Autor Wątek: Sytuacja poltyczna w Polsce po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego  (Przeczytany 36206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarcinS

• Gość
Odp: Sytuacja poltyczna w Polsce po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 23, 2010, 19:37:51 pm »
Lepiej sprzedać się Brukseli i USA.
Skoro tak dogłębnie i trafnie analizujesz zachowania tych panów to powiedz mi jakim ojcem Narodu (prezydentem :) ) będzie człowiek który nigdy nie założył rodziny? Może to śmieszny argument ale warto nad tym pomyśleć.
Jesli chodzi o rodzinę to prywatna sprawa Jarosława Kaczyńskiego ( kardynał Richelieu tez nie miał żony , a doprowadził Francję do wielkości ;) ) .

Normalnie nic dodać, nic ująć. ;)

Obydwa wizerunki sa po części prawdziwe .
Pozytywny : Prezydent był patriota i dbał o dobro Polski ( chociaz mógł nie podpisywać traktatu lizbońskiego ) , dbał o pamięć , przyczynił się do założenia muzeum powstania warszawskiego , działał w solidarności , wbrew pozorom premier będący bliskim współpracownikiem prezydenta , może nawet bratem to nic złego , jeśli prezydent i rząd działają w tym samym kierunku to jest to na korzyść kraju ) . ,, Małpa w czerwonym " ta wypowiedź jest bardzo dobra . Byli członkowie PZPR powinni miec odebrane prawa obywatelskie . ,, Spieprzaj dziadu " - a jak ty bys zareagował na głupiego menela :
Spieprzaj pan i dziadu
Po prostu prezydent nie dał sobie podskoczyć . Wybaczcie , ale temu dziadowi , który go zaczepiał tez bym powiedział spieprzaj dziadu .

Negatywny : nie udało mu sie doprowadzić do zniesienia wiz, nieraz zdarzały mu sie dwuznaczne sytuacje ( np. ,, z ziemi włoskiej do włoski " ) .

Czy wetowanie ustaw to cos złego ? Prezydent ma takie prawo . Jakie dobre ustawy on zawetował i ile było tych ustaw w ogóle ( z tego co wiem około 20 na kilkaset przyjętych ) ?

Kartofel , Kaczory i tak dalej to nie są obiektywne stwierdzenia , lecz wymysł mediów . Kartofel to chyba z Niemieckiej telewizji , to drugie z polskich kabaretów .

Do pozytywnego : przyczynił sie do poprawy stosunków z Gruzją i Czechami .

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 24, 2010, 00:18:33 am »
"spieprzaj dziadu" słyszałem a własne uszy teraz właśnie po raz pierwszy, choć o tym tekście słyszałem nie raz.
I wydaje mi się, że choćby nie było jakikolwiek polityk, winien zachować wstrzemięźliwość - jeśli faktycznie był taki "wielki".
Wątpię, że np. papież JP II na jakiekolwiek zarzuty odpowiadałby w taki sposób - na pewno inaczej "zagiąłby" takiego chłystka.
I dlatego jeśli nazywamy papieża wielkim Polakiem, jak do tego ustosunkować prezydenta?
Oto jest pytanie. Wg. mnie, to media w większości, wyidealizowały w nas postać śp. prezydenta.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 24, 2010, 10:50:12 am »
Według mnie w tej sytuacji Prezydent po prostu dał się sprowokować . Jednak nie oszukujmy się wielu ludzi daje się sprowokować do powiedzenia czegoś czego potem będzie żałować , więc nagłaśnianie tego tekstu przez media na pewno było trochę nie w porządku .
myslę , że żeby odpowiedziec sobie na pytanie czy był wielkim człowiekiem na początku trzeba by było odpowiedziec na kilka innych :
1. Co zrobił dobrego dla kraju ?
2. Co zrobił złego dla kraju ?
3. Kiedy byliśmy z niego dumni ?
4. Kiedy się go wstydziliśmy ?
1. - działał w opozycji w okresie PRL - u
    - walka z przestępczościa w okresie gdy był ministrem sprawiedliwości
    - przyczynienie sie do założenia muzeum powstania warszawskiego w Warszawie
    - zabronienie przejścia paradzie równości w Warszawie w roku 2004 i 2005 .
2. - podpisanie traktatu lizbońskiego ( mógł jeszcze go zablokować i wynegocjować ustępstwa wobec Polski )
3. - na pewno wtedy gdy reprezentował Polskę za granicą ( w przeciwieństwie do swego poprzednika na przykład nigdy nie zawstydził mnie upiciem sie w miejscu publicznym )
    - wizyta w Gruzji gdy państwo to zostało zaatakowane przez rosję ( pamiętajmy o tym , że nie bał się zaryzykowac własnego życia )
4. - niektóre zbyt mocne reakcje na prowokacje i głupie żarty o nim .
Oczywiście nie wymieniłem wszystkiego , tylko to co co pamiętałem w tym momencie .

Czy był więc wielkim człowiekiem ?
Na pewno miał cechy wielkiego człowieka , poza tym mimo tego , że właściwie przez cały czas prezydentury był obrażany przez polskie i zagraniczne media potrafił czegoś dokonać .
Ale czy był wielkim człowiekiem i mężem stanu ?

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 24, 2010, 12:37:20 pm »
2. - podpisanie traktatu lizbońskiego ( mógł jeszcze go zablokować i wynegocjować ustępstwa wobec Polski )
Prezydent powinien stać na straży niepodległości państwa. Podpisując traktat lizboński Lech Kaczyński pozbawił nasz kraj niezależności.  Nie był wielkim człowiekiem i na pewno nie był mężem stanu.

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 24, 2010, 12:50:41 pm »
"[ocenzurowano] dziadu" słyszałem a własne uszy teraz właśnie po raz pierwszy, choć o tym tekście słyszałem nie raz.
I wydaje mi się, że choćby nie było jakikolwiek polityk, winien zachować wstrzemięźliwość - jeśli faktycznie był taki "wielki".
Wątpię, że np. papież JP II na jakiekolwiek zarzuty odpowiadałby w taki sposób - na pewno inaczej "zagiąłby" takiego chłystka.
I dlatego jeśli nazywamy papieża wielkim Polakiem, jak do tego ustosunkować prezydenta?
Oto jest pytanie. Wg. mnie, to media w większości, wyidealizowały w nas postać śp. prezydenta.

Tylko, że Papież będzie beatyfikowany. Poniosło w tedy prezydenta i to było ludzkie, zresztą Piłsudski jakiego języka używał? Kto bez grzechu niech pierwszy żuci kamieniem.

Traktat Lizboński musiał podpisać prezydent, posłowie z założenia są przedstawicielami narodu, większość było za, więc można powiedzieć, że większość obywateli jest za(i w zasadzie tak jest). Gdyby nie podpisał, stanąłbym przeciwko narodowi i czekał by go pewnie trybunał stanu.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 24, 2010, 13:48:29 pm »
Jesli chodzi o traktat lizboński to mógł przecież zawetować , albo do trubunału konstytucyjnego . Przynajmniej byłby czas na uswiadomienie narodu , ze nie jest ten traktat niczym dobrym . Potem mógłby rozpisać referendum .
Jesli chodzi o traktat najgłupiej postąpili irlandczycy ( a raczej władze Irlandii ) : po odrzuceniu traktatu w referendum przeprowadzono je jeszcze raz . jak dla mnie to było robienie z obywateli idiotów , którzy nie wiedzą czego chcą .
Jeśli chodzi o trybunał stanu to juz Napoleon gdy przejmował władzę wymyslił sposób na podobne instytucje ;) .
Ostatecznie Lech Kaczyński mógl postapic w sposób symboliczny . Mógł złozyć urząd na pewien czas , a potem wrócić . Wbrew pozorom nie jest to abstrakcyjne . Podobnie postąpił w Belgii król Baldwin I ( wtedy chodziło o ustawę aborcyjna , ale traktat , który narzuca jakieś prawa jest czyms podobnym )  . Tutaj cytat na temat tego wydarzenia :
,, W 1990 jako katolik  odmówił podpisania ustawy liberalizującej zasady przerywania ciąży; zgodził się jednak na przejściowe, dwudniowe złożenie z urzędu, aby ustawę mogli podpisać zastępujący go członkowie rządu. " ( cytat za wikipedia ) . Gdyby prezydent tak postąpił udowodniłby , że niepodległość jest dla niego najważniejsza . To tak jakby chciał powiedzieć : ,, nie zgadzam się z tym , ale nie mam wystarczającej władzy , żeby to zablokować , dlatego tego nie podpiszę , ale konstytucja nakazuje zrobić to głowie państwa , więc niech zrobi to ktoś kto mnie zastapi na krótki okres . "

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 24, 2010, 14:12:41 pm »
Z tego co pamiętam pan prezydent powiedział, że podpisze traktat jeżeli Irlandczycy powiedzą "tak" w referendum. Jak można uzależnić tak ważną dla kraju decyzję od głosów innego narodu?

aga

• Gość
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 24, 2010, 14:16:21 pm »
Nigdy nie rozumiałam czemu ów "spieprzajdziad" budził , a jak widać budzi nadal tyle kontrowersji???
Ja nie byłam nigdy zwolenniczką Lecha Kaczyńskiego, ale jakoś ten niefortunny epizod "ruszał" mnie najmniej- dlaczego? Bo to był zwykły, ludzki odruch, nawet nie porządne przekleństwo, ot po prostu Mu się wymsknęło, ba! Powiem więcej - na tym materiale podoba mi się Pan Lech jako człowiek- zdaje się być naturalny i wyluzowany, a patrząc na Niego poprzez szklany monitor zawsze miałam wrażenie, że widzę napuszonego bufona. Mam wrażenie, nie patrząc zupełnie na aspekty polityczne, że Pan Kaczyński nie miał "parcia na szkło", a wszelkie medialne wystąpienia były dla Niego katorgą- po prostu "wypadał' kiepsko i nie zdążył nam się dać poznać jako ciepły , kochający mężczyzna jakim rzekomo był prywatnie. Ja tego żałuję, że nie dane mi było Go zobaczyć jako człowieka- tylko zawsze poprzez pryzmat polityki. Myślę, że gdyby był bardziej sobą na arenie politycznej zostałby odebrany nieco inaczej, nawet "spieprzajdziad" byłby jedynie nic nie znaczącym incydentem, ale ponieważ Jego "kreacja" była drętwa i niezbyt łatwa do przełknięcia- każdą Jego potyczkę słowną media wywlekały i przeżuwały w nieskończoność. Ludziom sympatycznym, dobrotliwym, zabawnym wybaczamy więcej- wybaczamy kiepską aparycję, wadę wymowy, wpadki słowne...Wielka szkoda, że nie dał się poznać jako zwykły Lech...

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 24, 2010, 14:18:59 pm »
Z tego co pamiętam pan prezydent powiedział, że podpisze traktat jeżeli Irlandczycy powiedzą "tak" w referendum. Jak można uzależnić tak ważną dla kraju decyzję od głosów innego narodu?
Miał nadzieję , że Irlandczycy powiedzą po raz drugi nie . Uznał to za najlepszy sposób na uniknięcie podpisania traktatu . Niestety ten sposób zawiódl i jeśli nie chciał stracic twarzy przed narodem musiał podpisać .

@aga : Tez uważam , że prezydent częściej powinien być wyluzowany jak na początku tego nagrania . Każdemu mogło sie wymsknąć .

Jesli ktoś ten tekst z tym dziadem uważa za skandal to niech sam postawi się w sytuacji prezydenta . Co by zrobił ?

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 24, 2010, 15:47:02 pm »
Miał nadzieję , że Irlandczycy powiedzą po raz drugi nie . Uznał to za najlepszy sposób na uniknięcie podpisania traktatu . Niestety ten sposób zawiódl i jeśli nie chciał stracic twarzy przed narodem musiał podpisać .
Wystarczyło po prostu dbać o niepodległość kraju a nie tylko udawać, że się to robi.

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 24, 2010, 16:24:33 pm »
Nie rozumiem was z tym traktatem. Zajrzyjcie do konstytucji i zobaczcie jakie ma kompetencje prezydent RP.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 24, 2010, 19:20:15 pm »
Ostatnio byłem wkurzony, jak w tvn24 jakiś wywiad leciał i koleś niemal go do beatyfikacji popychał... Można czasem być hipokrytą, ale na bogów - z umiarem...

Rozumiem, że człowiek umiera i się przez jakiś czas jego pozytywne cechy podnosi, ale jak tv zdecydowanie nie zgadzająca się z środowiskiem śp. prezydenta pieje już PO żałobie nad jego atutami, to mnie jasna krew tętnicza zalewa... ;)

Nie, by jakieś kłamstwa i wyolbrzymienia mówili, ale po prostu co za dużo to niezdrowo...
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:36:48 pm »
Po ostatnim dwu stronicowym artykule w GW, gdzie opisano jak to L. Kaczyński kłócił się z pilotem na temat lądowania na lotnisko w Tibilisi, sądzę, że wojna Polsko Polska dopiero się zaczyna. Generalnie to dla mnie skandal, że taki artykuł się pojawił, do tego tak duży bo on sugeruje, że prezydent naciskał na pilota pod Smoleńskiem, a tą hipotezę już dawno obalono na podstawie zapisów z czarnych skrzynek. Dla mnie to jest robienie czytelnikom wody z mózgu i prowadzi do konfliktu( dziennikarze jak i politycy są podzieleni - nic odkrywczego).

Po śmierci prezydenta pewnym mediom, dziennikarzom oberwało się za to jak przedstawiali prezydenta, ostatnio z sondażu dla TVP wynika, że blisko 70% Polaków uważa, że w mediach był pokazywany fałszywy obraz L. Kaczyńskiego. Wydaje mi się, że ten artykuł jest w pewnym sensie ratowaniem własnej skóry przez GW.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:50:09 pm »
Po ostatnim dwu stronicowym artykule w GW, gdzie opisano jak to L. Kaczyński kłócił się z pilotem na temat lądowania na lotnisko w Tibilisi, sądzę, że wojna Polsko Polska dopiero się zaczyna. Generalnie to dla mnie skandal, że taki artykuł się pojawił, do tego tak duży bo on sugeruje, że prezydent naciskał na pilota pod Smoleńskiem, a tą hipotezę już dawno obalono na podstawie zapisów z czarnych skrzynek. Dla mnie to jest robienie czytelnikom wody z mózgu i prowadzi do konfliktu( dziennikarze jak i politycy są podzieleni - nic odkrywczego).

Po śmierci prezydenta pewnym mediom, dziennikarzom oberwało się za to jak przedstawiali prezydenta, ostatnio z sondażu dla TVP wynika, że blisko 70% Polaków uważa, że w mediach był pokazywany fałszywy obraz L. Kaczyńskiego. Wydaje mi się, że ten artykuł jest w pewnym sensie ratowaniem własnej skóry przez GW.
Tak szczerze mówiąc szkoda czasu na przejmowanie się tym co wypisuje GW . Zwykle nie piszą obiektywnie , do tego przekłamują w niej fakty .

Ostatnio byłem wkurzony, jak w tvn24 jakiś wywiad leciał i koleś niemal go do beatyfikacji popychał... Można czasem być hipokrytą, ale na bogów - z umiarem...

Rozumiem, że człowiek umiera i się przez jakiś czas jego pozytywne cechy podnosi, ale jak tv zdecydowanie nie zgadzająca się z środowiskiem śp. prezydenta pieje już PO żałobie nad jego atutami, to mnie jasna krew tętnicza zalewa... ;)

Nie, by jakieś kłamstwa i wyolbrzymienia mówili, ale po prostu co za dużo to niezdrowo...
Zgadzam się z tobą . Ale TVN to telewizja , która nie ma własnego swiatopoglądu . Po prostu mówia w niej to co ludzie chcą usłyszeć .

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 25, 2010, 13:13:54 pm »
Tak szczerze mówiąc szkoda czasu na przejmowanie się tym co wypisuje GW . Zwykle nie piszą obiektywnie , do tego przekłamują w niej fakty .

Ale jest dziennikiem, który ma dużą sprzedaż, więc jest się czym przejmować.

Martino1989

• Gość
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 26, 2010, 07:24:44 am »
Artykuły w GW na temat nacisków Prezydenta w Gruzji pojawiać się oczywiście mogą, są często cytowane itp. Natomiast jeśli któraś z gazet napisze o tym iż 10 kwietnia mógł być zamach to co się dzieję GW tym razem ostrzega: polski nacjonalizm, zacofanie, teorie spiskowe dziejów, jak to możliwe przecież Putin objął Tuska. Ale co do tego ścier... z czerskiej to tak już jest niestety.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 30, 2010, 20:45:52 pm »
Artykuły w GW na temat nacisków Prezydenta w Gruzji pojawiać się oczywiście mogą, są często cytowane itp. Natomiast jeśli któraś z gazet napisze o tym iż 10 kwietnia mógł być zamach to co się dzieję GW tym razem ostrzega: polski nacjonalizm, zacofanie, teorie spiskowe dziejów, jak to możliwe przecież Putin objął Tuska. Ale co do tego ścier... z czerskiej to tak już jest niestety.
Czy był to zamach ? Wszystko wyjaśni się w ciągu najblizszych lat ...

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 01, 2010, 18:58:12 pm »
Zresztą Sarkozy tego samego dnia wylądował w Tibilisi