Autor Wątek: Świaszczyca (swastyka)  (Przeczytany 71035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robek86

 • Gość
Świaszczyca (swastyka)
« dnia: Maj 22, 2008, 20:22:09 pm »
Prawidłowo ze słowiańskiego języka świaszczyca czyli tak zwany krzyż łamany lepiej znany pod nazwą swastyka, przyjęty jako godło przez III rzeszę (specjalnie z małej) w postaci czarnego krzyża którego górne ramię łamane było na prawo, było umieszczone w białym kole na czerwonym tle!! a teraz umieszczę Wam informację o tym czym naprawdę jest Świaszczyca i jak błędny stereotyp funkcjonuje w społeczeństwie przez nazistów."Naziści budując swoją mitologię poszukiwali mitycznych korzeni
15 września 1935 r. III Rzesza przyjęła swastykę jako swoje godło. Po dziesięciu latach zbrodni hitlerowskich pod tym znakiem większość świata znienawidziła go, mimo że ludzkość zna swastykę tysiące lat.
Swastykę w herbie mieli m.in. Stuartowie, Radziwiłłowie i Borejkowie. Widniała ona na niektórych banknotach wyemitowanych przez rosyjski Rząd Tymczasowy w 1917 r. Fińskie lotnictwo od 1918 r. do 1944 r. używało jako oznaczeń swastyk i nie miało to nic wspólnego z sojuszniczą Rzeszą: niebieska swastyka bowiem była znakiem szwedzkiego barona Ericha von Rosena, który w marcu 1918 r. podczas wojny domowej ofiarował armii fińskiej pierwszy samolot. Swastykę miało (w kolorze bordo) w swej krótkiej przedwojennej historii lotnictwo łotewskie. Znakiem tym oznaczali swoje maszyny również amerykańscy lotnicy walczący w siłach francuskich podczas I wojny światowej.

Żołnierze utworzonej w 1923 r. amerykańskiej 45 Dywizji Piechoty żółte swastyki na czerwonym tle nosili na lewym ramieniu: było to odwołanie do indiańskiego znaku pomyślności.

Poza Australią, na całym prawie globie można się natknąć na rozmaite swastyki z różnych okresów. Swastyka bowiem jest nie tylko jednym z najpowszechniejszych, ale i najstarszych oraz najbardziej uniwersalnych znaków. Najczęściej symbolizowała życie, światło, płodność, zbawienie i, co szczególnie istotne, słońce z jego ruchem na nieboskłonie.

Jej pierwsze znalezione wizerunki powstały w Armenii (rysunki skalne w dolinie Ararat) 10 tys. lat p.n.e. Początkowo miała znaczenie obrzędowo-religijne, ale później wykorzystywano ją jako motyw zdobniczy szczególnie w architekturze, nie tylko sakralnej."

http://kiosk.onet.pl/_i/artykuly/09_06/swastyka_d.jpg


Swastyka jest także umieszczona na Jasnej Górze na zabytkowym mundurze Strzelca, jest jak widać symbolem góralskim dlatego Strzelcy Podhalańscy także mieli świaszczycę na oddziałówce. to dopiero początek można mnożyć bez końca dowody że świaszczyca (swastyka) nie jest znakiem nazistowskim po za tym jak go napisałem wyżej, lecz wspaniałym symbolem historycznym, historii także naszej!! Zapraszam do dyskusji.

p1tereQ

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2008, 20:36:49 pm »
Inne nazwy: Swarga, Swarzyca, Swarożyca, Swastyka, Krzyż Thora, Svastika, dysk Słońca.


Swarga, Swarzyca, Swarożyca, Swastyka, Krzyż Thora, Svastika, dysk Słońca jest symbolem wielokulturowym, występowała na wszystkich pięciu kontynentach. Za każdym razem oznaczała przychylność bogów, dążenie do sukcesu, zwycięstwo w walce, dobre plony. Najstarsze malowidło na którym występuje ten symbol pochodzi z paleolitu, co oznacza że ma on przynajmniej 10000 lat. W naszym kraju pierwszą swastykę datuję się na okres neolitu, czyli 4000 lat przed narodzeniem Chrystusa. Jako symbol pozytywny używana była w hinduizmie, judaizmie, rodzimych religiach Słowian, Germanów, Azteków. Była symbolem który rozprzestrzenił się przez tysiąclecia na całym świecie. Wśród Słowian była symbolem Swaroga, boga słońca. Rzeźbiona na przedmiotach domowego użytku jak i broni. Zawsze okryta należytą czcią. Do dziś jest jednym z najważniejszych symboli rodzimych europejskich kultur.


