Autor Wątek: Dopalacze, Narkotyki - Prawo  (Przeczytany 26812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Redi

• Czytelnik
Odp: Dopalacze, Narkotyki - Prawo
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 07, 2010, 20:44:04 pm »
Chcesz żyć w kraju gdzie prawo nic nie znaczy?                 
Chcemy, nie chcemy - żyjemy.

Pozwolę sobie umieścić cytat z oficjalnej strony dopalaczy:
" W kraju, w którym przyszło Państwu żyć, takie wartości jak wolność   gospodarcza czy swoboda handlu przestały istnieć, co mieliśmy okazję   zauważyć w ciągu ostatnich dni. Jesteśmy przekonani, że to dopiero   czubek wielkiej góry lodowej. Sytuacji, w której na podstawie pomówień i   braku jakichkolwiek dowodów, legalnie działająca firma musi ogłosić   zamknięcie. Mamy nadzieję, że cała ta farsa będzie dla wszystkich   Państwa przestrogą, że Rząd RP jest zdolny do wszystkiego w imię   podwyższenia swojego poparcia wśród społeczeństwa, odwracając   jednocześnie uwagę od prawdziwych problemów.
Z wyrazami Szacunku  Zespół Dopalacze.com 
P.S. Do zobaczenia;)   "

Ciekawe jak post scriptum będzie się miało do rzeczywistości?

"Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej..."

Tech

• Czytelnik
    • wierni-ojczyznie.pl
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 07, 2010, 20:50:14 pm »
generalnie zgadzam się z tym że walka z dopalaczami to mydlenie oczu ale z drugiej strony to jedyna pożyteczna rzecz jaką ten rząd robi dla kraju a że przez przypadek bo wybory się zbliżają..

A no dziwnie to wygląda, najpierw pozwolili rozwinąć działalność w czasie swoich rządów, a tuż przed wyborami zrobili pokazówkę. Szkoda, że taką szopkę robią kosztem młodych ludzi, którzy codziennie trafiali na oddziały intensywnej terapii po zażyciu tych narkotyków. Ale lepiej jak zwalczają problem, który sami wyhodowali, lepiej późno niż wcale.

Dystrybutor dopalaczy zamknął działalność

Jeden z największych dystrybutorów dopalaczy w Polsce, firma dopalacze.com w czwartek po południu zamknęła ostatecznie działalność - dowiedziała się "Rz"
Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 07, 2010, 21:25:30 pm »
Dziwne jest jak niektórzy nie wierzący w żadne słowo mediów nagle "łykają" wszystko jak leci bo zgadza się to z ich opinią..

BombelzOksywia

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 07, 2010, 21:43:05 pm »
Brawo za zamknięcie dopalaczy ale jest jeden problem... faktycznie nie zrobiono tego w świetle prawa i tylko możemy czekać kiedy państwo zmuszone będzie wypłacić właścicielom odszkodowanie, a to będzie niemałe i znów odbije się na nas. Oczywiście sprawa sądowa trochę się pociągnie więc wielki powrót dopalaczy znów ktoś sprytnie przemilczy. Sukces jest ale tylko na krótką metę i głównie medialny.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 08, 2010, 16:53:00 pm »
Pponiżej cytuję interesujący artykuł. Swoją drogą, to jak jednogłośnie głosowano ostatnio w związku z tym świństwem mnie zaskoczył - 400 za, 3 przeciw, 3 się wstrzymało. Mogliby taką jednomyślność częściej wykazywać. ;)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Dopalacze-to-zbrodnia-za-ktora-odpowiada-B.-Labuda,wid,12738529,wiadomosc_prasa.html
Profesor Wiktor Osiatyński w dzienniku "Polska The Times", mając własne doświadczenia w walce z nałogiem alkoholowym, mówi stanowczo: "dopalacze są efektem zupełnie bezmyślnego uregulowania sprawy narkotyków, jakie miało miejsce w 2000 r. To była zbrodnia, za którą odpowiedzialność personalną ponosi Barbara Labuda, pośrednio Aleksander Kwaśniewski oraz prawica pod wodzą posła Tadeusza Cymańskiego, która ją w tym wsparła!".

Jego zdaniem dzięki tej regulacji prawnej w jednym rzędzie postawiono handlarza, producenta, dostawcę, który żeruje na ludziach, oraz ofiary, czyli narkomanów.

Przy takim podziale narkomani również czują się wyrzuceni poza społeczeństwo i ciężko im szukać tam pomocy.

Osiatyński zwraca też uwagę na ogromną dysproporcję pomiędzy wzrostem liczby zatrzymanych osób uzależnionych a ilością zatrzymanych handlarzy. Tych pierwszych przybyło o tysiąc procent, a tych drugich o kilka - grzmi. To właśnie dzięki temu policja poprawia swoje statystyki - zatrzymując uzależnionych a nie sprawców tych ludzkich tragedii.

Antidotum na dopalacze, ma być zdaniem prof. Osiatyńskiego, m.in. legalizacja marihuany, pod warunkiem zachowania ścisłej kontroli dostępu do niej.

Pytany o obecne działania rządu odpowiada: - Oczywiście ta akcja nie rozwiąże problemu, ale obudzi publiczną świadomość. Pytanie tylko, w którą stronę ona pójdzie? Mam obawy, że może to zaowocować taką postawą: "trzeba im wszystkim przypieprzyć". Nieprawda. Nie wszystkim - tylko drapieżcom. Natomiast użytkownikami trzeba się poważnie zająć. Zastanowić, dlaczego jest na to popyt i jak ten popyt, stosując metodę zmniejszania szkód, uregulować.

- Do rozwiązywania należy się brać kompleksowo. Popyt ograniczyć powinny działania profilaktyczne, ale obecnie mało one dają. Najskuteczniejsze działania prewencyjne, w postaci wczesnego wykrywania i pomocy, wymagają całkowitej zmiany systemu edukacyjnego, ale do tego nie jesteśmy gotowi - twierdzi Osiatyński.

- Nie wierzę w żadne pogadanki i inne, za przeproszeniem, pierdoły. Na to na całym świecie wydaje się miliony, a one nie działają, a czasami mają skutek wręcz przeciwny. Natomiast gdyby dzieci w szkole uczono wyrażania uczuć, rozpoznawania ich, uczono tego, w jaki sposób wyznaczać granice wokół siebie, w jaki sposób mówić "nie", jak wyrażać w sposób pokojowy złość albo strach, to na pewno później, jako ludzie dojrzali czy dojrzewający, potrzebowałyby mniej sztucznych środków, żeby sobie z własnymi deficytami radzić - podkreśla prof. Wiktor Osiatyński w rozmowie z "Polską The Times".
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 08, 2010, 17:15:00 pm »
Pponiżej cytuję interesujący artykuł. Swoją drogą, to jak jednogłośnie głosowano ostatnio w związku z tym świństwem mnie zaskoczył - 400 za, 3 przeciw, 3 się wstrzymało. Mogliby taką jednomyślność częściej wykazywać. ;)
Sześciu nie dostało nic od mafii albo wydaje im się, że dostali za mało, stąd taki wynik.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 08, 2010, 17:40:48 pm »
Sześciu nie dostało nic od mafii albo wydaje im się, że dostali za mało, stąd taki wynik.
Jakiej, której mafii?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 17:47:53 pm wysłana przez barteq_g »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 08, 2010, 17:48:37 pm »
Jakiej, której mafii?
Tej narkotykowej.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 08, 2010, 17:52:38 pm »
Tej narkotykowej.
tzn. której dokładnie? <edit>?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 23:10:12 pm wysłana przez Redi »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 08, 2010, 17:59:58 pm »
tzn. której dokładnie? Gliwickiej?
Skąd mam wiedzieć? Już "oni" pilnują żeby takie rzeczy nie wyszły na jaw.

Oczywiście celowo przesadzam jednak łapówki od mafi nie są żadną nowością. 20 lat temu mafia narkotykowa "płaciła" politykom w USA 1,2 mld rocznie. Biorąc pod uwagę inflację to dziś może to być 10 razy tyle.

Zamykając dopalacze rząd pokazał iż:

-prawo w Polsce nie musi być przestrzegane,
-Polak nie może decydować sam o sobie,
-uzależnienia są nie ważne liczą się słupki wyborcze,
-nasze pieniądze można wydawać jak im się podoba (to nie jest nowość).

Jarosław Kaczyński pojechał z tematem dalej: 15 lat więzienia dla sprzedawców dopalaczy. Przecież tyle w Polsce to nawet mordercy nie dostają.

Co te wybory robią z tym krajem. Kiedy ktoś normalny je zdelegalizuje?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 18:13:26 pm wysłana przez barteq_g »

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 08, 2010, 18:12:08 pm »
Pff...zwykłe pomówienie. Moim zdaniem 'mafia' nie ma z tym nic wspólnego, jej 'rynek zbytu' nic a nic nie ucierpiał przez dopalacze.

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 08, 2010, 18:16:41 pm »
Pff...zwykłe pomówienie. Moim zdaniem 'mafia' nie ma z tym nic wspólnego, jej 'rynek zbytu' nic a nic nie ucierpiał przez dopalacze.
Ciekawi mnie skąd masz takie informacje.

Redi

• Czytelnik
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 08, 2010, 18:19:30 pm »
Wybacz ale w trosce o swoje bezpieczeństwo, nie zaspokoję Twojej żądzy wiedzy.

15 lat więzienia (...). Przecież tyle w Polsce to nawet mordercy nie dostają.
Jesteś pewien tych słów?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 18:24:16 pm wysłana przez Redi »

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 08, 2010, 18:24:22 pm »
Wybacz ale w trosce o swoje bezpieczeństwo, nie zaspokoję Twojej żądzy wiedzy.
Brzmi to dosyć dwuznacznie ale ok, nie naciskam.

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 09, 2010, 11:28:56 am »
Pozwolę sobie wrzucić tu pewien krótki filmik z zamierzchłych czasów :)
http://www.smog.pl/wideo/39328/likwidacja_dopalaczy_historia_lubi_sie_powtarzac/

Widać analogię, prawda :)?
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

MarcinS

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 09, 2010, 14:31:42 pm »
Jarosław Kaczyński pojechał z tematem dalej: 15 lat więzienia dla sprzedawców dopalaczy. Przecież tyle w Polsce to nawet mordercy nie dostają.
Mordercy dostaja od 25 lat do dożywocia .

Jesli chodzi o dopalacze to są one produkowane w sposób sztuczny i dokładnie nie wiadomo co zawierają , nie powinny byc sprzedawane .

barteq_g

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 09, 2010, 14:48:38 pm »
Mordercy dostaja od 25 lat do dożywocia .
Średnia długość odsiadywania dożywocia w Europie to 10 lat.;)

DID@

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 09, 2010, 14:51:42 pm »
Średnia długość odsiadywania dożywocia w Europie to 10 lat. ;)
No właśnie - coś, jak "statystyczny" Polak z popularnej reklamy :)
Są kary pozbawienia wolności, które są nieco dłuższe, niż te postulowane dla dilerów dopalaczy ;)
Obrońca Polskości i normalności!

Amor Patriae Nostra Lex!
Polsko jesteś, jak piękny kwiat. Jesteś obecna w mych marzeniach i snach..

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 09, 2010, 19:31:52 pm »
Co do filmiku propagandowego - różnica jest tylko "drobna" - wódkę od lat się doi, a dopalacze to modny środek rozrywkowy, który ćpano, bo był łatwo dostępny. ;)

Swoją drogą, jak patrzyłem jak ten biedny zacier i destylat płynął, to mnie serce bolało... :>
Na wojnę nie idziesz po to by zginąć za ojczyznę, tylko po to by jakiś inny biedny skurczybyk zginął za swoją.
George Patton

ZX_W1

• Czytelnik
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 10, 2010, 20:26:13 pm »
Jak dla mnie narkotyki mogą być zalegalizowane. To od człowieka zależy czym się truje. I tak światowe kartele narkotykowe istnieją i zapewne dają w łapę skorumpowanym rządom żeby był zakaz. Tak samo teraz,wyczuli pewnie "nieuczciwą" konkurencję i chcą żeby zakazać dopalaczy.

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 26, 2011, 19:39:05 pm »
Jak dla mnie narkotyki mogą być zalegalizowane. To od człowieka zależy czym się truje.
Zalegalizowane, pod warunkiem, że leczenie skutków ubocznych palenia/wciągania nie będzie leczone z pieniędzy podatników. Każdy kto zaczyna palić podejmuje ryzyko, którego jest świadomy, więc niech sam odpowiada za ewentualne skutki uboczne (to nie jest to samo, co złamanie nogi albo choroby starcze, co może się przytrafić każdemu; tutaj ćpun sam się decyduje i podejmuje ryzyko). Bo w tej chwili zmusza się mnie, bym płacił na leczenie ćpunów. Ja natomiast sobie tego nie życzę. Można zastanawiać się nad legalizacją, pod warunkiem, iż palący leczą się z własnych, prywatnych pieniędzy.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 27, 2011, 10:03:19 am »
Bo w tej chwili zmusza się mnie, bym płacił na leczenie ćpunów.
A jak oddzielisz, że ktoś ma problemy ze zdrowiem bo kiedyś za młodu ćpał, a nie bo po prostu jest stary? :)
Ja jestem za legalizacją, ale gdy leczenie uzależnień będzie leczone niepaństwowo. Każdego uzależnienia - czy kto pije, pali, ćpa, czy za dużo na kompie siedzi. Część pieniędzy z akcyz i innych podatków powinno iść na fundacje związane z leczeniem chorób cywilizacyjnych - raków, otyłości, miażdżyc.
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:17:25 am »
A jak oddzielisz, że ktoś ma problemy ze zdrowiem bo kiedyś za młodu ćpał, a nie bo po prostu jest stary? :)
Można stwierdzić skąd się wzięła choroba w zdecydowanej większości przypadków; przykładowo: rak płuc wywołany paleniem da się odróżnić od innych, chociaż skutki są te same.

Ja jestem za legalizacją, ale gdy leczenie uzależnień będzie leczone niepaństwowo. Każdego uzależnienia - czy kto pije, pali, ćpa, czy za dużo na kompie siedzi.
jeśli przyjmie się taki warunek, to można zacząć dyskusję na temat legalizowania.

Część pieniędzy z akcyz i innych podatków powinno iść na fundacje związane z leczeniem chorób cywilizacyjnych - raków, otyłości, miażdżyc.
nie zgadzam się. pieniądze na takie cele można pozyskiwać z dobrowolnych datków, bez przymusu stosowanego przez państwo w formie podatku.

Twisterro

• Stowarzyszenie
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:27:55 pm »
rak płuc wywołany paleniem da się odróżnić od innych
Nie bardzo jest jak mówisz. Palenie powiększa szanse na raka płuc, ale jest mnóstwo osób, co nigdy nie paliły, a go mają, a i niemało takich, co całe życie kurzą, a nie mają nawet śladu po nowotworze. To wszystko kwestia genetyki. Nie ma sposobu stwierdzenia, czy ktoś kto tam popalał sobie za młodu przyczynił się do raka, czy by go miał tak czy inaczej. I wiem, "skoro palił, to niech płacze", ale prawnie to nie przejdzie. W żadnym cywilizowanym kraju. :)

Co do pozyskiwania pieniędzy, to przecież podatki były, są i będą, a tak, to ich część można poświęcić na coś konstruktywnego. Fundacje z reguły są mniej hojne od instytucji rządowych.
Jestem zwolennikiem wolnego rynku, ale z pewnymi ukłonami w stronę protekcjonalizmu. Aby naszym było nieco łatwiej. Z pewnością inwestowanie pieniędzy w rozwój w tym pomaga.
George Patton

czizjuszplay

• Czytelnik
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:13:03 pm »
Nie bardzo jest jak mówisz. Palenie powiększa szanse na raka płuc, ale jest mnóstwo osób, co nigdy nie paliły, a go mają a i niemało takich, co całe życie kurzą, a nie mają nawet śladu po nowotworze.
Zgadza sie.

Nie ma sposobu stwierdzenia, czy ktoś kto tam popalał sobie za młodu przyczynił się do raka, czy by go miał tak czy inaczej.
Oczywiście, że da się to stwierdzić. Każdy lekarz Ci to powie; popytaj - ja tak zrobiłem i dlatego piszę, co piszę.

I wiem, "skoro palił, to niech płacze", ale prawnie to nie przejdzie. W żadnym cywilizowanym kraju. :)
Ja proponuję raczej "skoro palił, niech płaci", bo dziś jest tak, że płacę ja. I według obowiązującej wykładni TK to nie byłoby sprzeczne z konstytucją ani ustawami; częściowo takie regulacje obowiązują, tylko że nie w tej sferze. Twój Korwin-Mikke proponował coś podobnego w ramach konsensusu z przeciwnikami prywatyzacji ;).