Autor Wątek: Sytuacja poltyczna w Polsce po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego  (Przeczytany 44994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barteq_g

• Gość
Odp: Sytuacja poltyczna w Polsce po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:12:18 pm »
Jesli Jarosław Kaczyński znajdzie w sobie dość siły by kandydowac to pewnie wygra ( w to , że znajdzie w sobie siłę nie wątpię , jest silnym człowiekiem i będzie chciał kontynuowac dzieło brata ) . Komorowski nie ma w sobie tej silnej woli , może się okazać , że bedzie tylko teoretycznie prezydentem , a naprawdę władzę będzie sprawował Donald Tusk .
Skąd znasz aż tak dobrze tych dwóch panów? :)

Jedai

• Gość
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:16:28 pm »
Ja wierze ze Jarosław podniesie się po tak mocnym ciosie i wygra dla narodu wybory i poprowadzi nas należycie jak chciał jego brat. 
I ukróci sprzedawanie nas Niemcom czy Ruskim, czy na takie działania jakie aktualnie się dzieją i z którymi walczył Lech.
Liczę na Partie PiS, bo oprócz nich wydaje mi się ze nie ma nikogo odpowiedniego, a ludzie bez partyjni się nie przebija.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:18:04 pm »
Skąd znasz aż tak dobrze tych dwóch panów? :)
Zwykła analiza zachowań ;) . Po prostu Komorowski wszystko co osiągnął zawdzięcza PO i będzie ją prawdopodobnie faworyzował jako prezydent . Został wybrany w prawyborach ponieważ Tusk go popierał . Człowiek , który wyniesienie na jakis urząd zawdzięcza komus innemu będzie od niego zależny . Z kolei Kaczyński ( tu istnieje ryzyko , że będzie faworyzował PiS ) , ale on jest przewodniczącym, tej partii , zza jego pleców nikt nie bedzie rządził . Oprócz tego przesłuchaj sobie wypowiedzi obu Panów . Kaczyński mówi wprost , nie boi się reakcji , Komorowski mówi tak , by to co mówi zostało dobrze przyjęte .

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:30:47 pm »
I ukróci sprzedawanie nas Niemcom czy Ruskim, czy na takie działania jakie aktualnie się dzieją i z którymi walczył Lech.
Lepiej sprzedać się Brukseli i USA.

Zwykła analiza zachowań ;) . Po prostu Komorowski wszystko co osiągnął zawdzięcza PO i będzie ją prawdopodobnie faworyzował jako prezydent . Został wybrany w prawyborach ponieważ Tusk go popierał . Człowiek , który wyniesienie na jakis urząd zawdzięcza komus innemu będzie od niego zależny . Z kolei Kaczyński ( tu istnieje ryzyko , że będzie faworyzował PiS ) , ale on jest przewodniczącym, tej partii , zza jego pleców nikt nie bedzie rządził . Oprócz tego przesłuchaj sobie wypowiedzi obu Panów . Kaczyński mówi wprost , nie boi się reakcji , Komorowski mówi tak , by to co mówi zostało dobrze przyjęte .
Skoro tak dogłębnie i trafnie analizujesz zachowania tych panów to powiedz mi jakim ojcem Narodu (prezydentem :) ) będzie człowiek który nigdy nie założył rodziny? Może to śmieszny argument ale warto nad tym pomyśleć.

Jedai

• Gość
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:40:36 pm »
Lepiej sprzedać się Brukseli i USA.
Skoro tak dogłębnie i trafnie analizujesz zachowania tych panów to powiedz mi jakim ojcem Narodu (prezydentem :) ) będzie człowiek który nigdy nie założył rodziny? Może to śmieszny argument ale warto nad tym pomyśleć.
Jeżeli już miałbym wybierać to lepiej Brukseli i USA niż Niemcom czy Ruskim.
Ale najlepiej ani tym ani tym. A Tusk wyraźnie faworyzuje Niemców i ich stosunek wobec Polakowi nawet jeżeli jest krzywdzący.
Lech Kaczyński miał rodzinę i tez według wielu był złym kandydatem a po śmierci jednak dobrym, to teraz to samo robicie wobec Jarka. Brak rodziny to nie jest problem narodu tylko jego i wyłącznie jego. Liczy się to jak poprowadzi naród a rodzina o tym nie świadczy. Bo może woli poświęcić swoje życie Polsce niż później mieć wyrzuty (ale również być oskarżanym) ze czasu mu nie starcza dla zony i dzieci. Takie jest moje zdanie.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 20, 2010, 22:54:14 pm »
Jeżeli już miałbym wybierać to lepiej Brukseli i USA niż Niemcom czy Ruskim.
Dlaczego?
A Tusk wyraźnie faworyzuje Niemców i ich stosunek wobec Polakowi nawet jeżeli jest krzywdzący.
Nie chciałbym wyjść na obrońcę Tuska bo nie trawie go tak samo jak Kaczyńskiego jednak podaj konkrety.

Lech Kaczyński miał rodzinę i tez według wielu był złym kandydatem a po śmierci jednak dobrym, to teraz to samo robicie wobec Jarka.
Moja ocena byłego prezydenta nie zmieniła się po jego tragicznej śmierci wiec nie wiem do czego zmierzasz. 

Jedai

• Gość
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:11:11 pm »
Dlaczego? 
Ponieważ, tam zasiadaja również Polacy, także maja na mysli interes Polski, tym bardziej ze wspolpracujac z USA czy Bruksela mielibysmy jakies korzysci a z Ruskimi czy Niemcami to nie ma gadania tylko wszystko zabieraja.
Konkrety:
Sprzedaz Niemcom naszych stoczni przez obecny rzad pod wladza Tuska, i jego czeste wizyty u Merkelowej.
a to zapoczatkowalo zabieranie naszych posiadlosci przez Niemcow ale rzad sobie nic z tego nie robi ze Polacy ida na bruk.

Zmierzam do:
Ze tak jak i Ty twierdzisz ze ten prezydent nie ma rodziny to sie nie nadaje, wiec tak i wielu tak samo mysli.
A akurat to czy ma rodzine czy nie jest naj mniej istotne i nie powinno nas to interesowac bo nie kazdy ma szczescie w milosci i chociazby to zapoczatkowalo ze Jaroslaw nie bedzie sie wiazal z byle kim tylko po to by ludzie mowili " o super ma zone to moze byc prezydentem". Jak juz mowilem zwiazek miedzy tym czy ma zone a jest prezydentem jest moim zdaniem tym samym co ma piernik do wiatraka.
Liczy sie to co robi dla Polski i Polakow, a nie co ma w domu. Bo wazne jest to by na urzedzie prezydenta sie spisal, by go nasz kochany narod nie skrytykowal. Wiec jak oddal by sie w calosci prezydenturze to znowu czuje podtekst tego ze juz ludziom nie pasuje i to jest zle. Nie wchodzmy mu z buciorami w zycie bo akurat kwestia rodziny jest sprawa intymna. Takie jest moje zdanie.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:35:35 pm »
Dlaczego?
Ponieważ, tam zasiadaja również Polacy, także maja na mysli interes Polski, tym bardziej ze wspolpracujac z USA czy Bruksela mielibysmy jakies korzysci a z Ruskimi czy Niemcami to nie ma gadania tylko wszystko zabieraja.
W Dumie także zasiadali Polacy. Pisząc Bruksela po części mam też na myśli właśnie Niemcy.

Konkrety:
Sprzedaz Niemcom naszych stoczni przez obecny rzad pod wladza Tuska, i jego czeste wizyty u Merkelowej.
a to zapoczatkowalo zabieranie naszych posiadlosci przez Niemcow ale rzad sobie nic z tego nie robi ze Polacy ida na bruk.
Stocznie już dawno były nierentowne. Dobrze, że ktoś chciał je jeszcze kupić.

Zmierzam do:
Ze tak jak i Ty twierdzisz ze ten prezydent nie ma rodziny to sie nie nadaje, wiec tak i wielu tak samo mysli.
A akurat to czy ma rodzine czy nie jest naj mniej istotne i nie powinno nas to interesowac bo nie kazdy ma szczescie w milosci i chociazby to zapoczatkowalo ze Jaroslaw nie bedzie sie wiazal z byle kim tylko po to by ludzie mowili " o super ma zone to moze byc prezydentem". Jak juz mowilem zwiazek miedzy tym czy ma zone a jest prezydentem jest moim zdaniem tym samym co ma piernik do wiatraka.
Liczy sie to co robi dla Polski i Polakow, a nie co ma w domu. Bo wazne jest to by na urzedzie prezydenta sie spisal, by go nasz kochany narod nie skrytykowal. Wiec jak oddal by sie w calosci prezydenturze to znowu czuje podtekst tego ze juz ludziom nie pasuje i to jest zle. Nie wchodzmy mu z buciorami w zycie bo akurat kwestia rodziny jest sprawa intymna. Takie jest moje zdanie.
Napisałem, że dla niektórych może to nie być argument ja jednak biorę to pod uwagę. Sam zobacz ile teraz miejsca poświęca się Marii Kaczyńskiej.
Polecam:
Wojciech Cejrowski o wierze 1/2
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 23:39:41 pm wysłana przez barteq_g »

AXA717

• Gość
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:44:26 pm »
Nie każdy chce wystąpić pod swoim nazwiskiem z uwagi na możliwe konsekwencje, a często jednak złośliwa chęć wyjawienia tajemnicy dominuje.

skoro ktoś się wypowiada publicznie, musi się liczyć z konsekwencjami tejże wypowiedzi, a jeśli się wypowiada anonimowo to może wygłosić każdą bzdurę, to chyba jest oczywiste...

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:50:32 pm »
Cóż, ja również nie zmieniłem poglądów w kwestii polityki śp. prezydenta, mimo tej tragedii. Dlaczego miałbym? Etos "umarłego bohatera" wykańczał ten kraj przez całe lata.

Jeszcze - zostało napisane, że Komorowski byłby kandydatem i rzecznikiem PO. A J. Kaczyński, podobnie jak był jego tragicznie zmarły brat, byłby kandydatem i rzecznikiem PiS (gdyby przetrwał). A prezydent powinien być, heh, bezpartyjny. :/

skoro ktoś się wypowiada publicznie, musi się liczyć z konsekwencjami tejże wypowiedzi, a jeśli się wypowiada anonimowo to może wygłosić każdą bzdurę, to chyba jest oczywiste...
Istnieje kilka filmów dokumentalnych o antyterrorystach. Mówią ze zmienionym głosem, z zasłoniętą twarzą oraz ze zmienionymi danymi - uważasz, że robią to z tchórzostwa, czy ostrożności?

Albo biurokrata może znajomemu dziennikarzowi z prośbą o anonimowość przekazać informację, że w jego resorcie źle się dzieje. Gdyby tą informację przekazał jawnie, to mógłby wylecieć z roboty. A tak opinia publiczna ma szansę się dowiedzieć co jest źle.

Jeżeli gazeta opublikuje jakiś kłamliwy 'news', to wtedy ona płaci za to, tak czy inaczej...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

AXA717

• Gość
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:02:31 am »

Istnieje kilka filmów dokumentalnych o antyterrorystach. Mówią ze zmienionym głosem, z zasłoniętą twarzą oraz ze zmienionymi danymi - uważasz, że robią to z tchórzostwa, czy ostrożności?

Albo biurokrata może znajomemu dziennikarzowi z prośbą o anonimowość przekazać informację, że w jego resorcie źle się dzieje. Gdyby tą informację przekazał jawnie, to mógłby wylecieć z roboty. A tak opinia publiczna ma szansę się dowiedzieć co jest źle.

Jeżeli gazeta opublikuje jakiś kłamliwy 'news', to wtedy ona płaci za to, tak czy inaczej...

istnieje o atekach, o wtyczkach policyjnych, wypowiadają się nawet świadkowie koronni, ale ich wypowiedzi porównywać do zwykłych mówców, publicystów czy polityków, którym życie nie zagraża to chyba gruba przesada....

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:05:56 am »
istnieje o atekach, o wtyczkach policyjnych, wypowiadają się nawet świadkowie koronni, ale ich wypowiedzi porównywać do zwykłych mówców, publicystów czy polityków, którym życie nie zagraża to chyba gruba przesada....

Błąd, te kwestie są uregulowane w ustawie o prawie prasowym, proponuję zapoznać się z par. 12 ust. 1 pkt. 2. ;) Dziennikarz nie ma obowiązku ujawniać źródła. A to czy mu mówią prawdę ma obowiązek sprawdzić (i znów - ustawa o prawie prasowym par. 12 ust. 1 pkt. 1), bo jak nie sprawdzi to on dostanie po głowie, a razem z nim naczelny, wydawca, sekretarz redakcji i kto się tam jeszcze nawinie pod ręce. ;)

Jedai

• Gość
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 21, 2010, 01:23:37 am »
No oczywiscie, jak juz wczesniej pisalem najlepszym kandydatem bylaby osoba bez partyjna aczkolwiek w naszym panstwie jest to nie mozliwe. Taki pomysl sie juz nie raz pojawil i na nasze nieszczescie nie wypalil a szkoda bo moglo to rzucic calkiem inne swiatlo na Polske.
Zobaczymy co przyniosa nam te nowe wybory, czy sie zmienia moze chociaz troszeczke czy dalej bedzie parcie do koryta wszystkimi mozliwymi sposobami.Jednakze z calego tego polistycznego (ze sie brzydko wyraze) bagna, jestem za PiS bo chociaz troche oddaja moja postawe wobec panstwa, i ich kandydaci jakos wzbudzili u mnie zaufanie, a inne partie niestety nie.

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 21, 2010, 11:38:05 am »
Nie wiem czy już powinienem się bać i odkopać skrzynkę z bronią czy jeszcze mam trochę czasu ;)

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:05:36 pm »
Nie musisz. W 2010 roku Niemcy się nie przejęły - nawet nie przyjechali... :P
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:08:42 pm »
Ale byli Rosjanie :P

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:10:32 pm »
No to mnie zagiąłeś... :]
George Patton

Jedai

• Gość
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 21, 2010, 17:41:02 pm »
niby byl prezydent niemcow

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 21, 2010, 20:45:08 pm »
Nie musisz. W 2010 roku Niemcy się nie przejęły - nawet nie przyjechali... :P

Był prezydent i minister spraw zagraniczny, kanclerz wróciła w niedziele popołudniu do Niemiec(chyba 3 dni wracała z USA).

Co do Komorowskiego, nie podobają mi się jego wystąpienia, wszystkie monotonie przeczytane z kartki, orędzie do narodu było beznadziejne.

Co do J. Kaczyńskiego, na jego brata byłem skłonny zagłosować, ale na niego nie jestem(wiecie jak to jest z bliźniakami, jeden jest dobry, drugi zły ;) ), powód ? Nie podoba mi się jak kieruje partią i to jakich najbliższych współpracowników sobie dobrał( Brudziński, Bielan, Kraczkowski...)

prawda jest taka, że wybory będą między kandydatem PiS i PO, jeśli będzie tak, że z tej pierwszej wystartuje jej prezes, to nie wiem który z nich to mniejsze zło.

Jedai

• Gość
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 22, 2010, 00:06:34 am »
PO pierwsze wysmiewalo oredzie Lecha Kaczynskiego, a wlasnie jak powiedziel @don_fedro to wypowiedzi Komorowskiego i jego oredzie to totalne dno... w oredziu jak mowil o zabitych to jakby opowiadal historyjke kumplowi. w kazdym razie teraz niech sie posmieja z niego.
a co do wyborow to trzeba chyba poczekac do ostatecznego wystawienia kandydatow i wtedy trzeba bedzie myslec.

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 22, 2010, 23:46:53 pm »
Normalnie nic dodać, nic ująć. ;)

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 23, 2010, 11:03:41 am »
Normalnie nic dodać, nic ująć. ;)

Ta wolta medialna nad opisem zmarłego prezydenta powinna dać ludziom do myślenia, że nie należy bezkrytycznie ufać mediom, bo mogą one być zaprzęgnięte do jakiś interesów z równoczesnym ukrywaniem prawdy.
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 23, 2010, 11:59:25 am »
Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku.

Jedai

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 23, 2010, 13:13:18 pm »
Zawsze byla mowa ze media do 2 sila!

smiechu

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 23, 2010, 18:50:58 pm »
Zawsze byla mowa ze media do 2 sila!

jak juz to 4 wladza ;)
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna" - Seneka

"Prawda jest tyle warta ile ust zechce ją powtórzyć" - Proletaryat - Prawda

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi...