Autor Wątek: Sytuacja poltyczna w Polsce po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego  (Przeczytany 36205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ritter

• Gość
Odp: Sytuacja poltyczna w Polsce po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:21:45 am »
http://sed3ak.salon24.pl/170253,k-nie-wiedzielismy

Polecam artykuł.

Cytat z artykułu:
Nie wiedzieliśmy, że prezydent miał stopień naukowy profesora, będąc w ten sposób najlepiej wykształconym przedstawicielem swojego urzędu po 1989r.

Ja np. nie wiedziałem, bo nie miał stopnia naukowego profesora, przynajmniej przed śmiercią. Czy jeśli ktoś otrzymał tytuł doctora honoris causa to znaczy, że jest doktorem?

i dwa cytaty z Wikipedii:
Profesor zwyczajny i profesor nadzwyczajny to stanowiska. Nie należy ich mylić z tytułem naukowym profesora.

Był profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego (1996?1999), a od 1999 zajmował tożsame stanowisko na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (urlopowany w związku z prezydenturą).

Zatem artykuł może i ciekawy, ale nierzetelny i gdyby ukazał się w gazecie zostałby złamany art. 12 pkt. 1 ustawy o prawie prasowym co jest podstawą do ścigania ;) To tak trochę offtopic. A teraz poważnie, czy tytuł doktora habilitowanego, który Lech Kaczyński miał i nabył w pełni legalnie to rzecz wstydliwa?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 11:23:12 am wysłana przez Ritter »

aga

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:50:07 am »
Nie wiem czy treść mojej wiadomości pasuje do tematu- ewentualnie proszę o przerzucenie, ale to co się teraz dzieje w Krakowie to jest jakaś ogólna panika. Wszędzie wrze temat pt "atak terrorystyczny w trakcie uroczystości pogrzebowych".
Może brzmi to jak kiepski żart, ale tutaj lokalnie ten wątek jest dosłownie na ustach wszystkich , szczególnie osoby starsze są mocno przerażone, mam wrażenie, że teraz już nie mówi się o niczym innym  ???

warmi

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:22:44 pm »
a kto miałby tam ten zamach zrobić? Bez szans na zamach poza tym nie ma co się martwić tam tyle służb będzie, że nic się na pewno nie stanie.

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:25:48 pm »
a kto miałby tam ten zamach zrobić? Bez szans na zamach poza tym nie ma co się martwić tam tyle służb będzie, że nic się na pewno nie stanie.

Do niedawna wszystkie kraje arabskie traktowały Polskę jako ubogiego krewnego, ale bierzemy udział w misjach w Iraku i Afganistanie co oznacza, że jesteśmy takim samym wrogiem jak Amerykanie.

Tyle, że ja też nie wierzę w zamach w Krakowie podczas uroczystości pogrzebowych ;)

aga

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:38:06 pm »
Ja też podchodzę z dystansem do tej paniki, aczkolwiek tu nie chodzi o Wawel i Polskę w ogóle jako cel tylko o to, że chyba rzadko się zdarza, aby tyle "możnych tego świata" zebrało się  w jednym, wcale nie tak dobrze chronionym miejscu. A to już mogłoby stanowić pokusę...

"Pełna lista zagranicznych gości, którzy przyjadą na Wawel będzie znanaw czwartek. Swoją obecność na pogrzebie polskiej pary prezydenckiej jużzapowiedział prezydent USA Barack Obama z małżonką.

-Prezydent przybędzie do Krakowa, aby wyrazić w imieniu naroduamerykańskiego nasze najgłębsze kondolencje ważnemu i zaufanemusojusznikowi oraz nasze poparcie dla narodu polskiego - głosioświadczenie Białego Domu.

Do Krakowa przybędzie też prezydentRosji Dmitrij Miedwiediew, prezydent i kanclerz Niemiec - Horst Koehleri Angela Merkel, prezydent Francji Nicolas Sarkozy, władze Czech,Słowacji, Litwy, Ukrainy, Węgier, Gruzji, Estoni, Kanady. Przyjadą teżhiszpańska para królewska oraz następca brytyjskiego tronu"

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100414/KATASTROFA_PREZYDENT/532313385

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:58:24 pm »
Za krótki czas na zorganizowanie większego zamachu, a szczególnie bombowego. Zwłaszcza, że miejsce uroczystości cały czas może się zmienić ;)

warmi

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 15, 2010, 13:35:48 pm »
Poza tym będzie np. książe Karol, który jest akurat lubiany w kręgach Islamskich i tak jak pisze Ritter mało czasu na przygotowanie porządnego zamachu aczkolwiek to działa też w drugą stronę mało czasu na zorganizowanie porządnej ochrony a tak jak aga zauważyła kąsek jest nie byle jaki tyle pieczeni na jednym ogniu - taka okazja może się nie powtórzyć.

