Autor Wątek: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku  (Przeczytany 217728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaglowiec36rok

• Gość
Odp: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
« Odpowiedź #575 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:25:26 am »
Nie jest to żadne poniżanie, tylko zwracanie uwagi, że nie bierzesz pod uwagę faktów. Opowiadasz bowiem o świecie nieistniejącym, a my mamy do dyspozycji ten, co istnieje. Zdrada i trybunał to tylko fantazje, których nie da się wdrożyć w życie społeczne bez zaplecza, stają się mantra jednej osoby, kiedy je powtarzasz.

A w kwestii Rydzyka, skąd masz taką wiedzę, śmiało wyłóż ją, bo na razie powtarzasz, to co mówi majnstrim. Co do konstruktywności, to nadal nie wiem, kto oprócz Bartqa zasługuje jeszcze na zaufanie? Czy coś konstruktywnego wreszcie usłyszę w sprawie katastrofy i śledztwa, polskich elit itd?  Czy tylko, że Kaczyński zdrajca? Piszesz tak, jakbyś niedawno włączył dopiero telewizor. A kto nie zdrajca w takim razie, pytam?

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #576 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:56:17 am »
Jakie fantazje? Bo chciałbym żeby konstytucja była przestrzegana?

Słucham często RM stąd moja wiedza. Nie krytykuje czegoś jeżeli sam się nie przekonam z czym mam do czynienia.

Co chcesz ode mnie usłyszeć w sprawie katastrofy? Nie jestem żadnym śledczym ani prokuratorem. Nie zajmuje się tym. Zepsuty samochód oddasz do mechanika a nie do murarza prawda? Mogę tylko wyrażać własną opinię i konfrontować ją z tym co piszą inni. Po to jest forum.

Tv nie oglądam bo mam dość słuchania o tym co robi Jarosław Kaczyński a czego nie robi. Są dużo ważniejsze sprawy w tym kraju niż codzienna dawka informacji nt. tej katastrofy.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #577 dnia: Lipiec 29, 2010, 12:27:45 pm »
Napisałem Ci wyraźnie, że powoływanie się na Konstytucję i zadanie Trybunału za podpisanie Traktatu to fantazja. Traktat w Polsce poparł cały majnstrim, a prezydent stał na straży suwerenności - poczytaj sobie o negocjacjach i o fermencie podczas zatwierdzania. Czemu Ty się czepiasz tego Kaczyńskiego, to nie rozumiem?

Co do radykalności Twoich tez oraz sfery myślnej, to zobacz jak dwa posty wcześniej załatwiłeś sprawę Szaniawskiego, dlatego że pracuje w szkole w Toruniu. Nie wiem, czy wiesz kto to jest Józef Szaniwaski. Ale jeśli nie, to Ci powiem. Ten facet siedział w więzieniu za swoje poglądy, w czasach gdy Ciebie jeszcze nie było na świecie, bo robił coś dla Ojczyzny realnie. Dlatego choćby to bardziej mnie przekonuje do RM, niż do powielania głupot z Wyborczej.

W ogóle jak na liberała, to jesteś dość malo liberalny. Nikt Ci Radia Maryja słuchać nie każe. Dość populistycznie wpisujesz się w nagonkę na RM, może zrób coś lepszego? Zaproponuj coś, daj jakąś alternatywę.

Co do katastrofy, to wiele już na ten temat napisaliśmy, nie wiem jednak czy i tu byłeś skłonny popaść w swój radykalizm. Tu Ci stanie na straży suwerenności Polski do głowy nie przyszło, a przecież zgodziliśmy się na wszystko - to znaczy zarządzający Polską.

Szkoda, że nie chcesz odpowiedziec na pytanie, kto poza Tobą jest w Polsce godny zaufania. Krytyka niekonstruktywna to akurat prosta rzecz. Zwijam manatki  z tego wątku.

matii8

• Gość
« Odpowiedź #578 dnia: Lipiec 29, 2010, 12:28:58 pm »
Rydzyk i działanie dla Polski. :) Nie rozśmieszaj mnie. :) Facet robi ludziom wodę z mózgów i zarabia na tym grube pieniądze a Ty piszesz takie rzeczy. :)
jeżeli według Ciebie Rydzyk robi ludziom wodę z mózgu to co robi ekipa Tuska? Rydzyk jest poprostu niewygodny i jest rzeczą jasną, że ludzie tacy jak Ty go krytykują. a co do katastrofy to trzeba posiadać umiejętność scalania faktów, obserwowania zachowań rządu na poszczególne sytuacje i wyciągania wniosków...

zresztą polecam: http://niezalezna.pl/article/show/id/37054  http://niezalezna.pl/blog/show/id/2491
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 12:30:29 pm wysłana przez matii8 »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #579 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:37:17 pm »
Bartoszewski siedział w obozie koncentracyjnym a mimo to pewnie nie wierzysz w każde jego słowo prawda? Co to za argument w ogóle. Wałęsa też siedział w więzieniu za poglądy. Komorowski również.

Jestem liberałem dlatego nie powiem nigdy, że RM powinno zostać zlikwidowane natomiast mam prawo do negatywnej oceny całego tego ruchu. Znam ludzi którym słuchanie Rydzyka nie wyszło na dobre i oddają część swojej marnej emerytury na tego oszusta. Nie zabronię im tego robić. Czy jednak nie mam prawa tego krytykować bo kiedyś powiedziałem o sobie, że jestem liberałem?

Nie wpisuje się w nagonkę RM tak jak mówisz. Słucham tego bo chcę sam wyrobić sobie opinię na ten temat.

Kto jest godny zaufania? Na pewno każdy ma kilka takich osób. Zazwyczaj są to bliscy. Politykom nie ufam nigdy.

matii8 przywykłem do tego, że zwolennicy PiS-u przy próbie krytyki tej partii lub Rydzyka zaraz zaczynają zmieniać temat na PO albo Tuska. Powiem Ci jeśli jeszcze nie wiesz, że PiS i PO to to samo bagno. Zero różnic.

Przede wszystkim jeżeli chcesz dociekać prawdy to powinieneś być obiektywny a Ty powielasz opinie swoich "autorytetów" z PiS-u.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #580 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:47:57 pm »
Na jakiej podstawie uważasz, ze Rydzyk to oszust? Proszę, dawaj śmiało.

Józef Szaniawski czynem pokazał, że jest godny zaufania, nie gadaniem. Skoro wszystko wg Ciebie to bagno, to nic razem nie stworzymy. Nic nie piszesz konstruktywnego. Mało tego, takie myślenie/pisanie zniechęca do wszystkiego i niszczy jakiekolwiek działania.

Nie sądzę byś do tego zmierzał, ale siejesz defetyzm. Wszystko dla ciebie to bagno. W takim razie czy zjesz na śniadanie starego bambosza czy suchy chleb, to na to samo wychodzi. Kiedyś pisałem Ci o tendencjach, chodzi o tendencje.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #581 dnia: Lipiec 29, 2010, 14:56:26 pm »
Przypomnij sobie chociażby zbiórkę pieniędzy na stocznie.

Nie wiem co Ci daje atakowanie mnie ale już mi się to nudzi. Wycieczki personalne zostaw dla kogoś innego.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #582 dnia: Lipiec 29, 2010, 15:15:59 pm »
Nie wiem, co z tymi stoczniami było, pewnie to samo co z Majbachem, tak? Nie robię wycieczek personalnych, tylko pokazuję, że stawiasz radykalne tezy, a nie proponujesz niczego konstruktywnego,

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #583 dnia: Lipiec 29, 2010, 18:12:20 pm »
Nie wiem, co z tymi stoczniami było, pewnie to samo co z Majbachem, tak?
Skoro nie wiesz to radzę poszukać. Ważne są także informacje jak powstało RM oraz o powiązaniach Rydzyka z Rosją.

Wracając do sprawy.
Katastrofa w Smoleńsku. Ujawniono kolejne fragmenty stenogramów. Załoga Tu-154: - Patrzcie, jak lądują debeściaki

Takie słowa miał wypowiedzieć jeden z członków załogi prezydenckiego tupolewa w odpowiedzi na ostrzeżenie o złych warunkach panujących na lotnisku w Smoleńsku.

Załoga prezydenckiego tupolewa miała powiedzieć: - Patrzcie, jak lądują debeściaki

Kolejny fragment stenogramu ujawnia dziennik "Polska The Times?. To kolejny nieujawniony dotąd fragment zapisów z czarnych skrzynek, który dzięki przeciekowi dotarł do opinii publicznej.

Katastrofa w Smoleńsku. Dramatyczny zapis z czarnych skrzynek: - Ku?aaaaaaaaaa? - słychać ostatnie słowa przed tragedią (wideo)

"To patrzcie, jak lądują debeściaki" - miał powiedzieć jeden z członków załogi tupolewa, kiedy otrzymał ostrzeżenie o złych warunkach nad Smoleńskiem.

Przypomnijmy, to już drugi fragment zapisów z czarnych skrzynek, który ujawniono już po opublikowaniu oficjalnych stenogramów. W odczytanych przez Rosjan rozmowach było dużo niezrozumiałych momentów, teraz nagraniami zajmują się polscy eksperci, którym udaje się rozszyfrować kolejne fragmenty rozmów prowadzonych na pokładzie tupolewa. Wcześniej stacja TVN24 podała nieoficjalnie, że kapitan prezydenckiego samolotu Arkadiusz Protasiuk miał powiedzieć: "Jak nie wyląduję(my), to mnie zabije(ją)".

Według "Polski The Times" tego rodzaju wypowiedzi jest znacznie więcej na nagraniach, którymi zajmują się obecnie eksperci z Krakowa i Warszawy.

Zdanie: "To patrzcie, jak lądują debeściaki" miało paść prawdopodobnie po tym, jak załoga Jaka-40 przekazała pilotom Tu-154 informacje o pogarszającej się pogodzie.

Czekam na kolejne fragmenty układanki.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #584 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:15:01 pm »
Myślałem, ze Ty mi powiesz o przekrętach RM? Nie widziałeś sarkazmu w tym Majbachu? Majbacha też miał rzekomo mieć Rydzyk, i co się okazało? Gdyby RM rozbiło przekręty, jak sugerujesz, to przy obecnej sytuacji dawno by je rozwalono. Czy RM jest prorosyjskie, a jak relacjonowało katastrofę smoleńską, tak jak media majnstrimowe?

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #585 dnia: Lipiec 29, 2010, 21:53:39 pm »
Sprawa z Maybachem była już wyjaśniona, zresztą na forum o tym już rozmawialiśmy. Jednak co do stoczni - Rydzyk zbierał pieniądze na wykup stoczni, ale ktoś go uprzedził. Pieniądze, około 7mln, w większości jednak później rozpłynęły się w powietrzu. ;)
Wpisz sobie w Google "rydzyk stocznie", na pierwszej stronie masz masę artykułów. Poza tym, nie sądzisz, że w dyskusji użycie słowa "nie wiem" dyskwalifikuje w pewnym stopniu? :)

Co do pierwszej wypowiedzi mati'ego.
Będąc pierwszym wśród Polaków nie jest się świętą krową - wszystkich byłych prezydentów, od Jaruzelskiego, przez Wałęsę, aż po Kwaśniewskim, ostro krytykowano. Za różne wady i przewiny.

A historia to przeszłość, która może, acz nie musi, wpływać na teraźniejszość. Kierując się głupimi stereotypami i faktami historycznymi daleko nie ujedziemy - bo okaże się, że w sumie każdy sobie u nas "nagrabił".

I zgadzam się z barteq'iem, że wyrabianie sobie opinii na podstawie wypowiedzi jednej strony i powielanie wypowiedzi jakichś tam Macierewiczów, w czym to wszyscy (byle nie my) zawinili jest lekko naiwne.

Tak w temacie: myślę, że jest szansa na to, że piloci lądowali przekonani, że mogą mieć nieprzyjemności w innym przypadku. Wersja jest prawdopodobna, chociaż w oparciu o podobną sytuację w Gruzji. Ale to tylko jedna z hipotez, czekam na dalsze badania sprawy. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #586 dnia: Lipiec 30, 2010, 00:22:14 am »
Skoro się rozpłynęły pieniądze na stocznie, to czemu media i rządy ludowe nie wsadziły go do więziania? Może te pieniądze rozpłynęły się jak ten Majbach, co go nigdy nie było.

Śledztwo nic nie wyjaśni, bo jest tuszowane. Polacy nie mają żadnego dostępu. Oczywiście wina pilotów - radziecka hipoteza zwycięża jak armia czerwonka.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #587 dnia: Lipiec 30, 2010, 09:38:31 am »
i wyszedł z inicjatywy Tuska, lecz nie przewidział, że współpraca z Putinem to jak wtargnięcie do jaskini lwa... to dlatego gdy Tusk przytulał się z Putinem na miejscu katastrofy miał tak tragiczną minę-nie przypuszczał, że ta likwidacja niepoprawnych politycznie tak w Rosji wygląda.. lecz Putin go uspokajał: "nie martw się. u nas tak się likwiduje niewygodnych.." i dlatego tego kto mówi, że to nie był zamach uważam za psychicznie chorego, który nie umie logicznie wiązać faktów i nie zna historii Polski oraz historycznych stosunków Polski z Rosją..
Osobiście nie wiem , czy Tusk czy Putin zainicjował ten zamach , ale są duże szanse na to , że było tak jak napisałeś .

Idę o zakład, że nie. Dwie całkowicie różne sytuacje.
Porównaj sobie , nawet na podstawie tego co jest na wikipedii .

@barteq_g
UE to jedyna siła , która może powstrzymywac Tuska przed zmienianiem tego kraju ( tzn. Polski ) na gorsze , więc powinnismy woleć Traktat Lizboński i względną zależność niż ,, niepodległość " i ,, rób Donek co chcesz " .

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #588 dnia: Lipiec 30, 2010, 16:29:58 pm »
Skoro się rozpłynęły pieniądze na stocznie, to czemu media i rządy ludowe nie wsadziły go do więziania? Może te pieniądze rozpłynęły się jak ten Majbach, co go nigdy nie było.
Odpowiem na Wasz sposób - bo na pewno Rydzyk przekupił sądy, albo zneutralizował niepokornych prokuratorów. Obal to. ;) A na poważnie, jednak poczytaj artykuły co Ci powiedziałem. Tam są odpowiedzi na Twoje pytania. To nie temat o toruńskim Tad(t)ku.

Co do śledztwa - sugerujesz, że wszyscy prokuratorzy są "kupieni", albo służą komuś innemu? Dość poważny zarzut, bo w śledztwie wcale mało ludzi nie było. Moim zdaniem, gdyby coś powaznie było nie tak, to byłby jakiś wyciek - "nawet" u nas są media, które by chętnie coś takiego ogłosiły.

UE to jedyna siła , która może powstrzymywac Tuska przed zmienianiem tego kraju ( tzn. Polski ) na gorsze , więc powinnismy woleć Traktat Lizboński i względną zależność niż ,, niepodległość " i ,, rób Donek co chcesz " .
UE to substancja znacznie bardziej niszcząca kraje niż jakikolwiek polityk. Idea UE to wypaczenie i zmieszanie narodów, czego nie jest w stanie zrobić żadna jednostka. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #589 dnia: Lipiec 30, 2010, 19:25:11 pm »
Porównaj sobie , nawet na podstawie tego co jest na wikipedii .
Wiesz, że śledztwo nadal trwa?

@barteq_g
Zastanów się może jeszcze raz nad tym co napisałeś.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #590 dnia: Sierpień 04, 2010, 13:46:52 pm »
UE to substancja znacznie bardziej niszcząca kraje niż jakikolwiek polityk. Idea UE to wypaczenie i zmieszanie narodów, czego nie jest w stanie zrobić żadna jednostka. ;)
Tylko nie wiadomo jak długo UE bedzie jeszcze trwała . 10 lat , może 20 ?

Osobiście uwazam , że dopuki rządzi Tusk tak długo Unia bedzie mniejszym złem . Całkiem ciekawa sytuacja . Podatek vat jeden z najwyzszych w Europie ma jeszcze zostac podwyższony , zostaje podpisana niekorzystna umowa gazowa z Rosją . Czy tak postepuje rząd który dba o dobro państwa ? Jesli nasz rząd nie jest w stanie rzadzić to ja juz wolę Unię Europejska  .

p1tereQ

• Gość

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #592 dnia: Sierpień 04, 2010, 15:56:57 pm »
Wiesz, że śledztwo nadal trwa?

Śledztwo trwa? Jakoś nie widzę. A może trwa tak jak to z Katynia 40, trwa do dzisiaj i może potrwa jeszcze ze sto lat.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #593 dnia: Sierpień 04, 2010, 23:03:37 pm »
Śledztwo trwa? Jakoś nie widzę. A może trwa tak jak to z Katynia 40, trwa do dzisiaj i może potrwa jeszcze ze sto lat.

pewnie prawda wyjdzie za 10-20 lat...gadalem z kumplem Francuzem w pracy o tej katastrofie...i wiecie co? on jest swiecie przekonany ze to byla machloja Rosjan...troche daje do myslenia nie?
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #594 dnia: Sierpień 04, 2010, 23:35:29 pm »
Wiesz, to samo mówiono o Kennedy'm, że "prawda wyjdzie na jaw". I wyszło coś nowego? ;)

Opinie takich obcokrajowców niczego nie dają - w końcu za granicą więcej od nas nie wiedzą.
George Patton

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #595 dnia: Sierpień 05, 2010, 09:49:33 am »
Wiesz, to samo mówiono o Kennedy'm, że "prawda wyjdzie na jaw". I wyszło coś nowego? ;)

Zdziwiłbyś się jacy Polacy bywają naiwni i nieuświadomieni...
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #596 dnia: Sierpień 05, 2010, 11:13:40 am »
http://www.youtube.com/watch?v=r1zkwStI4Fg#
Ja nie widzę w tym filmie żadnego helikoptera. A porównywane zdjęcia gdzie na jednym jest kokpit a na drugim go nie ma robione są z różnych kątów co widać po podwoziu oraz drzewach.

matii8

• Gość
« Odpowiedź #597 dnia: Sierpień 10, 2010, 17:55:33 pm »
musimy spojrzeć prawdzie w oczy i nazwać rzeczy po imieniu. TO BYŁ ZAMACH!! i na to wskazuje wiele faktów.. niedowiarkom mogę je przytoczyć. widać niektórzy potrzebują wiele czasu, by to zrozumieć. tak jak niektórzy potrzebowali wielu lat, by zrozumieć, że katastrofa gibraltarska nie była przypadkiem...

polecam:

"Dusza Rosjanina, jeżeli nie każdego, to prawie każdego, jest przeżarta   bakcylem nienawiści i niepokoju w stosunku do każdego wolnego Polaka i   do idei wolnej Polski (...). Oni są łatwi do uczucia wielkiej nawet   przyjaźni i będą was kochać szczerze i serdecznie, jak rodzonego brata,   do chwili, nim nie poczują, że w sercu swoim jesteście wolnym   człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem   jest żądza opieki nad wami, inaczej mówiąc - władzy".
 Autorem tej   zwartej, ale uderzająco wnikliwej analizy jest nie byle kto, tylko Józef   Piłsudski. Marszałek rozbił 90 lat temu nad Wisłą nawałę Armii   Czerwonej, która dokonała agresji pod złowieszczym hasłem: "Naprzód na   Zachód! Przez trupa Polski do serca Europy!". Piłsudski jak żaden   polityk w Polsce i Europie znał Rosję, rozumiał Rosjan i widział   wszystkie zagrożenia, jakie mogły nadejść dla Polski ze strony Kremla.   Ten cytat przypomniał mi się w kontekście osławionego pojednania z   Rosją, które proklamowali Donald Tusk, Bronisław Komorowski, rzecznik   rządu Paweł Graś oraz liczni politycy i dziennikarze związani z   Platformą Obywatelską, na czele z "Gazetą Wyborczą". Zaskakujące, że   nastąpiło to natychmiast po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10   kwietnia. Równie zastanawiające było wielokrotnie pokazywane czułe   obejmowanie się premiera Donalda Tuska i premiera Władimira Putina na   pobojowisku pod Smoleńskiem, w miejscu tragicznej polskiej katastrofy   narodowej.
 To widzieli wszyscy. Nie wiemy, o czym rozmawiali, nie   tylko wtedy, ale także kilka dni wcześniej tuż obok Smoleńska w Katyniu.   Kwestia ujawnienia przebiegu dwukrotnych rozmów Tuska i Putina jest   kluczowa dla wyjaśnienia tajemnic katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.   Prawda bywa niewygodna, prawdzie trudno nieraz spojrzeć w jej zuchwałe   oczy, ale prawda jest niezbędna. Tymczasem od 10 kwietnia przez ostatnie   cztery miesiące Polacy otrzymują jakieś strzępy informacji, które w   sumie stanowią jedną wielką manipulację. To są jakieś półprawdy, a   zawsze warto pamiętać, że pół prawdy to całe kłamstwo.
 Premier   polskiego rządu Donald Tusk osobiście zrezygnował z suwerennego   polskiego śledztwa w sprawie katastrofy w Rosji, w której zginęli   prezydent i elita Rzeczypospolitej. Oczywiście śledztwo, które prowadzi   polska prokuratura wojskowa, jest śledztwem jedynie formalnym. Polska   jest poddawana szczególnemu testowi politycznemu. Jeżeli zrezygnowała z   suwerennego śledztwa w takiej sprawie, to jaka będzie w przyszłości   reakcja rządu polskiego, kiedy Kreml powróci do swej tradycyjnie   antypolskiej polityki?! Przecież Rosjanie narzucili Polakom swoją wersję   wydarzeń już kilka minut po katastrofie 10 kwietnia. Dlaczego na czele   komisji rosyjskiej stoi osobiście premier Rosji, a polski premier dał   się zepchnąć zupełnie na ubocze?! Przecież to właśnie jest dobrowolne   zrzeczenie się suwerenności przez Polskę, na razie jedynie tylko w   kwestii katastrofy narodowej pod Smoleńskiem. Ale to test, to próba, na   ile Polska jest odporna na presję Moskwy, w czym jeszcze można zmusić   Polaków do ustępstw. Testowanie Polski, a premiera Donalda Tuska w   szczególności, rozpoczęło się w Moskwie wkrótce po tym, kiedy został on   premierem. Żadna to dla mnie satysfakcja być Kasandrą, ale przecież   pisałem kiedyś: "'Odzyskaliśmy wzajemne zaufanie' -   oświadczył po spotkaniu z Putinem na Kremlu premier Donald Tusk.   Prezydent Rosji przypomniał zaś, że 'Polska jest dla Rosji jednym z   większych partnerów w Europie. Wiemy, że mamy w Polsce wielu   przyjaciół'. Rosyjska prasa napisała wręcz o Tusku jako o 'naszym   człowieku w Warszawie'. Te cytaty komplementami mogą być tylko w   Moskwie. W Warszawie ocena tych wypowiedzi zbliża się niebezpiecznie do   granicy naruszenia racji stanu albo nawet do czegoś jeszcze bardziej   groźnego, bo bezpieczeństwa narodowego (...)" (12.02.2008 r.). Gazety   moskiewskie zachwalały Tuska jako odpowiedzialnego polityka, który chce   dobrych stosunków z Rosją. Równolegle Lech Kaczyński obrzucany był wręcz   epitetami jako bezwzględny wróg Rosji. Czyżby Rosjanie ustawili sobie   Tuska, tak jak kanclerza Gerharda Schroedera oraz premiera Silvio   Berlusconiego? Premier Tusk już raz został przez Rosjan ustawiony. To   nie był przypadek, że premier rządu Rzeczypospolitej dał się ustawić   Putinowi do wspólnej fotografii na Kremlu akurat pod pomnikiem Piotra I   zwanego przez Rosjan Wielkim. To właśnie Piotr I był nieubłaganym   wrogiem Polski, to właśnie on odebrał Polsce suwerenność, to on   wprowadził sołdatów armii rosyjskiej na ziemie Rzeczypospolitej. A   premier Tusk dał się ustawić Putinowi dokładnie pod wizerunkiem cara!
   Pisałem o tym wcześniej. Dlatego dzisiaj mam prawo zapytać głośno: czy   genezy katastrofy smoleńskiej nie należy szukać wcześniej niż 10   kwietnia 2010 roku? Czy należy domagać się od premiera Donalda Tuska,   aby wyjawił, o czym rozmawiał z premierem Putinem w ciągu ostatnich   dwóch lat?!

Józef Szaniawski
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2010, 17:56:43 pm wysłana przez matii8 »

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #598 dnia: Sierpień 10, 2010, 19:31:44 pm »
Bełkot, który niczego nie wyjaśnia, o niczym poza wspominkami historycznych zatargów nie mówiący. A ten jeden, czy dwa argumenty na temat były już komentowane przez wszystkich ze sto razy. To o tym (cytowanym?) tekście.

O Gibraltarze - istnieje różnica między zabójstwem niewygodnego, ale bardzo wpływowego i popularnego dowódcy państwa na uchodźstwie (o praktycznie nieograniczonej władzy nad resztkami swojego państwa), a zabójstwie słabego, niepopularnego prezydenta o minimalnej władzy i jeszcze mniejszych szansach na reelekcję.
George Patton

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #599 dnia: Sierpień 11, 2010, 10:56:00 am »
O Gibraltarze - istnieje różnica między zabójstwem niewygodnego, ale bardzo wpływowego i popularnego dowódcy państwa na uchodźstwie (o praktycznie nieograniczonej władzy nad resztkami swojego państwa), a zabójstwie słabego, niepopularnego prezydenta o minimalnej władzy i jeszcze mniejszych szansach na reelekcję.
Nie przesadzajmy . Jakies szanse miał . Na pewno nie był człowiekiem słabym , ale po prostu był przedstawiany przez media w jak najgorszym świetle .