Swarzyce na urnach W książce Dr Henryka Biegeleisena "Dzieje literatury polskiej" wydanej przed I Wojną Światową w Wiedniu autor pisze: "(...) Na urnach tych napotyka się często na spodzie lub ściankach znak krzyża łamanego, zwany swastyką. Znajdujemy go również na najdawniejszych monetach polskich; ma to być pozostałość symbolów pogańskich. Prawie wszystkie ludy świata znają swastykę i przypisywały jej znaczenie magiczne. Wyraz ten pochodzi z sanskrytu (su=dobrze, szczęście i asti=jest; swasti=dosłownie: dobrze jest) i ma być formułką powitania w rodzaju salve, na zdar, na zdrowie. Swastykę znajdujemy bardzo często nie tylko na urnach i monetach, ale i na innych naszych pomnikach."


Pomnik upamiętniający Mieczysława Karłowicza Góralski "niespodziany krzyż" był symbolem znanych na Podhalu wierzeń ludowych. Szczególnie popularnym wśród zafascynowanych Tatrami twórców młodopolskich. Stanisław Radzikowski, lekarz i badacz przeszłości Podhala, umieszczał swarge przy swoich podpisach i na wizytówkach. Swastykami znaczył w Tatrach nowe szlaki kompozytor Mieczysław Karłowicz i takiż znak widnieje na kamieniu ustawionym w miejscu gdzie znaleziono jego ciało.

Korpusówka Strzelców Podhalańskich Emblemat ten, nazywany niekiedy podhalanką oficjalnie został wprowadzony do noszenia 21 czerwca 1919r. mocą ogłoszonego w tym dniu rozkazu Ministra Spraw Wojskowych. Swarzyce umieszczano na symbolach i znakach pułków podhalańskich. Haftowano je, przede wszystkim na sztandarach pułkowych, jak również na płomieniach do fanfar i fartuchach do werbli orkiestr pułkowych. Swastykami dekorowano też budynki wojskowe podlegające formacjom podhalańskim. Wreszcie swastyka była podstawowym, symbolem pamiątkowych odznak pułków podhalańskich. Z tradycji noszenia emblematów nie zrezygnowali oficerowie pułków podhalańskich nawet podczas pobytu w niewoli niemieckiej.


Na koniec należy stanowczo podkreślić, że symbol ten nie powinien być nigdy wykorzystywany w celach politycznych. Jako swego rodzaju talizman swarzyca jest zarezerwowana do użytku religijnego oraz ludowego.

Źródło: http://www.rbi.webd.pl/swarga/swarzyca.php
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2008, 20:43:59 pm wysłana przez p1tereQ »

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2008, 20:37:57 pm »
To ja dodam cosik od siebie. {jak widać jednocześnie dodaliśmy posty} ;)
Swastyka w Polsce nazywana była też "Krzyżem Niespodzianym". W kulturze polskich górali był to symbol ochrony, który miał przepłaszać złe z domu. M.in. słynny taternik Karłowicz malował ją na szlakach górskich, którymi się poruszał, aby uchronić siebie i innych przed wypadkami.

Przedwojenne Wojsko Polskie także używało swastyki w swoich odznakach:
Miały go w herbach:
- 4 pułk piechoty
- 1 pułk strzelców podchalańskich
- 2 pułk strzelców podchalańskich
- 3 pułk strzelców podchalańskich
- 4 pułk strzelców podchalańskich
- 5 pułk strzelców podchalańskich
- 6 pułk strzelców podchalańskich
- 4 pułk piechoty legionów
- LOPP od 1928 roku
- 4 pułk strzelców
- 21 górski pułk artylerii polowej
- 1 pułk artylerii motorowej
- 5 batalion strzelców podhalańskich
- Federacja Polskich Związków Obrońców Ojczyzny


Parada Strzelców Podchalańskich.

Nie należy jednak zapominać, że symbole się zmieniają i już na amen krzyż ten przypisany został nazistom. Podobnie jak czaszka dywizji Totenkopf, prawie identyczna z tą używaną przez Obrońców Lwowa (obie czerpały od odznaki kawalerii carskiej). Dlatego dla mnie z jednej strony dobrze pamiętać tradycję znaku, a z drugiej, przynajmniej w Europie, należy zaprzestać się do niego odwoływać, bo zmienił on swoją symbolikę i na zawsze został utracony.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2008, 22:49:29 pm wysłana przez Pathe »

Robek86

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2008, 20:44:06 pm »
We trójkę podaliśmy właśnie powód dla którego z historycznego powodu mamy prawo malować świaszczycę naprzykład na drzwiach swojego domu jako ochrone przez złem, a także symbol istniejacy kilkadziesiąt tysięcy lat który jest mocno zakorzeniony w kulturze ludowej nie może być zapomniany czy też zakłamany tylko dlatego że przez kilka lat był symbolem nazizmu.

StaS

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2008, 20:46:33 pm »
Naprawdę ciekawe informacje można się tu u Was dowiedzieć :) mam nadzieje ze będzie tego więcej.

p1tereQ

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2008, 20:47:07 pm »
Jestem dumnym nosicielem tego symbolu na mojej szyi, chociaż nie ma dla mnie żadnego metafizycznego znaczenia.

Chcę dać poprzez to dowód na moje prawdziwe korzenie.

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2008, 20:50:15 pm »
Tyle, że Ty chcesz malować krzyż niespodziany i doklejać do każdego kartkę z wyjaśnieniem, bo inaczej się nie da. Podobnie jest w drugą stronę. Gówniarze bawią się w "sieg heil", tłumaczą, że jest to "salut rzymski", a wielu z nich krzyczy przy tym sieg heil i śmieje się pod nosem. Malują swastykę, potrafią powiedzieć jedno zdanie na jej temat, które brzmi "Bo swastyka ma długa tradycję i nie jest to znak hitlerowski", a potem na forach wygłaszają treści jak rasowi naziści. Krzyz niespodziany to "znak utracony" i już nie zmienisz tego. Nawet fińskie lotnictwo zmieniło oznaczenie.   

Przepraszam, a jakie korzenie ma symbolizować swastyka???

Robek86

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2008, 20:51:51 pm »
To dopiero początek!! naprawdę wiele informacji się tutaj znajdzie!! :)

p1tereQ

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2008, 21:00:22 pm »
Cytuj
Przepraszam, a jakie korzenie ma symbolizować swastyka???

Dysk słońca, przynależność do korzeni słowiańskich.

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2008, 21:16:37 pm »

To jest ciekawe. Herb rodu Borejko.

Namir

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2008, 21:33:22 pm »
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiego tematu. ^^

Hitler zabijał nie tylko ludzi. Niszczył także kulturę i tradycje. Swastyka była świętym znakiem dla wielu narodowości. Myślę, że Hitler celowo ją sprofanował. W dzisiejszych czasach mało kto wie, czym jest swastyka. Każdemu kojarzy się ona z nazizmem. Podobnie jak tryskelion zresztą, który stał się symbolem nienawiści rasowej. Hitler, mimo przegranej osiągnął więc pewien sukces. Niestety... Warto wspomnieć, że swastyka nazistowska przekręcona jest o 45°. Zapewne chodziło o efekt podobny do tego, jakim niektórzy katolicy tłumaczą "sobie wygląd tzw. pacyfki (krzyż z wyłamanymi nogami, obrócony o 180°), czyli odwrócenie wartości (Hitler nie mógł odwrócić swastyki o 180° z wiadomych powodów). Osobiście nie mam zastrzeżeń do symbolu pacyfy - przedstawiam tylko poglądy niektórych księży katolickich, których sam zresztą nie do końca rozumiem.

Dla Słowian Swastyka jest symbolem Swaroga lub też jego syna Swarożyca - zależnie od interpretacji (w niektórych plemionach Swarożyc i Swaróg byli jednym bogiem). Jak wiadomo są to bóstwa solarne. Tak więc "podstawą" swastyki jest krzyż słoneczny o równych ramionach (oznacza on wszechobecność Boga). Złamane" ramiona prezentują ruch Słońca na nieboskłonie, widziany z północnej półkuli. Zagięte ramiona niektórych swarzyc tworzą niedomknięte koło - krąg płomieni (domeną bóstw solarnych był ogień). U Słowian popularne były także swarzyce z podwójnym "złamaniem". Jako, że są "dynamiczniejsze", symbolizowały one Peruna - boga burzy.

Slava!

Robek86

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2008, 21:56:05 pm »
Namir widzę że jest bardzo dobrze obcykany w kulturze Słowian to świetnie, sam zakładając ten temat nie spodziewałem się takiej dyskusji i dodatkowych dowodów na to czym naprawdę jest świaszczyca, zawsze jest jakas wąska grupa ludzi jak my którzy powracając do pierwotnych kultur wyjaśnia pewne zakłamania.

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2008, 22:06:19 pm »
A dlaczego tylko, Ci obcykani w kulturze Słowian, co?  :D A ja?

W Finlandii swastyka jest symbolem starożytnym, używanym w sztuce narodowej w XIX i XX wieku. Finowie podkreślają, że idea niepodległości była dla nich tak nowa, że potrzebowała mocnych symboli. Swastyka była dynamiczna, egzotyczna i brana z folkloru, czyli idealna na XIX wiek. Artyści, umieszczali ją w obrazach, chcąc podkreślić narodowy i patriotyczny charakter. Była ona symbolem fińskiego romantyzmu i art nouveau i pojawiała się też w modelniźmie i art deco.


Rysunek A.Gebhard'a z okładki pisma Nuori Suomi 1901. Jest to Suomineito - dziewczyna symbolizująca Finlandię, rozniecająca ogień.

Tradycyjne wzory ubrań i tkanin z Karelii zawierają swastykę.Jeśli chodzi o wojsko. Szwedzki książę Eryk von Rosen ufundował narodzonemu Lotnictwu Finlandii w 1917 samolot. Skrzykła udekorowano ulubionym znakiem von Rosena - swastyką. Książę bowiem podróżował do Azji i fascynował się buddyzmem. Niebieska swastyka stała się bojowym symbolem Sił Powietrznych w czasie Wojny Domowej. Nie był to wcale symbol wówczas obcy Europie. Łotwa także używała go w symbolice narodowej. Był to też symbol energii i widniał na elektrowniach Finlandii i Szwecji do lat 50-tych.

W Finlandii uzywało go nie tylko lotnictwo, ale i wojska pancerne. Zdobyte czołgi radzieckie były nim przyozdabiane, tak, że z daleka rozpoznawano, że czołg nalezy do Finlandii (aby nie narażać się na fiński ostrzał). Po 1945 roku, swastyka w Europie stała się niepoprawna politycznie. Jednak nie w Finlandii. Po porozumieniu z ZSRR w 1944 roku, niektóre narodowe organizacje, jak np. Lotta Sward (ochotnicze oddziały obronne kobiet) zostały zakazane. Kobiety jednak wciąż z duma nosiły swastykę. Do dziś widać ją w nekrologach, po zmarłych kobietach, które publikowane są w lokalnych gazetach. Strona organizacji ze sklepem - w tym artykułu ze swastyką. http://www.lottamuseo.com/fi/myymala.htm

Nawet dziś w Krzyżu Mannerheima, znajduje się swastyka, pod białą różą. Wiele firm w Finlandii do dziś zawiera swastykę w znakach firmowych i logach.

Krzyz Mannerheima tutaj:
http://www.marskinmaja.net/risti.htm

Flaga Prezydenta Finlandii zawiera swastyki, które nazywane są "krzyżami wolności".Organizacje anarchistyczne (co za zaskoczenie) prowadzą akcję bojkotu flagu prezydenckiej, gdyż nie zgadzają się na nazistowskie symbole (jak zwykle anarchiści się wykazali oczytaniem). Prezydent nosi Wielki Krzyż Zakonu Białej Róży na szyi w formie łańcuszka, gdyż jest oficjalnym Wielkim Miestrzem Zakonów Finlandii. Niestety według nowego wzoru naszyjnika już nie eksponuje się swastyki, ale krzaczki na planie krzyża. W herbie swastykę ma też Fińskie Stowarzyszenie Kultury i Tożsamości Narodowej.  


Radziecki czołg z fińskimi znakami


Fiński samolot w czasie II wojny
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2008, 22:13:23 pm wysłana przez Pathe »

Namir

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2008, 22:12:23 pm »
Namir widzę że jest bardzo dobrze obcykany w kulturze Słowian

Nie powiedziałbym ;] Wiem tylko to, do czego udało mi się dotrzeć przeszukując ogólnodostępne źródła ^^

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 22, 2008, 22:47:49 pm »
To jest ciekawe :)


Robek86

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2008, 22:58:10 pm »
Ale dyskusja się rozgrzała!! No no przynajmniej każdy wie że świaszczyca nie jest symbolem zła.

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 22, 2008, 23:22:53 pm »
Co ciekawe swastyka ma długa tradycję chrześcijańską, gdyż była symbolem Chrystusa. W okresie I - III wieku n.e. swastyka była jedyną formą krzyża używaną przez Chrześcijan w katakumbach i kościołach. Była to zakonspirowana forma krzyża i symbol jedności z tymi, którzy cierpieli z powodu prześladowania. W Rzymie nazywano ją Crux Dissimulata, gdyż ukrywali się pod nią Chrześcijanie. Krzyż pojawił się oficjalnie dopiero w VI wieku. Dziś swastyki dekorują katakumby w Rzymie.

W 1908 roku katalog Searsa w USA prezentował wiele rodzajów modnych spinek do włosów ze znakiem swastyki. W Skandynawii swastyka to "Młot Thora" i genezę znajduje już u Wikingów. Jako prawnik od praw autorskich powiem tez, że została ona zarejestrowana w 1881 roku przez Carlsberga jako znak towarody i była używana na piwach aż do 1938 roku. Dziś wejście do Browarów Carlsberga w Danii posiada...Swastykę na słoniu o wielkości 5 metrów, wykonaną z granitu! W Islandii, firma przewoźników parowych (Iceland Steam Company, dziś to już frachtowce) wkurzyła się na resztę świata, właściciel powiedział, że ma ich w d...e i firma wciąż na statkach używa swastyki na fladze niebiesko-białej, jako odwołanie do tradycji.

Jeden z dwóch słoni podtrzymujących bramę do Browarów Carlsberga w Danii


Ciężarówka Carlsberga przed wojną. Patrzcie na drzwi:


Butelki Carlsberga:W 1916 roku w Anglii wydrukowano Wojenne Znaczki Oszczędnościowe ze swastyką. Organizacja Skautowa ufundowała Odznakę Podziękowania ze swastyką, używaną do 1940 roku.

W Meksyku swastyka używana była powszechnie jako znaki towarowe różnych firm. W USA, w stanie Nowy Meksyk, swastyka była symbolem stanowym i znajdowała się na znakach drogowych, flagach. Obecnie zastapiona została promieniami słońca. Wiele firm w USA i Kanadzie także używało jej jako znaku towarowego. Przed wojną produkowano samochody o nazwie KRIT. Fabryka była w Detroit, a produkcja odbywała się od 1909 - 1916 roku. Miały na sobie namalowaną swastykę, jako znak towarowy firmy, w odwołaniu do przodków własciciela - hodowców bydła, którzy malowali ją na płotach, jako znak ochrony dla stada.

W Ontario w Kanadzie istniało miasto Swastika, założone w 1911 roku (współczuje mieszkańcom). Pod wielkim naciskiem władz zmieniono nazwę na Winson, aby uhonorować Churchila.  Ludzie jednak nie dali się i odzyskali swoją nazwę, szczególnie, że wiele firm używało swastyki jako znaku towarowego.