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:04:53 pm »
Wiesz, warmi mam kilku znajomych Arabów i z rozmów wynika, że jedna niewinna ofiara, która przecież trafi do raju to mała cena za pozbycie się np. amerykańskiego szatana ;) Tyle, że w Krakowie będzie taki natłok różnych służb że mało prawdopodobne coś podłożyć. No chyba, że bombę atomową na obrzeżach miasta, bo wtedy nie ma znaczenia, że nie w centrum ;)

aga

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:37:46 pm »
No chyba, że bombę atomową na obrzeżach miasta, bo wtedy nie ma znaczenia, że nie w centrum ;)

@Ritter- ekhm...ja tu mieszkam , więc bez takich insynuacji bo zacznę pakować do auta "PZNOSE" (podręczny zestaw na okoliczność szybkiej ewakuacji)

warmi

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:12:38 pm »
hehehe nie tam gdyby byli w posiadaniu bomby atomowej to raczej by amerykański wywiad o tym wiedział i nie ryzykował takich wizyt, skoro Obama się zdecydował przyjechać to znaczy, że nie ma większych obaw o zamach. 

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:18:25 pm »
@Ritter- ekhm...ja tu mieszkam , więc bez takich insynuacji bo zacznę pakować do auta "PZNOSE" (podręczny zestaw na okoliczność szybkiej ewakuacji)

Nie no, to raczej z przymrużeniem oka. Nikt raczej atomówki nie zgubił ostatnimi czasy :D

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:35:41 pm »
Tylko USA zagubiło 44 ładunki nuklearne których nigdy nie odnaleziono. Nie chce nikogo straszyć i sam nie wierzę w zamach.

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:50:20 pm »
Toteż dlatego napisałem, że ostatnimi czasy, bo Rosjanie też trochę atomówek pogubili jak się ZSRS rozpadał ;)

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 15, 2010, 16:10:20 pm »
@Ritter : może są jakieś "niedociągnięcia" w tekście, ale chodzi mi o ogólny zarys. Z przykrością muszę przyznać, że najprawdopodobniej tak by właśnie było - dochodzimy do jednego wniosku - Lech Kaczyński był wyszydzany nawet niekiedy i niedoceniany za życia..

Temat brzmi : Sytuacja polityczna w Polsce po śmieci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Odpowiedź chyba mamy.. niewielu polityków ma zamiar się jakoś zmienić na lepsze...

Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 15, 2010, 20:24:50 pm »
DID@

Ja osobiście nie wierzę, że polityk może się zmienić, bo większość z nich ma takie klapki jak koń pociągowy i tylko ciągnie do siebie. Poza tym, niezależnie od tego co mówi konstytucja żaden prezydent nie będzie tak naprawdę apartyjny. Był prezydentem Lech Wałęsa, wszystko się kręciło wokół Solidarności, był prezydentem Aleksander Kwaśniewski, kręciło się dookoła SLD, i tak dalej, i tym podobne ;)

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 15, 2010, 21:14:55 pm »
DID@

Ja osobiście nie wierzę, że polityk może się zmienić, bo większość z nich ma takie klapki jak koń pociągowy i tylko ciągnie do siebie. Poza tym, niezależnie od tego co mówi konstytucja żaden prezydent nie będzie tak naprawdę apartyjny. Był prezydentem Lech Wałęsa, wszystko się kręciło wokół Solidarności, był prezydentem Aleksander Kwaśniewski, kręciło się dookoła SLD, i tak dalej, i tym podobne ;)
Trzeba głosować na bezpartyjnych albo takich których partii nie ma w sejmie;)

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:34:40 am »
mówi się, że lewica może poprzeć Olechowskiego

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:45:28 am »
mówi się, że lewica może poprzeć Olechowskiego

Tylko, że kilka dni temu Olechowski ogłaszał, że nie da rady zebrać podpisów w tak krótkim terminie, więc nie wiadomo czy będzie mógł startować.

RAF

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 16, 2010, 11:27:57 am »
Na bank parę dni/tygodni po pogrzebie wszystko wróci do normy - czyli zobaczymy to samo polityczne bagienko jakie było wcześniej - z tym,że zamiast prezydenta, atakowany będzie jego brat... "show must go on".... nie łudzę się ,że cokolwiek się zmieni.Wg mnie musi minąć ze 20-30 lat ,tak aby wszyscy którzy sa powiązanie z latami przed 1989 roku odeszli i politycy przestali się zajmować wyciaganiem haków z tamtych lat - trzeba to było załatwić na początku lat 90-tych.

Tekst połączony został dnia Kwiecień 16, 2010, 14:15:39 pm
Co do Katynia, Oświęcimia i muzeum Powstania Warszawskiego to się zgodzę,ale Wawel tylko dlatego,że pochowana będzie tam para prezydencka to już przeginka.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7778494,PiS__Niech_kazdy_uczen_obowiazkowo_odwiedzi_Katyn.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 14:15:39 pm wysłana przez RAF »

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 16, 2010, 17:25:44 pm »
Rozumiem apartyjność prezydenta , ale wyborcy głosowali na niego jako na kandydata PiS . nikt z nich nie jest winien tego , że zginął przed ukończeniem kadencji , więc ponad dwa miesiące sprawowania urzędu przez człowieka , którego nikt nie wybrał na ten urząd jest nie w porządku wobec wyborców .

Ritter

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 16, 2010, 20:19:43 pm »
Rozumiem apartyjność prezydenta , ale wyborcy głosowali na niego jako na kandydata PiS . nikt z nich nie jest winien tego , że zginął przed ukończeniem kadencji , więc ponad dwa miesiące sprawowania urzędu przez człowieka , którego nikt nie wybrał na ten urząd jest nie w porządku wobec wyborców .

Zastrzeżenia wobec treści Konstytucji należy składać do Trybunału Konstytucyjnego. ;)

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 16, 2010, 23:19:43 pm »
Jak poprze Olechowskiego SLD to i podpisy się znajdą.

Zastrzeżenia wobec treści Konstytucji należy składać do Trybunału Konstytucyjnego. ;)

TK rozstrzyga czy tworzone prawo jest zgodne z konstytucją, nie ocenia zapisów w konstytucji

bzyk

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 16, 2010, 23:42:38 pm »

TK rozstrzyga czy tworzone prawo jest zgodne z konstytucją, nie ocenia zapisów w konstytucji

Ale może również sprawdzić czy istniejące już zapisy są prawidłowe. Miałem ostatnio przykłady kierowania do TK możliwości uprawnień wójta wobec rady gminy na szczeblu lokalnym. Wyszło na to, że wójt musi zostać odwołany. Szczegółów nie przytaczam ze względu na objętość sprawy.

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 17, 2010, 10:08:36 am »
Trzeba głosować na bezpartyjnych albo takich których partii nie ma w sejmie;)
Tylko jest taki problem : bezpartyjni nie mają realnych szans na zwycięstwo ;) .
Pewnie od przyszłego tygodnia w polityce znowu rozpoczną się kłótnie i spory . Może jeszcze przez parę dni nie będą atakowali Jarosława Kaczyńskiego , a potem jeśli będzie kandydatem na prezydenta nie zważając na żałobę będą go atakowali wszelkimi możliwymi sposobami .
W Polskiej polityce niestety nic się nie zmieni :( .

don_fedro

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 17, 2010, 12:57:43 pm »
Tylko jest taki problem : bezpartyjni nie mają realnych szans na zwycięstwo ;) .
Pewnie od przyszłego tygodnia w polityce znowu rozpoczną się kłótnie i spory . Może jeszcze przez parę dni nie będą atakowali Jarosława Kaczyńskiego , a potem jeśli będzie kandydatem na prezydenta nie zważając na żałobę będą go atakowali wszelkimi możliwymi sposobami .
W Polskiej polityce niestety nic się nie zmieni :( .
Bezpartyjni pewnie nie wystartują.

J. Kaczyński jestem pewien, że nie wystartuje, abstrahując od tragedi jaką przeżył i przeżywa, ale według mnie to by było wbrew logice politycznej(chyba, że nie wyciągnęli wniosków z decyzji Tuska)