strasznie to ciężkie, gdzie jest Piotrek, lub inna osoba za sprawy techniczne? Myślę, że obecny kolor forum nie jest odpowiedni i można go ściemnic na kilka dni.

Wysłałem Piotrowi propozycję żałobnego logo, ponieważ mimo dostępu, nie wiem gdzie mam to zmienić :(

Amor Patriae Nostra Lex!

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 10, 2010, 16:21:16 pm »
Piotr nie ma neta, ale spróbuję się z nim skontaktować.

Robercie, służby się zjawiły błyskawicznie, bo takie wydarzenie to sprawa wagi międzynarodowej, gdzie obecność skutecznych służb jest niezbędna. Smoleńsk to duże miasto i na pewno nie było ciężko FSB sprowadzić. Poza tym, skoro pojawili się dziennikarze, to czemu służby miały być wolniejsze?
George Patton

Robek86

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 10, 2010, 16:32:26 pm »
Ponieważ dziennikarze siedzieli w hotelu który był tuż przy lotnisku (jakieś 200 m od lotniska łącznie 400 m od miejsca tragedii - według  dziennikarza) służby specjalne, a po co? Osoby ze świata polityki jak najbardziej do okoła ochrona, a takto był takie służby które zamknęły miejsce katastrofy (wiadomo trzeba), ale milicja wystarczy, a to było, aż FSB (dla niewtajemniczonych - Czeka - NKWD - KGB - FSB w skrócie)

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 10, 2010, 16:40:26 pm »
Również nie ufam rosyjskim władzom. Co do ich dobrej woli, to do niej nas nigdy nie przekonali.

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 10, 2010, 16:58:22 pm »
Miedwiediew ogłosił żałobę narodową w Rosji. Miło z ich strony. Dziś wszyscy Polacy jesteśmy jedno.
http://www.radiogdansk.pl/?a=news&id=51258

Na patriotycznej mszy św. na Jasnej Górze przypomniano słowa zmarłego kapelana, że każdy z nas jest ziarnem narodu polskiego.
I póki żyje ostatnie ziarno, to naród może się odrodzić.

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II