W Dublinie w Kanadzie znajdowała się firma nazywana "Swastika Laundry Ltd ", której logo jest w obiegu od 1912 roku. Działała do lat 60-tych.
Dla tych co w Dublinie są, proponuje zobaczyć komin, na którym do lat 80-tych swastyka widniała. Więcej tutaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Swastika_Laundry


Tu jest artykuł idioty-Irlandczyka (dlaczego to tak często idzie w parze?). http://cedarlounge.wordpress.com/2007/04/22/the-swastika-and-the-laundry-orwhat-on-earth-were-they-thinking-of/

Jako ciekawostkę podam też, że powóz Cara Mikołaja był udekorowany swastyką.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 12:27:34 pm wysłana przez Pathe »

NSBM

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 23, 2008, 00:38:03 am »Zdjęcia NS Zadrugi z Góry św.Anny Świaszczyca użyta w kontekście słowiańskim, jako symbol narodowy Polaków

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 23, 2008, 00:45:14 am »
To Ci sami, którzy cele organizacji określają jako ścięcie Chrystusowi karku i zniszczenie judeochrześcijaństwa. Polska, zdaniem członków stowarzyszenia, jako święta słowiańska ziemia jest profanowana przez judeochrześcijańskie żmijowisko...nawołują do podążania drogą walki przez gruzy świątyń Jahwe i szafotów trzask by ogień bezpowrotnie strawił armię wrogich ras.

Własnie odechciało mi się z kolega rozmawiać i dalej dyskutować historii swastyki, bo cała dyskusja właśnie została [ciach cenzura] zepsuta...

///Zmienione przez: p1tereQ, dnia 22.05.2008 r.
///Nie używamy słów uważanych powszechnie za wulgarne. Upominam i proszę uważać na słowa.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 00:49:50 am wysłana przez p1tereQ »

Robek86

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 23, 2008, 00:46:56 am »
Oooo Adam swoje zdjęcie dodał  :D

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2008, 01:24:04 am »
Cenzura cenzurą, a tymczasem NSBM chciałby mnie ściąć jako judeochrześcijanina...

Robek86

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2008, 01:30:49 am »
wiesz ja człowieka znam wie że jest chrześcijaninem i mi jeszcze głowy nie ściął więc to chyba nie oznacza dosłownie tego ścięcia głowy, albo cos jest nie tak nie kumam  ???


skupmy się na świaszczycy bo zmieniliśmy temat!! Wiecie że na Jasnej Górze też jest mundur Strzelca gdzie jest świaszczyca

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 23, 2008, 01:46:17 am »
Baraki Marynarki Wojennej w Kalifornii, USA


NSBM

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 23, 2008, 01:59:00 am »
Pisałem mega długiego posta - ale coś go zjadło.

Chciałem powiedzieć, że Zadruga walczy z judeo-chrześcijaństwem, a nie z chrześcijanami jako ludźmi. Nie chodzi nam o bratobójczą walkę, ale o rewolucję kulturowo-religijną.

Mam przyjaciół katolików. Nacjonalizm i wspólne wspomnienia, przezwyciężają podziały. W mojej rodzinie jest wielu katolików. Moja matka jest katoliczką.

Uważam, że modlenie się do człowieka, na dodatek obcokrajowca (w końcu Jezus był Żydem, a nie Polakiem) jest poniżające. Mam do tego prawo. To nie znaczy, że gardzę Tobą i że życzę Ci źle.

Zaraz mnie pewnie ocenzurujecie. Jak za komuny.

Możemy dyskutować, na temat wiary. Nie musimy się ze sobą zgadzać, żeby rozmawiać.

Ale Wy pewnie wolicie dokonać cenzury, zamiast odpierać argumenty.

|| Proszę nie pisać dwóch postów pod rząd, ale używać opcji "Edytuj" || Namir
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 10:18:06 am wysłana przez Namir »

Pathe

 • Gość
Odp: Świaszczyca (swastyka)
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 23, 2008, 02:02:38 am »
Dobrze, że to wyjaśniłeś, bo organizacja w moich oczach jest przerażająca. Nie napisałeś tu nic takiego co cenzury wymaga. Ja nie jestem Adminem. Ale wróćmy do tematu swastyki i jej historii. Znalezione w wikipedii:

Sanok 1938: