Autor Wątek: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku  (Przeczytany 222409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matii8

• Gość
Zuchwałe oczy prawdy
« Odpowiedź #550 dnia: Lipiec 23, 2010, 21:00:25 pm »
[admin=Twisterro]Taki temat już istnieje, scalam wątki.[/admin]
Cytat: Józef Szaniawski
"Jeżeli mamy w Rosji więcej niż dwa zbiegi okoliczności, to nigdy nie są one dziełem przypadku". Autorem tych słów jest nie byle kto, bo Wiktor Suworow - autor "Akwarium", "Lodołamacza", "Dnia M" oraz innych znakomitych prac o najnowszej historii Rosji. Mimo że Związek Sowiecki nie istnieje, komunizm upadł - to wyrok śmierci na Suworowa nadal jest ważny, nie może wrócić do Moskwy, pozostaje na emigracji w Anglii, gdzie jest profesorem w Royal Military Academy of Science i znanym na Zachodzie ekspertem od spraw rosyjskich. Dlatego jego opinia ma pryncypialne znaczenie.
Mija już czwarty miesiąc od tragicznej polskiej katastrofy narodowej, w której zginął prezydent i cała elita Rzeczypospolitej. Niech to będzie wreszcie napisane jednoznacznie i wyraźnie: nikt i nic nie przywróci życia prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i tym, którzy polegli razem z nim. Ale musimy wreszcie spojrzeć w zuchwałe oczy prawdy! Musimy wreszcie powiedzieć, dlaczego chcemy znać całą prawdę o tym strasznym wydarzeniu, jakim był w dziejach Polski 10 kwietnia 2010 roku.
Skoro zdaniem rosyjskich śledczych wszystko jest jasne - zawinili pilot Arkadiusz Protasiuk i prezydent Lech Kaczyński, który go zmusił do lądowania - to dlaczego zacierano ślady: rodziny ofiar nakłaniano w Rosji do podpisania zgody na zniszczenie ubrań, teren katastrofy zrównano spychaczami, złożono wniosek do sądu wojskowego w Warszawie o zniszczenie rzeczy osobistych ofiar, polskich lekarzy i obserwatorów wyłączono z uczestnictwa w sekcjach zwłok, zadbano, by przysłanych z Moskwy trumien nie otwierać. W miejscu katastrofy zawłaszczono czarne skrzynki, fałszowano stenogramy, wycięto nawet drzewa.
Cały wysiłek rosyjskiego śledztwa skierowano na udowodnienie, że za katastrofę odpowiada załoga, że nie jest ona wynikiem np. błędnego naprowadzenia samolotu.
Czy to możliwe, aby doszło przypadkiem do takiej katastrofy? Akurat na terytorium Rosji, akurat tuż obok Katynia? Czy to możliwe, aby rosyjskie służby specjalne znane od stuleci z nienawiści do Polski i Polaków na zimno zaplanowały bestialską zbrodnię zamordowania kolejnej elity Rzeczypospolitej? Od odpowiedzi na te i inne pytania zależy bardzo wiele. Otóż od wyników śledztwa, ale naszego polskiego śledztwa, zależeć będzie, czy zdefiniujemy Rosję jako sąsiada, jako złego sąsiada, czy wręcz jako wroga Polski. Problem polega na tym, że realnie polskiego śledztwa nie ma, chociaż formalnie i oficjalnie jest ono prowadzone. Wiadomo, że premier Donald Tusk i jeszcze marszałek Bronisław Komorowski podjęli grę z premierem rządu rosyjskiego, byłym prezydentem Władimirem Putinem. Ta gra miała na celu wyeliminowanie prezydenta RP i delegacji z nim lecącej na uroczystości w Katyniu 10 kwietnia. Tutaj właśnie należy szukać genezy tragicznej katastrofy. Komorowski i Tusk powinni być przesłuchani. Powinni wyjaśnić swoje wypowiedzi i swoje stanowisko w sprawie lotu do Katynia Lecha Kaczyńskiego. A co ważniejsze - Tusk i Komorowski powinni w Sejmie odpowiedzieć na interpelacje na temat swych rozmów z politykami rosyjskimi w ostatnich miesiącach. Bo to, że Tusk ściskał się z Putinem, to wszyscy widzieli, ale o czym rozmawiali - tego obaj nie chcą ujawnić.
 Do rosyjskiej tradycji należy likwidacja przeciwników politycznych. Mordy polityczne sięgają mroków ruskiego średniowiecza, w XX wieku w Rosji Stalina skala ludobójstwa sowieckiego była bez precedensu, a za rządów Putina nieznani sprawcy zamordowali wielu niewygodnych dla kremlowskiego reżimu (Anna Politkowska, Aleksander Litwinienko). Czy jest możliwa hipoteza, że obecny premier na Kremlu, a niegdyś wysoki funkcjonariusz morderczego KGB - niemal jawnie epatuje przed całym światem: patrzcie ja to zrobiłem, właśnie w Katyniu, i co mi możecie zrobić?! Naiwniacy, ignoranci mogą zapytać - a po co Putin miałby coś tak straszliwego kazać zrobić? Odpowiedź jest klarowna. Rosja od ponad trzystu lat chciała, aby Polska była słaba i uzależniona od Kremla. A najlepiej, aby stanowiła integralną część imperium. I tak właśnie niestety było. W okresie 1990-2010 Polska coraz bardziej uniezależniała się od Rosji, a polityka Lecha Kaczyńskiego była pod tym względem jednoznaczna. Przeciwnie Tusk, Komorowski, Graś i liczni politycy oraz dziennikarze związani z PO. Ci ogłosili jednostronne pojednanie z Rosją Putina, chociaż nie jest to polska, ale moskiewska racja stanu. Polska od czasów cara Piotra I była dla Rosji bardzo ważna i Rosja nigdy dobrowolnie nie zrezygnuje ze swych wpływów w Polsce. Elementem tych wpływów jest osławione "pojednanie".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 12:10:59 pm wysłana przez Twisterro »

DID@

• Stowarzyszenie
Odp: Katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
« Odpowiedź #551 dnia: Lipiec 24, 2010, 09:43:21 am »
Dzięki za ten artykuł - bardzo dobry i dający do myślenia.
Przypomniało mi się jedna maksyma (nie pamiętam z łac.). Chodziło bynajmniej o to, że kto na czymś zyskuje, ten maczał w tym palce... A kto w Polsce zyskał? Chyba wszyscy wiemy..
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #552 dnia: Lipiec 24, 2010, 12:12:52 pm »
Dzięki za ten artykuł - bardzo dobry i dający do myślenia.
Przypomniało mi się jedna maksyma (nie pamiętam z łac.). Chodziło bynajmniej o to, że kto na czymś zyskuje, ten maczał w tym palce... A kto w Polsce zyskał? Chyba wszyscy wiemy..
No kto zyskał?

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #553 dnia: Lipiec 24, 2010, 13:31:55 pm »
Mówią Ci coś dwie literki : P i O ??

Amor Patriae Nostra Lex!

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #554 dnia: Lipiec 24, 2010, 15:41:14 pm »
Dobrze tylko powiedz w jaki sposób zyskali.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #555 dnia: Lipiec 24, 2010, 16:22:25 pm »
Dobrze tylko powiedz w jaki sposób zyskali.

Kogo mamy teraz u władzy?

Amor Patriae Nostra Lex!

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #556 dnia: Lipiec 25, 2010, 11:53:53 am »
Kogo mamy teraz u władzy?
Kogo mieliśmy przed katastrofą? Komorowski tylko stracił bo na Lecha Kaczyńskiego nikt nie chciał głosować i miał pewną wygraną a tak? Kilka procent różnicy.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #557 dnia: Lipiec 25, 2010, 12:02:26 pm »
Komorowski tylko stracił
Stracił? co?, kogo?

na Lecha Kaczyńskiego nikt nie chciał głosować
Jakieś dowody?

miał pewną wygraną
skąd wiesz?
"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #558 dnia: Lipiec 25, 2010, 14:23:00 pm »
Kogo mieliśmy przed katastrofą? Komorowski tylko stracił bo na Lecha Kaczyńskiego nikt nie chciał głosować i miał pewną wygraną a tak? Kilka procent różnicy.

A nie pomyslałeś o innych stanowiskach w Państwie: IPN, NBP, Generalne Dowództwo itd. Za jednym zamachem wymieniono całą ekipę. Myśl o całości.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #559 dnia: Lipiec 25, 2010, 23:51:39 pm »
Nie przesadzajmy, IPN, NBP nie są warte tego, co by się stały w sytuacji, gdyby sprawa się wydała. Co do dowództwa, to w czym niby PO mieli przeszkadzać?

@Redi, wszystkie sondaże przed katastrofą dawały Komorowskiemu gigantyczną przewagę. W gruncie rzeczy, wszystkie stwierdzały, że bez względu na imię i nazwisko kandydata PO, to wygrałby z Kaczyńskim. Jeden z drugim sondaż mógł się mylić, ale nie widzę opcji, by wszystkie. ;)
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #560 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:12:37 pm »
Nie są warte? To co jest warte? Gzie jest władza w państwie? Przecież władza jest właśnie rozproszona po instytucjach.

Pisałem już o tym, że rząd nie zrobił nic, aby wyjaśnić katastrofę smoleńską.

O kim to świadczy?

Nie podejmuje się już dyskusji dalszej w tym wątku. Kto ma oczy, ten widzi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 12:16:18 pm wysłana przez Zaglowiec36rok »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #561 dnia: Lipiec 26, 2010, 18:21:11 pm »
Kto ma oczy, ten widzi.
Dokładnie.

Niestety czasem ciężko odróżnić głupotę i brak kompetencji od celowego działania.

matii8

• Gość
« Odpowiedź #562 dnia: Lipiec 28, 2010, 14:12:50 pm »
powiem tak: polityka prowadzona przez śp. prof. Lecha Kaczyńskiego zmierzała wyraźnie ku Zachodowi; dążył do całkowitej dekomunizacji Polski, dbał o pamięć historyczną wśród Polaków... i dlatego właśnie był niewygodny dla Tuska i Komorowskiego, którzy oczerniali go i ośmieszali przy każdym, drobnym potknięciu (co robiły także media jak sami wiemy). postanowili więc, że takich ludzi jak śp. prof Lech Kaczyński, którzy dobro naszej ojczyzny stawiali sobie jako główny cel swojej pracy trzeba usunąć z życia publicznego, aby ludzie byli jak w najmniejszym stopniu uświadamiani o rzeczywistej sytuacji w państwie. skutkiem tego był zamach pod Smoleńskiem. proces likwidacji polskiej elity rozpoczął się długo przed 10.04 i wyszedł z inicjatywy Tuska, lecz nie przewidział, że współpraca z Putinem to jak wtargnięcie do jaskini lwa... to dlatego gdy Tusk przytulał się z Putinem na miejscu katastrofy miał tak tragiczną minę-nie przypuszczał, że ta likwidacja niepoprawnych politycznie tak w Rosji wygląda.. lecz Putin go uspokajał: "nie martw się. u nas tak się likwiduje niewygodnych.." i dlatego tego kto mówi, że to nie był zamach uważam za psychicznie chorego, który nie umie logicznie wiązać faktów i nie zna historii Polski oraz historycznych stosunków Polski z Rosją..

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #563 dnia: Lipiec 28, 2010, 19:26:49 pm »
Lech Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za zdradę ojczyzny.

Niektórzy piszą/mówią, że zginęła cała elita narodu. Ja się pytam jaka elita? Elita trzyma się z dala od polityki. Wcześniej to byli złodzieje i kłamcy a teraz elita?

matii8 dziękuję za szybką ocenę mojego stanu psychicznego. Wracaj słuchać jedynego słusznego radia w którym cały czas powtarza się takie rzeczy jak w Twojej wiadomości.

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #564 dnia: Lipiec 28, 2010, 19:39:14 pm »
A mi się podoba, co Mati pisze.

A kto w tym Twoim Trybunale Stanu miałby usiąść, jeśli według Ciebie Kaczyński to zdrajca, Rydzyk to naciągacz. Kto bym miał tworzyć i stworzyć ten trybunał, proszę powiedz coś konstruktywnego, bo do tej pory w dyskusjach widzę, że do wszystkiego jesteś na "nie".

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #565 dnia: Lipiec 28, 2010, 22:36:12 pm »
Konstytucja którą złamał Lech Kaczyński określa także to kto tworzy trybunał stanu.

Jestem i będę na nie jak ktoś pisze takie bzdury jak matii.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #566 dnia: Lipiec 28, 2010, 22:49:34 pm »
Konstytucja którą złamał Lech Kaczyński określa także to kto tworzy trybunał stanu.

Jestem i będę na nie jak ktoś pisze takie bzdury jak matii.

Idę o zakład, że gdybyśmy teraz się przenieśli do '43 i mati napisałby to samo w odniesieniu do katastrofy na Gibraltarze, zareagowałbyś tak samo :)

Amor Patriae Nostra Lex!

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #567 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:11:50 pm »
Idę o zakład, że gdybyśmy teraz się przenieśli do '43 i mati napisałby to samo w odniesieniu do katastrofy na Gibraltarze, zareagowałbyś tak samo :)
Idę o zakład, że nie. Dwie całkowicie różne sytuacje.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #568 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:17:31 pm »
Idę o zakład, że nie. Dwie całkowicie różne sytuacje.
Chyba zostanę wróżką - wiedziałem, że to napiszesz :)
A dlaczego dwie różne - obu polityków, było wpływowymi osobami, które poniekąd zagrażały "ich" interesom..

Amor Patriae Nostra Lex!

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #569 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:36:24 pm »
Myślałem, że chodzi Ci o dowódców wojskowych. Jeżeli to był zamach to oni byli głównym celem a nie Kaczyński który w sumie nie miał zbyt dużo do powiedzenia i wszystko wskazuje na to, że przegrałby następne wybory.

Tylko, że teraz nie jesteśmy z nikim w stanie wojny.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #570 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:38:44 pm »
Tylko, że teraz nie jesteśmy z nikim w stanie wojny.

Ale czy względny pokój wyklucza zamach? Poza tym nawiązując do artykułu kilka postów wyżej - osobiście nie uważam, żeby to był na pewno ten scenariusz, ale wydaje mi się wielce prawdopodobny..

Amor Patriae Nostra Lex!

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #571 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:50:27 pm »
Skoro jesteś takim znawcą tematu, to proszę:

a) jak Kaczyński złamał Konstytucję?

b) kto miałby być wg Konstytucji w Trybunale.

Proszę.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #572 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:56:42 pm »
Co znaczy względny pokój?

Poza tym nawiązując do artykułu kilka postów wyżej - osobiście nie uważam, żeby to był na pewno ten scenariusz, ale wydaje mi się wielce prawdopodobny..

Józef Szaniawski? O niego chodzi?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Szaniawski_(dziennikarz)

Jest również wykładowcą w założonej przez o. Tadeusza Rydzyka toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz publicystą i felietonistą Naszego Dziennika, Radia Maryja, Telewizji Trwam i internetowego SIM Radia
I wszystko jasne.

a) jak Kaczyński złamał Konstytucję?
Rozdział V, Art. 126, punkt 2:
Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium.

Już rozumiesz?

P.S
TRYBUNAŁ STANU

Art. 198.
Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezydent Rzeczypospolitej, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.

Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie w zakresie określonym w art. 107.

Rodzaje kar orzekanych przez Trybunał Stanu określa ustawa.

Art. 199.
Trybunał Stanu składa się z przewodniczącego, 2 zastępców przewodniczącego i 16 członków wybieranych przez Sejm spoza grona posłów i senatorów na czas kadencji Sejmu. Zastępcy przewodniczącego Trybunału oraz co najmniej połowa członków Trybunału Stanu powinni mieć kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska sędziego.

Przewodniczącym Trybunału Stanu jest Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego.

Członkowie Trybunału Stanu w sprawowaniu funkcji sędziego Trybunału Stanu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.

Art. 200.

Członek Trybunału Stanu nie może być bez uprzedniej zgody Trybunału Stanu, pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności. Członek Trybunału Stanu nie może być zatrzymany lub aresztowany, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się przewodniczącego Trybunału Stanu, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.

Art. 201.

Organizację Trybunału Stanu oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.
Tutaj możesz mieć pretensje do całego świata ale nie do mnie. Ja Konstytucji nie pisałem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 00:02:08 am wysłana przez barteq_g »

Zaglowiec36rok

• Gość
« Odpowiedź #573 dnia: Lipiec 29, 2010, 07:40:49 am »
Wydaje mi się Barteteq, że myślisz o jakimś innym świecie, nie o tym, w którym żyjemy.

Po pierwsze, jak wykazałbyś przez, że Kaczyński złamał ten punkt:

"Rozdział V, Art. 126, punkt 2:
Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium."

Rozumiem, że chodzi Ci o podpisanie tzw. Traktat Lizboński, nie wiem, czy pamiętasz co się działo w sprawie negocjacji, to było jakieś 4 lata temu, potem co się działo przy podpisywaniu - ataki i presja mediów polskojęzycznych, 'polskiej opinii publicznej".  Kaczyński był jedynym politykiem, który próbował coś zmienić - z czynnych polityków - a Ty twierdzisz, że nie stał na straży. Ten przepis jest tak niejasny, że trzeba by mieć duże zaplecze instytucjonalne, aby można było jakiegokolwiek prezydenta skarżyć o jego złamanie. 

Tymczasem elity rządzące sejm, rząd były za Traktatem - bo oczywiście, zgadzam się, są omamione brukselizmem - i naiwne jest twierdzenie, że powinny powołać jakikolwiek trybunał. Jak mieliby powołać Trybunał w sprawie podpisania Traktatu Lizbońskiego przez Kaczyńskiego, skoro sami przyklepali ten traktat w sejmie?

Pisanie więc o złamaniu Konstytucji i Trybunale jest albo jakąś zabawą, albo wyrazem tego, że w ogóle nie wiesz, co się dzieje na przestrzeni ostatnich 4 -5 lat w polskiej polityce. Nie wiem, może mieszkasz np. za granica i Twój ogląd sytuacji jest inny, ale ja tu obserwuję fakty.

Cytowanie konstytucji nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Odpowiedzią na moje pytanie jest analiza sił politycznych i sytuacji społecznej oraz geopolitycznej. Jest ona zła, zgoda, ale w takiej działamy.

I co dalej powiem. Mówisz, że Szaniawski be, bo pracuje w szkole Rydzyka. Ja osobiście jestem za tym, żeby nie dzielić Polaków, którzy działają dla Polski i tradycji, i osobiście popieram przedsięwzięcia Rydzyka, Ty widać nie.

Powiedz mi jedno, czy ktoś ze współczesnych - oprócz Barteqa - jest wg Ciebie godny poparcia, czy coś konstruktywnego potrafisz powiedzieć, czy też wszyscy są źli? Bo jeśli to drugie, to szkoda czasu na gadanie.

Bo Kaczyński zły, Pis zły, Rydzyk zły, czy ktoś dobry? Trochę zmieniliśmy wątek, ale moderator wybaczy - mam nadzieję.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #574 dnia: Lipiec 29, 2010, 09:55:16 am »
Pisanie, że żyje w innym świecie i nie wiem co się dzieje wokół odbieram za próbę delikatnego poniżenia mnie a nie przywykłem do tego typu dyskusji.

Już w kilku tematach wyjaśniałem dlaczego podpisanie traktatu jest zdradą i złamaniem konstytucji i nie chcę powtarzać tego w kolejnym. Faktem jest jednak, że obecnie polskiej konstytucji nikt nie przestrzega.

Rydzyk i działanie dla Polski. :) Nie rozśmieszaj mnie. :) Facet robi ludziom wodę z mózgów i zarabia na tym grube pieniądze a Ty piszesz takie rzeczy. :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 10:23:32 am wysłana przez barteq_g »