Autor Wątek: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku  (Przeczytany 129327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaglowiec36rok

• Gość
Odp: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 10, 2010, 17:05:16 pm »
Piękne słowa. Dlatego pielęgnujmy to ziarno. Nie dajmy mu obumrzeć Siostry i Bracia, starajmy się o nasze, i nie zapominajmy o naszych Braciach i Siostrach. Ta wspólnota istnieje juz 1000 lat. Ci, co umarli, chcieliby aby przetrwała kolejne 1000. Mamy światu wiele do zaproponowania.  Bądźmy aktywni. Czcijmy pamięć Zmarłych czynem.

PS. Techu - na Ciebie zawsze można liczyć. Na piękne słowa, motywację i wsparcie.

Tekst połączony został dnia [time]Kwiecień 10, 2010, 17:12:47 [/time]

Znamy już pełną listę ofiar. Przyjrzyjcie się tym ludziom, kim byli i jakie pełnili funkcje:

Lista osób, których nazwiska figurują na liście pokładowej prezydenckiego samolotu z Warszawy do Smoleńska:

Prezydent Lech Kaczyński
Małżonka prezydenta Maria Kaczyńska
ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński
Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek
Władysław Stasiak Szef Kancelarii Prezydenta
Aleksander Szczygło szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Paweł Wypych z Kancelarii Premiera
Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta
Wiceminister Spraw Zagranicznych Andrzej Kremer
Wiceminister Obrony Narodowej Stanisław Komorowski
Wiceminister Kultury Tomasz Merta
Szef Sztabu Generalnego WP Franciszek Gągor
Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik
Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Maciej Płażyński
Dyrektor Protokołu Dyplomattycznego Mariusz Kazana

Posłowie:

Lepszek Deptuła (PSL)
Grzegorz Dolniak (PO)
Grażyna Gęsicka (PiS)
Przemysław Gosiewski (PiS)
Sebastian Karpiniuk (PO)
Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica)
Zbigniew Wassermann (PiS)
Aleksandra Natalli-Świat (PiS)
Arkadiusz Rybicki (PO)
Jolanta Szymanek-Deresz (Lewica)
Wiesław Woda (PSL)
Edward Wojtas (PSL)

Senatorowie:
Janina Fetlińska (PiS)
Stanisław Zając (PiS)

Osoby Towarzyszące:
Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski
Prezes NBP Sławomir Skrzypek
Prezes IPN Janusz Kurtyka
Kierownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janusz Krupski
Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Agatka-Indecka
Doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski
Kapelan prezydenta Roman Indrzejczyk
Barbara Mamińska z Kancelarii Prezydenta
Izabela Tomaszewska z Kancelarii Prezydenta
Katarzyna Doraczyńska z Kancelarii Prezydenta
Dariusz Gwizdała z Kancelarii Prezydenta
Jakub Opara z Kancelarii Prezydenta
Kanclerz Orderu Wojennego Virtutti Militari, generał brygady Stanisław Nałęcz-Komornicki
Członek Kapituły Orderu Wojennego Virtutti Militari podpułkownik Zbigniew Dębski
prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Czesław Cywiński
ksiądz Ryszard Rumianek, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski
Anna Walentynowicz
Janina Natusiewicz-Miller
Janusz Zakrzeński
Adam Kwiatkowski
Marcin Wierzchowski
Maciej Jakubik
Tadeusz Stachelski
Dariusz Jankowski

Kancelaria Prezydenta:

Marzena Pawlak
lekarz prezydenta Wojciech Lubiński
tłumacz języka rosyjskiego Aleksander Fedorowicz

ordynariusz polowy Wojska Polskiego, ksiądz generał Tadeusz Płoski
prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, arcybiskup Miron Chodakowski
ewangelickie duszpasterstwo polowe - ksiądz pułkownik Adam Pilch
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego - ksiądz podpułkownik Jan Osiński
sekretarz generalny Związku Sybiraków Edward Duchnowski
ksiądz prałat Józef Gostomski
prezes stowarzyszenia Parafiada ksiądz Józef Joniec
kapelan warszawskiej Rodziny Katyńskiej ksiądz Zdzisław Król
kapelan Federacji Rodzin Katyńskich ksiądz Andrzej Kwaśnik

kombatanci:

Tadeusz Lutoborski
prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej Zenona Mamontowicz-Łojek
prezes Komitetu Katyńskiego Stefan Melak
Wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Stanisław Mikke
Bronisława Orawiec-ęłęóRössler
Katarzyna Piskorska
prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Sariusz-Skąpski
Wojciech Seweryn
Leszek Solski
Fundacja Golgota Wschodu Teresa Walewska-Przyjałkowska
Gabriela Zych
Ewa Bąkowska
Anna Borowska
Bartosz Borowski
Dariusz Malinowski

przedstawiciele sił zbrojnych RP:

Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych generał Bronisław Kwiatkowski
Dowódca Sił Powietrznych RP generał broni Andrzej Błasik
Dowódca Wojsk Lądowych RP generał dywizji Tadeusz Buk
Dowódca Wojsk Specjalnych generał dywizji Włodzimierz Potasiński
Dowódca Marynarki Wojennej wiceadmirał Andrzej Karweta
Dowódca Garnizonu Warszawa generał brygady Kazimierz Gilarski

funkcjonariusze BOR:

Jarosław Lorczak
Paweł Janeczek
Dariusz Michałowski
Piotr Nosek
Jacek Surówka
Paweł Krajewski
Artur Francuz
Marek Uleryk
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 17:18:03 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 10, 2010, 17:22:11 pm »
Nadal jestem w ciężkim szoku. Siedziałam w pracy, jak doszły do mnie plotki o jakimś rozbitym samolocie. Dopiero później dostałam telefon, że zginęła większość naszej elity politycznej, a w tym Prezydent. Jest to wielka tragedia. Przemawia przez nas żal i sumek. Wiem to, jednak nie mogę uwierzyć w przypadek. Katyń nigdy nie zabliźni ran w sercach polaków. Nie po kolejnej tragedii  :'(
Czerwone maki na Monte Cassino zamiast rosy piły polską krew

Zoarix

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 10, 2010, 17:27:21 pm »
Zginęli dowódcy każdego rodzaju wojska... Cały świat składa kondolencje... I pomyśleć, że ja o 9.00 nieświadom niczego popijałem herbatę. Kiedy kolega wbiegł z telefonem z tą tragiczną wiadomością, nie mogłem uwierzyć.

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 10, 2010, 17:50:38 pm »
jak zobaczylem ta liste powyzej to mnie zamurowalo...dowodcy sztabu generalnego!? wlacznie z glowa panstwa...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 10, 2010, 17:55:55 pm »
Tak Śmiechu, tak. I Skrzypek - najlepszy prezes NBP, i Anna Walentynowicz i ludzi - polskich patriotów tylu, że nie wiadomo co powiedzieć. Kurtyka, Kochanowski, prezes Golgoty Wschodu, Płażyński, ........ ale to jeszcze nic.......

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 10, 2010, 18:04:37 pm »
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

... przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las ...

Lech Kaczyński został pośmiertnie odznaczony orderem Narodowego Bohatera Gruzji.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 18:06:16 pm wysłana przez DID@ »
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 10, 2010, 18:12:37 pm »
A tak nie doceniano polskiego zaangażowania w Gruzji, na rzecz wolności. Już na fejsbuku powstała gruzińska grupa kondolencyjna. Jako pierwszy prezydent pojechał postawić się tam Rosjanom. Ale przecież nie chodzi tylko o Niego. Zginęło tylu ludzi, nie po raz pierwszy Polska potrzebuje elit. Czy wiecie, że za kilka lat będziemy/cie musieli  zastąpić je na różnych poziomach państwa.

Jeśli Katyń, to miejsce przeklęte, to kto je przeklął?

Jest piękna ikona. Kto wierzy w przekleństwo Katynia, ten musi wyjść poza niewiarę w materializm. Ikona Matki Boskiej Katyńskiej na końcu (bo nie umiałem wkleic w tekst).

Dam jeszcze jeden cytat:

"Osiem godzin po katastrofie
by KaNo - 10.04.2010 - 17:24
Rosyjski minister ds. nadzwyczajnych Siergiej Szojgu powiedział, że ciała ofiar katastrofy lotniczej będą wydobywane z samolotu i składane do trumien na lotnisku w Smoleńsku, skąd zostaną przetransportowane do Moskwy.
Podkreślił, że już w niedzielę będzie można dokonywać identyfikacji ciał.
Szojgu poinformował, że strona rosyjska pracuje nad tym, aby rodziny ofiar mogły dostać się do Moskwy na identyfikację ciał. Pierwsze ciała - mówił - zostaną przeniesione do trumien w sobotę po południu.
Podkreślił, że strona rosyjska jest w trakcie podejmowania decyzji, czy polscy śledczy będą brali udział w wyjaśnianiu okoliczności wypadku.
Odnaleziono czarne skrzynki
Na miejscu katastrofy odnaleziono już obie czarne skrzynki samolotu. Rozpoczęto ich ekspertyzę.
Gdzie polski rząd, służby specjalne? Zginęło całe dowództwo Wojska Polskiego, na pokładzie były pewnie najtajniejsze kody szyfrujące, zapisy rozmów... a Rosjanie analizują, identyfikują, przewożą ciała do Moskwy. Będą robili sekcję POLSICH PREZYDENTÓW!!
GDZIE JEST POLSKA?"

Za: http://blogmedia24.pl/node/27305
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 18:27:11 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 10, 2010, 19:20:32 pm »
chciałąbym być teraz na warszawskim placu z innymi patriotami  :'( To dla nas wielka strata. Ja się z tym nigdy nie pogodzę  :'( Po prostu nie potrafię  :'(

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 10, 2010, 19:21:49 pm »
Jestem w szoku, tak ogromnym że nie potrafię wykrzesać ani jednego słowa. Za chwilę zmienię wygląd serwisu, nigdy nie przeżyłem tak wiele w jeden dzień. Jeśli mogę prosić Was wszystkich - zostawcie teorie spiskowe, oddajcie w ten sposób hołd dobrym ludziom którzy zginęli. Jutro forum będzie przez godzinę niedostępne na znak żałoby, w godzinach od 12 do 13 polskiego czasu. Niech spoczywają w pokoju, Polska ich potrzebowała...

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 10, 2010, 19:54:55 pm »
Oglądam wiadomości z nadzieją, że ktoś powie, że przyznajmniej prezydencka para żyje. P1tereQ masz rację, to za duzo jak na jeden dzień dla nas patriotów  :'(

d_sz1

• Gość
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 10, 2010, 19:59:08 pm »
Prezydent nie żyje i wszyscy, którzy przeszkadzali PO. Wybory najpóźniej 25 czerwca a jedyna partia na nie gotowa jest PO. I te dziwne prawybory? W środę Tusk zaprosił Putina jeszcze w tym roku do Polski, dziwne czyż nie, czyżby cos wiedział?
Ciekawe, co obiecał ruskim za Prezydenta i inne ofiary "katastrofy".
Ciekawe, na kogo zrzucą winę za "katastrofę"; pewnie na doświadczonych wojskowych pilotów albo podadzą, że polski samolot prezydencki padł zamachem Czeczeńskich ekstremistów.
Znamy my takie katastrofy z historii z udziałem ważnych polskich polityków, którym los oficerów i funkcjonariuszy państwowych zamordowanych w Katyniu leżał na sercu tym bardziej sprawa wyjaśnienia tego mordu i ukarania winowajców. W katastrofę Sikorskiego też byli zamieszani Rosjanie a tu jeszcze mieli sposobność uszkodzić np. wysokościomierz; z reszta miejsce tragedii jest dziwne z boku lotniska poza pasem startowym, i jak wypowiedział się polski dziennikarz (operator kamer), który był na miejscu Rosjanie w ogóle się nie spieszyli. Każdy widział już pewnie materiał z miejsca wypadku ja tam naliczyłem tylko dwa wozy strażackie jedną karetkę zdała od miejsca katastrofy. Poza tym sporo tej milicji, służb specjalnych (OMON i FSB) i wojska (no wojsko to jeszcze zrozumiem, bo lądować nasi mieli na lotnisku wojskowym) i wszyscy wiedzieli, kto tam miał lądować i dokąd miał się udać.
W ogóle taki szybka reakcja władz rosyjskich jak by chcieli coś ukryć i jak najprędzej zakończyć śledztwo zanim nasi eksperci zjawia się na miejscu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 20:00:22 pm wysłana przez d_sz1 »

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:06:48 pm »
Dzisiaj nie jest czas na dywagowanie kto,po co i dlaczego...
Uszanujmy pamięć tragicznie zmarłych i chociaż dziś dajmy sobie spokój z politycznymi przepychankami.

Amor Patriae Nostra Lex!

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:13:10 pm »
Chciałem poinformować, że w czasie trwania żałoby narodowej wszystkie wiadomości podżegające do nienawiści i mające ten charakter wypowiedzi, tym samym profanujące pamięć zmarłych, będą natychmiastowo kasowane a autor wiadomości otrzyma ostrzeżenie.

Nie rozumiem, dlaczego w takiej chwili nie potraficie uszanować pamięci zmarłych? Wydarzyła się tragedia i dywagacje zacierają ogrom tej tragedii, wielu ludzi i w tym także i moja osoba chcą po prostu oddać cześć zmarłym. Chcę ten czas spędzić na zadumie, w spokoju. Tego także pragną rodziny zmarłych. Uszanujcie to, proszę o to jako Polak, który także przeżywa tą tragedię.

d_sz1

• Gość
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:23:45 pm »
Jeśli uraziłem czyjeś uczucia to przepraszam, ale jako historyk widzę, że coś tu nie gra i jest za dużo niewiadomych.
Jedna grze nie zapominajmy to wolności wypowiedzi, jakie gwarantuje nam Konstytucja.

Jako Polak i chrześcijanin łącze się w smutku z rodzinami tragicznie zmarłych.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 20:28:45 pm wysłana przez d_sz1 »

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:34:16 pm »
Piotrze, każdy z nas przezywa to na swój sposób. ty chcesz chwili zadumy, a w innych zbiera się żal, który urasta do tego stopnia, że musi z siebie wyrzucić cały żal za to, co się stało. ja rozumie takie osoby.

warmi

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:37:17 pm »
Oddałem hołd wszystkim, którzy zginęli w tej tragedii, niesamowitej tragedii, oddałem hołd również w waszym imieniu, imieniu wszystkich osób, które nie mogły dziś być przed Pałacem Prezydenckim, postawiłem kilka zniczy wśród tych tysięcy innych zniczy, niech odpoczywają w spokoju....

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:38:45 pm »
Dziękuję warmi.

Shaw1948

• Gość
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:43:17 pm »
Tragedia w Smoleńsku wstrząsnęła także światem sportu, nie tylko w Polsce. W katastrofie zginął między innymi szef PKOL Piotr Nurowski. Odwołane zostały wszystkie najważniejsze rozgrywki w kraju. Nie gra Ekstraklasa, odwołano także finałowy turniej Ligi Mistrzów siatkarzy, który miał się odbyć w Łodzi. Minutą ciszy pamięć Polaków uczczą piłkarze i kibice Realu Madryt oraz FC Barcelony.

Piłkarze Realu i Barcelony zagrają również w czarnych opaskach, upamiętniających pamięć tragicznie zmarłych, które będą także wyrazem solidarności z występującym w Madrycie Jerzym Dudkiem. Mecz rozpocznie się od minuty ciszy w hołdzie dla ofiar katastrofy - zapowiedziano na klubowej stronie Realu.

Na podobny gest zdecydowali się też grający w Niemczech piłkarze. Reprezentant Niemiec Lukas Podolski (FC Koeln) i Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) również na znak żałoby założyli czarne opaski na mecze piłkarskiej Bundesligi.

W cieniu tej wielkiej tragedii nie jesteśmy sami , i pamiętają o nas nie tylko wielcy ludzie tego świata jak Barack Obama , kanclerz Niemiec czy prezydent Rosji , ale również takie osoby jak Cristiano Ronaldo , Messi , Lukas i inni.

P.S. Mecz Real - Barcelona odbędzie się dzisiaj o godzinie 22.00 na kanale Canal + Sport.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2010, 20:51:30 pm wysłana przez Shaw1948 »

Natalika

• Czytelnik
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:44:53 pm »
Dziękuję warmi. Ja nie mogłam tego zrobić, ale jestem tam duchowo. 

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:52:21 pm »
wychodzi ze ktos pisze cos w tym temacie srednio co 10 minut...jeszcze chyba nigdy niebylo takiej aktywnosci ludzi i postow...czy dopiero taka tragedia jest nas w stanie zblizyc? powinnismy sie wstydzic...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...

p1tereQ

• Gość
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:55:35 pm »
wychodzi ze ktos pisze cos w tym temacie srednio co 10 minut...jeszcze chyba nigdy niebylo takiej aktywnosci ludzi i postow...czy dopiero taka tragedia jest nas w stanie zblizyc? powinnismy sie wstydzic...

Powinniśmy się wstydzić, powinniśmy.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 10, 2010, 20:57:51 pm »
Powinniśmy się wstydzić, powinniśmy.
Wierzę, że ofiara pary prezydenckiej, generałów, duchownych, kombatantów, posłów - łącznie 96 ludzi .. Nie pójdzie na marne, że ich krew ma swoją cenę - może to jest ten moment, gdy Polacy się zjednoczą .. Razem możemy tylko przetrwać tą tragedię i odeprzeć kolejny cios, abyśmy już więcej nie płakali...

Amor Patriae Nostra Lex!

warmi

• Gość
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:02:14 pm »
Nie chcę dziś drążyć tematów spiskowych bo co chwila mi łzy w oczach stają i wiem, że dla was to jest też ciężki dzień ale przeczytałem coś co niezmiernie potwierdza moje obawy co do tego zajścia i myślę, że również powinniście przeczytać:

Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)

Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.

Rudolfo

• Czytelnik
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:04:13 pm »
Co do przyczyn, wydaje mi się że zwalą winę na pilota... jednakże wydaję mi się że były naciski aby samolot wylądował...

Warto zobaczyć to....
Prawdopodobne przyczyny katastrofy Tu 154 w Smoleńsku[CZ.1] [10.04.2010]
Nadworny krytyk i wredota = Rudolfo

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:19:47 pm »
Może rzeczywiście ich śmierć nie będzie bezcelowa i nie pójdzie na marne..

Na pewno chcieli oni też, aby świat usłyszał o Katyniu i zrozumiał co to było... Szkoda tylko, że w ten sposób zwrócili spojrzenie świata w stronę katyńskiego lasku ..:(

Amor Patriae Nostra Lex!